Stad en Omgeving Alkmaarse brandweer werd tweemaal binnen twaalf uur gealarmeerd Alkmaarse Raad nam een kijkje in de Friese hoofdstad AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Brownie LR Tl Dl Het gebruik van de werphengel Toneelgroep„Comedia" trok volle zaal HARMONIE THEATER De Gouden Kooi Kodak i De Oostelijke oever is meestal de beste VICTORIA THEATER: Abbott en Castello in het Vreemdelingen Legioen CINEMA AMERICAIN: Het complot van het houten paard REX THEATER Vrouwen zonder naam driften ZATERDAG L9 MEI 1951 Voor brandies in loods en meelfabriek Tweemaal binnen twaalf uur is de Vlkmaarse Vrijwillige Brandweer uit- ïerukt voor een kleine brand, waar door het aantal alarmeringen in deze week tot vier steeg. Gistermiddag te vier uur gold het alarm een bergioods op het nieuwe industrieterrein Noord, terwijl hedenmorgen te half vier werd uitgerukt voor een begin van brand in de meelfabriek van de firma N. Tim mermans aan de Schermerweg. Op het industrieterrein Noord, waar de firma Bot uit Heerhugowaard het nieuwe perceel van de N.C.Z. bouwt, geraakte de motor van een kalkmolen in brand. Het benzine-reservoir vatte vlam en ln een oogwenk was de loods, waar tevens een partij portland was opgeslagen, een brandende fakkel. De Werklieden trachtten met twee tuin slangen het vuur te blussen. Hun werk Werd spoedig door de brandweer, on der leiding van de hoofdbrandmeester, de heer J. v. d. Idsert, overgenomen De schuur kon gered worden, doch de inhoud bekwam ernstige schade. Er ging een belangrijke hoeveelheid ce ment verloren. Toen hedenmorgen de dageraad gloorde, klonk in de huiskamers dei- brandweerlieden opnieuw het alarm. Ditmaal moesten de ladderwagen, een autospuit en een manschappenwagen zich naar de Schermerweg begeven, waar het personeel van de firma Tim mermans een begin van brand had ge meld. Door een stagnatie in de graan toevoer waren de molenstenen met el kander in aanraking gekomen en had den hierdoor de werking van vuur stenen verkregen. De vonken deden meelstof vlam vatten en de afzuiglei- ding zorgde er voor, dat het vuur ra zendsnel door de buizen naar hoger gelegen verdiepingen werd gezogen. Er ontstond een flinke rookontwikke ling, doch gelukkig kon door tijdig ingrijpen van de brandweer het vuur tot de metalen buizen beperkt blijven. Bij wijze van voorzorgsmaatregel werd „De Waarheid" vertoonde „De slag om Stalingrad" De filmdienst „De Waarheid" be legde Vrijdagavond in hotel Centraal een bijeenkomst, waar de Rusisschc rolprent „De slag om Stalingrad" ver toond werd. De heer H. Knuisting Neven wees er op, dat deze film duide lijk de verschrikkingen van de oorlog voor ogen stelt. Dit is, zeide hij, nood zakelijk, omdat de oorlogsopruiers de vrede bedreigen. Maar, zo verzekerde de spreker, het gooien van Amerikaanse atoombommen op Rusland was door de progressieve krachten van het vredesfront verijdeld. Vervolgens werd de zeer lange film „Slag om Stalingrad" gedraaid. Het scenario verhaalt van de ongetwijfeld verschrikkelijke en moedige strij,d van de Rusische soldaten en burgers tegen het oprukkende barbarendom van Hitiers vazallen. Van het Russische volk in hevige ellende krijgen we eigenlijk maar weinig te zien. Des temeer treedt Stalin op de voorgrond, die wordt voorgesteld als de verper soonlijking van de kalmte en inner lijke rust. waartegen mindere goden in het Kremlin bij lange na niet zijn opgewassen. Zijn besprekken vormen een te groot gedeelte van de film dan dat deze er technisch niet zou onder lijden. Economische betrekkingen met Frankrijk De heer mr. A. F. Fortanier, direc teur van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Frankrijk te Parijs, zal voor belanghebbenden bij de han delsbetrekkingen met Frankrijk te spreken zijn op Donderdag 24 Mei 1951 van 10 tot 12 en van 14.30 tot 17 uur, ten kantore van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Amsterdam, Beursgebouw, Damrak 62a te Amster dam-C. Het verdient aanbeveling, dat gega digden van hun voornemen doen blij ken aan het secretariaat van de Ka mer van Kooph. en Fabrieken voor Amsterdam (tel. 63393, toestel 5). Verandering in commando Zoals wij reeds in het kort hebben meegedeeld worden de officieren van het Leger des Heils, kapiteine A. H. Hassoldt en 2e luitenante J. den Har KAPITEINE DOETJES tog, met ingang van 24 Mei overge plaatst naar Zaandam. Als hun opv ;l gers zijn kapiteine .1 Do-ties en 2e lui tenante Rijsdijk aangesteld. een slang over het dak gelegd, doch tot spuiten kwam het niet. Verschillen de delen van de afzuigleiding werden gedemonteerd en de brandende meel- klonten verwijderd, dan wel met be hulp van snelblussers gedoofd. Te ruim half vijf kon de commandant, de heer J. v. Maarleveld, zijn witte „melige" brandweerlieden het bevel tot inruk ken geven. Verlaging vermakelijkheids belasting verzocht Voor de Donderdag te houden ge meenteraad is een verzoek ingekomen van de heer C. H. de Lange en mej. M. Weber, bioscoop-exploitanten, met het verzoek de belasting voor normale bioscoopvoorstellingen tot 20 pet. van de bruto-opbrengst te verlagen, voor het vertonen van films van bijzondere culturele of artistieke waarde geen be lasting of slechts 1/4 gedeelte van het normale tarief te heffen en de gewaar merkte toegangsbewijzen gratis aan de bioscoop-ondernemers te verstrekken. De heer K. Rus, exploitant van 't. Wapen van Heemskerk, verzoekt de vermakelijkheidsbelasting op het dan sen te willen verlagen. Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling •7 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Bonbons in plaats van Edammers Met heel wat vreedzamer bedoelingen dan in 1938 toen de vroede vaderen van Alkmaar besloten om met driehonderd mail sterk tegen de Friezen op te rukken, zijn de Alkmaarse gemeenteraad en de hoofden van dienst gisteren per bus naar Leeuwarden gereden om daar eens een kijkje te nemen in de huishouding van de Friese hoofdstad. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Het complot van het houten paard (14jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: De gouden kooi (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Vrouwen zonder naam (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Abbott en Coslello in het vreemdelingenlegioen (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 u.: Feest avond buurtver. „Bloemwijk" met de revue „Met een vrolijke lach". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag; aanvang der voorstellingen 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk. 2 uur: Jeugdclub Ontwaakt" voert „Sneeuw witje" op. Wapen van Heemskerk. 7 uur: Dan sen. Show orkest van de familie Kok. Gulden Vlies, 7.30 uur: Grote zaal uitvoering Turnkring Alkmaar en Om streken. MAANDAG Cinema Americain, 8 uur: Het complot (Advertentie, Ing. Med.) De liefhebbers van een sterke en in- van het houten paard (14 jaar); Har- teressante spannende speelfilm, zullen In gezelschap van burgemeester Van der Meulen, de vier wethouders, vele raadsleden en hoofden van dienst be zochten de Alkmaarders de veemarkt, de Leeuwarder Werkgemeenschap voor onvolwaardigen, het clubhuis voor de ongeorganiseerde jeugd en het sport velden-complex „Cambuur". In de nieuwe raadszaal op het stad huis werden vriendelijke woorden ge wisseld tussen de burgervaders van beide steden en overhandigde mr. Wy- tema zijn collega en de wethouders van Leeuwarden ieder een doos bonbons, product van een Alkmaarse industrie. „Kazen", aldus Alkmaars burgerva der, „zouden een minder tactisch ge schenk zijn geweest, omdat deze de strijd tussen de beide zuivelgebieden slechts zouden hebben aangewakkerd". Tijdens de excursie nam de Alkmaarse Raad kennis van de wijze, waarop in de Friese hoofdstad het verkeersvraag- stuk op de marktdagen wordt op gelost. De problemen ten aanzien van de veemarkt liggen in Leeuwarden iets anders dan in Alkmaar. De aanvoer van Stremming De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland te Haarlem brengt ter open bare kennis dat de vlotbrug over het Noordhollands kanaal te Alkmaar (Schermervlotbrug) wegens de uitvoe ring van herstellingswerken voor het landverkeer zal zijn afgesloten op 28 en 29 Mei 1951, 4 en 5 Juni 1951, 11 en 12 Juni 1951, 18 en 19 Juni 1951 of zoveel langer of korter als in ver band met de uitvoering der werkzaam heden nodig of mogelijk zal blijken te zijn. Gedurende deze tijden zal in de overtocht voor voetgangers en wiel rijders door een hulppont bij genoem de brug worden voorzien. Haarlem, 11 Mei 1951. De hoofdingenieur-directeur ONWEL GEWORDEN Gistermorgen omstreeks elf uur werd op de Koorstraat een 69-jarige man on wel. Hij is bij de heer v. d. Schilden binnengebracht en later door de GGD naar zijn woning vervoerd. Ook vond gistermiddag een zelfde ongeval plaats in een winkel op de Laat, waar plotseling een 28-jarige ver tegenwoordiger uit Amsterdam niet goed werd een tegen de grond sloeg, Hierbij liep hij vrij ernstige verwon dingen aan zijn neus op. Hij is naar het Centraal ziekenhuis vervoerd, alwaar hij verbonden werd en na enkele uren weer kon vertrekken. Van de hem be handelde geneesheer had hij echter een verbod gekregen in zijn auto verder te rijden. vee is er veel groter, de markt zeli ruim met goede toegangswegen. De gro te moeilijkheid is voldoende parkeer gelegenheid te vinden voor de duizen den auto's, die op Vrijdag de stad bin nenkomen. Met een Friese koek als afscheids geschenk vertrokken de Alkmaarse gasten om vijf uur 's middags weer naar „Holland". De kaasmarkt was deze week beter Nadat we de laatste weken geregeld flauwe kaasmarkten hebben gehad met dalende prijzen, was de toestand deze week aanzienlijk beter. Wellicht was het de export naar Duitsland, die voor de deur staat en het vertrouwen weer herstelde. Hoe het ook zij, de moed was er weer, er werd meer ge kocht ook op speculatie, dus 'in het vertrouwen, dat de goede markt zich wel zal handhaven en de prijzen lie pen op. Leeuwarden noteerde voor volvette Goudse 3 cent hoger dan de vorige week, voor Edammers 1 cent hoger De noteringen werden daarmee f 1.87 f 1.88 voor volvette Goudse en f 1.74 1.75 voor Edammers. Er werd echter boven deze prijzen verkocht. Volvette Goudse werd ver handeld voor f 1.91f 1.92. monie Theater, 8 uur: De gouden kooi (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen zonder naam (18 jaar); Vic toria Theater, 8 uur; Vreemdelingen legioen (14 jaar). AVapen van Heemskerk, 8 uur: Jeugdclub „Ontwaakt" voert „Sneeuw witje" op. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag 20 Mei zullen beschikbaar zijn de huisartsen J. Maats. Steynstraat no. 1 (telef. 2387) en C. J. Poortvliet. Egmonderstraat 16 (telef. 4282). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Wanna op het Ritsevoort no. 5. Grote zoekers Brillante foto's Formaat 6x9 Prijs f 23.— Speciaal Kodak Dealer ""i n n n i n i n u r n d:.e h h FtlR a H':S T LANGESTRAAT 17 (Advertentie, Ing. Med.) Het was jammer, dat zo weinigen gis teravond gehoor gaven aan de uitnodi ging van de afd. Alkmaar van de Alg. Hengelaarsbond voor de lezing die werd gehouden door de hengelsport specialisten Geudeker, Van Koten en Vogel. De twintig hengelaars echter die van hun belangstelling blijk gaven, hebben ten volle genoten van hetgeen deze avond werd verteld en van de keurcollectie werphengels die de heer Vogel had meegenomen. De bekende sportjournalist Chris Geudeker, sprak in zijn inleiding over de grote veranderingen die in de laat ste jaren op hengelsportgebied te con stateren zijn geweest. De samenkom sten van de viscolleges lijken in niets meer op de dronkemansfuiven die ze vroeger wel waren. Ook de uitvinding van de werphengel bracht een revolu tie op hengelsportgebied. Als voorde len van het gebruik van de werphengel noemde spreker het vissen op groten diepten en op anders onbereikbare plaatsen. De nadelen zijn de conflicten met de overheid die men geregeld heeft door de verouderde Visserijwet. De heer Geudeker stelde zich op het standpunt, dat er in dit opzicht geen verschil mag worden gemaakt tussen de werphengel en de vaste hengel. Goede voorlichting geboden. De heer Vogel vertelde op geestige wijze iets over de vele manieren die er zijn om aan een werphengel te komen. Hij waarschuwde met nadruk tegen de practijken van enkele verkopers die voor ongehoord hoge prijzen het slecht ste materiaal van de hand doen. Men kan zich het best laten voorlichten door een vertrouwde winkelier. Ter il lustratie van zijn betoog toonde de heer Vogel een groot aantal werphen gels die hij speciaal voor dit doel had meegebracht. Waar te vissen. De heer Van Kooten bouwde een ge heel nieuwe theorie op over de plaats waar men het beste kan vissen. Men moet daarbij rekening houden met de wind en de onderstroming van het water. Spreker raadde aan zoveel mo gelijk op de oostelijke oever te vissen, steeds met het gezicht naar de wind ge keerd. Op een desbetreffende vraag antwoordde de heer Van Kooten dat het niet verplicht is aan de lijn van de werphengel een dobber te bevestigen Daar vele politiemannen in deze omge ving er anders over schijnen te denken is het aan te bevelen een procesverbaal uit te lokken. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR, Kapelkerk, 10 uur ds. v. d. Brink uit Bruinisse (verbeterde opgave). Grote kerk, 5 uur ds. De Groot uit Apeldoorn, onderwerp: „Wat de kerk presenteert?". BERGEN, Rehoboth, 10.30 uur ds De Groot uit Apeldoorn, onderwerp: „Leven op het Kerk hof", E7..: 37, DIRKSHORN, 10 uur ds. Post. WARMF.NHUIZEN, 7 uw ds. Post. OUDE VIEDORP, 7 30 uur ds. Postnia. NIEUWE MEDOHP, Doopsg'ez. gem., 10 uur da. Franken-Liefrinck. D.D.D. WON IN HEERHUGOWAARD Donderdagavond speelde Damclub DDD te Heerhugowaard een vriendschappelijke wed strijd tegen SNA. Hoewel DDD verzwakt was door verhindering van enkele spelers, mag het resultaat van SNA een 11—17 nederlaag toch eervol worden genoemd. De uitslagen zijn (SNA—DDD): P. Groeneveld -J Schuit 2—0; L. Konijn—N. Oud 0—2; G. Groeneveld—H. Hemels 0—2; A. Smit—G. VVoonijk 1—1; K. Kloosterboer—J. lorna 1—1; A. Oudhuis—L. Verver 1—1; Jac. Borst—D. Peerdeman 2—0; A. Hoogehoom—P. Booy 0—2: 1 Appelman—J. Mekken 2—0; M. Oudhuis D Stam 1—1; 1. Smit—G. Bakkum 0—2; ,1. Groot—P. de Wijn 0—2; C. Steur—C. Baldei 0—2; G. Appelman—T. Korn 1—1, deze week ;,De Gouden Kooi" met grote voldoening zien. Het is het ver haal van een karakterloze avonturier Bill, die de charmante Judith, een nobel meisje aan zich weet te binden en in het ongeluk stort. Spoedig blijkt dat de Franse ster Madeleine Lebean, de eigenares van een nachtclub in Pa rijs, de Gouden Kooi geheten, ook in relatie staat met Bill, wat tot tal van complicaties aanleiding geeft. En dan is er de sympathieke dokter Alan, die het zo eerlijk en oprecht met Judith meent, doch eerst na tal van boeiende speel- scenes zijn ware liefde beloond ziet. Wat de fraaie vertolking der voor naamste rollen betreft, heeft de reeds beroemde Jean Simmons (die als Ophelia in Hamlet zo succesvol debu teerde), de rol van Judith op schitte rende wijze gespeeld. Maar niet minder sterk was de bekende David Farrar, die de wel zeer onsympathieke rol van Bill met opmerkelijk talent vertolkte. Zeer moeilijk is de rol van Alan, maar Ja mes Donald trok door zijn mooie ver tolking van deze nobele dokter aller aandacht. Opmerkelijk was ook de Franse zangeres Madeleine Lebean, die haar rol de juiste plaats in deze film gaf. Dat ook aan de kleinere rollen de beste zorg was besteed, pleit voor de bekwame regisseur Basel Dearden. Een prima speelfilm vol spanning, die de aandacht waard is. Een tweetal zeer actuele journaals, die verschillende gebeurtenissen van recente datum doen meebeleven, en een interessante documentaire over de bij zondere stad Triest, leiden het hoofd nummer in. In het Holl. Nieuws zijn fraaie opnamen van bijzondere gebeur tenissen. Padvindstersfeesten, zeilwed strijden enz. terwijl de buitenlandse journaals in actualiteit niet onderdoen en bijv. een uitgebreide reportage ge ven van het bezoek van het Deense Ko ningspaar aan Engeland. Men verzuime de journaals niet. In het Victoria Theater draait deze week een lachfilm van de onverbeter lijke komieken Bud Abbott en Lou Costello. Ditmaal creëren zij op de hun bekende wijze twee legionnairs, die in het Franse Vreemdelingen Le gioen de zotste avonturen beleven. Vooral Bud Abbott, de droge dikzak, weet zijn rol op voortreffelijke wijze te vertolken. De mimiek van >-<eze humorist doet het publiek vele keren in een lachsalvo uitbarsten. In de meest spannende en dramatische scè nes laten de twee komieken de toe schouwer lachen, door er telkens een droog humoristisch cachet aan ce geven. Ook de wijze, waarop zij voor vijf jaren in het Vreemdelingen Le gioen tekenen is voortreffelijk en niet te vergeten de vermakelijke achtervol gingen van de Algerijnen. Zo heeft men door de film een spannend avon tuur geweven, dat over het geheel echter meer humor dan spanning brengt. Ook de romantiek wordt niet vergeten, alhoewel men de liefde van Bud voor de Oosterse schonen op een wel zeer komische wijze heeft uitge buit. Al met al een film, die menigeen een avond van onbezorgde humor zal brengen. Drie Britse officieren zijn er tijdens de oorlog in geslaagd, uit een krijgs gevangenenkamp in Duitsland te ont snappen, door een tunnel onder d« prikkeldraadomheining door te gra ven. Een hunner, Eric Williams, schreef over zijn belevenissen een boek, dat een best-seller werd. Van dit geschrift is een rolprent gemaakt, welke het over de gehele wereld bekende ver haal nog eens weer op eigen wijze vertelt. Zo we het al niet wisten, kan „Het complot van het houten paard" ons duidelijk maken, dat de Engelsen in staat zijn, een uitstekende film te ma ken. Spanning en nuchtere humor zijn er twee voorname, met intelligentie gehanteerde ingrediënten van. De si tuatietekening is knap: een enkel beeld is voldoende, om een plaats naar uiterlijk en sfeer te typeren. Voeg daarbij een uitstekende rolbezettingen een typering, ook van de kampbewa king, die eigenlijk nergens vervalt in het zo verleidelijke zwart-witschema en de lezer weet, waar hij deze week een voortreffelijke avonturenfilm kan vinden. De film, die deze week in het Rex Theater vertoond wordt, behoort tot een genre dat na de oorlog veel opgeld deed. De realistische rolprenten, voor al van de Italianen, hebben vermaard heid gekregen. Het is dan ook vooral aan het realistisch gegeven te danken, dat de film het doet. De uitwerking legt hier niet dat gewicht in de scnaal als b.v. bij een showfilm vereist is. „Vrouwen zonder naam" toont ons de vrouwen, die in de na-oorljgse „displaced persons"-kampen opgeno men worden. De Hongaarse regisseur Geza Radvanyi schreef het scenario na een bezoek aan een kamp in Italië, waar de bevolking een bont alle gaartje is. Het is dan ook niet ver wonderen, dat de regisseur bij de ver filming over een uitgelezen staf spe lers beschikte uit verschillende landen gerequireerd. De hoofdfiguur is de jonge Joego slavische Anna Petrovitch. Zij vv ;rdt het meest gedrukt door de gedachte, dat de door haar verwachte baby in gevangenschap geboren zal worden. Verschillende keren probeert ze te ontsnappen, maar de kampafsluiting is te hecht en de bewakers zijn onvermurwbaar. Tijdens een feest- voorstelling baart zij een welgescha pen zoon. De vrouwen zingen steeds luider om het gekrijs van het nieuwe mensje te overstemmen. Anna sterft. Een bewaker ontfermt zich over de baby en Anna's zoon zal eens toch in vrijheid opgroeien Rond de hoofdfiguur zijn verschil lende vrouwen geschaard, de prostitué, Yvonne, de Duitse officiersvrouw, de Nazi-verpleegster Hilda, die door de vrouwen en passant geliquideerd wordt, de krankzinnige Poolse en vele andere typen die het kamp karakterispi-en. Na een massale uitbraakposo7-- "eeft de Italiaanse commandant aan. waar 't in deze film omgaat: „Iedereen bang voor iedereen. Ik houd jullie niet vast, maar de wereld". In het voorprogramma uitgebreid Neerlands nieuws en Wereldnieuws van Polygoon-Profilti; en een alleraardigst tekenfilmpje van Walt Disney. Zeer goede prestatie van Enny Meunier Spel van menselijke Het zyn wel stukken van een ge heel verschillend genre, welke de to neelgroep „Comedia" hier gister avond in 't Gulden VIie3 voor en na de pauze heeft geboden; het luchtige blijspelletje van Lulsa Travers: „De brief van Don Juan" en het realisti sche drama van Sartre „De eerbiedige lichtekooi", maar zij tonen ons beide de mens in zijn natuurlijke reacties. Het blijspelletje doet dat op amu sante wijze. De vrouwen die hierin op treden hebben al haar maatschappe lijke en morele plichten vergeten als zij openlijk van hun verboden liefde getuigen voor de enige man die er voor haar op de wereld bestaat. Een tikje te overdreven, en beetje te amu sant, maar toch met een kern van waarheid en de moraal dat de vrouw als gevoelsmens van geen bedrog of ontrouw overtuigd wil worden als zij de stem van haar hart laat spreken. Een compliment voor de charmante actrices Ellen de Thouars, Magda ïanssens, Vera Bondam, Joekie Broe- delet, Truus Dekker en IJda Andrea. Décor en costumes hebben er zeker toe bijgedragen de opvoering van dit tlijspelletje tot een succes te maken. Na de pauze een stuk van Sartre, die het innerlijk van zijn figuren blootlegt en met het ontleedmes in de hand koud en cynisch te voorschijn brengt wat hij daarin vindt aan haat. kortzichtigheid en zelfoverschatting, aan sluwheid en onmeedogendheid, maar ook aan argeloosheid en na tuurlijke goedhartigheid. Met een viertal prominente figuren, de argeloze goedhartige lichtekooi, de neger met het minderwaardigheids complex, de bruut en de geslepene heeft Sartre in dit met spanning ge laden stuk een spel van menselijke driften gegeven, wy zullen er niet veel over zeggen, omdat dit rauwe spel hier reeds eerder opgevoerd en uitvoerig besproken is geworden. Een woord van hulde aan allen die dit weer hebben uitgebeeld, aan Ko van Dijk als Fred Otto Sterman als de neger en Jan Teulings als de lis tige senator. Bovenal aan Enny Meu- rier, de vrouw zonder eer, wier recht vaardigheidsgevoel door list en ge weld tot zwygen gebracht wordt. Een stuk dat vooral aan de vrou welijke hoofdrol zeer zware eisen stelt. Dat aller spel gewaardeerd werd, heeft een geheel gevulde zaal aan het slot door een spontaan en lang durig applaus bewezen. Ad. Twee bekendmakingen van hoofdingenieur De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstraat in de directie Noord- Holland te Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de scheepvaart door het Noord- Hollands kanaal tussen Spijkerboor en het pontveer te Akersloot wegens het leggen van waterleidingzinkers zal zijn gestremd op de Zondagen 20 Mei, 3 Juni en 17 Juni 1951, telkens van mid dernacht tot middernacht. Helpt het Rode Kruis Om de binnenkort te houden inzame lingsactie van het Rode Kruis te doen slagen, is de assistentie van een flink aantal medewerkers noodzakelijk. Zij die zich enkele uren beschikbaar wil len stellen voor dit sympathieke doel, kunnen zich dagelijks, doch liefst zo spoedig mogelijk, aanmelden bij de heer W. A. J. Spruyt, Kofamagazijnen of 's avonds aan zijn privé-adres. Lan- gestraat 34 A Op ieder moge een be roep worden gedaan het Rode Kruis naar vermogen te steunen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2