„Koning der saboteurs" voerde een privé-oorlog achter Duitse linies Com BATAVLS Piui, Pain, Pom als fotografen - is toch maar je ware! JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Zee schonk grote partij katoen De 0 nbekende Voogd Wig in Mossad IN MEMORIAM KOLONEL POPSKI Een eigen leger van 200 man Twee Duitse divisies joegen hem na Beter resultaat door samenwerking. Spanning tussen Fransen en de Bey van Tunis PUROL IS PUUR GENEESKRACHT Meevallertje voor de strandvonderij Reeds voor dertig mille op Texel geborgen DE ZEE heeft Texel weer een meevallertje bezorgd. Stroom en tij hebben, een grote partij katoen in de richting van de kust gedreven. Een stuk öt tien balen van zo'n 250 kg. elk, omgord met blauw staalband en jute, zijn tussen de Slufter en Cocksdorp op het strand geworpen. Een groter aantal balen werd zo'n veertig kilometer uit de kust uit zee opgevist door Texelse vissers, die daar met hun kotters voeren. Drie en dertig van die grote balen zijn er thans al gedeponeerd bjj de Texelse strandvonderij. Zij vertegenwoor digen een waarde van ruw geschat z.ekcr dertig duizend gulden. En geen sterveling op Texel weet, waar ze vandaan komen. !K BEN EEN LEVENSKUNSTENAAR! Het Radioprogramma Verbondei over 38s Engeland w oliek Vragen aar over de Acht en „wede V.S. voteri het fat Weei WOENSDAG 33 MEI 1951 (Van onze Londense correspondent). „pOPSKI", een legendarische figuur van de tweede wereldoorlog, is niet) meer. Zijn werkelijke naam was It. kolonel Vladimir Peniakoff, maar in geheel Engeland, Noord-Afrika en Italië stond hij bekend als „Popski", de bijnaam die hem gegeven was door Montgomery's Achtste Leger, omdat men zijn eigen naam niet kon 'uitspreken. Popski, de „koning der saboteurs", die met zjjn privé-leger een ware chaos schiep ver achter de Duitse linies in Noord-Afrika, en keer op keer aan de dood ontsnapte, stierf op 54-jarige leeftijd na een korte ziekte in een Londens hospitaal. Popski werd in Belgic geboren. Zjjn ouders waren Russische emigranten. Tijdens de eerste wereld oorlog vocht hij als kanonnier in het Franse leger. Daarna studeerde hij ini Engeland voor electrotechnisch ingenieur. In 1934 opende hij een suiker fabriek in Egypte. Popski was niet alleen een unieke figuur in de afgelopen wereldoorlog, maar tevens een soort écn-persoons UNO. Hij sprak vloeiend Engels, Frans, Nederlands, Arabisch, Russisch, Italiaans en Duits. terwijl de spagheüi-strijders hem voor een Duitser versleten. Popski had in middels zijn ogen open en zag dat een groep Zuidafrikaanse krijgsgevangenen op weg naar een interncringkamp ge leid werd. Hij deed wat verkennings- werk en diezelfde nacht werden er 50 Zuid-Afrikanen bevrijd en in veilig heid gebracht. In 1943, toen Rommel in Noord- Afrika verslagen was en de invasie van Italië beginnen zou, stak Popski met de voorhoede van zijn nog steeds on afhankelijk opererende „privé-leger" naar Italië over. Met 12 man landde hij bij Taranto en verdween meteen achter de vijande'like linie. Hij was al gauw op dreef. Binnen enkele dagen liep hij een Duitse commandopost binnen, sloeg de commandant neer, nam zijn papieren mee en seinde gedetailleerde informaties terug naar het Achtste Leger over de Duitse troepensterkte, die men bij de landingen in Zuid-Oost- Itaiie zou aantreffen. Bij die landingen arriveerde ook de rest van Popki's „le ger" in Italië. Hij leidde zijn 200 man in een jcep-convooi over de bergen en saboteerde de omgeving van Rome reeds acht maanden, voordat de geal lieerde legers zover doorgestoten wa ren. pOPSKI was een welgestelde zaken man in Cairo, toen de tweede we reldoorlog uitbrak. In 1940 nam hij, hoewel reeds over de veertig, vrijwillig dienst bij het Britse Achtste Leger, dat zich in Noord-Afrika bij de Egyptische grens tegen de Duitsers aan het in graven was onder het commando van generaal Wavell. Vijf maanden lang maakte Popski deel uit van Wavell's speciale verkenningsgroep, totdat hij op zekere dag met een paar dozijn man van zijn onderdeel werd afgesneden. Popski en zijn kameraden, die geen kans zagen bij hun groep terug te ko men, trokken verder de woestijn in en besloten om dan maar op eigen houtje een miniatuur-oorlog voort te zetten tegen de Duitsers. Popski was een saboteur in de dop en tevens een geboren leider. Zijn „de tachement" bestond op dat moment uit 23 goed gewapende Britse soldaten, drie officieren, vier jeeps en twee vracht auto's. Zijn strategie was volkomen lo gisch. Het „detachement" moest uitge breid worden, maar daar men van het Achtste Leger afgesneden was, kon dit alleen gebeuren door 's nachts tot in de Duitse linies door te dringen, overvallèn te plegen op Rommel's ge vangenkampen en kleine groepjes Britse krijgsgevangenen te bevrijden. Op deze wijze werd Popski's woestijn- leger al spoedig uitgebreid tot onge veer 200 man. Ook het aantal op de Duitsers buitgemaakte legerlorries groeide. En Popski had zijn eigen voor schriften over het gebruik van die lor ries. Hij gaf opdracht dat zij alleen vol geladen mochten worden met extra ammunitie, maar nooit met extra ben zine. Hij stond er op dat alle extra benzine die onderweg benodigd mocht zijn, uitsluitend verkregen moest wor den door overvallen op Duitse voorra den! Deze overvallen, gecombineerd met sabotage, waren Popski's speciali teit. Een van zijn grootste coups was het in lichter laaie zetten van 880.000 liter Duitse benzine, nadat hij eerst zijn eigen voorraad had bijgevuld. Legendarische figuur. AE naam Popski werd een legende. Met zijn „privé-leger" van 200 man - meer wilde hij niet hebben, teneinde zo mobiel mogelijk te blijven begon hij zover achter de vijandelijke linies door te dringen, dat er een ware chaos dreigde in het Duitse communicatie systeem. Op een gegeven moment zond Rommel er twee divisies op uit, 30.000 man in totaal, om Popski te vangen. Het baatte niet. Popski was niet alleen een sabotage-expert, maar ook een uit stekende strateeg. De Duitse ammuni- tiedumps en benzinevoorraden bleven de lucht invliegen. Montgomery, die generaal Wavell inmiddels vervangen had als bevel hebber van het Achtste Leger, zag de enorme waarde van Popski's „privé- leger' Het gevolg was, dat Popski of ficieel een eigen schouderinsigne ki|;eg toegewezen op zijn uniform. Zijn 200 crack-saboteurs droegen met trots het m'euwe kenteken P.P.A. (Popski's Pri vate Army) op hun battledress! Sterke staaltjes. TN 1942, toen het Achtste Leger de be slissende slag van Alamein won, die het keerpunt in de Noord-Afrikaanse ctmpagne werd, bevond Popski zich met zijn „leger" nabij de stad Derna. Op dat moment lag Derna liefst 400 mijl achter de Duitse frontlinie! Een dag later presteerde Popski het om ge heel allen in uniform, met zijn P.P.A.-kenteken midden in Derna rond te gaan wandelen en op straat in het Duits en Italiaans praatjes te gaan maken met de vijandelijke troe pen. Hij werd niet ontdekt. De Duit sers dachten dat hij een Italiaan was, De 4geneesmiddeSendiefezamen Chefariite „4" vormen zijn elk stuk voor siufe al wereldberoemd. Maar in één tablet verenigd wer ken zij neg krachtiger en weldadi ger. Zij heipen ook dan wanneer andere middelen falen. TfCfMPWNBt EN GSIÏR.20 ZABIE7EN kZSi*. (Advertentie, Ing. Med.) Het sterkste staaltje, dat Popski ooit uitgehaald heeft was toep hij met 15 man een Duits garnizoen van 800 man gevangen nam te Chioggia in Italic. Met weergaloze bluf had Popski de Duitse commandant weten te overtui gen dat het garnizoen geheel omsingeld was door een overmacht van Britse troepen. Het garnizoen gaf zich over. De Britse troepen, die nog in geen velden of wegen tc bekennen waren, arriveerden drie dagen later. Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor Hheumatisclie pijnen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd ach ter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo ia liet dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen. De zes minerale zou ten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende werking op die bloedzuive rende organen. Naarmate die nu weer op gang lromen, krijgen de onzuiverheden In het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopend werk te doen Rheumatisclie pijnen maken cüagrijmg, want ze verstoren Uw goede numeur; op den duur zit ge IJzel, en anderen in de weg. Wordt liever weer do oude. Neemt Kruschen als een vaste dagelijkse ge woonte. (Advertentie, Ing. Med.) pOPSKI, die in 1943 een. vinger verlo ren had, verloor een jaar later door een granaat zijn linkervoorarm in Italië. Hij werd naar een hospitaal ge reden, waar de wond verbonden werd. De granaat had zijn arm bij de elleboog afgesneden. De volgende dag was de ijzersterke Popski weer in actie! Van die dag af heette hij „Popski de onster felijke". In September 1945 werd Popski's Pri vate Army ontbonden. Zijn taak was volbracht. In de vier jaren dat hij zijn „leger" geleid had, had hij slechts 14 man verloren van de totale 200. In Londen ontving enige tijd later de lt. kolonel van het Britse leger, Vladimir Peniakoff twee welverdiende onder scheidingen uit de handen van Koning George, de D.S.O. (Distinguithed Ser vice Order) en het M.C. (Military Cross) Popski bleef in Londen na de oorlog. Zijn' vredeshobby werd het kweken van bloemen. Drie jaar geleden trouw de hij met Pamela Firth, een Londens meisje. Popski's heengaan zal niet allec^t door zijn jonge weduwe be treurd worden, maar door elk lid van zijn historisch geworden P.P.A. Want Popski had na de oorlog met al zijn mannen contact gehouden en stond nog in geregelde briefwisseling met hen. 51. „Laat die zwamneus nu maar kletsen", zei de meneer die naast Jim my was opgedoken. Ik ken dat. Hij is het eerste uur nog niet klaar, maar in tussen is mijn editie weg en dan ver schijnt de Daily Tattler zonder een in terview met de winnaar van de Ka naalwedstrijd. Wilt u mij iets vertel len over uw .belevenissen onderweg meneer Brown?" Jimmy keek eens over zijn schouder ,Dat is in een paar woorden gebeurd", zei hij bescheiden. „Ik ben in Calais het water in gelo pen en ben toen recht overgestoken zonder mij iets van die golfstroom aan te trekken. Ik ben trouwens voor zo ver ik weet, geen enkele golfstroom tegen gekomen. Wel een school harin gen. Ik heb "er nog een bij zijn staart gegrepen, maar ongemarineerd is er niet veel aan. Na een tijdje kwam ik in de branding terecht en toen voelde ik eensklaps vaste grond onder de voe ten en nu zit ik hier te luisteren naar die meneer, die daarJimmy zweeg eensklajs, want een eindje ver. der op het strand weerklonk een luid gejuich De Franse resident-generaal in Tunis Perillier, heeft in een rede voor het eerst gewag gemaakt van in de laatste weken ontstane spanning tussen hem zelf en de ministers van de Bey. De Bey heeft in een vorige week af gelegde verklaring aangedrongen op uitvaardiging van een grondwet. De in Februari j.l. van Franse zijde ingevoer de hervormingen waren daartoe vol gens de Bey slechts een eerste stap. Zo'n (let!, waar U meer plezier ran heeft! (Advertentie, Ing. Med.) 10. Mevrouw Bertha Bigmans is een vriendelijke dame, die Pom en Fam al gauw naar binnen nodigt. „Komen jul lie maar eens binnen kijken, jongens", zegt ze vriendelijk. „Ik heb juist een nieuwe zending kaarten aan ge kregen. Mischien is er iets bij voor jul lie". Nu, dat willen Pom en Parn heel graag, want Bertha Bigmans verkoopt de mooiste kaarten van heel Diercn- dorp. „Ja. dat was een mooi artikel over jullie in de krant", zegt ze dan. „Vooral die foto van Pim hoort! Hij stond er reuze goed op". Pom en Pam knikken maar eens. „Maar vandaag staat er niets over jullie in hoor", gaat de vriendelijke dame verder, „Ik heb de krant nog eens goed nagekeken". En dan vraagt Pom eensklaps, tot stomme verbazing van Pam: „Ach mevrouw Bigmans, zouden wij wat van die kran ten van gisteren mogen hebben. U hebt ze toch over!" „Natuurlijk jon gens, ga je gang, neem maar mee wat je gebruiken kunt". „Wat is dat npu voor onzin", zegt Pam, zodra ze weer buiten zijn. „Nu hebben we nog meer foto's van Pim. Je lijkt wel mal!" „Stil maar, ik heb een plannetje", zegt Pom en fluistert zijn broertje wat in het oor. voor elke plek van Uw.huid die veewond, gebrand, ruw, rood is of ontstoken- (Advertentie, Ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever). Y RIJD AG werd de eerste vondst ge meld. „Kapok", dacht de vinder, die naar de strandvonderij holde om zeker de eerste te zijn, die voor de aan brengpremie in aanmerking zou ko men. Voordat de strandvonderij er aan te pas kwam, waren er al jutters bij geweest, die de baal uit elkaar trok ken. Prachtige blanke katoenvlokken hadden ze door hun handen laten glij den. Zo stevig in elkaar geperst, dat het zeewater niet eens tot het hart had kunnen doordringen. Nauwelijks een centimeter diep was de buitenkant van de baal vochtig geworden. Vermoede lijk heeft het spul niet lang in zee gedreven. Maar waar komt het dan vandaan? Nergens lazen we van het vergaan van een of ander vrachtschip,' of van een schip, dat misschien in zwaar weer zijn deklast verspeelde, die uit deze balen katoen bestond. Lang geleden kan het niet zijn. Het staalblauwe bandijzer was nog niet eens gaan roesten. Nauwelijks had de strandvonderij van Texel de eerste gevonden baal ergens in Den Burg geborgen, of er kwamen meer meldingen binnen. Vis- serlui vertelden, dat de zee er zo'n veertig kilometer uit de kust mee be zaaid was. Velen hadden niet eens de moeite genomen om ze op te vissen, omdat hun de waarde te gering voor kwam. Te gering tegenover de buit waar ze op uit waren! Ruzie in IJmuiden. géN van die Texelse kotters, die zich wel de moeite van het opvissen ge troost had en zo'n baal of tien met veel risico aan boord gesjord had, heeft er Ik geniet óók van héél ge wone dingen -- zoals van een treinreis in het góede gezelschap van een sigaar 1 De tijd vliegt voorbij, ter wijl ik kalm geniet -- trékje voor trékje, letterlijk en figuurlijk „,in de wolken" van dat milde aroma! Ik zeg óók op reis-: (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARY BURCHELL 8) Het was een prachtige kamer, op dezelfde wijze ingericht als haar eigen slaapkamer. Net zo'n verrukkelijke, zacht-gekleurde kamer, dacht Norma, terwijl ze op de drempel stond en naar de enige aanwezige keek, die zich op dat ogenblik niet bewust was van haar tegenwoordigheid. Later besefte Norma dat ze in die eerste glimp van Justin Yorke een juiste en doorslaggevende indruk van hem had gekregen. De meeste mensen laten pas langzamerhand een diepere indruk achter. Maar bij hem was dat niet het geval. Ze onderging zijn an- wezigheid ten volle. En ze vond hem zonder enige twijfel de knapste man die ze ooit had gezien. Hij zat bij het raam en ze zag hem „en profil", terwijl de ondergaande zon een merkwaardig licht-effect teweeg bracht dat haar op eens herinnerde aan haar bewering dat Lucifer ook „de Stralende" kon be tekenen. Maar het merkwaardige licht kwam niet alleen van buiten-af. Iets binnen-in hem zelf gaf ook de indruk van licht. Helder, koud en meedogen loos .Zoals Norma zou ontdekken was het het licht van een scherp, brillant intellect. Niet de warme gloed die men selijkheid geeft. Maar op dat ogenblik kreeg Justin Yorke er iets uitermate interessants door. Hoewel hij zat, was het duidelijk dat hij lang was. Lang en slank, maar met een arrogante elegance, die de indruk van grote kracht maakte. Misschien meer geestkracht dan spierkracht. Maar in ieder geval kracht. Hij was niet donker en niet blond. Maar daarop lette Norma nauwelijks, evenmin als het bij haar op kwam zijn leeftijd te schatten. Wat haar direct op viel was zijn goed-gevormd, ascetisch gelaat, de trotse houding van zijn hoold en zijn handen. Terwijl Norma geboeid toekeek, sloeg hij een bladzijde van zijn boek om. En het gebaar van de smalle, krachtige mooie hand was een toonbeeld van gracieuse zekerheid. Ze was er zo in verdiept dat ze daar waar schijnlijk nog geruime tijd zou hebben gestaan, maar óf ze maakte enig ge rucht, óf haar aanwezigheid werd hem op een andere wijze bewust. In ieder geval hief hij op dat ogenblik het hoofd op. De beweging was rustig, zoals al zijn bewegingen. Maar toen hij haar aankeek en Norma de blik van die mooie koude ogen op zich gevestigd wist, gevoelde ze iets als een electrische schok door zich heengaan. Tot op dat ogenblik had ze niet aan de kleur van zijn haar of zijn ogen gedacht. Nu wist ze echter dat ze zich altijd het beeld van haar voogd voor de geest zou kun nen halen louter door aan dat koude, intense blauw van zijn ogen te denken. Als hij verbaasd was haar daar bij de deur naar hem te zien staren, dan toonde hij dat niet. Hij strekte eenvoudig zijn hand naar haar uit en sprak „Kom eens hier, mijn kind, en laat ik je eens bekijken". HOOFDSTUK II Norma kwam stralend van warmte, kleur en leven op hem toe; de man in de stoel vatte haar hand en keek haar aan. „Ik.... ik ben Norma", legde ze bij kans ademloos uit. „Ja, natuurlijk". Zijn koele toon scheen te beduiden dat ze moeilijk ie mand anders kon wezen en dat daar om haar opmerking nogal overbodig en dwaas was. Ze bloosde licht, onder zijn critische blik en hij sprak kalm: „Je'bent een mooi meisje, daar ben ik blij om. Ik kan geen lelijke dingen cf lelijke mensen om me heen ver dragen". Dit was zo'n merkwaardige opmerking voor een voogd bij een eerste kennismaking, dat ze dieper bloosde en een beetje verlegen zei: „Ikik ben blij dat u me knap vindt". „Niet knap". Hij verwierp dat woord met een verachtelijke trek van zijn mooie, smalle mond. „Warmte en klein zijn niet knap. Je bent mooi en het zal mijn taak zijn ar voor te zorgen dat die schoonheid wordt ontwikkeld. Het is maar goed dat Janet is gestorven. Ze zou je hope loos hebben verknoeid". Tante Janet had een vlieg kunnen zijn, zo weinig scheen haar leven of haar door hem te interesseren. Norma had haar tante weinig ge kend en had geen reden met genegen heid aan haar te denken. -Maar ze was1 toch de naaste bloedverwante van deze merkwaardige man geweest. Hoe kon zijn oordeel over haar dan zo hard zijn? „Hield u niet van tante Janet?" vroeg ze eerbiedig. „Neen", zei de lialf-broer van tante Janet zonder blikken of blozen. „Ik kon haar niet uitsstaan. Een volkomen overbodig schepsel". (Wordt vervolgd) nog een ongedachte belevenis mee ge had. Het was de TE 4 Hij stoomdéunet zjjn vrachtje eerst naar IJmuiden, om daar zjjn vis te lossen aan de afslag, meldde van daaruit de strandvonderij van Texel telefonisch zijn katoen vondst en kwamdaarnain conflict met de strandvonderij van IJmuiden. De laatste instantie ontdek te de ongewone lading aan boord van de kotter en gaf te kennen, dat de vondst bij haar gedeponeerd moest worden. De schipper beriep zich op zjjn aangifte bij de strandvonderij van Texel en weigerde het vrachtje dus ln IJmuiden achter te laten. Het werd 'n aardig heibeltje. Strandvonderij Texel en strandvonderij IJmuiden zochten telefonisch contact met elkaar. De Pro vinciale Griffie, waaronder de strand vonderij ressorteert, werd er in ge moeid. Maar een verschil van inzieht bleef bestaan, omdat de Wet op de Strandvonderij noch art. 551 van het Wetboek van Koophandel op dit plint duidelijke taal spreekt. En intussen bleef de schipper op zijn stuk staan, dat hij zijn vondst bij de strandvonderij Texel aangegeven had en daar dus ook wilde deponeren. De strandvonderij achtte dit standpunt zo zeer in strijd met de bepalingen, dat zij er toe over ging de Rijkspolitie er in te mengen. Deze posteerde zich aan boord van de kotter. Maar dit ver hinderde de schipper op zeker ogen blik niet de trossen los te gooien en in de richting van het ruime sop te koersen. Reeds was het scheepje de vuurtoren van IJmuiden gepasseerd, toen de schipper onder druk van het geüniformeerde gezag aan boord de steven wendde, en terugkoerste naai de haven, waar de strandvonderij IJmuiden de gevonden lading dan vol gens alle regelen van de kunst in be heer nam. DONDERDAG 24 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Niemvs. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 7.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.40 Gram. muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voor de' zieken. 11.43 Vocaal Dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.50 „Zo werkt Nederland". 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 13.35 Zang en orgel. 14.00 Metropole Orkest en solist. 14.45 V oor de vrouw. 15.15 Zigeunerkwintet. 15.30 Cembalo Gezelschap. 18.00 Bijbellezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voordracht, 17.50 Regeringsuitzending: Jeugd uitzending: „Jacht op krokodillen" door C. A. van Ginneke. 18.00 Verzoekprogramma. 1S.30 De «tem van de Christelijke Vakbewe ging. 18.45 Gram.muziek. 39.C9 Nieuws en weerberichten. 19.1.5 Levensvragen en een Pastoraal antwoord. 19.30 ln dienst vajr het Vaderland. 10.40 Kadiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Feestconcert vjn de Haak-in-Vette: Ver sterkt Promauadc-Orkest, groet koor en solis ten. 22.40 Gra«n.mu«aek. 22.43 Avondoverden- king. 28.00 Nieuws. 23.15-24.09 Grera.- muziek H1LVJ3KSÜM II. 298 7.00 AVRO 7.50 VPRO, 8,00-24.00 AVRO. - 7.00Nieuws. 7.15 Ochtend gymnast' sk. 7.00 Gr-m.muziek. 7.30 Dagopening. S.00 Nieuws. 8.13 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 10.39 De Antwoordman. 10.43 Gram.munek. 10.50 Voor de kieuters. 11.00 Muziek-étalage. IJ.40 „De zaak Kent", causerie. 12.00 Gram.-, muziek. 12.30 Laud- er. Tuinbouw mededelin gen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Pianospel. 13.00 Nieuws. .3.15 Mcdenelngeu of gram. muziek. 13.20 Promenade Or-reeê. 13.45 „U kurjt het geloven of niet". 13.50 Promenade Orkest. 14.00 Voor dc vrouw, 14.30 Piano- Sexlet. 15.00 Voor de ziel en. 16.00 „Van vier tot vijf". 17.00 Voo.- dc teufd. 18 00 Nieuw». 16.13 Practische w enken voor hengelaars. 13.20 Sporiproblemcn. 18.30 Lichte ibuom':. 19,00 V reafgerprek ever het Welfare-werk bij de Koninklijke Marine. 19.10 Mtumenkccr, Post- harmonie en Jorlel-club. 19.40 Studie-.'aar- lichting wvrr e.s. studenten. S0.0C Nieuw». 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio PhiltMimn- n:sch Orkeet. 81.15 „Kapitein iteréiu Joy", hoorspel. 22.30 Gram.muziek. 23.(50 Nieuw». 23.15 Sportectualiteiten. 8.30-24.99 Gra- muziek. BUREf ADMINIS1 Voordam 11, Postgiro Redacl Achterdam 2( Direct J. BïJLSMA et Hoofdred A. KAP' De communistis breedte van het i midden, onder de nen hun stellingei de voorafgaande werd afgegrendelc eenheden. Vermot denen omsingeld. bi het uiterste verbondenen zich gebied rondom d Op enkele puntei in Noord-Korea t Ten Noorden var troepen hun tege tegenstand van c toe. Overigens t: verder terug. Het uitgestrekt De Perzische pr< Maandagavond h< to Teheran, waar om redenen van p woont, in het geh dag is hij er wei luidt heeft hij eei woning in de om; stad doorgebracht het parlementsge door dertigduizent streerd voor de n: buitenlandse oliec Veel nieuwe g de oliekwestie ov blik niet op. Eng dere stappen opgc van het Perzisct jongste nota, waa worden voorgestel is niet voornemer spits te drijven, geen economische gesteld, wanneei doorgaat. Londen (Van onze parle In de zitting vs van vandaag zal tering (C.H.) aa Landbouw, Visser ning vragen steil en de vaststelling De New York T ington, dat dezer i vciligheidsprogran gemaakt, waarmei miliard dollar ge militaire en ecom buitenland in het In dit bedrag z milliard dollar be tuigen, tanks, kar litaire goederen c Staten zijn gemaa drag van 1650 m: sche hulp aan We de afwikkeling v als voor het verst mieën van de lai voeren van de be Verwachting Veranderlijke plaatselijk on ook flinke opk tot matige wir richtingen, ech' derlijk. Vrij w; VRIJDAG: Z 20.40. Maan c

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6