IVlckmann Stad en Omgeving Boeiende lezing over het mooie van Wilhelm Teil land AGENDA GRATIS I kopen Ontwaakt gaf uitstekende voorstelling Kleine en grotere zondaars werden „gewogen" Reis\ Bridg e-drive leverde een prachtig resultaat Dames gaan handbal in bedrijfsverband spelen NOG S DAGEN: Gevonden voorwerpen INGEZONDEN STUKK Wat was er aan de I in het A. B. B.-gebo DINSDAG 24 APRIL 1951 Laaisie avond der vereniging Het winterseizoen van de Neder landse Reisvereniging werd Maandag avond besloten met een voordracht van de heer J. H. Kleine Staarman van het Centraal Bureau der N.R.V. over Zwit serland. De zaal van het Gulden Vlies was bijna geheel gevuld, hetgeen niet te verwonderen is. Zwitserland heeft zich als vacantie-oord immers reeds lange jaren in de enthousiaste belang stelling der lage-landers mogen ver heugen. Vele van de aanwezigen heb ben ongetwijfeld het schitterende berg land reeds één of meer malen bezocht, doch verlangden er naar weer nieuwe bijzonderheden te horen of oude her inneringen op te halen. De heer Staarman begon zijn lezing met een kleine uitweiding over het Zwitserse staatsbestel. De jongemannen hebben er reeds op hun twintigste jaar stemrecht en hun opvoeding is dan ook zo gericht, dat zij inderdaad op die leeftijd hiervoor voldoende inzicht en onderscheidingsvermogen bezitten. Voor de vrouwen bestaat geen stem recht: tachtig procent van haar heeft zich er zelf bij een referendum tégen verklaard. Niettemin is Zwitserland een van de meest democratische landen van Europa. Meer dan in welk land ook wordt de bevolking zelf recht streeks, dus niet door middel van hun vertegenwoordigers langs de weg van enquêtes en referenda in het staatsbeleid betrokken. De kantons hebben ieder nog een grote autonomie, doch ondanks de vele onderlinge ver schillen en contrasten op het gebied van taal, gewoonten, volksaard en wet ten zijn er niet de minste strubbelin gen. Spr. betreurde het ten slotte, dat Zwitserland voor onze Nederlandse be grippen tegenwoordig zo duur is, waar door de belangstelling, althans het be zoek, aanzienlijk is afgenomen. Hierop toonde de heer Staarman een serie zeer mooie gekleurde lichtbeel den, die de aanwezigen meenamen op f 1300.— voor Haak-ir De bridge-drive, die onlangs in de zalen van ..Victory", Café „Centraal" en „Het Wapen van Heemskerk" is gehouden ten bate van de kankerhe strijding, heeft een resuitaai opge leverd, dat alle verwachtingen heeft overtroffen. Meer dan f 1.300 kon worden afge dragen aan de N.C.R.V. ten bate van de „Haak-In"-actie! Dit succes is te danken aan het on vermoeide werken van de dames en heren van het comité, die vrijwel dag en nacht in touw zijn geweest. Aan de Alkmaarse middenstanders, die gratis honderden prijzen beschik baar stelden, aan de zaelhouders, de „Moodmakers" en ten slotte aan de 400 bridgers, wier deelname onmis baar was. Reeds zijn er plannen gerijpt om m het volgend seizoen een drive ten bate van de t.b.c.-bestrijding te houden. reis door de schitterende natuur en voor velen dierbare herinneringen wakker riepen: Bazel, Bern, Het Vier- woudstedenmeer, de bekoorlijke cha lets, de sprookjesachtige blauwe me ren, eeuwige witte bergtoppen, het tegen de bergwand aangedrongen Gandria en de bekende hotels met hun wondermooie uitzichten. De heer Staarman vertelde aan de hand van deze lichtbeelden nog talrijke boeiende bijzonderheden. Na de pauze werd een kleurenfilm vertoond van een zonnige reis met de N.R.V. door het rijke en grillige land van Wilhelm Tell, die met haar grotere mogelijkheden de in de lichtbeelden tot uiting gekomen pracht en schoonheid nog eens extra accentueerde. Verzetsfilm ter herdenking van de gevallenen Op 4 Mei, aan de vooravond van de Nationale Bevrijdingsdag, zal de Stich ting 19401945 der traditie getrouw wederom een verzetsfilm vertonen. De keus is gevallen op het documentaire filmwerk over de Deense verzetsbewe ging „De Rode Aarde". De film zal worden ingeleid door het hoofd van het Deense Instituut in Nederland, mej. Tove Galitius-Jensen. Het geheel zal het karakter dragen van een herden king van de gevalenen. De voorstelling wordt omlijst met toepasselijke muziek. Veertien bedrijven nemen deel Op een zeer druk bezochte vergade ring, is Maandagavond in de boven zaal van café Tom, de Alkmaarse Be- drijfshandbalvereniging opgericht. Om de dames op de hoogte te brengen van de eerste beginselen van het handbal wordt Woensdagavond 2 Mei op het Sportpark een demonstratiewedstrijd gespeeld tussen twee bestaande vereni gingen. Van af 9 Mei zullen, telefonis tes, telegrafistes, bankbeambtes, ate liermeisjes, gemeentepersoneel enz. el kaar bekampen. Het bestuur werd samengesteld uit een bestuurslid van A.V.A. Bedrijfs voetbal waarnaast zitting hebben leden van de bedrijfshandbal verenigingen. Het ziet er als volgt uit: C. Neef, voor zitter, mej, G. Hoed secretaresse, mej. A. Zwart penningm.resse, de heer A. Bruin, lid; de technische commissie bestaat uit de heren R. Talsma en J. Petie. Dat er belangstelling voor dit be drijfshandbal is bleek wel uit de geani meerde gedachtenwisseling en uit het feit, dat zich reeds 14 elftallen opga ven. Er werd besloten om de competi tie in 2 afdelingen te spelen en op 9 Mei te laten beginnen waardoor de mo gelijkheid bestaat dat nog andere be drijven zich kunnen aansluiten. Na de pauze sprak de heer Enklaar, secretaris van de techn. Comm. van het Ned. Handbal verband. Hij verwonder de zich erover, dat in Alkmaar zo'n grote organisatie in 't leven is geroe pen voor het bedrijfshandbal. Deze vorm van organiseren is nog niet in Nederland bekend. De heer Enklaar schetste in grote lijnen de geschiedenis van het handbal dat dit jaar 25 jaar bestaat, maar de laatste 10 jaar pas in tensief wordt gespeeld door de 15.000 leden van het Nederl. Handbalverbond. Wielrijder trok de aandacht Dat de Alkmaarder Gerrit O. op 26 Februari de aandacht van twee agen ten van politie trok, kwam niet door zijn imponerend uiterlijk, doch door zijn aparte manier van fietsen. Toen de agenten daar eens nader met hem over wilden spreken, constateerden zjj, dat O. wat meer had gedronken dan verstandig ware geweest. Zijn ogen waren flets, zijn spraak was be lemmerd en hij stond onvast op zijn benen. Dat alles was voor de agenten aanleiding O. mee te nemen en hem enige uren gratis onderdak te verschaf fen. Hiermede was de zaak voor O. echter nog niet af. Gisteren moest hij voor de politierechter terecht staan en hoewel hij beweerde, dat hij op 26 Februari „niets gemankeerd had", eiste mr. Meischke 200 subs. 40 dagen tegen hem. Mr. Van den Wall Bake verminderde de straf tot 100 subs. 30 dagen. BURGERLIJKE STAND Overleden: Grietje Fraaij, 76 jaar, wedr van G. H, Evelein. Geer tje Brander, 78 jaar, wed. van T. Hel der. Isebrand P. Willems, 68 jaar, ge huwd met J. W. Huisman. Gerritje van der Jagt, 71 jaar, gehuwd met H. J. van Aanholt. Johan A. Volkers, 77 jaar, gehuwd met T. Hoek. Helena J. Bruijn, 69 jaar, gehuwd met L. C. Tros. EERSTE STEENLEGGING Het bestuur van de Woningbouwver „Rochdale" heeft besloten de eerste na oorlogse aanbouw van 59 woningen aan de Coornhertkade niet geheel onopge merkt te laten voorbijgaan. Op plech tige wijze zal Vrijdag om half vier de eerste steenlegging van het nieuwe complex plaats vinden. Daarna zal het bestuur in „'t Gulden Vlies" recepiëren DIERENBESCHERMING In de omgeving van de Dr. van Pelt- laan te Bergen zwerven sinds geruimen tijd een zwarte poes en een Angora, poes. De zwarte poes heeft twee jon gen Indien zich geen eigenaar meldt ziin deze dieren ter beschikking. Adres: Dr. v. Peltlaan 24. Op de Troelstrakade te Alkmaar Is zwervend aangetroffen een rood poesje. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. Eerste klas kampioenschap biljarten gem. 7-11 De eindstrijd in de klasse gem 711 van het district Alkmaar zal van a s. Donderdag tot en met Zondag in Hotel de Nachtegaal van de heer C. de Boer gespeeld worden. De volgende acht spelers hebben zich hiervoor gekwalificeerd: J. Bur ger en C. Boendermaker van „De Op timisten"; Lenting en B. Wijkhuizen van „De Drie Ruiten"; Kramer van de „Lindenhoek"; J. Ligthart van .Excelsior" en P. Schouten en W. Watertor van „Onder Ons". Er worden partijen van 225 car. ge peeld. Gezien de prestaties der bovenge noemde spelers in de voorwedstrijden is een spannende strijd te verwachter; en wij twijfelen dan ook niet of er zal voor dit tournooi grote belangstelling bestaan. Het is niet te voorspellen, wie te slotte de sterkste zal blijken te zijn. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouw mijner dromen (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: De vader van de bruid (alle leeftijden). Cinema Americain, uur: Haven-Marie (18 jaar). Vic toria Theater, 8 uur: Schaduw over Los Angeles (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: ,,'t Voetlicht" voert op „Pension Zonneschijn". „Waakt en Bidt", 8 uur: Interkerke lijke conferentie. WOENSDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrouw mijner dromen (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De vader van de bruid (alle leeftijden); Cinema Ameri cain, 2.30 en 8 u.: Haven Marie (18 j.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Scha duw over Los Angeles (18 jaar). „Waakt en Bidt", 3 en 8 uur: Inter kerkelijke conferentie. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Liederenavond door Henk Lansen en Jan Couvée. Gulden Vlies, 8 uur: Danza voert op de Ja panse operette „De Geisha". Het reddingwezen Het Instituut voor Arbeidersontwik keling had Maandagavond op zijn laat ste avond van dit seizoen de heer Witt- pen uitgenodigd om het een en ander te vertellen over de Noord- en Zuid hollandse Reddingmaatschappij. Het vergaan van de „Vrede" in 1824, waar bij de bemanning van een reddingboot met alle opvarenden van het^schip in de golven omkwam, gaf de stoot tot de oplichting van de huidige redding maatschappijen. Sindsdien is het mate riaal zeer verbeterd, maar de instand houding van het reddingwezen ge schiedt nog steeds door vrijwillige bij dragen. Met een aantal frisse films lichtte de spreker zijn woorden toe. I UUR PER DAG. IE STAD SPREEKT EROVER!! I ZATERDAG beslist laatste dag! I Met kwistige hand strooit Hilck- I mann door het land: j MANTELS, SWAGGERS, JAPON- I NEN, MANTELCOSTUMES, I ROKKEN en alle soorten MANU FACTUREN, LINGERIES, TRICOTAGES, KOUSEN, OVERHEMDEN, enz. Geopend van 96 uur. „Billijk man" Langestraat 23 Alkmaar Het gratis koopuur was Maandag van 12-1 uur. OPBRENGST EMMABLOEM. COLLECTE De Emmabloemcollecte ten bate van de Alkmaarse tbc-patiënten van alle gezindten heeft het mooie bedrag van f 1751,46 opgebracht. Een bijzonder woord van dank komt toe aan de oud ste collectant, de 83-jarige welbekende heer Wolzak, die 's morgens zijn stand plaats bij het postkantoor innam en 's middags ook nog even een wijk er bij nam! Hulde aan deze stoere werker. Sociale werkplaats tijdelijk gesloten De sociale Werkplaats op het Luttik Oudorp, waar een aantal minder valide arbeidskrachten een werkkring vond is tijdelijk stopgezet. Daar de uit komsten van de exploitatie de laatste tijd zeer ongunstig waren, was het niet langer mogelijk met het werk door te gaan. De oorzaak hiervan ligt voornamelijk in de ziekte van de lei der van de werkplaats, de heer Ruyg. Voor een dergelijke instelling is een goede leiding onmisbaar en tevens zal een reorganisatie moeten worden doorgevoerd, teneinde de opzet meer verantwoord te maken. Het ligt in de bedoeling poolshoogte te nemen in verschillende andere plaatsen, waar zich sociale werkplaatsen bevinden. Er zullen echter wel enige maanden verlopen, voor de Alkmaarse werK- plaats weer kan worden opengesteld. GEVAARLIJK SPEL Gistermiddag vond er op de Zaad- markt een ongeluk plaats, dat geluk kig nog goed afliep. Een 10-jarige Alk maarder had er ondanks de herhaalde waarschuwingen pleizier in om op en om een vrachtauto van de firma De Vries te spelen, die ter hoogte van de meelhandel K. Bos geladen werd. Op een gegeven ogenblik viel de knaap van de auto af en bleef op straat lig gen. Hij werd bij café Nol binnen ge bracht en later ter behandeling naar het Centraal Ziekenhuis gebracht, waarna hg naar huis vervoerd kon worden. SCHAAKCLUB D.O.S. De uitslagen van de voortgezette onderlinge wedstrijden voor de wintercompetitie luiden: J, Nijman—J. Kooy 1—0; W. Speets—A. Nijman 0—1; P. van Hoven—F. Jongkind 0—1; J. Boe ket—A, Burgert 1—0; M. Pranger—Van Hoven 0—1; F. Jongkind—A. Burgert 0—1; A. Nij man—P. van Hoven 1—0; J. Nijman—M. Pran ger 0—1; A. Burgert—R. van Wezop 0—1; P. Obdam—M.Pranger 0—1; J. Boekei—F. Appel 1—0; J. Kooy—W. Speets 1—0; J. Slikker—S de Boer 1—0. Zaterdagavond werd in het Wapen van Heemskerk de voorstelling gegeven van de Arbeiders-Toneelvereniging „Ontwaakt". Ed. J. M. Terllngen en Henk Bakker hebben in hun blijspel „Tehuis voor Daklozen" een stelletje typen bijeen gebracht, dat sterke herinneringen aan Van Iependaal's geesteskinderen opwekt. Overigens zijn de daklozen, die in dit (fictieve) tehuis samenkomen, aller minst alleen maar gesjochte jongens. Zoals ze tot aan de ontknoping voor ons werden neergezet, vormen ze met elkaar een uitgezocht stelletje gajes: brandstichters, dieven, chanteurs. En daar tussen in lopen dan een paar slachtoffers van dit geboefte rond, de een geestesziek, de andere in razende wanhoop en vrijwel tot alles in staat. Uiteindelijk blijken ze met elkaar maar een kleine komedie te hebben opge voerd, die moest dienen, om een the aterdirecteur te overtuigen van het ta lent en de technische vaardigheid van een jonge toneelschrijver. Dit alles bewijst al, dat de schrijver hoge eisen stelt aan de typeringskunst van de amateurs. De naam van de bei de auteurs zegt voorts, dat er een stuk is ontstaan, dat technisch zeer goed speelbaar is. Niettemin moet het ons toch van het hart. dat de intrigue, hoe origineel ook, niet vrij is van onwaarschijnlijkheden. Om er maar een te noemen: het hele stuk heet een kleine komedie te zijn, die een theaterdirecteur van zijn onge lijk moet overtuigen. Hoe het dan ech ter ter wereld mogelijk is, dat deze man in vermomming de komedie mee speelt. zonder dat hij ook maar een letter tekst van tevoren heeft gezien is ons een raadsel. Zo is er nog wel meer. Maar daar zien we nu maar over heen. Het geval is amusant en spannend genoeg, om er een aardige avond aao te beleven. En daarom gaat het per saldo. Maar dan is het toch wel zaak. dat het stuk goed wordt gespeeld. En dat heeft „Ontwaakt" zonder enige twijfé gedaan. Het was een voorstelling, waarin over het geheel vaart en sfeer zat. De heren Aaij en Teeuwen waren misschien in het voorspel nog niet he lemaal zichzelf ze spraken toen wat snel en onduidelijk en zelfs slordig maar later vertoonden ze voortreffe lijke dingen. Bewondering hadden we voor I. Harder, als De Manke, voor H Huijgen als Teun de Neut, en voor me vrouw C. SchatsSchenk als Linke Na. Maar dan mogen we toch vooral de zware, uitstekend gespeelde rol van Gekke Nelly (mevrouw M. de Vries Benneker) niet vergeten. Mej. T. Har der, als Angela, kon ons in het begin niet altijd even goed overtuigen. La ter nam haar uitbeelding in innerlijke kracht toe. Vermelding verdienen nog de heren C. Schats als inspecteur Loh man en J. Keesen als agent Peterse. De regie, in handen van de heer J Huijgen, was over het algemeen zeer goed. Enkele kwesties verdienen voor een volgende voorstelling echter nog overweging. Zo kan De Manke niet zonder sleutels een kast openen, die de Groene later met genoemde instrumen ten moet openmaken. En Inspecteur Lohman kan voor ons gevoel zonder bezwaar in burger opkomen. De he dendaagse politie-officier heeft stellig geen uniform, die sterke herinneringen opwekt aan een zeer onsympathieke instelling uit de bezetting.' Afgezien van deze kleine oneffenhe den heeft Ontwaakt een voortreffelij ke voorstelling gegeven, die door he talrijke publiek met grote en verdien de waardering it ontvangen. tieijnders wordt trainer van de Alkmaarse Boys Fred Meijnders, de oude trainer van Alcmaria Victrix, is met ingang van Juni aangesteld ais trainer van de Alkmaarse Boys, VOOR DE POLITIERECHTER De student Jacobus S. en de metse laar Jacob van D. uit Bergen hadden het een zeer grote bijzonderheid gevon den eens te onderzoeken wat de politie zou doen, wanneer een van hen zonder licht zou fietsen. Zij hadden na enige tijd succes, toen een agent hen het oe- vel gaf halt te houden en af te stappen Zij'waren echter doorgereden. Bij een onderzoek van de politie werden de beide jongemannen aangehouden. Een aantal spaken en een jasbeschermer gingen hierbij verloren. Maandagmid dag stonden zij hiervoor terecht voor de Alkmaarse politierechter. De officier mr. Meischke kon de gedachtengang van de beide verdachten niet volgen vroeg mr. Meischke zich af, hoe wel en vroeg zich af, hoe weldenkende mensen zo iets konden doen. Hij noemde het gedrag zeer onbehoor lijk en eiste voor dit misdrijf een boe te van f 100 subs. 40 dagen. De rechter mr.. R. W. J. C. v. d. Wall Bake ver enigde zich in zoverre met zijn ver langen, dat hij Jacob voor f 50 vonniste, aangezien hij niet zonder licht gere den had. Met de vloeiende woordenstroom een volksredenaar eigen beet Adriana Z. uit Egmond danig van zich af. Zij werd ervan beschuldigd een andere dame grovelijk in haar eer aangetast te heb ben en haar zelfs vreselijk op onvrien delijke wijze bejegend en tenslotte haar bestolen te hebben. Aangezien de kroongetuige in deze zaak in een zie kenhuis ter verpleging lag vond de rechter het beter met de behandeling te wachten. Aangezien Clasina S. uit St. Pan De volgende voorwerpen, welke wer den gevonden in het tijdvak van 12 tot en met 18 April, zijn iedere werk dag van 17 tot 18 uur te bevragen aan het Bureau van Politie, 's Zaterdags worden geen inlichtingen verstrekt. Rijwielsleuteltje, paar zwarte wan ten, kous, bruine want, gymschoen, blauw wantje, bruine want, porte- monnaie met inh., sleutel, ceintuur, rapportenboekje, photo-album, glacé handschoen, autoruitenwisser, paar blauwe wanten, twee sleutels, cein tuur, ijzeren gewicht, kinderzitje, strik, sleutel, wandelstok, handwar mer, mouwophouders, hondenpenning, huissleutel, pijp, ring met sleutels, beige sjaal, ziekenfondskaart, porte- monnaie met inhoud. Als gevonden bij het Bureau van Politie aangegeven en aan bij de poli tie bekende adressen te verkrijgen: Autoped, aoutped, glacé handschoen, bruine want, portemonnaie met inh., sjaal, herenhoed, meisjesmuts, bril met montuur, dameshandschoenen, con tactsleutel, knot wol, vulpen, hand schoen, armbandje, ballpoint, kinder springtouw, damesportemonnaie met inh., halsketting, bruine portemonnaie met inh., zadeldekje. Padvinders streken de vlag Achter hun fiere drumbands zijn ae padvinders van de N.P.V. en de Katho lieke verkenners gisteravond naar de Bergerhout getrokken, waar zij om half acht onder het zingen van het Wilhel mus plechtig de vlaggen streken, die daar de ganse dag hadden gewapperd ter ere van hun schutspatroon St. Joris Na deze plechtigheid, die behalve door de districtscommandanten P. Nieuwen huisen van de N.P.V. en C. Th. A, Kerklaan van de K.V. werd bijgewoond door de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, marcheerden de afde lingen naar hun kampvuren, die op verschillende plaatsen van de stad wer den gehouden. Zij legden bij het ge knetter van de vlammen opnieuw hun belofte af, zoals dat ieder jaar op St, Jorisdag gebeurt. De heer Hogeling begint een moderne zaak Het was Maandag een wel zeer heug lijke dag voor de heer G. B. Hogeling, die in de Van der Woudestraat een zaak in aardappelen en groenten is be gonnen. Voorheen was de heer Hoge ling bij de heer Pool werkzaam, maar reeds lang koesterde hij het voornemen een eigen zaak te beginnen. De winkel die hij zou betrekken was in zodanige staat, dat hij deze allereerst liet moder niseren en opknappen. Het interieur ziet er nu met de nieuwe rekken, toon bank, wanden en zoldering zeer aan trekkelijk uit. De heer Hogeling heeft ook een nieuwe schrapmachine aange schaft, alsmeue een Duits snijmachine- tje. Van vele zijden kwamen in de vorm van bloemen of anderszins blij ken van medeleven met de onderne mende zakenman. Vereniging Nederland-USSR In het kader van „De maand van Vrede en Vriendsrhap met de Sowjet- Unie" die in de maand April gehouden wordt, organiseert afd. Alkmaar /an de vereniging Nederland-USSR op Woensdag 25 en Donderdag 26 April, des avonds van 711 in hotel „Cen tral" Hofplein een tentoonstelling „Het Dagelijks leven in de Sowjet-Unie' Deze tentoonstelling geeft verschil lende aspecten weer van het gewone leven van het Sowjet-volk. Op de eerste tentoonstellingsavond, Woensdag 25 April om 8 uur, wordt in de tentoonstellingszaal, de Russische film „Een Machtig Voorbeeld", ver toond. DRIEDAAGSE INTERKERKELIJKE CONFERENTIE In het gebouw „Waakt en Bidt" zal van Dinsdag tot en met Donderdag een vijftal bijzondere samenkomsten worden gehouden. Ds. P. J. Mieter van Amster dam, ds. J. O. van Wijck van Gouda en ev. J. Dammuller van Alkmaar zuilen enkele actuele onderwerpen behan delen. Medewerking zal worden ver leend door een zangkoor uit Beverwijk Zwaluwen Ik zag met belangstelling 't berichtje over de eerste zwaluwen in 't num mer van Woensdag 18 April 1951 het vraagteken, 't Was inderdaad zeer te recht, want over 't verschijnen van zwaluwen kan ik u 's volgende mede delen. Een N.J.N.-kamp in Putten (Gld.) nam reeds met Pasen (25/26 Maart) boerenzwaluwen waar, terwijl in de omtrek van Haarlem op 8 April boe renzwaluwen èn huiszwaluwen werden gezien. Huiszwaluwen plegen gewoon lijk een week na boerenzwaluwen te verschijnen, zodat bovengenoemde waarneming wel bijzonder was. De af deling Alkmaar van de N.J.N. zag de eerste boerenzwaluwen op 14 April in de Egmondermeer. eras het bestaan had een rijwiel te oe. rijden terwijl zij onder kennelijke in. vloed scheen te verkeren en daardoor andere vrouw aangereden had, moest ook zij zich komen verantwoor- den. Zij had dit echter nagelaten on had verstek laten gaan. De rechter vond haar aanwezigheid van belangen stelde daarom de behandeling van haar zaak uit. Door het ongeluk van samenwoning I getrofen had Henriene Z. uit Bergen zich eenmaal laten gaan en enige lelijke I woorden gezegd tegen haat lotgenote. Zij had dar erge spijt van en liet dal dan ook duidelijk ter zitting blijken. Dit, gevoegd bij haar moeilijke omstan digheden deed de politierechter haar vonnissen, overeenkomstig de eis van de officier, met een boete van f 5. Johannes S. uit Haarlem die in on min met zijn vrouw bleek te leven nad zijn zieke moeder met een bezoek in Bergen vereerd. Ongelukkiger wijze trof hij bij haar ook zijn vrouw aan. Tenslotte in een café beland was zij na enige redetwisten opgestaan met meename van zijn autosleuteltjes. Toen hij daar een zwaar vermoeden vanging krijgen, was hij haar achterna gerend, Aan zijn sommatie zijn eigendommen terug te geven had zij geen gehoor ge geven. Zij had zijn hoed tot driemaal toe van het hoofd 'geslagen. Tenslotte had de man zn voet vooruitgeplaatst en haar op pijnlijke manier getroffen en tot bloedens toe gewond. De offi cier eiste tegen de man f 20 of 10 gen. De rechter, begrip hebbende de moeilijke positie, waarin de verdachte verkeerd had, strafte hem met f li of 6 dagen. Thedorus B. uit Oudorp had gelden toebehorende aan een biljartvereniging ten eigen bate aangewend. Zijn zaak j diende voor de tweede maal, aangezien de behandeling van de zaak de eerste keer uitgesteld was om een rapport over Thedorus in te winnen. De rap porteurs bevalen een voorwaardelijke straf en onder toezichtstelling van de reclassering aan. Zowel de officier als i de rechter konden zich hiermee ver enigen en legden hem een voorwaar delijke straf op van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De slachtveemarkt Het verloop van de handel in koeler was, vergeleken bij verleden week en niettegenstaande een ruimere aanvoer, onveranderd en dus matig. De hoge vraagprijzen waaraan men blijft vast houden, zijn hiervan wel de voornaam ste redenen. Een gering aantal koeien ging in prijs boven de gegeven note-! ring uit. Alle nuchtere kalveren zijn tegen! hoge prijzen vlot verhandeld. De prij-1 zen van dieren bestemd voor worst-1 fabricage liepen tot f 2; de overige, dus zware kalveren van f 2f 2,10 per kg. uitgebeend. De mindere behoefte aan varkens vlees is oorzaak van de geringere ani mo voor de varkens op de markt. Ook gisteren zette de handel weer stug in en ofschoon het later even beter ging, was toch de afloop wederom stug. Liederen-avond Morgen zal de tenor Henk Lansen met medewerking van de pianist Jan Couvée. in het „Wapen v. Heemskerk" een liederenavond geven. Aan deze zan ger hebben we nog goede herinnerin gen van een vorig optreden. Na die tijd heeft hij zijn studie voortgezet en ook in 't buitenland een lofwaardige pers gehad. Het programma vermeldt wer ken van Schubert, Brahms, Dupare, Beethoven, Albeniz e.a. EEN GEHEEL NIEUWE SNIP EN SNAP „Laatste Nieuws" is de titel van de „intieme" revue welke Zondag door René Sleeswijk in het Gulden Vlies zal worden uitgebracht. Voor liefhebbers voor een speciale vorm van amusement, n.l. de „intieme revue". „Laatste Nieuws" vormt als het ware de gulden middenweg tussen revue en cabaret en biedt op alleszins verant woorde wijze een compleet amuse mentsprogramma. Willy Walden en Piet Muyselaar, de onovertrefbare re vuekomieken, worden ditmaal terzijde gestaan door een keur van corypheeën uit de wereld van de Kleinkunst. Het belooft een waardig besluit te worden van het revue-seizoen. Te Alkmaar zal op Zondag 29 April a.s. 8 uur in 't Gulden Vlies een voor stelling worden gegeven. ALGEMEEN HANDELSADRESBOEK Verschenen is het Algemeen Han delsadresboek van Alkmaar met Huis waard en OmvaL Deze handige uit gave omvat een opgave van de hier gevestigde onderwijsinstellingen, de raad, artsen, advocaten enz. en van diverse verenigingen en instanties be nevens van vrijwel alle zakenlieden gesorteerd naar de diverse branches. Bij een genomen steekproef zijn ons wel enige onjuistheden gebleken. Be langrijke instellingen als de Openbare Leeszaal en boekerij en de Sociale Raad zijn er b.v. niet in te vinden. De Verenigde Noordhollandse Dagbladen wordt er vermeld op Voordam 1. Men gelieve er nota van te nemen, dat deze nog altijd Voordam 11 zijn gevestigd. DAMCLUB D.D.D. De uitslagen van de onderlinge com petitiewedstrijden luiden: W. Ranzijn T. Korn 02, H. de JongM. He mels 02, N. RiebeekN. Oud 0—2, G. WoonijkJ. Mekken 20, J. Jorna M. Oud 02, P. de WijnD. Stam 02, C. BijwaardJ. Schuit 20, W, RanzijnC. Balder 20, N. Lengers- M. J. Langras Sr. 02, M. A. Langras T. Korn 20, N. VisserA. Visser 20, D. KlinkhamerJ. Witte 20, A. TeilemanD. Klinkhamer 02. SOLEX-RALLYE Zondag hield de Solex-club Alkmaar en omstreken haar eerste Rallye va", dit seizoen. Een twintigtal Solex-rijd sters en -rijders was gestart om de; Schermerrit, door de heer G. Wessels uitgezet, te volbrengen. Begunstigd door het mooie weer hebben allen een buitengewone middag gehad. Dat het I niet gemakkelijk was de juiste weg te I vinden en op tijd binnen te zijn, bleen| wel na afloop. De eerste prijswinnaar, kwam met 4 strafpunten binnen, ver schillende deelnemers hadden echter f: meer dan 100 strafpunten. Ongeveer 35 Solex-berijders gaan - Mei naar de Schiphol-Rallye, vertrek 's morgens 7 uur bij het Solex Service-1 station op de Nieuwesloot. JAARVERSLAG ALKMAARSE BANK N.V. Verschenen is het jaarverslag 1950 van de Alkmaarse Bank N.V. De ver lies- en winstrekening 1950 sluit met een netto winst van f 22.424.42, waaraan is toe te voegen het onverdeeld winst saldo 1949 ad f 169,95, totaal f 22.594,32- Voorgesteld wordt daarvan f 15.373,1! toe te voegen aan de reserve voor de, belastingen en diverse doeleinden, het B dividend vast te stellen op 4 en het I saldo groot f 3.451,19 over te boeken op| nieuwe rekening. RECTIFICATIE. Er is een hinderlijke zetfout geslopen in het gedicht van Rein Valkhoff in ons nummer van gisteren. Men las daar „burleske staatssonetten". Dit moet zijn „Staart-sonnetten". ALKM. SCHAAKCLUB V.V.V. Voor de onderlinge competitie wer-| den Maandagavond de volgende wed-[ strijdpartijen gespeeld en wel met de I volgende resultaten: hoofdklasse: G. I Brenkir. G. F. Cool 01; P. Hoekstra! drs. P. Vreeken VzVzA. Vis—D-f Appel 10. Eerste klasse: J. de Rul' terA. Kirkenier 01; F. Bosch—J 1 Ruiter VzVz', H. Dageletir. v. RoS'1 sum du Chattel 01; J. de Ruiter— F-1 Helder 01; J. MaatsP. Groenenberg 10. Tweede klasse: C. Meijer— Holzman VzVz. Derde klasse: mevr, Dageletmevr Veis 10. VERVOLG STADSNIEU Foresters werd overromj De fc>1 neüenaag die Forest de uitwedstrijd tegen S.V.A. g heeft is wel geflatteerd, omdat durende de eerste helft en ook eerste periode na de rust een l\jk veldoverwicht bezat. S.V.A echter door enkele zeer snelle i len en niet resoluut optreden v (•.-achterhoede met de rust eer voorsprong te behalen. In de t helft bracht S.V.A. de stand oj en nu pas bleek F. in staat de redden, toen de linksbinnen o goed genomen vrije schop sne geerde en de keeper wist te pas S.V.A. voerde de stand ten slo tot 8—1. VERKIEZINGEN BIJ DE GEREF. KERK Bij de gehouden herstemmin de twee vacatures voor ouderling geref. kerk zijn gekozen de he: C. Beernink en H. Koster. Wegens vertrek van de heer Graaf werd door de kerkeraad April als diaken benoemd de h de Jonge. DAMKAMPIOEN NOORDE: KWARTIER De beslissingswedstrijd tussi Verver en M. J. Langras Jr., dis eerste klasse met een gelijk punten geëindigd waren, werd i nen door M. J. Langras Jr. Dez- hierdoor kampioen eerste klasse Noorderkwartier. (Buiten verantwoordelijkheid v In uw blad wordt geschreven dat Uniebonden een vergadering met een personeelsleden van de Scheepwerf Nic en Vis werd gehouden in het ABB- waar enkele EVC-ers en onorganiseerc dors kans hebben g'ezien ongeregeldl veroorzaken, doordat zij als ongenodi luid tegen een verzoek van de voor2 de vergadering te verlaten protesteer middels zou toen de politie ten ton verschenen om de onruststokers te vei De vergadering kon ongestoord worde gezet, maar tot besluiten is het nog komen, hoewel de arbeiders over het met de nieuwe regeling niet bijzonder te zijn ingenomen. Aldus de berichtf Om maar met de deur in huis fe va geloven graag dat er op de voortgeze gadering0' geen besluiten zijn genomi indien uw bericht volledig was gewees moeten schrijven dat na het vertrek ongenode gasten er vier man overbli verder te vergaderen. Alle anderen, Unie-bonders en ongeorganiseerden, di den dat over de loonberekening bij V Vis, die hen allen raakt, gezamenli worden vergaderd verlieten inderdaat protest, maar niet als onruststokers ei tussenkomst van de overdadig opgekoi tie het gebouw, die hen niet oehoeft spreiden omdat zij niets deden wat zou zijn. De aanleiding tot deze aa heid is echter, dat de Unie-Hoofdbi zonder daartoe door het personeel te zocht, met de directie van ons bedrijf spreken over een wijziging in de lo ning, die loonsverlaging kan betekei der daarover de personeelskem in te 1 te raadplegen over dit onderhoud. Nog mooier wordt de zaak, wannee dat door de Unie-Bondsvertegenwoord vooi het gehele personeel door «le i stand gebrachte regeling over de lor. ning ongedaan wordt gemaakt en d tariefinvoering moet worden gesprok» buiten af werd over ons, zonder or Dat is ook de oorzaak waarom allen vergadering wilden zijn, omdat cie wi; op door deze bestuurders hun taak ir drijf is aangepakt ons niet gerust steil juist© belangenbehartiging. Niet zo maar gezamenlijk willen wij een stam paald zien, waarbij de algemeen geld ning is, dat de Unie-bestuurders door ding nu kunnen bewijzen dat zij o langen willen behartigen en niet die d^ren, die tegengesteld zijn aan de Over het laten aanrukken van c kunnen we alleen maar zeggen, dat w slechts kinderachtig vinden, maar menen dat arbeidersorganisatie-bestuu arbeiders geschillen op een andere tlians zonder politie-imenging dienen sen. Dit geeft een zeer onaangenami trekt een scherpe scheidslijn. Ten slotte kunnen we verklaren, di allen zeer nadrukkelijk niet om he; wel om handhaving van ons levens waarbij we menen hiervoor zeer goed dels de kern te kunnen opkomen e aeker niet zullen dulden dat anderen ook, zich daar op een wijze inmeng) ons onjuist wordt geacht en ons ni Namens het personeel van S N.V. Nic. Witsen H. P. KARELS, seor. (Van redactie-wege bekort) Wellevendheid CORRESPONDENTIE P. H. Dank voor uw schrijven. He' heeft nu geen zin meer een goede i plaats voor de bloemenklok uit te z°e' I ken. Zij staat al in de Alkmaarse hout. I (Red.) Mijnheer de Redacteur. Toen ik op 16 dezer' 's avonds 11.30 uur met mijn motor uit B Zee naar Alkmaar reed, kreeg ik van „De Verbrande Pan" pech. Bij naar de oorzaak van de storing het kapotte onderdeeltje kwijt en daarom lopen naar Bergen. Daar e kon de eerste motorzaak me niet he de andere was de bel defect. Ten heb ik me omstreeks één uur tot politie bij „De Rustende Jager" ge\ als enig licht in het duistere Bergei dingspost brandt. Ik hoopte daar a motor te mogen stallen en me wat kunnen kleden, bezweet als ik wai motorkleding. Bij de politiepost moch motor bezijden het huis open en zetten, maar niet binnenkomen. I horen, dat ik mensen wakker ma werd verwezen naar een taxibedrij schien wel geopend was. Hierna bovenraam dicht gedaan. Ik ben met motor en al naar Alkmaar gc Mijnheer de redacteur, dit is we die nergens naar lijkt. Pechduivels wat hun 's nachts in Bergen te wa EEN MOTOI In verband met de ver ja koning Faroek van Egypte gezant van dat land de verpL de Haagse gemeente-ziekenin: versnaperingen aan. Ook vt vond een dergelijke uitdeling i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2