werden Ergerlijke dierenmishandeling in de Langendijk DTS doorstond stormloop en kwam op goede 3-3 tegen Velsen Schermeer bewaart zijn tradities INGEZONDEN STUKKEN Wat was er aan de hand in het A. B. B.-gebouw? Middenstand in zorgen Egmond a.d. Hoef Heer-Hugowaard Eigenaardig optreden NIEUWS UIT BERGEN bijzondere muziek-avond van het K. C. B. HEILOO De Rijp Poldermeesters zijn onmisbaar Petten DINSDAG 24 APRIL 1951 een rijwiel te oe- ler kennelijke in- teren en daardoor aangereden had, omen verantwoor- iter nagelaten en aan. De rechter reid van belangen behandeling van van samenwoning ine Z. uit Bergen lan en enige lelijke en haat lotgenote, ijt van en liet dat er zitting blijken. moeilijke omstan- jolitierechter haar omstig de eis van •boete van f 5. taarlem die in on bleek te leven nad net een bezoek in igelukkiger wijze k zijn vrouw aan. ifé beland was zij in opgestaan met lutosleuteltjes. Toen /ermoeden van ging ir achterna gerend, zijn eigendommen zij geen gehoor ge hoed tot driemaal 'geslagen. Tenslotte et vooruitgeplaatst e manier getroffen gewond. De offi- man f 20 of 10 da- egrip hebbende de 'aarin de verdachte fte hem met f ld Oudorp had gelden en biljartvereniging igewend. Zijn zaak ede maal, aangezien de zaak de eerste is om een rapport te winnen. De rap- ;en voorwaardelijke zichtstelling van de owel de officier als zich hiermee ver- hem een voorwaar- in 6 maanden met 3 jaar. (veemarkt' de handel in koelen ij verleden week en en ruimere aanvoer, us matig. De hoge lan men blijft vast- tn wel de voornaam- gering aantal koeien ■n de gegeven note- alveren zijn tegen verhandeld. De prij- estemd voor worst- ot f 2; de overige, n van f 2f 2,10 per hoefte aan varkens an de geringere ani- ns op de markt. Ook handel weer stug in iter even beter ging, >p wederom stug. UB D.D.D. i de onderlinge com- luiden: W. Ranzijn H. de JongM. He- ebeekN. Oud 02, ekken 20, J. Jorna de Wijn—D. Stam J. Schuit 2—0, W. r 2—0. N. Lengers— 02, M. A. Langras N. VisserA. Visser ïerJ. Witte 20, A ikhamer 02. VERVOLG STADSNIEUW LRALLYE e Solex-club Alkmaar ar eerste Rallye van twintigtal Solex-rijd- was gestart om de de heer G. Wessels brengen. Begunstigd veer hebben allen een ddag gehad. Dat het was de juiste weg te binnen te zijn, bleek >e eerste prijswinnaar ifpunten binnen, ver- mers hadden echter afpunten. olex-berijders gaan 5 hiphol-Rallye, v ertrek bij het Solex Service» euwesloot. AG ALKMAARSE NK N.V. het jaarverslag 1950 e Bank N.V. De ver kening 1950 sluit met an f 22.424.42, waaraan het onverdeeld winst- 169.95, totaal f 22.594,37. dt daarvan f 15.373,18 m de reserve voor de iverse doeleinden, het stellen op 4 en het 1,19 over te boeken op IAAKCLUB V.V.V. rlinge competitie wer- nd de volgende wed- peeld en wel met de ten: hoofdklasse: G. v- Cool 0—1; P. Hoekstra n A. Vis—D- erste klasse: J. de Rui- r 0—1; F. Bosch—J. de I. Dageletir. v. Ros* 01; J. de RuiterF- MaatsP. Groenenbei'9 le klasse: C. MeijerP- Derde klasse: mevr. Veis 1—0. Foresters werd overrompelt. Xje ai neaenaag die Foresters n. de uitwedstrijd tegen S.V.A. geleden heeft is wel geflatteerd, omdat F. ge durende de eerste helft en ook in de eerste periode na de rust een duide lijk veldoverwicht bezat. S.V,A. wist echter door enkele zeer snelle uitval len en niet resoluut optreden van de jp.-achterhoede met de rust een 30 voorsprong te behalen. In de tweede helft bracht S.V.A. de stand op 4—0 en nu pas bleek F. in staat de eer te redden, toen de linksbinnen op een goed genomen vrije schop snel rea geerde en de keeper wist te passeren. S.V.A. voerde de stand ten slotte op tot 8—1. VERKIEZINGEN BIJ DE GEREF. KERK Bij de gehouden herstemming over de twee vacatures voor ouderling bij de geref. kerk zijn gekozen de heren M. C. Beernink en H. Koster. Wegens vertrek van de heer J. de Graaf werd door de kerkeraad op 10 April als diaken benoemd de heer M. de Jonge. DAMKAMPIOEN NOORDER KWARTIER De beslissingswedstrijd tussen L. Verver en M. J. Langras Jr., die in de eerste klasse met een gelijk aantal punten geëindigd waren, werd gewon nen door M. J. Langras Jr. Deze werd hierdoor kampioen eerste klasse N.-H. Noorderkwartier. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Slagers zoons sloegen kalf dood In uw blad wordt geschreven dat door de Uniebonden een vergadering met een aantal personeelsleden van de Scheepwerf Nic. Witsen en Vis werd gehouden in het ABB-gebouw, waar enkele EVC-ers en onorganiseerde arbei ders kans hebben g'ezien ongeregeldheden te veroorzaken, doordat zij als ongenode gasten luid tegen een verzoek van de voorzitter om de vergadering te verlaten protesteerden. In middels zou toen de politie ten tonele zijn verschenen om de onruststokers te verspreiden, De vergadering kon ongestoord worden voort gezet, maar tot besluiten is het nog niet ge komen, hoewel de arbeiders over het alg'emeen met de nieuwe regeling niet bijzonder schijnen te zijn ingenomen. Aldus de berichtgeving. Om maar met de deur in huis fe vallen: We geloven graag dat er op de voortgezette „ver gadering"' geen besluiten zijn genomen, want indien uw bericht volledig was geweest, had moeten schrijven dat na het vertrek van de ongenode gasten er vier man overbleven om verder te vergaderen. Alle anderen, EVC-ers. Unie-bonders en ongeorganiseerden, die meen den dat over de loonberekening bij Witsen en Vis, die hen allen raakt, gezamenlijk moest worden vergaderd verlieten inderdaad onder protest, maar niet als onruststokers en zonder tussenkomst van de overdadig opgekomen poli tie het gebouw, die hen niet oehoefte te ver spreiden omdat zij niets deden wat niet juist zou zijn. De aanleiding tot deze aangelegen heid is echter, dat de Unie-Hjofdbestuurders zonder daartoe door het personeel te zijn ver zocht, met de directie van ons bedrijf zijn gaan spreken over een wijziging in de loonbereke ning, die loonsverlaging kan betekenen, zon der daarover de personeelskern in te lichten of te raadplegen over dit onderhoud. Nog mooier wordt de zaak, wanneer u weet dat door de Unie-Bondsvertegenwoordigers een vooi het gehele personeel door -le kern tot stand gebrachte regeling over de loonsbereke- ning ongedaan wordt gemaakt en dat over tariefinvoering moet worden gesproken. Van buiten af werd over ons, zonder ons beslist. Dat is ook de oorzaak waarom allen bij deze vergadering wilden zijn, omdat tie wijze waar op door dezti bestuurders hun taak in ons be drijf is aangepakt ons niet gerust stelt voor de juist© belangenbehartiging. Niet zonder ons, maar gezamenlijk willen wij een standpunt be paald zien, waarbij de algemeen geldende me ning is, dat de Unie-bestuurders door htm hou ding nu kunnen bewijzen dat zij onze be langen willen behartigen en niet die van an deren, die tegengesteld zijn aan de onzel Over het laten aanrukken van de politie kunnen we alleen maar zeggen, dat wij dit niet slechts kinderachtig vinden, maar bovendien menen dat arbeidersorganisatie-bestuurders arbeiders geschillen op een andere wijze, thans zonder politie-imenging dienen op te los sen. Dit geeft een zeer onaangename sfeer en trekt een scherpe scheidslijn. Ten slotte kunnen we verklaren, dat het ons allen zeer nadrukkelijk niet om herrie, maar wel om handhaving van ons levenspeil gaat, waarbij we menen hiervoor zeer goed zelf mid dels de kern te kunnen opkomen en dat we zeker niet zullen dulden dat anderen, wie dan ook, zich daar op een wijze inmengt die door ons onjuist wordt geacht en ons niet bevalt, Namens het personeel van Scheepswerf N.V. Nic. Witsen Vis: H. P. KARELS, seor. kern. (Van redactie-wege bekort) Wellevendheid Mijnheer de Redacteur. Toen ik op 16 dezer' *s avonds omstreeks 11.30 uur met mijn motor uit Bergen aan Zee naar Alkmaar reed, kreeg ik ter hoogte van „De Verbrande Pan" pech. Bij het zoeken naar de oorzaak van de storing raakte ik het kapotte onderdeeltje kwijt en ik moest daarom lopen naar Bergen. Daar aangekomen kon de eerste motorzaak me niet helpen en van de andere was de bel defect. Ten einde raad heb ik me omstreeks één uur tot de Rijks politie bij „De Rustende Jager" gewend, waar nis enig licht in het duistere Bergen een mel- dingspost brandt. Ik hoopte daar althans mijn motor te mogen stallen en me wat luchtiger te kunnen kleden, bezweet als ik was van mijn motorkleding. Bij de politiepost mocht ik wel de motor bezijden het huis open en bloot neer zetten, maar niet binnenkomen. Ik kreeg te horen, dat ik mensen wakker maakte en ik werd verwezen naar een taxibedrijf, dat mis schien wel geopend was. Hierna werd het bovenraam dicht gedaan. Ik ben toen maar met motor en al naar Alkmaar gelopen. Mijnheer de redacteur, dit is wellevendheid, die nergens naar lijkt. Pechduivels weten nu wat hun 's nachts in Bergen te wachten staat. EEN MOTORRIJDER. In mijn gehele loopbaan als officier van Justitie heb ik nog niet zo'n erger lijk geval van dierenmishandeling mee gemaakt. Ik wil de pers verzoeken dit maal van de gewoonte om alleen de initialen te vermelden, af te wijken op dat men in de Langedjjk weet wie deze dierenbeulen zjjn". Dit was het einde van het requisitoir dat mr. J. C. V. Meischke hield in de zaak tegen de beide slagerszoons Simon en Klaas Knecht, die er wel een heel bijzondere manier op na hadden gehouden om kal veren te slachten. Als getuige was gisteren opgeroepen de heer J. van Riel, die verklaarde ge zien te hebben dat een van de broers op 22 Februari een kalf vast hield ter wijl de ander het dier met een ijzeren staaf op de kop sloeg. Het kalf viel, doch stond weer op. Toen hadden bei den nog driemaal geslagen. Na afloop van deze „behandeling" had een van de slagers het beest in de hals gesneden doch volgens getuige had het nog wel tien mi-tuten geduurd voor het kalf dood was. Niet de eerste maal Het was niet de eerste maal dat Si mon en Klaas zich aan dit soort dieren mishandeling hadden schuldig gemaakt, Het is wel voorgekomen dat er na de slachting een gat in de schedel van het kalf werd geboord om het tegenover de keurmeester te doen voorkomen als of er van een schietmasker of pin ge bruik was gemaakt. De beide verdach ten verklaarden dat zij op 22 Februari de pin niet hadden kunnen vinden. Vol gens hen is er geen deugdelijk schiet masker te krijgen. Ms. Meischke zeide bijna geen woor den te kunnen vinden voor deze dieren mishandeling. Hij eiste tegen beide broers drie maanden gevangenisstraf en vroeg voorts verbeurdverklaring van de ijzeren staaf. Mr. R. W. J. C. van den Wall Bake wilde er bij het opleggen van de straf rekening mee houden, dat de verdachten nog nooit eerder wqr- den veroordeeld en dat zij van hun vader waarschijnlijk niet veel goeds hebben geleerd op het gebied van slachten. De politierechter veroordeel de beide broers tot twee maanden ge- angenisstraf. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar acht het van belang, h pu bliek er op te wijzén, welke grote moei lïjkheden er voor de middenstand uit kunnen voortvloeien, indien deze ge dwongen wordt gedurende langere tjjd crediet te verlenen. Zij heeft met bezorgdheid geconsta teerd, dat de liquiditeit van vele bedrij ven daardoor in gevaar dreigt te ko men, aangezien de fabrikanten en gros siers van de detaillisten contante beta ling vorderen, terwijl an 'erzijds de be. talingen door de klanten aan de winke. liers en ambachtslieden veelal, gelukkig niet altijd, met enige vertraging plegen te geschieden. De Kamer neemt der. halve de vrijheid de klanten te verzoe ken direct of althans zo spoedig moge. lijk de hun aangebo ien rekeningen te voldoen. Dit is ook het belang van de cliëntele zelf, want le zakelijke onkos ten van de leverancier worden daardoor beperkt en hij is dientengevolge in staat zo goedkoop mogelijk te leveren Strookjes. Teneinde de leveranciers, die met het geschetste euvel te kampen hebben, te gemoet te komen, stelt de Kamer op aanvrage strookjes beschikbaar, welke op de rekeningen geplakt kunnen wor de' en waarbij de Kamer (en dus niet de leverancier) op de genoemde gron den een beroep doet op de cliëntele, haar medewerking te verlenen aan ver lichting van de geldelijke zorgen vin de middenstand, door contante betaling van de betreffende nota. De Kamer wil van deze gelegenheid gebruik maken tevens aan te dringen op contante be taling van de dagelijkse leveranties van eerste levensbehoeften, zoals brood, melk e.d. Het is haar bekend, dat er klanten zijn die deze verplichtingen tot exorbitante bedragen laten oplopen, waartegen van de zijde van de brood- en melkbezorgers e.d., mede met het oog op het gevaar een klant te verlie zen en de weinige middelen die hun ten dienste staan om betaling af te dwingen, vrijwel niets gedaan kan wor den. Bovenbedoelde strookjes zijn ver krijgbaar ten kantore der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier, Varnebroek 1 te Alkmaar. Export-bevordering. De Kamer van Koophandel voor noemd heeft voor belanghebbenden te haren kantore, Varnebroek 1, ter in zage liggen een „Export Memorandum", samengesteld door de Economische Voorlichtingsdienst te 's-Gravenhage, waarin o.a. voorkomen gegevens voor de export naar honderd landen, alsme de het eerste officiële „Repertorium van de Belgische Vereniging van Uit en Invoerhandelaais" te Antwerpen, hetwelk o.m. adreslijsten bevat van im- en exporteurs in diverse landen. Burgerlijke Stand Geboren: Sita, dochter van G Wage naar en van Gr. Glazekas. Jan C., zoon van A. Boon en van N. C. Kou wen. Franciscus Adr. G., zoon van A. Bruin en van G. A. Beemsterboer. Jacobus H., zoon van C. Kruijer en van E. Blank. Jacob, zoon van C. Kostelijk en G. Wagenaar. Peter, zoon van P. Mulder en van M. Glas. Erna, dochter van KI. Bood en van G. Hendrickx. Overleden: Albertus Bruin, 76 jaren, wonende te Langedijk, echtgenoot van Anna Koning. Getrouwd: Johannes Put en Alida Üisabeth Maria Huisman. Nicolaas Schouten, te Heerhugowaard en Ca- tharina Pankras. Klaas Keizer te Sint Pancras en Maart je Gutter. Doelpunten van Velsen alle kopballen Velsen liet in Langedijk spoedig zien, dat er vooral van de voorhoede grote kracht uitgaat: binnen vijf minuten was het reeds 01, toen de razendsnelle De Bie afgemeten voorzette en Bakkum voor de juiste afwerking zorgde. DTS liet zich echter geenszins overbluffen en vond na tien minuten het juiste ant woord. Toen doelman Emmer ver was uitgelopen zette Neumeijer goed voor, waarna Tromp voor een leeg doel moeilijk kon missen en 't dan ook niet deed. Wat later leverde een scherp voor doel geplaatste corner de withemden grote moeilijkheden op. Na een scher mutseling was het Donker, die van dichtbijVan der Hoven passeerde, op nieuw met een kopbal. Het kopwerk van de geel-blauwen was trouwens uitstekend verzorgd en in deze periode lieten zij zien, dat ze tot één van de sterkste ploegen behoren. Na een nieu we voorzet van De Bie „op maat" was het Bakkum, die naar de bal zweefde en met het voorhoofd de stand op 1 3 bracht. De spanning keerde snel te rug, want een ver schot van Tromp trof doel. Zo kon met 23 gedraaid worden. Reeds na tien minuten kreeg de uit stekend spelende Kliffen de gelegen heid de ploeg naar 33 te brengen, maar deze keer dook doelman Emmer niet vergeefs. Toch werd het gelijk. Diezelfde Emmer was daar min of meer debet aan, toen hij de bal ver. keerd in handen kreeg en volgens de ter plaatse aanwezige scheidsrechter Mijnlief de lijn was gepasseerd. De Waard kwam nog eens voor doel, doch schoot hoog over. Aan de andere kant kreeg Velsen dank zij prima werk van de Langedijker defensie weinig kan sen meer. Vooral Van der Hoven deed het best, stopte o.a. een venijnige kogel van Bakkum. DTS verdiende deze pun tenverdeling ruimschoots. PLAN VERBOUWING GEK. KERK Naar wij vernemen is' er een plan samengesteld tot verbouwing van het gebouw van de Ger. Kerk te Egmond. Door de uitbreiding van de Christe lijke Koloniehuizen was een ruimte gebrek ontstaan. TROUWE LEDEN Twee en zestig IJmuidense en Eg- mondse leden van de Centrale Bond van Transportarbeiders hebben dezer dagen een zilveren insigne ontvan gen omdat zij stuk voor stuk een kwarteeuw lid waren van deze orga nisatie. Op een te IJmuiden gehou den bijeenkomst werden de jubilaris sen toegsproken door de bondsvoor zitter, de heer R. Laan uit Rotter dam. De heer Engel Visser uit Eg mond betuigde het bestuur zijn dank namens de „ondevseheidenen" en daarna begon het feest, dat tot diep in de nacht voortduurde. DE GRAAF CLUBKAMPIOEN Door een overwin'<ig op A. Dekker behaalde C. de Graaf voor de tweede achtereenvolgende maal het kampi oenschap van de damclub Heiloo. Hij eindigde met 27 punten uit 18 wed strijden, gevolgd door K. Tuinman met 26 punten. Voor de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. v.d. Wall Bake, kwam gistermiddag Jacobus Z. uit Heerhugo waard zich verantwoorden voor zijn onbezonnen daden. Hij had op een don kere avond op een eenzame weg nabij Oterleek met zijn bromfiets rare kuren uitgehaald. De getuigen G. v.d. H. en J. B. waren daar doende bunzingen te vangen met enige hondjes. Toevallig aan de weg staande hadden zij met grote snelheid het licht van een brom fiets op zich af zien komen, dat rake lings langs hen heen gescheerd was De oudste van de twee had de roeke loze rijder gewaarschuwd iets kalmer te rijden op zo'n ding. Deze was daar op afgestapt en had een dreigende houding aangenomen en onwelvoeglijke taal uitgeslagen. Toen de bunzingvan ger z'n hondjes in het riet hoorde en hen gefloten had en de bromfietsrijde. blijkbaar in de mening verkeerde, dat de man kameraden riep, had hij hem enige slagen of stompen toegediend onder de mondelinge toevoeging „Ben nog niet bang voor zes kerels" Vervol gens had hij z'n vervoermiddel weer bestegen en bij de politie aangifte ge daan van het feit, dat hij mishandeld was. Ook ter zitting gaf de verdachte Jacobus eerst nog niet volmondig toe. De officier van Justitie, mr. J. C. Meischke, achtte echter hetgeen ten laste gelegd was bewezen en eiste f 25 boete of 10 dagen. De rechter meende, dat ook de vijf „sneeuwballen", d.w.z. de vijf pepermuntlikeurtjes waar schijnlijk aan zijn optreden niet vreemd waren. Hij maakte er f 20 of 12 dagen van. In de Dancing van „De Rustende Jager" heeft J. van Domselaer ons uit sluitend klavierwerken van zichzelf voorgespeeld. Deze piano-avond was wel de meest merkwaardige, welke uw verslaggever heeft beleefd. We hoorden twee Suites, de één getiteld '48'49", de andere „1948". Of deze beide werken al dan niet tot de pro- gramma-muziek moeten worden gere kend stond er niet bij, maar het klin kend resultaat was van dien aard, dat we toch in de romantiek terecht kwa men, al was het dan de strikt persoon lijke romantiek van de componist. Uit de eerste Suite bleek, dat Van Dom selaer een vereerder moet zijn geweest van Debussy en ook wei Brahms. We hoorden schoon klinkende accoor- den, geprononceerde melodieën, maar de delen waren meer dan het geheel en de melodieuse spankracht bleef achterwege. Wat de componist eigen lijk te zeggen had bleef een raadsel. De tweede Suite (variaties) „1948", bleek geconcipieerd volgens hetzelfde procédé, dezelfde romantische inslag en dezelfde sfeer. Van Domselaer is een zeer muzikale persoonlijkheid, maar hij slaagde er niet in een uitgespro ken, geesteskrachtige idee als domi nerende factor over zijn werk te la ten heersen. Na de pauze werd de eerste Suite herhaald. Waarom De belangstelling was zeer groot en de componist had veel applaus in ont vangst te nemen van allen, die voor zijn werk belangstelling hebben ge toond. Zo gingen we huiswaarts met de herinnering aan een wel zéér bij zondere piano-avond. Ms. Bergen verloor een partij aan West-Friesland PROPAGANDA-AVOND „KONINGIN WILHELMINA-FONDS" De afdeling Bergen van het „Koningin Wil- helmina-fonds", dat zich de strijd tegen de kanker ten doel stelt, organiseerde in „De Rustende Jager" een bijeenkomst, waarop door dokter van Hesteren uit Warmenhuizen werd gesproken. Hij noemde de symptomen, die iemand een waarschuwing kunnen zijn, dat hij wellicht de ziekt© heeft. De heer Fuchs, propagandist van het hoofd bestuur wekte de aanwezigen op lid of con tribuant van het fonds te worden, dat grote bedragen nodig heeft. Zeventig personen gaven eich op. De film „Louis Pasteur" besloot de avond. SPONDENTIE voor uw schrijven. Het zin meer een goede jloemenklok uit te z°e* in de Alkmaarse hout- In verband met de verjaardag van koning Faroek van Egypte bood de gezant van dat land de verpleegden ln de Haagse gemeente-ziekeninrichtingen versnaperingen aan. Ook vorig jaar vond een dergelijke uitdeling plaats. Hugo-Boys kraakt Oudendijk In de eerste goudenkruiswedstrijd OudendijkHugo Boys wisten de Heer- Hugowaarders een puntenrijke over winning te behalen. Het was voor de toeschouwers lang geen fraaie wed strijd. Een overwegend sterker Hugo- Boys beheerste het gehele terrein en Oudendijk kon moeilijk anders doen dan zo veel mogelijk spelers in de ver dediging terug te trekken. De eerste twe doelpunten, welke midvoor Deken voor zijn rekening nam, kon Oudendijk echter nog niet ontmoe digen. Zij verdedigden hun veste tot het einde toe, maar konden echter niet verhinderen dat ook de linksbuiten voor de rust nog een doelpunt maakte. Na de thee voerde Hugo-Boys de score tot 60 op. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant bevat de goedgekeurde statuten van de Bemalingsvereniging „Het Zuidc-'---", alhier. Begunstigd door prachtig weer en ten aanschouwe van een vrij talrijk publiek kampten B.S.V.-ers en West friezen om de zegepraal. Het spel stond evenwel over het algemeen niet op hoog peil. De thuisclub begon met felle aan vallen, de gasten deden tegenaanval len, maar geen van beide wist het vijandelijke doel te doorboren. Na on geveer twintig minuten bracht een aanval over de rechtervleugel van B.S.V. de bal bij Beeldman, die een schot loste, dat door midvoor Bos van richting werd veranderd, zodat de keeper van de Westfriezen gepasseerd werd: 10. Na de rust ondernamen de gasten verwoede aanvallen, maar het beslis sende schot bleef uit. Ook B.S.V. kreeg nog goede kansen, doch de stopper- spil van de Westfriezen was een on overkomelijk struikelblok. Na ruim een half uur wisten de gasten met een goed schot de balans in evenwicht te brengen: 11, in welke stand geen verandering meer kwam. Gevonden voorwerpen Gevonden: zak met schoon was goed; muntbiljet; blauwe damesglacé handschoenen, fevoerd; dasspeldje met het wape~ a Putten; zwart vul potlood; huiss.cui._l, merk „Yale", met ring. Verloren: damesportemonnaie portefeuille-model) met inhoud; lichtblauwe wollen sjaal: zwarte vul pen met daarop gouden spiraal, merk „Parker", op de pen staat. „H. M. Ver heul"; Engelse timmermansduimstok; linker zwartlederen motorwant; ouder wets zilveren kinderbeursje met in houd; pijpenbuiger (metaal) voor elec- trische buizen; bruine schooltas (1 vak); donkerblauwe want, linker, met bloemmotieven geborduurd. Inlichtingen bij het bureau van de Rijkspolitie in de Karei de Grotelaan, elke werkdag tussen 1011 uur. „MolenkrocCil'" behaalde een 8O-overwinning „De Molenkrocht" zette Zondag de competitie op goede wijze in door in Bergen de Helderse T.C. III met 80 te verslaan. Zoals wel uit de uitslagen blijkt, was 't geen zware wedstrijd: de Bergenaren kwamen in alle partijen na twee sets als overwinnaars uit het strijdperk. De wedstrijden waren der halve reeds vroeg agelopen. De uitslagen: Dames enkelspel: Mej. C. van Lim burg Stirum slaat mej. Olthof 61, 6-1. Mej. A .de Haan si. mej. Adriaansen: 62, 63. Heren enkelspel: J. J. H. Schmidt sl. N. P. R. C. Krul 6—0, 6—1. D. Mosk sl. J. Gorissen 60, 60. Gemengd dubbelspel: Mej. C. van Limburg Stirum en J. J. H Schmidt slaan mej. Olthof en N. P. R. C. Krul 62, 60. Mej. A. de Haan en M. Lau sl. mej. Adriaansen en J. Gorissen 61, 6—4. Dames dubbelspel: Mej. A. de Haan en mej. C. van Limburg Stirum sl. mej. Adriaansen en mej. Olthof 62, 6—1. Heren dubbelspel: M. Lau en D. Mosk sl. N. P. R. C. Krul en J. Gorissen 6-2, 6—1. Zeshonderd mensen genoten van goede kinderoperette In de concertzaal van de Willibror- dus Stichting werd een uitvoering ge geven door de zangklassen van Piet Groot. Voor de pauze werd een groot aan tal liederen gezongen. Daarna volg: de opvoering van de kinder-operette ..Zigeunerleven" van Th. Vis. Ruim zeshonderd bezoekers waren op deze uitvoering aanwezig, en lieten het aan hun waardering van het gebode- ne niet ontbreken. Deze succesvol ge slaagde avond werd gegeven ten bate van het zwakke kind. Woensdag wordt deze uitvoering voor de kin deren herhaald. Zestien geslaagden van Landbouwwintercursus Tijdens de laatste avond van de L.T.B.-tuinbouwwintercursus werd aan zestien cursisten het diploma uitge reikt. Deze avond werd geopend door de heer J. Pielage, die in het bijzon der de organisatoren van de cursus, burgemeester Dalenberg en wethou der Poel, het bestuur van de L.T.B. en de heer Krabbedam, de rijkstuin- bouwconsulent te Hoorn, welkom heette. De cursisten werd door de heer Pielage een klein examen afgenomen, waarna de heer Krabbedam hun de diploma's uitreikte. Nadat de heer Krabbendajn en de voorzitter van de afdeling van ae L.T.B., de heer G. J. Visser, het woord hadden gevoerd, sprak burgemeester Dalenberg over het grote nut van ge schoolde tuinders. Hij wenste leraren en studenten geluk met het behaalde succes. De heer Pielage dankte hierop voor de tot hem en de heer Van Dok gesproken woorden en voor het door de L.T.B. in hem gestelde vertrouwen. Nadelig saldo van f 5000 Ofschoon de rekening over 1950 van het waterschap „De Schermeer" op advies van de commissie van onderzoek onveranderd werd goedgekeurd, leverde de rapporteur van deze commissie, de heer P. Buhrman, toch nog heel wat critiek op de uitgaven, die, naar zijn mening, op verschillende punten drastisch verlaagd konden worden. Hij hoopte, dat het dagelijks bestuur met zijn opmerkingen ter dege rekening zou houden, opdat de steeds zwaarder wordende lasten van dei ingelanden enigszins zouden kunnen worden verlicht. Op de vergadering, dieé Maandag ten stadhuize te Alkmaar werd gehouden, werd voorts besloten tot ver betering van de Korte Molenweg en tot restauratie van de Herenkamer in het Noorderpolderhuis te Schermerhorn, doch niet dan nadat hieraan vrjj uitvoerige discussies vooraf waren gegaan. Klutenkolonie onder bescherming De klutenkolonie bij de Hondsbossche zeewering in de Hargerpolder zal, naar Het Vrije Volk verneemt, beschermd worden. Deze kolonie die de laatste ja ren gegroeid is tot ongeveer dertig paren, zal twee maanden dag en nacht bewaakt worden. Regenval kostte f 500.000.— aan bemaling In zijn beschouwing over de algemene rekening attendeerde de heer Burman op de volgens hem onnodige posten voor di ners, bezoek aan congressen, ontvangst burgemeesters en huldeblijken, maar de dijkgraaf, de heer Jb. Posch achtte deze uitgaven wel verantwoord. Hij herinnerde aan de tradities, die in de waterschappen nog in ere worden gehouden; oude gebrui ken van soms meer dan driehonderd jaai her, die aan deze colleges een aparte sfees geven. Deze bijeenkomsten mogen niet be schouwd worden als festiviteiten, omdat zij terdege hun nut afwerpen doordat men contact houdt met andere waterschaps mensen en over bepaalde problemen van gedachten kan wisselen. Nadat de heer Burman nog enige aanmerkingen had ge maakt, werd de rekening onveranderd goedgekeurd op een eindbedrag van 260.604,43 met een nadelig saldo vau 5.000,92. Aan bemalingskosten was een bedrag uitgegeven van f 510.000. Er waren in verband met het natte weer 51.000 kilo watt-uren verbruikt, wat het grootste aan tal is sinds de eleetrische bemaling in de polder werd ingevoerd. Poldermeesters blijven Bij de behandeling van de begroting, die in ontvangst en uitgaaf sloot op een be drag van 238.569,95, kwam de h eer Bur man met het voorstel het ambt van pol dermeesters, als zijnde overbodig, op te heffen en zodoende een post van t 560 te besparen. Dit voorstel kon evenwel geen genade vinden bij de hoofdingelanden. Zij waren het volkomen eens met de heer G Govers, die voorspelde, dat het een chaos zou worden als er geen poldermeesters zouden zijn. Aan wegenonderhoud was een uitgave geraamd van 17.685, onder houd van dijken en sloten 3000 en be malingskosten 34.817,60. De ontvangsten, gerekend naar een omslag van 32 per ha waren begroot op 142.225,45. Na uitvoeri ge bespreking werd besloten de Korte Mo lenweg in eigen beheer te verbeteren. De kosten hiervan zijn ongeveer 36.000, waarvoor een geldlening zal worden aan gegaan, af te lossen in de tijd van dertig jaar. Een ander punt van discussie vorm de het voorstel tot restauratie van de Herenkamer van het Noorderpoldehuis t« Schermehon en tot vebeering van de bi.1 dit huis behorende arbeiderswoning. Voor de restauratie krijgt het waterschap aan subsidies van rijk, provincie en gemeente een bedrag van 6500. De totale kosten van het herstelv an de Herenkamer zijn ongeveer 14.200; de restauratie van de woning zal 12.000 vergen. De heer Bur man kon het er niet mee eens zijn zoveel geld te besteden aan een oud, onaanzien lijk gebouw, waarin per jaar hoogstens vier vergaderingen worden gehouden, maar hij bleek, na de toelichting door de Dijkgraaf, alleen te staan met zijn bezwa ren. Het voorstel werd met 17 stemmen voor, 1 tegen en 1 blanco aangenomen. De vergadering willigde ook het verzoek in van B. en W. van de gemeente Oterleek om subsidie in het exploitatietekort van de .ugere landbouwschool te Stompetoren De Dijkgraaf had zich tegen het verlenen van de subsidie verklaard, omdat deze z.i. niet direct de belangen van het waterschap raakte. Tot slot kregen Dijkgraaf en Heemraden machtiging tot onderhandse aanbesteding en uitvoering van 'erken in eigen beheer, alsmede tot onderhandse verpachting van gronden en viswater. A DR. GRASHUIS SPRAK VOOR HOLL. MIJ VAN LANDBOUW Dr. J. Grashuis, directeur van „De Schothorst" in Hoogland (Utrecht) hield dezer dagen voor de afd. Bergen van de Holl. Maatschappij van Land bouw een inleiding over het belang rijke onderwerp „Voeding en voort planting". Na gewezen te hebben op de in vloed van omgevingsfactoren als kli maat en jaargetijde op het geslachts leven van de dieren, besprak de heer Grashuis de grote betekenis van de voeding bij onze landbouwhuisdieren. Een evenwichtige, zeer gevariëerde voeding is een der noodzakelijkste voorwaarden. Wat betreft het weiland gaf sprekei de voorkeur aan organische bemes ting naast 't gebruik van zuivere kunstmeststoffen en kunstmeststoffen, die nevenbestanddelen bevatten als slakkenmeel en chilisalpeter. In dit verband werd nog gewezen op het ge brek van onze zandgronden aan cobalt. De voorzitter van de afdeling, de heren H. Bruin was de tolk van de aanwezigen, toen hij dr. Grashuis c'ank zegde voor zijn inleiding. Op 18 Mei gaat de afdeling een be zoek brengen aan de Bloemenveiling en aan het proefbedrijf „De Schot horst" bij Amersfoort. TAFELTENNISTOURN OOI In het gymnastieklokaal van de Ulo school is een afdelings-tafeltennis- tournooi gespeeld door de tien sterk ste heren van de derde klasse. De uit slag van dit spannende tournooi was: 1. M. Deen (Dito uit Grootebroek); 2. Van Gulik (Dito uit Grootebroek); 3. J. Zijp (TOS uit Noordscharwoude) 4. S. Kraakman (TOS uit Noordschar woude); 5. Van Os (Wit-Geel-Wit uit Den Helder); 6. H. Niehaus (De Mer- letten uit Bergend 7. H. Diedcrich (De Merletten)8 C de Hond (De Merletten); 9. Honing (De Me 1-tten). AANVULLING VOETBALPR OGRAM A: Achilles—Heerenveen, GVAV— Sneek. C: EDO—ADO, KFC—DWV, Hermes DVSRCH. D: NAC—LONGA, Emma—RBC, XerxesBW. E: BleijerheideEindhoven. Uitgesteld Zeevogels—HSV.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3