Stad en Omgeving DodenherdenkingopVrijdag AGENDA Zestigduizend plantjes zullen straks de stad opvrolijken De Alkmaarse socialisten vierden opgewekt de Eerste Mei Tegen de dader zes jaar geëist Boeren durven geen schapen houden uit vrees voor loslopende honden Drie n Café's open tot 2 uur HOOFD Scheepv; WOENSDAG 2 MEI 1951 Herdenking van de bevrijding Kranslegging in Wilhelminalaan en op Begraafplaats De kranslegging op de vierde Mei ter nagedachtenis van degenen die hun leven gaven in de strijd tegen de vijand, zal dit jaar niet meer verzorgd kunnen worden door het comité dat o.m. was samengesteld uit vertegenwoordigers van het oude Alkmaarse Bevrijdingscomité en de vereniging van Oud-Illegale Wer kers. Beide verenigngen zijn inmiddels ontbonden, doch gelukkig verklaarde 't Oranje-comité, bestaande uit de besturen van de beide Oranjeverenigingen, zich bereid in het vervolg de verzorging van de kranslegging op zich te nemen en de hieraan verbonden kosten te dragen. De kranslegging Het Oranje-comité heeft besloten in het vervolg niet meer op drie, doch op twee plaatsen kransen aan te brengen: Eén op de Algemene Begraafplaats bij de graven van de gesneuvelde Geal lieerden en een bij het monument in de Wilhelminalaan. Dit gedenkteken is opgericht ter herinnering aan alle Alk- maarders, die in de oorlog en tijdens de bezetting vielen. Het comité oor deelt het daarom niet nodig om nog op een andere plaats (bij de St. Joseph- kerk) de nagedachtenis van gevallen plaatsgenoten te eren. Vrijdag om vijf uur zal een krans worden gelegd in de Wilhelminalaan en daarna één op de begraafplaats. Van de kranslegging op het kerkhof zal een foto worden gemaakt, die het co mité wil sturen aan de familie van hen die hier hun laatste rustplaats vonden. Deze verre verwanten zullen dan zien. dat hun geliefden in Alkmaar niet worden vergeten. Een ieder wordt opgewekt door zijn aanwezigheid aan deze eenvoudige plechtigheid deel te nemen om daar mede te tonen, dat zij de gevallen strijders nog gedenken en om zijn deel neming te betuigen aan de nagelaten betrekkingen, die hun verlies vooral in deze dagen weer zo zwaar voelen. Stille tocht Evenals vorige jaren zal ook nu weer een „Stille Tocht" worden geor ganiseerd op de avond van 4 Mei. Het vertrek van het Canadaplein is bepaald op half acht. De stoet defileert langs het monument in de Wilhelminalaan en wordt aan het einde van de Hard draverslaan bij de bloemenklok ont bonden. De deelnemers wordt verzocht niet reeds de tocht te verlaten bij het kruispunt Harddraverslaan-Julianalaan zoals het vorig jaar gebeurde. Ook mo ge een beroep op ieder worden gedaan, om niet langs de kant te blijven staan kijken, doch om mee te lopen, opdat op waardige en indrukwekkende wijze allen worden herdacht die hun leven hebben gegeven voor de herkrijging van onze vrijheid. Bij het monument is gelegenheid bloemen af te geven. Om acht uur zal twee minuten stilte worden betracht. Klokslag acht uur wordt langs de route de straatverlich ting ontstoken. Dit is het sein om stil te staan (ook voor het verkeer). Zodra het licht wordt uitgedraaid zet de stoet zich voort tot het eindpunt. Van zes uur in de namiddag af tot aan het ein de der twee minuten stilte hange men de vlaggen half stok. Eerbied voor de vlag Bij iedere gedenk- of feestdag blijkt het opnieuw, hoe velen er zijn die geen begrip hebben van de betekenis van de nationale driekleur. Dat het dundoek bij zonsondergang behoort te worden binnengehaald blijkt slechts bij weinigen bekend te zijn. Nog te veel wordt de vlag beschouwd als een kleurige lap stof op feestdagen wordt buiten gehangen ter versiering van de gevel en ter verhoging van de vreugde. Het is zeer te betreuren, dat zelfs de gemeente er niet van doordron gen blijkt te zijn dat men de vlag, door haar 's nachts buiten te laten hangen. alle VRIJDAGAVOND: Kerkdiensten om 6 uur in kerken. 7.30 Stille Tocht naar Beeld Wilhelminalaan 8.30 Concert in de Groote Kerk 10.30 Herdenkingsfilm „de Rode Aarde" Victoria Theater ZATERDAG: 721 aanbieding auto plaquet tes aan automobilisten 3.303.45 Dropping na het Wagen spel bij de Jan Ligthart- school 3.454.00 Dropping na het Wagen spel bij de Vondelschool 4.004.10 Schatten van de vlieg hoogte boven de gehele stad, als na het loslaten van enige linten het vliegtuig gedurende 10 minuten op constante hoogte gaat kruisen. vernedert. Van het stadhuis wapperden Dinsdagmorgen namelijk nog de vlag gen die op Koninginnedag waren uit gestoken. Laat ieder er zorg voor dragen, dat op 5 Mei niet de driekleur nog half stok hangt. Op 4 Mei steke men de vlag om half zes halfstok uit en hale haar na de twee minuten stilte om 8.02 uur weer binnen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Toontje heeft een paard getekend (?lle leeftij den); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Haar grootste offer (alle leeftijden); Harmo nie Theater, 2.30 en 8 uur: Tea for two (alle leeftijden); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Sunset Boulevard (18 j.) Gulden Vlies, 8 uur: „Danza" voert op de Japanse operette „De Geisha". Café Central, 8 uur: Openbare psy chometrische avond. Het Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feestavond Chr. Oranjevereniging. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Waagplein, 10.30 uur: Start van de Ronde van Noord-West-Nederland, 4.30 uur finish aan de Jan van Scorel- kade. Grote Nieuwelingenwedstrijd op parcours Jan van Scorelkade. Aanvang 2.30 uur. VRIJDAG Victoria Theater, 10.30 uur, n.m.: Ver- zetsfilm „De rode aarde". Grote kerk, 8.30 uur: Kerkconcert. Nationale Feestdag De commissaris van Politie maakt bekend, dat op de Nationale Feestdag (5 Mei) de café's tot 's nachts 2 uur geopend mogen blijven. PREDIKBEURTEN VOOR HEMELVAARTSDAG (Donderdag 3 Mei) ALKMAAR, Grote kerk, 9 uur ds. Van Wijk. Kapelkerk, 9 uur ds. Wesseldijk. Leger des Heils (William Booth), 8 uur Open bare samenkomst o. 1. v. kapt. Hasselt en luit. De Hartog. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4f 8 uur Bijzondere samenkomst o. 1. v. serg.- maj. Elzinga. Doopsgez. kerk, geen dienst. - Gereform. kerk (art. 31), 10.15 uur ds. v. d. Lingen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bekius. EGMOND A/D. HOEF, 10 uur ds. Plug. EGMOND AAN ZEE, 10 uur ds. Roobol. HEILOO, 10 uur ds. Blaemboff; Vrijdag avond 8.15 uur Wijdingsavond door ds. Bloem- hoff. HENSBROEK, 9.30 uur ds. Meyboom. Nu nog achter glas Jeugd vernielde vorig jaar voor f 1500 Hoewel het zonnetje nog maar een paar keer naar de aarde heeft geke ken is het in de kassen van de Stads- kweektuin al volop lente geworden. Daar staan in de rulle turfmolm zo ongever 60.000 plantjes, kleine tere wezens wier lichtgrine blaadjes angstvallig schijnen te balanceren, op de dunne, ragfijne stelen. Achter het glas komen ze tot volle wasdom om over enkele weken te wor. den uitgezet in de perken langs de singels en de straten. Petunia's, fuch sia's, Afrikaantjes. leeuwenbekken en begonia's, geraniums en salvia's, nu nog in een groen lentekleed gestoken, zul len straks hun volle kleurenpracht ten toon spreiden en de perken en bloe- menbeden in de stad sieren. Dat bete kent echter tevens, dat ze dan onttrok ken zullen zijn aan het dagelijks toe zicht van de mensen op de kweektuin Ze leven dan verder bij de gratie van de jeugd, die verleden jaar in de plantsoenen een directe schade toe bracht van vijftienhonderd gulden. En daar gaat het in dit geval om. Die schade moet verminderen, als het kan Bijeenkomsten in Muziektuin en Gulden Vlies „Er is sinds 1880 veel veranderd en verbeterd in ons land. De verschrik kelijke toestanden, die Nederland toen kende, bestaan gelukkig niet meer. Maar dat houdt niet in, dat wjj nu met de handen in de schoot zouden mo gen gaan zitten. Zolang er nog in een groot deel van de wereld honger in ellende heersen, is onze taak niet ten einde. Wij dienen solidair te zjjn met de verdrukten in andere delen van de wereld" aldus de heer M. Sluyzer reis-redacteur van het Vrije Volk en hoofdbestuurslid van de Partij van de Arbeid, in de rede. die hij gisteravond hield op het Meifeest van Partij en ABB in het Gulden Vlies alhier. De heer Sluyzer wees er op, dat de wereld vijandig staat tegenover men sen van goede wille. Daarmede is voor de socialisten het laatste woord niet gezegd. Honger, ellende en sociale onrechtvaardigheid heersen nog in grote delen van de wereld en zij ziin oorzaak van oorlogen en spanningen Wij socialisten zijn internationalist in de beste zin van het woord. Spr. her innerde in dit verband aan het inter nationale vluchtelingenwerk, tot steun waarvan hij opriep. Is er in Afrika en Azie nog zeer. zeer veel te doen ter verbetering van het levenspeil der grote massa en daarover zijn wij het allen eens moeilijker wordt het. wanneer we naat de toestanden in eigen land zien. -Sr moeten grote offers worden gebracht voor de verdediging, omdat de heer sers in het Kremlin ons daartoe dwin gen. Maar deze offers moeten natio naal zijn. Zii moeten worden gedragen door heel bet "o'k en niet. uitsluiten,! door de arbeiders. Spr. besloot met te zeggen: wij so cialisten willen aan het roer van de wereld staan en haar sturen naar vre de, vrijheid en voorspoed. Aan het stijlvolle avondprogramma werd voorts medegewerkt door de Stem des Volks onder leiding van de heer J. Willemse, die strijdliedersn zong, en door mevrouw Rolien Nu- man, die voordroeg uit het werk van A. B. Klerekooper en C. S. Adama van Scheltema. De zaal was geheel bezet met een dankbaar publiek. Morgenbijeenkomst. 's Morgens was er in de Muziektuin een bijeenkomst gehouden, waarin ds. J. Dikboom, alhier een korte rede hield. Spr. noemde de Eersten Mei de dag van het socialisme. Hij wees op de diepere gevoelens en krachten die in 't socialisme leven. Deze schijnen door de dreiging van nu te zullen worden over heerst. Er is door het socialisme reeds veel veranderd en verbeterd, doch er zal nog meer verbeterd moeten woi- den. Dit doel mag echter niet worden bereikt ten koste van anderen door intrigue of door andere ongeoorloofde middelen, doch door dienen. De taak van het socialisme ligt in het dienen, aldus ds. Dikboom. Alleen door een dienende maatschappij ontstaan een ware cultuur, 'n oprechte samenleving en een betere wereld. De morgenbijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Meijer, voorzit ter van de Alkmaarse Bestuurders- bond De Stem des Volks zong „Mor genrood". Na afloop van de bijeen komst maakten de talrijke aanwezigen de traditionele tocht naai' de Algeme ne Begraafplaats, waar zii dp gevallen strijdmakkers herdachten door epo symbolische bloemenhulde op het graf van de bet laatst gestorvene. De „Stem" besloot deze plechtigheid met het zingen van „Aan de Strij ders tot een bedrag van nul centen, maar dat zal wel te optimistisch zijn ge dacht. Niettemin is men druk bezig de jeugd beter begrip bij te brengen van de oneindige zorg, waarmee de plantjes en bloemen worden gekweekt, die zich zo gemakkelijk en weerloos laten Ver trappen. Op geregelde tijden gaan de Alkmaarse jongens onder toezicht van een onderwijzer een bezoek brengen aan de kweektuin. Ze zullen daar wan delen langs de schoon geschoffelde pa den, langs de bloembedden en door de kassen en op deze manier hoopt men dat iets van de liefde, die hier aan de flora wordt besteed, zal overslaan op de doorgaans zo zorgeloze en onnadenken de jeugd. Dan is de eerste winstpost ge boekt De I Mei-viering .voor de vrede" In het teken van loonsverhoging en vrede stond de 1 Mei-viering van de communisten in hotel Victory. Na het openingswoord door het Alkmaarse raadslid, de heer C. Torenvlied, las de spreker, de heer Karei van Dillen, voor een honderdtal belangstellenden een geestdriftige speech voor. Onder een groot spandoek „Verdedigt de vrede" trok hij van leer o.a. tegen: de „Oorlogsmisdadigers van het Atlan tisch Pact", het door de Amerikaanse geldmagnaten gesteunde Franco regime, de regering Drees-Teulings, die geweigerd had tegen de atoombom te tekenen, de laster van Attlee over de Sowjet-Unie, Albert Heijn en Ver kade, die geweigerd hadden de vijf procentsloonsverhoging uit te betalen en de „verrader" Sukarno, die terreur pleegde op last van de Amerikaanse en Nederlandse geldmagnaten. Als lichtend voorbeeld stelde hij de grote Stalin voor, benevens de Sowjet-Unie. Sowjet-China en de volksdemocra tieën. Hij duidde het ontslag van MacArthur als een comedie aan, wees op de Judasrol van de Partij van de Arbeid en sprak verder over Ridder Suurhof, de Steunt-Wettig-Gezag-man Vermeer, de motie-intrekker Neder- horst enz. Toen hij van zijn papieren opkijkend met stemverheffing ver kondigde, dat het Nederlandse volk nooit tegen het Russische volk zou strijden, werd er geapplaudisseerd. Piano- en accordeonspel en declama tie zorgden voor enige afwisseling. Er werd gelegenheid geboden „voor de vrede" 'te tekenen. Mutaties bij de Rijkspolitie Op 1 Mei worden de navolgende per soneelsleden verplaatst: De Opperwachtmeester S. Weiland van Groep en post Schoorl naar Par- ketgroep Haarlem. De Adjudant L. Webster van Stal District Amsterdam naar Staf District Alkmaar, in de functie van Districts rechercheur. Wachtmeester der Rijkspolitie le klasse J. van Rooij van Groep en post Heiloo naar de Verkeersgroep Alk maar. Wachtmeester W. v. d. Berg van groep en post Heiloo naar groep en post Wognum. Moordaanslag in Volkslogement Trillend over al zijn leden hoorde de Zwollenaar Gosse M. Dinsdagmorgen voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar zes jaar gevangenisstraf tegen zich eisen wegens poging tot moord, op de tweede October van het vorige jaar in een loge ment te Alkmaar begaan. overtuigend bewezen, maar wilde bij zijn eis rekening houden met het mi lieu, waaruit verdachte stamt. Mr. Meischke vroeg aan het slot van zijn requisitoir zes jaar gevangenisstraf. Bij het horen van deze eis barstte de bui tengewoon nerveuze verdachte in snik ken uit. Verdachte barstte in snikken uit Verdachte M. had op de vorige zit ting hardnekkig ontkend, dat hij naar het logement te Alkmaar was gegaan met de vooropgezette bedoeling de 39-jarige Hermina O. en Johannes B„ de man voor wie zij hem in de steek had gelaten, uit de weg te ruimen, hoe wel verschillende getuigen het tegen deel beweerden. Zij vertelden, dat verdachte uitlatingen had gebezigd als: ,Ik ga ze kapot maken", en „Ik wou, dat ik een blaffertje had". Ook na zijn arrestatie had M. tegen over de politie een zelfde dreigement aan het adres van Hermina O. geuit, doch voor de rechtbank ontkende hij dit met klem. Dat hij met een geopend mes het logement was binnen gestapt achtte de officier eveneens een bewijs van de voorop gezette bedoeling van verdachte om de vrouw te doden, maar M. beweerde, dat hij juist een peer had geschild! Als laatste getuige werd op de zitting van gistermorgen gehoord mevrouw A. H.—-F. uit Echt, die verklaarde, dat M. ook in 1948 in een logement te Nijme gen al eens met het mes tegenover de vrouw had gestaan. Toen was de aan slag echter voorkomen. Maanden lang had verdachte de vrouw achtervolgd en geregeld had hij gedreigd haar te zullen wurgen. Ten slotte was de vrede weer getekend totdat Hermina de man voor de tweede maal verliet. Evenals de vorige keer bleef verdachte ook nu hardnekkig ontkennen. In het over M. uitgebracht psy chiatrisch rapport werd verdachte be schreven als een gestoorde persoon, die lijdt aan een geestelijke aftakeling, een toestand welke bepalend was bij het volvoeren van de misdaad, waarvoor hij thans terecht moest staan. Verdachte bestreed de opmerking dat hij last zou hebben van driftbuien. Wel gaf hij toe, dat hij vreselijk jaloers op Hermina O was geweest, maar toen mr. Van Reg- teren Altena hem vroeg of hij spijt had van zijn daad zei M.: „Dat weet er maar één!" Requisitoir. In zijn requisitoir merkte de officier van justitie mr. C. J. V. Meischke op. dat verdachte al in 1948 te Nijmegen met wraakplannen rondliep. Uit de ge tuigenverklaringen was onomstotelijk komen vast te staan, dat hij, nadat Hermina O. hem had verlaten, het vaste voornemen had opgevat haar uit de weg te ruimen. Spr. achtte de poging tot moord dan ook wettig en Electr. pindabrandmachines Gisteren werd te Alkmaar de eerste electrische brand- en droogmachine voor pinda's in werking gesteld. De firma M. Scheepmaker, in de Spoor straat, heeft deze machine op advies van een zakenrelatie, die het apparaat op de Jaarbeurs had bewonderd, laten installeren. Het is voor de propere winkel een waardevolle aanwinst. De kast, waarin de pinda's worden ge brand, en de bergruimte, die boven dien verwarmd wordt, zodat het pro duct droog en vers blijft, zijn in fraai glanzend chroomwerk uitgevoerd. Een technisch snufje in het toestel, dat door Econoom te Amsterdam ge leverd werd. is de stof af blazer, die er voor zorgt, dat de zemelen, die anders in de winkel terecht zouden komen, naar de straat worden afgevoerd. De smakelijke geur van de vers gebran de pinda's is reeds buiten te bespeu ren. Zo wordt men reeds enkele hui zen ver geattendeerd op het feit, dat er in de nabijheid verse pinda's ver krijgbaar zijn. En het gaat dikwijls zo: „ruiken is kopen". De machine heefi een capaciteit van vijf kilogram pinda's in vijf kwar tier, hetgeen voor de kleinhandel ruim voldoende is. De firma Scheepmaker, die reeds veertig jaar bestaat, en dus zeker een zaak heeft, die met de tijd meegaat, heeft ongetwijfeld een goed besluit genomen, door deze machine te laten plaatsen. Mutaties bij Justitie Bij Koninklijk Besluit van 11 April is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan mr. A. M. Baron van Tuyll van Serooskerken, als lid, tevens voorzitter van het Regentencollege over de Gevangenisesn te Alkmaar. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening zijn eervol uit hun functies ontheven: Mr. dr. J. M. Vellinga, als ambte naar voor de tuchtrechtspraak voor de voedselvoorziening (Arr. Alkmaar) en plv.ambtenaar voor de tuchtrecht spraak voor de voedselvoorziening (Arr. Amsterdam en Haarlem); de griffiers van de tuchtrechters voor de voedselvoorziening: mr. H. Schuur man, mr. C. Smal (plv.) en Mr. H. Lesterhuis ,plv.), allen te Alkmaar; de tuchtrechters voor de voedselvoorzie ning mr.' F. G. G. Boerrigter en mr J. N. Alblas (plv), beiden te Bergen OVERPLAATSING BIJ DE PTT De heer C. Ay, hoofdemployé eerste klas se n postkantore te Schagen, is met ingang van 10 Juli overgeplaatst naar het PTT- kantoor te Alkmaar. Deze overplaatsing houdt verband met een reooganisatie op het Schager kantoor. Het pleidooi. De raadsman, mr. Thijs, betwijfelde het ten zeerste of in dit geval gespro ken kon worden van voorbedachten rade. Het leven van de mens, aldus spreker, is een aaneenschakeling van emoties en deze man, door het bedrog van de vrouw gekrenkt in zijn trots en gevoel van eigenwaarde, heeft gehan deld in blinde drift. Hij heeft zeker geen kalm overleg gepleegd. Mr. Thiis attendeerde de officier van justitie op het feit, dat deze bij het samenstellen van zijn eis gebruik had gemaakt van uitlatingen, die verdachte in een over spannen toestand heeft geuit. Spreker kwam ten slotte tot de conclusie, dat een grote mate van de schuld komt te rusten op de schouders van de vrouw, die de aanleiding is geweest van deze misdaad en hij verzocht de rechtbank ziin cliënt zoals in het psychiatrisch rapport was geadviseerd onvoor waardelijk ter beschikking te stellen van de regering. Uitspraak over veertien dagen. Welke automobilist wil de Ronde volgen Een beduidend aantal juryleden, sportcommissarissen, E.H.B.O.-ers, en collega-journalisten van Neder landse dagbladen zullen Donder, dag de Ronde van Noord-West. Nederland „ambtshalve" moeten volgen. Reeds hebben meerdere automobilisten, die ook vorig jaar deel uitmaakten van de Ronde-ka. ravaan belangeloos zichzelf en hun wagen beschikbaar gesteld. Het aantal officials is evenwel groter dan in 1950, zodat wij nog twee personen-auto's met chauffeur te kort komen. Welke automobilist heeft interesse om het grote sport, evenement op Hemelvaartsdag van zeer nabij, van de start tot de fi. nish, mee te maken en de overige plaatsen in zijn auto ter beschik- king te stellen van hen, die zo'n belangrijk aandeel in het welsla gen van de wedstrijd hebben? Gegadigden worden uitgenodigd zich hedenavond in verbinding te stellen met de heer C. Krak, Voor- dam 10, tel, 3097. Zij kunnen zich reeds thans overtuigd houden van de grote erkentelijkheid van allen, die de Ronde van Noord-West-Ne- derland tot een eclalant succes willen maken. BEKRROOND De heer W. de Wit alhier heeft op d( Internationale Slagersvaktentoonstelling te Utrecht een eerste en een tweede prijs gewonnen in de afdeling fijne vleeswaren. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia A. J., d. van S. Leegwater en C. Baltus. - Margaretha B. M., d. van J. Hoogland en B. Tjeertes. - Agnes L. M., d. van N. Koenis en J. A. Kok. Getrouwd: Cornelis van den Berg en Annetje Kuis. - Petrus N. Molenaar en Maria VV. Molenaar. - Max van Mastrigt en Tiny Crebas. Overleden: Elisabeth M. Smit, 76 jaar, wed. van J. Leek. - Cornelia Groot, 78 jaar, wed. van C. Hes. Theodorus Mul, 82 jaar, wed. van A. de Jong. Schoorsteenbrandje De politie moest Dinsdagmiddag om half vijf de brandweer alarmeren voor een schoorsteenbrandje op de Geest. Aanvankelijk had zij getracht het vuur met eigen middelen te blussen, maar omdat dit op een zeer ongunstige plaats woedde moest de brandweer er aan te pas komen om verdere uitbreiding te voorkomen. DIERENBESCHERMING .Ter beschikking is een Ierse Setter pl.m. anderhalf jaar oud, reu; een kort- harig zwart-wit getekend hondje pl.m. zes jaar oud en een zwarte kater twee jaar oud. Voor deze dieren wordt een goed tehuis gezocht. Adres inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. „OUD PAPIER" WELKOM PAPIER Het bestuur der Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose mocht een dezer dagen van „L.O.P." (Liefdewerk Oud Papier) een gift van f 200.— in ont vangst nemen. Dit „Oud Papier" betekent voor het bestuur „Kas Papier", waarmee het uiterst dankbaar is. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Op Hemelvaartsdag (3 Mei) wordt de dok- tersdienst hier ter stede waargenomen door de doktoren J. Pot, Kennemerstraatweg 65 (Tel. 3117) en I. Laurens, Oudegracht 293 (Tel. 2382). BENOEMING De heer C. J. Knook, dlreceur van de Rijkskweekschool te Alkmaar is bij be schikking van de minister van O. K. en W benoemd tot lid van de commissie, bedoeld in artikel 5 van het K.B. van 30 Septem ber 1923. Naar aanleiding hiervan zal het hoofdbestuur de vraag worden voor gelegd of er geen landelijke verorde ning ter verbetering van deze toestand kan worden ingevoerd. Gaat dit niet landelijk dan zou de oplossing mis schien plaatselijk kunnen worden ge vonden. De heer C. Roeper wees op de tegenkanting, die men ondervindt van de zijde van de Dierenbescherming, „die meer met een hond dan met een verscheurd schaap schijnt op te heb ben". Tot afgevaardigden naar de algeme ne vergadering werden benoemd de heren Govers en Bak. Holl. Mij van Landbouw Voor het eerst sinds Juni, toen hjj zijn werkzaamheden wegens ziekte moest neerleggen, hanteerde de heer Jn. Borst weer de voorzittershamer op de vergadering van de Afdeling Alk maar van de Hollandse Mij. van Land bouw, die gisteravon in het Wapen van Haarlem werd gehouden. In zijn openingswoord richtte de heer Borst zich tot de heer E. Govers, die wegens zijn verdiensten op 't ge bied van de veehouderij benoemd was tot ridder in de orde van Oranje Nas sau. Zijn gelukwensen werden door de ver gadering met een spontaan applaus onderstreept. De heer Gover zei, dat hij niet graag „in het zonnetje" werd gezet, maar dat aan de andere kant deze onderschei ding ook voor de organisaties 't bewijs is, dat hun werk wordt gewaardeerd. Nadat de secretaris, de heer C. Roe per, enige mededelingen had gedaan, kwam de heer Govers met het voorstel de algemene vergadering in Scheve- ningen te attenderen op het grote ge vaar, dat er schuilt in de vorming van productschappen, die zoals onlangs uit het besluit van het bedrijfschap Zuivel ten aanzien van de bestemming van de melk is gebleken, heel gemakkelijk kunnen ontaarden in een stroef, amb telijk apparaat, dat door de landbouw niet kan worden aanvaard. De verga dering nam 'n desbetreffende resolutie aan. Loslopende honden. Uit de verdere besprekingen bleek, dat verschillende boeren in Alkmaar en omstreken uit vrees voor loslopen de honden practisch geen schapen dur ven houden. NUTSSPAARBANK Maandoverzicht April 1951 In de loop van de maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 233.599,10 (vorig jaar 289.117,01) en terugbetaald 469.004,22 'f 394.115,55), alzo minder ingelegd dan terugbetaald 235.405,12 104.998,54). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar 11.433.256,82, be draagt thans 10.831.104,26 (vorig jaar ƒ11.704.707,82). Het aantal in de loop van April nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 99 (v. j. 130). Ingetrokken werden 148 boekjes (v. j. 147). Het aan tal in omloop zijnde boekjes, bij het begin van het jaar 27.800, bedraagt thans 27.765 (v. j. 27.935). Van dit aan tal behoren 17.448 (v. j. 17.852) aan personen of instellingen te Alkmaar ge vestigd; 6604 (v. j. 6655) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3713 (v. j. 3428) aan schoolspaarders. Onder de in April nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 18 (v. j. 27) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van 1,In April bedroeg het aantal pos ten van inleg 2141 (v. j. 2493), dat van terugbetaling 2250 (v. j. 2080) tezamen 4391 (v. j. 4573). De lediging in de loop der maand April van 555 (v. j. 638) spaarbusjes leverde een bedrag van 8216,72 (v. j. 9150,96) aan kleine be sparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes, bij het begin van het jaar 5637, bedraagt thans 5617 (v. j. 5451). Feestelijke openingstocht van de Alkmaarse zeilers Zoals alle jaren zal ook nu de Alk maarse Roei- en Zeilvereniging op He melvaartsdag het seizoen openen met een gezamenlijke tocht vanuit de Jacht haven te Akersloot naar Alkmaar. Bij de Omval zullen dan een vlootschouw en verschillende onderlinge wedstrijden worden gehouden. Alle deelnemende motorjachten, zeiljachten, kano's etc. zullen gepavoiseerd zijn, zodat het ge heel ongetwijfeld een feestelijke aan blik zal bieden. De Alkmaarse sport liefhebbers kunnen dus, na om half elf op het Waagplein de start van de Ronde van Noord-West Nederland te hebben bijgewoond, om half twaalf aan de Om val een ander bont en sporttief schouwspel gaan bezien. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 2 Mei. - 5400 kg witlof: I 44-46, I B 40-44, II 40-44, IIB 34-43, III 30-42 en afw. 12-19; 1700 kg bieten: A 10 en B 4; 2800 kg peen: B 15,50- 17,10 en C 8,30-11.50; 4400 kg uien 7,90- 9.10 en grove 6,70-7,60; 12.000 kg rode kool 10,50-19,10; 14.000 kg gele kool 6; 21.000 kg witte kool: Deense 5.50. Doorgedraaid: 13.000 kg gele kool en 19.000 kg witte kook Deense. WARMENHUIZEN, 2 Mei. - 10.300 kg rode kool 6.50—20; 400 kg gele Jcool 6; 1100 kg bieten 4; 1400 kg uien 7,40®8. MEDEMBLIK, 1 Mei. - 13.000 kg Witlof: l 33-42, II 28-36, III 19-27 en stek 12-22; uien: gew. 5.50—6,30 en grove 7-7,20; bie ten: II 4—4,30; pootaardappelen: Eerstelingen 28—30, 1,22—1,40 per bak; Eerstelingen A 28—30. 1,22—1.40 per bak; Eesteling'en OPPERDOES, 1 Mei. - Witlof: I 31-38, il 24-28 en III 16-18. Aanvoer 4000 kf. Jong IJET is waaraclii wetenschappe natuurkundige d vrouw van hem. voor haar, want ding van de Kon maar weinig licl allemaal. DR. R. D .gelee fefijnhardt's Hoofdpi Akkrumdijk, A'dai verwacht Aldabi, 30-4 Kaap Verd. I neiro Ampenan, E van Surabaja naar Bobmay—Australië, Alblasserdijk, 30-4 pkacca, 30-4 van B Alblasserdijk, 30-4 vaart, Calais—Port 1 Averdijk, 28-4 te A'dam—Djakarta, 30 sawa Bennekom, lao Blijdendijk, i delphia Breda, 3 paraiso Bali, Sure Said Boschfontei van Marseille naar werpen—Djakarta, p£ dafui naar Colombo Curacao naar Tripoli W.-Afirka, 30-4 van Diemerdijk, 20-4 Friesland, New Singapore naar Djak van Curasao naar Bi Djakarta—A'dam, 30- dila (t), R'dam—Cui Gada (Azoren) H( 30-4 ten oosten vai 1-5 van New York i kerk, Brisbane—Melb Howe Hersilia, 1- maribo Johan var Sydney, 30-4 420 Kaap Leeuwin I Guinea, 30-4 420 i lVi-Graadskanaal Lagos naar Landani Djakarta, 1-5 te P Beira—A'dam, 30-4 Gede, R'dam—Djakar Point de Galle Afrika, 30-4 van Tal sterkerk, Khorramsha: rings Leopoldskerl Port Said Lindek van Muscat naar I Casablanca te Kralin A'dam) Lissekerk 30-4 van Marseille A'dam—W.-Afrika, 3C Mapia, Surabaja— tar Meerkerk, S Kaap Howe Nieu- R'dam, 4-5 te Soi uur) Oranje, A'da law an te Singapore - Montreal, pass. 3t)-- naar Baltimore I cago, 30-4 van Hi Indonesië, 30-4 van Kijnkerk, Beira—A'dai Hollandia—Balik Ps naar Makassar 5 pass. 1-5 Great Isaat dijk, New York—In* naar Belawan St 30-4 van Gibraltar Galveston, 30-4 in New York—Calcutta, (t), Umm Said—R'dai Ternate, Surabaja—B Graadskanaal Teil pan, 30-4 van Sin ga; mini, R'dam—Djakart nisterre Tosari, dam Willem Rn (4 uur) te R'dam vei 36. De vos, di< de rijden, schrik wanneer hij hoo hem juist benzin roept, dat het ti< Snel pakt hij he waarin nog nege: ten. Vlug pakt 1 zijn tanden er in glad doormidden dat ik dat in he zien hè?" snauw „Maar mijn neus

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2