EEN GROTE TOREN-PRIJSVRAAG Kankerbestrijding Stad en Omgeving Bevrijdingsdag ook in de middag en avonduren opgewekt gevierd AGENDA Grootste jacht na de oorlog liep in Alkmaar van stapel Balavond door schoolverenigingen ten bate van de kankerbestrijding ELINKW Wagenspelen in de stad De avonduren FEESTTAARTEN *AT SOECKER Egmond a.d. Hoef tOFWAARDIG INITIATIEF Het gouden echtpaar Thoes-Naber Morgen brengen wij ten bate van Haak-in voor de Doet U ook méé! Oké! St. Pancras Ontroerendeplechtigheid bij herdenkingsmonument MAANDAG 7 MEI 1961 Duizend kinderen in een stofwolk Duizenden Alkmaarse kinderen hebben Zaterdagmiddag rond de „snoepafwerp- terreincn" bij de Vondelschool en de Jan Ligthartschool gestaan, in spanning wachtend op de dingen die komen zouden. Er hingen grote gebeurtenissen in de lucht, letterljjk en figuurlijk. Overal wapperden de vlaggen en uit de verte klonk tromgeroffel en het geschal van trompetten. Dat was de postfanfare, die de mede werkers aan de Wagenspelen, compleet met toneel en geluidsinstallatie, van het Doelenplein naar de verschillende openluchttheaters bracht. Er waren drie van dergelijke mobiele tonelen, waarop respectievelijk werden opgevoerd: „De boeren van Olen", „Hoe de schout zichzelf aan de schandpaal bracht" en „De student reist naar het paradijs". Buiten de twee droppingsterreinen werden de korte schetsjes ook op het Waagplein en de Paardenmarkt opgevoerd. Wagenspelen waren in vroeger tijden ware evenementen. Met de marktkoop lieden kwamen de potsenmakers, dikke dames, kalveren met zes poten én de wagenspelers naar de steden, waar ze hun vertoningen voor het „geëerd pu bliek" ten beste gaven. Een toneelstuk je naar de oude geest heeft altijd een leerrijke moraal, die aan het slot nog- eens duidelijk door alle medewerken den wordt uitgesproken. Buiten de ge luidsinstallatie om, paste elk der wa genspelen heel goed in de tijd van wonderdokters en hardlopers, en daar ging het om. Helaas had de jeugd (althans bij de droppingsterreinen) meer aandacht voor het kleine, gele vliegtuig, dat ber.uurd door de Alkmaarder J. Blein boven de daken t voorschijn kwam. Het zweefde dartel boven de duizen den kinderhoofden, terwijl de piloot het afwerpterrein verkende. Op elk veld was voor de droppings een grote ruim te opengelaten en de politie en padvin ders hadden moeite genoeg de kinderen van die ruimte af te houden. Grijp ze jongens Nadat in een dwarrelende lawine honderden deelnemersbiljetten voor de vlieghoogteschatting naar de aarde wa ren gekomen, bromde het vliegtuig zeer laag over de hoofden en regende het enkele seconden snoepgoed uit de he mel Tot driemaal toe stelde men de ponelende jeugd op de proef, toen kwam het verlossende: „Grijp ze, jongens!" Bij de Jan Ligthartschool was een dergelijke aanmoediging niet eens no dig. Toen de kleine gele Piper Cup daar voor de derde maal tot op enkele me ters boven het afwerpterrein had ge doken, bleek het politiecordon niet be stand te zijn tegen zoveel penetranten. Men moet het tafereel aanschouwd hebben. Stel u voor een dikke duizend kinderen in vrolijk gekleurde kleren, die zich storten op een ruimte van 20 bij 20 meter. Een gorte stofwolk steeg van de grond op en onttrok het gevecht om snoep en de waardebonnen van 2.50 geheel aan het oog Oorverdovend was het gekrijs. Of er nog snoëpjes gevon den zijn? We durven het niet zeggen. Aan blauwe schenen zal het niet geman keerd hebben! De heer Blein liet inmiddels zijn vliegtuig allerlei capriolen maken, waarna de afworp van een groen lint de vlieghoogte-wedstrijd aankondigde. Overal zag men mensen met de reeds eerder afgegooide papieren. Verkenners pasten woudloper-trucjes toe en pro beerden de hoogte met stokken en een gradenberekening te schatten. Vlieghoogtewedstrijd Toch zal de uitslag van deze wed strijd, waarvan de baten voor de stich ting '40-'45 bestemd zijn, voor velen een verrassing geweest zijn. Tijdens het 's avonds gehouden Volksdansfeest wer den door de heer H. Blein de prijswin naars bekend gemaakt. De juiste hoog te waarop het vliegtuig zich bevonden had was door de zevenjarige Jan in 't Veld uit de Rochdalestraat 31 goed ge schat op 457 meter Hij krijgt een mooie autoped. De tweede prijs, een fototoe stel. werd gewonnen door H. J. Vennik, Ramen 19. en de derde prijs, een onder jurk. door de heer of mevrouw v. d. Brink. Akeleistraat. Deze en alle andere prijzen zullen thuisbezorgd worden. De vice-voorzitter van de Stichting '40-'45 de heer J de Bie, bracht een kort wóórd van dank aan de heer Blein voor de verleende hulp zonder welke deze actie niet mogelijk zou zijn geweest. Het zachte, bijna zomerse weer, lok te Zaterdagavond velen naar de bin nenstad, waar muziekcorpsen hun best deden de stemming er in te houden. Reeds eerder merkten wij op dat Alk maar, behalve op 8 October, niet ge makkelijk „los" komt en dat bleek ook nu weer. Van uitbundige vrolijkheid was weinig te bespeuren; eerder zou men van „gepaste opgewektheid" kun nen spreken. In de Langestraat was het omstreeks acht uur bijzonder druk. Voetje voor voetje schuifelden de tal loze groepjes vooruit, pratend, lachend, etalages bekijkend Later in de avond, toen de musici van hun welverdiende rust gingen genieten, maakten dp kas teleins goede zaken. Volksdansen Op de Paardenmarkt werd 's avonds een door de Alkmaarse Jeugdgemeen schap georganiseerd Volksdansfeest ge houden. waarvoor bij het vorderen van de avond een grote belangstelling blees te bestaan. Onder leiding van Wim Lammers uit Amsterdam demonstree' den ruim 150 jongeren een groot aantal dansen, die zowel oudtijds te onzent als in het buitenland in zwang waren Hoewel het meer om de vreugde ging die de deelnemers in het dansen zou den vinden geloven wij. dat ook het vele nubliek van de vrolijke wijsjes var de begeleidende Igramofoonlmiv ziek en van de in groots verband uit gevwde dansen veel ven oenen beipefè heeft Het was „~k oen h-"bn8-'- woon feestelijk f,-ic eo-ueM 4- igngd in bonte kledij gestoken te zien draaien en lopen op de huppelende manier die daarvoor vereist is. Na de pauze zongen deelnemers, die behalve uit Alkmaar zelf voor een niet onbe langrijk gedeelte uit de wijde omtrek kwamen, onder leiding van de organi sator van deze avond, de heer Th. Pouw, enige oud-Nederlandse liederen en canons. In het laatste gedeelte van de avond werd de rest van het volks- dansprogramma afgewerkt. In zijn slot woord bedankte de organisator voor de vele belangstelling en sprak de hoop uit, dat het bij de eerstvolgende ge legenheid mogelijk zou zijn ook toe schouwers bij het dansen te betrekken en niet achter een lijntje te laten staan. Optochten en muziek In tegenstelling tot vorige jaren, toen de stoet van kleuters die bij het vallen van de duisternis hun gekleurde lamp jes door de stad droegen, schier einde loos leek, liepen nu slechts enkele honderden kinderen in de optocht mee. Het aardige schouwspel van de veel kleurige, dansende lichtjes duurde hierdoor maar enkele minuten, doen het gaf de feestelijkheden toch ook nu weer een bijzonder cachet en is als zo danig zeker geslaagd. Vuurwerk tot besluit Op het bolwfrlc voor het kruithuisje verzorgde Soli Deo Gloria om negen uur een openluchtconcert, dat duurde tot de komst van de fakkeloptocht. Aanvankelijk zou dit concert worden gegeven op een podium midden in de Singel. Er bleken echter technische moeilijkheden te zijn, waardoor de mu sici besloten maar vaste grond ond'r de voeten te houden. Omstreeks kwart voor tien naderde van beide zijden over het bolwerk de fakkeloptocht. Het was alsof een reus achtig, met phosphor bestreken lint door de duisternis werd voortgetrok ken. Nu eens verdween het dansende schijnsel der toortsen achter het ge boomte, dan weer lichtte het hel op en weerkaatste duizendvoudig in het vlakke, donkere water. Gelijktijdig ar riveerden beide optochten bij het kruithuisje, waar van de fakkels een groot vuur werd gemaakt. Het hoogtepunt van de avond werd gevormd door een Bengaals vuur, dat op verschillende plaatsen op het- bol werk werd ontstoken en dat de gehele omgeving hel verlichtte. Het duurde slechts kort. Toen s loeg de rook r's een dichte, compacte massa neer, al les en iedereen aan het oog onttrek kend. Flauw, als uit een verre, andere wereld, klonken de tonen van bet Wil helmus waarmede de bevrijdingsfees ten in Alkmaar werden besloten. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Moeder is studente (alle leeftijden) Victoria Theater, 8 uur: Tokio Joe (18 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Mabok, de wilde olifant (14 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: Vrouwen zonder eer (18 jaar) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Contactavond voor adspirant emi granten. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Cabaretgezel schap Kees Stet voor Ouden van Dagen. 10 Mei-herdenking Militairen en oud-militairen u.t Alk maar en omgeving, die in de Meidagen van 1940 onder de wapenen waren, worden door de commissie opgewekt deel te nemen aan de bloemenhulde op de graven van de gesneuvelde Alk maarse militairen op 10 Mei a.s. Vertrek des voormiddags 8 uur van de hoek Kennemersingel-Wilhelmina- laan. Men wordt verzocht een bijdrage in de kosten over te schrijven of te storten op girorekening no. 297970 van A .Vis Azn. te Alkmaar (tel. 2297). Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden over het tijdvak van 26 April tot en met 3 Mei 1951 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere werkdag van 17-18 uur (be halve op Zaterdag): auto-dekzeil, rood wantje, wantje, bord leswagen, want, g'ymschoen, hon denhalsband, geldsbedrag, zakdoek, knipmes, sleutel, sleutel auto, handschoen, parapluie- hoes, ring met sleutels, handschoen, kinder- bril, huissleutel, fietsensleutel, twee dameshand schoenen, want (Noors), shawl, portemonnaie met inhoud, shawl, twee bedragen aan geld, vulpen in étui, gymschoenen, huissleutels, sleu tel, handschoen, jogensjas, boodschappentas, portemonnaie, twee portemonnaie's met inhoud, ring met sleutels, handschoen, zadeldek, glacé handschoen en een dop van een vulpen. Als gevonden bij het Bureau van Poli tie aangegeven en op daar bekende adressen te bevragen: tafelzeil, kaarten voor concert, por temonnaie met inhoud, nylonkous, vulpen en potlood in étui, portemonnaie met inhoud, touw, uitlaat (auto), zakmes, ballpoint, twee shawls, vulpen en baillpoint, portemonnaie met inhoud, handschoen, sleutels, geldsbedrag, kin derschoenen, autoped, portemonnaie met in houd, handschoenen, portemonnaie met in houd, ballpoint, armband, schroevendraaier, handschoenen, armband, portemonnaie met in- et inhoud, armband, portemonnaie met in houd, geleden zak met inhoud, huissleutel, portemonnaie met inhoud, twee gymschoenen, zakdoek, bruin jasje, kinderrokje, portemon naie met inhoud, autoped, linnd-fietspomp, por temonnaie met inhoud en bril in étui. als: PROFITEROL ASPERGETAART CITADINE CROQ en BOUCHE HAZELNOOTTAART van RITSEVOORT 22 Tel. 2801 b. g. g. 5708 Chocolaterie Patisserie Vijf meter langer dan de Piet Hein Terwijl de champagne nog schuimend langs de gladde flank naar beneden droop is Zaterdagmorgen liet luxe motorjacht Allebo, het grootste dat na de oorlog in Europa werd gebouwd, bij de N.V. Scheepswerven Nicolaas Witsen en Vis te Alkmaar van stapel gelopen. Het zeewaardige schip, dat vervaardigd werd in opdracht van de Belgische staalmagnaat M. Cock uit Lookeren bij Antwerpen is met zijn lengte van zes en dertig en een halve meter nog vijf meter langer dan het koninklijk jacht „Piet Hein". Het zal zeer luxeus worden ingericht, maar voordien maakt de eigenaar eerst een proefvaart naar Belgie. Soortgelijk schip voor Perzische rekening Vele genodigden, waaronder de bur gemeester van Alkmaar, hebben de doopplechtigheid bijgewoond en gezien hoe het fraaie schip nadat mevrouw Cock de champagnefles tegen de witte scheepswand had stukgeslagen, lang zaam van de helling naar beneden gleed Even was er een heftige beroering in het water, toen de Allebo voor het eerst zijn element proefde, maar de strak ge spannen trossen hielden het schip in toom en allengs verminderde het wilde schommelen totdat het vaartuig als een blanke zwaan ronddreef op het water: een prachtig voorbeeld van Nederland se Scheepsbouwkunde. De Allebo, gevormd uit de beginlet ters van de namen van koning Albert, koning Leopold en prins Boudewijn. is uitgerust met drie diesselmotoren, die het schip een snelheid kunnen geven van 15 knopen, wat door het scheeps bouwkundig proefstation te Wageningen na genomen sleepproeven, is gegaran deerd. Het zeewaardig jacht is voorbo- stemd zijn eigenaar te dragen langs de Europese kusten, over de Oostzee en de Middenlandse Zee en zelfs over de blau we golven van de Oceaan Want de heer Cock is ook van plan het schip te ge bruiken voor zijn zakenreizen, die hem over de gehele wereld voeren. De Allebo heeft een lounge van zeven bij ruim vier meter, een eetsalon van zes bij vijf meter. slaap...hutten" van zes bij vier meter, een badkamer, vijf lo- geerhutten en zeven verblijven voor de bemanning Het schip zal worden uitge rust met de modernste navigatiemidde len als radio-telefonie, echo-lood e.d. Voor de tewaterlating hield de heer A. Vis een korte toespraak in het Frans en in het Nederlands, waarin hij de eigenaar dankte voor zijn opdracht en hem feliciteerde met het luxe jacht. De heer Cock beloofde de naam van de Nederlandse scheepsbouwers op de we reldzeeën hoog te zullen houden. Binnenkort zal op de werf de kiel worden gelegd voor een jacht van ge lijke grootte, dat gebouwd zal worden voor Perzische rekening. Ook heeft de N.V. Witsen en Vis opdracht gekregen voor het vervaardigen van enige jach ten en een politieboot voor Amerika. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van A. Smit en J. Klein. Jan R., z. van P. Ket en P. Tes- selaar. Ingrid M., d. van H. Rijs en A. Leeuw. Maria E., d. van J. Klaver en M. Kruijer. Getrouwd Egbert Overdijk en Saapke M. F. Schagen. Ondertrouwd Casper J. M. Th. Bot- tenianne en Sophia M. Mans. Overleden: Gerardus M. van Beek, 60 jaar. Anthonia Verbeek, 81 jaar, wed van H. Imming. Leentje Honingli/ 76 jaar. wed. van J. P. A. van Dieren. EEN AVOND VOOR A.S. EMIGRANTEN Door de Stichting .Practische Errr grantenvoorbereiding" wordt hede' avond in Het Wapen van Heemskr een contact-avond georganiseerd. D<- avond wordt kosteloos aangebod' door de Stichting en zal ongetwi.ifo1 veel belangstelling trekken. Door velen wordt de voorbereidir voor hun émigratie nog te licht opgr nomen, wat blijkt uit de inhoud vp vele brievan uit het nieuwe land. Doo de toekomsMge emigranten hulp te bie- Garage De Vries geopend In de Houtmanstraat tussen de Jan van Scorelkade en Bergerweg is in een lang gevoelde behoefte door de bouw van een garage voorzien. Voor de eigenaar, de heer H. de Vries, was het Zaterdag een heugelijke gebeurtenis, toen hij zijn bedrijf in werking kon stellen. De garage biedt plaats aan één en twintig wagens en men kan er te vens zijn auto van brandstof laten voorzien en laten doorsmeren. Velen kwamen de ondernemer de hand druk ken en hem succes toewensen. Ook vete bloemstukken getuigden van een hartelijk medeleven. Experimenten met een koe Tot nu toe was er slechts één moge lijkheid voor een veehouder met een koe, die op de tijd, dat het dier zou moeten kalven, verstek liet gaan: het beest slachten. De bekende Alkmaarse schapendeskundige, de heer E. Govers Dz„ heeft deze methode echter zeer begrotelijk gevonden, temeer wanneer het om een beste melkkoe gaat, waar van de eigenaar nog veel kan ver wachten. Hoewel 't eigenlijk niet op het terrein van de heer Govers ligt, heeft toch een onlangs weer voorgekomen geval zijn belangstelling in voldoende mate getrokken om eens te gaan ex perimenteren met behulp van een veearts. Hij stelde n.l. voor de koe met hor monen van tweeërlei soort te behan delen: het ene zou de vrucht moeten afdrijven, het ander zou zorg moeten dragen voor het opvoeren van de melkproductie. Na drie dagen was de dode vrucht verwijderd, maar demelk- gift bleef bijzonder gering. Na drie weken werd de melkproductie opge voerd tot zes liter per dag, uiteraard nog bijzonder weinig. Het belangrijk ste zal echter zijn te constateren hoe de koe zat reageren bij het derde kalf. Zou deze proefneming bevredigend verlopen, dan zal ze zeker navolging vinden. WATERPOLITIE IS VERHUISD Het kantoor van de Waterpolitie is verplaatst van de Accijnstoren naar de Voormeer no. 24 (tel. 3797). KERK-CAFé KRIJGT NIEUWE EIGENAAR Het bekende kerk-café, gedurende acht-en- vijftig jaren in handen van de familie Van der Molen, is overgegaan in eigendom van de heer S van Schagen uit Beemster. De laatste eigenaar, de heer C. van der Molen, heeft niet minder dan acht-en-tvvintig jaren op correcte wijze deze zaak behartigd. Ongetwijfeld zal het zeer velen spijten, dat „Coen" de zaak g'aat verlaten. Dat oude Rinnegommer café zonder hem, 't is haast niet denkbaar. RIETSCIIOUW OP 23 MEI De rietschouw in de Bovenpolder is dit jaar bepaald op 23 Mei a.s. Belanghebbenden ge lieven hiervan goede nota te nemen. (Advertentie, Ing. Med.) Bereidwillige medewerking van Jazz Society Alkmaar De besturen van de middelbare Alk maarse schoolverenigingen sluiten zich aan in de rij van organisaties, welke het prachtige initiatief opgevat heb ben een bijeenkomst te houden, waar van de opbrengst geheel en al ten goe de komt van de kankerbestrijding. Vrijdagavond zal een door hen geor ganiseerde bal-avond in het Wapen van Heemskerk er toe moeten bijdra gen een flink bedrag ten bate van dit goede doel te kunnen reserveren. Verschillende scholieren, leden van Autoi'Esmen, Berméonto, Emagosas, Dit is het gouden echtpaar Thoes-Naber, dat Zaterdag in café Haring luisterrijk in de bloemetjes werd gezet. De heer Thoes. „Ome Kees", was in zijn jongere jaren voerman op de Alkmaarse paardentram, die de leden der goegemeente van het station naar de Stenenbrug en de Vier Staten bracht. den wil klachten t< de Stichting trachten deze doen verstommen. Pacivolo, Tonegido en Vokzos, hebben voor deze bijzondere avond sketches ingestudeerd, waarmede zij voor het voetlicht zullen verschijnen. Maar het bal vormt de hoofdschotel van dit ge varieerde programma. Door bereid, willige medewerking van de Jazz So ciety Alkmaar zijn de schoolbesturen in staat drie orkesten de aanwezigen presenteren. Hiertoe behoren het enige orkest van de Jazz Society onder leiding van Siem Dekker, met naar alle waarschijnlijkheid Cees Slinger als pianist en twee bezettingen, welke voortdurend contact houden met de plaatselijke Jazzclub, t.w. The Rythin Sheiks o.l.v. Aldert Dekker, m.m.v. Siem Dekker, Ger Visser, Guus van Meene en Ko Sieuwerts en Iep van Bruggens, Rhythm Quintet uit Scha gen (m.m.v. Siem Dekker, saxofoon en Klaas de Boer, trompetist van het radio-orkest The Jig Rhythm Club uit Heemstede). Als gast-solisten zullen naast Klaas de Boer bij wijze van attractie nog op treden Mart Cluwen en Piet van Mar ie, resp. clarinetist en trompetist van The River Boat Jazzmen uit Zaandam. Een half uur vóór de aanvang is nog een klein aantal kaarten (ook voor niet-scholieren) aan de zaal verkrijg baar. Zondagmiddag omstreeks 12 uur had bij het monument voor de gevallenen bij de spoorwegovergang een indruk wekkende plechtigheid plaats. Per autobus arriveerden familieleden en verzetsbroeders uit de oorlog. Het Oranje-erepeleton B.S. van 12 man schappen in de oude blauwe overall 211 helm en uitgerust met stengun mar cheerde naar het monument waar stram in de houding de erewacht werd betrokken. Een schare nabestaanden volgde het peloton. Aanwezig waren burgemeester Kroonenburg van Sint Pancras, burgemeester Bakker van Oudorp en burgemeester Sihellinger "n echtgenote van Koedijk. Nadat allen zich bij het monument hadden opge steld, nam Burgemeester Schellinker van Koedijk het woord. Spr. zei, dat deze plaats een bedevaartplaats is ge worden. De slachtoffers zijn gevallen voor de goede zaak. Laten zij voor ons een voorbeeld zijn in trouw aan God en Vaderland. Vervolgens sprak de voorzitter der afd. Amsterdam van de oud B.S., de heer Th. Kok. „Met de slachtoffers die hier vielen", zeide de ze. „hebben wij samen gestreden en ge leden. Wij vormden een kleine groep in de ongelijke vrijheidsstrijd wpike voor velen de dood betekende. Laten wij onze strijdbroeders herdenken en nooit vergeten: wij kunnen hen im mers niet vergeten. De vrede waarvoor zij en wij vochten is thans nog niet volmaakt. Laten wij de stru-i ten totdat de volle vrede herkregen is". Hierna werd door twee personen uit het gezelschap een prachtige krans bii het monument neergelegd van de oud B.S.-ers van Amsterdam. Deze plechtig heid ging vergezeld van een vaandel- groet van het erepeloton. Pater Burg hout las een ontroerend schoon ge dicht door een der slachtoffers in de cel geschreven. Uit het gedicht bleek, dat de schrijver de dood niet vreesde maar voor de goede zaak alles veil had. Hierna werd het Onze Vader ge beden. Tot slot dankte de heer Kok allen die hun medeleven hadden ge toond en hen, die het monument zo goed hadden verzorgd. Texel Vooral zü. die de a het interesseren, dat eigen huis werd het zullen dus uit een ar voordeel beslissen. E Boys zette zijn serie 1 In de derde klasse een verrassing gezo wat spanning te wee Wormerveerders woi uitwedstijd tegen Z deze afdeling, met alle schijn van, dat machtig eindspurt z hebben de kans op 1 in elk geval geheel Kinheim zegevierde i aan Zee. Hollandia n aan Velsen laten (3- ZW 21 13 Kinheim 20 11 Alkm. Boys 21 11 Velsen 21 9 DEM 21 8 QSC 16 8 Hollandia 19 8 Wijk a. Zee 20 7 JVV 18 6 CSV 20 4 GVO 17 4 DTS 18 4 3 B: Kampioen H voorlaatste wedstrijd met 3—3 gelijk gesj tegen ZSGO bedroge: dammers wonnen mi laatst, De Meer, dee< dijk beter met een 2- Rivalen kon zijn posi thuiswedstrijd tegen een 1—1 gelijk spel tesse '22 was niet o De Meteoor (01) loor met 3—2 van A de derde klasse C b! nemers gisteren het Helder Zaandijk Terrasvogel RK WA Meteoor Alw. Forw Beverwijk Vitesse ZSGO Rivalen De R'.r DEC In 3 C te Kennemers reeds vi was een gelijkspel want OVVO bracht hi al niet verder dan eei wordt de strijd onde: uitermate spannend, voor sensatie door F slaan. De Kennemers 21 16 O.V.V.021 13 W F C 20 11 Allen Weerbaar 22 10 22 9 20 9 21 14 21 9 19 9 20 7 20 7 20 9 21 5 19 8 20 7 20 6 20 4 19 4 slotte is Rapiditas D C G K V V A P G S J O S Halfweg S D W Zilvermeeuwen 18 20 21 20 19 20 4 A: Hier werd de Zeevogels uitgesteld, heeft zich door Anc overtroeven. De Polde Diplomazwei Overdel Dinsdagavond zal ir. Overdekte weer een heersen. Ditmaal niet van Hannie Termeuier lema. Neen, de aandac vele Alkmaarse jongeli ven van zwemvaai leggen voor de diplor Voor dit laatste zwari zich zeven candidaten Ter afwisseling zulk Reddingbrigade en D monstraties geven, ter meisjes, o.l.v. mej. C< nummers figuurzwemn voeren. Een waterpolowedsti jonge ploeg van DAW damse De Dolfijn besli Diploma zwemi Zondag werden in D mens afgenomen voor zer. Van de cursisten 1 der Grient, directeur v te te Alkmaar, slaagde man, de heer Ad Boxei Schermer, de zwemme een poging heeft gedai over te zwemmen. De c maarse candidaten kreg een her-examen. RECTIFICATIE Voor het te Alkmiar gehouden exa men voor expediteur bij de Posterijen slaagden de heren B. Poeze en J N. Prins. DOVES-succi Enkhuiz Het athletiekbaansÉ DOVES geopend met Enkhuizen. De resultaten waren: Meisjes B: 80 meter: Jongens B: 80 meter prijs; F. Klijnsma 6e B. Bosman 2 prijs; P. c F. Klijnsma 5e prijs, v. d. Pol 4e prijs. Meisjes A: Vèrspring hoven 2e prijs. Kogel wenhoven le prijs. Jongens A: Hoogspri le prijs. Dames: 100 meter, 1 man 4e prijs Heren: 100 meter, kl ser 6e prijs. 800 meter, terboer 6e prijs.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2