Engeland roept bemiddeling in van het Internationaal Gerechtshof •":ÉS f~\Pim, Para, Pom als fotografen^ is, 'ttfr' Twee Korea-strijders ridder M WO Zestigduizend K.A.B.-ers in het Rotterdamse Feijenoord-stadion JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Verbonden troepen achtervolgen terugtrekkende communisten De 0 nbekende Voogd De Perzische Oliekwestie Amerika dringi ie Teheran aan op onderhandelingen Perzie zou arbitrage afwijzen N 1L#> - ^lo|| Swift-fabrieken worden deze week gesloten Robinson, Nimco en Wellen De eerste G I' s van het „vierde" in Europa Veldmaarschalk Blarney overleden Schipper ensceneerde een roofoverval Nederlands invoer vijftig procent van nationale inkomen Soldaat posthuum onderscheiden HOOFDPIJ*:? 4* Grote groepen Chinezen geven zich over Indje weer heroverd Aanvullingsdetachement naar Korea vertrokken Olie-accoord in Irak Zware bosbranden in Oost-Canada Het Radioprogramma ..1AANDAG 38 MEI 1951 r»E Engelse regering en de Anglo-Iraanse olie maatschappij hebben de pre- sident van het Internationale Gerechtshof te 's-Gravenhage verzocht een arbiter te benoemen om het geschil met de regering van Perzie te beslech ten. De Engelse regering verzocht het Hof voorts Perzie uit te nodigen het oliegeschil aan een arbitrage-uitspraak te onderwerpen en indien het Hof meent, dat dit niet in zijn bevoegdheid ligt, te verklaren, dat eenzijdige na tionalisatie in strijd is met het internationale recht en een onrechtvaardige maatregel vertegenwoordigt ten aanzien van de „Anglo-Iranian" als Brits orgaan. Verder behoudt de Engelse regering zich het recht voor later het Hof te verzoeken om een bevel tot handhaving van de status quo in Perzie, hangende een beslissing van het Hof. VAN officiële zijde te Londen wordt met nadruk verklaard, dat deze stap, waarmee Engeland zijn juridi sche positie wil veilig stellen, in genen deie een oplossing van het geschil door rechtstreekse onderhandeling met de Perzische regering verhindert. Indien de Perzische regering het aanbod, dat in de jongste Engelse nota aan Tehe ran werd gedaan, aanvaardt, kan de behandeling door het Internationaal ge rechtshof te allen tijde gestaakt wor den EEN nieuwe Engelse cursus, spe ciaal ten behoeve van Nederlan ders die naar Engels sprekende landen willen emigreren, zal door de B.B.C. worden uitgezonden. Deze cursus, die onder auspiciën staat van de „Stichting Landver huizing" te Den Haag en de immi gratie autoriteiten van Australië, Nieuw Zeeland en Canada, is op 27 Mei aangevangen. De uitzen ding vindt plaats in het Nederlands programma der B.B.C. uit Londen om 17.00 uur Nederlandse tijd op Zaterdag en Zondag op golfleng ten 41.46 - 30.26 en 25.49 meter en om 08.00 uur op Zondag en Maan dag op golflengten 30.26 48.54 en 41.61 meter. Er worden twee les sen per week gegeven. Die van Zaterdagmiddag wordenop Zon dagmorgen herhaald en de lessen van Zondagmiddag op Maandag. De foto toont een oniroepster van de B.B.C., Amy Vose, die men zal kunnen horen als tnevrouw Grey tijdens de conversatie met andere leden der familie Grey. gaan drie dagen werken Volgens de directies der schoenfa brieken Swift, Robinson, Nimco en Wellen en Co te Nijmegen is de toe stand in de schoenindustrie op dit ogenblik nog allesbehalve rooskleurig. Bij de Swift zal vandaag een hoofdaf deling, waaraan 75 mensen verbonden zijn, worden stilgelegd. In de loop van de week zal het gehele bedrijf geslo ten worden. Bij de Robinson is een wachtgeldre geling ingevoerd. Deze week zal drie dagen niet worden gewerkt. Bij Nimco en Wellen en Co is geen werk meer. De mensen in deze fabrie ken worden zoveel mogelijk bezig ge houden. Men denkt deze week drie dagen te gaan stilliggen. Met het troepentransportschip „Ge neral Patch" zijn Zondag te Bremerha ven 1300 man van de vierde Amerikaan- Se divisie infanterie het roemruchte „vierde" aangekomen. De rest van de divisie volgt in andere schepen. De vierde Amerikaanse divisie in fanterie is de eerste die na de oorlog naar Europa wordt gezonden. „Het Vierde" boekte in de afgelopen oorlog 22.454 man verliezen, welk cijfer hoger was dan van enige andere Amerikaanse divisie, die aan de strijd in Europa heeft deelgenomen. De divisie nam deel aan de landingen in Normandie en streed o.m. inhet woud van Hlirtgen en in Belgie, ten tijde van het Duitse tegenoffensief in de Ardennen. Ruim tien procent der in Europa aangekomen of daarheen onderweg zijnde militairen der divisie zijn veteranen van de twee de wereldoorlog. |£AZEM HASSIBI, vertegenwoordiger van het ministerie van financiën in de „Raad voor de nationalisatie der Perzische olie industrie", heeft in een onderhoud met een correspondent van Reuter o.m. verklaard dat Perzië niet zal toestemmen in een scheidsrechter lijke uitspraak door „welke onpartijdi ge rechter of welk internationaal lichaam ook, zelfs niet wanneer het geschil aan de Veiligheidsraad zou worden voorgelegd". Amerikaanse stap. jJE Amerikaanse ambassadeur heeft tegenover de Perzische regering ver klaard, dat hoewel de Verenigde Sta ten zich niet in de binnenlandse aan gelegenheden van het land wensten te mengen, zij het wenselijk achtten, dat het oliedispuut door middel van onder handelingen tussen beide partijen op gelost zou worden. Hierdoor zou de ononderbroken stroom van Perzische olie naar de we reldmarkt verzekerd zijn. Een derge lijke oplossing was niet slechts van belang voor het welzijn van beide pmrtijen doch voor „de gehele vrije wereld", aldus de Amerikaanse aide mémoire. Benzine-rantsoenering. JN de meeste landen van Europa zal benzinerantsoenering waarschijnlijk noodzakelijk worden wanneer de raffi naderij te Abadan in Perzië wordt ge sloten, zo werd verklaard door Alfred Frame, de plaatsvervangende direc teur van de Amerikaanse petroleum- administratie voor de Defensie. Veldmaarschalk Sir Thomas Albert Blarney, die in de twee wereldoorlogen het bevel voerde over de Australische legers, is na lange ziekte op 67-jarige leeftijd te Melbourne overleden. Van 1942 tot 1945 was Blamey op perbevelhebber der geallieerde strijd krachten in het zuidwestelijke deel van het Stille Oceaan-gebied. Wijlen Smuts en Blamey waren de enige mi litairen in Britse dominions met de ti tel van veldmaarschalk, de hoogste rang in het Britse leger. Veldmaarschalk Blamey was bevel hebber der Australische troepen, die in Mei 1945 het eiland Tarakan, ter hoog te van de oostkust van Borneo, heb ben bestórmd. Hogere belastingen in de de Verenigde Staten In een wetsontwerp, dat voorlopig is goedgekeurd door de financiële com missie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden wordt voor alle indi viduele inkomstenbelastingen een alge mene verhoging van 12 y„ voorge steld. Volgens hetzelfde wetsontwerp zouden de \pndernemingswinsten met 5 verhoogd moeten worden. De Groningse recherche is er na lang durig speuren in geslaagd de roofover val, welke in de Oudejaarsnacht aan boord van de „Bonna 2" in het Hoen- diep nabij Groningen werd gepleegd, op te lossen. Het slachtoffer, de schip per S., die ernstig gewond op het dek van de Bonna 2" werd gevonden, heeft daarbij voor een sensationele wending gezorgd. Gebleken is, dat hij de overval heett geënsceneerd. S. had aan een Zweedse opvarende, die hem verteld had een rijke vader te hebben en hem wel aan een eigen schip te kunnen helpen, f 400 geleend. De Zweed was er met deze f 400 vandoor gegaan. De schip per was door de lening in financiële moeilijkheden gekomen en daarom ensceneerde hij de overval op zijn schip. Op weg naar de „Bonna 2" gleed hy op het bevroren dek uit en werd gewond. Daaraan knoopte hij het ver haal van een overval vast, waarbij hij zou zijn neergeslagen en een onbeken de dief f 800 a f 900 zou hebben ge roofd. In een rapport van de economische V.N.-commissie voor Europa worden cijfers genoemd, waaruit blijkt, dat in Nederland en Noorwegen de verhou ding van de invoer tot het nationale inkomen het hoogste is, namelijk 50 pet. Hierop volgen Belgie en Dene marken met 30 pet., Finland, Zweden, Zwitserland en Engeland met 20 tot 25 pet., Duitsland, Frankrijk, Italië en Oostenrijk met 15 pet. en Turkije en Griekenland met 10 pet. H.M. de Koningin heeft wijlen de soldaat J. F. Ketting Olivier en de tij delijk benoemde kapitein J. Anemaet van het Nederlandse detachement Ver enigde Naties benoemd tot ridder vier de klasse der Militaire Willemsorde. Beide militairen hebben zich in de nacht van 14 op 15 Februari 1951 bij Manyong nabij Wonju onderscheiden door uitstekende daden van moed, be leid en trouw. De Katholieke Arbeidersbeweging heeft Zaterdagavond met 60.000 leden, die uit 726 steden en dorpen van ons land naar Rotterdam waren gekomen, in het Feijenoord-stadion de uitvaardi ging van de sociale encyclieken „Re- rum Novarum" en „Quadrigesimo An no" herdacht. Op de eretribune bevonden zich de ministers Joekes, Lieftinck, In 't Veld, Mansholt, Van Maarseveen, Van den Brink, Rutten, Albregts en Peters, voorts de pauselijke internuntius mgr. Paolo Giobbe, de bisschop van Haar lem, mgr. J. P. Huibers, de bisschop van Breda, mgr. J. W. M. Baeten en vele andere geestelijke en wereldlijke autoriteiten. De bisschop van Haarlem hield na een grote parade van talrijke katho lieke verenigingen een redevoering, waarin hij de dankbaarheid van de geestelijkheid over de uitvaardiging der encyclieken uitsprak. Minister Joe kes voerde namens de regering hst woord en legde de nadruk op de grote sociale betekenis van de beide encyclie ken. Later op de avond werd een door Gabriel Smit geschreven massaspel „Golfslag der eeuwen" opgevoerd. Aan het slot van deze bijeenkomst was door luidsprekers de stem van Z.H. de Paus te beluisteren, die in het Nederlands tot blijvende eendracht aanspoorde en zijn pauselijke zegen gaf. Wijlen de soldaat J. F. Ketting Oli vier heeft als ordonnans van de com mandant van een viertal bijeengegaar de, tengevolge van vorige gevechten, oververmoeide pelotons tijdens de driemaal herhaalde aanval op de door de vijand hardnekkig verdedigde, do minerende heuvel 325, onder zeer hachelijke omstandigheden zich vrij willig ingezet bij de uitvoering van ordonnansdiensten. Kort voordat hij sneuvelde, drong hij bij de derde be slissende aanval met de bajonet op het geweer als eerste de vijandelijke heuvelstelling binnen, daarbij waak zaam zijn medestormende commandant dekkend. Kapitein J. Anemaet kreeg de hoge onderscheiding, omdat hij bovengenoemde pelotons met volle in zet van zijn persoon ten aanval leidde op de heuvel 325. Na twee mislukte aanvallen tegen deze heuveltop slaag de hij erin, dank zij zijn moedige en bezielende leiding, nog voor het aan breken van de dag, zoals was bevolen, met zijn volkomen uitgeputte troep in een laatste bestorming met de bajonet de nog standhoudende vijand onscha delijk te maken en deze sleutelpositie vast te houden, waardoor een andere fatale doorbraak van de stelling werd voorkomen. Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 45 cent (Advertentie, Ing. Med.} 55. Er ontstond op het strand een ont zettende chaos. Bombassi lag voor ape gapen op het zand, Lord Babbler en de Doveriaanse burgemeester hielden met zijn tweeën de driftige Jimmy vast en meneer Pozzio maakte van deze gele genheid gebruik om op zijn beurt Jim my enige oplawabbels te verkopen. In tussen liep Lady Babbler handenwrin gend naar de politie. Van alle kanten stroomden er nieuwsgierige mensen na derbij en daartussendoor trachtten ver slaggevers en persfotografen hun on ontbeerlijke arbeid te verrichten. De redacteur van de Daily Tattler, die het actiefste was, smeet onverwachts een emmer koud zeewater over de knock out geslagen Bombassi heen en begon de Argentijn, toen deze rillend bij kwam een interview af te nemen. „Ik ikik wens een p-p-p-protest in te dienen", stamelde Bombassi „en ik zal een aanklacht indienen tegen die bedrieger, die meDe Daily Tattler noteerde alles woord voor woord. 14. Hoe meer de verkiezingsdag na dert, hoe meer aanplakbiljetten er op de muren en schuttingen geplakt wor den. Ja, het zal zeer moeilijk zijn om een goede keus te doen. Maar de meeste dieren hebben het te druk om al die papieren te lezen, vooral de dieren die ver van Dierendorp afwonen. Maar niemand maakt zich daar druk over. „We zullen wel zien, als we naar het iorp moeten", luidt het algemeen oor deel. Want daar krijgt een ieder een vrije morgen voor. En de dieren, die wel tijd hébben om naar de aanplakbil jetten te kijken, weten ook niet pre cies wie zij kiezen moeten. Er staan zoveel candidaten aangeplakt en de één is nog beter dan de ander, tenminste als je de opschriften geloven mag. Op de avond vóór de verkiezingsdag heb ben Pom en 'Pam een wandelingetje door het dorp gemaakt. En terwijl zjj alle aanplakbiljetten bewonderen, óófc al mogen ze nog niet stemmen, zegt Pom eensklaps: „Zeg Pam, weet je, dat we helemaal vergeten zijn om Pim te plagen met zijn foto's?" „Ja, dat is zo, maar het is alweer zo'n tijd gele den. Ik vind het nu niet eens leuk meer", antwoordt Pam, „Pim is trou wens al helemaal Weer bijgedraaid". „Ja, maar toch is het jammer van al die foto's," zegt Pom peinzend. De verbonden troepen zijn thans met een sterke legermacht op vele punten Noord-Korea binnengetrokken, teneinde te trachten de terugtrekkende Noorde lijke legers een beslissende slag toe te brengen. Er is reeds een aanzienlijk aan tal gevangenen gemaakt en de geallieerden hebben gedurende de laatste dagen de totnogtoe grootste voorraad wapens, uitrusting en vervoersmiddelen buitge maakt. Vele plaatsen zijn weer op de communisten heroverd. Amerikaanse troepen bezetten Hwats- jon en pogen hierdoor de ontsnap pingsroute der Noordelijken in de be langrijkste sector van het centrale front af te snijden, waardoor 50.000 Chinezen zullen worden ingesloten. Een andere Amerikaanse gevechts groep is de stad Indje in de centrale frontsector binnengedrongen, na in de afgelopen etmaal 40 kilometer te zijn gevorderd. „Houdt de naam van de Ned soldaat hoog'' Zaterdagavond om ruim elf uur zijn een Nederlands en een Belgisch éanvul- lingsdetachement met de „General Langfitt" uit Rotterdam naar Korea vertrokken. Voor het vertrek werden beide detachementen geinspecteerd door de minister van Oorlog, ir. C. Staf, en de Belgische minister van Landsverde diging, kolonel De Greet Ook de plaatsvervangende chef van de generale staf, generaal-majoor Warringa, was bij het vertrek tegenwoordig, alsmede de Belgische militaire attaché in Den Haag, generaal-majoor Woussen. Kort voor het vertrek ontving de comman dant van het Nederlandse detachement kapitein J. H. Luykenaar, een telegram van H. M. de Koningin, waarin zij de hoop en de overtuiging uitsprak, dat ook het thans vertrekkende detache, ment de naam van de Nederlandse sol daat in Korea zou hoog houden. De Iraakse regering is in principe tot overeenstemmng met de Iraakse petro- leummaatschappij gekomen inzake de olievergoedingen. Op grond van de nieuwe overeen komst zullen de vergoedingen, die Irak zal krijgen, hoger zijn dan die aan Sa- oedie-Arabie en niet minder dan de vergoedingen, welke Perzie thans ont vangt. Het Tsjechoslowaakse staatsgerechts- hof heeft te Gottwaldov drie personen ter dood veroordeeld en zware gevan genisstraffen uitgesproken over 24 an deren. Zij worden vijanden van de staat genoemd. Onder meer hadden zij politieke personen bedreigd, auto's ge stolen om overvallen te doen en een bank beroofd. DOOR MARY BURCHELL „Hallo. U spreekt met Norma Lacey". „Hé! Hallo!" klonk Pauls vrolijke stem. „Het duurde zo lang voor u kwam dat ik al bang was, dat het monster u ge dood en opgegeten had en nu zou be weren, dat u nooit in het kasteel was aangekomen!" „Doe niet zo dwaas!" lachte Norma. „Ik zat aan tafel ei de bediende moest me halen. En bovendien is er geen sprake van een monster. Hij hij is een schat. Mijn voogd bedoel ik". „U bent vast in het verkeerde huis terecht gekomen", sprak Paul Cantlin ernstig. „Onzin. Ik geloof nooit, dat u werke lijk iets van mijn voogd af weet, be halve het geklets uit de buurt. Hij is ontzettend aardig. Heel vriendelijk en begrijpend en hij heeft zelfs de moeite genomen me een prachtige kamer te geven, omdat hij vindt dat jonge men sen een beetje verwend moeten wor den. Hij is natuurlijk wel sarcastisch, maar op een heel aardige manier en bent u daar nog?" „O ja, ik ben r nog steeds". „U zegt niets!" „Neen, ik ben hard aan het denken". „Waarover?" „Nou, natuurlijk over al die aardige dingen die u over uw voogd zegt. Ik vraag me af hoe Justin Yorke dat in twee of drie uur heeft klaargespeeld. Of liever gezegd, wat hij in zijn schild voert". „Zulke dingen mag u niet zegggen, mijnheer Cantlin!" „Zeg maar Paul!" „Goed, Paul dan. Maar ik wil niet, dat je mij tegen mijn voogd opstookt. Er moest wel een heleboel jaloers geroddel wezen van mensen die slecht op de hoogte zijn, of wel hij wordt volkomen verkeerd begrepen, want „Neem me niet kwalijk, dat ik nu toch moet lachen", klonk Pauls stem zeer geamuseerd. „Het idee van Justin Yorke als onbegrepen heilige vervult me zowel met plezier als met af schuw". „Als je doorgaat met me zo te pla gen, bel ik af", waarschuwde Norma. Waarop hij berouwvol grinnikte en sprak: „Neen, doe dat nu niet. Ik zal je niet meer plagen. Ik ben er ten slotte blü om dat je die voogd draaglijk vindt, moge het lang duren. Maar Norma" plotseling werd zijn stem heel ernstig „neem niet alles wat hij zegt au-sérieux. Ik wil je in je gelukkig nieuw thuis niet in de war brengen, nou, onthoud dat goed, wil je?" „O, best hoor, dat zal ik wel ont houden", antwoordde ze licht ont stemd. „In ieder geval was het erg aardig van je om op te bellen", voeg de ze er wat zachter aan toe, want ze bedacht hoe blij ze was geweest toen hij zijn vriendelijk aanbod deed. „O, niet te danken. Ik was werke lijk een beetje ongerust over je. A propos. Xenia heeft beloofd dezer da gen te zullen opbellen en je een mid dag hier te vragen. En daarna hoop ik dat je voogd me toestemming zal geven om je een beetje in mijn autootje rond te rijden". „O, dat doet hij vast", verklaarde Norma vrolijk. „Dat zou dolgezellig zijn. Nogmaals hartelijk bedankt!" Toen Norma de hoorn op de haak had gelegd, herinnerde ze zich het ge zicht van haar voogd toen ze de eet kamer had verlaten om de telefoon aan te nemen, en ze zette zich bewust schrap toen ze zich in de zitkamer bij hem voegde. De lichten waren ontstoken en de zware rood-damasten gordijnen voor de ramen gesloten. Hij leunde al lezende achterover in een stoel en de koffie stond naast hem op een laag tafeltje, maar was nog niet ingeschon ken. Toen ze de kamer binnentrad keek hij op en sprak heel vriendelijk „Wil jij de koffie inschenken, Nor ma?" (Wordt vervolgd) Nederlandse eenheden namen deel aan de herovering van Hionni, dat even ten Zuiden van de 38ste breedtegraad in de Oostelijke frontsector is gele gen. Zij ondervonden hierbij slechts lichte tegenstand. Zuidkoreaanse troe pen bereikten gisteren de stad Jang- jang in de Oostelijke frontsector, die zestien kilometer ten Noordwesten van de grens ligt. Ook ten Noorden van Seoel is een Amerikaanse tankpatrouil le zonder veel tegenstand te ontmoe ten over de 38ste breedtegraad ge trokken. Het tegenoffensief van het achste leger vertoont nog geen enkele inzin king ondanks de stromende regen, die de laatste dagen het gehele front in een modderpoel heeft herschapen. De Noordelijken trekken zich bijna overal verward en ordeloos terug. Voor het eerst in de Koreaanse oor log hebben zich grote groepen Chine zen aan de verbondenen overgegeven. Een aantal van hen leed aan pokken en schurft en had gedurende een dag of zes van gras geleefd. Bosbranden, die ongeveer overal in het Oosten van Canada, als gevolg van de jongste droogte, zijn uitgebro ken, hebben in Ontario verontrusten de afmetingen aangenomen. 15.000 ha bos zijn een prooi der vlammen ge worden. In genoemde provincie woe den op het ogenblik tien branden en 32 andere zijn definitief of bijna be dwongen. DINSDAG 29 MEI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuw, en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Licht baken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingeh. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gram. muziek. 15.10 Zang en piano. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de jeugd, 17.45 Gram.muziek. 1800 Voor de jeugd. 18.15 Sportpraatje. 18.24 „Dit is leven", causerie 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. Sj. Groenman: „Het geboortecijfer in W.- Europa". 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa". 19.52 Politiek over zicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Radio Philharmo- msch Orkest. 21.10 Actualiteiten. 21.20 Klein gemengd koor, strijkorkest en orgel. 21.50 „Toen sprak de Paus", klankbeeld. 22.20 Operamuziek. 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Gram.muziek. HILVERSUM U, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kinderen. 11.00 Alt en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Voor bet platteland. 12.40 Promenade-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Repor tage. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Promenade-orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Buren" 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dansmuziek. 17.45 Rege- mjgsuitzending: Prof. Dr. G. H. v. d. Kolff: „Acculturatie in Nieuw-Guinea". 18.00 Nieuw, 18.15 Pianospel. 18.30 Latijns-Amerikaanse mu ziek. 19.15 „Pari, vous parle". 19.20 Fanfare orkest. 19.45 „Humanisme en Relegie", cau serie. 20.00 Nieuw,. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 De Antwoord man. 21.30 Operamuziek. 22.00 „Goede moed", causerie. 22.15 Viool en alt-viool. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuw». 23.15-S4.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5