Borrel en biertje worden duurder MacArfhur voor hef Congres r De „Haak-irT-actie brengt naar schatting een millioen op „Good old Winnie" vocht voor een Britse opperbevelhebber Geen doorberekening van extra kosten voor vele agrarische producten De vleesprijzen zullen stijgen Ik werd in 't geheel niet geraadpleegd De begroting 1951 Accijnsverhoging krijgi instemming en critiek in Tweede Kamer Weinig bewondering voor Belgische houding Hij begreep het zelf niet Radium en instrumenten worden aangeschaft Heel ons land zal er profijt van trekken Plaatsvervangers zwegen Zwaar vergif verloren ,,Frisse" ontmoeting Maar hei Lagerhuis steunde de regering De Landbouw is tot offers bereid Gebrandschilderd raam voor Spanera De Westduitse regering wenst grote lening Tweede Kamer herdenkt Bevin en Carmona Nederlandse ruiters bij beste tien De Steen-dieven worden niet vervolgd VRIJDAG 20 APRIL 1951 (Van onze parlementaire redacteur). UET wetsontwerp tot goedkeuring en uitvoering van het verdrag tot unifl- catie van accijnzen en van het waarborgrecht, dat op 8 Februari 1950 in Den Haag tussen Nederland, Belgie en Luxemburg gesloten is, heeft Donder dagmiddag in de Tweede Kamer veel discussie uitgelokt. De verhoging van enkele accijnzen, als uitvloeisel van het verdrag, zal voor ^Nederland een meer dere opbrengst van ln totaal 28 millioen gulden opleveren. Die verhoging be treft vooral het gedistilleerd, tabak en benzine. Aangezien op de beide laatst genoemde goederen reeds een verhoogd accijns wordt geheven, besteedden de afgevaardigden voornamelijk hun aandacht aan het gedistilleerd. Hierop gaat de accijns omhoog van S20.— per hl. van 50% tot 475.— en op 1 Januari 1953 nogmaals tot ƒ596- QOK de Christelijk-historische heer v. d. Wetering opperde bedenkingen tegen de hoogte van de accijnzen. België noemt de accijnsverhoging van 320,via het tussentarief.van 475, tot 596.„zeer matig". De heer Rit meester van de V.V.D. vond deze kwa lificatie op zijn minst aan twijfel on derhevig. Hij kon zich ermede verenigen dat de accijns op geslacht wordt op geheven, dat die op zout verdwijnt en die op suiker vermindert. rvK anti-revolutionnairs Tweeds Ka merfractie is er in het algemeen voor ■geporteerd om uit de genotmiddelen aan belasting te halen, wat maar mogelijk is, verklaarde de heer C. van den Heu vel (A.R.) Maar hij wilde, dat de rege ring verantwoord te werk gaat, op dat geen clandestiene distilleerderijen ont staan, die gevaarlijk zijn voor de volks gezondheid vanwege hun dubieuze drankjes. Het was zijn wens, dat de accijns verhoging niet ingaat, voordat de Bene lux volledig in werking treedt. Weinig met de heer v. d. Heuvel van mening verschilden de heren Hofstra van de P.v.rLA. en Lucas van de K.V.P. Eerstgenoemde was van oordeel, dat Sinds Korea iedere beperking van het verbruik van niet-essentiële goederen gewenst is. Hij vond het een schande, dat nog elk jaar 600 millioen gulden door ons volk wordt uitgegeven voor alcoholhoudende dranken. De heer Lucas had toch wel enkele bezwaren. Hij vond de accijnzen aan de hoge kant. Daarin schuilt namelijk het gevaar, dat de consumptie terugloopt, hetgeen kostprijsverhogend werkt. En dat is niet in het belang van de export. De wijze, waarop België de onderhan delingen heeft gevoerd, kon geenszins x(jn bewondering wegdragen. De accijns van 596,— wenste deze afgevaardigde pas ingevoerd te zien, als de Economi sche Unie verwezenlijkt is. ANDERHALF jaar gevangenis- straf ia geëist tegen een koop man uit de Residentie.. Deze had voor een handel in ingeblikte worstjes van een stadgenoot ƒ5009 geleend, waarvoor deze een aandeel in de winst zou ont vangen. In totaal is hem twee honderd pulden uitgekeerd. Toen was het geld verdwenen. De pre sident van de rechtbank wilde nog weten, waarom die man dit geld had geleend. Hij had immers kort tevoren nog 8500 in een loterij gewonnen. „Dat begrijp ik self ook niet", was het nuchtere antwoord. De communistische heer Hoogcarspel, die toch al bitter weinig voor Benelux voelt, kon zijn instemming met de ac cijnsverhoging, die uit Benelux voort vloeit en het leven der arbeiders op nieuw duurder maakt, niet betuigen. Prof. mr. Lieftinck vertelde, dat het enige doel van het ontwerp niet is zc-als de heer Hoogcarspel het deed voorkomen de accijns op het gedis tilleerd te verhogen. De strekking van het ontwerp is om tussen de Benelux- landen tot een gelijkschakeling van de accijnzen te geraken. Hij streeft er naar, zo verklaarde hij, de unificatie van de omzetbelasting zo spoedig mo gelijk haar beslag te doen krijgen. De bewindsman was slechts kort aan h.et woord. Vrijdagmiddag zal hij de verschillende sprekers van repliek die nen. AMERIKAANSE DOUANE AAN DE ZONEGRENS, Vijftig officieren en manschappen van de douane-eenheid van de Ameri kaanse militaire politie zullen de grens tussen de Sowjet- en de Amerikaanse zone van Duitsland helpen bewaken tegen ongeoorloofde goederentranspor ten. Fraai resultaat van goed initiatief Wanneer op 24 Mei in het Concertgebouw ln Amsterdam de grot® sluitings avond wordt gehouden van de „Haak-in"-actie, zal het resultaat bekend wor den gemaakt. Dit zal vérmóedeljjk de somma van een millioen gulden belopen. Al dit geld zal geheel ten'goede komen aan de kankerbestrijding. Er zal geen cent voor onkosten worden afgetrokken. Ill kundigen en de bestudering van de Vergadering van tien minuten De plaatsvervangers van de ministers van buitenlandse zaken der Grote Vier hebben Donderdag hun tot dusver kortste vergadering gehouden. Zij duurde10 minuten. Een westelijke woordvoerder zeide: „Er heerste ongeveer acht minuten stilte, omdat Gromyko geen instructies uit Moskou had ontvangen en de an dere plaatsvervangers niets te zeggen hadden". Het is de bedoeling, het „Haak-In"- fonds, dat als bestemmingsfonds is ge boren, te laten dienen voor de aan schaffing van radium en van andere materialen voor de kankerbestrijding, alsmede voor de stichting van bëstrij- dingscentra over het gehele land. Op deze wijze zal ook ons volk het nuttige effect ondervinden. Deze mededelingen zijn dezer dagen gedaan op een persconferentie, belegd door de NCRV en het bestuur van net Koningin-Wilhelminafonds. De heer Gerard Hoek, de programmaleider van de NCRV, deelde bij die gelegenheid mee, dat er nu reeds meer dan zes ton bijeen is. Er lopen nog een aantal ac ties, waarvan er een reeds een resul taat heeft gehad, dat met zes cijfers wordt geschreven. Omtrent de plannen van het Wilhel- minafonds heeft mr. H. Bijleveld ver teld, dat er twee gram radium zal wor den gekocht. Deze voorraad zal, ver pakt in' gouden en platina naalden, twee en een halve ton kosten en voldoende zijn, om het gehele land van het nodige te voorzien. Men zal nu patiënten kun nen behandelen, die tot dusverre niet konden worden geholpen. Er zullen over het gehele land centra en subcentra worden ingericht voor de behandeling van patiënten, de opleiding van des kanker. Ze worden gevestigd bij ie universiteiten van Groningen, Utrecht, Leiden, Nijmegen en Amsterdam. Ook zal het radio-therapeutisch instituut te Rotterdam kunnen worden uitgebreid. Hiermee is drie ton gemoeid. Twee of twee en een halve ton zullen worden benut voor aanschaffing van bestra lingsinstrumenten en tenslotte móet er een hoogvoltage radioapparaat komen. De hoofdcommissaris van politie te Groningen deelt mede, dat Woensdag avond te ongeveer 22.30 uur van een vrachtauto, rijdende van Groningen naar Rotterdam op de Rijksstraatweg, vermoedelijk tussen Haren (Gr.) en Vries, 30 blikjes met attiol zijn verlo ren. Attiol is buitengewoon zwaar ver gif. Hoewel op de verpakking is ver meld, dat de inhoud zwaar vergif is, zij men gewaarschuwd voor het ge bruik er van door kinderen. Het gebeurde in Lopïk. De nacht was al lang ingetreden en er was niets, dat de stilte in het vreedzame dorpje verstoorde. Plotseling evenwel ging de hond van een landbouwer heftig tekeer. De man werd wakker en begaf zich naar buiten om te onderzoe ken, wat de oorzaak was van het onrustige gedrag van de hond. Daar bleek, dat twee mannen zich op het dak van de woning bevonden. Toen de landbouwer gewaar werd, dat de lieden bezig waren de zinken dakbedekking te slopen, aarzelde hij geen ogen blik meer. Hij rende de mannen, die ijlings op de vlucht waren gegaan, achterna en achterhaalde één hunner. Er ontstond een handgemeen en op een gegeven moment tuimelden beide mannen in het water. In het frisse nat slaagde de landbouwer erin zijn ■mannetje" overmeesteren. Enige tijd later leverde de kloeke landbouwer zijn „arrestanti' aan de politie over Amerikaan zal Ailanfische vlooi leiden „Attlee voelt het niet" Het Engelse Lagerhuis heeft gisteren een motie der conservatieve partij, waarin critiek werd uitgeoefend op de door de regering goedgekeurde benoe mingen voor het opperbevel der Atlan tische marine met 291 tegen 280 stem- fen verworpen. Tijdens de voorafgaande debatten zei- de Winston Churchill dat wanneer een opperbevelhebber zou móeten worden benoemd, deze zijn standplaats in Enge land zou moeten hebben, afgezien van zijn nationaliteit. Churchill vroeg zich af, hoe een Amerikaans bevelhebber op de hoogte kan zijn van alles, wat er in de zeeën rond Engeland gebeurt, als hij in Noord-Virginia zit. .Bovendien zeide de leider der conservatieven van me ning te zijn, dat geen instantie zo goed bekend was met onderzeeboten in <te Atlantische Oceaan en mijn'en onder de Britse kust als de Engelse admiraliteit. Hij was van oordeel dat de verant woordelijkheid op gelijke basis over beide grootste vlootmogendheden moest worden verdeeld. Attlee werd er door hem van beschuldigd het Engelse ge voel voor de vloot niet te begrijpen. Churchill besprak verder het feit, dat de stemmen van Noorwegen, De nemarken, Belgie en Nederland even veel kracht hebben als die van Enge land en de V. S. Hoewel hij grote ach ting voor deze landen had, moesten zij niet vergeten, dat de huidige Britse vlootsterkte twaalfmaal zo' groot was als de vloten van de vier landen te zamen. Het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw heeft bekend ge maakt, dat voor tal van agrarische pro ducten geen sprake kan zijn van door berekening van de stijging der grond- stoffenprjjzen en van de loonsverhoging van vijf procent, omdat voor deze pro ducten volkomen vrije prijsvorming plaats heeft. Dit geldt voor de gehele tv'vbouw, voor het overgrote deel der akkerbouwproducten en voor eieren. Ten aanzien van de producten, waar voor wel doorberekening mogelijk is, is de landbouw bereid zijn aandeel te dragen in het offer, dat gebracht moet worden voor het herstel van de wel vaart in Nederland, en doet derhalve Nederlander eei 35 kg vlees per jaar Binnenlandse voorziening gaat boven export Tijdens een gisteren te Den Haag ge houden vergadering van het Bedrijf schap voor ee en Vlees zeide de voor zitter, de heer J. de Veer, dat de vlees- prijzen in de toekomst hoger zullen worden, omdat de kosten van de grond stoffen Zijn gestegen. Deze verho ging wordt veroorzaak door het weg nemen van een deel van de subsidie op het veevoeder. In de vergadering werd er derhalve op aangedrongen, dat het publiek volledig zou worden ingelicht in zake de cxporthandelingen, opdat het niet de indruk zou krijgen, dat de sla gers het aansturen op prijsopdrijving. Op het ogenblik is er een surplus aan vlees, dat de export mogelijk maakt. De voorzitter zeide evenwel, dat de bin nenlandse voorziening primair blijft. Zou de vleespositie moeilijker worden, dan wordt de export naar mate ver minderd. Da levering van veertigduizend ton bacon aan Engeland in d' loop van 1951 zal ongetwijfeld inspanning vragen. In het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg de totale uitvoer van vleeswaren ruim achttienduizend ton met een waarde van vijfenvijftig millioen gulden. De totale uitvoer in 1950 bedroeg ruim tweehonderd millioen gulden tegen hon derddertig millioen gulden in 1949. In zijn uiteenzetting over de huidige toestand merkte de heer Van der Veer De Westduitse regering wenst een lening van twee en een half millia-d mark, om met dit bedrag een deel van de sterk stijgende bezettingskosten te kunnen betalen, Er dreigt thans een begrotingstekort van vijf milliard mark. ten dele een gevolg van de hogere be zettingskosten maar in hoofdzaak sa menhangende met een drastische ver hoging van de ambtenarensalarissen en d» sociale renten. verder op, dat de vleesmarkt sinds het najaar een constant karakter vertoont. De consumptieprijzen hebben zelfs voorlopig enige verlaging ondergaan. Het totale vleesverbruik in het bin nenland bedroeg in 1950 bijna 360.000 ton, dat is ruim vijfendertig kilogram per hoofd van de bevolking. De paardenstapel in ons land kwam naar de mening van de voorzitter in een kwetsbare positie. In het voorjaar van 1950 waren er een kleine honderd duizend landbouwpaarden minder dan in 1939. De heer De Veer liet hier een waarschuwend woord horen aan de paardenfokkers en degenen, die de me chanisatie in hun bedrijf te ver hebben doorgevoerd. Ook zij hebben een taak voor de economische weerbaarheid van het Nederlandse volk. De kunstschilder-glazenier J. Vaes- sen te Vught legt de laatste hand aan het gebrandschilderd raam, dat het gezamenlijk personeel van Nederlands oudste sigarenfabriek „Spanera" te Amersfoort aan zijn directie zal aanbieden ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van het bedrijf op 5 Mei a.s. en het gouden jubileum van de directeur. (Vervolg van pagina 1) „IK werd niet geraadpleegd", vervolg- de generaal MacArthur, „toen pre sident Truman in Juni 1950 besloot de aangevallen Zuidkoreaanse republiek te helpen. Vanuit militair standpunt gezien was dit echter een gezonde be slissing". „Er is", vervolgde MacArthur, „en wel hoofdzakelijk door het buitenland, heftige critiek op mij uitgeoefend, om dat ik maatregelen tegen China aanbe val, doch elke militaire leider, die met de Koreaanse veldtocht had of heeft te maken, de chefs der Amerikaanse ge nerale staven inbegrepen, was het met mij eens. Mijn inzichten m b.t. de in het Verre Oosten te volgen politiek zijn verwrongen weergegeven. Men heeft beweerd dat ik „aanhitste tot oorlog" doch niets is meer bezijden de waar heid. Ik ken de oorlog, zoals weinigen van de thans levenden hem konn m 'Doch wanneer de Ver. Staten een oor log wordt opgedrongen, hebben wij slechts één antwoord:'hem met alle ten- dienste staande middelen tot een spoe dig einde te brengen. Het enige doel van een oorlog is: het bevechten van de overwinning en nimmer besluiteloos heid zonder einde". Geen concessies. „JJNKELEN willen tegenover het rode China een op concessies gebaseerde verzoeningspolitiek voeren. Zij geven blijk geen kennis te dragen van de duidelijke lessen der geschiedenis. Een sussingspolitiek leidt tot nieuwe en bloediger oorlogen. Mijn soldaten vroe gen mij: „Waarom worden op het slag veld bevochten militaire voordelen weer aan de vijand prijs gegeven?" Met van ontroering trillende stem voegde Mac Arthur hieraan toe: „Ik kon hun vraag niet beantwoorden". MacArthur deelde voorts mede ver sterkingen voor Korea te hebben ge vraagd, doch hij kreeg te horen da: deze niet beschikbaar waren. Hij zeide voortdurend, doch vergeefs om nieuwe beslissingen op politiek terrein te heb ben verzocht. „Het communistische China", aldus MacArthur, „heeft zich in Korea reeds met zijn maximale krachten vastge legd. Het is geen axioma dat de Sow- jet-Unie al haar handelingen zal laten bepalen door hetgeen de Ver. Staten doen. Het is waarschijnlijker dat elke „nieuwe vijand" zal toeslaan wanneer hij van mening is dat zijn betrekkelijke machtsvoorsprong op een de gehele wereld bestrijkende schaal bestaat. De Koreaanse tragedie werd nog drama tischer door het feit dat het militaire optreden der Ver. Naties tot Korea 'elf beperkt moest blijven, terwijl de bases, die de aanvallers ten dienste staan, worden beschermd door grenzen, die niet mogen worden overschreden". Vaarwel QENERAAL MacArthur besloot met te zeggen dat de hoop en dromen,- die hem bezielden toen hij 52 jaar geleden werd opgenomen in de gelederen van het Amerikaanse leger, hem sinds lang verlaten hebben. „Er is een oud solda tenliedje, dat zegt: „Oude soldaten ster ven npoit, zij worden schimmen en verdwijnen". Ik ben nu zover: een oude soldaat, die heeft gepoogd zijn plicht te doen. zoals die hem door God werd voorgeschreven. Vaarwel". afstand van de doorberekening in de ondernemerswinst door afschaffing der subsidies en door de loonsverhoging. In principe blijft de Stichting voor de Landbouw echter op het standpunt staan, dat de prijzen van de agrarische producten moeten worden vastgesteld op basis van de kale kostprijs vermeer derd met twintig procent ondernemers winst. Ook met betrekking tot de doorbe rekening der loonsverhoging in de kale kostprijs staat de landbouw volledig achter de regering. Vooral voor de pro ducten varkensvlees en melk wordt deze doorberekening noodzakelijk ge acht, omdat de basisprijs voor de melk een halve cent te laag ligt en de kleine ondernemers evenzeer recht hebben op een inkomstenverhoging van vijf pro cent als de werknemers. Ten aanzien van de prijsstijgingen der veevoeders tengevolge van de afschaf fingen der subsidies acht de Stichting het vanzelfsprekend, dat deze ten volle worden doorberekend in de kale kost prijs. Dit geldt alleen voor die produc ten, waarvoor de overheid een bepaal de prijsgarantie verleent. Voorlopig zal dit alleen gevolgen hebben voor het varkensvlees, daar immers bij het aan breken van de weide-periode de prijs stijging van het veevoeder weinig in vloed heeft op de kostprijs van de melk. (Van onze pari. redacteur) In een van veel sympathie getuigen de. speech heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, Donderdagmiddag in de openbare ver gadering van de Kamer de voormalige minister van buitenlandse zaken van Engeland, Ernest Bevin en het overle den staatshoofd van Portugal, maar- schalie Carmona, herdacht. Namens de regering sloot de minis ter vanfipanciën, prof. mr. Lieftinck, zich hierbij aan. De afgevaardigden hoorden beide redevoeringen staande aan. Onmiddellijk daarna begon de Kamer met de behandeling van de op de agenda vermelde wetsontwerpen. Zon der er over te praten en ook zonder hoofdelijke stemming keurde zij zeven wetsontwerpen goed, waarbij aan in totaal 161 vreemdelingen het Neder landse staatsburgerschap wordt ver leend. Groesbeekse wachtmeester in vrijheid gesteld Gistermiddag werd in een voortge zette zitting van het Arnhems gerechts hof de inmiddels geschorste wacht- beek, G. A. R., die verdacht wordt bij meester bij de rijkspolitie te Groes de diefstallen van valse dollarbiljetten in een café te Nijmegen een actieve rol te hebben gespeeld, op verzoek van de verdediger, mr. Sassen, in vrijheid gesteld. De wachtmeester werd in November door de Arnhemse rechtbank veroor deeld tot een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De procureur-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De zaak is thans aange houden tot 24 Mei. CHAPIN GAAT NIET HEEN. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft tegengesproken dat mevrouw Pearl Mesta binnenkort haar post als ambassadrice in Luxem burg zal verlaten. Ook is ontkend, lat de .Amerikaanse ambassadeur in Den Haag. Selden Chapin, een andere post zou krijgen. Met betrekking tot de Middellandse Zee verklaarde Churchill, dat hij geer; bezwaar had tegen een Amerikaans opperbevel in dit gebied, Churchills rede werd voortdurend geïnterrumpeerd door leden van de La- bour-partij. Een van hen bood later zijn verontschuldigingen aan, omdat hij hem een „oude dwaas" had ge noemd, maar, voegde hij er aan toe, Churchill was ook „buitengewoon aan matigend" geweest. (Vervolg van pagina 1) Op de een of andere wijze moet dit worden weggewerkt, want om geld uit te geven, moet men het nu eenmaal eerst hebben. Welnu, het is de bedoe ling enkele belastingen sneller te hef fen, we lopen dus vooruit op wat wij t.z.t. zouden moeten ontvangen. Dit brengt (naar men hoopt!) f 280 millioen op. Dan hoopt men (hoe optimistisch!), dat de bestaande belastingachterstand kan worden ingehaald: dit jaar begroot op f 250 f 300 millioen. Deze „veronderstellingen" want meer zijn het niet moeten f 530 k f 580 millioen in het laadje brengen. Er is nu nog een verschil van f 255 k f 205 millioen en hiervoor zal men dan leningen plaatsen. Resumerende: 1). de begroting is nog slechter ge worden, dan wij in September 1950 hoorden; 2). een deel van de bezuinigingen blijken te berusten op uitstel van exe cutie; 3). de loden last van militaire zaken blijkt veel zwaarder te zijn, dan ona voor ogen was gehouden; 4). er is een schrikbarend begro tingstekort en hoewel dit op papier wordt gedekt, is het zeer de vraag, of het zal lukken die f 785 millioen nog eens extra alt ons volk te pompen. Lukt dit niet, dan leidt dat onherroe pelijk via de uitgifte van schatkistpapier tot geldschepping, dus tot sterkere infla toire spanningen en dus tot prijs stijging. Het Internationaal concours hippique te Nice werd voortgezet met 't spring concours om de Grote prijs van de stad Nice. Op het zware terrein was een prachtig parcours van zeshonderd me ters iengte uitgezet met zestien spron gen met een hoogte variërend van 1.40 m. tot 1.60 m. De zwaarste 'hindernis bestond uit een combinatie van heg, wal en boom met een hoogte van 1.60 m. en een tussenruimte van 2 m. Totaal namen 52 combinaties aan dit springconcours. De winnaar van het vo rig jaar, onze landgenoot de heer Gel derman, verdedigde zijn prijs op uit stekende wijze. Nadat de helft van het aantal paarden het parcours had afge legd, bezette hij met Countess de eer ste plaats met 4 fouten, gevolgd door zijn landgenoten Rijks met Romanichel en Janssens met c'Est sa Soeur, beiden eveneens met 4 fouten. Van de laatste 26 combinaties gingen 3 paarden fout loos rond, zodat de eerste prijzen Ne derland ontgingen. Winnaar werd de Spanjaard Ordovas met Bohemio. Tweede werd De Maupeou (Fr.), die met Rat d' Asturies eveneens zonder fouten rond ging. Derde werd de Spaanse ruiter Garcia Cruze met Quoniajp met 0 fou ten. Op de vijfde, zesde en zevende klasseerden zich de heren Gelderman met Countess, Rijks met Romanichel en Janssens met c'Est sa Soeur, allen met 4 fouten. Sir Hartley Shawcross, de Britse pro cureur-generaal, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de Schotse nationalisten, die de kroningssteen uit de Abdij van Westminster hebben weggehaald, niet vervolgd zullen worden. „Wij zullen geen martelaren of helden van hen ma ken", aldus Shawcross. Drie verdach ten hadden bekend medeplichtig te zijn geweest. Dr. Fentener schenkt zijn woning aan de stad Utrecht Dr. F. H. Fentener van Vlissingen, voorzitter van de Raad van Beheerder Kon. Ned. Jaarbeurs, op wiens initia tief en met wiens steun ruim tien jaar geleden ook de nieuwe Utrechtse stads schouwburg tot stand kwam, heeft de gemeente in verband met zijn vertrek uit de gemeente zijn woning met tuin aan de Maliebaan 42 ten geschenke ge geven. Hij maakte echter de voorwaar de, dat het pand voor culturele of re presentatieve doeleinden zal worden gebruikt. Canada bouwt Sabre-jagers Canada bouwt op het ogenblik de snelste straaljager ter wereld, de Sa bre F-86, in licentie. Voorlopig zullen er vierhonderd toestellen ter waarde van honderd dertig millioen dollar worden vervaardigd ten behoeve van de Canadese luchtmacht. Vijf tot zes duizend werkers in de Canadese bur gerluchtvaart zijn overgegaan op de productie van militaire machines. BONDSRAAD KEURT WET OP MEDEZEGGENSCHAP GOED De Westduitse Bondsraad heeft het wetsontwerp betreffende de medezeg genschap van de arbeiders in de zware industrie, dat de vorige week door de Bondsdag is aangenomen, met alge mene stemmen goedgekeurd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 9