Stad en Omgeving De vacanties der lagere scholen Een contactorgaan voor het openbaar onderwijs Nieuwe telefoon-aansluitingen in ons district De Bergerhofspelers Jongens haakten in ten eigen bate ACENDA Spannende strijd om biljarttitel Kar» een lid der Christel, vakbeweging lid van de P. v. d. A. zijn? Auto vloog in brand Jeugdclub „Ontwaakt" Massale propaganda voor de turnsport Bergen Openluchttheal de volgende Met R1 dat wast immers 1 Klef DONDERDAG 17 MEI 1951 Er moet een regeling voor het gehele gewest worden getroffen Er wordt de laatste tijd uit de krin- g*n dèr V.V.V.'s sterk aangedrongen op vacantiespreiding aan de lagere scholen, in die zin, dat er naar wordt gestreefd voor de vacanties zoveel mo gelijk de hele maand Juli of de hele maand Augustus te bestemmen. Dit streven is begrijpelijk en, hoewel er stellig bezwaren aan verbonden zijn, biedt het ontegenzeggelijk grote voor delen, zowel voor degene, die van het vreemdelingenverkeer moeten leven als voor de vacantiegast. De pensionhouder verhuurt namelijk niet graag voor een periode, die niet samenvalt met een van de maanden Juli of Augustus. Wanneer zün gasten half Juli komen en half Augustus ver trekken, betekent dit voor hem dik- «wljls, dat zijn pension gedurende de gerste helft van Juli en gedurende de laatste helft van Augustus leeg staat. De vacantiegast, die zich moet richten naar de vacantie van zijn kinderen en die daarom aangewezen is op de peri ode van half Juli tot half Augustus, zal steeds moeilijkheden ondervinden. Men neemt liever een ander, die in de ge legenheid is de hele maand Juli of Au gustus te kunnen huren. Is vacantie gedurende Augustus voor Alkmaar niet aan te be velen? Nu valt voor alle Alkmaarse lagere scholen de vacantie niet in dezelfde tijd. De R.K. scholen hebben de maand Augustus vrij, wat voor onze stad het voordeel heeft, dat de kermisweek er dan in valt. De vacantie van onze open bare scholen begint in de regel op de derde Zaterdag in de maand Juli en duurt dan een maand. Dit jaar is men daarvan afgeweken en begint de vacan tie op 14 Juli. Deze regeling heeft, als veel regelin gen, die van zuiver plaatselijke aard zijn, het nadeel, dat ze niet sluit met die van de andere gemeenten, waar evenmin rekening wordt gehouden met Alkmaar als Alkmaar dit doet met hen. Men zou kunnen denken, dat dit lou ter interne aangelegenheden zijn, die niets met elkaar te maken hebben, doch dit is niet juist. Alkmaar als centrum gemeente heeft verschillende scholen, waarvan de vacantieregeling overeen komt met die der lagere scholen, maar die soms verschillende leerlingen van buiten trekken. Nu hebben de scholen in Bergen en Schoor! bij voorbeeld vacantie gedu rende de maand Augustus. Gaat een der leerlingen daarvan over naar Alk maar laten we zeggen naar de V.G. L.O.-school dan begint zijn vacan tie op 1 Augustus en hij moet half Au gustus al weer beginnen. Een zomer- vaeantie van slechts 14 dagen is voor een kind echter stellig te kort, er zal evenwel genoegen mee moeten worden genomen, wanneer het betreffende kind de Alkmaarse school zal bezoeken. Want het verschijnen 14 dagen nadat de cursus is begonnen wordt begrijpe lijkerwijze niet aanvaard. Alles bijeengenomen lijkt het voor Alkmaar, van gewicht de kwestie van de vacanties eens nauwkeuriger onder ogen te nemen. Verschillende omstan digheden vacantiespreiding, gelijk schakeling met de R.K. scholen, ker mis doen reeds de vraag rijzen of het niet beter is daarvoor de hele maand Augustus te reserveren. De plaats echter, die Alkmaar inneemt als centrumgemeente, maakt overleg met de omringende gemeenten nodig. Voor de komende zomer kan men al les natuurlijk laten zoals het is. We ge loven echter, dat het van nut kan zijn deze aangelegenheid in het komende jaar eens onder ogen te zien. Het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat men daarbij tot het resultaat zou kunnen komen, dat een andere regeling toch inderdaad voordelen biedt. Aan het bovenstaande betoog van een geachte inzender zouden wij het vol gende willen toevoegen: Inderdaad zou het natuurlijk veel eenvoudiger zijn als de scholen alle op de zelfde tijd vacantie hadden. Van ou ders uit onze buitengemeenten die met het gezin een vacantietocht willen ma ken, kan een deel der kinderen die Alkmaarse scholen bezoeken reeds half Juli vrij zijn, voor een ander deel begint de vacantie eerst in Augustus. Die anderen hebben dan maar 14 dagen speling want half Augustus moet de eerste groep kinderen weer in Alk- maars schoolbanken zitten. Het bezwaar van de pensionhouders, die thans hun verhuurperioden met halve maanden moeten afbreken en zo mogelijk weer aanvangen lijkt ons ook een argument van grote beteke nis. Dat kinderen door deze vacantie- verwarring in de zomerperiode maar 14 dagen vrij krijgen, is zeker een der zwaarste argumenten om het anders te doen dan het nu gaat. De afd. Onder wijs ten stadhuize heeft ons medege deeld, dat het verzoek om de vacanties op 14 Juli te doen ingaan afkomstig is van het Centraal Werkcomité; hoe wel de R.K. scholen zich daar aan niet gestoord hebben. Het allerbeste lijkt ons inderdaad, dat deze afdeling van onze centrumstad zich eens met de besturen van omlig gende gemeenten en tevens met die van de bijzondere scholen verstaat om tot een voor allen gelijktijdige vacantie regeling te komen, die dan het beste een volle kalendermaand zal kunnen omvatten. Goed werk voor de „Haak-in"-actie Met het stuk dat door hen met veel «ucces in April is opgevoerd, hebben de Bergerhofspelers zich in dienst ge steld van de „Haak-in"-actie en gister avond ten bate van het mooie doel in het Wapen van Heemskerk een opvoe ring gegeven van het toneelspel „Wes terman en Zoon". Inderdaad een prach tig idee, waarvoor de vereniging alle lof toekomt. Door de uitstekende wijze, waarop het boeiende stuk werd ver tolkt (we noemen slechts de uitsteken de mevr. Westerman, gespeeld door mevr. Kuindersma-Vis) en haar zoon Jos, gespeeld door de heer G. Boon) hebben de bezoekers een goede toneel avond meegemaakt. Na afloop werd nog een verloting gehouden voor het goede doel. Hedenavond wordt het stuk nogmaals voor de bekende „actie" gespeeld en wij twijfelen niet of velen zullen hun belangstelling tonen. Deze tweede avond zal met een bal besloten worden Plaatsvervangend veearts benoemd Benoemd is tot plaatsvervangend veearts in de Commissie van Beroep voor hengsten van het type trekpaard benoemd onze stadgenoot de heer D. Rempt. De heer Rempt werd bij het zelfde Koninklijk Besluit benoemd tot waarnemend veearts in de commissie van beroep voor hengsten van het type landbouwtuigpaarden en in de com missie van beroep voor hengsten van andere typen. AANRIJDING OP VLOTBRUG. Gisteren kwam een vrachtauto in on zachte aanraking met een wielrijder, doordat de motor van de wagen, juist toen deze zich op de oprit bevond, af sloeg. Hierdoor reed de wagen een me ter achteruit en ontmoette als hinder paal het voorwiel van een fiets, welke daarachter kwam. De vrachtauto is doorgereden, doch het nummer is be kend, zodat de schade te zijner tijd verrekend kan worden. Twee jongens van 15 en 11 jaar had den op hun school een kaartje voor de Haak-In-actie gevonden, welk docu ment voor hen een verschiet openoe van dik geldverdienen, zonder er veel moeite voor behoeven te doen. Broeder lijk zetten ze een inzameling bij arge loze gemeenteleden op touw en kwa men zodoende in het bezit van een be drag van f 1.45. Ze pleegden juist over leg over het besteden van dit geld en overwogen het om te zetten in snoen- goed. toen de politie tussenbeide kwam en de twee Inhakers meenam naar net politiebureau. Daar werd hun het fou tieve van hun handelwijze onder het oog gebracht, waarna ze huiswaarts mochten keren: bijna 1.50 armer en een (bittere) ervaring rijker. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Cinema Amcricain, 8 uur: Niemand de deur uit (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: De schrik der zeven zeeën (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De onsterfelijke sergeant (14 jaar); Victo ria Theater, 8 uur: Tarzan's wonder- bron (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ber gerhofspelers voeren ten bate van de Haak-in-actie „Westerman en Zoon" op. Cinema Americain, 8 uur: Het complot van het houten paard (14 jaar); Har monie Theater, 8 uur: De gouden kooi (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen zonder naam (18 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Vreeindelingen- legioen (14 jaar). Gulden Vlies, 8.15 uur: Comedia voert .De eerbiedige lichtekooi" van Jean Paul Sartre op. Hedenavond zal dan een aanvang worden gemaakt met het biljart-kampioenschap Noord- Holland Noord ancre libre. Zoals bekend is de inzet van dit tournooi de wisselbeker van de Verenigde Noordhollandse Dagbladen. Een der Alkmaarse favoriettn, Henk Hoogland, heeft van deelname moeten afzien. Voor hem in de piaats zal de Zaankanter Koomen de ongetwij feld zeer zware strijd tegen de andere deel nemers aanbinden. De Zaanstreek is met deze Koomen, Tambag, Overdijk en Broerse dus wel zeer sterk vertegenwoordigd. Zij zullen echter ervaren dat de Alkmaarders Wessels en Ven- neker, de Bergenaar Van Lingen en Peetoom u;l Schagen geen gemakkelijke tegenstanders zijn. Stuk voor stuk zijn deze spelers in staat een partij te winnen. Zonder twijfel wordt dit kampioenschap daarom een der spannendste tournooicn, ooit in Alkmaar gehouden. Nuttige wenken over Alkmaars openbare scholen Verschenen is no. 1 van de le jaar gang van het contactblad voor het openbaar onderwijs „Onze School", een uitgave van de afd. Alkmaar van „Volksonderwijs". In een woord vooraf schrijft de heer H. W. Holsmuller, voorzitter van de afd. Alkmaar van „Volksonderwijs" 't volgende: Het valt niet te ontkennen, dat aan het contact tussen school en ouders nog het een en ander ontbreekt. Wel kennen wy de ouderavonden, maar niet altijd worden daardoor alle ouders bereikt. En vele kinderen zijn thuis niet al te spraakzaam over hetgeen zij op school doen of hebben beleefd. Om deze redenen zijn er tal van ouders, die feitelijk niet weten wat er op de schcol omgaat; zij dragen geen ken nis van nieuwe onderwijsmethoden, die zijn ingevoerd, zij begrypen som tijds niet waarom het op de school thans anders toegaat dan in de tijd, toen zij zelf nog op de schoolbanken zatc.i en zo is er meer. Dit schoolblad beoogt het zo nood zakelijke contact tussen school en huis te verstevigen. Het heeft de be doeling u een kijkje achter de scher men te geven en by de ouders meer interesse op te wekken voor hetgeen er op school gebeurt, terwijl het uw belangstelling en sympathie wil vra gen voor de openbare school, die ons zo zeer ter harte gaat. Geschiedt de uitgave van dit eerste nummer uitsluitend door de afd. Alk- Hoofdbestuur wil de vraag liever niet beantwoorden De Eerbiedige Lichtekooi Door de bijzonder grote belangstel ling die de voorstelling van de toneel groep Comedia met het stuk van Jean Paul Sartre „De eerbiedige lichtekooi" destijds in Alkmaar mocht ondervinden, heeft de directie van het Gulden Vlies gemeend aan veler verzoek tegemoet te moeten komen en besloot nog een maal Comedia uit te nodigen het be kende werk van Sartre hier ter stede op te voeren. Morgenavond zal voor vele liefhebbers van het grote toneel er gelegenheid zijn met dit interessante stuk van Sartre kennis te maken. Aan de voorstelling gaat een blijspelletje van Louis Treves „De brief van Don Juan" vooraf. Wij vestigen er de aandacht op dat alleen aan volwassenen toegang kan worden verleend In de jaarvergadering der Neder landse Vereniging van Christelijke Kantoor- en handelsbedienden, die op 25 en 26 Mei op de „Ernst Willemhoe ve" te Den Dolder wordt gehouden, zal o.a. de vraag ter sprake komen yf het lidmaatschap van de christelijke vakbeweging verenigbaar is met het lidmaatschap van de Partij van de Arbeid De afdeling Alkmaar van de vereni ging van Christelijke kantoor- en han delsbedienden heeft in de vergadering van vorig jaar voorgesteld, het lidmaat schap van de Partij van de Arbeid on verenigbaar te verklaren met dat van de vereniging. Naar aanleiding daar van is een commissie ingesteld, die in haar concept-uitspraak concludeerde dat een uitspraak, als door Alkmaar bedoeld, indien zij wenselijk is. be hoort tot de taak van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Wel vindt de commissie, dat van de leden der ver eniging mag worden verwacht dat zii zich ook ten opzichte van andere taken in het leven niet voegen bij humanisti sehe organisaties.- Het hoofdbestuur is van mening dat een uitspraak van de vereniging in enigerlei vorm onjuist en ongewenst is. De afdeling Alkmaar is het daar niet mee eens en heeft een motie ingediend, volgens welke de vergadering de uit spraak der commissie tot de hare maakt en het hoofdbestuur verzoekt de vraag van het al of niet verenigbaar LERARES BENOEMD IN DRACHTEN Mej. I. Bos uit Alkmaar is benoemd tot lerares in de huishoudelijke vak ken aan de Lanabouwhuishoudschool te Drachten. WERK GEGUND AAn de fa. Huiberts en Punt is opgedragen het aanleggen van trottoirs en riolering langs de Lang'eweg en Schoolstraat in Slooldorp (gcm. Wicringermeer) voor de somma van f 14.980,- De firma was de laagste inschrijf- ster. zijn van het lidmaatschap der christe lijke vakbeweging met dat van de Partij van de Arbeid aan het C.N.V. voor te leggen. Het hoofdbestuur vindt dat aan vaarding noch verwerping van deze motie aanbeveling verdient, aangezien „zowel uit het een als uit het ander door criticasters van de christelijke vakbeweging munt zal worden gesla gen". Dixieland-klanken op Jazz-Society-avond De Jazz Society Alkmaar sluit het eerste half jaar van haar bestaan af tnet een originele avond. Morgenavond zullen er in de bovenzaal van „Tom" weer eens Dixieland-klanken te horen zijn. Evenals op de eerste openbare bijeenkomst fungeert Neerlands pro pagandist van dit genre muziek, de heer B. Stoppelman uit Amsterdan als inleider. Voor een duidelijke uiteenzetting is hij vergezeld van het orkest van de Amsterdamse Jazz Sociëteit „The Ca- nalstreet Jazz Band", waarin hij zelf banjo speelt. De heer Stoppelman verzorgt alom in den lande lezingen over de muziek, welke de negers reeds jaren geleden in de omstreken van New-Orleans brachten. Het huisorkest van de Jazz Society Alkmaar treedt als tweede orkest voo>' het voetlicht, nu met enige nieuw in gestudeerde nummers. De Dixieland-muziek neemt ook een voorname plaats in op de „orkesten- parade", welke deze vereniging op Zaterdag 9 Juni in het „Gulden Vlies" organiseert. Dit kunnen de jazzliefheb bers wel afleiden uit het optreden van het orkest „The River Boat Jazzmen", dat behoort tot één van de zeven bands, welke hun medewerking aan deze grote show toezegden. Het telefoonnet breidt zich geregeld uit De onderstaande lijst waarin Alkmaar een groot aandeel heeft geeft een over zicht van de nieuwe aansluitingen in het telefoondistrict Haarlem. Er blijkt wel uit, dat het telefoonnet zien geregeld uit breidt en dat steeds meer stad- en streek genoten tot de overuiging komen, dat zij voor hun dagelijkse werkzaamheden de telefoon niet meer kunnen missen. TELEFOONNET ALKMAAR 5615 Alkmaars Automobielbedrijf, .Kaiser- Frazer, Dijk 2a. 5503 Alkmaarse Be- stuurdersbor.d NVV, Mr P. J. Troelstra- kade 35. 5524 Siem Bak, architect, Re gulierslaan 8. 5628 G. P. v. Beekum, grooth. in lompen en metalen, P. C. Hoofd straat 15 (b.g.g. tel. 4598). 5724 W. v. d. Berg, Kanaalkade 67. 5429 C. Bloet- jes, aardappelen, groenten en fruithandel, Oude Gracht 68. 5819 G. de BoerHel der, Kanaaldijk 14. 5805 A. du Bois, Secretaris Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, Regulierslaan 1, Heiloo. 5419 P. J. Bozelie, penningmees ter Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, Westerweg 35. 5825 A. M. M. Broekman, bedrijfsleider, Julia- nastraat 16. 5914 Firma N. C. Bruin en Zn., gereedschappen, Machinerieën en winkelinventerissen, Prins Hendrikstraat 36. 5625 Café De Oranjeboom, J. M. v. d. Pal—Pekelharing, Korte Nieuwe- sloot 7a. 5721 Bouwplaten Industrie Conex N.V., A. Schoen, bedrijfsleider, Westerweg 37, Heiloo (na 17 uur). 5916 Dameskapsalon Lady Charme. Nieuw- poortslaan 13. 5707 Gebr. Dekker café De Bierkelder. Verdronkenoord 99D. 5714 M. A. Deurloo, keurmeester, Spoor straat 73. 3873 J. Th. Distelbrink, leraar lich. opv., Papiermolenstraat 1. 5301 Dumpstore Verenigde Naties, dir. W. F. Wiebeld, Verdronkenoord 125. 5824 J. J. Gerver, accountant, belastingadviseur, Waerdendelstraat 9. 3850 Mevr. A. Jan senvan Ham, Leeuwenbekstraat 23. 5387 K.ï. Vereniging Kennemerland, Groe- neweg 38, Bergen. 5909 woonhuis J. J. M. Koekenbier, Kennemerstraatweg 93. 5701 C. A. Köllmann, secretaris R.K. Arm bestuur, Verdronkenoord 27. 5726 Ant. Koopmans, chroom-, nikkel- en polijstin- richting, Nieuwpoortslaan 37. 5489 H. P. Koorn, Administratiekantoor Metiusgracht 23. 5402 J. C. Krijgsman, drukker, Waerdendelstraat 5. 5613 C. Ligthart, sigarenmagazijn, Ged. Nieuwesloot 109. 5507 Fa. Maasdam Dekker, sloperij en metaalhandel, werkplaats en magazijnen Sliksteeg 3. 5828 S. M. van der Meer, Frederikslaan 21, Heiloo. 5428 J. Ph Muller, Kennemerstraatweg 29. 5408 Museum De Kogel, dir. G. J. Jansên, Ap- pelsteeg 2. 5815 Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, afd. Alkmaar, se cretaris A. Singeling, Westerweg 109. 5728 J. J. van Os, Wilhelminalaan 3. 5586 S. H. den Otter. Hoeverweg 17. 5618 Fa v. d. Pol en Lansen, Auto-lak- en spui tinrichting, Nieuwpoortslaan 4 (werk plaats tel. 2166). r- 5585 J. Postma, Cur- tiuslaan 6, Heiloo. 5901 Ned. Genoot schap tot Reclassering, afd. Alkmaar. Wilhelminalaan 4. 5516 H. J. Reurslag leraar Ambachtsschool, Westerweg 302. Ringers' Cacao- en Chocoladefabrieken N.V.; 5723 mevr. C. A. M. van Lith, maatsch. werkster. Oudegracht 256. 5913 C. de Ruiger, Oudegracht 119. School- •ansluitingen5680 St. Laurentiusschool voor V.G.L.O., Koofd L. Rietveld, Wes- terkolkstraat 1. 5409 P. Schot, rijwiel handel. stalling en verhuurinrichting, Mient 41. 5580 J. G. Sinnige, fruit- en bloemenhandelaar, Kapelsteeg 1. 5823 W. Snekes, Nieuwlandersingel 55. 5589 P. A. Swier, Kennemerstraatweg 156. 5401 C. A. Tuyn, Koeltechn. Bureau en Machinehandel, Kooltuin 16. 5404 C. C. Wesseling, reclame- en decoratie-atelier Decora, Boterstraat 6. 5521 K. van der Woude, tandtechn. lab., Fnidsen 32. 5612 N.V. v.h. J. A. Zendijk Zn., vert. C. Meijer, P. Krugerstraat 5. TELEFOONNET BERGEN 2457 Mevr. A. E. Crena de long—Grans- berg, WaldorfAstoria, Buerweg 67. Duo WiJo (W. Lakeman), humoristen, St. Antoniusstraat 28. 2341 J. H. D. Nordemann, 't Winkeltje, KI. Dorpsstraat 25. 2759 H. de Paauw, Doorntjes 26. 2597 Pension Eikenhof. Guurtjeslaan 1. 2443 Pension Iris, Russenplein 3. 2030 Mevr. de wed. J. J. G. de Waal—de KleiJ- meer, Doorntjes 24. TELEFOONNET KOEDIJK 282 S. Barsingerhorn, melkhandelaar, Kanaaldijk 17. 255 A. Coevert, veehou der, Kanaaldijk 75. Gemeeente- en Ge meentelijke instellingen: 295 Gemeente werkman. 273 P. J. Lammerschaag, Ka naaldijk 65. 253 Fa. Gebr. Mors, riet dekkers. Helderseweg 67,. Bergen. 291 P. Posthumus, smederij, Kanaaldijk 271. 267 KI. de Ridder, erkend stamselectiebe- drijf, Kanaaldijk 98. 257 K. Silver landbouwer. Kanaaldiik la. 251 G. C Slotemaker. Kanaaldijk 2§2. 265 W. Slo- temaker, tuinbouwer. Kanaaldiik 242. 264 C. Visser, schildersbedrijf, Kanaaldijk ?R7. TELEFOONNET SCHOORL 264 G. M. G. Douwes Dekker, Bosch- manweg D 53a, Fancy. 304 W. L. M. E. van Leeuwen, letterkundige, Gortersweg C 224a. TELEFOONNET ZUID SCHERMER 214 P. Binnenwijzend, Zuidervaart 407, Stompetoren. maar van „Volksonderwijs", het ligt in het voornemen daarbij straks ook de oudercommissies en de onderwij zersvereniging te betrekken, hetgeen al bl\jkt uit de samenstelling van de redactie, waarin naast onderwijskrach ten, wier hulp wij natuurlijk niet kun nen ontberen, ook enkele ouders zit ting hebben willen nemen. Wanneer dit eerste nummer ver schijnt zal de aanmelding van de leer lingen voor de openbare scholen weer zijn opengesteld. De openbare school heeft in Alkmaar een goede naam en elkeen kan er van overtuigd zijn, dat zijn kind daar uitstekend onderwijs ontvangt. De openbare school dringt voorts geen enkele politieke of gods dienstige overtuiging op, zij voedt de kinderen in onderlinge verdraagzaam heid op tot alle christelijke en maat schappelijke deugden. Elke ouder, welke godsdienstige of maatschappe lijke overtuiging hij ook moge heb ben, kan zijn kind dus in vol vertrou wen aan de openbare school toever trouwen. Ik grijp daarom deze gelegenheid aan die ouders, die op het punt staan hun kind voor de eerste klasse der lagere school aan te melden, op te wekken hun keuze op de openbare school te laten vallen. Van harte hoop ik, dat de wens van de initiatiefnemers van „Onze School" om de band en de samenwer king tussen ouders en school hechter te maken in vervulling moge gaan en dit eerste nummer nog door vele zal worden gevolgd. De redactie van het nieuwe orgaan, dat nuttige wenken over onze open bare scholen geeft, bestaat uit: mevr. J. de WithDon, M. Slabbekoorn, C. Neef en M. v. d. Ploeg, Ranonkel straat 25, waar tevens het redactie adres is gevestigd. Bij de autosloperij van de firma Maasdam en Dekker in de Sliksteeg vond vanmorgen een ongeval plaats, dat boven verwachting goed is afge lopen. Een lid van het personeel was met een lasapparaat de achterbumper van een personenauto aan het slopen, zonder dat de benzinetank, die boven de achteras gelegen was, uit de wagen was verwijderd. De tank bleek nog benzine te bevatten. Vermoedelijk door een wegschietende vonk vatte de benzine vlam en sprong de tank uit elkaar. Een grote vlam en een vette rookwolk deed het ergste vermoeden. De sloper wist gelukkig nog tijdig on der de wagen vandaan te komen en sloot snel het lasapparaat af. Met een schuimblusapparaat en zand kon de brand worden geblust. Toen de poli tie ter plaatse arriveerde, was het ge vaar reeds bezworen. De sloper kreeg enige lichte brandwonden aan de handen. De bekende Alkmaarse regisseur Jan Huygen heeft zich ook bijzonder geïnteresseerd voor het Jeugdtoneel en in 't begin dezer maand heeft hij een groot succes behaald met de op voering van „Sneeuwwitje", dat door zijn Jeugdclub voor een uitverkocht Gulden Vlies werd opgevoerd. Hij wilde het hierbij niet laten en de jongeren nogmaals de gelegenheid geven te tonen wat zij bereikt hebben. Daarom is besloten nog twee opvoe ringen voor dit aantrekkelijk jeugd- spel „Sneeuwwitje" te geven en wel op a.s. Zondagmiddag twee uur m het Wapen van Heems*:e»k (speciale kinder- en fam.-voorstelling) en Maan dagavond d.a.v. in dezelfde zaal een 'amilievoorstelling. Er zijn speciale 'écors, bijzondere verlichting en fraaie costuums, terwijl de balletten staan onder leiding van mevr. Pran ger. Goed verzorgd „Jeugdtoneel" ver dient inderdaad aller belangstelling HOV speelt werken van Weense componisten Op Donderdag 24 Mei zal de H.O.V in 't Gulden Vlies te Alkmaar een concert geven, dat geheel bestaat uit werken van Weense componisten Onder leiding van Marinus Adam wordt het concert geopend met Schu berts Zesde Symphonie, waarna de so liste van deze avond, de bekende zan geres Dora Sehrama, een uitvoering zal geven van Der Hirt auf dem Felsen van dezelfde componist. De clarinet solo in dit werk zal worden gespeela door Antoon Strikkers, le clarinettist der H.O.V. Het programma na de pauze ver meldt werken van Joh. Strauss, Oscar Strauss en Franz Lehar n.l. Ouverture Ein Walzertraum, Neu Wien (wals), Intermezzo uit „1001 Nacht", Indigo und die 40 Raubér, alsmede 2 aria's uit de operette „Friederike" „Eva" van Lehar, welke door Dora Sehrama ge zongen zullen worden. Tot besluit van het winterseizoen zul len de verenigingen, aangesloten bij de Turnkring Alkmaar en Omstreken, Zondag een uitvoering in het Gulden Vlies te Alkmaar geven. Deze avond is bedoeld als een massale propaganda voor de turnsport, zodat men verzekerd kan zijn van een uitstekend program ma. Vrije-, rhythmische- en knots oefeningen zullen door de beste ploe gen naar voren worden gebracht. De keurcorpsen van de turnkring zullen aan alle toestellen demonstreren ep al leen dit zal reeds voldoende zijn voor de liefhebbers van de turnsport een gapg naar het Gulden Vlies te maken. De Alkmaarse turnverenigingen immers zijn in het gelukkige bezit van twee keurturners en -turnsters. Klaas Boot en Maup Volkers, Nini Madderom en Nel van der Wardt. Het is echter niet alleen dit viertal dat de aandacht vraagt. Verscheidene veelbelovende dames en heren, die maar weinig voor deze leden van de Nederlandse keur corpsen behoeven onder te doen, zullen gaarne willen bewijzen, dat zij even eens het een en ander in hun mars heb. ben. Dat dit turnfestijn met een bal wordt besloten, behoeft nauwelijks ver melding. RK AFCZeevogels 5—1 Gisteravond werd tussen RKAFC en Zeevogels een wedstrijd gespeeld om de beker van de afdeling Noord-Hol land. Hoewel de competitie-sfeer ont brak, is het toch een aardige partij ge weest. De Egmonders wisten heel lang stand te houden, in het bijzonder in die periode toen zij de score door de goed benutte strafschop, op 21 brach ten. De kans op een gelijk spel lieten zij toen echter glippen. Het keerpunt kwam, toen één der achterspelers van de gasten een overtreding beging en de toegekende penalty in een doelpunt werd omgezet, 31. Nadat AFC zich in het eerste kwartier een 20 voor sprong had verschaft, domineerde de Zeevogels tot de rust. De aanvallen werden aardig opgezet en er kwamen ook wel kansen, maar geen enkele wis ten de bezoekers te benutten. Na de rust waren de eerste twintig minuten voor AFC, waarna Zeevogels de reeds genoemde strafschop benutte. De laatste tien minuten speelde de thuisclub een gewonnen wedstrijd. Zij wisten toen de stand tot 51 op te voeren. Ondanks de grote nederlaag lieten de Zeevogels een prettige indruk achter. Buréerliike Stand Geboren: Marinus J., zoon van M. J Buijtendijk en A. van Wanrooij. Adrianus J„ zoon van A. J. van Wan rooij en J. Bakker. Franciscus, zoon van J. P. J. M. Wagenaar en P. R Kareis. Gehuwd: Cornells Groen en Hestertje Eenhuizen. Caspar J. M. Th. Botte- manne en Sophia M. Mans. Teunis Sabel en Guurtje Brouwer. Overleden: Johannes J. Femer, oud jaar, gehuwd met T. Koeman. Trijntje Beers, oud 74 jaar, gehuwd met R. Reek. Weer H.L.O.-examens Evenals vorige jaren zal de Natio nale Vereniging tot bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling de gelegenheid openstellen deel te nemen aan de oefeningen tot voorbereiding van het H.L.O.-diploma. Het behalen van hèt diploma houdt in, dat de proeve van een zekere geoefendheid in enkele takken van sport, w.o. wan delen, hardlopen, zwemmen en sprin gen, met succes is afgelegd. Het ligt in de bedoeling van het werkcomité op Maandag- en Vrijdag avond van 19.00 tot 21.00 uur te trai nen. Afwisselend zal men dan onder deskundige leiding op het Gemeente lijk sportpark athletiek kunnen be oefenen, in het Zomerbad of de Over dekte zich kunnen voorbereiden op de zwemeisen, en in de Wijde omtrek kunnen tippelen om de voorgeschre ven 25 kilometers met succes te kun nen lopen. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij de Overdekte te Alkmaar (tel. 3500) en bij de secretaris van het werkcomité, de heer F. de Wildt, Van Doornstraat II, Heiloo (tel. 2236), ./aar men zich ook kan aanmelden. Twee tenniskampioenen Bij de districtsjeugdkampioenschap pen, die dezer dagen te Alkmaar wer den gespeeld, wisten twee leden van Inside de overwinning te behalen. Bij de jongens won P. de Koning onbe dreigd en bij de oudere jeugd was het tijdens de Pinksterdagen B. Olie, die districtskampioen werd. Het jeugdteam van Inside won van WKF 2 met 62. Zondag wordt i e competitie hervat. Inside 1 ontva :t NMC 2 uit Den Haag, waartegen reeds een keer gelijk werd gespeeld. De .rijd kan dus spannend worden. Inside 2 trekt naar Amsterdam, naar VVGA 1, Inside 3 ontvangt Animo 1 uit Den Helder. Het vierde team gaat naar Wijk aan Zee, naar de Gieteling. HERSTELLINGSWERKZAAMHEDEN AAN DE SCHERMERVLOTBRUG In verband met herstelwerkzaamhe den aan de Schermervlotbrug over het Noordhollands kanaal, alhier, zal deze brug voor het landverkeer gesloten zijn op 28 en 29 Mei, 4, 5, 11, 12, 18 en 19 Jimi 1951. Al naar gelang de werk zaamheden vlot verlopen of stagnatie ondervinden zal de brug eerder of la ter dan deze data geopend kunnen worden. Gedurende deze sluitingsdata zal in de overtocht voor voetgangers en wielrijders worden voorzien door het inschakelen van een hulppont. GEMEENTEPERSONEEL HAAKTE OOK IN Ook onder het personeel van de ge meente Alkmaar ging de collectebus rond ten bate van de actie voor de kankerbestrijding. De opbrengst van de inzameling bedroeg f 1284,70. De gebruikers van het gemeenteslachthuis brachten een som van f 132,80 bijeen ZUIDERKOGGE, HEM, 16 Mei '51. Vroege aardappelen 5676; witlof a 2330; witlof b 1523; afwijkend 1216; uien afwijkend 58 TO; gele kool 6.60; sla 7.50—13 ct. CASTRICUM, 16 Mei 1951. Witlof I 1723, II 1116, prei 89i/«, spinazie 8, sjalotten 13, rabarber 4—5 sla 911, soepgroente 5, bospeen 3 0. postelein 32. aardbeien 90—1,25 per doosje. De poorten van het op te Bergen zullen op V: worden geopend. Het pi'' de zomermaanden begin! mière door het jeugdtt van „De Gecroonde Lee chiel de Swaen. Voor de van zal „De Corsicaan" Bernard Shaw worden o middags zal hetzelfde g< aeph in Dothan" van Vo Op 11 Juli, 's middags begint de opvoering van kleermakertje" van Grin uur 's avonds wordt ques" van Edmond Rostt teerd. Een unicum in de opi ringen is het optreden negerballet, dat overal dige successen boekte, c vinden op 18 Juli. De toneelvereniging „C ook dit jaar van de pat het stuk „Hij, Zij en Hi data van opvoering zijn niet bekend. Op 10 Augustus zal 1 circus zijn „tenten" in h theater opslaan. Het ge; André Carrell wordt evc zocht een tweetal avondi gen. Ten slotte zijn er o gen gaande met o.a. he volkstoneel en het geze Stet van Ierswoud. Het is de bedoeling, c rende het seizoen tenmin v/eek een voorstelling ir luchttheater wordt gegei Duits-Nederland; bouwdagen op d hogeschoi Op de door de Volkshog< niseerde Duits—Nederlands gen sprak gisteren de heei van het uitvoerend comité landse Raad der Europese de verhoudingen tussen be Spreker merkte op, dat land spreekt over Wes*eu werking, maar dat men grijpt, dat dit het opbreke deelte der nationale econom memoreerde, dat in DuRsl verlangen naar samenwerk Vervolgens schetste de in voerig de gevoelens ten op Duitse volk. In het jaar 19 ze op een absoluut nulpunt tot het inzicht gekomen, d land niet uit een Europese kan bannen en dat men moet zijn een basis van sa: zoeken. De Duitse houding maanden is er de oorzaal Er is helemaal geen op het fleuriger wasj Er is wèl reden om... gebruiken. Uw eigen ogen zull< teren, dat Radton beti dat U na de was in zo schoon als toen l kleuren stralen in om met de beste wil var geen schraalwaterspi Dat alles bereikt U 2 Radion.Omdat in Rac verwerkt: de modernste ingrediënten. Ze makei of de zon erin schittt Gebruik Radion voc Vraag om het reuzenp; ^adiw Witter i NEEM T REUZ. VETTE SCHAR. 5 PRACHT SCHOL. 4 PRACHT BOT, 5 MAKREEL, 5 pond PRIMA FILET, pei GROTE TONGSCH Verder KABELJAU enz., enz. DONDERD) als reclame 0.90 per p KONINGST

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2