Zaak-Pétain weer volop in het licht der openbaarheid Ook dit jaar oefeningen van de Atlantische vloot naar nieuws Blauw Wit-Willem II NHVB-elftal speelt tegen Amsterdam Prins versloeg Pirc U blijft monter en fris wanneer u qeniet van de Vermiste geldtas bij de politie bezorgd Ook de agrariër moet versoberen r Schepen op Festival of Briiain Hij bracht groeten over Nieuwe Ned. Herv. Kerkorde ingevoerd WOENSDAG 2 MEI 1951 Kranten bepleiten vrijlating van stervende oude man Journalisten zoeken (Van onze correspondent te Parijs). Dezer dagen heelt Philippe Pétam, ex-maarschalk van Frankrijk, natio nale held vanwege zijn overwinning bij Verdun, maar chef van de Franse collaboratieregering tijdens de bezet ting in Vichy, zijn 95ste verjaardag ge vierd. Hij was zwaar ziek en doktoren omringden zijn ziekbed in het fort op het eilandje voor de Bretonse knst, waar hij zijn levenslange gevangenis straf moet uitzitten. Maar er was toch, zo vertellen de kranten op hun voorpagina's een grote moccataart met 95 kaarsjes. Vijftig Franse en buitenlandse jour nalisten, fotografen en cameramannen vertoeven op het eiland waar de grijs aard nog steeds stervend is. En in al le bladen kan men dus dagelijks een stukje over Pétain lezen. Over hoe zijn gevangenis er uitziet, wat hij eet, wat zijn advocaten, die steeds bij hem zijn, De voetbalwedstrijd om het lands kampioenschap tussen Blauw Wit en Willem II, die Zondagmiddag in het Stadion te Amsterdam zou worden ge speeld is in verband met de in Tilburg geconstateerde pokkengevallen tot na der order afgelast. Zondag 6 Mei zal het vertegenwoor digend elftal van de afdeling Noord- Holland van de KNVB te Bergen een wedstrijd spelen tegen de ploeg van de afdeling Amsterdam. De winnaar van deze wedstrijd komt uit in de eindwedstrijden om de Moormanbe ker. De opstelling van het Noordhol landse elftal zal als volgt zijn: Berkhout (RKEDO); De Graaf (Ves- do) en Koot (Vios); Van Wees (WGW> C. Zwart (Alkmaar) en Van Amers foort (WGW); Wijnker (VZV), Bou- ma (Flevo), Heystek (Uitgeest), Nijen- huis (RCZ) en Holst (Wiron). Als reserve's zijn aangewezen: Mooij (Schoorl)Back (Sporters), Stukje (Sporters) en Belois (Kaagvogels). De uitslagen van het zone-tournooi te Bad Pyrmont luiden als volgt: Vierde ronde Donner-Kramer V3-V25e ronde Kra- mer-Grob afgeb.; Unzicker-Donner Vz- t/2-, MatanovicPaoli 10; Bogolju- bowDe Moura '/-y21 Gligoric Kubart 10; Golombek—Pomar af- gebr.; PrinsPirc 10. De stand na de 5e ronde luidt: 1-2 Unzicker en Matnovic 4 pnt.; 3. Bogoljubow 31/2 pnt.; 4. Gligoric 3 1 afgebr. partij: 5. Prins 3 pnt uit vier partijen; 6. Aitken 21/2 pnt uit vier; 7. Grob 2 1 afgebr. (uit vier); 8. Don- ner 2 pnt uit vier; 9. Kramer l'/s 2 afgebr.; 10. Pire 1 y2. De Nederlandse fennisploeg De heer J. van Olst, aanvoerder van de Nederlandse tennisoloeg voor de Daviscup wedstrijd NederlandMona co, welke Donderdag 3, Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Mei op de Metsbanen te Scheveningen wordt gespeeld, heeft definitief Van Swol en Linck aange wezen voor de enkelspelen en Van SwolRinkel voor de dubbelspelen. In het gemengd dubbelspel eerste ronde der hardebaankampioenschappen van Engeland wonnen mevr. Thom is (Gr.Brit.) en onze landgenoot Van Meegeren met 60, 61 van het En gelse paar mej. CarlisleCurson. VOORWEDSTRIJDEN VOOR HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN Te Parijs werd een aanvang gemaakt met de voorwedstrijden voor het we reldkampioenschap dammen, waaraan o.m. wordt deelgenomen door de Ne derlanders Gordijn en Keiler. De uitslagen luiden: Gordijn (Nedei land)—Gedance (Zwitserland) 2i); Malfray (Frankrijk)Keiler (Nede- land) 11; Vaessen (Belgie)Saletnik (Italië) 1—1; Keiler—Gedance 2—0; GordijnSaletnik 11; MalfrayVaes sen 11. kViV? b-VM. ,j8rWM«n4e deecW (Advertentie, Ing. Mcd of zijn vrouw gezegd hebben, enz. En dan beginnen hoe langer hoe meer kranten er op te wijzen, dat men die oude, zieke Pétain nu toch maar moest vrijlaten. De Fransen hebben een zwak voor oude mensen. Het gevolg is, dat men hoe langer hoe meer gaat vergeten, dat Pétain het symbool is van de collabo ratie is geweest, dat hij Frankrijk tij dens de bezetting meer kwaad heeft gedaan dan wie ook en dat men hem na de bevrijding alleen vanwege zijn hoge leeftijd niet heeft gefusilleerd. Sindsdien zit hij in het fort op lie d'Yeu, waar hij heus niet zo streng be handeld wordt. En het beste ware ge weest, als men hem nu maar verge ten had. Maar het tegengestelde is waar. Sinds het bericht een dag of veertien geleden gelanceerd werd, dat Pétain stervend is, staat de maar schalk in het middelpunt van de be langstelling. Aangezien alles met de verkiezingen in het zicht een politieke kleur krijgt, gebeuren er de wonderlijkste zaken. Een bekende Franse geestelijke, aal moezenier van de Vrije Fransen in Londen en overtuigd aanhanger van de Gaulle (dus een vooraanstaande per soonlijkheid uit het verzet), is Pétain plotseling op zijn 95ste verjaardag gaan feliciteren, wat door iedereen aldus wordt uitgelegd, dat De Gaulle ook voor de vrijlating van Pétain is. (Pé tain heeft De Gaulle tijdens de oor log bij verstek ter dood veroordeeld en De Gaulle heeft Pétain na de bevrij ding ter dood veroordeeld)En zo wordt er van steeds meer kanten op aangedrongen, dat men Pétain nu maar de rest van zijn straf moet kwijtschel den. De Franse regering heeft zich nog niet met de zaak bemoeid. De veroor deling van de chef van Vichy is een principiële zaak. Daarop terugkomen zou zeer grote gevolgen kunnen heb ben. De oude man, die daar in dat fort ligt te sterven is natuurlijk erg zie lig maar het zou in dit geval te ge vaarlijk zijn, hier zijn principes te gaan verloochenen. Het klinkt hard, maar men vindt het toch het beste, dat Pétain op het eiland in de Oceaan blijft. Want zijn advocaten willen niet dat hij vrijgelaten wordt, maar dat men Pétains veroordeling openlii' vernietigt. En dat wordt terecht on mogelijk geacht. Regering van Nieuw-Zeeland bestrijdt stakingsterreur De staking in de havens van Nieuw- Zeeland duurt thans reeds tien weken. Steeds veelvuldiger worden de ge vallen van geweldpleging en intimi datie .Zo is o.m. getracht, nabij Auck land een spoorbrug op te blazen. De premier van Nieuw-Zeeland, Sydney Holland, heeft thans aangekondigd, dat de regering drastische maatregelen zal nemen, om aan de terreur een einde te maken. Een burgerlijke nood- organisatie, die de politie moet helpen, wordt thans opgericht. Adelborst op Johan Maurits zwaar gewond Op het fregat Johan Maurits, dat op weg is naar Nieuw-Guinea, is Maan dag een ernstig ongeluk gebeurd. De adelborst eerste klasse P. van Stave ren uit Amsterdam is bekneld geraakt in een staaldraad en verloor een groot gedeelte van de rechtervoet. Het slachtoffer is naar het marinehospitaal op Malta vervoerd, waar hem het rechterbeen onder de knie is afgezet. Nehroe doet beroep op zijn landgenoten Nehroe, de premier van India, heeft een beroep op alle Indiërs gedaan, om eenmaal per week een maaltijd over te slaan. Het aldus bespaarde graan kan dan ten goede komen aan Bihar en Madras, de gebieden die het ergste van het heersende voedseltekort te lij den hebben. Bezettingsmaatregelen voor Japan worden verzacht De Amerikaanse opperbevelhebber in het Verre Oosten, generaal Ridgway, heeft het Japanse volk medegedeeld, dat hij zal voortgaan met het verzach ten van de bezettingsmaatregelen, ten einde de overgang naar de onafhanke lijkheid bij een vredesverdrag geleide lijk te overbruggen. Twee-prijzenstelsel voor auto's Overeenkomstig de strekking van de wet op de omzetbelasting ligt sinds gisteren de prijs van een auto voor een ondernemer twee en een half procent lager dan die voor een andere autorij der. De komende wijziging in de wet zal dit verschil tot twee procent redu ceren. PERON OVER „LA PRENSA" President Juan Péron van Argenti nië heeft meegedeeld, dat het door de regering onteigende onafhankelijke blad „La Prensa" aan arbeidersorgani saties zal worden overgedragen. „Het blad, dat zijn arbeiders uit buitte, was een instrument van ver raad tegen het land en zal zijn schuld inlossen door een instrument van de arbeidersklasse te worden. Dit is de souvereine en vrije beslissing van het Argentijnse volk in overeenstemming met zijn eigen vrije grondwet en wet ten", aldus Peron. De maxima en de normen van dc rijksregelingen voor sociale bijstand waaronder de overbruggingsregelint? zijn met ingang van 19 Maart met vü: procent verhoogd, zulks in verbair' met de jongste loonronde. De brand in de friteskraam Het Haarlemse mensdom' is niet zo oneerlijk gebleken, als men wel had gevreesd. De tas met geld, die na -ie brand in de patates-friteskraam Maan dagavond verdwenen was men vreesde, dat iemand uit het publiek zich deze had toegeëigend is later op de avond bij de politie gedeponeere. De toestand van de eigenaar van de kraam en zijn echtgenote, die bij de brand zware brandwonden opliepen, is nog steeds ernstig. Caesar en Cleopatra In het Manchester Operahuis ver tolken Laurence Olivier en zijn vrouw Vivien Leigh de rol van Ceasar en Cleopatra in het gelijk namige stuk van Shaw. Louwes sprak Ie Utrecht De heer H. B. Louwes, voorzitter van de-Stichting voor de Landbouw, heeft Dinsdag in Utrecht in 'n causerie over de vooruitzichten in de Neder landse landbouw verklaard, dat het ook in de agrarische bedrijven noodza kelijk zal zijn zich aan te passen aan de algemene versobering. Spreker bepleitte regeringssteun aan de kleine bedrijven, door voorkeur bij de voederdistributie. Dat voor komt voor de regering sociale maat regelen, welke veel kostbaarder zou den zijn. De heer Louwes spoorde zijn toehoorders aan zoveel mogelijk ge bruik te maken van de bedrijfsvoor lichting en van de coöperaties. De landbouw zal van de versobering Ie gevolgen moeten dragen, maar dit tal z.i. niet leiden tot een verslechtering in de toestand zoals in de dertiger ja ren. De exportmogelijkheden zijn nu veel groter door de sterk gegroeide bevolking in de Westeuropese landen. Engeland heeft' commissie voor civiele verdediging Engeland heeft een commissie van operbevelhebbers voor de burgerlijke verdediging ingesteld. Voorzitter wordt generaal Sir Miles Dempsey, die tijdens de invasie in Normandie be velhebber van het Britse tweede leger was. Hij wordt tevens opperbevelhebber van de landstrijdkrachten in Engeland. Admiraal Sir Arthur Power, thans op perbevelhebber te Portsmouth, wordt belast met alles, wat betekking heeft op de verdediging der Britse wateren. Het opperbevel over de luchtmacht krijgt Sir Basil Embrey. STEEN OP GRAF VAN OUDEGEEST Op de begraafplaats Rhijnhof te Oegstgeest heeft de heer Evert Ver meer namens de Nederlandse Vereni ging van Spoor- en Tramwegpersoneel het NW en de Partij van de Arbeid aan de familie van wijlen Jan Oude geest een steen op diens graf aange boden. /a/-I - 1 In het Paviljoen der Zee en Schepen op de tentoonstelling van het Festival of Britain zal de bezoeker een overzicht krijgen van alles wat Engeland op het gebied van de scheepsbouw vermag. De op de foto afgebeelde modellen zijn natuurgetrouwe copieën van de achterstevens der schepen Tankes Orcades en Balaena. In de nacht van Zaterdag op Zon dag heeft een rover in de woning van een Haagse artiste zijn slag geslagen. De man belde aan en deed het voor komen, of hij de groeten kwam over brengen van een familielid van de ar tiste, die momenteel Spanje bereist. Hij slaagde er in, binnen te komen en deed aan het eind van zijn verhaal 'n greep naar het handtasje van zijn gastvrouw, dat een bedrag van f 25 en enkele privé-bezittingen bevatte. Er ontstond een worsteling, maar het eind was toch, dat de rover met het tasje verdween en de dame met enige flinke wonden en een desillusie ach terbleef. Meer dan honderdschepen onder Frans commando Ook dit jaar zullen de zeestrijd- krachten van de bij het Atlantische Pact aangesloten landen gecombineer de oefeningen houden. Deze beogen een toenemende graad van samenwer king in het gebruik van een gestan daardiseerd stelsel van verbindingen en de toepassing van gemeenschappelijke tactische leerstellingen. Er zullen in totaal honderd schepen aan de oefe ning deelnemen. Zij vertegenwoordi gen Belgie, Denemarken, Frankrijk, Groot-Brittannie, Nederland en Noor wegen. In totaal nemen deel een vliegkamp schip, vier kruisers, twaalf torpedo- bootjagers, elf fregatten, twaalf onder zeeboten, ongeveer vijftig mijnenve gers en een aantal kleinere vaartuigen. De oefeningen staat dit jaar onder Frans bevel. Commandant is de vice- admiraal Pothuau. Ook de luchtmacht van de verbonden landen zal aan de oefeningen een bijdrage leveren. De tactische oefeningen zullen in Juni ten Westen van het Kanaal worden ge houden. In Juli zullen voor de Nederlandse kust uitgebreide mijnenveegoefenin gen plaats vinden. Belgische, Franse, Nederlandse en Noorse mijnenvegers, in totaal vijftig schepen, zullen hier- De Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen in 1950 In het 143ste boekjaar van de Hol- landsche Sociëteit bedroeg de toevloed van nieuwe verzekeringen f 122.752.247; na aftrek van het verval bedraagt de vooruitgang f 87.752,243, waardoor het totale verzekerde bedrag tot f739.156.847 geklommen is. De uitkeringen ver meerderden tot f 8.306.262,20. Het pre mie-inkomen steeg in 1950 tot f 25.798.766,03. Belangrijk daarbij is te vermelden, dat tegenover een mindere ontvangst aan premiën-ineens (koop sommen) een stijging der periodieke premiëD met f 1.297.728.008 staat. Het totaal der beleggingen bedraagt f 223.396.447,50; de gemiddelde rente beliep 3.34 pet. De verlies- en winstrekening wijst een totale winst aan van f 1.593.284,11 Hiervan werd wederom het grootste deel n.l. f 1.215.000 of wel ruim 76 pet. aan de extra reserves toegevoegd ter versterking van het bedrijf. In de aandeelhoudersvergadering van 1 Mei 1951 werd na goedkeuring van de balans en verlies- en winstrekening het dividend vastgesteld op 9 pet. (vo. rig jaar 9 pet.) BRANDSTICHTING UIT WRAAK Een luidruchtige feestvierder, zeke re K. uit Nispen, heeft in de nacht na Koninginnedag de brand gestoken in de landbouwschuur van de heer Ko- nings even buiten Roosendaal. K. had met de heer Konings ruzie gehad in een café. Slechts enkele werktuigen konden worden gered. De brandstich ter werd gearresteerd. aan deelnemen. Deze vloot staat onder bevel van de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot. Britse mijnenleggers en vliegtui gen zullen oefenmijnen voor de kust leggen en de naar de Nederlandse wa teren opstomende schepen zullen tij dens deze vaart gedurende twee dagen convooioefeningen houden. Deze beide inleidende fazen staan onder comman do van de opperbevelhebber te Ports mouth, admiraal Sir Arthur J. Power. Generaal Eisenhower, die de Ita liaanse manoeuvres te Pontebba (N.-Italie) bijwoonde, kreeg aldaar een originele Alpenhoed aangebo den. De Generaal met zijn niet allerdaags hoofddeksel. Proeven met springstoffen in Amerika In Mei zullen Amerikaanse technici en experts van het leger in de Ame rikaanse staat Utah proeven nemen met springstoffen. Op 10 Mei zal een kleine explosie de proeven inleiden. Op 22 Mei zal een hoeveelheid van 150.000 kg TNT in droge kleigrond worden begraven en tot ontploffing worden gebracht. In Juni en Juli zul len soortgelijke proeven worden ge nomen in natte kleigrond en later in het jaar ook in de granietrotsen in Grand Junction in Colorado,- Men tracht op deze wijze te weten te ko men, hoe de uitwerking zal zijn van een onder de grond tot springen ge brachte atoombom. Verwacht wordt, dat op een van de Aleoeten nog dit jaar een soortgelijke proef met een atoombom zou worden genomen. Cijfers over het jeugdwerk in Nederland Blijkens een publicatie van het Cen traal Bureau voor de Statistiek is on geveer een derde van de Nederlandse jeugd op enigerlei wijze bij een jeugd organisatie aangesloten. 865.000 jonge ren zijn lid van een landelijke vereni ging, waarvan 45 pet. van een R.K. m 37 pet. van een Prot. Christ, organisa tie. Hieronder bevinden zich 165.000 le den van een padvind(st)ers-, verken ners- of gidsenorganisaties. Voorts zijn 98.000 jongeren ingeschreven bi) clubhuizen voor ongeorganiseerde jeugd, waarvan 36 pet. bij een R.K. en 34 pet. bij een Prot. Chr. instelling. De sportverenigingen tellen tezamen 893.500 actieve leden, waarvan 34 pet. voetballers en 23 pet. turners en turn sters. MOSKEE EN GRAF VAN MOHAMMED WORDEN HERSTELD De moskee en het graf van de pro feet Mohammed te Medinah zullen worden gerestaureerd en gemoderni seerd. Het herstel van de 1300 jaar oude moskee zal 30 millioen gulden kosten en drie jaar tijd vergen. Mo hammedaanse arbeiders zullen het werk dat door koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabie wordt betaald, uit voeren. Het plan omvat o.m. de aan leg van electriciteit en het maken van een luchtverversingsinstallatie. Vijf ministers woonden de plechtigheid bij PURMERENDER MARKT PURMEREND, 1 Mei 1951. Het aanbod van 1872 runderen op deze morgen vormt wel een record voor óe gewone Dinsdagmarkt. De gang in de geldekoeien ging heel kalm aan. De beste bleven vrij prijshoudend, maar de afwijkende moesten ten slotte een veertje laten vallen. Het aanbod van vette koeien was vrij stabiel, maar ook daar was een stroeve gang. Met Ie prima slachtbeesten bleef de handel vrij goed stand houden, maar gemid deld waren de prijzen ook lager. Voor de verse melkkoeien was nog wel wat animo, maar de meeste zijn trekkerig wegens de hoge prijzen, daar een pri ma melkbeest met wit papier boven ie f 1000 komt. Bij de pink0-» was het een stille beweging, maar de nuchte re kalveren waren voor de slacht weer veel gevraagd. Het aanbod van wolvee was weer heel bescheiden, maar de vraag is ook niet zo best meer. Door het korte aanbod blijven de prij zen nog hoog. Tevens waren er een paar hokke-lammetjes, die vrij vlug werden verhandeld. M^t de bokken en geiten was het heel stug. Ook op de vette varkensmarkt scheen er van sla gerszijde weinig behoefte te zijn. -Ja inzet f 1,86 was al heel gauw niet meer te maken en de afloop was heel stug. De beste vette zeugen die in de vroeg te f 1,74 konden opbrengen, gingen a- ter ook drie vier centen omlaag. Op de biggenmarkt ging het in de vroegte vrij goed, maar later werd het stiller en de prijzen bleven vrijwel als vorige wegk. Door het mindere aanbod van fokzeugen was het daar tiets beten Op de paardenmarkt was het zeer stil En met de konijntjes werd het er ook al niet beter op: de prijzen waren lager. PURMEREND, 1 Mei. Aangevoerd 1872 runderen waaronder 240 vette koeien 1.902.80 per kg, handel stug; 182 melk- en kalfkoeien 6501050. kalm; 1378 gelde koeien 480775, stug prijshoudend; 30 pinken 240375, stil; 42 stieren 5751450, stug: 1046 nuchte re kalveren voor de slacht en fokkers, resp. 3585. goed en 50110, stug. 272 weide- en fokschapen, resp. 100—155 en 180230, kalm, 28 lammeren 58 67.50, goed: 62 bokken en geiten 10 50, stug; 178 vette varkens 1.72186 per kg, stug; 834 schrammen, zware biggen en lichte biggen, resp. 32-65, 2850 en 2028, afloop stug; 12 fok zeugen 230325. kalm; 30 paarden 625 —875, stil. Totaal 4334 dieren. PLUIMVEEMARKT 350 konijnen 18, stug; 13.000 kip eieren 1010.50; 10.000 eendeieren 8 8.25. Gistermiddag kwam de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk in de Nieuwe Kerk te Amsterdam bijeen ter aanvaarding van de nieuwe kerkorde. De plechtige overdracht van het pre sidium van de oude generale synode aan de nieuwe werd namens de konin gin bijgewoond door haar particulier secretaresse, mevr. N. Smitt Avis. Vijf ministers getuigden van de belangstel ling der regering. Het waren mr. A. M. Joekes, prof. dr. P. Lieftinck, mr. H. Mulderije, ir. C. Staff en H. H. Wem- mers. De gemeente Amsterdam was vertegenwoordigd door haar burge meester, mr. Arn. J. d' Ailly. Voorts werd de generale synode bijgewoond door een groot aantal vertegenwoordi gers van andere kerkgemeenschappen in binnen- en buitenland. In zijn overdrachtsrede gewaagde de praeses der oude generale synode, ds. H. J. F. Wesseldijk van de omvangrijke arbeid, verricht door de commissie voor de kerkorde, aanvankelijk gepre sideerd door wijlen prof. dr. p. Schol ten en later door prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel. Deze arbeid, zo zeide hij, werd in broeder lijke eensgezindheid verricht. De praeses der nieuwe generale sy node, ds. J. R. Wolfensberger zeide on der meer: „Indien de Hervormde Kerk zal komen tot een waarachtige ver nieuwing, dan zal het van grote bete kenis zijn voor allen, die als een wer kelijke oecumenische gemeenschap wil len leven". In het kort ontwikkelde hij daarna de taak der synode en der kerk, voortvloeiende uit de kerkorde. Als voornaamste punten gaf hij daarbij aan: het apostolaat naar de wereld, de een heid in de oecumene en de functie van het ambt. De minister van Justitie, mr. H. Mul derije, wenste namens de regering praeses en leden geluk met de nieuwe kerkorde. Zichzelf geboeid Dezer dagen moest te Lopik een politieman verhuizen. Dit feest zou zonder „nige wanklank ver lopen zijn ware het niet, dat een der verhuizers een uitermate grote belangstelling voor de handboeien aan de dag legde. Bij wijze van proef legde hij deze om zijn eigen polsen en drukte het mechaniek in. Hij veronder stelde, dat er niets zou gebeuren en dat de boei met een sleutel moest worden gesloten. Zijn ver onderstelling bleek onjuist. De boei klikte dicht en was niet meer te openen. De bezitter was niet te bereiken en nu was goe de raad duur. Tenslotte is de jongeman, maar geboeid en wel, naar de politie in het Schoonho ven gewandeld waar men hem echter ook al niet kon helpen. Tenslotte kwam toen de gevan genschap anderhalf uur had ge duurd, de redding in de nood op dagen in de gedaante van de ver huizende politieman. Drama in verzorgingshuis in Den Haag berecht Op 15 November van het vorige jaar stak een verpleegde van het gemeente lijk verzorgingshuis voor ouden van dagen de portier, een mede-verpleeg de, dood. De dader was n.l. bij herha ling dronken thuis gekomen, waarvan de portier dan rapport uitbracht bii de directeur. Ten slotte was hem gèdu- rendu twee maanden verboden, het huis 's avonds te verlaten. Toen hij na die straftijd weer een keer dronken thuis kwam, ging hij tot zijn daad over. Dezer dagen moest hjj zich voor de Haagse rechtbnnv v—intwoorden. Er werd een jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering tegen hem geëist.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7