NU OP IEDERS LIP! AGENDA Siad en Omgeving Koninginnedag rustig verlopen Een gevarieerd concert van acht Alkmaarse koren Scholen bekampten elkaar het Sportpark op Het enthousiasme ontbreekt nog in de feestviering Een sober beeld Stom petoren 'S AVONDS IN DE GROTE KERK Districtskampioenschap biljarten Eerste klasse Openbare Leeszaal en Bibliotheek Aid Jeugdbibliotheek Jongen stal 400 k.g. lood Alkmaar had een primeur Overzicht veemarkt Adspiranten Turnkring op hun vaardigheid getoetst Sportieve geest beheerste wedstrijden feum viere NA. enige jaren zagen vadei zich voor de keuze gep! fabriek te liquideren of ee omzet in het buitenland te z kozen het laatste en van hel af, dat de twintigjarige Ante zijn broer met de verkoop k pen begon de omzet te stijg het volgend jaar reeds winsl werd. DINSDAG 1 MEI 1951 De Koninginnedag te Alkmaar is rustig verlopen. Dank zjjghet mooie weer was er veel volk op de been, maar overigens viel er weinig te beleven. De dag was, zoals reeds meldden, begonnen met carlllonspel, een aubade en een serie poppenkastvoorstellingen en in de middaguren stonden een goedgeslaag de puzzle-wandeltocht en volksdansen op het programma, waarvan het laat ste door gebrek aan medewerking nu niet bepaald een succes genoemd kon worden. In de avond werd in de Grote Kerk een concert gegeven door acht Alkmaarse zangkoren. Dit was het beeld van de viering van de 42ste ver jaardag van Koningin Juliana in Alkmaar. ken te zijn van de bij de dansen pas sende costuums. Het zou wellicht toch nog aardig zijn geworden als men de uit te voeren nummers had aangekon digd en er een korte uitleg van had ge geven .Nu ging de betekenis van de dansen voor velen verloren. Alle medewerkenden hebben getracht van deze bijeenkomst te maken wat er van te maken was. Het is daarom des te meer te betreuren, dat het geheel niet kon bevredigen. De dag werd besloten met een con cert in de Grote Kerk waarvan wij een in dit nummer een apart verslag geven en met een Harmonie-con cert op het Hofplein waarvoor natuur lijk een grote belangstelling bestond. Na dit concert dat door de Alkmaarse muziekcoi sen werd gegeven, is er een taptoe gehouden. De Alkmaarse mu ziekcorpsen hebben op feestdagen als deze een zware taak, maar zij vervul let. die met grote toewijding. Alkmaar mag zich gelukkig prijzen over zulke enthousiaste corpsen te beschikken. Een sober beeld, moe.en we hier openlijk verklaren. De rondgang van de muziekcorpsen gaf vooral 's avonds nog wat reuring en gezelligheid in de stad. Hossende jongelui trokken achter de dreunende trommen en schetterende muziek aan en dat bracht in Alkmaar met zijn etalage- en reclameverlichting nog een feestelijk slot aan deze dertig ste April. Welke pogingen het bestuur van de Oranjevereniging ook aanwendt, het Alkmaarse publiek schijnt over het al gemeen weinig geestdrift te kunnen opbrengen voor een Koninginnedag. Een wielerwedstrijd voor jongens moest gisteren zelfs worden afgelast, omdat er zich slechts één deelnemer (uit Egmond aan Zee!) had aangemeld. De Alkmaarders reserveren hun feest vreugde voor de achtste October, de dag in het jaar, waarop iedereen de bloemetjes buiten durft zetten, en dat maakt het voor de Oranjevereniging buitengewoon moeilijk een feestdag zo als gisteren te financieren. Het ge meentebestuur is weliswaar bereid de vereniging een subsidie te verlenen, doch eerst dan als de bevolking van deze toch Oranje-gezinde stad zelf heeft getoond het goede voorbeeld tc willen geven door het ledental van de Oranjevereniging (thans 1500 op een bevolking van 40.000 zielen) te verster ken. Dan is ook een succesvolle Ko ninginnedag verzekerd. Kent uw eigen stad 's Middags bestond het programma uit een wandeling door de stad en dat klonk vrij eenvoudig, tenminste zolang men de routekaart nog niet had gezien. De deelnemers a .aison van een dubbeltje dachten er gans anders over, want de heren P. J. Meuis en A. V. M. Leesberg hadden het tracé voor zien van enkele listige valletjes, waar- verschillende slachtoffers met open ogen inliepen. Het was de bedoeling de kortste weg te zoeken langs de his torische gebouwen en bruggen die op de deelnemerskaart vermeld stonden. Zij, die de juiste route kozen ont moetten op de Zaadmarkt een heus" kaasdrager, die hun kaart v;.r. het on misbare stempel voorzag. Het begin- pun lag bij de molen van Piet, de fi nish bij het Gulden Vlies en daar tus senin zorgden het huisnummer van het Hof van Sonoy, het Moriaenshooft en de Wagenaarsbrug voor de nodige hoofdbrekens. Maar zowel de moeder met haar vier kinderen als de burge meester met zijn dochtertje en de man uit Friesland, die zich behielp met Oud-Alkmaar" on een plattegrond, slaagden erin de juiste volgorde te vinden. Zij waren niet de enigen van de kleine tweehonderd wandelaars, die een kans maakten op de hoofdprijs van f 35,—. De winnaars van de wandeltocht ,Kent uw eigen stad" waren: 1. T. J. den Hollander. Burg. Paling straat 3 (f35.—); 2. G. Elders, St. Jo- zefstr. 25 (f 15); 3. P. Koomen, Scher- meerstraat 6, Theo en Thea Ris, Varne- broek 14, mevr. Bu.ter, Koningsweg 48. H. van Drunen, Nieuwesloot 139, allen f 5.—. 4. G. M. BalderVennik, Ramen 40. D. A. Visser, Boterstraal 12, M. Been tjes, St. Jacobstraat 8, M. Koomen— Elswijk, Schermeerstraat 6. Gerda de Bakker. Westerweg 72, C. Wytema. Em- mastraat 1, mevr. WoudmanBos, Wes terweg 25, H. J. Avis, Weverstraat 34. Krommenie, A. Brink Nassauplein 17. Hannekie Haart, Westerweg 67, allen f 2.50. Dans en zang Om half vijf hief Joh. Kuiper op het Hofplein de dirigeerstaf om er de mas sale volkszang mee te leiden. Het pro gramma zou worden afgewisseld met enkele demonstraties van volks en zwaarddansen. De bekwame dirigent, de zangers en de dansers, zij allen de den hun uiterste best, doch het wilde ditmaal niet vlotten. Daarvoor waren vele oorzaken. Het begon al bij het openingslied, het Wilhelmus, toen tai van heren het niet nodig vonden de hoed af te nemen en enkele jeugdige toeschouwers luid pratend een goede plaats trachtten te veroveren. Een an dere oorzaak was, dat van de aange kondigde 600 zangers er heel wat ver stek hadden laten gaan en ook de pu blieke belangstelling maar matig ge noemd kon worden. Het optreden van de volks- en zwaarddansers verloor veel van zijn aantrekkelijkheid doordat de medespelenden niet in het bezit ble- (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Toontje heeft een paard getekend (alle leeftijden); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Haar groot ste offer (alle leeftijden); Harmonie Theater, 8 uur: Tea for two (alle leef tijden); Cinema Americain, 8 uur: Sun set Boulevard (18 jaar). Gulden Vlies, 8.15 uur: 1 Mei-bijeen komst P.v.d.A. Nassaulaan 37, 3.30 uur: Vergadering „Tesselschade". WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Toontje heeft een paard getekend (alle leeftij den); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Haar grootste offer (alle leeftijden); Harmo nie Theater, 2.30 en 8 uur: Tea for two (alle leeftijden); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Sunset Boulevard (18 j.) Gulden Vlies, 8 uur: „Danza" voert op de Japanse operette „De Geisha". Café Central, 8 uur: Openbare psy chometrische avond. Schoenmakersdemonstratie De Katholieke organisatie van Schoenwinkeliers en Schoenmakers patroons hield Maandag een demon stratie- en voorlichtingsdag in hotel Victory. Verschillende fabrikanten hadden daar enige van de nieuwste snufjes voor de schoenmakers tentoon gesteld. Er bleek veel belangstelling voor een nieuw lijmprocedé en voor een nieuwe aflapmachine te bestaan. Een en ander werd op duidelijke wijze toegelicht. 's Middag verduidelijkten de demon stranten het gebruik en het nut van hun apparaten. 'Mi; (Advertentie, Ing. Med.) LEZING OVER DE LUCHTVAART. Door de Jongeren Gemeenschap ïsut bekende vlieger A. Viruly uitgenodigd een lezing te houden. Ds. F. Keja open de deze avond en deelde mede hoe Jaap Bleeker op de gedachte was ge komen de avond te organiseren. Al spoedig voerde de heer ViruJy ons in gedachten mede op zijn verre reizen door de gehele wereld. Duide lijk kwam in zijn lezing naar voren welk een verandering het vliegwezen in de wereld heeft gebracht. In de grote Kerk was gisteravond veel belangstelling voor het concert dat door acht Alkmaarse zangkoren werd gege ven. Het concert werd bijgewoond door de burgemeester mr. Wytema en diens echtgenote. Uit de aard der zaak was het programma nog al heterogeen en er vielen heel wat genres op vocaal ge bied te beluisteren. Twee volle uren heeft men met aandacht het program ma gevolgd. Ais introductie speelde de organist B. v. d. Veen de marche Triomphale over „Nun danket alle Gott" van Sig- frid Rarg Elert. Het dubbelmannen kwartet „Zang en Vriendschap", dir. G. Pranger, zong zeer verdienstelijk o.m. „Ons Holland" van Bernanrd Sweers. Het Geref. Kerkkoor, dir. B. v. d. Veen, had het meer op fijnere tin ten in de muziek aangehouden met het genuanceerd zingen o.a. van Feestlied en „Koningskindjes Wiegelied" van A. Swiers. De dameszangver. „Consonant", dir. Pranger, bezit mooi stemmateriaal en zong met goede voordracht „Avond Cantate" van Cath, v. Rennes met pia nobegeleiding. De Arbeiders Zangver eniging „Stem des Volks", dir. Willems zong twee eenvoudige Werkjes, waar onder het zo langzamerhand wel een beetje veel gezongen „Panis Angelicus" van Franck. De uitvoering was lof- De eindstand van het in het afgelo pen week-einde gespeelde tournooi om het districts-kampioenschap le klasse 711 gem. was als volgt: J. Ligthart 1575 131 72 12.02 14 J. Kramer 1451 137 100 10.59 10 G. Lenting 1383 133 62 10.39 10 J. Burger 1375 152 75 9.04 6 P. Schouten 1362 180 46 7.56 6 B. Wijkhuizen 1143 157 61 7.28 4 W. Watertor 1196 186 32 6.43 4 C. Boendermaker 1266 170 68 7.44 2 Zoals men ziet heeft de jeugdige Ligthart ongeslagen het kampioen schap van uit district voor deze klas se behaald. Door zijn algemeen gemid delde van 12.02, dus boven de 11, is hij gepromoveerd naar de derde klasse cadre 8—12. Een mooi succes! J. Kramer heeft ook uitstekend ge speeld en verdiend de tweede plaats bezet. Vooral zijn serie van 100 ver dient vermelding. G. Lenting doet slechts heel wei nig voor nummer twee onder. Zijn spei trok ook sterk de aandacht. J. Burger, die zo uitstekend begon, heeft dat tempo niet vol kunnen hou den en bezet nu de vierde plaats. Wij hadden hem na zijn eerste partij iets hoger gedacht. B. Wijkhuizen herstelde zich na een wel wat zwak begin. Toch bleef hij nog boven het gem. van 7.Ook Boen dermaker, die zeker Fortuna niet op zijn hand heeft gehad, haalde bijna een gem. van 7%. W. Watertor bleef iets beneden het gem. van 7.maar hij heeft toch beter gespeeld dan in het vorige toumooi. De regeling van de wedstrijd was in Hotel „De Nachtegaal" uitstekend Naar wij vernemen zullen de kampioe nen van de diverse districten elkaar in de laatste helft van Mei in Hoorn ontmoeten. Wij twijfelen niet of Ligt hart zal zijn kansen daar fanatiek ver dedigen. waardig. De Gez. Alkmaarse R.K. Kerkkoren, dir. Joh. Kuiper zongen- zeer mooi Benedictus en Gloria uit de missa Festiva van Loots, en zeer toe passelijk op deze dag het „Domine Sal- vam Fac Regina Nostram van Giezen. Het Alkmaars Christelijk Gemengd Koor, dir. G. Pranger liet ons met uit stekende momenten horen „Die Him- mel Erzahlen", uit Die Schöpfung van Haydn en Psalm 42 van Oskam. Het mannenkoor Orpheus", directeur Joep Schreurs gaf een boeiende interpreta tie van „Merck toch hoe sterek" uit Valerius Gedenck-Clanck 1622 en de Negro-Song „Steal away". De Ned. Herv. Oratrium Vereniging, dir. Corn. Jonker besloot dit concert met een res pectable vertolking van een vrij groot a capella werk van Jac. Bonset „Water lelie". Hierna werden nog door alle aan wezigen staande gezongen twee couplet ten van het „Wilhelmus", Dit concert vormde een waardig onderdeel van de feestviering van deze dag en de Alk maarse koren hebben zich wei van hun beste zijde doen kennen. Op dergelij ke gelegenheidsconcerten komt men toch weer tot de tot voldoening stem mende conclusie, dat er in Alkmaar op vocaal gebied onder de amateurs nog een bloeiend muziek leven bestaat. In dien het mogelijk ware zich gezamen lijk voor een dergelijk concert langer voor te bereiden, zou mén tot een prachtige muzikale manifestatie in de toekomst kunnen komen. Wie weet. Het feestconcert van deze avond kan ais geslaagd worden beschouwd. Ms. POLITIE LEERT REDDEND ZWEMMEN Vorige week slaagden dertig ambte naren van de Gemeentepolitie voor het diploma B van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Tevens is de oplei ding begonnen van twintig andere po litiemannen voor het diploma A van de Nederlandse Bond voor het redden van drenkelingen. Het ligt in de be doeling, dat het gehele politiecorps zich de kunst van het reddend zwem men eigen maakt, evenals het verplicht gesteld is, dat de corpsleden het EHBO diploma bezitten. NIEUWE AANWINSTEN. SUPPL. LIJST 9 10—12 JAAR Klld Kastner. Dubbele Lotje. K40ad, Kieviet, Avonturen van Dik Trom. tK41.7t, Kingmans, De Terpema's. K98h, Kuijk, Hoe potige Kees beroepsspeler werd. *N44.3so, Norel, Schipper Wes- seis, III. 048c, OvinkSoer, De Canne- heuveltjes in Indië, I. P78.4rt, Potharst Gimberg, Rondom de toren. R63.3d, Roggeveen, Het draaiorgel van meneer Doncker. *-*■ V641e, Visser, Leiden's ontze*. 14—16 JAAR M29kw, Van Marxveldt, Kwikzilver. M35sk, May. De slavenkaravaan. M35w, May, Winnetou. M35zm, May, De zonen der Mimbrenjo's. M42.5, Van der Mei denCoolsma, Met z'n beiden op een flatje. M44.5, Melchers, Ursula. M72.5, Molnar, De jongens van de Palstraat. N11.2w, NacheniusRoegholt, De wereld draait om Jessie. P61.5, Poe, De goud kever. Q6.2, Queen Jr., Het geheim van de groene schildpad. S20.5, Saxegaard, De zonnestraal op mijn pad. T37.1, Tol stoi, De vreemde pelgrimstocht. V10.5, Vachell, De avonturen van John Verney en zijn vrienden op de beroemde kost school Harrow. V47sj, Verne, De schip breukelingen van de Jonathan. V68pi, De Vletter, Pipper valt door de aarde, f is Christelijk; is historisch. Vorige week werd de politie op de hoogte gebracht van de diefstal van een partij daklood, die ongeveer vierhon derd kilogram bedroeg. Het materiaal was gestolen op de werf ,,'t Honds bosch", die wegens opheffing zo goed als verlaten is. Gisteren is het de po litie gelukt de dader op te sporen. Het was een zestienjarige Alkmaarder. Een partij lood van ongeveer zestig kilo gram kon nog in beslag worden geno men. Vier voorzitters van Oranjevereni gingen in Nederland hebben gis termorgen voor de beide zenders een toelichting gegeven op het programma van de feestelijkheden, dat in hun stad ter ere van de verjaardag van H.M. de Koningin werd gegeven. Onder hen was ook de heer J. G. van Burken,' voor zitter van de Oranjevereniging te Alkmaar, die tot zijn genoegen vernam, dat de wandeling „Kent gij Uw eigen stad", zoveel bete kende als een primeur. Het pro gramma werd om 7.22 uur uitge zonden onder de naam :„Feest- vreugde over de draad". Vernieuwd sigarenmagazijn De heer B. N. M. Broers, die op de hoek van de Mient en het Fnidse een sigarenzaak drijft, heeft zijn winkel in een nieuw kleedje gestoken. Een mo dernisering kan men het niet bepaald noemen.want de heer Broers heeft het interieur van Zijn zaak in klassieke stijl laten veranderen. Het interieur is geheel bekleed met donker eikenhout, wat het zeer goed doet achter de etala ge van sigarenkistjes en dozen. Boven dien is de toonbank iets vergroot en is er een vitrine verplaatst, waardóór de winkel een veel ruimer aanzien heeft gekregen. In de etalage zijn aardige lichtbakken met TL-buizen aange bracht. De heer Broers heeft zich tevens een centrale verwarming aangeschaft waardoor hij staat kan maken op prima droge rciakwaren. Het perceel heeft heeft aan de buitenzijde een fris kleur tje gekregen. Niettegenstaande de werkelijk gerin ge aanvoer van koeien de voorjaars- markt in Hoorn is hieraan niet vreemd wat de handel stug, mede door de iterk verlaagde huidenprijzen en het feit, dat de noteringen weer zijn geste gen. De koeien zijn niet anders dan duur te noemen. Ook de nuchtere kalveren, die be trekkelijk stug verhandeld werden, waren duurder. Voor de worst-kalve ren komt de prijs uitgebeend op f 2.10 a f 2.20; voor de zwaardere dieren op f 2.20 a f 2.40 per kg. Bij mindere aanvoer en hogere note ringen, een matige handel in de var kens. De aanvoer was feitelijk even te gering, zodat een betere handel ver wacht werd. Men was echter enigszins terughoudend door de hoge prijzen. De handel in de zeugen was zeer stug. Een klein aantal spekvarkens ging bo- ben de hoogste notering uit. Klaverjastournooi Voor de tweede maal hebben de Klaverjasclubs De Doormars en Klavertje de krachten gemeten. Stond na de eerste ontmoeting 't Kla vertje voor, in de tweede heeft De Doormars revanche genomen. Met 404 punten voorsprong wist De Doormars beslag te leggen op de eerste prijs. Bij de prijsuitreiking dankte de heer J. Zalm allen voor de sportieve en prettige deelname en wees er op, dat wanneer straks de competitie ver wezenlijkt wordt en er zo gespeeld wordt als op deze avonden, het doe' geslaagd genoemd kan worden. De totale uitslag is: 1. De Doormars A 44372 pnt en 21 marsen: 2. 't Klavertje A 44462 pnt en 24 marsen; 3. 't Klavertje B 40139 pnt en 17 marsen; 4. De Doormars B 39635 pnt en 14 marsen. De marsenprijs was voor 't Kla vertje A. Verkeersongeval op de Heilooërbrug Een groepje meisjes stond gisteren om ongeveer twee uur op de Heilooër brug te wachten. Juist op het moment, dat er een vrachtauto passeerde ver loor één van het groepje, een tienjarig meisje haar evenwicht en kwam met het hoofd tegen de voorbijrijdende wa gen terecht. Hevig bloedend bleef ze liggen. Ze werd naar het Centraal Zie kenhuis overgebracht. Vermoedelijk heeft ze een schedelbasis-fractuur be komen. In Barsingerhorn hebben Zondag vijf. honderd en vijftig adspiranten van ds bij de turnkring „Hollands Noorder kwartier" aangesloten verenigingen ds vaardigheidsproeven afgelegd. Het ij een uitermate sportieve en gezellige dag geworden. Uit onze omgeving na men adspiranten van Hercules Hygiëa uit Oudkarspel en TAVENU uit Heer- hugowaard aan de wedstrijden deel. De resultaten waren: Meisjes eerste graad (diploma van KNGV) A. Kuiper, W. Hemke, I. Bos, M. Kramer en T. Möller van Hercules. Jongens eerste graad: J. Nieman, K, Drost, J. de Geus, K. Kooy en J. Pluis- ter van' Hercules. Meisjes, tweede graad (diploma van turnkring) J. Kroone, B. Joon, A. Va der, R. Evers en R. Visser 3e prijzen, H. Reins, G. Dokter, A. Ploeg, G. Vader en P. N. Jonker 2e prijzen, allen van TAVENU; R. Hink, T. de Pijper, W. de Beurs, M. Kuiper en T. van Rijn 3e prijzen, T. detGeus, G. Keeman, B. v. d, Hoven, A. de Rijke, T. Wormsbecker, B. Stam, A. Barsingerhorn, J. Posthu mus, G. Vaartjes, G. Wiedijk en S. Dek ker 2e prijzen, W. Kriek en M. Met le prijzen, alien van Hercules Hygiëa. Jongens tweede graad: S. Bakker en H, Reine 3e prijzen, J. de Ruiter, D. en P. de Geus en K. van Graft 2e prijzen en G. Jonker le prijs, allen van TAVENU; P. Drost 3e prijs, A. Voogt, F. Kout, K, Möller, R. Wietinga, P. Kooiman, J. Deutekom en W. Eecen 2e prijzen en F. de Rijke le prijs, allen van Hercules Hygiëa. Een der grootste festiviteiten voor de schooljeugd op Koninginnedag wordt gevormd door de finales der school- vvedstrijden op het Gem. Sportpark. Enige weken geleden nog zaten de or ganisatoren van deze wedstrijden met de handen in het haar vanwege het slechte weer, Tweemaal moesten zij de competitie hiervoor onderbreken. Des ondanks werden gisteren, evenals vorige jaren, onder een stralende voor jaarszon de meeste finales verspeeld. De gehele dag heerste er een spor tieve geest en de wedstrijden zelf ge tuigden van een groot enthousiasme, dat nog verhoogd werd door de talloze supporters, die trachtten door juichen en joelen de overwinning van hun school te bewerkstelligen, wat natuur lijk niet altijd met succes werd be loond. 's Morgens om negen uur reeds ston den de handbalsters van verschillende Ulo's en de MMS uit Bergen op het veld en bekampten elkaar in een spor tieve wedstrijd om de eerste plaats, welke wederom door de MMS uit Ber gen met ruim puntenverschil werd gewonnen. De estafetteloop voor meisjes van het lager onderwijs, die om tien uur op het Sportpark werden verlopen in de V. G. L. O.-groep, werd met een verschil van 1,6 sec op haar tegenstandster door Wilhelminaschool I gewonnen. In de groep van de zesklassige scholen legde de Vondelschool beslag op de eerste plaats in de uitnemende tijd van 40.4 sec. De wedstrijd van de dag werd ge vormd door de finale A I, waar het R.K. Lyceum op eervolle wijze de eer ste plaats veroverde op Gymnasium 1. Naar deze wedstrijd ging verreweg de meeste belangstelling uit en om 1.15 uur was de open tribune op het mid denterrein dan ook afgeladen vol. De toeschouwers kregen een zeer sportieve en enthousiaste wedstrijd te zien, waar van de uitslag (32 voor het Lyceum) de krachtsverhoudingen op juiste wijze weergaf. Het was een spel met wisse lende kansen, waarin het Lyceum zich juist iets sterker toonde en zodoende de eerste plaats kon veroveren. In de finale A II, waarin R.K. Ly ceum II uitkwam tegen HBS 1I< be haalde de RHBS een 30 overwinning na strafschoppen. De gedetailleerde uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: Gespeeld op het Overdieterrein op Zaterdag: Afd. A IV: Gymnasium III Ulo Alkmaar III 09; Ulo Juliana II Ambachtsschool III 04. Afd. A, RHBS VGymnasium IV 82; VGLO 1—RHBS VI 10—0. Gespeeld op het Sportpark: Afd. A I: Lyceum IKweekschool I 20 na straf schoppen. Afd. A II: Ulo Alkmaar I RHBS II 12; Amb.avondschool II— Lyceum II 0—7, Afd. A III: Ulo Hei- loo II—RHBS III 3—2, Afd. A V: Handelsschool IVUlo Alkmaar IV 2—.1 Gespeeld op Maandag Handbalfina les: Ulo Alkmaar IIUlo Bergen II 60; Ulo Alkmaar IMMS Bergen I 04. Estafetteloop meisjes L.O.: Afd. I VGLO-groep: le prijs Wilhelmina school I 39 sec.; °e prijs VGLO school I 40.6 sec. Afd. II. Zesklassige scho len: le prijs Vondelschool I 40 4 sec 2e prijs Lindeschool I 40.7 sec. Voet bal. Afd. A IV Ambachtsschool III wint wegens niet opkomen van tegen partij reglementair met 50; HBS IV- Ulo Alkmaar III 13. Afd. A V: RHBS VVGLO I 03. Finales: AI RK Lyceum I—Gymnasium I 32: A II RK Lyceum II—RHBS II 03 na straf schoppen; A III: Ambachtsschool II— Ulo Heiloó II 4—0. Na afloop der wedstrijden reikte de voorzitter van de Oranje-vereniging de heer J G. van Burken, met een toe passelijk woord de prijzen uit. Interkerkelijke conferentie in „Waakt en Bidt" De interkerkelijke conferentie in „Waakt er. Bidt" heeft een zeer bevre digend verloop gehad. Het bezoek op alle bijeenkomsten was buitengewoon goed en zelfs op de middagsamenkom sten waren beide keren ongeveer 50 personen aanwezig. Uit geheel Noord- Holland waren de belijders van ver schillende overtuigingen en secten naar bet evangelisatiegebouw in Alkmaar gekomen. Ook gistermiddag bestond er weer flinke belangstelling voor het woord van ds. J. I. van Wiick uit Gouda, -ie sprak over het onderwerp „Waakt te allen tijd". Evangelist Dam- muller toonde zich zeer verheugd over het bezoek en memoreerde, dat het doel van de gemeenschapsbond ligt in het bijeenbrengen van de kinderen Gods van alle kerken en gezindten. Iedere avond moesten er op de con ferentie stoelen worden bijgezet. Ds van Wijk sprak in zijn woord over het einde der wereld en de weder komst van Christus, wat spreker de enige uitkomst en oplossing uit deze wel zeer donkere tijden noemde. Mevr. v. d. Hoven uit Den Helder gaf ter af wisseling enige liederen ten gehore. Voorja^rseompefitie Alkmaar Zondag organiseerde Alcmaria Vic- trix de vierde wedstrijd voor de Voov- jaarseompetitie. De A- en B-klasseis moesten tachtig en de C-klasers 27 km afleggen. Daar verschillende leden voor open courses hadden ingeschre ven was de deelname iets kleiner dan gewoonlijk. De uitslagen zijn: A-klas 80 km: 1 Jn. Pronk tijd 1 uur 58 min.. 2 J. Peereboom, 3 Jn. Ot- tebros, 4 B. v. d. Kamer, 5. W. Nieuw- land. B-klas 80 km: 1 M. Pronk tijd 2 urr 6 m., 2 T. Pluymers, 3 J. Scholten, 4 B. Droog, 5 J. Hofman. C-klas 27 km: 1 J. Keuken 42 min, 2 K. Velboer, 3 J. Schol, 4 Sj. Droog. Burgerlijke Stand Geboren: Hendricus, zoon van T. re Groot en S Stoelwinder. Liborta C. L., dochter van P. J. A. Schoenma ker en A. G. M. Tames. Hubertus M„ zoon van A. J M. Bartman en C. M. Bot. Overleden: Gerard J. Böttger, oud 62 jaar, geh. met J. M. Vermeulen. Maria A. L. van Dartel, oud 26 jaar. Lubbertha Abbring Slesker, oud 74 jaar, wed. van K. Tuinzaad, DOLLE KOE OP DE VEEMARKT Het verwekte Maandagmorgen noga' enige opschudding, toen een koe, die op de slachtveemarkt te koop werd aangeboden, plotseling een aanval van dolheid kreeg. Gelukkig kon het dier met vereende krachten in bedwang worden gehouden en geen slachtoffers maken. Het werd op een veeauto geta keld en zo naar het slachthuis getrans porteerd, waar het zijn aards bestaan onder een schietmasker beëindigde. (Vai „rjOE jc best en probeer er letje", zal vader Freder tón zijn jeugdige zoon Gera baar stelde om in Eindhovei met oppervlakte van 400 m Testigen. In dit fabriekje startte Ph lampen. Het gebouwtje is het bestaat nog steeds. 7 Gerard heeft zijn best geda min of meer deftige karaktf pingen hoog en van sierlijk het is louter toeval, dat hi fabriekje, dat hem geschikt 1 toekomst van 't electrische l hoefte aan kooldraadlampen i veel te gering was voor de waarvoor Gerard de fabriek Hoe he Nu, na zestig jaar, is het soneel gestegen van 25 tot 80.4 van ongeveer 30.000 in Eind] vloeroppervlakte der fabriekt gebreid van 400 m2 tot 1.250.0 kapitaal—van - 75JMM).-dat Philips in de onderneming van wilde steken, verdwijnt in tegenover het tegenwoordige kapitaal van f 145.000.000, bedroeg verleden jaar 1.100 Nederland mag trots zijn og gelijk gigantisch bedrijf dat het buitenland niet weinig i nijd. In een gesprek, dat w voorzitter van het presidium Raad van Besuur, ir. P. F. voerden, gewaagde deze van lijkheden, waarvoor ook P dezen tijd van grondstoffer staat. Het is echter zijn vasti men, zo verzekerde hij, het Nederland te houden, teneinc landse arbeidskrachten op zo gelijke schaal een bestaan te fen en om 't aandelenkapitaal grootste deel in Nederlandse 1 bewaren, hoewel dat met h land op het vinkentouw makkelijke taak is. Sportii jyjERKWAARDIG is de ont van Philips geweest. In 190 de omzet al bijna vijf millioe en de naam Philips was over: Spoedig moest de fabricage o\ keld worden op een nieuw p: 1907 op de lamp met de gespt raamdraad, in 1911 op de lam getrokken wolfraamdraad en op de met gas gevulde lam deze typen veel zuiniger in ht waren. In een sportieve trachtte Anton meer te verk de fabriek kon maken, terwi meer probeerde te producerer ton kon verkopen. In 1912 wa zo gegroeid, dat de Gebroede de tijd gekomen achtten om nootschap Philips en Co. om in de N.V. Philips' Gloeilam] ken met een kapitaal van 6 85. Meneer Beermans, die nepomp bedient, heeft de je bijgetankt. „Dat is dan nege meneer", zegt hij beleefd. De het geel lederen zakje te voc neemt één van de gouden ti< uit, die hij van markies van moes heeft ontvangen. „Alsj rest is voor jou", zegt hij royaal gebaar en laat de mi bronjmen. De beer neemt ver geldstuk in ontvangst. Het ge

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2