ubileerde B.K.C. werd weer derde klasser „Apollo" te Noord-Scharwoude organiseerde muziekconcours D. T. S. kan degradatie ontlopen 2rgen amusement oude Ruïne verzoek om ctanten H.S.V. in grootse vorm overrompelde Vitesse Oudkarspel Verjongde Alcmaria-ploeg speelde in tweede helft uitstekend voetbal West-Frisia kon slechts moeizaam op 2—2 komen Enkhuizenaren na de na rust weggespeeld Sensationele partijen Beemster Burgerlijke Stand Schermerhorn Ernstig ongeval tijdens motorraces Langendijk Koedijk HEILOO Egmond aan Zee Schoorl kreeg bezoek van plattelandsvrouwen Inside 2 moet degratie-wedstrijden spelen Mevrouw Schuurman in goede vorm Schoorl Voor R K. Bond van Harmonie-en Fanfarecorpsen Eerst dag leverde weinig successen op MAANDAG 4 JUNI 1951 van dankbaarheid bood eerlingen een Winkler Een dankwoord oordingen dankte pas- nmeyer voor de velt Als parochie-cadeau ekocht een miskelk, die beschikking t.z.t. zal parochie, hoewel spre- nog lang zal uitbiij. maakten daar- mheid gebruik om de un gelukwensen aan te zijn bezoekers bij de nieuwe seizoen weer enieten van' kunst en het bekende gebouw reen Foeke Kamstra "trok vin de vreem- kerkinterieurs en na schilderde bloemen, gmiddag twee jonge naars, H. v. d. Idsert :sen, de aandacht voor le wanden prijkten 'n ïilderijen, aquarellen, cooltekeningen. dr. W. Huijgens sprak een enkel woord als e afd. Bergen van 't elmina Fonds: de n.l. de opbrengst over "eken ter beschikking strijding. Spreker zei e beide kunstenaars prjjs te stellen en succes met deze ex- met de pilaren" was vonderen van de be ar Jac. J. Koeman, abiiek vooral bekend j;er van plaatjes voor ns. Hier uitte de heer ;rote waardering voor :e stille werker, schil- heer A. van Kampen goed jaar '51 toe en uit, dat in 1952 ook verken van zijn doch- in en miniaturen van KoemanMeertens ewonderen. ide Jager" klonk op jl opgewekte muziek: dancing waren weer wat amusement zocht binnen. In het café trio Herman Bohler; orgden „De Martins" ajoco's" voor dans- EN VERLOREN RWERPEN stbal, zilveren arm- si, 1 zwarte glacé da- portemonnaie, zakmes- itoped, 1 pr. dames- 1 dameshandschoen, aruine lederen dames- rtemonnaie imet rits- ■arte dames nylonkou- etui, maandabbonne- dienst, 2 terrasstoelen, angenleder) inh. plm. utel, 3 bandenlichters, e, bruin kinderschoen- ïdersokje, roodgelakte smesregenjas met los- >en en vulpotlood in e zuidwester, wieldop ruitenwisser v. e. id (bruin en wit ge ms, hoofddoek (licht- e. benzinetank, grijze Ischoen, padvinders- sjesmantel, zwarte he- zenkrans met kettink- boodschappenmandje, ssen, 2 trommeltjes, 1 iet en 3 kopjes, bruin- ind, reu. langharig, te verkrijgen bij het Rijkspolitie, Karei de 2208-2444, elke werk- ur. srzoek wordt gericht paar uur tijd heeft, Juni te willen collec- onsultatiebureau voor ander leiding van dr. irentje werkt voor at- per jaar wordt voor ddjesdag gehouden en an stemt het bestuur larheid jegens de be- •agen van oftze stad- -ilijkheid echter is, :ollectrices te vinden. Iden zich, helaas, zó dat enige stadswij- iere gedeeltelijk niet ijl het C. B. het geld, gehaald had kunnen eeft dan ooit. lelden verminderen (indirectel subsidie ;nte is over 1950 óók lan. Daarom hier een hulp: hebben wij ge- dan hebben wij ga- nnen. En voor een engst wordt dan wel gezorgd. anmelden bij: zuster m 28, telefoon 4393, Westerweg 324, tele- Nierop. Blaeustraat •iik. Eeuwigelaan 28, 3 2170. of Zaterdag 9 i uur aan het consul tluizen (naast het W. De weinige voetbaluitslagen welke gis teren uit de bus kwamen, waren niet temin van het grootste belang. Op Texel behaalde BKC een vrtf gelukkig gelijkspel dat echter voldoende was voor de gasten om naar de derde klas se te promoveren. Vorige week immers verloor Texel op het BKC-terrein, zo dat de Eilandbewoners zich slechts een kans op promotie hadden kunnen schep pen door deze thuiswedstrijd te win nen. In de vierde klasse B. werd de onbe langrijke ontmoeting KoedijkSchagen gespeeld. De Schagenaars toonden met het reeds gedegradeerde Koedijk geen pardon en wonnen met niet minder dan 60. DTS heeft nog een kans om zich voor degradatie te vrijwaren. De Langedij- kers ontvingen CSV en hielden de pun ten thuis. Daarbij kwam nog dat GVO niet tegen ZVV was opgewassen zodat de degradatie-candidaten met nog één wedstrijd te spelen een gelijk aantal punten op hun debet hebben staan. In de aanvang van de wedstrijd HSV —Vitesse leek het er allerminst op dat de overwinning van HSV op de derde klasser Vitesse voor de halve compe titie van de bekerronde, niet minder dan 40 zou worden. Aanvankelijk wogen beide partijen goed tegen elkaar op, waarbij bleek dat Vitesse een tech nisch beter geheel vormde dan de thuis club. Doch naarmate de wedstrijd ver liep, kwam HSV er beter in. Het tal rijke publiek heeft dan ook van een goede wedstrijd kunnen genieten. Na ongeveer een half uur spelen kreeg de jonge speler Schuijt een bal goed aan gegeven van Piet Haanraads en schoot onhoudbaar in. Even later kreeg dezelf de speler een bal van Martien Kosters, die hij eveneens op uitstekende wijze wist te benutten. Aanvoerder Kraakman werd in de tweede helft vervangen wegens een blessure door een jongere broer, die hem op uitstekende wijze verving. Vi tesse werd al spoedig in de verdediging gedrongen, hetgeen tot gevolg had, dat één der backs de bal met de hand kop te. De toegestane penalty werd door Piet Apeldoorn in een 3O-stand omgezet. Een soloren van Piet Haanraads langs de lijn werd besloten met een onhoud baar schot en het was 40. Het laat ste kwartier was Vitesse in de meer derheid, maar de achterhoede van HSV was in grootse vorm, zodat de derde overwinning voor HSV in deze beker ronde een feit werd. ZVV 22 14 5 3 50—19 33 Alkm. Boys 22 12 3 7 38—26 27 Kinheim 22 11 4 7 37—28 26 Hollandia 22 11 4 7 43—36 26 QSC 20 9 6 5 31—47 24 Velsen 22 9 5 8 55—46 23 DEM 22 9 5 8 35—32 23 IW 21 8 4 9 31—32 20 Wijk aan Zee 21 7 5 9 31—32 19 CSV 22 4 7 11 28—38 15 GVO 21 4 3 14 27—52 11 DTS 21 5 1 15 26—76 11 Een zilveren jubileum Donderdag heeft hier onder grote be langstelling de heer J. Wormsbecher zijn zilveren jubileum gevierd bij de houthandel Eecen. De jubilaris is in zijn woning toege sproken door de directeur de heer J. J. Eecen die hun namens directie en per soneel een radiotoestel aanbood. De Mij. tot bevordering van Nijver heid en Handel bood de jubilaris een oorkonde aan. De return-vriendschappelijke wed strijd tussen West-Fricia en Alcmaria Victrix leverde een draw op. Beide ploegen experimenteerden. De proeven bij WF voldeden geen van alle; Land man als r.back faalde, l.buiten Koopen viel ook niet mee en Dangermond als r.half speelde na een zwak begin o.i. teveel aanvallend en verwaarloosde zijn defensieve taak. In de eerste helft waren de rood-gelen ondanks het zwakke spel der achterhoede (zelfs Lgn- gendijk was in vacantiestemmirig) sterker, maar midvoor Simons bleef in zijn onbeheerste spel volharden. De Alkmaarders draaiden in deze periode nog niet op volle toeren. Het binnentrio EversteynWielinga— Dinkelberg combineerde fraai, maai de Buyzer, noch Webster konden ge vaarlijke situaties voor het WF-doel scheppen. Damkampioenschap van Alkmaar Tijdens de wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Alkmaar werden ver scheidene sensationele partijen gespeeld. In de Eerste klasse A was het Kruider, die reeds spoedig een blunder van De Haas af strafte door een schijf te winnen. Hij kon er nochtans niet in slagen dit voordeel in winst om te zetten. Hemels nam de kop door De Jong te verrassen met een damzet. Schuit, de laatste tijd wat uit vorm, blunderde tegen N. Oud en moest opgeven. In de partij Tuinman Piederiet werd eerst tuinman bet slachtoffer van een damzet, later Piederiet, waarna de partij remise werd gegeven. In de Eerste klasse B verstevigden Booy en Jorna hun positie door resp., ook al na schijf- winst uit een combinatie, te winnen van Bij waard en Bak. Verver liep tegen Mekken in een slagzet en gaf reeds spoedig op. De jeugd kampioen van Alkmaar, M. A. Langras Jr., verraste Woonijk al in de opening met een damzet en maakte in het afspel geen fout. In de tweede klase verloor Kom van Mie- dema, de titelhouder van het vorig jaar. M. J. Langras Sr. won van De Wijn door een zeer mooie slagzet. Lengers weerde zich uistekend tegen Balder, maar moest in het eind spel capituleren. Beter verging het Witte, c'.t) ondanks een schijf achterstand tegen Stam taai volhield en ten slotte de remise-haven be reikte. De gedetailleerde uitslagen waren: Eerste klasse A: H. Kruider—Th. de Haas 1-1; M. Hemels—H. de Jong 2—0; J. Schuit— N. Oud 0—2; K. Tuinman—W. Piederiet 1—1. Eerste klasse B: J. Jorna— C. Bak 2—0; P. Booy—C. Bijwaard 2—0; L. Verver—J. Mekken 0-2; G. Woonijk—M. A. Langras 2. Tweede klasse: N. Lengers—C. Balder 0—2; J. Miedema—T. Kom 2—0; M. J. Langras Sr.— P de Wijn 2-0; J. C. Witte-D. Stam 1-1; N. Visser—N. Lengers 1—1. Geboren: Louise Maria, d. v. G. den Duik en L. P. Wamsteeker, Wouter Sluis- laan 7. Hendrik Teunis, z.v. C. Bol en T. A. Huijs, Middenweg 16. Randers wint geflatteerd van Succes (51) Het eerste half uur heeft het er niet naar uitgezien, dat Succes met zo'n grote nederlaag naar huis zou worden gestuurd. Regelmatig waren zij in de aanval, onderbroken door enkele snelle uitvallen van de thuisclub, waar van die in 't bijzonder over rechts gevaar opleverden voor de Wieringer verdediging. Ondanks deze meerder heid bleven doelpunten uit. Het blauw zwarte binnentrio hield het spel vee' te kort om het de roodbroeken lastig te maken. Kort voor de rust, toen de verdediging der gasten niet wegwerk te, strafte midvoor Stroet deze fout direct af, door onberispelijk in te schieten. Het werd zelfs nog 20, toen Stroet in buitenspelpositie de bal nog maals inschoot, wgt de scheidsrechter ontging. Na de thee was de strijd vlug beslist. Ei waren tien minuten gespeeld, toen Stroet voor de derde maal scoorde. De vierde goal kwam uit een straf schop, die feilloos werd benut. Ook Succes kreeg zo'n buitenkansje, doch wist de penalty niet te benutten. Toch kwam de verdiende tegengoal. Het effectvolle terrein had hierin een groot aandeel (41). Toen Teigeler met een schot in de hoek er 51 van maakte was de doelpuntenhonger gestild. Het keiharde veld maakte het voor de spelers niet gemakkelijk. GELDEN VOOR KERKRESTAURATIE In de slotvergadering van het bazar- comité der Ned. Herv. kerk, welke 'n actie voerde voor het verkrijgen van gelden voor de kerkrestauratie, is spe ciaal dank gebracht aan de midden stand van Schermerhorn en Alkmaar en aan de kerkelijke gemeente. Dank zij deze steun en offervaardig heid is het comité in staat gesteld aan de kerkelijk ontvanger een bedrag van f 2400 te overhandigen. Een schitterend resultaat. Vorzichting werd Coumans na zijn val door behulpzame handen van enkele leden van het Rode Kruis afdeling Alkmaar op de brancard gelegd. Het was een ongelukkige val van een bekwaam renner, een val welke waarschijnlijk werd veroorzaakt omdat zijn motor even vastliep. Onder de goede leiding van arbiter Warmenhoven startten de Alkmaar ders met een zeer felle aanval, waar bij Ubels op prima wijze redde. Het antwoord van WF lag klaar en na aan geven van C. Stelling kwam S. Stelling alleen voor Afink, maar hij wipte de bal, over de A.-doelman heen, net over de lat. Deze ouverture deed wat goeds verwachten, maar alras zakte het tempo en kwamen de zwakke plekken in beide ploegen aan het licht. WF zette haar aanvallen veel over rechts op, waar S. Stelling menige dribbel ondernam. Na een pass van hem kon Koopen voorzetten en schoot Simons tegen de paal; de bal bleef in het A.- doelgebied en het was ten slotte P. Koopen die inschoot (10). Na de hervatting een vleugje goed spel bij WF, doch dit was slechts van korte duur. Posthumius, die bij een A.-aanval geblesseerd was, liet zich vervangen door C. Kramer. Toen na een A.-aanval Dinkelberg een scherpe cross pass gaf, wist Wielinga het leder netjes over de uitlopende Ubels heen t" spelen (11). A. begon steeds beter te combineren. Na een aanval over rechts ontstond een scrimmige voor het WF-doel: Ubels hield de bal twee maal, doch de derde keer kreeg hij assistentie van Langendijks handen en werd de penalty onhoudbaar door Eversteyn ingeschoten (12). De rood gelen kwamen er in deze periode lang niet aan te pas en vooral de voorhoede stond steeds werkeloos toe te zien. De toeschouwers verlangden meer WF-activiteit en inderdaad kwam er door de- toejuichingen wat meer actie in de WF-gelederen. Afink was nu steeds in actie; doch toen hij eens te ver voor zijn doel stond, werd hij door r.half Dangermond met een ver boogschot verrast, waardoor de stand 2—2 werd. De Alcmaria-ploeg stond nu als volgt binnen de lijnen: Afink, Zwart (junior) en Hendriks; vd Sterre, Wassink en Paulisse; Webster, Dinkelberg, Wielin ga, Eversteyn en De Buyzer. Brandweer naar landelijke wedstrijd Zoals bekend behaalden de afdelingen Noord-Scharwoude en Broek op Langen dijk van de vrijwillige brandweer Langedijk op de gehouden provinciale wedstrijden een fraai succes. Noord- Scharwoude werd no. 1 in afd. 2 en Broek op Langendijk no. 1 in afd. 3. Beide afdelingen zullen nu deelne men aan de landelijke wedstrijd. Noord- Scharwoude aan1 de wedstrijd in Houten (Utrecht) op Zaterdag 7 Juli en Broek op Langendijk aan de wedstrijd in Vlaardingen op Zaterdag 14 Juli. Aan de landelijke wedstrijden nemen deel 410 groepen, totaal 369Ó manschap pen; vorig jaar 285 groepn met 2565 manschappen. Tuinders bespraken veiling- beleid Vrijdagavond nad in café Hes onder voorzitterschap van de heer J. Biipost, een vergadering plaats van de KT.B. afd. tuinders. Er bestond voor deze vergadering grote belangstelling in verband met het te behandelen onder werp; het veilen op een andere veiling. Zoals bekend werden de aangesloten leden door de L.G.C. onlangs gewezen op hun verplichtingen hun producten te Langedijk te veilen. De voorzitter deelde mede dat in de laatste vergade ring de wens was geuit om vrijheid van handelen te krijgen met bepaalde producten o.a. om tomaten, druiven en witlof in Alkmaar te veilen. Het be stuur heeft bereikt, dat de tuinders, die lid zijn van de L.G.C., als bijveiling Alkmaar of Beverwijk mogen kiezen. Dit geldt voor de volgende producten: druiven, tomaten, sla, spinazie, prei, kasbonen, meloenen, spruiten en knol- selderie, stookwitlof tot 1 Maart en bloemkool tot 1 Juli. Wil men met een dezer artikelen op de bijveiling veilen, dan moet men daarvoor toestemming vragen aan zijn eigen veiling. De voor zitter verzocht de vergadering zich uit te spreken of men bereid is deze rege ling te aanvaarden. Hierover ontspon zich een uitgebreide discussie, waarbij sommige leden ook voor andere pro ducten vrijheid wilde hebben. Ten slotte verklaarde de vergadering zich accoord met de voorgestelde regeling. In verband met de voorschriften be treffende de aardappelmoeheid, ver zocht de voorzitter de leden er zorg vooi te dragen dat de vroege aardappe len in het uitzonderingsgebied voor 20 Juli gerooid zijn. Het verzoek om uit breiding van dat uitzonderingsgebied is in behandeling. Rijwiel door trein gegrepen Zaterdagmiddag stond de 15-jarige mej E. Schouten voor de onbewaakte overweg aan de Sch. Hondsbosselaan te wachten tot de trein uit de richting Heiloo gepas seerd was. Zonder op te Ietten stak zij daarna de overweg over on bemerkte daarbij niet, dat de trein van 2,14 uur uit Alkmaar naderde. Toen zij op de rails reed zag zij plotseling deze trein aanko men. Door een forse pedaaltrap wist zij zich nog juist van een wisse dood te red den. Zij sprong tegelijkertijd van haar rij wiel dat van achteren werd gegrepen en totaal vernield werd. De treinbestuurder had van het ongeval niets bemerkt. Op het station Heiloo aangekomen constateer de hij, dat het achterwiel van de fiets voor aan de trein hing. Mej. Schouten heeft geen letsel beko men. Het hevig geschrokken meisje kon spoedig naar haar woning worden over gebracht. Het ongeluk is een waarschu wing voor velen om vooal goed uit te kii- ken. omdat juist ter hoogte van de Schui ne Hondsbosselaan vaak twee treinen el feaar passeren. „NAAR EEN NIEUWE BEHEERS VORM VAN DE OPENB. SCHOOL" Vrijdagavond kwamen oudercommis sie eir verdere belangstellenden bijeen om de beheersvorm te bespreken van de openbare school. De heer IJ. J. Beits- ma hield een lezing met als onderwerp „Naar een nieuwe beheersvorm van de openbare school", welke werd gevolgd door een uitgebreide discussie met het onderwijzend personeel. Ds. Bloemhoff en de heer P. A. Holtes werden in het bestuur herkozen, terwijl de heer P. Kuiper werd gekozen in plaats van me vrouw Roggeveen. JAC. VAN GEMEREN 80 JAAR Het was Zaterdag een drukke dag voor de heer Jac. van Gemeren bij de viering van zijn 80ste verjaardag. Vele vertegenwoordigers van diverse vere nigingen kwamen hem feliciteren, o.a. de directeur van de Federatie van VVVs in Noord-Holland, de heer Din kelberg. Weth. J. Bus gaf eveneens van zijn belangstelling blijk, 't Avonds bracht het muziekcorps Eensgezindheid de jarige een serenade. Burgerlijke Stand Geboren; Anton, z. van R. Zwem mer en Elisabeth Groen. Albertus N., z. van H. J. Waijers en C. Schilder. Jan D., z. van D. Dekker en Eva A. Ekkelboom. Johannes, z. van C. de Jong en G. M. Nellen. Agnes M., d. van J. Kloosterman en H. C. Ros. Han M., z. van J. de Rooij en A. Zwart. Ondertrouwd: Willem Krom hout van der Meer te Velsen en Aafje E. Prins. Jan Zwart en Alida de Geus. Getrouwd: Everardus Makken te Delfzijl en Barbera M. de Graaff. Jan Stam en Jantje H. Janson. Overleden: Albertus N. Waijers (overleden te Alkmaar). Maria B. Vendel, wed. van G. J. A. van Baal, 86 jaar. Willem van der Molen, wedr van A. Schouwens, 87 jaar. Jacob Groen, echtg. van B. Gravemaker, 73 jaar (overleden te Alkmaar). Egmondia versloeg SDOB en is practisch kampioen De wedstrijd SDOBEgmondia had een geheel ander verloop dan de uit slag (26) zou doen vermoeden. De fouten in de Egmondia-verdediging stelden de gastheren in de gelegenheid spoedig een 20 voorsprong te nemen. Het duurde tot tien minuten vóór de rust eer invaller Zwanenburg de ach terstand tot 21 wist te verkleinen. Enkele minuten vóór de rust scoorde linksbinnen Groot met een kopbal de gelijkmaker. Na de rust duurde het nog geruime tijd, ondanks een Egmon- dia-overwicht, voordat middenvoor Zwanenburg met een rustig schot zijn club de leiding kon geven. Slechts enkele minuten later maakte aanvoer der Mul de voorsprong nog groter door een schitterend schot in de uiter ste bovenhoek van het doel der Broek in Waterlanders. Het was ten slotte Zwanenburg, die met twee goede doel punten de stand op 62 bracht. De titel is door deze overwinning volko men binnen het bereik van Egmondia gekomen. Nog slechts één punt hebben de Egmonders nodig en daarvoor heb- Woensdagmiddag kwam een zwerm van de afdeling Hoeksche Waard van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen overwaaien naar het Noorden om in Schoorl neer to strijken en opgevangen te worden door de Schoorlse afdeling. Na een vluchtige kennismaking begaven alle dames zich naar het Jeugdcentrum, de stichting „Do Hazelaar", die reeds van verre is te on derkennen aan de hoog in de mast wap perende Hazelaarsvlag meP haar rood, groen, geel en bruin. Hier werden zij har telijk welkom geheten door de president© der gastvrouwen. Aan- de directie van „De Hazelaar" werd dank gebracht voor bet beschikbaar stellen van dit jeugdcen trum. Mevr. B. Kappeteyn—De Lent, voorzit ster van de afdeling Hoeksche Waard, dankte voor de hartelijke ontvangst. Zij wees op de grote waarde van een uitwis seling, waardoor de mensen uit verschil lende streken met afwijkende zéden en gewoonten en levensopvattingen, gelegen heid krijgen om elkaar te leren kennen, begrijpen en waarderen. Na bezichtiging van het jeugdcentrum werden de gasten door de gastvrouwen naar haar tijdelijk tehuis geleid, waar in intieme kring volop gelegenheid was tot gedachtenwisseling. De volgende dag trokken gasten en gastvrouwen per fiets of te voet er op uit om te genieten van het vele natuur schoon dat Schoorl biedt, 's Avonds was hetfeest in „De Rustende Jager", waa* vooral dank zij de goede zorgen van de dames Heringa en Bakker een programma werd geboden, dat algemeen in de smaak viel. De zaal was geheel bezet, want van de ruim 180 leden van de Schoorlse afde ling hadden er niet veel verstek laten gaan. Ernst en luim wisselden elkaar ai. Er heerste een gezellige sfeer tot na middernacht. Vóór de gasten Vrijdagmid dag weer eigen huis en haard opzochten, werd eerst 's morgens een bezoek ge bracht aan de Alkmaarse Kaasmarkt. Hoogst voldaan namen Hoeksche Waard en Schoorl afscheid met een hartelijk: tot weerziens. Inside I speelde thuis tegen Thor RW IV uit Den Haag en opnieuw was het resultaat een gelijk spel, In het enkelspel wonnen mevr. Schuurman, die de laatste tijd zeer sterk speelt en Teitler, die nu in de Overgangsklasse inge speeld raakt. De damesdubel van mevr. Schuurman en mevr. Manjoero was de mooiste partij van de dag en werd een winstpunt voor Inside, ter wijl het vierde punt kwam van de uitstekende combinatie mevr. Schuurman en dr. T. Damsté. De uitslagen waren: H. E.: Teitler-De Stop pelaar 6—2, 6—1; Schuurman—Lodeizen 4—6, 2-6. D. E.: mevr. Schuurman-mej. Th. Kort 6-0, 6-1; mevr. Manjoero-mevr. De Stoppelaar 6-4, 5-7, 2-6. G. D.: mevr. Schuurman en de heer dr. Damsté-de heer en mevr. De Stoppelaar 6-4, 6-3; mevr. Manjoero en Teitler-mej. Kort en De Ronde 5—7, 6—8, H. D.: Damste en Schuurman—Lodeizen en De Ronde 6-2, 3—6, 3—6. D. D.: mevr. Schuurman en mevr Manjoero -mevr. De Stoppelaar en mej. Kort 8-6, 7-9, 6-4. Een 8—0 nederlaag Inside II zal degradatie-wedstrijden moeten spelen. Zondag werd met 8-0 van Joy III in Amsterdam verloren. De uitslagen waren: H. E.: P. Mars-J. Martens 6-2, 7-5; M. Weyerman—H. v. Gooi 6-2, 1-6, 6-2. D.E.: mevr. M. Bax-mej. R. Koppen 6-2, 6-2; mej. N. Baas-mevr. A. Meuis 6-3, 8-6. G. D.: mevr. M. Bax en M. Weyerman— mej. R. Koppen en H. v. Gooi 8-6, 7-5; mevr. R. Siegmund en L. Bax—mevr. Meurs en J. Martens 5—7, 6-3, 6-4. H. D.: M. Weyerman en L. Bax—H. van Gaol en G. Verroen 6-0, 6—1. D. D.: mevr. M. Bax en mej. N. Baas- mevr. A Meurs en mej. R. Koppen, door Inside gewonnen gegeven. Inside Hl deed het goed Inside III won met 6—2 van Twentse Bank I. Het was een belangrijke dag in deze afdeling van de derde klasse, waarop vele beslissingen moesten vallen. Door deze overwinning is Inside III op de tweede plaats geëindigd, een onverwacht goed resultaat. De uitslagen waren: H. E.: Mars—Blommendaal 9—7, 6-2; v. d. Helm—Lienesch 1—6, 1—6. D. E.: mevr. Voorhamme-mej. A. de Riet 2-6, 0-6; mej. v. Barkergem-mej. A. Koel 6-2, 6-4. G. D.: mevr. Voorhamme en Mars—mej. De Rie en Blommendaal 6-4, 2-6, 2-6; mej. v. Barkergem en v. d. Helm-mej. A. Koel en Lienesch 1—6, 5—7. H.D.: Mars en v, d.Helm—Blommendaal en Lienesch 6-8, 5—7. D.D.: mej. v. Barkergem en mevr. Voor hamme-mej. Koel en mej. De Rie 4-6, 1-6. Een summum aan spanning Inside IV had Zondag een enerverende dag. Het speelde thuis tegen Return V, waartegen de laatste wedstrijd bij een 4-3 achterstand werd afgebroken met de herendubbel nog te spelen. In de eerste plaats moest deze thuiswedstrijd worden gewonnen en daarna de niet-gespeelde herendubbel. De wedstrijd werd met 5-3 gewonnen, maar de herendubbel ging verloren. Het aantal ge wonnen* partijen moest nu de doorslag geven en daar door een beslissing van de Bond een 8-0 overwinning werd veranderd in 6—2, is Return V kampioen geworden van deze af deling. De uitslagen waren: H. E.: De Vries—Bakker 6-3, 6-4; Hols- rauller—Koopman 0—6, 0—6. D. E.: mej. R. Driesen—mej. Augustinus 6—4, 3-6, 6—2; mevr. De Heer Kloots—mej. O. Flier 7-5, 6-0. G. D.: mevr. De Heer Kloots en De Vries —mej. Casteele en A. Bakker 2—6, 2—6; mej. R Driesen en Holsmuller—mej. O. Flier en C. de Vries 6—4, 6—2. II. D.: Boonen en D. de Vries—Koopman en De Vries 6—8, 4- D. D.: mej. R. Driesen en mevr. De Heer Kloots—mj. Casteele en mej. Flier 6—3, 6—2. Propaganda-avond jiu-jitsu- sport De Jiu-Jitsu-sportschool van de heer J. Kuilman had Zaterdagavond in „De Rus tende Jager" een propaganda-bijeenkomst belegd. De belangstelling was teleurstel lend gering. De Jiu-Jitsu-sport stelt zich ten doel een eventuele aanvaller machte loos te maken, hetgeen voor een aange vallene van groot practisch nut kan zün. Bij de demonstraties bleek duidelijk dat vlugheid en tactiek de hoofdfactoren bij deze verdedigingssport zijn. Grote indruk maakte het, toen een nauwelijks zestien lentes tellend meisje met een enkele be weging de aanvallen van een veel zwaar der gebouwde man wist af te slaan. Enthousiaste ontvangst van Kolping Boys Na de overwinning te Heer-Hugo- waard in de beslissingswedstrijd tegen Con Zelo waarbij Kolping Boys kam pioen werd en naar de tweede klasse promoveerde, arriveerde de autobus roet de spelers omstreeks zes uur te Oudorp. Onder luid claxongeluid xeed de bus naar Café Morsch, waar het fanfarecorps onder leiding van de heer Nuyens een welkomstlied speelde. Af gewisseld door opgewekte muzieknum mers werd de club in dit café hartelijk toegesproken. Achtereenvolgens voer den het woord de voorzitter der ver eniging de heer K. van Baar, kapelaan Brinkman, de burg. van Oudorp, scheidsrechter Hol en namens het mu ziekcorps de heer Nuyens. Alle spre kers drukten hun vreugde uit over het behaalde succes. De aanvoerder van V Kolpi Boys team, de heer T. Bos, dankte voor de buitengewone ont vangst. Zaterdagavond werd het muziek concours van de R..K Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen te Noord- Scharwoude geopend door burgemees ter Schelhaas, die sprak over de be tekenis van de muziek in het menselijk leven. Spreker wenste de feestvierende vereniging „Apollo" succesvolle con- coursdagen toe. Onder buitengewone be langstelling van het publiek werd Zon dag de mars- en tambourwedstrijd ge houden. De concertwedstrijd begon mét de derde afdeling Harmonie. Het eerst trad op St. Caecilia, Lutjebroek, diri gent P. Morsch. Het verplichte num mer Partita Piccola werd vrij goed en met beschaafd klankgehalte uitgevoerd. Tweede afdeling Fanfare: St. Gr'e- gorius, Waarland, dirigent de heer Peetoom, gaf o.a. een goede uitvoering van Vlessings ouverture „La Charman te". St. Caecilia, Heemskerk, directeur L. Tervoort, speelde met genuanceerde voordracht „Fantasie Pastorale" van Boedijn. De stemming in het verplichte stuk was minder gunstig. Tweede afdeling Harmonie: St. Gre- gorius, Nibbixwoud, directeur Jac. Vriend, speelde zeer goed een mars van Pierné. Suite Printière van Alb. Floris werd uitgevoerd met fraai klankgehalte. Eerste afdel' Fanfare: T.A.E.N.U, De Kwakel, directeur J. v. d. Zwaard, gaf ongelijk passagewerk in „Laetare" van Marcel Poot. De ouverture „Tan- crèöe" van Rossini had uitstekende momenten. „Crescendo", de Weere, dir. P. v. Westen, gaf een zeer matige uitvoering van „Laetare" van Poot. Verdienstelijk werd uitgevoerd de ouverture ,Verasc" van Jakma. „Kunst naar Kracht", Berkhout, dirigent H. Honijk. In het verplichte en ook in het vrije werk (Folkloristische Paraphrase van Boe dijn) was men muzikaal en ook wat de stemming betrof, niet zeer fortuinlijk. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „Dr. la'-ens. We."woud, dirigent Leo Ko ning, gaf een muzikale interpretatie o.i. van Valse Triste van Sibelius, maar het tempo was te traag. „St. Aloysius". Castricum, dirigent H. v. Ossenbrug gen, gaf van de „Valse Triste" van Si belius, en „Rossiniana" van Boedijn een zéér goede vertolking. „Irene", Grootebroek, dirigent P Moorsch, kwam ons ook o.a. uitstekend voorspelen de Grande Marche des In- cas van Baudonck. „St. Pancratius", Blokker, dirigent Leo Koning. De diri gent wijzigde hier het tempo van de wals van Sibelius en bereikte verdiend succes. „St. Gregorius", Duivendrecht, diri gent H. v. Lint, leverde zéér goede mu zikale prestatie's o.a. in „Firenza" van Allier. Ere-afdeling Fanfare: St. Caecilia, Zwaag, dir. P. v. Westen, kon met Ta- ras Baulba van Geory en Symphonische Schets van Boedijn, niet aan een eerste prijs toekomen, ondanks vele verdiens telijke momenten. Jury-leden waren H. Bokhoven, Breda; Oscar v. Hemel, Hil versum, en W. Roussel, Den Haag. In muzikaal opzicht was deze eerste concoursdag niet zeer succesvol. Er werden veel tweede, en zelfs derde prij zen toegekend. De volgende concours dag, Zondag a.s., hopen we meer suc cessen te kunnen noteren. Dit concours ter gelegenheid van het eerste lustrum van Apollo, dat werd voorafgegaan door een officiële ontvangst op het Gemeen tehuis, had bij het publiek een zéér grote belangstelling. Uitslag marswedstrijd: St. Caecilia, Lutjebroek 92 p., 2 pr.; St. Caecilia! Heemskerk 95 p., 2 pr.; St. Gregorius, Nibbixwoud 99 p., 1 pr.; T.A.V.E.N.U., de Kwakel 29 p., 2e pr.; Crescendo, de Weere 91 p., 2 pr.; Kunst naar Kracht, Berkhout 98 p., 1 pr.; Dr. Nuyens, West woud 93 p.. 2 pr.; Irene. Qrootebroek 96 p., 1 pr.; St. Gregorius, Duivendrecht 104 p., 1 pr. Uitslag Tambourwedstrijd; st. Caeci lia, Lutjebroek 98 p., 1 pr.; St. Grego rius, Nibbixwoud 96 p., 1 pr.; Kunst naar Kracht, Berkhout 94 p., 2 pr.; O". Nuyens, Westwoud 94 p., 2 pr.; Irene, Grootebroek 95 p„ 2 pr.; St. Pancratius, Blokker; Jong Leven, Wervershoof u7 p., 1 pr. St. Caecilia te Alkmaar behaalde bui ten mededinging in de mars-wedstrijd 103 en in de tambour-wedstrijd 99 pun ten. Uitslag conccrt-wedstryd Derde afdeling Hai.aonie: St. Cae cilia Lutjebroek 334 p., 2e pr. Tweede afd. Fanfare: St. Gregorius, Waarland 304 p., 2e pr.; St. Caecilia, Heemskerk 313 p., 2e pr. Tweede afdeling Harmonie: St. Gregorius, Nibbixwoud, 317 p., 2e pr. Eerste afd. Fanfare: Tavenu. De Kwakel 285 p., 3e pr.; Crescendo, De Weere 253 p., 3e pr.; Kunst naar Kracht, Berkhout 249 p., 3e pr. Afd. Uitm. Fanfare: Dr. Nuyens, Westwoud 268 p., 3e pr.; St. Aloysius, Castricum 339 p., le pr.; Irene, Groo tebroek, 363 p., le pr.; St. Pancratius, Blokker, 338 p., le pr.; St. Gregorius, Duivendrecht, 342 p., le pr. Ere-afd. Fanfare: St. Caecilia, Zwaag 305 p., 2e pr. Ms.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3