f 2191,37 voor Haak in! De heer Rus verweert zich fel Waar sfaan de zeven iorens? RAAD VAN HEILOO Het gymnastieklokaal was de twistappel Raad op z'n slechtst? Langendijk Noord-Scharwoude Zilveren jubilaris Zuid-Scharwoude Kolfwedstrijden té Zuid-Scharwoude Petten Bergen Warmenhuizen Heer-Hugowaard UITSLAG TORENPRIJSVRAAG Alkmaars laatste kans ZATERDAG 19 MEI 195*. Het belangrijkste deel van de vergadering, die gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester Kaiff werd gehouden, was wel het verweer van wet houder Rus tegen een ingezonden stuk, dat door één der Raadsleden in het Kieuw Noordhollands Dagblad van 22 Maart was geplaatst. Omdat het „voor de goegemeente een weinig elegant beeld zou opleveren, indien ik hem op dezelfde plaats van repliek diende", aldus de heer Rus, „heb ik voor dit verweer een openbare Raadszitting verkozen". Op 22 September had de Raad, volgens de beer Rus een verzoek van het R.K.-schoolbestuur goedgekeurd voor de bouw van een R.K. meisjesschool en twee gymnastieklokalen, voor elke bevolkings groep één. Eén van deze lokalen zou gebouwd worden bij de R.K. meisjesschool. Door verslechtering van de financiële toestand, daarna, scheen het evenwel onzeker, dat het tweede gymnastieklokaal spoedig zou volgen, weshalve de meerderheid van de Raad besloot het enig in 1951 te bouwen gymnastieklokaal op een centraal punt in de gemeente te projecteren, zodat alle bevolkingsgroepen er op de meest effectieve wijze van konden profiteren. congierge zal met honderd gulden ver laagd worden. Verder werd het voorstel van B. en W. aangenomen om aan de Stichting „Woningcomplex voor bejaarden te Heiloo" een geldlening van 4000 te verstrekken, tot dekking van de in richtingskosten van de keuken. De uitvoering van de rioleringswer ken „Oost" werd gegund aan de aan nemer A. Schram te Beverwijk voor een bedrag van 14.200. Op 13 December 1949 is aan het architectenbureau Verhagen, Kuiper, Gouwetor en de Ranitz te Rotterdam opdracht gegeven tot het voorberei den van een herziening der bestaande uitbreidingsplannen in de gemeente. In verband daarmede werd besloten, dat deze herziening, met uitzondering van het gedeelte, behorende tot de be bouwde kom en dat gelegen ten Noor den van de Zeeweg en ten Westen van het gedeelte van de Westerweg, vanaf de Zeeweg tot de Schuine H.B. Laan wordt voorbereid. Aan de vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Heiloo zal een voorschot van de wedde van de tijdelijk aangestelde vakonderwij zers aan de Christelijke School voor het vak nuttige handwerken voor meisjes, worden toegekend. Vaststelling vergoeding en uit gaven over 1950 bijzondere scholen. Het bedrag per leerling ingevolge artikel 55bis bedraagt voor het jaar 1950 voor het lager onderwijs ƒ19.64 en voor het voortgezet lager onder wijs ƒ28.14. De vergoeding waarop de besturen der bijzondere scholen over 1950 aan spraak hebben, bedraagt dus: voor de R.K. Jongensschool ƒ7279.89; voor de R.K. Meisjesschool ƒ7417.37; voor de Christ. School ƒ1551.56; voor de R.K. Meisjesschool voor V.G.L.O. 1941.66. Na aftrek der voorschotten dient aan het R.K. kerkbestuur nog te wor den uitbetaald: voor de R.K. Jongens school ƒ170.21; voor de R.K. Meisjes school ƒ157.12; voor de R.K. Meisjes school voor V.G.L.O. ƒ1003.66. Aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal School onderwijs dient nog te worden uitbe taald ƒ261.87. De raad besloot deze bedragen al dus vast te stellen. Volgens de ingezonden stukkenschrij- ver waren er na de aanvankelijke toe stemming geen nieuwe belemmerende feiten aan 't licht gekomen. Hij noem de de argumentatie van het niet-Katho- lieke deel van de raad kleinzielig en gezocht. De heer Rus betoogde, dat 't Openbaar Onderwijs, niet alleen plaat selijk, figuurlijk gezien, met de rug tegen de muur vecht. Verder zeide hij, dat hetgeen in Heiloo gebouwd moet worden om de schoolgaande jeugd op te vangen, zeker de draagkracht der gemeente te boven gaat. De schrijver had aangevoerd, dat door deze gang van zaken het gemeentelijk leven ern stig kan worden geschaad, „Elk raads lid moet zich bewust zijn het gemeen tebelang te dienen". De heer Rus ant woordde bondig, dat het geensdeels het niet-Katholieke deel van de bevolking is, dat zich van de andere bevolkings groepen distancieert, waardoor het ver enigingsleven „hier en overal elders" in vele gevallen werd geschaad. Vol gens de heer Rus zou een tweede gym nastieklokaal voorgoed van de baan zijn, als besloten werd het eerste bij de R.K. Meisjesschool te bouwen. Doves een argument. Een doorslaggevend argument voor de bouw van een gemeentelijk gymlo kaal was volgens het verweer de ver eniging „Doves", die met haar 140 leden „een stuk volksgezondheid is". Wij hebben het gemeentebelang op brede basis te dienen", aldus de heer Rus „en moeten de onderscheiden be langen objectief en naar eerlijke over tuiging afwegen. De gelden van de ge meente dienen goed te worden besteed, en moeten het hoogst denkbare effect sorteren". Wethouder Rus besloot zijn rede: „Ik koester de hoop, dat middels de Raad een voorstel zal worden ge daan, om in afwachting van betere tij den opdracht te verlenen aan onze Gem.dienst een ontwerp voor een Ge meentelijk gymnastieklokaal op papier te stellen en dit lokaal te plaatsen in het Plan-Centrum"., Literaard kwamen de reacties voor namelijk van de K.V.P.-zijde. Hun voorzitter, de heer Bolten zou een po lemiek in de pers eleganter hebben ge acht, omdat de andere partij zich hier niet kan verweren. Hij zeide, dat des tijds, na overleg met een commissie uit Ged. Staten overeenstemming was be reikt, doch dat de heer Rus daarna van standpunt veranderd was. De heer Rus voerde aan: „Als we allen Heiloo- ers zijn, zoals we graag doen voorko men, moet het lokaal in het plan-Cen trum komen, zodat ook „Doves" ervan kan profiteren. Volgens de heer Bolten was er een beroep lopende, uit de uit slag waarvan zal blijken of de raad goed of fout gehandeld heeft. Hamerstukken. Vlot werd hierna een groot aantal agendapunten behandeld. Een verzoek van de heer Wittebrood om reisgeld vergoeding voor zijn zoon, werd afge wezen. Op voorstel van B. en W. werd de gemeente-begroting 1951 gewijzigd, Overeenkomstig het advies van de Min. van Binnenlandse Zaken werd besloten aan het gemeente-personeel van Heiloo, met uitzondering van werkvrouwen boven de 23 jaar, met in gang van 16 Maart voor maandloners en met ingang van de eerste dag van de loonweek, waarin 19 Maart 1951 is ge vallen, voor weekloners een voorschot toe te kennen van 5 van de wedde of het loon, vermeerderd met de toe lage, bedoeld in artikel 5 van het Toe- lagebesluit 1951, van tenminste 104,04 per jaar, 8.67 per maand, 2.per week of 0.04 per uur en tot een ma ximum van 200.per jaar, 16.65 per maand, 3.84 per week of 0.08 per uur. De kosten van het schoolzwemmen. Op 16 Maart had de Raad besloten het schoolzwemmen in te voeren voor de 5e en 6e klassen der Lagere Scho len en voor alle klassen van de Ulo school. De kosten zouden voorzover mogelijk door de ouders gedragen wor den. Gezien de binnengekomen bezwa ren werd besloten, dat de gemeente een en ander zou betalen, hetgeen neer komt op een bedrag van 2000 gulden. Voor de lagere scholen zal het zwem men beperkt worden tot de zesde klas- ze. Na enige discussie werd besloten medewerking te verlenen aan het R.K. Kerkbestuur van de H. Willibrordus- parochie voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen voor de R.K. meisjesschool voor V.G.L.O. Aangenomen werd ook een voorstel om een perceel grond van de heer J. Groot te Alkmaar te kopen voor 1.75 per m2, ter uitbreiding van de open bare begraafplaats. De conceptbeslui ten van B. en W. in verband mét de regelen tot controle op het geldelijk beheer door gemeente-ambtenaren en dat van functionarissen van burger lijke weldadigheids-instellingen, wer den door de Raad goedgekeurd. Verhuur YVijkgebomv. Besloten werd het wijkgebouw aan de verenigingen Het Witte Kruis en het Wit-Gelc Kruis te verhuren voor 470.per jaar. De wedde van de Centraal Genootschap afd. Langedijk zond 22 kinderen uit In de bovenzaal van hotel „Concordia" kwam de afdeling Langedijk van het „Centraal Ge nootschap" in jaarvergadering bijeen. De vergadering werd geopend door de heer A. Righarts, die opwekte de belangen van het kind voor te staan. De secretaresse, mevr. C. Paarlberg—Hart- land deelde in haar jaarverslag o.a. mede, dat twee-en-twintig kinderen in het afgelopen jaar werden uitgezonden met totaal 750 verpleeg- lagen, uit Broek op Langendijk vijf, uit Zuid- Scharwoude drie, uit Noord-Scharwoude negen en uit Oudkarspel vijf kinderen. Het batig saldo bedraagt f 765,81. Naar Bergen aan Zee zullen voor het Julia- na-fonds dit jaar twee kinderen gratis kunnen worden uitgezonden. Ook naar het Bio-Vacantieoord te Bergen aan Zee zullen weer enige kinderen uit min vermogende gezinnen kunnen worden uitge zonden. Besloten werd de hoofden van scholen uit te nodigen de kinderen, die hun* inzions voor uitzending' in aanmerking komen, bij de recre- taresse op te geven. Geklaagd werd over ouders, die zonder reden op het laatste ogenblik zich voor de uit zending van hun kind terugtrokken. Tot bestuursleden werden herkozen de dames mevr. C. Paarlberg—Hartland, mevr. C. Kee- man—Kay en mevr. E. Donner—Honig. De afdeling bestaat dit jaar vijf-en-veertig jaar. Besloten werd een jubileum-avond te or ganiseren, waarop een film zal worden vertoond. Tevens zal het Langedijker Cabaret worden uitgenodigd hieraan medewerking te verlenen en zal een verloting worden gehouden. Een lid van het liofdbestuur zal worden gevraagd een propaganda-rede te houden, 's Middags zal iets voor de kinderen worden georganiseerd, o.a. een film en zo mogelijk een stukje van Jan Lustig. Naar de 26 Mei te 's-Hertogenbosch te houden algemene vergadering werden afge vaardigd de dames mevr. Schene en mevr. Slot. DOKTERSDIENST Gedurende dit weekend zal de doktersdienst voor Langedijk en Sint Pancras worden waar genomen door dr. R. M. Manjoero te Broek op Langendijk, Tel. K 2267—364. De heer S. Spaans uit Noord-Sehar- woude, die vijf en twintig jaar in dienst is van De Wild's Ijzerhandel te Alkmaar zal op een nader te bepalen datum door de directie worden gehul digd in een bijeenkomst, waarvan ook enige andere jubilarissen, o.a. van het filiaal te Utrecht worden uitgenodigd. Een cadeau heeft de jubilaris al ont vangen en dat is namelijk een gratis jaarabonnement van de NACO, omdat de jubilaris al die tijd per NACO naar zijn werk is gereden. Vanmorgen werd de heer Spaans bij wijze van voor proefje in de bloemetjes gezet en toegesproken door de directie en zijn onmiddellijke chef de heer G. Blom. De eigenlijke feestavond ligt dus nog in het verschiet. De kolfsociëteit „Gezellig Samenzijn" te Zuid-Scharwoude viert haar 25-jarig be staan met het houden van nationale kolf wedstrijden op Zaterdag 26, Zondag 27 en Maandag 29 Mei op de baan van de heer N. Rijper aldaar. Er wordt gespeeld in drie klassen. Te vens vindt een corpswedstrijd plaats. Twee uitwedstrijden Zondag zijn er voor „Petten" twee uit wedstrijden vastgesteld. Het tweede elftal gaat met de Naco-dienst om half twee naar ZAP in de volgende opstelling: G Kooi, J. de Waard, B. Kutterink, A. van der Vlies, K. Quack, G. Rademaker, G. Molenaar, D. Weijgertse, C. Rens, T. de Waard en G. Kramer. Reserve N. Zwak- man. De adspiranten gaan om drie uur per auto naar Kolhorn om daar de Kaagvo- gels-adspiranten te bekampen. Mee gaan: W. Bos, O. Molenaar, J. Rens, B. de Groot. T. de Graaf, G. Raven, A. Eriks, C. Vorst, P. Moot, J Schrijver en G. Kramer. Re serve T. Rampen. Wat onze voorouders schreven: In de Alkmaarsche Courant van 19 Mei 1851 lezen wij het volgende: De Directie van den Amster- damschen Schouwburg acht zich verpligt, het haar zoo toegenegen geëerde publiek der Stad Alk maar ter kennis te brengen, dat verhinderingen onafhankelijk van haren wil, namelijk de toebe reidselen voor het bezoek van het doorluchtig Hoofd van den Staat in den Schouwburg der Hoofdstad, haar in de onmoge lijkheid stelde om de aangekon digde Voorstelling van le Mei voortgang te doen hebben. Zij durft zich vleijen, dat deze tus- schenkomende omstandigheid waardoor zij het publiek tegen haren wensch heeft teleurge steld, haar niet voor de toekomst van eene gunst zal berooven. waarop zij de hoogste prijs stelt en waarin zij de vrijheid neemt zich heuschelijk aan te bevelen. De Directie voornoemd, M WESTERMAN J. EDUARD DE VRIES Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: kinderkruiwagentje, wit te kip, mondorgel, voetbal, zw. dames handschoenen, damesrijwiel parapluhoes, beige capuchon, portemonnaie m. inh.; zilveren broche (Zeeuws); tas met inhoud (in de bus); lederen handschoen; cein tuur (rood met blauwe rand); kleine ou de portefeuille. Verloren: witte ceintuur; br. da- mesportemonnaie met inhoud; br. etui, inh. vulpen en vulpotlood; blokfluit in rood zakje; bril met licht montuur; gr. Canadese inh. kinderrubberlaar?en en kindermolières; grote bruine portemon naie met inhoud; donkerbruine dames- portemonnaie met Inhoud; regenjas met handschoenen; br. kinderwant; rood ski petje; zw. vulpen; portemonnaie met in houd; wit-bruin gevlekte marmot; witzij den shawl; bruin lederen portefeuille, in houd 160; rode kinderbaret; kleine zil veren vork. Inlichtingen bij het bureau der Rijks politie, Karei de Grootelaan, tel. K 2208 2444, iedere werkdag van 1012 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN De medische dienst wordt Zondag 20 Mei waargenomen door dokter Poot, Dorpsstraat 30 (tel. K 22082423). Vergadering ging niet door De bijeenkomst, die de afdeling' van ae Plattelandsvrouwen Donderdagavond zou hou den met de beer Ingermans als spreker, werd te elfder ure uitgesteld. De reden was, dat de stroom om elf uur 's avonds zou wor den afgesloten in verband met werkzaamheden aan de kabel. Ook de andere bewoners van Wannenbuizen moesten zorgen, dat ze vroeg te bed waren, wilden ze niet met de uit de hongerwinter bekende kaarsen of oliepitjes moeten rondlopen. De bijeenkomst wordt nu volgende week ge houden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Vorige week zijn hier ter stede twee gevallen van de besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd, en zomede één geval van diphterie. Voordrachtsavond voor Plattelandsvrouwen De Bond van Plattelandsvrouwen en de zus- terkring „Odith" organiseerden een avond van voordrachtskunst. Als declamatrice trad op mej, Marijk© Jonker. Na een korte uiteenzetting de clameerde deze „De dood van Cuchulain van Murhevna", door A. Roland Holst. Later volgden stukken van lichtere inhoud, waarvan zij eveneens een sublieme vertolking Twaalfhonderd zes en vijftig lezers hebben gehoor gegeven aan onze oproep deel te nemen aan de Torenprijsvraag, ten bate van de „Haak-In"-actie voor de Kankerbestrijding. Een resultaat, waarvoor wij zeer dankbaar zjjn. Wanneer wü in ogenschouw nemen, dat op verschillende manieren reeds gelden voor Haak-In werden ingezameld, dan staat voor ons vast, dat het via onze prijsvraag ingeko men bedrag, van f2191,37 weergeeft de sympathie die er voor dit doel bestaat. I)at bleek ook wel uit de aard der oplossingen. Vele waren vergezeld van aar dige rijmpjes, slagzinnen en mededelingen over de manier, waarop het geld was bijeengebracht. Uit de warwinkel van kaarten, enveloppes, girostortingen, kwam ten slotte de hoofdprijs uit de bus. De bromfiets of het radiotoestel. Waar zou die belanden? De spanning was groot, maar toen het lot de winnaar aanwees, bleek dit niemand anders' te zijn dan de heer S. REM, Uitkomst 15, Zaandam. Wij hebben ons direct met hem in verbinding gesteld, ten einde te vernemen welke zijn keuze zou zijn: de bromfiets of het radiotoestel. De heer Rem koos het radiotoestel. Onze gelukwensen. De tweede prijs: een electrisch strijkijzer gaat naar H. VONK, Laagzijde B 250, Nieuwe Niedorp. De volgende prijswinnaars ontvangen ieder een boekwerk: K. Snel, Bovenweg 126, Sint Pancras; mevr. C. de Jager, Kenn.straatweg 239, Heiloo; G. Govers, B 2, Oterleek; A. C. van Bezooijen, Snaarmanslaan 79, Alk maar; G. W. Borsjes-Noord, A 25, Schermerhorn; A. C. Raat, B 83, Scha- gen; J. Boontjes-Pool, Meinisweg K 1, Schagen; E. Barsingerhorn-Speets, Tol- ke K. 19, Schagen; J. H. Jansen, Nrd. Zijperweg 21B, Wieringerwaard; J. Hart Jzn., Weslerstraat 91, Enkhuizen; C. V. Groot, Exterpad 17, Enkhuizen; Jans Hoorn, Westzijde 237 D, Zaandam; K .Dekker, J. J. AUanstraat 413, West- zaan; B. Wester, Westzijde 320, Zaan dam; E. Kisteman, Rijksweg 30, Julia- nadorp; L. Sok, Parkstraat 4, Burg (Texel); L. G. Toroeij, Koningdwars- stfaat 29, Den Helder; mej. A. Weijling, Nieuwstraat 12, Hoorn; E. Schekker- man, KI. Noord 26. Hoorn; P. Kort, A 151, Hensbroek; J. Spaans, Laurentius- straat 19, Hoogkarspel; S. Olbers, Regu liersstraat 55. Beverwijk; mevr. W. Bach, Zeestraat 137, Beverwijk; J. Boo- gaerd, Maelsonweg 10, Enkhuizen; mevr. L. C. Ketting, Heemskerkerweg 158, Beverwijk. Deze prijzen worden via onze hoofd administratie aan de gelukkigen toege zonden. Behalve bovenstaande prijzen, werd door een aantal adverteerders het vol gende beschikbaar gesteld, t.w.: 1. E. Heyblok, Ranonkelstraat 12, Alkmaar overhemd met das. Fa. Cardozo, Oudegracht hoek Ridder straat. 2.Mevr. I. RusKoetzier, Ken- nemerstr.weg 294, Heiloo ontbijt- laken, Fa. H. H. Willers, Verdronken- oord 3. H. Vroegop, Dorpsstr 174, Br. op Langendijk 'n gramofoonplaat n. keuze m. luxueuze platenborstel, Fa. P. Th. Ypma, Langestraat. 4. Mevr. J. KooyWit, V. 85, Ursem zomerja- pon, Fa. Hilckmann, Langestraat. 5. L. Boer, Corfstraat 39. Alkmaar wollen deken, Fa. Dorresteyn, Stenenbrug. 6. Dick van der Zei, Druivenlaan 3, Alk maar vulpenhouder, Fa. Franken berg, Langestraat. 7. W. H. Janknegt, Slimpad 34, Heiloo overhemd, Fa. Herm. du Crocq, Langestraat. 8. A. Smallebroek, Rippingstraat 21, Alk maar fantasieschortje, De Leidsehe Wolwinkel, Snaarmanslaan. 9. C. Cou- Smallenbroek, Rippingstraat 21, Alk maar wol met gratis breien van trui, Fa. Schipper, Laat. Wij vragen nog Uw speciale aandacht Deze vraag moest door de deel nemers aan onze prijsvraag wor den beantwoord. Hoe eenvoudig dit ook mocht blijken, toch zijn niet alle inzenders erin geslaagd de juiste plaatsen op te geven. De zeven torens kunt U namelijk vinden in Den Helder. Schagen, Alkmaar, Hoorn, Enkhuizen, Beverwijk en Zaandam. Jean Janning met „Charmain" en „Claire", waarmee zij haar intrede deed voor de grote Deense hondenshow in de koninklijke tuinbouwhal te Londen. VERVOLG STADSNIEUWS Zondag speelt Alkmaar zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Het sterke SRC uit Schagen komt op bezoek en de insiders zullen dus be grijpen, dati't een spannende ontmoeting zal worden. SRC moet namelijk een overwinning behalen om in aanmer king te kunnen komen voor de kam pioenstitel en Alkmaar heeft die pun ten nodig om zich voor degradatie te vrijwaren. Berdos heeft namelijk 15 pt. uit 17 wedstrijden, WGW 15 pt. uit 18, Alkmaar 14 uit 17 en Geel Zwart 13 uit 17. voor een inzending van Dick van der Zei, Druivenlaan 3, Alkmaar, die ons het volgende gedichtje heeft gestuurd: 't Was eigenlijk voor Moederdag Me zes weken zakgeld gespaard Maar voor de kankerbestrijding Is het veel meer waard Dus geef ik moeder Zondag een extra dikke zoen Dan moet ze het nu maar eens zonder bloemen doen! De lezers die zo gelukkig waren een der plaatselijke prijzen te winnen, ont vangen van het bureau van de krant een bon, waarop zij bij de betrokken winkelier hun prijzen kunnen afhalen. Ten slotte rest ons nog een woord van hartelijke dank aan allen, die aan onze prijsvraag hebben deelgenomen. Zij toch hebben ons in staat gesteld een niet onaanzienlijk bedrag voor de Kankerbestrijding af te dragen. Ook onze adverteerders komt een woord van lof toe. Wij weten hoevele malen een beroep op hun medewerking wordt gedaan. Zij hebben nochtans niet geschroomd om ook voor het ge stelde doel een advertentie te plaatsen of een aantal artikelen beschikbaar te stellen. Zo hebben, krant, abonné en winkel stand tezamen een goede daad mogen verrichten ten bate van de lijdende mensheid. Daarvoor zijn wij zeer dankbaar en daarom mogen wij gerust zeggen: ook deze actie is geslaagd. De belangen van slecht horenden Het bestuur der afd. Alkmaar v. d. Ver. tot bev. der belangen van S. H. schrijft ons: De Vereniging S. H. is niet een bond van Doven, maar de Vereni ging, die de belangen bevordert van alle slechthorenden. Het bestuur der afd. Alkmaar no digt de leden en allen die belang stellen in het werk der Vereniging uit op de bijeenkomst in Gebouw Heul 3, Dinsdag 22 Mei 's avonds 8 uur. Spreker is Mr. H. J. A. J. Nie- meyer uit Amsterdam, alg. voorzitter der Ver. S. H. Het onderwerp is: Doel, streven en werk der Vereniging. Er is gelegenheid om vragen te stellen, de door de spreker beant woord zullen worden. S.H. die aan de groepstelefoon wil len luisteren, moeten half 8 present zijn. Aardappelmeel ten eigen bate verwerkt Voor de economische politierechter mr. P. M. J. Nolet stond gistermorgen de directeur van een meelfabriek uit Alkmaar terecht, wie ten laste was gelegd dat hij een restant van 1000 kg aardappelmeel, dat klaarblijkelijk voor export bestemd was, zelf had verwerkt in broodbloem. Verdachte T. beweer de, dat niemand anders dan het bedrijf zelf hiervan schade had geleden en hij vond de geëiste boete, f 100, danook rijkelijk hoog. Mr. Nolet verminderde de straf tot f 75.—. Mooi resultaat' Onder dankzegging aan allen, die aan het welslagen hebben meegewerkt vooral de Alkmaarse winkeliers deelt het bestuur van de Bergerhof- spelers mee, dat de netto-opbrengst van de toneelavonden voor de Haak- in-actie f201,68 heeft bedragen. ONTHEFFING WINKELSLUITING Burgemeester en wethouders van Alkmaar hebben de heer C. J. van Vuuren te Schoorl in zoverre onthef fing verleend van de verboden, vervat in artikel 2 van het winkelsluitings. besluit-1941 en in artikel 2 van de win kelsluitingswet, dat het hem geoor loofd is op 21, 22, 23, 24 en 25 Mei 1951 van 19 uur tot uiterlijk 22 uur, op 26 Mei 1951 van 20 uur tot uiterlijk 22 uur en op 27 Mei 1951 van 14 uur tot uiterlijk 17 uur en van 19 uur tot uiter lijk 22 uur schilderijen te verkopen in de kleine zaal van het gebouw „De Unie" aan de Koorstraat nr. 16 te Alk maar. STADGENOOT VOOR DE AVRO- MICROFOON. Onze stadgenoot, de heer drs. Max B. Teijse, leraar in de Nederlandse taal en letterkunde aan het Murmellius- Gymrasium zal morgenmiddag om 2.05 in het boekenhalfuur van de AVRO het werk „De weerlozen" bespreken, geschreven door Valeer van Kerkhove MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 18 Mei. - Aardappelen 7-14.50; idem nieuwe 46—56; peulen 1,73; aardbeien (p. doos) 30—80; komkommers 22—33; bloem kool: IA 65-91, I 50-64, II 30-48 en III 15—25; rode kool 6,50—13; savoye kool 6— 7,50; spinazie 8—18; sla 5—17; postelein 22— 30; andijvie 25—28; radijs 3—5.50; rabarber 5—12; bieten 4—9; winterpeen 4—5; uien 2— 13; prei 8—12; soepgroenten 2—4; peterselie 2—5; raapstelen 2-3,50; peren: Winterjan 42-50. NOORDERMARKTBOND, 19 Mei 1951. 13.000 kg witlof I 27—32, I B 16—30, II 25—26, II B 13—30, IH 11—18, afwijkend 6—15; 24.000 kg uien 14.20—18,60. grove 12,60—13,30, drielingen 8,30—10,60; 1700 kg bieten A 9,60, B 5,10; 1000 kg peen B 7,10, C 5,30—5,70; 10.000 kg prei 8; 28.000 kg rode kool 1435,60; 55.000 kg gele kool 6; 108.000 kg Deense witte kool 5,50—8,20. Doorgedraaid: 48.000 kg gele kool; 31.000 kg Deense witte kool en 9800 kg prei. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 19 Mei 1951. 15.000 kg uien 8,50—15.20, §rove 3.4012.60; 3000 kg. prei 8; 2500 kg V/itlof I 29—35; II 20—26; 2500 kg. rode kool 10.50—19.60 - 26.000 kg. gele kool 6— 6,70; 28.000 k& Deense witte kool 5.507,80. Doorgedraaid: 18.000 kg gele kool en 10.000 kg Deense witte kool. HEM. 18 Mei 1951. Sjalotten 17,60; koelhuisuierr 18,20; uien, gewoon 4,70 15,90; sla 7,40—11,80; witlof 6,24; prei 0,08, bloemkool 2442, spinazie 15—17, middelb. eerstelingen 0,50, Eerstelingen, kriel 59, Bevelanders 13,20, bl. Eigenheimers 13,40, Geld. Bellefl. 9,33, Laxton Superbe 1944, aardbeien 3,503,90. BLOKKER, 18 Mei 1951. Bellefleur 1349, Goudreinet 4370, Jonathan 58 81, Lemon Pippin 1535, Pres. van En geland 2549, aardbeien 4,64, vroege aard appelen 4064, bloemkool 2070, bindsla 79, prei 88,20, postelein 18—23, rabar ber 911, spinazie 15—19, sla 514,90, sel derie 3—5, witlof I 28—31, II 18—27, III 14—16. ZWAAG, 18 Mei 1951. Vr. Aardappe len 5179, late aardappelen 812,10, spi nazie 17—26, postelein 11—19, uien 4,40 14,90, prei 411, gele bew. kool 4,80—8, slabonen 3,75, witlof 1335, tomaten 1,50 2,15, breekpeen 5,10—6,60. bospeen 43— 48, radijs 4—6, rabarber 4—10, sla 5,10— 17,20, bloemkool 1673, komkommers 47 51, perziken 5—44, aardbeien 2,605,20, goudreinet 40—57, Jonathan 68—87. WOGNUM, 18 Mei. Bloemkool 51; 24.500 kg witlof: A 24-35, B 14-25, C 8-18 en stek 6—13; bospeen 52; rabarber 4—7; sla 5—16,60; 3200 kg spinazie 8—15; asperges 70; aardbeien 2,40-4.20; appels: Jonathan 38-75. MEDEMBLIK, 17 Mei. 16.000 kg witlof: I 30-35, IB 21-32, IIB 12-23, III 6-15 en stek 1-11; 1000 kg uien 12-13. AVENHORN, 17 Mei. 2000 kg rode kool 10,50—20; 2500 kg bieten II (lang) 5,40; 7200 kg witlof: I 40-46, II 34-40 en III 25-24; 1300 kg peen: II 15-16,40 en III 14.90- 16,40; sjalotten 17,40. OBDAM, 28 Meei - Witlof: I 18-33, II 14-29, III 9-18 en IV 6-13; peen: B 11,50; gele kool 6; prei 8. LEEUWARDEN, 18 Mei 1951. Veemarkt. 165 stieren 2,602,80 per kg slachtge- wicht; 235 vette koeien, le kw. 2,90—3,10, 2e kw. 2,64—2,84, 3e kw. 2.34—2,59 per kg slachtgewicht; 1433 melk- en kalfkoeien 500—1050; 420 pinken 240—585; 1106 nuch tere kalveren 35—55; 475 vette weidescha- pen 75170; 1481 lammeren 42—57; 392 vette varkens, oude 1,50—1,70, vette big gen 1,70—1,86, zouters 1,66—1,70 levend gewicht per kg; 465 biggen en lopers, big gen noteerden 2545, lopers noteerden 48 80; 61 bokken en geiten, geen notering. 112 paarden 500—995; totaal aanvoer 6345 stuks. NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN TE ZUID-SCHARWOUDE De kolfclub „Gezellig Samenzijn" te Zuid-Scharwoude houdt ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan op 26, 27, 28 en 29 Mei nationale kolfwed strijden. Er zal in drie klassen gekolfd worden. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Vrijdag waren: trawlers. IJm. 43 22.700, 20 17.100, 73 11.800, alel gedeeltelijk; kotters: IJm 227 130, Kw 189 t 370, 66 180, 92 380, Tx 33 1680. Prijzen per kg: heilbot 2.101,75, gr. ong 3,152,95, grm. tong 1,98—1,79, kim. tong 1,42—1,04, kl. tong 1 L181,04, II 1,0208,7; tarbot 1 2.10—1,65. Prijzen per 50 kg: tarbot IV 45, tong schar 49—37, schartong 28—17, kl. schol l 36—35, II 37—11, schar 26—8. t it 13—10, v. haring 20,50—8,40, makreel 22—10.70, gr. schelvis 32—21, grm. schelvis 43—31.50, kim. schelvis 51—34, kl. schelvis I 49— 30,50, kl. schelvis II 33—12, wijting 26— 14,50, gr. gul 51,50—29, midd. gul 34—31. kl. gul 27. ham 43, kim. hake 22, kl. hake 1 30, II 31, kl. wolf 33, poontjes 26—18 kl. koolvis zw. 1912. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 166—67, gr koolvis zw 35.50 —30, gr. leng 67—50, gr. hake 160—144, gr. wolf 68 De totale aanvoer bedroeg 4440 kisten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3