r Stad en Omgeving Het werk der Vereniging voor Slechthorenden WEK DE GAL IN UW LEVER OP Veertig-jarig jubileum bij Ringers' chocoladefabrieken Marktproblemen zijn er in Alkmaar altijd geweest Jeugduitwisseling Alkmaar-Bath Alcohol en snelverkeer AGENDA Jubilaresse ontving fraaie bloemen TOT DIEP IN DE HOOFDHUID Expositie of boedel veiling Congres van Tafelronde te Alkmaar Onze kleinkinderen zullen weer andere moeilijkheden moeten oplossen De heer Dekker maakte duizenden trappen Bergen sial'de Oterleker staf Dankbetuiging Koningin Juliana Sportwedstrijden voor een goed doel WOENSDAG 33 MEI 1961 In het gebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden aan de Heul sprak gisteravond mr. H. J. A. Niemeyer uit Amsterdam over het werk van de Vereniging voor Slechthorenden, die niet alleen een bond van doven is, maar een vereniging, die de belangen bevordert van alle slechthorenden. Er komen meer scholen voor slechthorende kinderen «re heer Niemeijer wees er op, dat vele artsen in het geheel niet op de hoogte zijn van de gehoortoestellen. Onlangs is men er op de universiteit echter toe overgegaan hieraan enige aandacht te schenken. In verband met de hoge kosten van de toestellen zijn vele mensen niet in staat zich er een aan te schaffen, wat zeer betreurens waardig is. Spreker memoreerde, dat de vereniging probeert in dat geval van een eventuele werkgever van de slecht horende een gift los te krijgen, alsmede van het kerkgenootschap en van de sociale zorg in de plaats en dat de vereniging zelf nog een instrumenten fonds bezit. Op deze manier kunnen verschillende mensen dan aan het zo hoog nodige toestel geholpen worden. De vereniging telt momenteel zeven duizend leden, waarvan de afdeling Alkmaar er honderd heeft. Over het bevorderen van onderwijs aan slecht horende kinderen zeide spreker, dat er thans drie scholen zijn, namelijk een in Amsterdam, een in Rotterdam en een in Den Haag. Naar deze scholen wor den dikwijls debiele kinderen gestuurd. Spreker vestigde er echter nadrukke lijk de aandacht op, dat zij aleen zijn voor kinderen, die op school niet kun nen meekomen door een slecht gehoor. De schoolruimte is thans veel te klein. Alleen in Amsterdam staan er reeds honderd kinderen op de wachtlijst. Het is een verheugend feit, dat er aan twee nieuwe scholen in ons land wordt ge werkt. Vervolgens vertelde spreker een en ander over het Centraal Instituut te Amsterdam, dat aan slechthorenden deskundige adviezen verstrekt omtrent het nemen van bepaalde gehoorappara ten of anderszins. De heer Niemeijer zeide, dat de Nederlandse toestellen zeer goed zijn. Nadat hij op het gevaar had gewezen van het kopen van han delaren. die in de meeste gevalen geen deskundigen zijn, wees hij er op, dat het liplezen een groot hulpmiddel voor de slechthorende kan zijn, ook voor mensen met een toestel. Ter gelegenheid van het Festival of Britain is dit jaar voor een kleine groep jongeren de mogelijkheid opengesteld van 16 Juli tot en met 21 Juli een veer tien-daags bezoek te brengen aan Bath Dit bezoek vindt plaats op basis van wederkerigheid en houdt in dat men zich in principe verbindt om het vol gend jaar (1952) gedurende 14 dagen een Engelse gast (jongen of meisje van gelijke leeftijd) in gezinsverband te ontvangen. De Alkmaarse groep wordt gecombi neerd met een klein aantal jongelui uit Bergen (N.-H.), die op dezelfde basis een bezoek brengen aan Keynsham (bij Bath). De leeftijdsgrens is 1519, de reiskos ten bedragen f 72.50 (retour), exclusief zakgeld. Voor hen, die met geringe kosten een welbestede vacantiereis willen maken naar de mooie stad Bath met zijn prach tige omgeving, is dit een unieke gels- genheid. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar en aanmeldingen komen naar volg orde van" binnenkomst in aanmerking. Men diene dus spoed te betrachten. Men kan zich aanmelden aan onderstaande adressen, waar ook eventueel verdere gegevens worden verstrekt: de heer G. A. M. Snijders, Kennemerstraatweg 131 te Alkmaar en mr. G. van Hilten, Oude gracht 90 te Alkmaar. Het is alweer enige maanden geleden dat de Alkmaarder Nicolaas R. voor de kantonrechter terecht stond in verband met een overtreding van de motor- en rijwielwet, artikel 22 b. De kanton rechter had R. veroordeeld tot een hechtenisstraf van drie dagen en in trekking van het rijbewijs voor de duur van een jaar. Gistermiddag werd deze zaak in hoger beroep voor de Meer voudige Kamer te Alkmaar behandeld. Verdachte was in de prille morgen van de 4e Augustus 1950 van Egmond aan Zee gekomen. Bij de kruising Heeren- wegEgmonderstraatweg had hij een manoeuvre moeten maken om een van links naderende auto te ontwijken, waardoor R. met zijn eigen wagen «n een tuin terecht kwam. Verscheidene getuigen hadden verklaard dat R. tij dens dit incident onder de invloed van alcohol verkeerde. Gistermiddag her haalden die getuigen hun verklaringen. De officier kwam tot de conclusie dat verdachte zeer onverantwoordelijk had gehandeld en dat een zware straf op zijn plaats zou zijn. Een maand hechte nis met intrekking van het rijbewiis vodr de duur van een half jaar was de eis. De verdediger mr. Bondam voerde aan dat de getuigenverklaringen zeer vaag waren en dat zeker piet was ko men vast te staan dat zijn cliënt niet instaat was geweest een auto te bestu ren. Over veertien dagen zal de recht bank uitspraak doen. De vereniging is thans een door de regering oficieel erkende organisatie. De heer Niemeyer zeide, dat ingevolge de wet op bijzondere arbeidsbemidde ling op ieder arbeidsbureau een ambte naar voor de bemiddeling aan slecht horenden aanwezig is. De taak van deze man is afgelopen, zodra hij zijn cliënt aan een baan heeft geholpen. De ver eniging wil echter weten, hoe zich zo iets ontwikkelt. Hierna beantwoordde spreker ver schillende vragen. Nadat de voorzitster der vereniging, mej. Z. Doorn de heer Niemeijer hartelijk had bedankt voor zij causerie werd besloten mej. D. J. Dekker en mevr. G. Oden af te vaardi gen naar de algemene vergadering te Lunteren. Mej. Doorn riep tot slot allen een tot weerziens toe in het volgende seizoen. GESLAAGD Voor het eind-examen (eerste gedeelte) van do Nederlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's-Gravenhage slaagde de heer Cornells N. Ruiter te Alkmaar. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Abbott en Costello in het vreemdelingenlegioen (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Het complot van het houten paard (14 jaar); Harmonie Theater,2.30 en 8 uur: De gouden kooi (J8 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen zonder naam (18 jaar). Harmonie, 8 uur: „Ex Oriente Lux". DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Abbott en Costello in het vreemdelingenlegioen (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Het complot van het houten paard (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: De gouden kooi (18 jaar); Rex Theater,2.30 en 8 uur: Vrouwen zonder naam (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: H.O.V.: „Een avond in Weense sfeer". V zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) Onze stadgenote, mejuffrouw Marie Voets, zette in 1911 de eerste stap bin nen de poort van het fabrieksgebouw te Rotte iam en richtte haar schreden naar de zalen vol lekkernijen en zoete beloften. Het jaar 1911 was voor de onderne ming geen gemakkelijk jaar. Kort tevo ren had zij haar nog zeer jong bedrijf te Alkmaar overgeplaatst naar het zo veel grotere fabrieksgebouw te Rotter dam, dat helaas in de oorlog aan het niets ontziende oerinstinct van onze oostelijke naburen ten offer is geval len. De zomer van het jaar 1911 was zeer droog en warm (zeer slechte voor waarden voor chocolade). De fabrikatie ondervond door de warmte veel nade len en klachten over uitgeslagen arti kelen waren niet van de lucht. Mejuffrouw Voets trok al gauw de aandacht door haar kalm zeer gelijkma tig karakter en haar rustige manier van werken. „Wij hadden geen betere keuze kunnen doen", aldus de heer H Ringers in zijn toespraak op het privé- kantoor, „dan haar als leidster van de verpakkingsafdeling te Rotterdam aan te stellen". Zij kon met de meisjes goed omgaan en door haar rechtvaardigheids zin en karakter wist zij de sympathie van allen te winnen. In haar afdeling heerste een zekere wijding, welke door allen gevoeld werd. Met recht werd de ze afdeling schertsenderwijs „De Kerk" genoemd. Er was een zekere vrijheid, waarvan nooit misbruik werd gemaakt, en een grote saamhorigheid onder de meisjes. Haar levenspad ging niet over rozen. Zij heeft een moeilijk leven gehad. Haar vader stierf jong, waarna zij de zorg voor haar zieke moeder en zuster had. Tenslotte moest haar zwager aan het Duitse geweld tol betalen voor zijn te grote openhartigheid. „Ik hoop", zo eindigde de heer Ringers zijn rede, „dat haar nog vele jaren gegeven worden. Met dankbaar heid denk ik terug aan haar nimmer verzwakkend enthousiasme en ik heb mij menigmaal afgevraagd: wie zal, wanneer jij eenmaal de pensioengerech tigde leeftijd hebt bereikt, jou kunnen vervangen, want jij bent het, die altijd bij de rangschikking der bonbons in on ze luxe dozen, zulk een aantrekkelijk verfijnd geheel weet te verkrijgen". Deze bijeenkomst in intieme kring Verd besloten met een spontane bloe menhulde. De wetenschappelijke onderzoekingen van Zwitserse laboratoria op het gebied der vitaminen, hebben aangetoond, dat Panthénöl* een vi tamine uit de B-groep dieper tot de haarwortels doordringt DitPanthéno) bevindt zich uitsluitend in "Pantène" Als Uw haar dor is, als U last heeft van roos of van een vette afscheiding van de hoofdhuid en Uw haren uit vallen, is het tijd voor een Pantène- kuur De aangename, discrete geur wordt gewaardeerd door alle dames en heren, die Pantène gebruiken. Panthénöl wordt bereid in de wereldbekende Zwitserse geneesmiddelen-fabrieken F. Hoff mann-La Roche Of S.A. Het gebruik ervan in Pantèneis wettelijk beschermd Het entge dieptcerkende haarprtparam Prijs f 7.50 (bij dagelijks gebruik voldoende voor een maand) ALLARD IMPORT DEN HAAG (Advertentie, Ing. Med.) OPRITTEN FRIESE BRUG WORDEN AANBESTEED Vrijdag 22 Juni te 1.30 uur zal door de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland in zijn bureel Jansstraat 46a te Haarlem worden aanbesteed het ma ken van de toeritten naar de nieuwe Friese brug over het Noordholhyids kanaal te Alkmaar met bijkomende werken. Het bestek ligt o.a. ter lezing op het bureel van de hoofdingenieur in het arrondissement Alkmaar, Kennemer straatweg 75 te Alkmaar en is tegen betaling bij de Staatsdrukkerij en Uit geversbedrijf Fluwelen Burgwal te 's Gravenhage te bekomen. De hoofdingenieur-directeur verstrekt nadere inlichtingen op Donderdag 14 Juni van 1012 en van 1417 uur en na gepleegd overleg op andere tijdstip pen. De familie van de te Schoorl over leden heer Van Os heeft in een zaal tje van de Unie aan de Koorstraat met zijn schilderwerk en dat van Lien Straver een tentoonstelling georgani seerd, blijkens mededeling aan onze redactie als herdenking bedoeld. De arbeid van de heer Van Os en van mej. Straver blinkt uit door ijver: ze hebben heel wat afgeschilderd in alle genres. Maar onduidelijk is het of de familie nu werkelijk een expositie ge wild heeft uit piëteitsoverwegingen of om de boedel te veilen. Het uitgestal de werk is zo dilletantisch en zo na drukkelijk van prijskaarten voorzien, dat het verschil met een marktstalletje niet is te bespeuren. Men schermt egenwoordig al heel gauw met het woord „expositie", maar men moet toch wel alle grenzen uit het oog ver loren hebben, wanneer men derge lijke kitsch-verkoop durft aan te kon digen als tentoonstelling van „schil ders" en een kunstrecensent durft uit te nodigen. v. d. W. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zater dag het beschermheerschap geaccep teerd van de Nederlandse Tafelronde, zulks ter gelegenheid van het eerste lustrum van deze vereniging. Enige honderden afgevaardigden uit Neder land en vrijwel alle landen van West- Europa woonder dit vijfde jaarlijkse congres bij. De Alkmaarse Tafel is de eer te beurt gevallen om in 1952 deze conferentie te organiseren. Op 23, 24 en 25 Mei 1952 zal een grote groep afgevaardigden van de nationale organisaties in Finland, Noorwegen, Denemarken, Zweden, Bel- gie, Frankrijk, Engeland, Zwitserland en representanten uit alle delen van Nederland enige dagen in Alkmaar en omgeving doorbrengen. De Alkmaarse Tafel heeft reeds te Amsterdam de aandacht op deze ge beurtenis gevestigd door middel van fraaie affiches. DE H. MIS TER ERE VAN Mr. A. J. M. LEESBERG. Wij hebben gister aan het N. Holl. Dagblad ontleend, dat er hedenavond ter ere van de door Z. H. de Paus ge ridderde mr. A. J. M. Leesberg in de St. Dominicuskerk een plechtige H. Mis van dankbaarheid zal worden ge- celibreerd. Men deelt ons mede, dat de vermel ding 8.15 uur natuurlijk op de morgen en niet op de avond betrekking had. Hedenmorgen is de H. Mis dus gece lebreerd. BEKNELD GERAAKT. Gistermorgen omstreeks acht uur is in de Langestraat een 14-jarige wielrij der bekneld geraakt tussen twee vracht wagens. Bij het passeren van een ge parkeerd staande vrachtwagen kwam juist een tegenligger aan, waardoor het ongeluk gebeurde. De onfortuinlijke wielrijder liep enige kneuzingen aan zijn schouder op, alsmede een bloed uitstorting aan zijn hoofd. Hij is naar huis vervoerd. Dat het marktvraagstuk ook de gemoederen van een vroeger geslacht reeds heeft bezig gehouden blijkt wel uit een ons dezer dagen van bevriende zijde toegezonden schrijven aan de Alkmaarsche Courant van 18 Junij 1865. Het is afkomstig van de grootvader van de heer J. Nachbar, welke laatste thans op het Ritsevoort woont. Wü nemen het hier curiositeitshalve in zijn geheel over. In de gister gehouden vergadering van belangstellenden in de plannen van onzen hooggeachten stadgenoot, den heer Cohen Stuart, ter verbetering der gelegenheden tot het houden der ver schillende markten binnen onze stad en ter verkorting van de afstand naar het in aanbouw zijnde spoorwegstation, meende ik enige bezwaren tegen twee der plannen van genoemde heer die zelf mij tot spreken aangespoord had te moeten inbrengen. Door nog zwakke gezondheidstoe stand heb ik. om vermoeienis te ver mijden, het toen door mij gesprokene niet voldoende kunnen motiveren en wenschte ik zulks thans met weinig v/oorden te doen door middel der Alk maarsche Courant, der geërde Redactie verzoek ik derhalve beleefdelijk om plaatsing dezer regelen. Ter bedoelde vergadering begeerde ik vooral het weglaten van het plan eener door den heer Cohen Stuart gewenschte railroute. Ik wilde liever aan de par ticulieren ondernemingsgeest overlaten geschikte gelegenheden daar te stellen om passagiers, goederen en vee van en naar het station te vervoeren. Door ook hierin te verwachten concurrentie zul len die gelegenheden wel doelmatig en niet duur zijn. In plaats der weg te laten lange rail route, wenschte ik, dat er evenals door de Rijnspoorweg-maaschappij te Am sterdam, ook hier een zeer klein eind spoorweg aangelegd werd van het sta tion tot aan het water der te verdiepen stadsvest, om de wagons te kunnen verplaatsen aan laatstgenoemd vaar water, teneinde ze aldaar te beladen of uit te lossen. Naast dat zo korte eind spoorweg hetwelk rechtstreeks van het station in de richting der Paarden markt moest loopen kon dan tevens een nieuwe communicatieweg voor voetgangers en rijtuigen liggen, welke weg met een brug over het water van genoemde vest een zeer gewenschte ver korte gemeenschap tusschen stad en sta tion zou daarstelen. Het belang van de spoorweg of liever der exploiterende maatschappij, zal Alkmaar zonder twij fel de door mij bedoelde korte weg bezorgen, vooral als de brug met toe gang tot de zogenaamde Paardenmarkt door de gemeente aangeboden werd. Ten andere achtte ik in bedoelde ver gadering als wenselijk: het dempen der geheel thans zo onsierlijke Laat, niet alleen om daardoor in het hart der stad een lange ruime straat te verkrij gen, maar tevens deze nieuwe straat te kunnen gebruiken voor de groote veemarkten. Er zouden alsdan 4000 stuks vee mischien wel meer dere zeer geregeld kunnen geplaatst en door de vele straten en stegen op de Laat uitloopende, hoogst gemakke lijk aan en afgevoerd kunnen worden. Alkmaar 14 Juni 1865. J. H. Nachbar Jr. Men ziet het wel. Het marktvraag stuk is in Alkmaar niet van vandaag of gisteren. Onze voorouders hebben zich er al het voorhoofd over gerim peld en hun best gedaan het tot een goede oplossing te brengen al is de Laat dan ook geen veemarkt gewor den. Zij die na ons komen zullen weer andere marktproblemen hebben op te lossen. Misschien zal dan curiositeits halve ook nog wel eens de mening van een onzer commissieleden in deze cou rant gepubliceerd worden. Laat men maar voorzichtig in zijn voorstellen zijn. Niet alleen het tegenwoordige maar ook het komende geslacht zal er een oordeel over vellen. 55-jarig huwelijksfeest Het echtpaar DekkerVan Latum, Visscherslaan 7, is voor vele stadgeno ten geen onbekende. Niet alleen door het feit, dat de heer Dekker reeds ge durende dertig jaar een timmer- en trappenfabriek drijft, maar vooral doordat beiden, die morgen hun 55- jarige echtvereniging herdenken, echte Alkmaarders van de oude stempel zijn en zodoende een zeer grote kennissen kring hebben. „Tja", zegt de heer J. C Dekker, die binnenkort 78 jaar wordt, „het kleine fabriekje, dat we in de Van der Woudestraat begonnen is be hoorlijk uitgegroeid". Het gegil van electrische houtbewerkingsmachines uit het bedrijf, onderstreept zijn woor den. Vijf zoons en 1 kleinkind werken momenteel in de fabriek, waar in de loop der jaren door het gehele land meer dan vierduizend trappen werden vervaardigd. Maar ook ander werk verrichtte de heer Dekker Hij heeft o.a. een aandeel gehad in de bouw van de nieuwe Sint Bavokerk te Haarlem, waar onder zijn leiding de koperen koepel werd vervaardigd. Als herinne ring aan die tijd bewaarde hij een asblik, dat uit het koper van de koepel werd gedreven. Het echtpaar had vier dochters en zeven zoons, waarvan er twee in de oorlog zijn overleden. „Zo is het leven nu eenmaal", zegt me vrouw Dekker, die een blijmoedig per soon is. „Het geeft en neemt". Wat het dit echtpaar geschonken heeft is in elk geval een gelukkig huwelijksleven ge durende 55 jaar. Er zijn momenteel niet minder dan 38 kleinkinderen, die allen op de grote dag aanwezig zullen zijn, evenals de vier achterkleinkinderen. De heer en mevrouw Dekker voelen zich allebei nog uitstekend, hoewel mevrouw Dekker enige jaren geleden de lasten van de oude dag begon te voelen. Ze wonen vlak achter de fa briek, hetgeen vooral voor de heer Dekker, wiens leven zo geheel met zijn bedrijf is vergröeid erg prettig moet zijn. „Over tien jaar zal alles al weer heel anders zijn", zegt de heer Dekker, daarmee bewijzend, dat hij zichzelf nog vitaal acht. We onderschrijven het voornemen, nog vele jaren van de oude dag te genieten, natuurlijk van harte. Bommel versloeg Suiker in de eerste ronde Te Alkmaar is dezer dagen de strijd begonnen om het kampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond. De M.S.C.'er Bommel zat in de eerste groep met E. G. Kaiser (de kampioen van Alkmaar) en W. Suiker, uit Be verwijk. De loting wees uit, dat Bommel in de eerste ronde tegen Suiker moest uitkomen. De Relderse schaker zege vierde na zes en een half uur spelen, en moet nu Zaterdag de strijd aanbin den met Kaiser, eveneens te Alkmaar In de derde ronde ontmoeten Suiker en Kaiser elkaar. De eerstgeplaatste in deze groep speelt tegen de winnaar van de tweede groep (vermoedelijk H. Bouwmeester uit Amsterdam) om het kampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond. Hanna Brizée in 't Gulden Vlies Zaterdag en Zondagavond speelt in Het Gulden Vlies mej. Hanna Brizee, een talentvolle artiste, over wier presta ties onze auteur van het Amsterdamse Podium onlangs een zeer waarderend artikel heeft geschreven. Zij is uit deze streek afkomstig en weet door haar pianospel, waarbij zij vaak improviseert een prettige stemming te wekken. Haar levensliedjes zingt zij met een donkere volle stem en het is een ge noegen er naar te luisteren. Hanna Brizée accompagneert zich zelf en haar repertoire is zo uitgebreid, dat zij de hele avond kan vullen. Het is zeker de moeite waard haar eens te gaan beluis teren. Burgerlijke Stand Geboren Joost P., z. van J. J. van Lee en J. J. Leur. Getrouwd: Antonius F. M. C. Koopman er» Geertruida M. Commandeur. Petrus Mors en Maria J. Opdam. Simon H. Smit ©n Eli sabeth M. Leinarts. Antonius Stouten en Ca- tharina E. Oudhoff.- Overlèden: Aafje Schoonewil, 61 jaar, gehuwd met D. J. Hagtingius. Hendrik D. Visker, 78 jaar, gehuwd met A. Versteegh. Aan kunstkring verbonden Onze stadgenoten Annemarie Kühne en Marinus v. d. Nieuwenhoff zijn voor het seizoen 1951'52 als danspaar ver bonden aan de Kunstkring van de Am sterdamse Culturele Dienst o.l.v. Frans Jansen. ALCM. VICTRIX—DE KENNEMERS. Alcm. Victrix zal Zondag in een vriendschappelijke wedstrijd in het Sportpark partij geven aan De Kenne- mers uit Beverwijk, die dezer dagen weer naar de tweede klasse promo veerde. ONBETROUWBARE HUISHOUDSTER. Hier ter plaatse is een 28-jarige vrouw aangehouden, die bij ziekte van de vrouw des huizes ergens als huishoud ster optrad. In deze functie heeft zij zich schuldig gemaakt aan de diefstal van kinderkleding. CRESCENDO VOOR DE RADIO. Het accordeonorkest „Crescendo" o.l.v. dirigent Jaap Hartog, heeft een uitnodiging ontvangen over enkele we ken voor de VARA-microfoon op te treden. In October van het vorige iaar speelde Crescendo voor de KRO. DIERENBESCHERMING Tn de omgeving van de Nieuwlandersingel zwerft een liclit rode poes. Kenteken: donker rood ïiaarrandje om de hals. Adres: Tnspecteu- C. Vepver, Baanstraat 1. Alkmaar. Toen de commandant van de Langedijker brandweer Maandag avond de Oterleker staf aan de zoldering van de kazerne te Noordscharwoude hing, bevon den zich onder hen, die deze plechtigheid bijwoonden. de commandant en enkele brand weerlieden uit Bergen, wier vin gers jeukten om het historische kleinood aan de nieuuie eigena resse te ontfutselen. Hedennacht is aan dit voornemen van de Berger brandweer uitvoering ge geven. Toen de nacht zich als een zwarte sluier over het rijk aar duizend eilanden had uitgestrekt, werd de nachtelijke rust ver stoord door het geplas van twee roeispanen. Weggedoken in een bootje, de oren gespitst, maar met de vastberaden blik van de man, die weet waar zijn doel ligt, gleed de brandwacht Harry Mooy door de talloze vaarten en sloten, die het land van Noord- scharwou doorsnijden. Bij de kazerne gekomen, haalde de nachtelijke bezoeker een hoeveel heid sleutels uit zijn zak. die stuk voor stuk in het Union-slot van de buitendeur werden ge stoken. Na enig zoeken was een sleutel gevonden, waaraan niet zo veel veranderd behoefde te worden om hem passend te ma ken. Met een vijl werden de sleuteltandjes bijgevijld en enige minuten later was de grootste hindernis genomen. De heer Mooy klom op een brandweer auto en haalde de Oterleker staf van de zoldering. Schielijk maak te hij zich uit de voeten, koos af en toe dekking indien hij onraad meende te bespeuren, bereikte zijn bootje, roeide weg en kon vannacht om één uur met ge rechtvaardigde trots de staf aan zijn commandant, de heer J. P B'outu. overhandigen. De staf zal thans van een tweede plaatje wbrden voorzien en vervolgens „te grijp voor iedere stoutmoedige brandweer man" in de kazerne te Bergen worden geplaatst. Hare Majesteit de Koningin heeft het gemeentebestuur van Alkmaar opge dragen Haar dank aan de bevolking van deze gemeente over te brengen voor de gelukwens ter gelegenheid van Haar verjaardag. Uitspraken Meervoudige kamer Wegens verduistering in dienstbe trekking werd Barend V. uit Den Hel der gistermorgen door de Meervoudige Kamer te Alkmaar veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Albert T„ eveneens afkomstig uit Den Helder, werd we gens heiing tot zes maanden voorwaar delijk veroordeeld, terwijl zijn stadge noot Jacob K., die veertien dagen ge leden voor diefstal terecht stond, tot zes maanden voorwaardelijk en een boete van f 75 subsidiair 25 dagen weid veroordeeld. De Bergenaar Pieter van E., die enige maanden geleden ver zuimd had aan een dagvaarding van de Officier gehoor te geven, werd een boete van f 10 subs. 5 dagen opgelegd. De Alkmaarders Klaas S. en Cornel is M. en de Castrieummer Bertus W., die gezamenlijk voor een overtreding Men de motor- en rijwielwet terecht hadden gestaan, werden vrijgesproken. De of ficier had hen ten laste gelegd dat zij de koppeling van een aanhangwagen, welke door een smid was geleverd, niet hadden nagekeken alvorens de aanhangwagen in gebruik te nemen. Gedurende de landelijke actie van het Nederlandse Rode Kruis, die Veer tien dagen duurt, zal in Alkmaar het hoofdkwartier worden gevestigd in het pand Langestraat 67, dat welwillend ter beschikking werd gesteld door de -a. A. M. Kossen. "m de inzame lingsactie te doen slagen, heeft het plaatselijk comité een uitgebreid pro gramma samenge steld, dat onder meer rallye's voor auto's, motoren, bromfietsen, toerfiet sen en een wandeltocht omvat. Al deze rallye's worden gehouden op Zaterdag 2 Juni. Voor de verschillende tochten worden inschrijfgelden gehe- v-|i. die geheel ten goede komen aan het Nederlandse Rode Kruis. In ons nummer van morgen komen wij uitge breid terug op deze sportevenementen. Aan allen die raambiljetten of affi ches voor auto's hebben ontvangen, wordt verzocht deze op te hangen. Tot 2 Juni geldt het devies: Elk huis een Uod kruis. KAASMABKT BODEGRAVEN BODEGRAVEN, 22 Mei. Aangevoerd 126 partijen, eerste soor: f 2,03—f 2,10; txveede ;oort f 1,96—f 2,02; extra tot f2,15. Handel goed.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2