fPil. Pan. Pm als fotografen i De Onbekende Voogd De veehouderij heeft bezwaren tegen baconprijs van f2.38 JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER laat en is te laag Aardbeien bieden goed perspectief en geniet van Hoe staat het met de sla? Foster Dulles te Londen Minister Erhard naar VS Moedertaal Het Radioprogramma MAANDAG 4 JUNI 1851 Waarborg voederlevering is even noodzakelijk Prijsverhoging kwam te De regering heeft kortelings bekend gemaakt, dat de garantieprijs voor ba con van maand tot maand zal stijgen. Hij zal dan op 1 Augustus a.s. f 2.38 per kg. bedragen. De hoofdafdeling Vee houderij van de Stichting voor de Land bouw is blijkens een uitvoerig commu niqué met deze garantie allerminst on verdeeld ingenomen. Zij acht deze toe- zeging verre van een stimulans voor de varkenshouders. De verhoging is n.l. geen extra winst, maar een gedeelte lijke compensatie van de prijsstijging voor het krachtvoer. Hoewel de prijs redelijk is, is het de vraag, of de boe ren, gezien de grotere risico's, de var- kensmesterij zullen aandurven. Toch is dit nodig, wil de regering geen moeite krijgen met de uitvoering van het baconcontract met Engeland. Reeds nu loopt het aanbod van bacon- varkens terug. Dat is een gevolg van het feit, dat men de boer te lang in het onzekere heeft gelaten omtrent de prijs en de veevoedertoewijzingen. De beslissing omtrent de prijs van de bacon heeft te lang op zich laten wach ten de termijn, waarin de nieuwe prijs wordt bereikt, is te lang. Ten aanzien van de veevoedertoe wijzingen bepleit de hoofdafdeling een stelsel, waarbij de boeren over tenmin ste tien maanden zeker zijn van hun toewijzingen. Op deze wijze zou de boer weten, waaraan hij toe is met het oog op het aantal op te leggen varkens. Dan bestaat ook de kans, dat het ba- Groie oogst kan prijs niet doen instorten De aardbeien zijn laat dit jaar. Toch kunnen, wanneer het weer meewerkt tegen het eind van deze week de eer ste vruchten van de koude grond wor den verwacht. Het gewas heeft rijk gebloeid en doet dit ten dele nog. He laas wil dit niet zeggen, dat nu ook een rijke oogst volgt. Daarvoor is warmte nodig en regen. De natuur moet nog even meehelpen. „Het is te hopen, dat het goed gaat", zo zei men ons aan de veiling te Be verwijk, het hartje van onze Noord hollandse aardbeiencultuur. „Want de vooruitzichten zijn uitstekend. Een grote aanvoer zou dit jaar geen ineen storting van de prijzen teweegbrengen. Waarom dit zo is? Omdat we staan voor een schone markt. Alle hulp- voorraden zijn opgeruimd. Duitsland heeft de Ausgleichsteuer, die verleden jaar een bezwaar opleverde, opgehe ven. De verwachting is verder, dat van Bulgarije dit jaar geen of weinig concurrentie te verwachten is. Er is nogal wat nodig voor diepvries naar Amerika en het ziet er naar uit, dat we dit jaar een sterke vrucht zullen hebben. Kortom, de perspectieven zijn goed, de voorraden zullen wel eens de doorslag kunnen geven, maar daarom mogen we voor de tuindersstreek rondom Beverwijk hogen, dat de plan ten rijkelijk zullen dragen. De tuinders daar hebben een meevaller nodig, vooral ook omdat de spinazie, waar mee het nu ongeveer is afgelopen, zeer slecht is geweest. concontact met Engeland in de ver dere toekomst zal kunnen worden uit gevoerd. Daardoor zou ook het kleine boeren bedrijf een zekere bestaansgarantie krij gen, waardoor de regering voorkomt, dat zij zelf maatregelen moet nemen, om dit bedrijf in stand te houden, aldus 't communiqué. Toestand van Pétain is ,,zeer hachelijk" In een Zondag op het eiland Yeu uitgegeven bekendmaking is mede gedeeld, dat plotseling de toestand van de 95-jarige voormalige maar schalk van het Franse leger, Philippe Pétain, veel slechter is geworden. In het slot der bekendmaking wordt ge zegd dat het algehele beeld van Pétains lichamelijke gesteldheid „zeer hachelijk" is. De Austin schiet snel op De Engelse Austin-auto, waarmee vier Engelsen een reis om de wereld in der tig dagen willen maken is gisteren van Bagdad naar Damascus vertrokken en is reeds één dag op het reisplan voor. Gisterochtend had het K.L.M.-toestel „Edam" die de wagen over de zeetrajec ten voert, de Austin naar Beiroet ge* bracht. Brand in een oud perceel te Amsterdam De eigenaar van een handel in tech nische veren, wonend in de Muider- straat te Amtserdam was Zaterdagmid dag gelijkvloers bezig met een benzi nebrander. Plotseling stootte hij een fles met bijna 5 liter benzine om, waar na een ontploffing door het huis da verde. Er ontstond brand en in korte tijd stond het gehele huis in lichte laaie. De eigenaar vluchtte naar de eer ste étage, waar hij met de 38-jarige bewoonster en haar vijfjarig zoontje uit het raam sprong en behouden op straat belandde. De brandweer had het vuur snel bedwongen. Het huis is echter ge heel uitgebrand. Vissers hebben Helgoland weer verlaten De meer dan zeventig van Helgoland afkomstige vissers, die Donderdag op het eiland waren teruggekeerd uit pro test tegen het voortdurend gebruik er van als oefendoel voor geallieerde bom bardementsvliegtuigen en tegen de ont manteling van de nog in tact zijnde haveninstallaties, zijn Zondagavond laat in hun treilers scheep gegaan naar het vasteland. Hedenmiddag zou een delegatie van de bewoners een bespreking hebben met Britse en Westduitse functionaris sen teneinde toestemming te krijgen naar het eiland terug te keren vóór de lente van het volgend jaar. De Weste lijke geallieerden hadden toegezegd, dat zij uiterlijk op dat tijdstip het eiland vrij zouden geven. de getonde. ve,kwWwde Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de K.N.A.U. zijn in het Olympisch Stadion te Amsterdam Internationale Athletiekwedstrijden gehouden. De 80 meter hordenloop voor dames werd gewonnen door Fanny BlankersKoen. Alleen de mindere soorten dalen in prijs De laatste tijd verschijnen er gere geld berichten in enkele bladen, om trent afzetprijzen, die voor sla worden betaald. Het publiek wordt daardoor geheel verkeerd ingelicht, zo vertelde ons de heer Nijssen, voorzitter van de provinciale commissie voor de veilin gen in Noord-Holland. Het publiek is geneigd te denken, dat alle sla zo goed koop wordt verkocht. Het verliest het vertrouwen in de groentenleverancier. Wanneer een veiling voornamelijk is aangewezen op export en er komt een stagnatie in die uitvoer, dan is het van zelfsprekend, dat de prijzen plotseling sterk dalen. Zulke verschijnselen zijn echter meestal plaatselijk en bovendien wordt daarbij uit het oog verloren, dat er sla is van verschillende kwaliteit. Op een dag. dat men in de bladen kon lezen, dat de sla in Venlo twee cent opbracht, waren er hier ook par tijen, die tegen deze prijs werden ge veild. Maar het waren kleine kroppen, van ongeveer anderhalf ons en van tweede soort. Grote kroppen van vier ons en van prima kwaliteit noteerden diezelfde dag dertien cent. Het publiek is echter gauw geneigd te denken, dat dit ook wel sla zal zijn geweest van twee cent. Dat stond immers in de krant Amerika bezorgd -«er de toestand in Griekenland De zmiefinaanse aruoassadeur m Griekenland, Peurifoy, heeft Zaterdag de afgetreden Griekse opperbevelheb ber, veldmaarschalk Papagos, bezocht en uiting gegeven aan de bezorgdheid, die in verband met dit aftreden in Amerika heerst. Koning Paul van Griekenland was bij het onderhoud aanwezig. Ook de Griekse premier, Venizelos, werd van de Amerikaanse oezorgdheid op de hoogte gebracht. De gevolgen van Papago's aftreden raken kwesties, die in verband staan met de Amerikaanse politieke en militaire doeleinden in het Midden-Oosten. Volgens de Griekse onder-minister voor Buitenlandse Zaken bestaat er geen verband tussen Papagos' aftreden en de besprekingen over de defensie, welke momenteel tussen Griekenland Turkije worden gevoerd. 61. Piet Potlood vertelde de burge meester van Dover en alle andere ne ren van het wedstrijdcomité met zo veel overtuiging van hetgeen hij onder weg gezien en beleefd had, dat eigen lijk niemand er meer aan twijfelde dat Jimmy de grote Kanaalwedstrijd hacl gewonnen. „Ik heb trouwens twee ge tuigen", zei Piet Potlood. „Dat zijn de kapitein en het bootsmansmaatje van nujn remorqueur. Die kunnen alleom beamen, dat ik hier niet sta te liegen. Maar vertelt u mij nu éérst eens waar Jimmy Brown is gebleven, want ik zie hem hier in geen velden of wegen „Jimmy Brown", antwoordde de burge meester een beetje bedrempeld, ,is zo kwaad geworden toen wij er aan twij felden. dat hij de wedstrijd wel eerlijk had gewonnen, dat hij regelrecht naar Calais is teruggekeerd". „Dat wil zeg gen", zei Lady Babbler, „de goeie jon gen heeft ons zwemmend verlaten. Hij zeiPiet Potlood greep in wanhoop naar zijn hoofd. Hij begreep plotseling wat er was gebeurd. „Hij is du* het water weer in gegaan?" vroeg hij. „En wéér in zijn eentje?" Iedereen, die maar knikken kon, knikte. Voor besprekingen over Japans vredesverdrag John Foster Dulles, president Tru- mans speciale ambassadeur, is Zondag te Londen aangekomen voor bespre kingen over het voorgestelde vredes verdrag met Japan. Hij verklaarde bij aankomst, dat hij naar verwachting het volgend week einde een bezoek aan Parijs zal bren gen om hetzelfde onderwerp met de Franse premier te bespreken. Man door twee ontsnapte leeuwen zwaar gewond Twee leeuwen van het Nederlandse circus Mikkenie, dat op het ogenblik te Leuven staat, zijn Zaterdagmorgen ontsnapt. Het personeel stelde onmid dellijk alle pogingen in het werk, om de dieren te vangen. De requisiteur H. Dieterman uit Amsterdam werd hierbij aangevallen. Zwaar gewond is hij in een ziekenhuis opgenomen. Generaal Bradley in Parijs aangekomen Met zijn eigen Constellation arri veerde Zaterdag de voorzitter van de Amerikaanse Stafchefs, generaal Omar Bradley, te Parijs. Generaal Eisenho wer en zijn stafchef, generaal Gruen- ther, verwelkomden hem. Op een persconferentie sprak Brad ley zich uit voor de opneming van Griekenland, Turkije en Spanje in het Atlantisch Pact. Hij kwam zich persoon lijk inParijs en Londen op de hoogte stellen van de stand der bewapening en voor besprekingen over hetgeen er nodig was en wat Washington in dit ppzicht zou kunnen doen. Besprekingen over levering van grondstoffen De Westduitse minister van econo mische zaken, prof. Erhard, zal zich einde Juni op uitnodiging van de Ame rikaanse autoriteiten naar de Verenig de Staten begeven. De minjster zal bij deze gelegenheid de kwestie van de grondstoffenvoorziening der Bonds republiek bespreken. Belgische onderscheiding voor minister Joekes De Belgische Koninklijke Prins heeft aan de Nederlandse minister van Sociale Zaken, Mr. A. M. Joekes het Grootkruis in de Orde van de Kroon toegekend Knappe kapper knipt knapper Reeds verscheidene decennia zien de kappers met lede ogen hun aantal scheerklanten gestadig teruglopen. Gemeenschappelijk verwensen ze Gilette en zijn (handig) mede-veiligheidscheer mes-constructeurs en over het algemeen de techniek, die het dunne stalen-plaatje in houder immers tot hét scheermes maak te. Een Haagse kapper maakte de techniek echter tot zijn deelge noot, door in zijn winkel enkele electrische scheerapparaten aan te brengen, waarmee de klant nu zichzelf kan ontdoen van de baardharen a raison van twee dubbeltjes. Ook moeilijkheden in de confectieindustrie Als gevolg van de sterk teruggelopen afzet van confectie-artikelen hebben zich in de afgelopen w:ken in verschil lende ateliers moeilijkheden geopen baard. Ofschoon verwacht wordt, dat deze afzetmoeiliikheden slechts van tij delijke, aard zullen zijn, zijn verschei dene confectiebedrijven, voornamelijk in Twente en Oost-Gelderland er toe overgegaan om korter te werken. Voor het personeel is een wachtgeldregeling getroffen. SPEELZAAL TE LAREN GESLOTEN Teneinde niet opnieuw het risico te lopen, dat de justitie zal ingrijpen, heeft de amusementsvereniging Casino Ham- dorff te Laren ervan afgezien de speel zaal te heropenen. Aanvankelijk was aan gekondigd, dat de speelbank zijn werk zaamheden op 1 Juni zou hervatten. 20. De verkiezingsdag is aangebroken en alle dieren hebebn een vrije morgen gekregen om hun stem uit te brengen op het dier, dat zij het liefst als bur gemeester willen hebben. De dieren, die candidaat zijn, dat betekent, zij, oie gekozen kunnen worden, zijn al in het raadhuis bijeen en wachten vol 'span ning op wie van hen de keus zal val len. Daar heb je bijvoorbeeld meneer Brombeer, die bij zich zelf denkt: „Het zou me niets verbazen, wanneer de die ren mij zouden kiezen. Ben ik niet de sterkste beer van heel Dierendorp? En een burgemeester moet sterk zijn om de orde te kunnen handhaven!" Maar meneer Bokma, die ook aanwezig is, denkt hetzelfde. En meneer D. Hond vindt zichzelf ook heel geschikt vooi burgemeester van Dierendorp. Heeft hij niet overal laten aanplakken, dat hij het dorp gezond wil maken? Ja al deze dieren, die nu op het raadhuis bij el kaar zijn gekomen, denken hetzelfde er wachten met spanning op de dingen die komen gaan. Ze kunnen ook niet weten, dat hun portretten nergens meer te zien zijn. Ze weten niet, dat van elke schutting, elke muur, het gezicht van Pim de kiezers tegenlacht! DOOR MARY BURCHELL (Advertentie, Ing. Med.) „Wel, wat heb jij vanmorgen uitge voerd?" vroeg Justin Yorke, terwijl hij bij z'n bureau staande een paar brieven doornam, die met de tweede bestelling waren gekomen. Norma zat in de brede vensterbank en keek naar de tuin en de verwijderde heuvels. Ze wendde da delijk haar hoofd en lachte hem toe ter wijl ze vertele dat juffrouw Parry haar op een inspectietochtje had meegeno men en dat ze vervolgens het terrein op eigen houtje had verkend. „O ja, juf frouw Parry vindt het heerlijk om over het huis en de familie te praten tegen ieder die maar wil luisteren", beaamde haar voogd. „Ze heeft hier het grootste gedeelte van haar leven doorgebracht, weet je". „Ja, dat vertelde ze me, het klonk allemaal heel interessant". „Alles?" Justin Yorke glimlachte even toegefelijk. En waarschijnlijk was deze toegeeflijkheid niet bestemd voor juf frouw Parry. „Ze is erg aardig vindt u niet?" zei Norma. Er was even stilte. Toen sprak haar voogd: „O ja, erg", met datzelfde air van geamuseerde verbazing als toen hij haar kus in ontvangst had genomen. Hij ging voort met het lezen van zijn brie ven en Norma bleef naar buiten zitten kijken; er heerste een merkwaardige vriendschappelijke stilte. Weldra sprak ze: „Meende u het wer kelijk dat ik mocht leren paardrijden?" „Natuurlijk, zou je dat graag willen?" „Ja, dolgraag. Ik zou 't leuk vinden". „Best, dan zal ik zien een paard voor je te krijgen". „O, maar „Ja?" Hij was nog steeds bezig met het lezen van zijn brief. „Bedoelt u, dat u er een voor me wilt kopen?" „Ja. Er is hier geen geschikt paard voor je. Alleen mijn eigen merrie en twee boerenpaarden". „Maar kosten paarden dan niet veel geld?" vroeg Norma. „Goede wel", beaamde hij. Maar toen keek hij op, daar haar stilte hem ver dacht voorkwam. „Wat scheelt er aan?" „Alleen maar ik zou nooit willen dat u al dat geld uitgaf alleen maar om mij een extra pretje te verschaffen. Zonder dat is er al meer dan genoeg heerlijks", legde Norma ernstig uit. „Lieve Norma Eindelijk legde hij de brief neer en kwam geamuseerd op haar af. „Janet heeft wel invloed op je gehad! Maar je mag rijden, als je daar zin in hebt, lieve kind. Ik kan het best betalen" „Heus?" vroeg zijn pupil aarzelend. „Heus. Ik ben heel rijk", stelde Justin Yorke ongeïnteresseerd vast. „O, ik dacht „Wat dacht je? vroeg hij met op- recthe belangstelling toen ze ophield. Norma herinnerde zich alles wat juf frouw Parry haar had verteld en zei eerbiedig: „Ik dacht dat u Munley Towers niet terug kon kopen, omdat u niet zo ver schrikkelijk rijk was". Op hetzelfde ogenblik realiseerde Norma hoe naïef dit klonk. Maar haar voogd vond haar opmerking blijkbaar volkomen logisch. .Helaas is dat geen kwestie van geld", sprak hij. „Inworth wil niet verko pen. Dat is het 'm'. „O, juist! Dat maakt het veel gecom pliceerder, is het niet?" Norma sprak met hartelijke belangstelling. „Gecompliceerder? Hoezo?" „Ik bedoel, als het niet een kwestie van geld is, dan lijkt het me tamelijk hopeloos dat u ooit de bezitting zult kunnen kopen". „Dat hoeft nog niet", zei haar voogd en wendde zich af. Daarop voegde hij er met zijn rug naar haar toe, koeltjes bij: „Op een goede dag zal ik iets vinden, wat Inworth heel graag zal willen hebben. En dan zullen we zaken kun nen doen". Hij sprak luchtig en een ogenblik dacht Norma dat het een grapje was. Maar toen besefte ze plotseling dat hij niet slechts in bittere ernst sprak, maar dat, wat hij zeide, van ontzaglij- ker betekenis zou blijken te zijn. Die ontdekking gaf haar zo'n schok, dat ze niet in staat was te antwoorden. Maar blijkbaar verwachtte haar voogd geen antwoord, en bovendien werd er aan haar gedachte een totaal andere wen ding gegeven doordat op dat ogenblik een bediende binnentrad met de mede deling dat mevrouw Cantlin op be zoek kwam. Er was een aarzeling voor Justin Yorke sprak: „O, laat haar dadelijk binnen, alsje blieft". En toen de bediende weg was, wierp hij Norma een onderzoekende blik toe, tot haar grote ergernis, deed blozen. Maar hij maakte verder geen opmerking en een ogenblik later werd mevrouw Cantlin binnen gelaten. Xania Cantlin was zo knap als men maar zijn kan. Ze was ongetwijfeld een snoezige baby geweest en zou een al lerliefste oude dame zijn. Voor 't ogen blik echter scheen zij een bijzonder knappe vrouw van vier en dertig, hoe wel ze ongeveer vijf en veertig moest zijn. Toen ze met uitgestoken hand en een allerbeminnelijkste glimlach op haar toetrad begreep Norma onmiddellijk wat Paul had bedoeld met haar .fijnge vormde elegance" en ze dacht dat ze nog nooi zulk een fraai opgemaakt donker haar en zulke werkelijk violette ogen had gezien Waarschijnlijk was zelfs de niet al te toeschietelijke gast heer getroffen door haar verschijning wan hfj zei: (Wordt vervolgd) OP HET MATJE Toen de oude Transvaalse leeuw, Paul Kruger, aan het begin van deze onza lige eeuw in Parijs was, meende men hem te gerieven met het organiseren van een gala-bal te zijner ere. Kruger kwam in zijn geklede jas de balzaal binnen, keek de zaak eens even aan en stapte weer naar buiten Toen de Franse hoogwaardigheidsbekleders hem handenwringend achterna snelden, sprak de oude Puritein: „Ik ben ie vroeg, de dames in uw balzaal zijn nog niet gekleedIk vraag me af, wat Oom Paul gezegd zou hebben van de lange en zeer scharminkelige mejuf frouw Bertha W„ die vanochtend klaarblijkelijk op weg naar het zonne bad even bij de rechtszaal was af gestapt voor de afhandeling van een luttel akkefietje op het stuk van een voudige belediging. Zij was gekleed in een strandjurk met veterachtige schouderbanden', er was nogal veel weggelaten in het pa troon van voor- en achtergevel, als B het bevat. Nou, enfin, ze kwam er in ieder ge val open-en-bloot voor uit, dat ze ruzie had gehad met Tonia G., de gewezen huisvrouw van Bertus H., thans troos- teresse van de verweduwnaarde han delsreiziger K. D„ als u me nog volgen kunt. Er was enig geschil geweest we gens een misplaatste vuilnisbak. En Tonia had een paar ongecensureerde complimenten afgevuurd en daarvan was Bertha, zoals ze vanochtend ver klaarde, „over d'r zenuwe geraakt'. Ik heb effe 'n paar woorde terugge- zeid, maar niet wat zij zeit, da 'k zei. Da's posetief geloge, edelachtbaar. Tonia, die getuigenis kwam afleggen met assistentie van een toevallige bak kersknecht, betoogde, te zijn uitge scholden voor vieze(Waar de puntjes staan komt een onoirbaar be roep, dat ten onzent is ingeperkt door het tippelverbod, en dat niet valt onder het middenstandsexamen, hoewel het nochtans te rubriceren is onder de sectie der kleine zelfstandigen). Bertha had een knap pleidooi. Zij had niet „Viezegezegd, maar „ouwe..,." En as dat belediging is, ken u half Nederland wel opsluite, zei ze tegen de rechter. Maar het stond 2I, Want de bak kersknecht had ook geen watjes in z'n oren gehad en die persisteerde bij „vieze". Veertig gulden boete. De grens tussen veroordeling en het blanco strafregister ligt soms in één bijvoegelijk naamwoord. Onze taal is rijk en zeer verheven. KARET, DINSDAG 5 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuw* en weerberichten. 8.15 Symphonette-orkest en solist. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Water standen. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram.muziek, 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededehngen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusements orkest. 14.00 Populaire muziek. 14.53 Gram. muziek. 15.00 Piano-recital. 15.30 „Ben je vestig?". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lot. 17.00 Voor de j'eugd. 17.45 Filmmuziek. 18.00 Voor 4© jeugd. 18.15 Sport. 19.24 „Dit is leven", causerie. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. Sj. Groenman: „Het geboortecijfer in West- Europa" 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hies is Europa", Vaudeville-program ma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Radio Philharmonisch Orkest. 21.40 Sport. 21.50 Vioolrecital. 22.15 Orgelconcert 22.35 „Gesprek met mijn zoon". 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Orgelspel. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. (10.00-10.10 Sport.) 10.40 Voor de vrouw, a 0.45 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Drs. W. A. Nell: „Dromen en hun betekenis". 11.30 Voor de zieken. 12.00 Orkestconcert. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 12.55 Sport 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Politie-kapel. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 „Der Freischütz", opera. 15.35 „Onze Ame rikaanse Buren" 16.05 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Dans muziek. 17.45 Regeringsuitzending: P. J. Lam- booy: „Het eiland Soemba". 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Theater-orkest. 19.05 „Paris vous parle". 19.10 Discogram. 19.40 „Koninkrijk en Zeemacht", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Promenade- orkest, omroepkoor en solisten. 21.15 De Ant woordman. 21.30 Gevarieerd programma. 21.50 Gram.muziek. 22.00 „Goede moed", causeri».

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6