Recordverbeteringen zijn mogelijk NU WEER OP IEDERS LIP! Ge Stad en Omgeving en ingrijpende wijzigingen DE EERSTE SCHEEPMAKER Luilakoptocht AGENDA Expositie van handenarbeid in de Rijkskweekschool Zevenhonderd kinderen slaagden voor het Veilig-Verkeers-examen DE ZOMERDIENSTREGELING NIEUW! NIEUW! Feestvreugde werd ontijdig verstoord Autotocht Ouden van Dagen Wonderwereld van vorm en vaardigheid DE„ heer Nap, leraar tekenen en han denarbeid aan de Rijkskweekschool en de organisator van deze expositie wel de meest interessante van alle tentoonstellingen, die de laatste tijd op dit gebied in Alkmaar hebben plaats gevonden vertelde ons, met hoeveel enthousiasme de leerlingen zich geven aan dit vak, dat op deze school ver plicht is. „Doen is denken" luidt hiel de leuze en de handenarbeid is een zeer mooie opleiding voor de maat schappij, die naast gevoel voor vorm en abstracte compositie een grote practi- scho vaardigheid ontwikkelt. Reeds lang bestaan er plannen eens een open bare les te geven, die ongetwijfeld de aandacht zal trekken, daar de lessen In handenarbeid door hun veelzijdig heid en het grote enthousiasme van de leerlingen een boeiend schouwspel bieden. D? heer Vernooy, Inspecteur van het lager onderwijs te Alkmaar, streeft er reeds lang naar om op alle scholen van zijn inspectie de handenarbeid als verplicht leervak in te voeren. Helaas stuit men hierbij vooral op een tekort aan bevoegde leerkrachten. Onze pro- De Kaasmarkt foo-pUcAe ötijjt omqetcw-eAcLe- fie&itfacd mm mmU DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID^ Vijftig candidaten werden afgewezen Zwemcracks in Alkmaar aan de start Aller ogen zijn thans gericht op Geertje Wielema en Ad Boxem Volledige Robbenploeg Middelbare Handels avondschool Beemster VRIJDAG 11 MEI l#öl De zomerdienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, die op Zondag 20 Mei in gaat, bevat voor Alkmaar geen ingrijpende wijzigingen. Het voor naamste verschil is wel, dat de treinen voortaan om negen minuten over het hele en halve uur zullen arriveren en om vijf minuten over (in de vroege ochtend vier minuten over) vertrek ken. Dat betekent dus, dat de binnen komende en uitgaande treinen elkaar tussen Heiloo en Alkmaar ontmoeten Een belangrijke verbetering voor het verkeer naar Haarlem is, dat men vrij wel de gehele dag in Uitgeest aan sluiting heeft. Op werkdagen rijdt een sneltrein van 7.55 uur vertrek Alk maar, Heiloo v. 8.01, Castricum v. 8.08. Deze trein rijdt daarna zonder te stop pen door naar Amsterdam aankomst 8 30. De sneltrein van 8.33 is vervroegd Etectrische Pindabrander van de Voorjaars-jaarbcurs werd geplaatst bij Spoorstraat 64, ALKMAAR DAGELIJKS WARME PINDA'S n.l. JAVA PINDA'S 50 ct. per 250 gr. CHINA PINDA'S 85 ct. per 250 gr. Ie Pinksterdag geopend van 2-6 u. 2e Pinksterdag de gehele dag! (Advertentie, Ing. Med.) Het is gewoonte dat de jongens en meisjes van de H.B.S. de laatste dag welke zij op deze school doorbrengen, enigszins feestelijk gedenken. In car- nevalskleding worden zij dan met de nodige lawaai-instrumenten als toeters, ratels enz. op een truck door de stad gereden en geven aldus aan hun feest vreugde uiting, nog niet beseffend hoe zij in latere jaren nog menig maal met weemoed aan hun rustige schooltijd zullen terug denken. Hedenmorgen heeft zich bij deze feesttocht een betreurenswaardig on geluk voorgedaan. Bij het draaien van de truck waarop de jongelui hadden plaats genomen, zijn ter hoogte van het Larribouwhuis enige jongens en meisjes van de wagen gevallen. Een paar jongens kwamen ér goed af. een meisje kreeg enkele schaafwonden maar haar klassegenote J. M. K. kwam zeer ongelukkig te vallen. Vanuit het Landbouwhuis werd haar de eerste hulp verleend. Daar men voor een her senschudding vreesde is de patiënte per auto naar het ziekenhuis gebracht. tot 8.28, aankomst Amsterdam 9.00. De sneltrein van 22.00 op Zon- en feestdagen vanuit Amsterdam zal niet meer stoppen in Uitgeest. In plaats van om 23.06 zal er m.i.v. 20 Mei 's Zondags een sneltrein om 20.30 uit Amsterdam naar Alkmaar vertrekken. Zij, die willen deelnemen aan de autotocht voor ouden van dagen op 15 Juni a.s.. kunnen zich opgeven op 16 en 17 Mei, Wilhelmmalaan 4, van 10— 12 en van 24 uur indien zij de leeftijd van ongeveer 70 jaar bereikt hebben. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat deze tocht speciaal'voor diegenen is, die nooit eens een dagje uitgaan, en dat de tocht alleen met autobussen ge maakt wordt. Het comité stelt zich voor deze keer vroeger te vertrekken, n.l. om 10 uur en om zes uur weer in Alkmaar terug te zijn. Zij, die voor deelname in aanmerking komen, krijgen bijtijds schriftelijk be richt. Op 12 Juni is van 10-12 aan hetzelf de adres gelegenheid voor hen die dit wensen, om inlichtingen te verkrijgen. Een 55-jarig huwelijk Het echtpaar J. BasDuin uit de Tuinstraat vierde gisteren in de fa miliekring zijn 55 jarig huwelijk. Dat er. ook van de zijde van vrienden en bekenden grote belangstelling bestond voor deze bijzondere gebeurtenis, be hoeft geen betoog De neer Bas was in het typografenvak. waarin hij van zijn dertiende tot zijn vijf en zestigste jaar werkzaam was. De laatste jaren werkte de heei Bas bij Boekhandel Ter Burg, waar hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikte Het echtpaar woont reeds 45 jaar in de Tuinstraat en on danks het feit. dat de bruidegom reeds 79 is en zijn vrouw 82 wordt heeft hij goede hoop op het diamanten huwelijk. Damclub WDQ Op de gisteravond gehouden club avond werden in de beide afdelingen voor de onderlinge competitie de vol gende resultaten behaald: Afd. I: D. J. HeyesH. Kruider 1—1. C. Dammer—A. Burgert 02, J. Kaal— H. J. Toepoel 0—2, P. Veer—W. Piede riet 11. Afd. II: A. Bosman-D. Davelaar 11 J. DikJ Deichmann 20, G. v. d KuytJ. Oostenbroek 20; J. Homina M. v. d. Pavert 02. Evenals het vorig jaar is door de afd. jeugdzorg (zorg voor de jeugd buiten schoolverband) voor morgen weer een luilakoptocht georganiseerd. Men ver trekt van het Canadaplein. De route is als volgt: I. Canadaplein, Paternosterstraat, Ka naalkade, Spoorstraat, Stationsweg, Ze- cherstraat, Visserslaan, Westerweg, i.a- moraalstraat Nassauplein (richting Eg- monderstraat) langs het Rozenpark naar v. d. Meystraat, Lindenlaan, Var- nebroek, Kennemerstraatweg (richting Heiloo), Comansstraat, van Houtenka de, Costerstraat, Steynstraat, Emma- straat, Nieuwlandersingel, Klein Nieuw- land, Groot Nieuwland, Laat, Koor straat, Langestraat, v. d. Boschstraat, Lombardsteeg, Ramen. Marktstraat, Waagplein. II. (als I tot en met Varnebroek) Hei- mërweg, Ritsevoort, Koorstraat, Lar- ;,:„traat, v. d. Boschstraat, Lombart- steeg, Ramen, Marktstraat, Waagplein. Route II zal alleen worden gevolgd door de jongste deelnemers aan de op tocht. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Tarzan's wonderbron (14 jr.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De onsterfelijke sergeant (14 jr.); Harmonie Theater, 8 uur: De schrik der zeven zeeën (14 jr.); Cinema Americain, 8 uur: Niemand de deur uit (14 jr.). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag; aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur. (Rex Theater 2.30 uur matinée). Wapen van Heemskerk, 8 uur: To neelvereniging Voorwaarts voert op ,,Als het verleden spreekt". Overdekte Zwembad, 730 uur: Na tionale zwemwedstrijden. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 4 tot en met 9 Mei zijn de volg'ende voorwerpen als gevonden aan gegeven. Ze zijn behalve op Zaterdag iedere werkdag van 17—18 uur te bevragen aan het bureau van politie: ballpoint, ceintuur, shawl, zakmes, portemonnaie, twee handschoenen, ra- diateur-dop, zwembroek, rozenkrans, sleutel, hark, handschoen, lepel, hondenhalsband met penning, sokken, handschoen, borstel, broche, trommel, rijwielsleutel, ceintuur, handschoen, klem met ketting, herenhandschoen, gebreide handschoenen, portemonnaie, dameshandschoen, padvindersriem, rubber laars, motortas met in houd en lakentje. Als gevonden bij het bureau van politie aan geven en op de daar bekende adressen te ver krijgen: vulpen, damesvest, sleutel, padvinders- riem, sleuteltje, gummi laars, kinderzitje, por temonnaie met inhoud, handschoen, rijwieltas met inhoud, vulpen en bijbehoren in étui, pa- rr.pluie, voetbalschoenen, padvindersriem met portemonnaie, dameshoed, halsketting, shawl, bloedkoralenketting, twee armbandjes, hoofd doek, portemonnaie met inhoud, horloge en geldsbedrag. |N de ruime, lichte werkplaats op de tweede verdieping van de Rijks kweekschool aan het Nassauplein is gistermorgen een zeer interessante handcnaibeill-tentoonstelling geopend. Er is hier werk van zeer uiteenlopende aard geëxposeerd, voornamelijk van de leerlingen der Rijkskweekschool, doch ook van de Willebrordus Stichting en de B.L.O.-school. Men ziet hier de bewonderenswaar dige resultaten, die bereikt kunnen worden met de bewerking van hout, karton, metaal, leer, boetseerklei en alle verdere denkbare materialen. Met papier en ijzerdraadzijn hier wonde ren gewrocht, die getuigen van een grote technische vaardigheid en een subtiel gevoel voor vorm en composi tie. Er hangt een enorme symbolische voorstelling, samengesteld uit een groot aantal uitstekende tekeningen der leer lingen, die op boeiende wijze het werk en het doel van de Rijkskweekschool weergeeft. Ten slotte is er een grote hoeveelheid studieboeken, werkmate riaal en gereedschappen tentoongesteld. „Doen is denken". Verplicht leervak? Wielrijder laveerde over de straatweg Als een zeilboot die met de wind te Kampen heeft, laveerde gisteravond om kwart over elf een wielrijder over de Kennemerstraatweg. Ter hoogte van i in gneemraadschap ging de taan zu onoordeelkundig over stag, dat hij zijn evenwicht verloor en kwam te val len. Daar hij bloedde en op de weg bleef liggen, werd de GGD gewaar- ■eiiuwd. Hij werd per brancard naar net ziekenhuis overgebracht, waar hij iverd onderzocht. Het resultaat van het onderzoek was zodanig dat de man >vederom op de brancard werd gelegd, doch m naa. het politiebureau werd gedragen, waar een brits voor hem ge- ree- stond n- arts had geconstateerd dat de bewusteloosheid was te wijten lan het overmatig gebruik van alcohol ■n behalve een bloedneus had hij geen kwetsuren gevonden. DIERENBESCHERMING Bij de inspecteur van Dierbescher- ming, de heer Verver in de Baanstraat, zijn ter beschikking van particulieren een bouv-er (2 iaar oud. teef, geen ge ,rpi.„n i een klein hondje '4 maan den oud, typ fox, reu, zindelijk). vincie heeft in dezen een grote achter stand bij de grote steden in het cen trum des lands, waar het vak reeds op vele scholen is ingevoerd. Een bezoek aan deze tentoonstelling in de Rijkskweekschool is zeer de moeite waard niet alleen voor onder wijsmensen, jeugdleiders en ouders, doch voor allen, die zich interesseren voor de mooie resultaten van vormge ving en technische vaardigheid. Hedenavond wordt in de Rijkskweek school een tweetal lezingen over de handenarbeid gehouden, die ongetwij feld veel belangstelling zullen trekken. GESLAAGD Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam promoveerde in de rechten onze plaatsgenoot, de heer A. A. M. Leesberg. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 13 stapels fabrieks- kaas en 3 stapels boerenkaas, wegende 40.000 kg. in totaal. De prijzen waren voor fabriekskaas f 1.86 en voor boe renkaas f 1.87 per kg. De handel was matig. Ook deze week was de aanvoer •weer toegenomen. Dinsdag waren te Bodegraven 93 par tijen aangevoerd, eerste soort f 1.96 f 2.02, 2e soort f 1.90f 1.95, extra f 2.04 met een kalme handel. In Woerden waren er Woensdag 121 partijen le soort f 1.95f 2.2e soort f 1.90f 1.94, zware tot f 2.05. De handel was kalm. Gisteren waren er in Gouda 180 par tijen 1 kw. f 1.95—f 2.02, 2e kw. f 1.90 f 1.94, extra kw. tot f 207 met een matige handel. Een aanzienlijk aantal bezoekers heeft, aangelokt door het zonnige weer, de reis naar Alkmaar onderno men. Het was daar in de schaduw van de oude toren weer een mengelmoes van allerlei talen. Zweden, Amerikanen, een Zwitsers reisgezelschap, Fransen, Engelsen, zij allen omzoomden het zon overgoten plein in dikke hagen om toch maar niets van het schilderachtige schouwspel te missen. Vandaag wordt nog een gezelschap uit Paderbom en dertig Italiaanse ingenieurs verwacht. De Eerbiedige Lichtekooi Wegens het enorme succes dat de vo rige opvoering van „De Eerbiedige Lichtekooi" van Jean Paul Sartre ten deel viel heeft de directie van het Gul den Vlies besloten nogmaals een voor stelling te organiseren van dit hoogst interessante stuk. Evenals de vorige keer wordt de navrante schepping van Sartre voorafgegaan door het geestige blijspelletje van Luisa Treves „De Brief van Don Juan". Van de medewerken den. noemen wij o.a. Enny Meunier, Ko van Dijk, Otto Sterman, Jan Teu- lings, Bob Verstraete, Magda Jansen, Vera Bondam, Ellen de Thouars e.v.a. De voorstelling is bepaald op Vrijdag 18 Mei. a.s. De aandacht wordt er op gevestigd dat alleen toegang kan wor den verleend aan volwassenen. Peuters op stap De gehele omgeving van het Cor nells Evertsenplein was gisteren in rep en roer door het verdwijnen van de driejarige Johanna K. en haar vierjarig broertje Anton, die van half elf spoor loos waren. Men alarmeerde de politie, die op haar beurt de omliggende gemeenten waarschuwde. Eerst 's middags om vijf uur werd het zoeken met succes be kroond. De motorpolitie vond de beide peuters onder de gemeente Akersloot. Ze waren zo vermoeid door hun lange wandeling, dat ze op weg naar huis in de zijspan in slaap vielen. (Advertentie, Ing. Med.) OP 12 MEI 1951 TE 4 UUR N.M. OPENEN WIJ DE IN EEN VAN HET DORPSCAFé „NIEUWENDIJK", DORPSSTRAAT 25 TE BERGEN De leiding van het Zd. Amerikaans (Surinaams) orkest is toe vertrouwd aan MAX WOISKI de populaire Surinaamse radio-artist, „Bestseller" van Columbia- Pathè- en Imperial-platen en exploitant van LA CUBANA te Amsterdam. Aanvelend, GERARD NIEUWENDIJK WHIP 01 (Advertentie, Ing. Med.) Ieder jaar weer slagen er talrijke kinderen van de Lagere Scholen uit Alkmaar en omgeving voor de ver- keersexamens, die hun eenmaal per jaar worden afgenomen. Ook dit jaar was het aantal candidaten zeer groot, namelijk 750 kinderen, waarvan on geveer 110 uit de buitengemeenten. De diploma-uitreiking vindt telken- jare in één der bioscopen van onze stad plaats, doch het aantal kinderen was dit jaar zo groot, dat men be sloot ze over twee bioscopen te ver delen. Zo kon het gebeuren, dat gistermiddag de Cinema Americain en het Victoria Theater gevuld wa ren met een enthousiaste kinder schare, die, nog onwetend van het al- of niet geslaagd-zijn, in een opgewon den stemming verkeerde met het oog op de gezellige middag, die ieder jaar aan de diploma-uitreiking verbonden is. Om half drie sprak de heer J. Ha- verlag in het Victoria Theater een welkomstwoord tot de leerkrachten en de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws en dankte de heer De Lange voor het kosteloos beschikbaar stellen van zijn zaal. Hij memoreerde, dat B. en W. de examens mogelijk hadden gemaakt, door de kosten hier van te dekken. Hij kon de verheugen de mededeling doen, dat de kinderen, die geen enkele fout in hun examen hadden gemaakt een veiligverkeers- speldje zouden ontvangen. De heer Haverlag zeide, dat naar zijn mening het schriftelijk gedeelte van het examen eenvoudiger was geweest dan voorgaande jaren, waarschijnlijk in verband met de nieuwe verkeerswet. Wanneer zwemsters van formaat, zoals Geertje Wielema, Greetje Galliard, Dicky van Ekris, Hannie Vermeulen, Tonny Hom, Jannie Welling en Annie de Groot, hebben ingeschreven voor wedstrijden is men er reeds bij voorbaat van ver zekerd dat deze wedstrijden een summum aan spanning zullen brengen. Deze zwemsters en nog vele anderen zullen Zaterdagavond in het koele nat van de Alkmaarse Overdekte duiken om elkanders krachten te meten. Bovendien komen de snelste Nederlandse zwemmers aan de start en zal dc zwemclub Admiraal de Ruijter een demonstratie geven van de zo vaak besproken kunstzwem-show. DAW en de Alkmaarse Overdekte bieden dus een programma zoals nog zelden in de kaasstad was te aanschouwen. De opbrengst van de wedstrijden komt geheel ten bate van het mr. Bierenbroodspotfonds, een fonds waaruit de uit zending van onze zwemmers naar de Olympische Spelen gefinancierd wordt. de twee favorieten Bonte en lie lier in de baan. Onze stadgenoot André Slik ker en Van Daatselaar zullen zich ver moedelijk niet in de strijd om de eer ste plaats kunnen mengen, of het moet zijn, dat de speciale training welke Slikker in Amsterdam volgt, thans '■eeds vruchten gaat afwerpen. Het zelfde nummer voor dames zal felle strijd tussen Tonny Hom, Jannie Wel ling en Annie de Groot te zien geven Met geen mogelijkheid is te voorspel len, wie hier met de eer zal gaan strij ken. Hannie Termeulen zal haar han den vol hebben om op de 100 meter borstcrawl de new-comers A. de Jonge den. Op dit nummer voor heren zal Ad on E. v. d. Ploeg op een afstand te hou Bc xem het gemakkelijker hebben. Zijn vriend en rivaal Joris Tjebbes moet verstek laten gaan in verband met een examen, en Geurtsen en Daatselaar zullen vermoedelijk niet tegen het ge weld van de DAW crack opgewassen zijn. Als Boxem kans mocht zien zijn snelste tijd. welke hij eveneens in Alk maar maakte, met een paar fracties van seconden te verbeteren, kon het Vrijwel de volledige Robben-ploeg komt morgen aan de start. Deze Hil- versumse vereniging heeft in Alkmaar steeds verrassende resultaten geboekt. In 1942 kwam Willy Haverlag als on bekend zwemstertje midden tussen de „keien". In 1946 zwom Nel van Vliet voor de eerste maal onder de 1 min. 20 sec. op de 100 meter schoolslag en het vorig jaar behaalde Geertje Wiele ma op de 400 meter borstcrawl een eclatant succes. De verwachting is ge rechtvaardigd dat Geertje Wielema ook na de wedstrijden van Zaterdag een prettige herinnering aan de Alk maarse Overdekte zal bewaren Enkele weken geleden bleef deze Stender pupil een halve seconde boven het wereldrecord van Cor Kint op de 100 meter rugslag. Zaterdag komt zij op dit nummer uit tegen Greetje Galliard en Dicky van Ekris en als Geertje in vorm is, zal zij wellicht in staat zijn het wereldrecord op haar naam le brengen. De 200 metei schoolslag heren brengt Nederlands record van Tjebbes wel eens ernstig gevaar lopen. Spannende estafettes. De overige persoonlijke nummers zijn de 100 meter vrije slag voor nieu welingen. Bij de dames komen o.a. df DAW-sters T. Tenkink en G. de Waard uit tegen Emmy Wielema, het zusje van Geertje, die wij iets sterker achten. Tot slot van de zwemnummers wor den tWee wisselslag-estafettes ver- zwommen. Bij de dames zwemmen G. Wielema, T. Hom en H. Termeulen tegen zes meisjes van DAW en zes van Nereus. DAW heeft het aangedurfd om bij de heren met Slikker, De Jong en Boxem uit te komen tegen de Bonds- ploeg Hessing-Kelder-Geurtsen. Nereus komt hier met zes man uit. Kunstzwemmen. Hoewel deze zwemnummers onge twijfeld uitermate belangwekkend zijn, behoort de kunstzwem-show van Zwemvereniging Admiraal de Ruyter uit Amsterdam eveneens tot de hoogte punten. Het kunstzwemmen is een nog maar kort in ons land beoefende tak der zwemsport, doch de Amsterdammers hebben het zich in korte tijd eigen ge maakt. Z.A.R. heeft, om alles volledig tot zijn recht te doen komen, zijn eigen geluids- en verlichtingsinstallatie mee genomen, waarmee een sprookjesachtig effect bereikt wordt. Als voorlaatste nummer komt het duo SchatensDenneboom enkele ko mische sprongen uitvoeren. Vooral de parodie op het kunstzwemmen moet kostelijk zijn. Tot slot wordt de polo-wedstrijd DAW I—Nereus I gespeeld. DAW heeft op het ogenblik een ploeg geroutineerde spelers, die de hoofdklasser Nereus zeker goed partij kunnen geven, zodat ook dit laatste programmadeel het aan zien ten volle waard zal zijn. Desondanks werden er toch 50 candi daten afgewezen. Spreker trachtte de kinderen ervan te overtuigen, dat men de verkeersregels niet alleen moet kennen, maar ook moet navolgen, want dat de examens dan pas nut hebben, wanneer men het geleerde ook in het verkeer in acht neemt. Na een film van Polygoon met Neêr- lands nieuws en een Mickey Mouse, een rolprent van Walt Disney, werd er pauze gehouden, waarin de heer Haverlag de diploma's en bloc aan de leerkrachten uitreikte, ter nadere verdeling onder hun leerlingen. Tot slot werd de aardige film „Dik huiden" gedraaid, die de kinderen met haar dwaze verwikkelingen een on vergetelijke middag bezorgde. BEVORDERING VAN LEERLINGEN Van kl. 1 naar kl. 2: Hillie Boshuizen (v.w.), Gatha Govers (v.w.), D. Masse- linde (v.w.), G. Smit, M. Spruyt, P. de Vries, A. de Wolf, E. Wouters, D. Wie- ring, F. Wiering, Tiny v. d. Neut, P. Oosttermeijer, G. Tol. Van kl. 2 naar kl. 3: K. v. d. B?rg, Nel Jansen, J. Prins, Oeke Reisma, Gré v .d. Sluys, J. Oldenburger (v.w.), W. Bédorf (v.w.), W. Kaptein (v.w.), Geri Vet. Van kl. 3 naar kl. 4: Anna Balder, L. Helfrich, B. Henke (v.w.), Greta Kant, P. Luken, B. Meijer, J. Sostman, H. de Vries (v.w.) Van kl. 4 naar kl. 5: G. Bakkum. J. v. d. Berg, Th. Birckhoven (v.w.), W. Kaandorp, A. Kout, B. Mors. Burgerlijke Stand Geboren Nicolaas A. M., z. van N. Wester en L. M. Ros. Elisabeth G. D., d. van J. J. Hendrikse en J. Reiss. - Ida M., d. van J. Tijssens en C. M. van der Vlugt. Ronald, z. van C. Metselaar en B. de Rover. Ondertrouwd: Johannes v. d. Brug en Johanna C. Pronk. - Antonius F. M. C. Koop man en Geertruida M. Comamandeur. An tonius Stouten en Catharina E. Oudhoff. Cornells N. Ket en Catharina Bruin. Simon H. Smit en Elisabeth M. Leinarts. —Simon Peperkamp en Catharina H. Molenaar. Nico- laar van Wieringen en Geerjte Boon. Wil lem G. van Uden en Alida de Vries. Petrus Mors en Maria J. Opdam. Overleden: Adrianus J. van Wetering, 81 jaar, gehuwd met E. H. Lenards. BURGERLIJKE STAND Geboren: Divera M„ P., d. van J. A. Boots en D. M. Commandeur. Getrouwd: Henricus Zijp en Maria J. Pauw. Cornelis Oudejans en Anna M. Spil. - Laurentius J. Smal en Johanna A. Spil. Overleden: Neeltje Bakker, 79 jaar, wed. van K. Jong. Grietje Schouten, 73 jaar, echtgen. van G. den Hartog. J GAZELLEHUIS - ALKMAAR'! gf Ritsevoort 4t - Tel. 2814 ff (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2