Pini, Pam, Pom als fotografen 1 Nieuw Fokkerproduct in de lucht JIMMY BROWN" ALS KANAALZWEMMER Schoolwedstrijden De Onbekende Voogd V. Zn. Tweede proefvlucht eindigde met een buiklanding VERVOLG STADSNIEUWS Matige belangstelling voor turndemonstratie Succesvol debuut van Jeugdclub „Ontwaakt" Dg competitie-indeling voor 1951—1952 Koeman weer de snelste Het Radioprogramma - yïP oedingsraad. kR. SF«R •aan. auf dem Strauss, 0.75, bel. !2 Mei af gekend lage 4.95; leren bberzolen en kken 3.—. EZE WEEK. nastraat 31, UBELZAAfO llllllllllllllllllllllllillllHIII 7e bladen I naar heb het, hai- irp!" „Prach- '1 gromt in- l-Amerikaan, iste klap op or de knieën 'raagt Serge met de don- is, die oude zijn schoon- /anavond op genoeg in de lAAlsOAG -r .„.,1 l»ül Nederlandse straaljager onderging luchtdoop Het nieuwste product van Fokker, de S 14, is Zaterdagavond voor het eerst in de lucht geweest. Het nieuwe toestel, het eerste Nederlandse straal vliegtuig, bleef by de eerste proefvlucht slechts korte tijd in de lucht; by de tw eede, die ruim twintig minuten duurde, was een geslaagde buiklanding op de grasmat van Schiphol het besluit. De ïnvlieger van de Fokkerfabrieken, de piloot van Prins Bernhard, G. Sonderman, wist echter met grote kundig heid de schade tot het uiterste te beperken. Onder de zeer vele belangstellen den bevond zich ook Prins Bernhard. Prins Bernhard was aanwezig Op Schiphol was er de gehele Za terdag reeds een grote drukte voor de invliegloods van Fokker. De proef- viycht vond echter pas 's avonds plaats en werd onverwacht bijgewoond door Prins Bernhard, die een grote interesse voor het nieuwe toestel aan de dag legde. De invlieger van de Fokkerfabrie ken G. Sonderman maakte om half acht na een goede start enige bochten boven het veld en zette vervolgens op correcte wijze het nieuwe product aan de grond. Een uur later ging de heer Sonderman opnieuw de lucht in. Ditmaal bleef hij langer vliegen. Bij de landing weigerde het landingsgestel uit te klappen, zodat een buiklanding onvermijdelijk was. Met een minieme schade kwam het toestel tot stilstand. De heer Sonderman verklaarde des gevraagd, dat de oorzaak hem nog niet geheel duidelijk was, maar dat in ieder geval de schade gerepareerd zal zijn, wanneer de Parijse internationale ter- toonstelling begint, waar het toestel te bezichtigen zal zijn. Voorts deelde hij mee, dat de S 14 buitengewoon gemak kelijk „in de hand lag". De S 14 is bestemd om als opleidings vliegtuig dienst te doen voor bestuur ders van straalvliegtuigen. Het on derscheidt zich van de andere les- vliegtuigen behalve door de straal- Boveii de S-li tijdens de vlucht. Onder Prins Bernhard in gesprek met Gerben Sonderman. motor ook door de plaatsing van de leerliiigcnstoel naast die van de in structeur. De strahlmotor bevindt zich in de romp. Aan de neus is de luchtin laat en aan de staart de uitlaat. Vorige week zijn er reeds enige tekeningen van de S 14 naaf Uruguay, Chili en Argentinië verzonden, waar een diepgaande interesse voor dit Fok ker-product tijdens de reis van de Prins bleek te bestaan. De heer Son derman, die zich toen in het gevolg van de Prins bevond, voerde diverse besprekingen met luchtvaartautoritei ten in die landen. De belangstelling voor de grote turndemonstratie, welke Zondag avond in 't Gulden Vlies werd ge houden, was matig. Dat was ver wonderlijk, daar deze avond vrijwel alle verenigingen van het district Alkmaar en Omstreken mede werk ten, zodat men, juist van de zijde van deze verenigingen meer en thousiasme had verwacht. Het was toch immers bekend dat deze avond georganiseerd werd met de bedoe ling de baten af te dragen aan een turnmakker die door ziekte in fi nanciële moeilijkheden was geraakt. De matige belangstelling van de ver eniging stak wel wat schril af tegen de volledige medewerking - welke de techn.medewerking van de Turnkring alom mocht ontvangen. De heer Mooy had bijvoorbeeld zijn zaal kosteloos ter beschikking gesteld en de heren musici brachten voor hun medewer king evenmin lets in rekening. Het was jammer dat 't Gulden Vlies niet totaal was uitverkocht. Niet alleen had deze avond dan beter aan zijn doel beantwoord maar de wegblij vers hebben bovendien veel moeten missen. De keurcorpsen van de kring gaven uitstekende demonstraties aan de toestellen en de verenigingsnum mers werden vlot en correst afge werkt. De heren Heins en Komen zorgden voor een welkome afwisse ling tussen de verschillende nummers Bij het hoogrek heren was bijna een onaeluk gebeurd. Lou Jlodegraven stond op een kwaad moment in hand stand toen het toestel begon te wan kelen. De grondplaat was door de reuzenzwaai van deze turner blijk baar los gerukt. Gelukkig kon Bo degraven zich voor een val vrijwaren door tijdig af te springen. De heer Keurslag, voorzitter van het district, had woorden van lof voor alle mede werkenden en spicaal voor de techni sche commissie welke deze avond had voorbereid. VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING. In de zaak van de verduistering in dienstbetrekking, waarover wij vorige week een en ander vermelden is door de politie het onderzoek voortgezet. Dit leidde tot de arrestatie van een 31- jarige losse arbeider, die in dezelfde zaak werkzaam is geweest en zich ook aan diefstal heeft schuldig gemaakt. Tevens werd een 35-jarige bakker aan gehouden, verdacht van heling. VERDUIDELIJKING. Met de meelfabrikant T„ die veroor deeld werd omdat hij aardappelmeele eigen ba{e had verwerkt wordt, zo ver zoekt men ons te berichten, niet be doeld de heer Timmerman. Zondagmiddag gaf de jeugdclub Ont waakt in het Wapen van Heemskerk een zeer geslaagde opvoering van „Sneeuwwitje". Een geheel met kinde ren gevulde zaal volgde aandachtig het mooie spel. En met recht, want wat de jonge toncelistcn (van 12 tot 16 jaar) naar voren brachten mocht werkelijk gezien worden. De kinderballetjes, in gestudeerd door mevrouw Pranger, wa ren zeer goed verzorgd en pasten precies bij het geheel. Het is opmerke lijk wat regisseur Huygen met zijn kin deren heeft weten te bereiken. Het ge heel kreeg door een sprookjesachtige verlichting nog meer effect. De cos tumes evenals de decors voldeden heel goed. Heden (Maandag) avond volgt de derde opvoering. Wij twijfelen niet of velen zullen de opvoering gaan zien. De Jeugdclub Ontwaakt met haar re gisseur verdient aller belangstelling. Geslaagden van de Vakschool voor Zuivelbereiding Op 16 Mei had te Alkmaar het eer ste eindexamen plaats van de Vak school voor Zuiverarbeiders. Dit jaar werden 4 cursussen beëindigd, n.l. die voor centrifugist, botermaker chef- melkinrichting en stal- en voederadvi seur. Vor het centrifugistenexamen slaag den: A. de Jong te Oudendijk, C. Kaan dorp te Heiloo. C. Kuiten te Westwoud en H. Bok te Wognum. Voor het examen botermaker slaag den: M. Berkhout te Ursem, T. B. Greidanus te de Rijp, G. A. Huij- rechts te Berkhout en M. Leusink te Klundert (N.-B.) Voor het examen stal- en voederad viseur slaagden: W. C. Beerepoot te Be verwijk, S. Broers te Wognum, J. Bu's te Callantsoog, L. J. v. d. Geest te Alk maar, J. Kikkert te Den Burg (Texel), C. S. Knijn, C. S. Kroon, Q. A. Kroon, S. C. Kroon allen te Monnikendam, P J. Koperdraad te Diemen, P J Meerkerk te Broek in Waterland, J. W. de Leeuw te Petten, J. Ros te 't Zand en P. J- Schouten te Koedijk. DIERENBESCHERMING Het dwergkcesje dat reeds geruime tijd in de omgeving' van de Rem- brandtstraat zwerft wordt nu de eigenaar zich niet heeft gemeld ter beschikking gesteld van liefhebber. Het is een aardig- hondje en zindelijk. Het type foxhondje is geplaatst. Adres Insp. C.Verwer.BaanstiT.at. BOOKMAKER VERWIJDERD. Op de gisteren gehouden courses op het Sportpark heeft de politie een bookmaker van het terrein verwijderd, die daar zijn verboden praktijken uit oefende. Hoewel de competitie-indeling voor het seizoen 19511952 nog niet defini tief is vastgesteld, zijn er volgens en kele bladen redenen om aan te ne men dat de eerste klassers als volgt worden gegroepeerd: A: EDO, RCH, Volewijckers, DWS. 't Gooi, Elinkwijk, Go Ahead, AGOVV, Ensch. Boys, Vitesse, Heerenveen, GVAV, Be Quick, Oosterparkers. B: VSV, Haarlem, Ajax, Blauw Wit, DOS, Wageningen, Zwolse Boys, En schede, Sneek, Achilles, Frisa, Leeu warden, Velocitas, Quick of Borne. C: ADO, SVV, Feijenoord, NAC, RBC. Willem II, BW, Eindhoven, Bleijer- heide, Juliana of Kerkrade, MVV, Sit- tardia, DHC of EBOH, Theole. D: HBS, Hermes-DVS, Xerxes, Sparta, Emma. NEC, NOAD, Longa, Brabantia PSV, VVV, Maurits, Limburgia, Che- vremont. Ed Koeman heeft gisteren in de „om loop" van Noord-Holland weer eens te meer zijn grote vorm bewezen. In deze 214 km lange wedstrijd zat de Zaan- karter fris en monter in het zadel en eerst op het juiste moment behoefde hij zich volkomen te geven. Dat was twee kilometer vóór de finish, toen hij bij de andere tien uitlopers vandaan sprong. De machtige demarrage van Koeman was voor renners als Snij ders, Holleeder, De Booy, Timmer man, Verhoeven, Witteveen, Peters, Bakkér, Kwantes en Pafort te mach tig. Henk van Breenen was reeds eer der door een lekke band voor de eer ste prys uitgeschakeld. De kleine Wim Snijders won de eindspurt van het groepje dat na Koeman over de finish ging. Te Madrid zijn Zaterdagmiddag Aardschokken gevoeld, die verschei dene seconden aanhielden. Ook te ".evilla, Granada, Linares en Ecija rijn de schokken waargenomen. 51. „Laat die zwamneus nu maar kletsen", zei de meneer die naast Jim my was opgedoken. „Ik kèn dat. Hij is het eerste uur nog niet klaar, maar in tussen is mijn editie weg en dan ver schijnt de Dajly Tattler zonder een in. terview met de winnaar van de Ka naalwedstrijd. Wilt u mij iets vertel len over uw belevenissen onderweg, meneer Brown?" Jimmy keek eens over zijn schouder. „Dat is in een paar woorden gebeurd", zei hij bescheiden. „Ik ben in Calais het water in gelo pen en ben toen recht overgestoken zonder mij iets van die golfstroom aan te trekken. Ik ben trouwens voor zo ver ik weet, geen enkele golfstroom tegen gekomen. Wel een school harin gen. Ik heb er nog een bij zijn staart gegrepen, maar ongemarineerd is er niet veel aan. Na een tijdje kwam ik in de branding terecht en toen voelde ik eensklaps vaste grond onder de voe ten en nu zit ik hier te luisteren naar die meneer, die daarJimmy zweeg eensklaps, want een eindje ver der op het strand weerklonk een luid gejuich 8. Sinds Pim zijn eigen foto levens groot in de krant heeft zien staan, is hij niet meer te herkennen van ver waandheid. „Deze kranten bewaar ik voor later", zegt hij. „Voor mijn kinde ren, dan kunnen ze lezen, wat voor een beroemde vader zij hebben!" „Pas maar op, dat het je niet naar je hoofd slaat", roept Pam verontwaardigd. „Je doet alsof je alles alléén gedaan hebt". Ook Moeder is het er niet mee eens. „Pim, ik vind, dat je aan Tijs Bok moet gaan vragen of Klaartje nog een andere foto van jullie drieën mag maken", zegt ze. „Pom en Pam hebben gelijk", Pim haalt zijn schouders op. „Wat een drukte ma ken jullie toch", moppert hij. „Het lijkt wel of jullie jaloers zijn". Maar hij gaat toch naai- het dorp, met zijn kran ten onder de arm natuurlijk. Tijs Bok luistert naar het hele verhaal, dat Pim doet. „Jaja, dus je vindt het een mooi artikel, dat ik over jullie geschreven heb?" vraagt hij dan. „En of", roept Pim enthousiast. „Vooral die foto van mij. Vind je niet, dat ik er goed opsta?" „Jaja", knikt Tijs, „maar je komt toch niet bij me om me dat alleen te vertel len?" „Ach nee. Moeder zei me, dat ik moest vragen of er nog niet een andere foto van ons drieën in de krant kon". Maar Tijs schudt zijn hoofd. „Ik denk niet, dat het gaan zal. We hebben al zo weinig papier en ik kan niet elke dag zo'n grote plaats in de krant aan jullie iiden. We hebben het wereldnieuws óók nog! En je weet het, elke dag wil len de dieren het laatste nieuws heb ben. Het laatste nieuws! En jullie be horen nu alweer tot de verleden tijd!" Egmond kampioen buitenscholen Begunstigd door buitengewoon mooi weer zijn Zaterdag de Alkmaarso school wedstrijden beëindigd. Tegen de ver wachting in is de Alkmaarse commissie er toch nog in geslaagd ditjaar de wed strijden volledig tot een goed einde te brengen. Terwijl men elders in net land, door de slechte weersomstandig heden gedwongen, tenslotte dit jaar de wedstrijden maar liet vervallen, meen de men in Alkmagr dit jeugdevenement ten koste van alles te moeten laten doorgaan. Over de wedstrijden van Za terdag het volgende: In de afdeling Buitenscholen bleek Egmond zijn riva len verre de baas te zijn. Met de regel maat van een klók werden de doelpun ten, soms zeer fraaie, gemaakt. Hierte genover kon Bergen weinig doen. Eg mond won met niet minder dan 80. LindenschoolTesselschadc. Aangemoedigd door vele klasgeno ten, terwijl ook ouders en belangstel lenden al spoedig werden meegesleept, eindigde deze strijd tenslotte in een 1-0 overwinning voor de Lindenschool Reeds spoedig maakte de Lindenschool een doelpunt en vóór de rust behielden zij 'ook verder het beste van het spel. Na halftime tapte de Tesselschool ech ter uit een ander vaatje en meer malen moesten paal en lat de gelijk maker voorkomen. Vlak voor het einde brak de middenvoor van de Tessel- schadeschool nog eons door, maar goed uitlopen van de Lindenschool doelm-m voorkwam erger. Kort daarop konden de Lindenlaanbewoners juichend het terrein verlaten. In de afd. C. II leverde de J. Ligt- hartschool een dapper gevecht tegen de veel grotere Heilooërs, maar na lang tijd stand te hebben gehouden, moesten zij tenslotte toch .nog capituleren. Ulo Alkmaar 3 moest overtuigend de vlag strijken voor Amb. school 3, ter wijl VGLOI tenslotte in de laatste hal ve finale na strafschoppen van Amb. school 5 won. Er rest in die afdeling nu nog alleen de wedstrijd: VGLO 1Han delschool 3. De uitslagen luiden: Ulo Alkmaar 3Amb. school 3 0i, VGLO 1Ambachtssch. 5 53 (n.s.), Egmond 1Bergen 1 80, Tesselscha- deschool 1Lindenschoo:l 1 01, Hei loo 2—J. Ligthartschool 1 4—1. DOOR MARY BU RCH ELL 6) „Waarom is mijn voogd niet op u gesteld?" vroeg Norma ernstig. „Ik weet het werkelijk niet. Ik kan me niet voorstellen dat iemand mij niet aardig vindt", sprak Paul Cantlin grinnekend. „Eerlijk gezegd, geloof ik dat hij uit principe het land heeft aan de meeste mensen. Maar speciaal aar luidruchtige jongelieden die hem niet mogen". „O heden!" zuchtte Norma zachtjes, want ze begreep dat het leven op Bishopstone zijn moeilijkheden zou meebrengen. „Maak u maar geen zorgen", zei haar metgezel vriendelijk. „Ik verwacht dat hij u na do eerste paar dagen prao- tisch zal negeren en dat u waarschijn lijk uw eigen gang zult kunnen gaan als u zich maar niet met zijn eerste edities en zijn plannen bemoeit". „En wat bedoelt u met zijn plan nen?" vroeg Norma nieuwsgierig. „Ja, ik weet het niet zeker", gaf Paul Cantlin eerlijk toe „Justin Yorke is het soort man maar eigenlijk moest ik niet zo met u over uoy voogd roddelen die in de 18e eeuw ko ningen of tenminste lagere vorsten, zou hebben gemaakt of onttroond. Hij heeft een aangeboren gave om te in trigeren en de gebeurtenissen te 'ei- den. Maar natuurlijk heeft hij daar in de tegenwoordige tijd niet veel gele genheid toe. Tenminste niet als Engels land-edelman. Maar ik geloof dat hij die boeiende techniek toepast op alles wat hij wil bereiken, of dat nu de aan koop van een stuk land is dat hjj bij z-ijri toch al schitterende b'ez^tjijgen? wil voegen of de eliminatie van een achtenswaardig raadslid, wiens gezicht hem niet aanstaat". „Waarom denkt u dat?" „Wel, het is toch zo?" „Ja, dat klopt wel zowat", gaf haar metgezel toe. „Ik hoorde mensen in de trein over hem spreken", legde Norma uit. En dat klonk zo ernstig dat Paul Cantlin vol medegevoel lachte en zei: „Arme stakker! Zit nu maar niet van te voren te piekeren. Het komt heus wel goed. Maar hier is het hek van de !oprijlaan. Ik geloof dat het tactvoller is wanneer ik niet tot het huis door rijd. Maar later op de avond zal ik opbellen om te informeren of alles in orde is". „Heus?" Norma wierp hem een stra lende glimlach toe. „Wat geweldig aar dig van u". „Helemaal niet. En vergeet niet Xenia en mij spoedig te komen opzoe ken". „Ik zal het niet vergeten", beloofde Norma, terwijl ze uit de auto stapte en de koffer van hem aannam. Ze dacht zelfs dat dit de strohalm was waaraan ze zich krampachtig zou vast klampen gedurende de moeilijke we ken vóór haar. Hij keek haar na totdat ze zich vlak voor een bocht in de weg, die haar aan zijn oog zou onttrekken omwendde om hem toe te wuiven. Hij wuifde vro lijk terug en reed weg. De oprijlaan, die nogal somber was door de laurierbomen aan weerszijden, maakte nog twee bochten voordat Nor- ma het volle gezicht op het huis kreeg. Maar toen stond ze dan ook plotseling verrukt stil. Want voor haar lag een bijzonder mooi huis in Tudorstijl. De rose steen gloeidë zacht in het avond licht, de lange ramen met de kleine ruitjes weerkaatsten de zon en de ge- soJioprr-teBên sftgfctsp in de lucht uit. Daar het huis er zo vol maakt mooi uitzag, begreep. Norma wel dat het waarschijnlijk niet geheel authentiek was, maar de restauratie was zo bekwaam en zo smaakvol uit gevoerd, dat het onmogelijk viel te zeggen waar het menselijk vernuft de strijd met de tand des tijds had aange bonden. Ter weerszijden zag men gladde groene gazons die kennelijk tot achter aan doorliepen en het kleurige mo zaïek van een bloemenbordes in de verte. En Norma was er zeker van dat er zich achter het huis zo.'n verrukke lijk terras bevond dat speciaal was aangelegd voor de promenade van da mes met hoepelrokken en heren met geklede jassen en sous-pieds. Ze voelde zich een echte twintigste eeuwse indringster, terwijl ze het laatste eind van de laan afliep en de stoep besteeg naar de zware eiken deur, waarnaast een lange, glanzend gepoetste trekbel hing. Vol ontzag trok Norma er aan en daarop weerklonk een zacht gebeier in de verte dat van een andere tijd scheen te zijn. Maar de persoon, die Norma opendeed wa', even modern als zij zelf. Een keurig-geklede bediende zonder iets schilderachtigs aan zich. „Ik ben Norma Lacey", deelde Nor- ma hem mee. „Ik denk dat ik word verwacht". „Wilt u zo goed zijn binnen te ko men, juffrouw", zei hij en liet er zich niet over uit of ze werd verwacht of niet. „Ik zal juffrouw Parry, de huishoud ster, roepen". Aldus werd Norma binnengeleid in een prachtig betimmerde hall, en ach tergelaten in een ongemakkelijke stoel met geïncrustreerd leer bekleed; ze voelde zich kleintjes en zenuwachtig, fl&geytussen verdween de bediende om de huishoudster te waarschuwen. Blijkbaar kon ze haar voogd slechts via de juiste tussenpersonen bereiken. Of wel de man was niet bereid de ver antwoordelijkheid te dragen voor het geloven van haar verhaal en vond het beter dat aan de huishoudster over le laten. In ieder geval ritselde een ogen blik later een andere vrouw in doffe zwarte zijde gekleed, achter uit de hall te voorschijn. „Juffrouw Lacey?" vroeg ze wat streng, toen Norma opstond om haar te begroeten. „Ja", bekende Norma met het gevoel dat ze öf veel te laat, maar zeker niet op het juiste tijdstip was gekomen. „U bent zeker per ongeluk doorge reisd naar Munley", verklaarde de huishoudster met zo'n al-wetend air, dat Norma zich een ogenblik afvroeg of ze gedachten kon lezen. „Dat was niet per ongeluk", legde Norma uit, terwijl ze zich vastklampte aan het enige punt waarop de huis houdster het niet bij het rechte eind had. „Mijnheer Sylvester, u weet wel, de advocaat, schreef me dat ik in Mun ley moest uitstappen". „Hij had Rossingdale moeten schrij ven. Jenkins ging daar met de wagen heen en wachtte op u". „Het spijt me erg", zei Norma. Want ze voelde dat dat werd verwacht. Juffrouw Parry constateerde echter met grote onpartijdigheid: „Dat was uw schuld niet. In ieder geval ver telde juffrouw Bandley van „Het Witte Huis" in Rossingdale aan Jenkins dat u was doorgereisd naar Munley. Hij zou u daar juist gaan halen, maar bracht eerst mijnheer Yorke de avond bladen". „O, ik heb gelift, dus het hindert niets", verklaarde Norma met een glim- Wordt vervolgd. Het damkampioenschap van Alkmaar! De traditionele strijd om het dam kampioenschap van Alkmaar zal 25 Mei in café Haring een aanvang nemen. Evenals in voorgaande jaren nemen aan deze wedstrijden de sterkste spelers uit Alkmaar, Heiloo en de Langedijk deel. Fr. Slot, kampioen van Alkmaar 1950 en jeugdkampioen van Noord- Holland, heeft reeds ingeschreven, evenals zijn sterke clubgenoot Th. de Haas. Van damclub DDD nemen o.a. deel H. de Jong (kampioen van DDD 1951), M. Hemels, N. Oud, L. Verver, G. Woonijk, de sterke hoofdklassespe ler N. Riebeek, J. Schuit, P. Booy, J. Mekken, J. Jorna, M. A. Langras (jeugdkampioen van Alkmaar), P. de Wijn, C. Bijwaard, D. Stam, M. J. Langras Sr., W. Ranzijn en J. C. Witte. De heer K. Tuinman, de sterke dam mer uit Heiloo, heeft eveneens toege zegd te zullen deelnemen. Dammin- nend Alkmaar zal zeker getuige wil len zijn van deze spannende wedstrij den.' Engelsen bezochten Noord-Holland Gistermorgen omstreeks half elf ver trokken met een 15-tal touringcars van de Naco ongeveer 600 Engelsen voor een tocht door Noord-Holland. Na aan komst met de trein alhier, werd hun een stukje Alkmaarse kaas aangebo den, wat zeer op prijs werd gesteld. Hierna heeft men door Alkmaar ge reden en vervolgens koers gezet naai de Wieringermeer, waar het sluitgat in de dijk werd opgezocht. Vervolgens heeft men in Den Oever de sluizen be zichtigd en op de afsluitdijk het mo nument. Via Middenmeer en Wognum is het gezelschap toen naar Enkhuizen getogen, waar het zich inscheepte voor een tocht langs de Zuiderzeewerken en meteen door voer naar Amsterdam, vanwaar men met de trein naar de tijdelijke plaats van herkomst, Den Haag, reisde. DINSDAG 22 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 „Zo werkt Nederland". 8.23 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram.muziek. 10.40 School radio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Orkestconcert. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmedcdclin- gen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en ka tholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd program, ma. 14.53 Gram.muziek. 15.10 Sopraan en orgel. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zickenlof. 17.00 Voor d© kin deren. 17.lt> Felicitaties. 17.45 Zang. 18.00 Wetenswaardigheden voor jonge mensen. 18.15 Sportpraatje. 18.24 „Dit is leven"» causerie. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. Sj. Groenman spcekt over: „Het geboortecijfer in West-Europa". 19.00 Nieuws. 19.15 „Zo werkt Nederland". 1.9.23 Vaudeville-programma. 19.52 Parlemen tair overzicht en buitenlands overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Kamerorkest en solist. 21.10 „Toen sprak dc Paus", klankbeeld. 21.35 Piano-voor- draclit. 22.15 Piano-trio. 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalenler. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Orgelspel. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Gram.muziek. 10.30 Voor do vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Piano-concert. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Exquisie muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededclingen. 12.33 Voor liet platteland. 12.45 Vocaal Dubbclkwartct. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Finan cieel' weekoverzicht. 13.30 Orkcstconcerl. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.35 „Onze Amerikaanse huren". 16.03 Gram.muziek L0 30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Jazzmuziek. 17.45 Regeringsuitzending: Pater C. Meuwese M.S.C.: „Werkuigen van primitie ven". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 13.30 Operette-concert. 19.20 „Pari3 vous parle". 19.25 Dansmuziek. 19.50 Nieuws van de Ko ninklijk© Marine. 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Gevarieerd programme.. 21.15 Dc Antwoordman. 21.30 Opera-fragmenten. 20.00 „Goede moed", causerie. 22.15 Sopraan, hebo en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.43 24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5