Deelnemers aan oefening Achilles hadden rustige dag LAATSTE NIEUWS KLEPPER S vis Wanproducten „LABORI" andelde de len Twee landingen in West-Friesland Jachthavens verwachten goed seizoen r- HEILOO een tik >rvijg en ancieie md aan Zee enrace op 5 Mei Wachtlopen, oefenen en zonnebaden „Het uitstapje mag wel veertien dagen duren" Frankrijk laat Abe niet met rust Groot-Schermer Aanbesteding De schooljeugd gaat zwemmen Bergen Fancy-Fair voor de jeugd West-Graftdi'jk Drogisterij is hwatiteit WOENSDAG 35 APRIL 1951 In afwachting van de invasie pet lager worden Hop, voor langer dan één Spieringbuurt besloot de vens een stopgebod voor stellen. werd voor alle dorpen rbod vastgesteld voor de de Dorpsstraat. Wanneer luiks vereist, zullen B. e® andere voorstellen kome*, huis voor ouden van dt«. :org" te Oudkarspel werd subsidie,van klein f1000 andplaats van taxi's te een telefoon geplaatst, mogelijk is de taxichauf- •oepen elders voor te rij- ontvanger van de telefoon k ligt, doet deze niet het en ervan verwacht Tot e taxichauffeurs. 1 verschillende keren ge- irom hielden wij de tele- het oog", aldus de chauf- lit Zaandam, die gisteren onrechter als getuige op- zaak tegen de jeugdige Heiloo, die ten laste was ij de telefoon van de haak rd. telefoon niet van de haak klaarde knaap. Wel liep n streek geheel zonder er i langs het toestel, zoals md wel eens langs een ir, die in de voorste auto :i's had gezeten, had ech- ïstateerd, dat de haak na erdachte gemaakte bewe- lag. ad reeds een oorvijg \zan gekregen. Dit vond mr. er, de ambtenaar van het oldoende. De baldadige ok een financiële tik heb- een boete van f 15 of 3 :hter was het daarmee Drdeelde A. conform de /vakarbeiders met het vacantie- en ri- iiet bouwbedrijf is beslo- de Pinkster-verzilvering vacantiebonnen-contróle Ie is strikt persoonlijk, vindt plaats in het café J. Admiraal t.o. de vei le georganiseerden op i van 7.30 tot 10 uur en >rganiseerden op Woens- 7.30 tot 10 uur. deze dagen hun boekie tröle komen laten af men met de Pinkster verzilveren. Bij de heer uis worden nadien geen roleerd. y 5 Mei zullen te Eg- i Zeepkistenwedstvijden den. Deze wedstrüden ïdkeuring van het \Ta- kistencomité te Den in worden verreden on genoemd Comité vast- nent. ieeftijd 13 tot en met 15 in groepsverband ge- eeftijd 13 tot en met 15 self gebouwd, eeftijd 11 tot en met 12 n groepsverband geb. eeftijd 11 tot en met 12 zelf gebouwd. luchtbanden mogen zedstrijd deelnemen De wielen mag, met in- banden, niet groter zijn meter, wordt in twee gedeel- Het eerste alleen voor Egmond aan Zee. Aan vedstrijd kan iedereen moet een helper mee- t op het laatste deel s wagen door de he'per geduwd. Op het kser- i helper plaats in de t de bestuurder de wa- n tot de finish. idse voetbalkeker leeft de deelnemende wedstrijden van de Voetbalbeker als volgt ht groepen: Dindua, Grasshoppers, vard. W, Zouaven en West- d, Vrone, RKAFC en men, Vitesse. HSV nn ucces. Wierfngerwaard, :1s. Helder. RKC en twen WFC. IVV en Rijp, ZFC 2 en VZV. (Van onze verslaggever) fOEN WIJ gisteravond de balans opmaakten van de oefening-Achilles, kwamen we tot de conclusie, dat er eigenlijk nog maar heel weinig was gebeurd, dat de moeite van het vermelden waard was. Het was overal erg rustig geweest. Wat poetsen, wat wachtlopen, auto's die heen en weer raasden, schepen, die over het IJselmeer voeren, en verder: maar wachten. Wachten op het sein, dat het begin van de invasie zou melden. Eigenlijk hoopte iedereen, die er bij betrokken was, dat dat sein in de loop van de middag zou komen. Maar wat ook kwam, dat wat men het liefst wilde, bleef achterwege. Naarmate de dag vorderde, zag het er naar uit, dat de invasie en de strijd er tegen zich des nachts zouden gaan afspelen. Hoe de dag in de verschillende plaatsen verliep, moge in het navolgende worden verteld. lende geluiden uit de kant van Den Oever, dan weer hadden we een eed op de Oude Zeug durven doen. In de donkere avond beklommen wij de verlaten IJselmeerdijk bij Oude Zeug, maar niets bijzonders daar. In de verte dobberden een visesrsscheep- je en het licht in het torentje glansde zacht en vredelievend. Niets roos, dachten we. Maar opeens dook een ge stalte voor ons op. We zagen iemand met een geweer in de aanslag en een zachte stem vroeg: halt, wat zoekt u daar? We maakten de eenzame wacht post ons compliment voor zijn oplet tendheid en legden het doel van onze duistere kruistocht uit. Omdat er ver der niets te beleven viel, koersten we terug naar Middenmeer, waar we de troep van kapitein Ter Beek in de ga ten hielden, die het eerst moest bij springen wanneer er aan de dijk een landing werd gemeld. De rest van het 913e bataljon, verder gelegerd, was ge reed om als dat nodig is bij te sprin gen. NA EEN morgen met oefeningen na bij Wagendorp in de Wieringermeer kwam de middag. Een zonnige, loom makende middag van niets-doen voor de in het gras luierende „rode troe pen" in Schagen. Na zessen groeide de spanning merkbaar. Beladen met het grootste deel van hun uitrusting ble ven de militairen drentelen in de om geving van hun tijdelijk onderkomen. De zware vrachtwagens kwamen ein delijk tot rust. Rond de Markt en op de Laan yaren ze opgesteld, gecamou fleerd met netten en groen. Op de to ren van de Nederlands Hervormde Kerk waakten de wachtposten, turend naar het Oosten tot de dusternis ge heel was gevallen. Slechts de jeeps bleven bedrijvig heen en weer razen, zoemend als bijen. Zelfs voor de groot ste leek was de situatie duidelijk: al les was gereed om de invasietroepen tegemoet te gaan. Maar het alarm bleef uit. In Enkhuizen nE Enkhuizer haven bood een beeld als in de bange Meidagen van 1940 De stemming was echter veel pretti ger dan toen. Het schone lenjteweer lokte de Enkhuizenaren naar de haven om eens te kijken naar de negen Ma rine-vaartuigen, vier Engelse en vijf Hollandse, die gereed lagen om op het eerste sein ten aanval uit te va ren. De Jantjes koesterden zich in het vriendelijke zonnetje en genoten van een kop soep. Enige officieren zaten in de commandantshut van een oplei dingsvaartuig voor Adelborsten bijeen en dronken omtrent het middaguur een oorlam. Na het middagmaal krijgen zij, die met geen dienst waren belast, verlof om tot zes uur te passagieren. Daar werd natuurlijk een dankbaar gebruik van gemaakt en weldra domineerde de braniekraag in de straten van het stil le stadje. De Hollandse marinemannen kochten een ijsje en waagden een knip oogje naar menige Enkhuizer schone De mannen van de Navy deden kleine inkopen en smookten zo'n zware Hol landse sigaar. Welke taak hun deze dag echter zou wachten, was hun volko men onbekend. „Alles is streng ge heim" vertelde een matroos ons „maar van mijn part, mag deze oefening vel veertien dagen duren. Een leuk uit stapje." Om zes uur gisteravond zaten de mannen van bataljon 913 op het vlieg veld want elk ogenblik kan het gebeu ren, Van „De blauwen" werd een aan val verwacht tussen Den Oever en de Oude Zeug. Maar de blauwen lieten de zaak voorlopig blauw-blauw en lieten hun rode tegenstanders gissen naar hun plannen. En de Wieringer korporaal had het goed bekeken, een paar meel zakken in een kruiwagen en hij had een prachtig bed ingericht. Zijn maats van de derde compagnie liggen aan rijen op hun strozakken in de grote graanschuur van Koolhaas. Binnen vier minuten zouden ze kant en klaar bij de transportauto's kunnen staan, als dat nodig mocht zijn. Het ziet er naar uit. dat het niet lang meer kon duren. Sinds half twaalf rommelde telkens mitrailleurvuur aan de kant van het IJselmeer Het vuren verplaat ste zich. Nu eens klonken onheilspel- Actle Ooievaar Minstens één man bij de derde com pagnie was met zijn gedachten heel ver van walkie talkies, brengun-car- riers en dergelijke dingen. Want ser geant B. M. Teunissen uit de Roozen- daalstraat te Arnhem, is gisteravond vajger geworden. De telegrafist ving de blijde boodschap op, tussen allerlei militaire berichten door. Vader Teu nissen ijlde met een jeep naar hotel Smit, om gauw een gelukstelegram naar huis te sturen. Hoe heêt de zoon? vroegen wij. Even op mijn papiertje kijkenSergeant Teunissen diepte een klein blaadje uit zijn portemon- r.aie en daarop lezen wij: Alphons. Boudewijn, Robert. Daaronder stonden drie meisjesnamen, voor het geval dat Zo gaat de operatie Ooievaar rus tig zijn gang, ondanks Achilles, on danks dreigend gerommel aan de IJsel meerdijk in de nacht. (Zie verder elders in dit blad). Radio-reporters bij H. M. de Koningin Gisteren werd een groep inter nationale radio-reporters door H.M. de Koningin op het paleis Soestdijk ontvangen. Golf van ferreur in Albanië Vooraanstaande verbannen Albane zen te Rome maken melding van een „golf van terreur" in hun land. Er zouden reeds veertig personen zijn terechtgesteld, terwijl er tussen de zevenhonderd en vijftienhonderd zijn gearresteerd. Volgens een bestuurslid van het verbannen nationale front zijn er in het gehele land volksrechtban ken opgericht, die de bevoegdheid hebben onmiddellijk executies te ge lasten. De ontploffing van een bom in de Sowjet-legatie te Tirana gaf de aanleiding tot hun oprichting. Gene raal Mehmet Sjehoe, die de functie van drie ministers in zich verenigt, zou het gehele land doorreizen om de terreur-actie te leiden en bij de pro cessen der volksrechtbanken voorzitter zijn. Deze Zegsman verklaarde verder dat de gezinnen van de terechtgestel- den naar een concentratiekamp te Fierie werden gebracht. VEEMARKTEN EN VEILINGEN GAAN 30 APRIL NORMAAL DOOR Men deelt ons mede, dat de vee markten en land- en tuinbouwvei lingen op Maandag 30 April a.s. (Ko ninginnedag) in het gehele land nor maal doorgang zullen vinden. VEELBELOVENDE JONGEMAN De Amsterdamse kinderpolitie heeft een zeventienjarige jongeman op ne- terdaad betrapt, toen hij bezig was een diefstal te plegen. De knaap blijkt twintig inbraken te hebben gepleegd Hij was reeds veroordeeld tot een voorwaardelijke straf. De proeftijd hiervan was nog niet ten einde. i Ongecorrigeerd) Oefening Achilles Omtrent de militaire manoeuvres in onze provincie meldt een onzer ver. slaggevers hedenmorgen: Bij het aanbreken van de dag deed de blauwe marine een landing bij Leeksterhoek ten Zuidwesten van Enk huizen. Tien jeeps werden aan land ge zet, die blijkens informaties in net rode kamp doordrongen tot Span broek. Daarop werd een peloton uit Middenmeer gedirigeerd naar Dijker- buurt en Lambertschaag om de toe gangsweg naar de Wieringermeer af te sluiten. Ook de Nationale Reserve die in Me- demblik was samengetrokken, speurde ijverig mede naar deze tien snelle mo torvoertuigen die om negen uur he denmorgen nog spoorloos waren. Ook deden de blauwen een landing bij het Peperhuisje ten Oosten van An- dijk. Zes militairen kwamen aan land en zijn met een particuliere auto net gebied der roden binnengedrongen. Aanval op De Koog. Ook de activiteit in de lucht begon vanmorgen bij het aanbreken van de dag. De blauwe aanvallers beschikten over straaljagers die met hun boord- wapenen vier motortorpedoboten be stookten welke over het IJselmeer Zuidwaarts koersten. Het detachement dat de wacht bij De Kooij had betrokken werd door Fire- flyes en Spitfyres verrast. De met wit te rozetten getooide scheidsrechters ot- slisten, dat door deze aanval het ge hele detachement in de pan was ge hakt. Om half negen stonden de man nen. rustig een sigaret rokend, te wach ten op de ambulancewagens die hen naar het hospitaal zou brengen. De oefening duurt voort. Weer een aanbod Abe Lenstra heeft van de Franse club Olympic Nimes, waarin ook de Hagenaar Timmermans staat opge steld, een schriftelijk aanbod gekre gen om tegen een door hemzelf te bepalen transfersom als professional in deze club te komen spelen. Het is niet de eerste keer, dat Olympic Nimes getracht heeft de Heerenveenspeler over te halen naar Frankrijk te ko men. Abe zal waarschijnlijk wel weer weigeren op het aanbod in te gaan, maar wil het voorstel toch nog een week in beraad houden. Klerken bij Parket1 pleegden verduistering Twee vroegere klerken bij het par ket van de officier van Justitie stonden gisteren voor de Arnhemse rechtbank terecht, beschuldigd van verduistering van gelden, die tér vereffening van geldboeten naar de rechtbank waren gezonden. Tegen beiden werd een jaar en negen maanden hechtenis geëist. Doordat één der beklaagden, Van R„ verscheidene dossiers mee naar huis nam, duurde het geruime tijd alvorens de fraude aan het licht kwam. Het to taal verduisterde bedrag beliep onge veer 2500 gulden. De andere beklaagde, Van Z., ver duisterde bovendien nog gelden ten na dele van zijn collega's, die een reiskas voor een uitstapje hadden gevormd en van een familielid. Hier ontvreemdde dit heerschap uit een winkellade zes duizend gulden. Regelmatig huurde hij auto's voor rekening van de rechtbank en introduceerde zich graag als een belangrijk personage bij de rechterlijke macht. Zijn verdediger voerde aan, dat Van Z. de verduistering niet in dienst betrekking had gepleegd en dat het niet tot zijn taak behoorde gelden te beheren. Hij noemde het min of meer toeval, dat de boetegelden bij de recht bank terecht kwamen. De raadsman van Van R. betoogde, dat het verduis terde geld voor een deel reeds was aan gezuiverd en dat de rest nog zou wor den betaald. Beiden bepleitten clemen tie voor deze verdachten, die uit een zeer fatsoenlijk milieu afkomstig zijn. De uitspraak volgt over veertien dagen. Afval der mijnen levert bouwmateriaal op De leistenen, behorende tot het afval van de steenkolenmijnen, blijken zeer geschikt te zijn voor verwerking tot toeslagstoffen voor bouwmaterialen. Wanneer ze tot een bepaalde tempera tuur wordén verhit, vormen ze een sponsachtige steensoort, die kan wor den gebruikt bij de vervaardiging van lichte betonwerken. Het plan is thans, om aan het Julianakanaal in Limburg een fabriek te bouwen waar 't nieuwe materiaal kan worden vervaardigd. VISSERIJBERICHT URK, 24 April 1951. Door 110 vaartui gen werd aangevoerd: 3613 pond kuilpa- ling 1.171.35; 26 pond lynaal 1.40—1.44 en 2114 bakgen nest 3.72 per bak van 37»/* kg. Paedagogisch concert op Sonsbeek te Arnhem Onder leiding van Jan Out gaf het Gelders orkest in het Larixdal van het park Sonsbeek te Arnhem een paedagogisch concert. De muziekuitvoering, die door de dirigent toegelicht werd, had een gehoor van 9000 school kinderen. Trek naar Uitgeest wordt steeds groter Het zeilseizoen nadert weer met rasse schrei den. Officieel za] het op 20 Mei beginnen, maar officieus worden reeds enige weken eer der door velen de zeilen opgezet om een tochtje te maken op het water, vooral als het zulk fraai weer is als afgelopen Zondag. De Uitgeester jachthavens, drie in getal, venvach ten een goed seizoen, tenminste afgaande op het aantal schepen, dat in de havens zal wor den gemeerd. Of het weer echter zal meewer ken, is iets, dat niemand kan voorzien. De jachthaven van de gebr. Tol heeft het aantal ligplaatsen in de haven met twintig ver meerderd door de grote toeloop van zeillief- hebbers, die elk ja&r weer aan groter wordt. De heer Tol acht dit te danken aan de industri alisatie van Kennemerland en de Zaanstreek, van welke beide gewesten Uitgeest het meer- endeels moet hebben, wat de watersport be treft. Men heeft veel stagnatie gehad door het slechte weer, waardoor men met het normale onderhoud en aflevering van de scheepjes een maaud achter is g'ekomen. Aan dit werk wordt thans de laatste hand gelegd. Er zullen dit jaar weer tal van wedstrijden op het Alkmaar- dermeer worden gehouden, met als hoogtepunt d-ï Alkmaardermeerweek. Zoals men weet is de haven van de gebr. Tol de ligplaats van de ZWVU. De heer Tol merkte overigens nog op, dat de grote opkomst van Uitgeest als water sportcentrum in de laatste jaren hoofdzakelijk te danken is aan de grotere service, welke wordt g'eboden, zoals stalling, winterberging, onderhoud, verkoop van bootjes, huur enz. Steeds groter trek. De heer C. Zaadnoordijk zag prachtige voor uitzichten voor het komende seizoen. Ook hij concludeerde een telkenmale groter wordende trek naar Uitgeest, waar elke haven van pro fiteert. De haven van de heer Zaadnoordijk, in 1948 begonnen met veertig boten, zal er Voor het bouwen van een nieuwe brug aan het Zuideinde te Groot- Schermer, waarvoor een aanbesteding werd gehouden onder plaatselijke aannemers, werd voor de volgende bedragen ingeschreven: C. J. Groot f 4223; N. J. Glorie f 4050; A. Koster f 4118; K. Keetman f 3935; F. de Geus f 3390. De begroting voor dit werk bedroeg f 3700. De gunning is aangehouden. Op de ouderavond van de O.L, schooi en de kleuterschool huldigde de heer v. d. Grient, directeur van de Overdekte uit Alkmaar, het initiatief der gemeente om tot het schoolzwemmen over te gaan, Spreker roemde de grote invloed, die het schoolzwemmen heeft op de karaktervor ming van het kind. De consulent der Li chamelijke Opvoeding ging vervolgens in op de technische détails van het school' zwemmen en de rhethode, die men volgt om de jeugd het zwemmen te leren. Een tweetal filmpjes verduidelijkten het ge sproken woord. De heer Van Drunen sprak na de pauze over de H.L.O. (Harmonische Lichaams ontwikkeling) en wees in dit verband op het gevaar van te eenzijdige sportbeoefe ning, waarbij slechts bepaalde spieren ont wikkeld worden. Hij sprak de wens uit, dat het hoofd der school, de heer Cor- nielje, zich met zijn leerlingen zal gaan toeleggen op verschillende takken van sport. Éénmaal per jaar kunnen dan de beste prestaties worden opgenomen voor het verkrijgen van het H.L.O.-diploma. De heer Cornielje verklaarde zich direct hiertoe bereid. Na een pauze, waarin het werk der kinderen kon worden bekeken, werd medegedeeld, dat het in de bedoe ling ligt het schoolreisje dit jaar met alle kinderen gezamenlijk op één dag te hou den. Van het geld, dat de onlangs gehou den papieractie heeft opgebracht, zijn een 24-tal nieuwe boeken voor de schoolbiblio theek aangeschaft, alsmede een afdoende verduistering bij het filmen met het schoolprojectie-apparaat. Tot slot werd medegedeeld, dat voor de kleuterschool een derde rij tafeltjes en stoeltjes is aan geschaft. S.D.L. VERLOOR MET 4—3 In een uiterst snelle wedstrijd heeft een met twee invalsters spelend SDL in Olym- pia met 43 zijn meerdere moeten erken nen. Het begin was hoopvol, want al spoe dig stond SDL door twee goede doelpun ten van G. de Groot, met 20 voor, doch nog voor de rust werd het gelijk door de snelle rechtsbuiten Mieke Schenk. Na de rust scoorde de Olympia-ploeg nog twee maal. waarop mej. G. Marees de stand verkleinde tot 4—3. nu honderd-en-dertig moeten bergen en zeer waarschijnlijk, dat daar in de loop van het sei zoen nog wel het een en ander bij komt. Ook de heer Zaadnoordijk heeft zijn haven moeten vergroten door meer ligplaatsen te maken. Voor de lx;er Zaadnoordijk begint het seizoen Zon dag met een aovndje voor de cliëntele, een vaste gewoonte, welke steeds zeer in de smaak valt. Reeds nu liggen in zijn haven een vijf- en-dertig bootjes. Ook de heer Zaadnoordijk klaagde over de stagnatie door het slechte weer, maar hij dacht, dat het wel Voor elkaar zou komen. De heer H. D. B. Pommerel, eigenaar van „De Wilgenhof" zei het beste van 1951 te verwachten. Inderdaad, er wordt steeds meer ing'eboakt voor de havens, doch het weer blijft de koopman en daar hangt dus alles van af. De heer Pommerel kon, evenals zijn beide collega's, een toenemende trek naar Uitgeest constateren en zeide, dat dit te danken was aan de beter wordende outillage van de havens. Wij zijn langzaam op he goede weg, aldus de heer Pommerel. De heer Pomerel sneed nog een ander be langrijk pimt aan: n.I. het plan tot zandwin ning uit het Alkmaardenneer. F zeide dit zeer toe te juichen, als het tenminste doorgaat. Immers, daardoor zal Uitgeest als watersport centrum nog meer van belang worden, omdat het Uitgeestermeer, dat nu alleen over een vaargeul beschikt, over de gehele breedte zon der gevaar voor vastlopen, bevaren zou kunnen worden. Dit zou de trek naar Uitgeest nog zeer doen toenemen. Tuin- en Oostdorp weer actief De buurtvereniging „Tuin- en Oostdorp" organiseerde dit weekeinde een driedaags „Amusements-Festival" ten bate van de jeugd. De voorzitter, de heer J. Winkel, noemde het tot-stand-komen van deze fancy-fair typerend voor de goede gees* van Tuin- en Oostdorp. De loco-burge meester, de heer L. den Das, tnemoreerae hoe „Tuin- en Oostdorp", de enig overge blevene van de vele buurtverenigingen, zich eerst had beijverd voor het organise ren van ontspanningsavonden, maar later een andere en z.i. mooiere weg had ge kozen, toen zij aandacht ging schenken aar de jeugd, reisjes organiseerde voor groten en kleinen, Sint Nicolaas-feesten hield en ten slotte de moed had een speel tuin te stichten. Namens het gemeentebe stuur sprak de heer Den Das woorden van grote waardering voor dit loffelijke stre ven van Tuin- en Oostdorp. Even daarna klonk het eerste schot, ge lost door de loco-burgemeester; de accor deonclub van Tuin- en Oostdorp liet vro lijke wijsjes horen en alles draaide weldra op volle toeren. Er werd met ballen, ringen en platen geworpen, er werd gesjoeld men liet zich de toekomst voorspellen keek naar het sprekende, rokende en eten de hoofd, deed zich te goed aan oliebollen of bracht een bezoek aan de handwerk tent, waaraan heel de buurt had medege werkt. En intussen stroomden de dubbel tjes in de kas van T. en O. Reeds vóór de opening was het bestuur een enveloppe overhandigd met 48, een bijdrage van verschillende met het doel symphatisefende personen. Uit het sanato rium Caesaria bij Apeldoorn was ontvan gen een doos met versnaperingen van een dankbare patient voor hef genotene in ,950, toen het Tuin- en Oostdorper accor deon-gezelschap daar had geconcerteerd. Burgerlijke Stand VAN 15 APRIL '51 TOT 22 APRIL Geboren 16 April: Wilhelmus Nico- laas Maria", z.v. C. Dekker en S. M. Zentveld, Stroomerlaan lis. 21 April; Elisabeth Frederike, d. v, D. P. Ebbin- ge en M. B. Pelle, Komlaan 10, 19 Apr. Maria Lambertina, d. v. N. Baltus en A. G. Blom, Stationsstraat 2. Ondertrouwd: 18 April Jacobus Seve- rinus van Baarsen, 23 jaar, metselaar, Alkmaar, Snaarmanslaan 25 en Johan na Catharina Kuiper, 23 jaar. Bergen N.H., Kogendijk 26. 18 April Johan Cor nells Pool, 29 jaar, uitvoerder, Alkmaar Fabrieksweg 13 en Anna Min. 27 jaar, Bergen N.H., Loudelsweg 43. 20 April Jan van Lienen, 20 jaar, automonteur, en Marie Oukes. 20 jaar, beiden te Bergen N.H., Kogendijk 64. 21 April Johannes Hendericus Stukje. 26 jaar, ambtenaar ter secretarie, Genemuiden, Westerkade 82 en Grietje Dieuwertje Hoogland, 25 jaar, Bergen N.H., St. Antoniusstraat 47. Gehuwd: 16 April Jacobus Cornelis Min en Margaretha Cunera Stoop, Not- weg 21s. 18 April Wilhelmus Hendrikus van Veen en Johanna Briefjes, Kogen dijk 92. Overleden: Geen. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE PAARDENMARKT ALKMAAR, 25 April 1951. Paardenmarkt. In totaal werden aangevoerd 74 paarden (vorig jaar 99). De prijzen waren: volja- rige paarden 8001100; 2»/2-jarige paarden 600800; 1% -jarige paarden 500—700; werkpaarden t.m. 7 jaar 600800; oudere werkpaarden 550750; hitten 600850; slachtpaarden 7001000. Handel matig. NOORDERMARKTBOND, 25 April. - 2100 kg witlof: I 34, IB 29-31, II 31, IIB 22- 29, III 17-26 en afw. 11-24; 2200 kg bieten: A 8,70-9,70 en B 4,80; 7100 kg peen: B 10,50-13,30 en C 10-12,50; 5300 kg uien 7—8,20 en grove 5,20—6,10; 675 kg rabarber 15; 32.000 kg rode kool 7,70—21,60; 23.000 kg gele kool 6,-6,40; 16.000 kg witte kool: Deense 5,50—6.50. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 25 April. 1400 kg uien 7,70 en grove 6,10; 3000 kg witlof: I 25-33 en II 22-25; 300 kg rabarber 20; 14.000 kg gele kool 5,30— 8,40; 6600 kg witte kool: Deense 5.50. Purmerender markt PURMEREND, 24 April 1951. Waarschijnlijk wel door het iets be tere weer was het aanbod van runde ren heel groot. De handel in vette koeien zette zich in de vroegte al iets kalmer in, maar werd met de dag steeds stugger. De prima gingen net beste. Het aanbod van geldekoeien was veel te groot. Wel waren er heel wat weiders. De handel was ook hier kalm. Wie een goed gebruiksbeest wilde ko pen was nog voor een koopje klaar. Op de verse markt scheen het wel 'ets levendiger te zijn. Maar met het jonge vee, waar nog al keuze was, was net nog heel stil. De handel in nuchtere kalveren ging in de vroegte heel vlug, later, toen het aanbod aanhield werd het iets kalmer. Op de schapenmarkt was het ook niet beter, er was nog wel goede keuze in weideschapen, maar de kooplust was niet zo groot. Ook met de vette gaat het minder vlot, de prijzen staan nu eenmaal te hoog. De schapen met lammeren bren gen tegenwoordig nog goede prijzen op. De vette varkens gingen slecht van de hand Met de biggen was het niet be ter. De kopers zijn erg teruggetrokken. Het mesten is bij de huidige voerprij- zen niet lonend. Ook voor de fokzeu- gen was weinig animo. Op de paarden markt was het heel stil. Gedenkplaat bij nieuwe huizen Het zoontje van burgemeester Dalenberg heeft dezer dagen de eerste steen gelegd bij de drie in aanbouw zijnde woningen »e West-Graftdijk. De marmeren plaat is aan gebracht in de voorgevel van de woning aan de Zuidzijde. Bij deze plechtigheid hield de burgemeester een korte toespraak waarin hij o.m. dank bracht aan de firma Ten tij, die het werk uitvoert en aan de architect, de heer N. H. Oudejans en de gemeente-architect de heer De Jong. Bur gemeester Dalenberg sprak de hoop uit, dat spoedig nog meer woningen zullen bij LAAT 78 naast ae Kapelkerk SCHELVIS, grote per kg 0.55 SCHOL, 5 pond 1.10 WIJTING. 2 kg 1.10 SCHAR, 2 kg 1.10 TONG, p. kg 0.70 Prima FILETS, p. kg 1.25 STOOFSCHOL per kg1.10 Hedenmiddag warme ge stoomde makreel uit eigen rokerjj: 10 stuks voor1. Onze warme gebakken SCHAR, per kg 1. KONINGSWEG 57, Telefoon 4728 en 3221.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3