I Maar KUKalkali^' a RIKKI EN HET SLAVATSKY-MYSTERIE Engel het FLINKE JONGEMAN Zit-slaapkamer gem. Zitslaapkamer, G. PALEARI gestoten Stichting voor de Landbouw kant zich tegen belastingverhogingen Oud Katholieke kerk nam een nieuw orgel in gebruik Gemeente-museum geopend Hanna Brizée dezezomer in „Bellevue" Bergen De Volkshogeschool in 1950 „De Molenkrocht" prac- tisch kampioen flink Meisje Woningruil Algemene Vergadering ADJUNCT-INSPECTEUR UW OMZET VERGROTEN „Bello" heeft de hoogste aandacht De Rijp Heer-Hugowaard Jffgg**" ja, 'cl. Amerikc J)E Engelse regeri Perzie zou afwij Swift-fabrieke deze week c Robinson, Nimcc gaan drie dage De eerste G I'; „vierde" in f MAANDAG 28 MEI 1951 Vele kerkelijke autoriteiten aanwezig Vrijdagavond is op plechtige wijze het nieuwe kerkorgel in de oud-katho- tieke kerk te Egmond aan zee ingewijd. De dienst werd verricht door pastoor De Rijk, geassisteerd door pastoor Van Zanten uit Rotterdam, vroeger pastoor te Egmond aan Zee. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door monseig neur J. van der Oord, bisschop van Haarlem, msgr. E. Lagerney, bisschop van Deventer en de pastoors Key jit Zwart uit Amsterdam. Haarlem, Wijker uit Den Helder en Na de wijding kon men voor het eerst de prachtige en melodieuse tonen beluisteren van het nieuwe orgel, dat bespeeld werd door de plaatseüjke or ganist, de heer Joh. Dekker. Pastoor De Rijk hield een toespraak, waarin hij wees op de grote betekenis van het orgel, dat alleen bestaansrecht heeft, als de gemeente het met bezieling ge bruikt, zoals het op zijn beurt de ge meente kan bezielen. Na afloop van de dienst bracht de musicus Alex de Jongh uit Utrecht en kele nummers ten gehore, o.a. een fuga van Joh. Seb. Bach en een postludium, gecomponeerd door hemzelf. Monseigneur Lagerwey droeg ten slotte namens de orgelraad het instru ment over aan de Egmondse gemeente. Monseigneur van der Oord dankte In tegenwoordigheid van vele geno digden heeft de burgemeester van Eg mond aan Zee het gemeentemuseum geopend. Burgemeester Niele wees er op, dat het de bedoeling is het museum verder uit te breiden en sprak de hoop uit, dat het niet lang meer zou duren vóór het museum van de kamer in het Raadhuis naar 'n eigen gebouw onder gebracht zal moeten worden. Immers vele voorwerpen betrekking hebbende op de geschiedenis van Egmond berus ten nog in Alkmaar. Namens het ge meentebestuur bracht spreker dank aan de initiatiefnemers, de heren C. Wijker, C. J. van Pel en Van Tiel en aan de schenkers van de meubelen, de heren Koek en Apeldoorn. Vervolgens leidde de heer Wijker het gezelschap rond in de als een oud- Egmonds binnenhuisje ingerichte mu seumzaal. Een schitterende verzame ling prenten en foto's, een plattegrond van 1700, waar op aangegeven staat, dat het Pompplein vroeger veel weste lijker in het dorp gelegen was, over blijfselen van het Kurhaus, dat in 1911 afbrandde, oude kronieken en munten zijn te aanschouwen. Tot slot vertelde de heer Wijker dat enige diepzeevis sers bereid gevonden waren de in de netten gevangen dieren reeds op zee op sterk water te zetten en later over te dragen aan het museum. vooral het kerkbestuur voor de be toonde voortvarendheid en volharding. Hij hoopte dat de gemeente het orgel, waarop voorlopig nog een schuld rust, spoedig geheel haar eigendom zou kun nen noemen. Pastoor van Zanten herinnerde aan de evacuatie, waardoor men in 1944 gedwongen was het orgel geheel af te breken. Na de oorlog bleek het onmo gelijk het oude weer op te bouwen en moest direct de grote stap gedaan wor den om een nieuw orgel te krijgen. Al die jaren moest de gemeente zich be helpen met een huisorgel en daarom stemt het tot intense vreugde en vol doening, dat nu ook in dit opzicht Eg mond zich hersteld heeft van de won den, die in de oorlog zijn toegebracht. Tot slot sprak de organist, de heer Joh. Dekker, zijn grote voldoening uit over het schitterende instrument, dat tot zijn beschikking is gesteld en dat hij naar beste krachten hoopt te be spelen. Het curatorium voor organisten heeft besloten het orgel te gebruiken voor de opleiding van organisten. Een voorname vleugel, in een crème pul er op een vlammend bouquet oran je lelies en achter de vleugel een een voudig meisje: Hanna Brizée. Ze improviseert. En de mensen in het restaurant, sommigen zijn speciaal voor haar door de regenachige avond naar hier gekomen, anderen liepen heel toevallig naar binnen, luisteren. Met aandacht luisteren ze. Licht en blij is haar spel. De klanken vallen als zon doorstraalde spetters van een hoogspui- tende fontein in een voorjaarstuin om ons heen. Plotseling is het stil. Een kort ogen blik maar. De microfoonstandaard wordt wat dichterbij geschoven. Een inleidend accoordHet meisje ach ter de vleugel buigt zich wat naar de microfoon. Even nog een blik naar de zaal („Ik moet mensen om mij heen hebben om voor te spelen", zegt ze) en dan is daar haar donkere stem met een weemoedige chanson. Weemoedig, zoals eigenlijk alleen een Frans liedje zijn kan. Daarom eindigt het ook met „il est tout seulelle est partie „Ik leg mij vooral toe op deze chan sons", zegt ze. Maar „Stormy weather" speelde ze er daarna niet minder knap om. Weer is daar dan haar mooie, warme stem. Nu met een graag gehoord Duits liedje. „Ich habe eine kleine Philoso- phie En wij bedenken hoe ook deze jonge chansonnière wel een sterke eigen droom- en fantasiewereld moet weten op te «bouwen, nodig om haar liederen, In het algemeen jaarverslag van de Volks hogescholen komt ook de Bergense Volkshoge school ter sprake. Wij nemen, wat deze „school" betreft, het volgende uit het algemeen verslag over: De Volkshogeschool te Bergen kreeg het tot dan toe gehuurde gebouw „De Zandhoeve" in eigendom, zij het met een grote hypotheek. Het andere gebouw ,,'t Oude Hof", wordt nog gehuurd. Drie-en-twintig grote en kleine bedrijven en gemeenten stelden personeelsleden in de gelegenheid aan de algemene cursussen deel te nemen, directeuren van vele middelbaar tech nische scholen ert hoogleraren van de techni sche hogeschool te Delft telden deelneming aan deze cursussen als practijkdagen voor de oplei ding. Voor het eerst werden, naar aanleiding van een verzoek uit het bedrijfsleven* twee cursussen voor hoofd juffrouwen gehouden. Eveneens voor het eerst waren er enkele korte cursussen speciaal voor personeelsleden van groot-winkelbedrijven, handelsondernemingen, banken en assurantie-maatschappijen. De pro gramma's van de beide cursussen aesthetische vorming en handenarbeid werden verrijkt door medewerking van de Zwitserse dr. Egon Kom- mann en diens vrouw en Bratschi. In overleg met de „Stichting Culterele Samenwerking" werden twee weekeinden gehouden over Suri name en Indonesië, er waS een volkshoge schoolcursus te water. De traditionele visserij- dagen werden dit jaar aangevuld met ontmoe tingsdagen voor visserij en handel. De deel neming van buitenlanders (vooral Fransen) aan studiereizen naar Nederland wajs tengevolge van het Heilig Jaar iets minder dan in 1949. In de gisteren te Bergen gespeelde com petitie-wedstrijd wist „De Molenkrocht" tegen Velsen I met 6—2 te winnen. Door deze over winning is „De Molenkrocht" practisch gespro ken kampioen in de afdeling I van de vierde klasse West. De Velsenaren waren met revanche-plannen hi het veld gekomen en gaven inderdaad goed partij, maar slaagden er toch niet in op de be slissende ogenblikken te scoren. Slechts in het soms zelf geschreven en op eigen mu ziek gezet, te kunnen brengen in een steeds weer wisselende omgeving met steeds weer andere mensen. En daar om zal het haar goed hebben gedaan, toen Zaterdagavond in het „Gulden Vlies" te Alkmaar een paar vriendin nen uit de helaas al weer zo verre Hel- derse Lyceumjaren aanwezig waren om te luisteren en even tussen het spel door een praatje met haar te maken. Hanna Brizée heeft doorgezet, heeft al een massa moeilijkheden, waarmee elke jonge kunstenares wordt gecon fronteerd, overwonnen. Ze is zich van haar doel goed bewust. Vormt zich een eigen stijl en het zal haar lukken. In het „Gulden Vlies" speelde ze Za terdagavond voor het laatst. Maar ze blijft nog in onze omgeving. Van 1 Juni tot 1 September zal ze spelen en zingen in „Bellevue" in Egmond aan Zee. In Juni tijdens de weekends, daar na elke avond, behalve Maandags. Ga eens naar haar luisteren. De Heer en Mevrouw GRANSBERGEN—PIETERS, geven met dank aan God kennis van de geboorte van hun Zoon' PIETER GERARD Alkmaar, 26 Mei 1951. Geesterweg 12. Enige en algemene kennisgeving. Heden bereikte ons het ontstellende bericht, dat onze lieve Zoon en Broer TONI, na sinds 15 Dec. 1949 vermist te zijn geweest, tot onze diepe droefheid op de leeftijd van 23 jaar te Soerabaja is overleden. G. FISSCHER A. FISSCHER— PETERS RIET Liever geen bezoek. Alkmaar, Mei 1951. K. v. 't Veerstraat 108. Heden overleed ten huize harer zuster te Amster dam, onze geliefde Zus ter, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw CATHARINA JOHANNA ROB, Wed. van Karei Kwast, in de ouderdom van 77 jaar. Namens de Familie, A. ROB. Alkmaar, 27 Mei 1951. Stationsweg 104. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente-Begraaf plaats te Alkmaar. Ver trek van Stationsweg 104 te Alkmaar, nam. twee uur. Terstond gevraagd: om voor manufacturenzaak de buitenklanten te bezoe ken, in bezit van Rijbewijs A (ongehuwd). Brieven met opgaaf van leeftijd, verlangd salaris enz. onder nr. 72, bur. Texelse Courant, Den Burg, Texel. m. pens. gevr. Brieven met prijsopgave o. no. A 37, bur. van dit blad. Licht- en krachtinstallaties ELECTR. TECHN. BUR. Alkmaar Telefoon 3082. Spoorstraat 63. Gevraagd: zelfst. k. werken, Curtiuslaan 19, Blockhovepark. Welke 3 vlotte DAMES zouden kennis willen maken met dito heren (leeftijd 20 jaar) om gezellig de week enden door te brengen. Brieven onder no. A 35 bureau van dit blad. ZAANDAM—ALKMAAR. Ter ruiling aangeboden woning te Zaandam bevatten de huiskamer, zijkamer, keu ken, 2 slaapkamers, huurpr. 5.85, voor woning in Alk maar. Br. o. no. A 38, Bur. v. d. blad. Aangeboden: mooie met pension, str.w. en verw. Tel. aanw. Br. o. no. A 36, Bur. v. d. blad. van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij voor gebouwen genaamd „Schermeers Brandcon- tract" van 1813 op 7 Juni 1951 v.m. 11 uur ten huize van de Heer J. ZWART te Stompetoren. Agenda: Opening, notulen, reke ning over het jaar 1950, rondvraag, sluiting. Vooraf van 1011 uur stemming terverkiezing van een commissaris we gens periodieke aftreding als zodanig van de Heer C. J. GROOT. Voordracht volgens arti kel 24 van het reglement alfabetisch No. 1: C. J. Baltus; No. 2: P. v. Dam; No. 3: C. J. Groot, aftre dend. De rekening ligt vanaf 29 Mei tot 5 Juni 1951 ter inzage ten huize van de boekhouder de Heer S. Kalverboer, Noordervaart 140. Namens de Directie, S. KALVERBOER. Secretaris. TIELUTRECHT Brandverzekering 1811 zoekt wegens uitbreiding van haar organisat' ter opleiding, een voor de provincie NOORD-HOLLAND. Leeftijd tot 25 jaar. Woonplaats bij voor keur in het rayon. Vast salaris, onkostenver goeding, premievrij pensioen. Voor hen die zich willen bekwamen in het assurantiewerk bestaan goede vooruitzichten. Uitvoerige brieven met bijzonderheden over opleiding enz. aan het hoofdkantoor der maat schappij, Kromme Nieuwe Gracht 7682, Utrecht, afd. personeelszaken. r Onderstaande ZUIVELZAKEN zijn gedurende de zomermaanden DINSDAGSMIDDAGS na 1 uur KAAN, Koorstraat. STA VERMAN, Mient. BAKKUM, Oudegracht. MEIJROOS, Schoutenstraat. Illllli!llllllll!llllllil!lllll!lilll!lillllllllll!lil!lllll!lllil!lllilin Dit bereikt U door geregeld Uw adver tentie te plaatsen in dit dagblad dames enkel- en dames dubbelspel hadden zij succes. Na afloop van deze op één na de laatste com petitie-wedstrijd werden door de sportieve Vel- ser club bloemen aangeboden aan „De Molen- krocht" met de wens, dat de Berg'enaren dit jaar succes zouden hebben bij hun pogingen om via promotie-wedstrijden in de derde klas te komen. De uitslagen H.E.: J. J. H. Scmidt slaat. B. Stals: 6-0, 7—5; D. Mosk slaat K. Schouten: 6—3, 6—1. D.E.: mej. E. C. L. van Limburg Stirum slaat mej. N. Meyer: 6—2, 4—6 7—5; mej. A. de Haan verliest van mej. B. Snijders: 3—6, 3-6. G.D.: mej. E. van Limburg Stirum en J Schmidt slaan mej. B. Snijders en B. Stals: 7—5, 6—0; mej. A. de Haan en M. Lau slaan mej. N. Meyer en K. Schouten: 8-6, 6-1. H.D.: M. Lau en D. Mosk slaan K. Schou ten en B. Stals: 6—8, 7—5, 6—3. D.D.: mej. E. van Limburg Stirum en mej. A. de Haan verliezen van mej. N. Meyer en mej. B. Snijders: 3—6, 3—6. Mr. Zeiler, secretaris van de V.V.V. Bergen heeft in vergadering in Hoorn, waar ir. F. Q. den Hollander kwam om vragen over Spoorwegaangelegenheden te behandelen, de kwestie van de Ber gense tram ter sprake gebracht, en daarbij geconstateerd, dat er helaas bij de Spoorwegen wel eens een tekort aan dienstbaarheid te bespeuren valt. Dit tekort aan dienstbaarheid service aan het publiek werkt remmend op het reizigersvervoer. Het publiek ver gaat eenvoudig de lust om per spoor te reizen. De Spoorwegen zijn een natio naal bedrijf en een commercieel bedrijf beide. De commercialiteit mag echter niet alleen gelden. Wanneer dus geke ken wordt uitsluitend naar de momen- tale rentabiliteit van de lijn Alkmaar- Bergen-Bergen aan Zee, dan wordt de. ze gemeenten op den duur schade toe gebracht. Dat een railbus op dit tra ject gewogen en te licht bevonden is door de Spoorwegen is een kwestie van deskundigheid. Hoofdzaak blijft echter, dat het publieke belang niet ten achter gesteld wordt. In zijn antwoord ging de heer Der. Hollander, de president-directeur van de Spoorwegen, niet op deze kwestie in. Sléchts constateerde hij, dat hij voor niets voorkeur heeft. „Ik heb slechts Nederland te dienen en zal daarbij mijn uiterste best doen". Hoe ernstig ir. Den Hollander deze kwestie opneemt, moge echter blijken uit het feit, dat hij na afloop van de Hoornse vergadering nog weer naar Bergen toog, om daar besprekingen te voeren met verschillende autoriteiten, van wier inzichten hij ook Vrijdagmor gen in een andere conferentie over de Bergense tram, kon doen blijken. Affichewedstrijd Marshall-hulp In de Kunstzaal van „De Rustende Jager" prijken thans aan de wanden de vijf-en-twintig bekroonde inzendingen van de Affiche-wed strijd, in 1950 uitgeschreven door de Economie Cooperation Administration (Marshall-hulp). In prachtige uitvoering als affiches-afgedrukt zijn de bekroonde werken van kunstenaars uit acht tien landen daar te bewonderen. Nederland spant de kroon met vijf van de vijf-en-twintig uitgeloofde prijzen. Reyn Dirksen uit Heemstede verwierf eerste prijs met „all our colours to the mast". De tweede prijs ging' naar Zwitserland, het land der affiches. Hoogst interessant was de wijze, waarop de verschillende kunstenaars het idéé in beeld hadden gebracht. De kunstenaar Kennan Temésan uit Istan bul (Turkije) drukte de gedachte uit in een afgekapte bomenlaan, waaruit „malgré tout", een jonge loot opschoot. Ernest Storch uit Wenen liet een duif met op handen gelijkende vleugels in moderne uitvoering zien. Alban Wijss tekende de wederopbouw met een reus achtig steig'erwerk. Wladimer Flem uit Den Haag met een stoomfluit. Request aan minister van Financien Zwaardere belasting van boerenbedrijf is fataal In een request over de wetsontwer pen tot verhoging van de inkomsten belasting en de vermogensbelasting en tot wijziging van de successiewet, dat de Stichting voor de Landbouw heeft gezonden aan de minister van Finan ciën en aan de leden van de belasting commissie der Tweede Kamer, geeft zij uitdrukking aan haar oordeel, dat er geen enkele aanleiding kan zijn de land bouwbedrijven door de invoering van een extra bedrijfswinstbelasting nog zwaarder te belasten dan thans reeds het geval is. Voorts wordt in het request gezegd, dat de aantasting van het vermogen van een landbouwbedrijf, dat vaak van ge slacht op geslacht met grote zorg is overgedragen, door de voorgestelde verhoging van de vermogensbelasting zal leiden tot vernietiging van een so ciale structuur, die in aanzienlijke ma te mede tot de welvaart van ons land heeft bijgedragen. De Stichting meent eveneens te moe ten waarschuwen tegen het invoeren van een progressie in de vermogensbe lasting, daar naar haar mening naast de reeds zeer sterke progressie in de inkomstenbelasting geen ruimte blijft voor nog een progressie in de vermo gensbelasting. Verder is de Stichting van mening, dat er alle aanleiding bestaat, de voor gestelde verhoging van het voor de ver mogensbelasting vrijgestelde bedrag voor ouden van dagen, invaliden enz. uit te breiden tot de categorie van alle vermogensbezitters, wier inkomen de grens van 4500 niet overschrijdt. Van deze groep kan immers niet worden gezegd, dat hun financiële situatie een extra heffing rechtvaardigt. Wat de successiebelasting aangaat, komt het de Stichting voor de Land bouw voor, dat er meer reden bestaat te onderzoeken of de successiebelasting in het huidige belastingstelsel nog wel past, dan een verhoging hiervan voor te stellen. Daar tegenwoordig zwart heffingen het instandhouden van ver. mogens bemoeilijken, kan volgens de Stichting geen rechtsgrond worden aan. gevoerd om de overgang door overlij. den aan te grijpen voor belastinghef. fing. De uit deze belastingverhoging voortvloeiende financieringslast bij ver erving zal in vele gevallen de voortzet ting der bedrijfsvoering in gevaar bren gen. Aardstralen en wichelroede Vrijdagavond werd in de zaal van de heer C. Blokdijk een film vertoond over de gevolgen en de aanwezigheid van aardstralen. Met deze documenta- tie-film werd vooral beoogd een inzicht te geven over het werk van de heer J. G. Mieremet te Wassenaar die als op richter van het eerste Nederlandse Bureau voor wichelroede-onderjoek te gen gezondheidsschadende bodemin vloeden sinds 1935 werkzaam is. Door de heer J. Smit, secretaris van de heer Mieremet werden enige toelichtingen gegeven. Na afloop werd door de me dewerker van het Bureau, de heer J. J. de Jong een demonstratie gegeven. De belangstelling voor deze zeer inte ressante avond was zeer gering. Na afloop gaven zich enkele perso nen op voor een onderzoek van hun woning op aardstralen. VEEMARKT ALKMAAR Op de veemarkt werden Maandag' aangevoerd 63 vette koeien van 550—1200 en 116 nuchtere kalveren (slacht) 30—75 per stuk; 236 var kens 1,84—1,90 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 28 Mei. 3200, kg rabarber 4—5; 3300 kg gele kool 6; 1000 kg Deense witte kooi 5,50. Doorgedraaid: 3300 kg gele kool en 1000 kg Deense witte kool. Handbal in de running De handbalclub „Hugo Girls" is te genwoordig in de running. Donderdag- avond speelde Hugo-Girls II onder grote belangstelling een wedstrijd tgeen zijn grote tegenstander in deze compe titie DOS II uit Hoorn. Reeds van het begin af ontbrak het niet aan span ning en de puntentelling ging op en neer. Hugo-Girls beheerste echter het veld en de uitslag kwam met een 3—4 overwinning voor onze plaatsgenoten. Binnenkort zal een returnmatch wor den gespeeld in Hoorn. Weten de Hugo- Girls dan een gelijk spel te behalen dan zijn zij kampioen in hun afdeling. Met spanning wordt de wedstrijd tegemoet gezien. POSTDUIVEN VER. „DE REYGERS" De postduivenvereniging alhier, die pas is opgericht, begint al goed op krachten te komen. Verschillende be- nbdigheden zijn reeds aangeschaft, w.o. een moederklok, een klok voor de leden, een maand om de duiven te ver zenden. enfin alles om aan wedvluch ten mede te doen. Ook het duiven- materiaal is van goed gehalte. Zondag is een wedvlucht gehouden vanaf Vil voorde, 196 km en de gemaakte tijden geven grote hoop op de toekomst. WONINGNOOD NIJPEND Dat ook de woningnood in Heerhu- gowaard-Noord steeds groter wordt be wijst het feit dat dezer dagen in Noord de eerste keet is gepaatst op het per ceel grond tussen de woningen van de heer P. de Goede en Jn. Oudeman. BRUGGEN UIT DE TIJD De komende dagen zal de Hasselaars- weg voor het verkeer gesloten zijn, Men zal n.l. enkele duikers in deze weg aanbrengen en wel één op de plaats waar momenteel de brug is van de heer Eeken en een duiker vlak over de spoorweg-overgang. Met behulp van de daar aanwezige draglines zal de weg worden opengehaeald. Een particuliere ondernemer heeft de plaatsing van de duikers aangenomen. UITBREIDING BEGRAAFPLAATS De begraafplaats heeft een grote uit breiding naar het Zuiden ondergaan. Hierdoor is een stuk van de kerketuin komen te vervallen. Grote paden zul len worden aangelegd, terwijl op diver se plaatsen een beplanting zal worden aangebracht. INTREKKING BOUWVERGUNNING Naar wij vernemen is de vergunning, eertijds verleend aan de heer Jac. Baars tot verbouw van zijn cafébedrijf, ingetrokken. Waarschijnlijk moet dit worden gezien als een gevolg van de afgekondigde bouw-stop. BEROEPEN. Bij de Ger. Kerk is beroepen dr. G. A. Meuleman, proponent te Steenwijk. rn m m M 42. De commissaris van Bloemdorp wacht hen met twee van zijn mannen in de tuin op als Barendse, Rikki en professor Vogel voor Heuvellaan 34 in Bloemdorp arriveren. De com missaris maakt een diepe buiging. De goede man is blijkbaar onder de indruk van het feit dat zijn dorp de eer geniet, de beroemde in specteur Barendse voor enige uren te mogen herbergen. Hij vertelt met opgewonden stem hoe actief hijzelf en zijn mannen geweest zijn en hij voegt er met spijt in zijn stem aan toe: „Dit is de eerste keer in tien jaren, dat er in Bloemdorp is ingebroken." „Maar als het ge beurt, gebeurt het goed," is het sarcastische antwoord van Barendse en de commissaris kan slechts instemmend knikken. Vervuld van angst en beven betreedt het kleine gezelschap de plaats van de misdaad. Het is, of in de oude professor Vogel potseling het leven terug keert, want met grote energie doorzoekt hij gehaast het bureau waarin de belangrijke plan nen geborgen zaten. Hij trekt een grote lade open, drukt aan de binnenkant op een bijna onzichtbaar knopje en op hetzelfde ogenblik komt uit de bodem van de lade een stalen ca- sette oprijzen. Eén blik op het kunstig verbor gen voorwerp is voldoende Professor Vo gel slaat de handen beverig voor de ogen. „Open gebroken," stamelt hij.Rikki doet een stap naar voren, trekt even aan het deksel en daar staat de casette, leeg. Barendse voelt wel hoe overbodig zijn vraag is, maar hij kan niet nalaten te stamelen; „Heeft daarin het plan voor de straalpijlen gelegen?" „Ja," zegt de oude heer, die over zijn gehele lichaam trilt. „Ja.... ik ben de moordenaar van mil- iioenen." Hij zucht diep en valt dan, zonder nog een woord te zeggen, schrijlings over het bureau in onmacht. Sterke handen dragen hem naar een divan. En terwijl Rikki in de keuken vlugzout en water haalt, mompelt Barendse stil voor zich heen: „Wat een rommelzooi! De ramp is compleet." op sident van het arbiter te benoeme ten. De Engelse re oliegeschil aan eer meent, dat dit niet tionalisatie in strijd maatregel vertegen orgaan. Verder bet Hof te verzoeken o hangende een beslis UAN officiële zijde met nadruk vei stap, waarmee Enge sche positie wil veili dele een oplossing v; rechtstreekse onderl Perzische regering de Perzische regerin in de jongste Engel: ran werd gedaan, behandeling door het rechtshof te allen ti den £EN nieuwe Engeli ciaal ten behoeve ders die naar Eng landen willen emigr de B.B.C. worden Deze cursus, die o: staat van de „Stiel huizing" te Den Haa gratie autoriteiten i Nieuw Zeeland en 27 Mei aangevangei ding vindt plaats in 1 programma der B.B. om 17.00 uur Nederl Zaterdag en Zondag ten 41.46 - 30.26 en om 08.00 uur op Zor dag op golflengten 3 41.61 meter. Er ioor sen per week gegei Zaterdagmiddag wor dagmorgen herhaald van Zondagmiddag De foto toont een o: de B.B.C.Amy Vose kunnen horen als Y> tijdens de conversati leden der famili Volgens de directies brieken Swift, Robins Wellen en Co te Nijm stand in de schoenint ogenblik nog allesbeha Bij de Swift zal vanda deling, waaraan 75 me zijn, worden stilgelegd, de week zal het gehel ten worden. Bij de Robinson is ei geling ingevoerd. Deze dagen niet worden gew Bij Nimco en Wellen werk meer. De mensen ken worden zoveel mo; houden. Men denkt de: dagen te gaan stilliggen Met het troepentransj neral Patch" zijn Zonda ven 1300 man van de vie: Se divisie infanterie „vierde" aangekomen de divisie volgt in anderi De vierde Amerikaan fanterie is de eerste dii haar Europa wordt g Vierde" boekte in de ai 22.454 man verliezen, we was dan van enige andei divisie, die aan de strij heeft deelgenomen. De deel aan de landingen ir streed o.m. inhet woue en in Belgie, ten tijde tegenoffensief in de Ar tien procent der in Euroi of daarheen onderweg zi der divisie zijn veterane: d# wereldoorlog.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 4