Chinezen vonden Alkmaar druk Tweede opvoering van de „Geisha werd opnieuw een succes Predikbeurten Gedenkplaat voor oorlogsvlieger Perceel onder politie toezicht ontruimd Succesvolle feestavond Chr. Oranjevereniging Districtsdag voor Groningers Bevrijdingsfeest in het Gulden Vlies Rimboejacht Welpen (N.P.V.) Tentoonstelling Grafische Kunst LOCOMOTIEF rijwielen f GAZELLEHUIS I Onthulling op 8 Mei in Dirkshorn In Engels- Nederlandse kerkdienst Aanwijzingen voor de bevrijdingsdag Hensbroek Alg. Landarbeidersbond voerde propaganda Warmenhuizen Kinderen vierden feest Bekwame muzikanten Zomerbad wordt Maandag geopend „Uitslaande" brand had weinig te betekenen HEILOO Ruiters brengen oorkonde naar Paleis Soestdijk Koedijk Twee gouden bruidsparen Oudorp West-Graftdijk VRIJDAG 4 MEI 1951 Tachtig leden van een Engelse tuin dersorganisatie bezochten eveneens de kaasmarkt. Een autobus vol Zwitsers en twee bussen uit Zweden brachten een groot aantal belangstellenden naar Alkmaar. De trein, die om halftien uit Haarlem arriveert was overvol van reizigers, die onze stad tot doel van hun tocht hadden gekozen. Stugge handel. De aanvoer op de kaasmarkt was ook deze week weer gestegen en be droeg nu 36.000 kg. De handel ging echter stug. Er waren 13 fabriekssta- pels en 3 stapels boerenkaas, die f 1,86 per kg. opbrachten. Eerst na veel moeite kon een notering van f 1.85 voor fabriekskaas tot stand worden gebracht. In Gouda waren Woensdag aange voerd 93 partijen: le kw. f 1.94f 2; 2e kw. f 1.86f 1.93, extra zware tot f 2.05 met een kalme handel. In Woerden waren 91 partijen; le srt. f 1.98—f 2.05, 2e soort f 1.92—f 1.97, zware f 2.06. De handel was traag. Broer van gesneuvelde vlieger maakt een rondreis De Lente was in betere stemming dan verleden week, toen een waterbe- lovende lucht, grauw en onvriendelijk het bonte tafereel op de kaasmarkt overkoepelde. Er waren dan ook veel meer bezoekers dan vorige malen en voorval ook veel landgenoten liepen ge wapend met fototoestel of cine-came ra langs de stapels kaas en krioelden rond de kaasdragers in hun frisse wit te kledij. Maar ook tal van buitenlan ders bewonderden h«t „levende plaat je", dat de Kaasmarkt op een zonnige dag is. Gemoedelijk babbelend bekeken vier Chinese studenten, afkomstig uit Bandoeng, de letters op het front van de Waagtoren, ondertussen puttend in hun kennis van het Latijn om de be tekenis van de woorden aan te weten te komen. Ze brachten dit bezoek in het gezelschap van een studievriend uit Amsterdam, die evenals zij rechten studeert. De vriend gaf explicatie in het Nederlands, en hun reacties volg den in dezelfde taal. Maar als ze enthousiast werden over de handig heid waarmee de gildebroeders de ka- ten transporteerden, klaterde het Chi nees uit het troepje op. De studenten bevinden zich reeds een jaar in Neder land, maar nog nimmer hebben ze Alk maar bezocht. Wat hen hier erg was opgevallen was het drukke verkeer, dat te in een provincieplaats niet verwacht hadden. Onder begeleiding van een echtpaar uit Arnhem bezocht een Amerikaanse vlieger, John Zwingle uit Detroit, on ze stad. Zijn oudere broer, Justus, is bij de slag om Arnhem gesneuveld en door toedoen van het Arnhemse echt paar werd diens graf regelmatig on derhouden. Met zijn vader de moe der is overleden bezocht John ver leden week Arnhem, om bloemen te leggen op het graf van zijn broer. John, die er naar verlangde iets meer te zien van het land, waar zulke herinnerin gen voor hem bewaard zijn, bezocht na Volendam, Marken en enkele andere klassieke touristenplaatsen, ook Alk maar en de kaasmarkt. Als een echte Amerikaan zei hij: „Wat een reclame object voor de kaashandelaren, deze toren!" V«f talen. Een voornaam bezoeker was de Egyptische ambassadeur uit Brussel, Zijne Excellentie Ahmad Rasheed, die min of meer in feeststemming verkeer de over het aanstaande huwelijk van zijn hoge gebieder in Cairo. De ambas sadeur vond geen termen goed genoeg om de pittoreske schoonheid van het Waagplein te roemen en hij was bijna jongensachtig opgetogen over de han digheid, waarmee de kaasdragers tus sen de kijkers door laveerden. Het was een gezellige drukte op het Waagplein; er klonken weer minstens vijf talen door elkaar. Woensdagmiddag vond onder toezicht van de politie de ontruiming plaats van het pereeel Kennemerstraatweg 89. Dit pand wordt momenteel verbouwd tot bondsbureau van de KNVB, afde ling Noord-Holland, maar deze verbou wing werd ernstig belemmerd door de aanwezigheid van een echtpaar, dat zonder enig recht in het perceel ver bleef. De twee gezinnen, die tot dusverre tijdelijk in het pand onderdak hadden, kregen ieder andere woonruimte toege wezen; niet echter het echtpaar, dat als schoonzoon en dochtr bij een dier ge zinnen zonder vergunning zijn intrek had genomen. Toen nu dit gezin een an dere woning kreeg, wenste het echt paar niet mee te verhuizen, in de hoop, dat het dan ook wel een eigen woning zou bemachtigen. Ondanks herhaalde sommaties bleef het weigerachtig het perceel te ver laten. Daarop werd van overheidswege ingegrepen en het meubilair uit het pand verwijderd en in de voortuin op geslagen. De succesvolle tweede uitvoering welke „Danza" gaf van Sidney Jones Operette, komt nog een aanvullende beschouwing toe na hetgeen er reeds over ia besproken. De uitvoering in to taal verliep weer zeer vlot, er zat vaart en leven In deze vertoning. Het orkest was evenals de koren goed op dreef. Het ballet in het derde be drijf, ingestudeerd door mevr. Jonker Jonker voldeed uitstekend. De heer Hans Klaassen uit Haarlem die hier een gastrol vervulde n.l. die van Wun-Hi de Chinees gaf door zijn perfecte creatie een bijzonder cachet aan de gehele voorstelling. Lenie Overtoom speelde de rol van Molly met charme en vita liteit. Inzake het spel willen we memo reren, de Frangaise T. Bilars-Krouwer en Ed. Bilars als Imari. De overige spe lenden hebben naar vermogen de hoofdrolspelers kranig ter zijde gestaan. De Geisha Mimosa-San (Frans Schol) en Fairfax, Engels officier (Tom de Munk) hadden weer een éclatant suc ces te boeken. De goed gespeelde ouver- Op de gebruikelijke wijze werd de feestavond van de Christelijke Oranje vereniging Woensdagavond in 't „Wa pen van Heemskerk" door de voorzit ter, mr A. Schenkeveld, met gebed geopend, nadat de aanwezigen psalm 68 vers 10 hadden gezongen. In zijn jaarverslag deelde de secretaris, de heer Chr. Knaap, mede, dat het leden tal in Alkmaar momenteel 270 be draagt en 140 huisgenootleden. Dit to taal van 410 leden noemde de heer Knaap voor een stad met 40.000 inwo ners veel te gering. Spreker gaf een ré sumé van het doel der vereniging, die beoogt te gedenken en onze aanhanke lijkheid aan het huis van Oranje te betonen, alsmede God te danken voor de begunstiging met zulk een vorsten huis. De heer P. v. d. Waal, penningmees ter der vereniging, kon mededelen, dat het beginsaldo op 1 Januari 1950 t 264.64 bedroeg en dat men op 1 Jan. 1951 begon met een saldo van 335,71. Na samenzang van enige coupletten van ons nationale volkslied hield de heer Schenkeveld een causerie over het leven van de prinses van Oranje Loui se Henriëtte. Spreker memoreerde, dat wij onze koningin ten hoogste waarde ren als lid van het huis van Oranje Nassau, waaraan wij zo onnoemelijk veel te danken hebben. Vervolgens schetste mr. Schenkeveld uitvoerig het leven van prinses Louise Henriëtte, een dochter van Prins Frederik Hen drik. Zij trouwde evenals onze konin gin met een Duitse prins, Frederik Willem geheten, die voortkwam uit het roemrijke geslacht van de Hohen- tollern. Uit dit huwelijk kwam een zoon voort, die de eerste koning van Pruisen werd. Spreker was hiervoor ingegaan op -de huwelijksmoeilijkhe den die deze jonge prinses van Oranje Nassau ondervond tengevolge van haar afkomst, de invloed van haar moeder Amalia en ten slotte het gedwongen huwelijk waarin zij zich wonderwel wist te schikken. Na deze interessante causerie bracht het uitstekende gere formeerde kerkkoor enige liederen ten gehore, waaronder het mooie Am- brosianischer Lobgesang van E. Geb- hart. Na de pauze werd de avond ge vuld met een aardig afwisselend pro gramma van de gymnastiekvereniging „Jong Holland" en door de populaire Alkmaarse goochelaar „Caki", die de aanwezigen versteld deed staan van zijn trucs en kunsten. De op Hemelvaartsdag voor de der de maal gehouden streekdag voor het district Noord-West van de algemene vereniging Grunnen twee keer achtereen verregend is thans goed geslaagd. Er -waren ruim zestig deel nemers van de aangesloten verenigin gen te Alkmaar, Amsterdam, Den Helder, Hoorn, Medemblik en Enk huizen. De ontvangst had plaats in Kinheim bij het station, waarbij aller eerst het „Grunnens Laid" gezongen werd. De voorzitter van het district, dr. Dijkstra uit Hoorn, sprak een har telijk begroetingswoord, waarin hij de nadruk legde op het nut van een streekdag ten aanzien van onderlinge samenwerking der afdelingen. De voorzitter der ontvangende Alkmaarse afdeling, de heer P. Bos, gaf een uit eenzetting over de dagindeling, die bij allen instemming vond. Tegen elf uur ging 't per „Bello" naar Bergen aan Zee, vanwaar in de middag de terug tocht door de duinen en bossen naar Bergen werd gemaakt. Bij „Duinver- maak" sloten zich nog verschillende Alkmaarse Groningers bij het gezel schap aan, aldus nog hun belangstel ling tonende voor deze streekdag, waarop verschillende vriendschaps banden versterkt of nieuw gelegd wer den. Evenals vorige jaren wordt het be vrijdingsfeest in het Gulden Vlies ge vierd met een groot bal. Het bekende dansorkest „The Bamboozlers" uit Haarlem zal hieraan zijn medewerking verlenen en ongetwijfeld zorg dragen voor de nodige stemming die op een avond als deze niet ontbreken mag. In het Café-Restaurant zal gedurende de maand Mei tijdens de weekends de bekende pianiste Hanna Brizee optre den met old favourites en moderne iedjes. Anthony van Kampen schreef in A'dams Podium van 2 Dec. 1.1. over haar: in „Chansons te Midernacht": Ze speelt van Wenen en Parijs. Ze speelt voortreffelijk en niets is zo verbijsterend als dit gaaf en warm pianospel. Ze zingt van Place Pigalle en douce Fance. Het ene chanson volgt op het andere en heel dek leine bar is vol van heimwee, romantiek en geheimzinnig clair- obscuur. Wie zó speelt en zingt die komt er wel. Die blijft niet spelen in bars. Die speelt en zingt straks op het Leidse Plein of daar waar mensen zijn die Kunst van Kitsch te onderscheiden weten. ture door het orkest kan met lof wor den vermeld. Voor regisseur Voorhaan en dirigent Joh. Gerritsen is deze avond dan ook een verdiend succes gewor den. Het was opvallend en dit is geen geringe verdienste voor een amateur operette vereniging, dat het toneelspel en de zangprestaties in goede verhou ding tot elkaar bleken te staan, waar door juist een goede eenheid werd be reikt. „Danza" had het genoegen voor een uitverkochte zaal te spelen, en slaagde er in het publiek in het „Gul den Vlies" te boeien en tot enthousias me te brengen. Aan hulde en de nodige bloemetjes heeft het deze avond lang niet ontbroken. Ms. De traditionele rimboejacht van de welpen van het District Noorderkwar tier van „de Nederlandsche Padvin ders", waaraan ook alle Alkmaarse welpen deelnamen, werd dit jaar ge houden in de duinen te Beverwijk, een „rimboe" bij uitnemendheid. Per bus vertrokken de jonge wolven uit Alkmaar en bij aankomst te Bever wijk stonden daar de andere welpen broertjes reeds klaar, om te zamen met de Alkmaarse N.P.V.-drumband een mars te maken door de aardbeien- stad, naar het prachtige duinterrein. Deze optocht had natuurlijk veel be langstelling van de zijde der Bever- wijkers. Fier wapperde de vlag uit, in de stralende zonneschijn, nadat de jachtroep de jonge wolven bij de raadsrots had gebracht. En ver over duinen en bossen schalde het „Akela wij doen ons best" met een enthou siasme en vuur, dat een spannende jacht deed verwachten. En het werd een spannende jacht. Er werd gezon gen en gespeeld, dat het een lust was. Vooral ^het spelen in gemengde hor den, dus jongens die elkaar niet ken nen, in verschillende horden onderver deeld, bevordert de goede geest en broederschapsgedachte. Bij het spreek woorden acteren, vrijwel la minute, ging meermalen een schaterend gelach op. Soms werd bijzonder origineel ge acteerd. Die Wijekers uit Beverwijk wisten deze wedstrijd te winnen. Na het eten kwam de grote jacht. De wel pen werden omgetoverd in negers en ondergebracht in negerdorpen. De op perhoofden dezer negerstammen wa ren in het bezit van een zeer genees kundige vloeistof en natuurlijk wilde iedere stam een deel van dit vocht be zitten. De opdracht was om zoveel mogelijk te bemachtigen) Het werd een eerlijke, sportievef maar zeer spannende strijd. De rode stammen, zijnde de Dirk Duivel Alkmaar, Duin trappers, Bergen, Abel Tasman, Castri- cum en Die Wijekers, Beverwijk, won nen deze jacht. De jonge wolven von den het nog veel te vroeg, toen de sluiting werd aangekondigd om kwart over vier. Allen werden nog getrac- teerd en weer klonk het „Akela wij doen ons best", de vlag werd onder het zingen van het Wilhelmus gestre ken en voorbij was deze wel zeer goed geslaagde rimboejacht. Moe en ver brand door het heerlijke zonnetje ging het huistoe. VEROORDEELD De Alkmaarse vertegenwoordiger H. B., die op 3 Febr. te Wormerveer door dronkenschap niet in staat was ge weest om naar behoren zijn auto te be sturen, zijn ondeskundigheid bleek on der meer uit het feit, dat hij een licht mast onderste boven had gereden, is door de Haarlemse Rechtbank tot één maand gevangenisstraf veroordeeld. Ook werd zijn rijbewijs voor een half jaar ingetrokken. Op uitnodiging van de Commissie van Advies en Bijstand voor Kunstten toonstellingen in het Stedelijk Museum te Alkmaar zullen van 12 dezer tot en met 3 Juni a s. een elftal vooraanstaan de kunstenaars een expositie van z.g. vrije grafische kunst houden, derhalve met uitsluiting van de verbruiksgrafiek. De elf exposanten zijn: mej. Debora C. Duyvis en de heren: W. J. Roosen daal, Dick van Gelder, Nico Bulder, Cuno Brinks, Hubert Larrigné, Derksen van Angeren, Esscher, van Kruiningen, van Domburg en Sleper. LLEHUIS - ALKMAAR f Ritsavoort 41 - Tal. 28141 (Advertentie, Ing. Med., VOOR ZONDAG 6 MEI AT.KM AAR, Grote Kerk, Hedenavond van 6.45—7.15 uur Herdenkingsdienst. Zondag: 10 uur da. Dikboom; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur ds. Norel van Beverwijk (Jeugddienst). Kapelkerk, 10 uur ds. Wesseldijk. Rem. Geref. gem., 10.30 uur ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht) 10.15 uur ds. Haan (Jeugd dienst). Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds. Brii- sewitz uit Utrecht. Geref. kerk, 10 uur prof. dr. Berkouwer van A'dam; 5 uur ds. Vellinga. Geref. kerk (art. 31 K. O.), in Waakt en Bidt, 10 en 5.30 uur ds. v. d. Lingen. Oud- Kath. kerk, in de Luth. kerk, Oudegracht, 8.30 uur dienst. Herst. Ap. Gem., Toussaintstraat, half 9 en 5 uur en Donderdagav. 8 uur dienst. OMGEVING AKERSLOOT, 9.30 uur ds. Kaptein. - Woude, 11 uur ds. Kaptein. BERGEN, Ruïnekerk, Hedenavond om 6.30 uur Herdenkingsdienst. Zondag: 10 ur ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Pijl man Jr. van Katwijk aan Zee. BROEK OP LANGENDIJK, Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Donner. Doopsgez. kerk, 10 üui da. Franken—Liefrinck van N. Niedorp. DIRKSHORN, Herv. kerk, 10 uur ds. Post. - Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur ds. Reeven. EGMOND AAN ZEE, Herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. Vellinga; 5 uur prof. dr. Berkouwer. EGMOND-BINNEN, 10 uur ds. Plug. HEILOO» Herv. gem., 10 uur ds. Van Mul- lcm. Evangelisatie, Kerklaan, 10.15 uur ds. Grootpans van A*Ögm; 7.15 uur de heer De Bruin. Geref. kerk (in E vang. gebouw aan de Kerklaan), 8.30 uur ds. Vellingaj 3.30 uur prof. dr. Berkouwer. HEERHUGOWAARD, Geref. kerk, 9.30 an 2.30 uur cand Bakker. KOEDIJK, 10 uur de heer Slager. NOORD-SCHARWOUDE, Geref. kerk, 10 uur Leesdienst; 4 uur ds. Wiersinga van Schagen. OBDAM, 9.30 uur ds. Meyboom (Bev. kerk voogden). OTERLEEK, 10 uur ds. Keja. OUDORP, 10 uur ds. Bekius van Bergen. SCHERMERHORN, Geref. kerk, 10 en 2.30 uur ds. Vegter van N.-Scharwoude. SCHOORL, 7.30 uur ds. De Jong (Bev. kerk voogden). SINT-PANCRAS, Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur ds. Den Oudsten van AJkmaar (Bev. nieuwe lidmaten). WARMENHUIZEN, 7 uur ds. Post. In verband met het grote aantal deelnemers voor de wandeltocht, die Zaterdag langs verschillende routes door de stad wordt gehouden, is het noodzakelijk, dat op verschillende tijd stippen gestart wordt. De deelnemers wordt daarom verzocht zich tussen 9 en 9.30 uur op het Waagplein te verzamelen, en wel groepsgewijze. De routes blijven tot morgen geheim. Het is niet nodig hard te lopen, daar het geen snelheidstocht is. Voor de lampionstoeht wordt deelnemers en begeleiders verzocht zich om kwart 'over acht op het Ca nadaplein te verzamelen. Voor de fak keloptocht melde men zich om negen uur op dezelfde plaats. De door de verenigingen bestelde fakkels kunnen worden afgehaald bü de heer C. Blom, Paternosterstraat 7, waar ook nieuwe bestellingen kunnen worden gedaan. Toeschouwers van de optocht moeten zich op de Geestersingel opstellen. Alleen de deelnemers worden op het bolwerk toegelaten. De deelnemers aan het volksdans- feest wordt verzocht vóór zeven uur aanwezig te zijn. Deelnemers kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de heer Th. Pouw, Frieseweg 62. De wagenspelen zullen worden ge geven In het Bergerkwartier, aan het eind van de Rembrandtstraat en niet in de Boomkampstraat of bij de Jan LigthartschooL Tijdens de droppings dienen de aanwijzingen van de politie en de padvinders opgevolgd te wor den. VOLKSDANSFEEST Vele jongens en meisjes uit Alk maar en omgeving zullen, als onder deel van het bevrijdingsfeest, gaan dansen op de Paardenmarkt Zaterdag avond van 7 tot 9 uur. Een prima geluidsinstallatie ver sterkt de muziek, terwijl van ge meentewege voor afzetting van het terrein wordt gezorgd. Schijnwerpers zijn opgesteld om wanneer het gaat schemeren, het veld in een zee van licht te zetten. De directeur van de H.B.S. heeft welwillend toestemming gegeven om jassen en mantels van de deelnemers in de gangen te mogen opbergen. Met nadruk moet hier even de aan dacht worden gericht op het feit, dat het volksdansen niet zozeer een kijk spel is als wel in de eerste plaats be doeld als gemeenschappelijke vreugde uiting voor degenen, die er aan deel nemen. Dus meq verwarre dit volksdansen niet met folkloristische dansen, waar bij bijzondere kleding gedragen wordt al naar gelang de streek waar de dan sers vandaan komen en waaraan ge woonlijk slechts selecte groepjes mede werken. Neen, dit zijn jongens en meisjes die het prettig vinden om in groepen, in rijen of in kringen samen te dansen op de feestdag van de herdenking van onze bevrijding. In zoverre is het natuurlijk wel een aardig kijkspel, n.l. om een aantal jonge mensen zich op vrolijke melo dieën te zien bewegen. Voor deelnemers (sters) zijn aan de H.B.S. van 6.30 tot 7 uur ook nog kaarten te koop voor f0.25. ONOPLETTENDE MOTORRIJDER Donderdagmiddag om vijf uur, toén de Berger tram de Helderseweg over stak en het verkeer was stopgezet reed een motorrijder tegen een reeds stilstaande motor op. Hij had het te ken van de verkeersagent niet opge merkt. De man werd lichtgewond. Bei de motoren liepen enige beschadigingen op. Op 3 Juli 1942 is bij Woudmeer een Britse jager neergestort, welke zich dermate diep in de grond boorde, dat het nimmer mogelijk is gebleken het stoffelijk overschot van de 21-jarige piloot, sgt. R. J. Liversuch, te bergen. De toestand van de bodem, bij de boerderij van de heer Francis, waar het vliegtuig neerstortte, is bovendien van dien aard, dat het oprichten van een gedenkteken op de plek van het onge val niet mogelijk is gebleken. Op ver zoek van de ouders van deze piloot is nu in de Ned. Herv. kerlc te Dirkshorn een eenvoudige gedenkplaat aange bracht ter nagedachtenis aan deze vlie ger, op kosten van het Nederlands Or- logsgravencomité. Dit comité heeft de ouders van sgt Liversuch uitgenodigd op Dinsdag 8 Mei a.s. naar Dirkshorn te komen om aldaar in een plechtige Engels-Neder landse herdenkingsdienst de plaquette te onthullen. De afdeling van de Alg. Ned. Land arbeiders Bond heeft in café Kossen een kindérmiddag gehouden, waaraan verbonden een teken- en kleurwed- strijd. Deze middag, die voorts gevuld werd door een goochelaar, De Zingende Zwervers uit Alkmaar, een toneel groep en samenzang was door een groot tal kinderen bezocht. Verschillende prijzen werden toegekend voor de bes te prestaties. De avond was voor de ouders en an deren bestemd. De heer Silver, voor zitter van de afdeling Ursem en Om streken, heeft de avond geopend en gewezen op het doel van deze avond; de Bond een grotere bekendheid gp- ven. Hierna gaf „Jonge Strijd" uit Alk maar een en ander ten beste, zoals zang, schets, voordracht, goochelen, etc. Als spreker trad op de heer Roelofs, districtsbestuurder, die wees op de harde strijd, die gevoerd moest wor den om de arbeider van het pauper- dom los te maken. De bond Vindt thans overal erkenning en men is in het stadium van het overleg gekomen; het tijdperk van harde strijd is voor bij. De werkgevers zijn nu bereid om in samenwerking met de Landarbeiders Bond sociale gerechtigheid te schep pen, met vruchten voor beide partijen. De kinderen van Warmenhuizen heb ben ter gelegenheid van de Koningin nedag een optocht doof het dorp ge houden, met versierde karretjes en autopeds. Voorop liepen vier tamboers. Ten slotte verzamelden de kinderen zich op het Raadhuisplein, waar het Wilhelmus werd gezongen. In het pa tronaatsgebouw en in de R.K. jongens school werden versnaperingen uitge reikt. Des avonds gaf het fanfarecorps DSV op het Raadhuisplein enkele mu zieknummers ten beste. Op het te Alkmaar gehouden muziek - examen, uitgaande van de Alg. Bond van Muziekverenigingen, zijn voor het A-examen geslaagd onze plaatsgenoten W. Ruiter met 77, A. Mekken met 72 y, en T. Paarlberg met 68 punten. Deze heren zijn lid van het fanfare corps D.S.V. Het is ditanaal één der oudste en de twee jongste leden gelukt deze prestatie te volbrengen. Bij deze bijeenkomst zal o.m. worden gesproken door de rev D. W. C. Moes man van the Church of England t« Amsterdam en door ds. W. K. Post te Warmenhuizen. Tijdens deze plechtigheid zal aan de ouders een urn worden overhandigd, waarin zich aarde bevindt van de plaats waar hun zoon zijn laatste rust plaats vond. Zwemliefhebbers en liefhebsters zul len met genoegen vernemen, dat Maan dag het Zomerbad in het Sportpark zijn poorten weer voor het waterminnend publiek zal openstellen. Het bad en de grasvelden rond de bassins zijn voor een deel belangrijk opgeknapt, terwijl verdere verbeteringen binnen niet al te lange tijd zullen volgen. Zo zijn er reeds nieuwe aanplantingen gedaan, en het kinderbassin (beter bekend onder de naam „pierenbak") is opnieuw in de verf gezet. Voor het zomerseizoen be gint bestaat er gelegenheid tot het di ploma-zwemmen. De prijzen voor abon nementen en leskaarten zijn in verge lijking met het vorige jaar niet geste gen. De zwemster of zwemmer, die een gecombineerd abonnement Zomerbad- Overdekte neemt heeft de zekerheid, dat hij onafhankelijk van het wispel turige weer elke dag een duik in het water kan nemen. Losse baden in het Zomerbad kosten voor volwassenen 55 cent en voor kinderen tot 16 jaar 35 cent. Na zes uur zijn deze prijzen res pectievelijk 35 en 25 cent. Een brandje in een kolenbergplaats van slager L. op de hoek van de Gees tersingel en de Stuartstraat heeft de Alkmaarse brandweer Woensdagnacht om negen minuten over twaalf in vol ornaat doen uitrukken. Dat kwam omdat de dichte rookwolken, die langs de verlichte vensters van de huiska mer de indruk wekten, dat het hier een uitslaande brand betrof. En daar om werd er groot alarm geslagen. Toen de brandweer vier minuten later ar riveerde hadden de bewoners en een omwonende die de brand had ontdekt, het vuur reeds geblust. De brand is vermoedelijk ontstaan door een bran dende sigarettenpeuk, die in het vuil nisvat terecht was gekomen. Esiafeiie Ter gelegenheid van het 25-jarig be rtaan van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke rijverenigingen wordt op Dinsdag 22 Mei een estafetterit gere den, met als einddoel Soestdijk, waar de laatste ruiter H.M. de Koningin eau oorkonde zal aanbieden. Het beginpunt is Texel. Vanaf Den Helder zijn langs de gehele route ruiters opgesteld, dia in een flink tempo, de koker met de oorkonde telkens aan de volgende rui ter overdragen. Er is een schema opgemaakt van 350 meter per minuut, zodat de koker met. inhoud op 23 Mei om 2 uur zal worden overgedragen. Alkmaar kan men pl.m. om 5 uur passeren, naar Heiloo, de Kanaalweg op, tot Boekei waar de Schermer rui ters weer voor verder transport zorg dragen, terwijl de Berger ruiters het gedeelte van Koedijk Noord tot Alk maar krijgen toegewezen. Des nachts zal niet worden gere den, in verband met de veiligheid van ruiters en paarden. OUDEN VAN DAGEN NAAR AVIFAUNA Dank zijn de grote opbrengst van de onlangs gehouden inzameling kan er dit jaar voor de Ouden van Dagen uit Heiloo een autotocht naar Alphen a.d. Rijn en het vogelpark Avifauna wor den georganiseerd. De datum is vastge steld op 12 Juni; de leeftijdsgrens voor delnemers is 65 jaar. Men kan zich van 1012 en van 24 uur op 15 en 16 Mei opgeven bij mevr. Bood, Kerklaan 28. Autobezitters worden ook nu weer ver zocht hun wagen beschikbaar te stellen. Opgaven: Kennemerstraatweg 79, Sta tionsweg 53 en Sch. Hondsbosselaan 62. ZOMERPLANNEN VAN DE PLATTELANDSVROUWENBOND De afdeling Heiloo van de Bond voor Plattelandsvrouwen heeft voor de ko mende maanden het volgende program ma samengesteld: 8 Mei, bezoek aan de Alkmaarse gas fabriek; 10 Mei alg. ledenvergadering en bespreking van de excursie; 29 Mei excursie naar Aalsmeer, Delft, in welke plaats tentoonstellingen worden bezocht en ten slotte naar Avifauna te Alphen a.d. Rijn. Op 13 Juni zal een bezoek aan de Bergense volkshogescholen worden gebracht, waar ook een lezing kan worden bijgewoond. LANDELIJKE RIJVERENIGING NIET BIJ BEVRIJDINGSFEEST De instructeur van de Landelijke Rij- vereniging heeft medegedeeld, dat de leden dezer vereniging wegens grote achterstand in de werkzaamheden Za terdagmiddag bij de bevrijdingsfeesten niet aanwezig kunnen zijn. Maandag hopen de echtparen W. Groen en A. Groen—Stam en S. Hes en G. Hes—Stam d® dag te herdenken, dat zij vóór vijftig jaar in het huwelijk traden. De vrouwelijke jubilares sen zijn zusters, die op dezelfde dag trouw den. Het echtpaar Groen, dat aan de Hoornse»- weg, Zeswielen woont, heeft drie kinderen. D® heer Groen woonde vijf-en-dertig jaar te Sint Pancras. Hij is van beroep landarbeider en kan op een zeer werkzaam leven terugzien. Beide echtelieden zijn twee-en-zeventig jaar oud. Het echtpaar Stam, resp. drie-en-zeventig en vijf-en-zeventig jaar, woonde lange tijd te Sint Pancras,' waar de heer Stam een metselaars- bedrijfje had. Om gezondheidsredenen moert bij enige jaren geleden zijn vak vaarwel zeg gen en een rustig leven gaan leiden. Dit echt paar heeft één kind en elf kleinkinderen. Do twee gouden jubilea zullen op 7 Mei op bescheiden, maar plechtige wijze worden gevierd, hoewel het voor de paren moeilijk zal zijn bij de ander een felicitatie-bezoek af to leggen. VERGADERING COMTTé OUDEN VAN DAGEN Dezer dagen vergaderde het comité «ur Ouden van Dagen over de traditionele auto rit van de oudjes. Als datum werd vast gesteld Woensdag 30 Mei. Ongeveer 120 per sonen zullen de tocht, die door de gehele kop van Noord-Holland gaat, meemaken. De uiterlijke datum van inschrijving is 25 Mei De komende dagen zullen de comité-leden een beroep op de inwoners van Oudorp doen, om het door financiële medewerking mogelijk te maken, dat de oudjes weer een dag zullen beleven, die ze niet licht zullen vergeten. DE P.J.G. OP STAP Deze week bezocht de „P.J.C.", afd. „Starn- meer", Schiphol, waar men werd rondgeleid en verschillende interessante dingen aan de weet kwam. Na de rondleiding genoten de jongelui op het teras van de bedrijvigheid op het vlieg veld. 's Avonds werd het Tuschinski-Theater be zocht, waarmee de uitgaansdag besloten werd, WOGNUM, 2 Mei 1951. Witlof A 33— 42, B 24—35, C 17—25, stek 7—23; sla 8,20— 17,10; rab.trber 11—14; stoofsla 23; spinazi# 27—37; prei 11; breekpeen C 10; uien 2,80 6.00; Jonathan 46—54.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 11