Nog één week iorresteij'n's MEISJE Cinema Ai Monteur Stad en Omgeving AGENDA Wasmachines PEDROLI WILLEM HENSTRA Hoofdkantoor en 10 °/0 Extra Korting flS&Atfl «8 ,aar HP A. L. Gransbergen A,R.E.v.d. BOSCH Flinke JONGEMAN Bioscoop-exploitanten verzoeken belastingverlaging Grote fles Limonade 89ct. Fa. A. Schellinger correspondentie-adres afwezig Voor normale voorstellingen moet de belasting niet hoger dan 20 procent zijn Algehele vrijstelling noe* mogelijk zijn D.A.W. overklastte De Ham M. Zijp, Z.-Scharwoude, in Korea gesneuveld ■i MIELE mm m HOOVER tm m SERVICE m Autotocht verpleegden van 't Hof van Sonoy Tentoonstelling van kaas Winkelactie ten bate van „Nazorg" Warmenhuizen HEILOO DIT IS WERKELIJK GOEDKOOP VOOR EERSTE KWALITEIT Fa, C. EEKEN Oudegracht 223 G. EEKEN Spoorstraat 56 P. EEKEN Zevenhuizen 8 EXTRA AANBIEDING! JAAGWEG.1B - PURMEREND HELDERSEWEG - ALKMAAR VAN DER STOK's Koopt dan nu! Manuiacturenhandel Vers Hollands Rundvlees ïm WONINGRUIL ANTON BRUIN OIO YOU Nd AFWEZIG F. G. DE WILDE VAN 8 TOT 27 JUNI Garage Visser handig en net 3244 (K 2200) H.V. v.h. Herms. Coster en Zn. DONDERDAG 7 JUNI 1951 Niet alleen de middenstanders maar ook de „ondernemers van publieke vermakelijkheden" maken een moei lijke tijd door. De bioscoophouders hadden toen de vrede een feit was ge worden en het publiek niet meer „ge- tracteerd" werd op de door de bezetters voorgeschreven propagandafilms aller minst over belangstelling te klagen. Velen, die in jaren niet meer naar de bioscoop waren geweest, verdrongen zich voor de theaters en men herinnert zich nog wel de lange files belangstel lenden die zich voor deze theaters verdrongen en waarvan velen nog te leurgesteld huiswaarts moesten keren hoewel er elke avond twee voorstellin gen werden gegeven. De „bioscoophonger" is al lang voor bij- Langzaam maar geleidelijk werd het aantal filmbezoekers kleiner, maai de lasten der ondernemers groeiden, niet alleen door het blijvende hoge percentage dat aan vermakelijkheids belasting moest worden afgedragen, (paar ook door de groter wordende kosten, de kostenstijging der te verto nen films en de steeds hoger worden de lonen die aan de werknemers moes ten worden uitbetaald. De gemeente heeft heel wat meer geld nodig dan vroeger en bij de behan deling van elke begroting blijkt de laatste jaren wel hoe moeilijk het is steeds weer de eindjes aan elkaar te knopen. Een voorname bron van inkom- iten is daarbij de belasting op open- |«n vermakelijkheden.Men heeft het geld daarvan steeds meer nodig,, men giet van jaar tot jaar minder- kans de diverse ondernemers door mildere be palingen tegemoet te komen en het tijd stip is aangebroken, dat men als 't wa re het onderste uit de kan gaat verlan gen zonder daarbij aan het spreekwoord te denken, dat waarschuwt, dat men dan ook het deksel op de neus kan krijgen. Men kan nu eenmaal geen kip slach ten als zij gouden of zelfs zilveren eieren legt, en men nadert op het ogen blik gevaarlijk dicht de fatale grens waarop de belasting zo zwaar wordt dat de ondernemer het maar verstan diger vindt zijn theater te sluiten, met het gevolg dat daaruit dan ook hele maal geen belasting meer geput zal kunnen worden. Dat dit gevaar niet denkbeeldig is, hebben de gebeurtenissen in andere plaatsen bewezen, waar meermalen bioscooptheaters wegens gebrek aan voldoende inkomsten en te hoge ge meentelijke lasten werden gesloten. Alkmaarse bioscoophouders adresseren. Er is thans zoals wij reeds in het kort meldden een adres aan de Raad ingekomen van de heer C. H. de Lange, exploitant van de Harmonie Bioscoop en het Victoria Theater cn van mej. M. Weber, exploitante van de Ameri- cain Bioscoop en het Rex Theater, waarin verzocht wordt de Verordening op de heffing en invordering van een vermakelijkheidsbelasting te willen wij zigen. Daarin wordt o.a. opgemerkt, dat de ondernemers der Alkmaarse bio scopen tegen de verhoging der belas ting op bioscoopvoorstellingen her haaldelijk hebben geprotesteerd, maar dat desondanks deze belasting op het abnormaal hoge percentage van 35 is gehandhaafd; dat sinds 1948 de achteruitgang van de netto recettes steeds is voortge gaan, terwijl de lasten, die op de on dernemingen drukken steeds zijn toe genomen; dat de recettes na aftrek der ver- niakeiykheidsbelasting der gezamen lijke Alkmaarse bioscopen in 1947 ten opzichte van 1946 reeds met ruim 22% zijn verminderd; dat de recettes in 1948 in vergelijking met die over 1947 andermaal daalden met ruim 8%; dat in 1949 de daling ten opzichte Van 1948 niet minder dan 15% was en in 1950 in vergelijking met 1949 bijna 9%; dat blijkt, dat de gehele verhoging der vermakelijkheidsbelasting ten las te is gekomen van het bioscoopbedrijf, zodat deze belasting in werkelijkheid een abnormaal zware bedrijfsbelasting is geworden, aangezien het onmogelijk is gebleken de hogere belasting op de bezoekers te verhalen; dat de Raad in 1950 besloten heeft de vermakelijkheidsbelasting op mo torwedstrijden en harddraverijen van 50% te verlagen tot 20% met het doel het sportparkbedrijf mogelijk te ma- Dinsdagavond heeft het polo-zeven- tal van DAW de zomercompetitie in gezet met een glorieuse overwinning op De Ham. Niet minder dan tien goals werden door de Waterratten geprodu ceerd, die in snelheid en techniek met kop en schouders boven de gasten uit staken. De doelman van DAW had geen moeite zijn goal voor een door boring te vrijwaren. De enkele scho ten die hij moest verwerken waren zo tam, dat zelfs een klein kind hier mede geen moeite zou hebben gehad. Andre Slikker was in deze wedstrijd met vier doelpunten topscorer. Ad Boxem nam er drie voor zijn reke ning, Jan Bennekom twee en Puck Ooyevaar een. ken normale huurvoorwaarden te be dingen; dat er thans alle reden is om de be lasting op bioscoopvoorstellingen tot een redelijk peil te verlagen; dat de bioscoopondernemers zich ge griefd voelen door het belasting-privi lege, dat in Alkmaar is toegestaan voor concerten, toneel- en cabaret voorstellingen en zelfs voor revue- en variété-voorstellingen, voor harddra verijen, motorwedstrijden, sportwed strijden en circusvoorstellingen, waar voor niet meer dan 20% belasting wordt geheven en dat zij zich ernstig benadeeld achten door de abnormaal hoge last, die op de filmvoorstellingen wordt gelegd en waardoor het de on dernemers van andere vermakelijk heden wordt mogelijk gemaakt het bioscoopbedrijf unfaire concurrentie aan te doen; dat de gemeente op die wijze de grote culturele en sociale betekenis van de film en de bioscoop miskent; dat ook de economische betekenis van het bioscoopbedrijf voor de ge meente Alkmaar wordt onderschat, omdat men te vaak voorbijziet, dat deze ondernemingen bezoekers trek ken uit de omgeving, waarvan niet alleen de bioscoop, maar ook de mid denstand in het algemeen profiteert; dat de situatie van het bioscoop bedrijf in Alkmaar veel ongunstiger is dan in alle andere gemeenten van gelijke grootte; dat de lonen van het personeel en alle exploitatiekosten der bioscopen in de loop van de laatste jaren steeds zijn gestegen, dat er geen enkele re den is om-een verbetering van de re cettes in de naaste toekomst te ver wachten en dat op een verdere stij ging van de op het bioscoopbedrijf drukkende lasten moet worden gere kend; dat requestranten dan ook op korte termijn een oplossing moeten vinden voor hun moeilijkheden, die catastro fale afmetingen beginnen aan te ne men; dat dit tot gevolg kan hebben, dat zij zich zullen moeten toeleggen op de vertoning van filmprogramma's, die uitsluitend appelleren aan de behoef te aan vermaak van het publiek; dat requestranten tegen hun wil zouden moeten vervallen tot een soort van kermisexploitatie, waardoor het publiek slechts goedkoop vertier wordt geboden; dat requestranten vertrouwen, dat de Raad tot het inzicht zal komen, dat het noodzakelijk is de vermakelijk heidsbelasting op bioscoopvoorstellin gen te verlagen tot ten hoogste 20% der recettes, wat ook in vele andere gemeenten reeds is gebeurd. dat talrijke gemeenten, die er waar de aan hechten de verheffing van het peil der filmvoorstellingen te bevorde ren, dë vertoning van culturele films hebben vrijgesteld van vermakelijk heidsbelasting of althans hebben be paald, dat een aanzienlijk lager tarief op de vertoning van culturele films wordt toegepast; dat de thans onder 5, sub X der be lastingverordening voorkomende be paling, dat voor bioscoopvoorstellin gen, welke uitsluitend bestaan uit films betreffende onderwerpen van wetenschap, natuur en kunst, 20% wordt geheven, in de practijk onvol doende is; dat B. en W. van mening zijn, dat een onderscheid tussen culturele en niet-culturele films zeer bezwaarlijk te geven is, daar beide categorieën in de regel speelfilms zijn; dat het onderscheid tussen films, waarin acteurs optreden en films, waarin de werkelijkheid wordt weer gegeven, niet van culturele aard is, maar slechts aangeeft wat documen taire films zijn en wat niet; dat er nog andere films van grote cuturele of artistieke waarde zijn, waarvan de vertoning, hoewel com mercieel bezwaarlijk, in het algemeen belang bevorderd behoort te worden; dat dit alles slechts mogelijk is door een wijziging van de belastingveror dening. Op grond van het vorenstaande verzoeken requestranten de verorde ning op de heffing en invordering van een belasting op vermakelijkheden in dier voege te wijzigen, dat: le. de belasting voor normale bio scoopvoorstellingen verlaagd wordt tot 20% van de onzuivere opbrengst; 2e. vrijgesteld van belasting worden de bioscoopvoorstellingen, waar in uitsluitend of in hoofdzaak worden vertoond films, die door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn gerangschikt onder de categorie van films, be doeld in artikel 1, lid 2, 2e van de Bioscoopwet of andere, naar het oordeel van B. en W. (of een door dit College aan te wijzen instan tie) films van bijzondere culturele of artistieke waarde, althans dat het normale tarief op deze voor stellingen slechts voor een vierde gedeelte wordt toegepast; 3e dat de gemeente de gewaar merkte toegangsbewijzen gratis aan de bioscoopondernemers ver strekt. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Soldaat Boem (alle leeftijden); Rex Theater, 2.15 en 7.45 uur: Gevleugelde kruisvaarders (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Cu pido op vacantie (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Apache Rose (14 jaar). VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: De onder gang van de Red Witch (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Malakka (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De laatste stormloop (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sing Sing (18 jaar). Op 1 Juni zijn opnieuw vier militai ren van het Nederlandse detachement Verenigde Naties in Korea gesneuveld. De lijst van gevallenen vermeldt de naam van korporaal M. Zijp, leger- nummer 271225156, afkomstig uit Zuid- scharwoude. Korporaal Zjjp werd op 25 December 1927 geboren. Hij was af komstig van het voormalig regiment speciale troepen. De heer Zijp was on gehuwd. De naaste familieleden zijn verwittigd. De Legervoorlichtingsdienst deelt nog het volgende mede: Na de aanval, welke het Nederlands detachement Verenigde Naties op 31 Mei ten koste van helaas ernstige verliezen heeft af geslagen, heeft het op 1 Juni aan het oostelijk gedeelte van de centrale sec tor opnieuw een Noordkoreaanse te genaanval moeten doorstaan, welke aan Nederlandse zijde vier doden en enkele gewonden heeft gekost. Behalve korporaal Zijp sneuvelden op 1 Juni: soldaat K. de Groot, 24 jaar, afkomstig uit Haarlem. De Groot was gehuwd en vader van twee kinde ren. Soldaat le kl. H J. H. Suidman, 25 jaar, ongehuwd uit Den Haag en soldaat A. J. Twisterling, 22 jaar, on gehuwd uit Den Haag. Langestraat 10, Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.J Begunstigd door het mooiste weer. dat Regenten.van het Hof van Sonoy mochten verlangen, trokken gisteren in de vroege morgenuren de verpleeg den van 't Hof van Sonoy er op uit. Met een tweetal autobussen en drie particuliere auto's van vrienden van de Ouden van Dagen ging het gezelschap in de beste stemming via Amsterdam naar de bloemenveiling in Aalsmeer. Een keur van de mooiste bloemen en planten werd aanschouwd en getooid met een bloemetje ging daarna de reis verder naar Schiphol, alwaar met gro te bewondering het starten en het dalen van de machtige zilveren vogels werd ;adegeslagen. Na een gezellige koffietafel ging het vervolgens via Hoofddorp en Heem stede naar Bloemendaal aan Zee. Onder het genot van een tractatie brachten de verpleegden geruimte tijd door aan de schone Hollandse kust. Dapper zingende en van geen ver moeidheid wetende werd de terugreis via Santpoort en Westerveld aanvaard. Het was de vijde autotocht na de oorlog, welke evenals de voorgaande een ware feestdag voor de oudjes is geworden. Met de meest prettige herinneringen schaarden de verpleegden zich bij de thuiskomst aan de maaltijd, welke zij zich allen goed lieten smaken. Gezien het succes van het vorige jaar heeft het bestuur van de Stichting „Fonds tot Behoud der Kaasmarkt te Alkmaar" het voornemen dit jaar weer twee ten toonstellingen van kaas te organiseren. De eerste expositie van fabrieks- en boeren kaas wordt gehouden op Vrijdag 6 Juli 1951. De kaas moet dan vóór 's morgens 9 uur worden aangevoerd op het Waagplein te Alkmaar. Fabrieken moeten minstens 200 stuks en zelfkazende boeren minstens 100 stuks hebben aangevoerd (Edammers of Commissie). De kaas zal door deskun digen worden gekeurd. De prijzen voor de beste kwaliteit en voor de meest verzorgde kaas zijn voor de beide afdelingen als volgt: le prijs een grote verguld-zilveren medaille plus f 25; 2e prijs een verguld-zilveren medaille plus t 20; 3e prijs een grote zilveren me daille plus 15; 4e prijs een zilveren me daille plus 10. Voor de stapel kaas welke het hoogste aantal punten behaalt, heeft de gemeente Alkmaar een zilveren wissel- beker beschikbaar gesteld. Wie de beker driemaal wint, mag deze in eigendom be houden. De kaas dient daags te voren te worden gewassen. Aangiften voor deelneming moeten vóór Dinsdag 3 Juli in het bezit zijn van de penningmeester der Stichting, de heer C. W. Keysper, Geestersingel 34, telefoon K 2200 No. 2368 te Alkmaar. Burgerlijke Stand Geboren: Anna M., d. van W. N. J. Bakkum en C. J. Blankendaal. Getrouwd: Pieter H. de Wilde en Pe- tronella Mooijboer, Overleden: Splinter C. L. J. Spieren burg, 72 jaar, gehuwd met A. Raven. Zaterdag wordt schaakstrijd weer hervat Zoals wij gisteren reeds meldden, eindigden Bommel, Kaiser en Suiker ieder met één punt uit twee partijen gelijk in de voorronde om het kam pioenschap van Noord-Holland De Bond heeft beslist, dat deze dr>e heren nu aanstaande Zaterdag nog maals tegen elkaar uitkomen, en wel in het kantoor van Scheepswerf Vis te Alkmaar. Dë drie schakers zullen zo genaamd „half uur-spelletjes" moeten spelen, wat wil zeggen, dat zij zes en dertig zetten per half uur moeten doen. Men begrijpt, dat deze maatregel van de Bond door de schakers niet bijzon der op prijs wordt gesteld. Voor de goe de orde herhalen wij dat de strijd gaai tussen de heren E. G. Kaiser (Alk maar). M. P. Suiker (Heemskerk) en J. P. Bommel (Den Helder). De winnaar van deze ronde wordt dus Zaterdag bekend. Hij zal in de toekomst om het kam pioenschap moeten spelen met de win naars van de beide andere voorronden, de één en twintigjarige Hans Bouw meester uit Amsterdam en G .Kroor? uit Haarlem. Metselaar komt uit tegen Zuidafrikaanse speedway rijders Gisteravond zijn in Den Haag zever. Zuidafrikaanse speedway rijders gear riveerd. Het is het officiële team van Johannesburg en het sterkste team dat men daar kan formeren. Het is de be doeling dat deze buitenlandse gasten verschillende wedstrijden zullen rijden tegen stedelijke Nederlandse teams welke dan versterkt worden met rij ders uit andere plaatsen. De Limmenaar Tinus Metselaar zal aan de meeste van deze wedstrijden deelnemen. Joh. Brouwer 25 jaar machinezetter Het was heden de dag dat de heer Joh. Brouwer 25 jaar lang werkzaam is geweest als machinezetter bij de Alkm. Courant. De heer Brouwer die als jongen aan het bedrijf werd ver bonden, heeft zich opgewerkt tot een eerste klas machinezetter en drukte daarbij de voetsporen van zijn vader, die reeds meer dan veertig jaar lang aan hetzelfde bedrijf is verbonden. Het was mede ook voor hem een heuge lijke dag, omdat de zoon, de jubilaris van thans, in warme bewoordigen door de directeur, de heer C. Krak, in zijn woning aan de Houtmanstraat werd toegesproken, daarbij roemende zijn ijver en plichtsbetrachting. Een enveloppe met inhoud en een fraai bloemstuk waren de stoffelijke blij ken die de jubilaris bij dit jubileum in ontvangst mocht nemen. De heer H. Pel, bedrijfsleider, sprak de jubilaris toe namens de redactie, administratie en technisch personeel, zowel van het dagbladbedrijf als van de firma Herm. Coster en Zn. Namens het personeel overhandigde hij een fraai bloemstuk en een enveloppe met inhoud. Van familie en kennissen ondervond de heer Brouwer grote belangstelling en tal van fraaie bloemstukken sierden zijn woning. De winkeliersvereniging van de Laat zal van 5 t/m 30 Juni een winkel actie organiseren, waarvan de netto opbrengst ten goede komt van de „Na zorg". Zoals bekend, wordt het prach tige werk van „Nazorg" ten zeerste belemmerd door financiële moeilijk heden. Dank zij deze actie is de hoop gewettigd dat de financiële zorgen althans enigszins verlicht zullen wor den. De winkeliers hebben het plan in genoemde periode het publiek bij aan koop van een bepaald bedrag een lot te verstrekken. Op vier avonden zul len op de Laat uitlotingen plaats vinden, waaraan de attractie verbonden is, dat iedereen die met zijn in de winkels verkregen loten de verloting op straat bijwoont, tevens meeloot voor een groot aantal premies. Als hoofdprijs van de verloting is een bromfiets be schikbaar. Fröbelexamens Geslaagd voor het examen diploma A van kleuterleidster afgenomen door de Landel. Centrale Commissie te Utrecht en te 's-Gravenhage: De dames: A. de Graaf, C. J. A. D. Schoonbeek, B. B. Smorenberg en A. Hiehle, M. J. Roemer, E. M. Holman, van der Zei. Van de acht candidaten, opgeleid door de Opl. Cursus v. d. Alkm. Frö belschool slaagden er zeven volledig. Een candidaat slaagde voor het theore tisch gedeelte. GOUDEN HUWELIJK. Op 17 Juni zal het echtpaar E. Beem- sterboer en J. BeemsterboerKager, Clarissenbuurt 3, zijn gouden huwelijks feest vieren. Veiling diverse percelen Bij de oiJ 6 dezer in café Beemster aan het Waagplein ten overstaan van notaris Verkade gehouden veiling, zijn de onderstaande per celen als volgt ingezet: 1. Woonhuis met erf aan de Spoorstraat nr 33, verhuurd voor f 7,50 per week, op f 6500,—; 2. Woonhuis met erf, aan het Verdronkenoord nr 6, vrij van huur, op f 3000,—; 3. Woonhuis met erf, dan de St. Annastraat nr 10, verhuurd voor f 4,70 per week, op f 500,—; 4. Woonhuis met erf, Oost- wijk nr 3, verhuurd voor f 4,25 per week, op f 500,-. De veiling bij afslag en definitieve toewijzing blijft bepaald op Woensdag 13 Juni a.s. des nam. te 3 uur, precies, in café Beemster, voormeld. Aanrijding door onvoor zichtigheid Gisteren ontstond er op de Dirk Duivelsweg een aanrijding tengevolge van de onvoorzichtigheid van een chauffeur. Toen een auto over de Dirk Duivelsweg in de richting van de Ka naalkade reed en juist een aan de rechterzijde van de weg geparkeerd staande wagen wilde passeren, zwenk te deze de rijweg op, waardoor een botsing onvermijdelijk was .en beide auto's werden beschadigd. Proces-ver baal is opgemaakt. Beschermt onze plantsoenen De politie vestigt er nogmaals de aandacht op, dat in onze plantsoenen dikwijls vernielingen worden aange bracht door de Alkmaarse jeugd. Zij wekt de ouders op om ook in deze toch vooral een oogje in het zeil te houden. TOESTAND VAN COUMANS BEVREDIGEND Naar wij hedenmorgen vernamen, is de toestand van de motorrenner Cou- mans gisteren en in de afgelopen nacht niet ernstiger geworden. Oplichter gearresteerd Door de politie alhier is aangehou. den een 40-jarige schilder, die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting van f 375 ten nadele van een groot, handel in oude metalen. De man had I zich voorgedaan als eigenaar van een paar oude stoomketels en deze aan ge. noemde firma verkocht, alhoewel hij de werkelijke eigenaar niet was. De politie heeft proces-verbaal van het geval opgemaakt. Examens in de Franse taal Bij beschikking van de Minister van I Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is ingesteld een commissie, in het jaar 1951 belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akti van bekwaamheid A tot het geven van middelbaar onderwijs in de Franse taal, de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid B tot het geven van I middelbaar onderwijs in de Franse taal I en letterkunde. Benoemd zijn o.a. in de subeommls% I voor de akte Frans M. O. A. tot lil mej. Ph, Maschmeyer te Bergen en tot I plaatsvervangend lid de heer dr. R. I Wiarda te Alkmaar. In de subcommis-1 sie voor de akte Frans M. O. B, zijn tot I plaatsvervangend lid o.a. benoemd de I heren dr. L. Kukenheim Ezn en dr. R. Wiarda beiden te Alkmaar. Voor de L.O.-acte is benoemd de I heer J. L. J. M. Linsen, leraar aan het R.K. Lyceum.. PTT bezuinigt: ongerief voor het publiek De buslichtingen hebben een veran dering ondergaan. De bussen bij de voormalige gasfabriek aan de Oudewal en bij de Driesprong werden voorheen 's morgens om zes uur en 's middags om vier uur gelicht. Thans zullen de bussen 's morgens om ruim half twaalf geledigd worden. Dit betekent een enorme verslechte ring, welke men slechts kan ondervan gen door de post in de brievenbus bij het postkantoor te deponeren. Voor de buitenwijken is dit geen kleinigheid. Ook de inwoners van Krabbendam worden hiertoe verplicht, want ook de brievenbus daar wordt maar éénmaal per dag gelicht. Informaties leerden ons, dat deze'maatregelen zijn genomen ter bezuiniging en dat na een proef van veertien dagen wordt beslist of de onprettige situatie van blijvende aardis. Voorheen was het zo, dat de te Krab bendam woonachtige postbode de brie venbussen te Krabbendam en Oudewal lichtte op zijn reis naar het postkan toor. Dat kostte geld, meende de PTT, en nu gaat de dienst pas in als de post bode het kantoor in Warmenhuizen binnentreedt. We vermoeden, dat er wel protesten zullen komen over deze bezuiniging, die voor het publiek zo vele nadelen heeft. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth M., d. van G. Teits- ma en M. de Bruin. Clasina M., d. van J. Houtenbos en C. Buijs. Simon E. H. J. M., z. van H. Visser en V. van Veen. Theo E., z. van Th. M. Bakker en C. J. Stadt. Cor nells, z. van D. den Nijs en A. Zuidland Izaak Kl., z. van A. Visser en W. E. de Hart. Getrouwd: Pieter Wijker en Sijtje Oud. Ondertrouwd: Pieter J. van Enoo (le Oudorp) en Bertha Bruin. Overleden Guurtje Bakkum, 90 jaar, weduwe van P. Duijnmayer. Hermina Land man, 83 jaar, weduwe van J. W. Marsman. voor reclame, diverse smaken OUBLIS (een heerlijk licht en knapperend koekje) 250 gram 47 ct. DRUPS, 150 gr 26 ct. (diverse smaken). AMANDELBONEN, 150 gr. 27 ct. VRUCHTENTOFFEE'S 150 gr. 27 ct. BRUIDSUIKERS 150 gr. 30 ct. FRUITDRUPS, 3 rollen 27 ct. GRASBOTER, le kw. 500 gram 1.95 MARGARINE met vitamine, 250 gr. 45 ct. ACHTERSTRAAT 50 Tel. 2559. per 500 gram Doorr. Ossenlappen 1.70 Mag. Ossenlappen 1.80 Riblappen 190 Schouderkarbonade 1.70 Ribkarbonade 1.80 Saucijsen 1.60 Door. Vark. lappen 1.60 Gehakt, half om half 1.50 VA kg Rauw Ossenvet 5.50 2% kg. Rauwe Reuzel 5.00 VA kg vet rookspek 8.50 VA kg mag. rookspek 7.50 Als extra reclame: 200 gr. ham 1.00 200 gr. pekelvlees 0.90 200 gr. ontbijtspek 0 70 200 gr. boterhamworst 0.60 200 gr. tongworst 0.50 kg SAUCIJSJES 150 Rund- en Varkensgehakt 150 Kalfs- en Varkensgehakt 150 KALFSGEHAKT 150 DOORR. RUND.LAPPEN 165 ld. MAGER 175 RIBLAPPEN 185 200 gr. LUNCHWORST 60 200 gr. HAMWORST 60 200 gr. Boterhamworst 60 LEVERWORST 90 BLOEDWORST 100 METWORST 150 VET SPEK 130 MAGER SPEK 150 Ridderstraat 20. verplaatst van naar minimin GROTE AFSLAG LEVENDE PALING 85 ct. per pond Paling- en Zeevishandel, Hekelstraat 33. Tel. 3195 Eigen palingvisserij. OP ONZE TOCH REEDS LAGE PRIJZEN!! UITSLUITEND tegen inlevering van deze advertentie! Geldig tot en met 12 Juni 1951. WILT U EXTRA VOORDELIG KOPEN? NATUURLIJK. ALKMAAR, Steenenbrug. EGMOXU AAN ZEE per 500 gram 150 Magere lappen 160 170 175 175 190 150 150 150 90 95 165 140 155 150 125 125 Metworst 140 MAGDALENENSTRAAT hoek Achterstraat, DEN HAAG—ALKMAAR Vrije woning in Den Haag bevattende kamer en suite, 3 slaapk., badkamer en zolder, tuin op het Zuiden, voor ge lijke woning in Alkmaar. Br. o. no. A 98 bur. v. d. bl. Levensmiddelen Verdronkenoord 143 h. Huigbrouwerstraat. Alkmaar Tel. 4283 DEZE WEEK! LIMONADE, per fl. 0.6 liter van f 1.voor85 ct. VRUCHTENKOEKJES gaat ook deze week nog door 200 gram v. 50 ct. voor 39 ct. Te koop: LANGE BONENSTOKKEN bij Nic. Stam, Zaadhandel, Noordscharwoude. tel. 450. Telefoon 2609 Een gigantische ai Toegang iWlVltfE flOELE mflöfl -UJTHER flDLER REGIE EDWAfiO, LJ^pWIü Verloofd: E. ROLFF en L. R. VAN DULLEMEN Alkmaar: Kennemerstraatweg H 3. Amsterdam: Oranje Nassaulaan 75. Juni 1951. Hartelijke groeten van de Fam. TASCHE aan alle vrienden en beken den. 7 Juni 1951. S.S. Strathmore. ARTS van 8 Juni tot 12 Juni. Röntgenoloog tot 1 Juli TANDARTS AFWEZIG Gevraagd: Oude Bergerweg67 Bergen Beschaafde HUISHOUDSTER (leeftijd 55 jaar) zoekt be trekking, liefst bij heer al- leen.'Br. o. no. A 94 bur. v. d. blad. Gevraagd voor spoedige in diensttreding om opgeleid te worden op een lampenkappen-atelier. Vereisten: goed en keurig kunnende naaien, huishoud school- of onder diploma. Ook zij, die op dit gebied rui me ervaring hebben gelieven te solliciteren bij: JAN BUIS „De Lichthoek", Laat 152, Alkmaar. Dame 70 jaar vraagt ALLEENSTAANDE JUFFR. 45—60 j. voor de huishou ding, enigszins bemiddeld. Br. o. no. A 96 bur. v. d. bl. gevraagd voor opleiding in het vak. BERKHOUT'S Ta baksfabriek en koffiebrande rij, Alkmaar. Het telefoonnummer van ons kantoor Autobussta tion (Stationsplein) Alk maar is Nieuwe Amerik. gegar. wa terd. KAMPEERTENTEN en tuinparasols, tijdelijk met 10% korting. „The Indiana" Hoofdk. v. Ned.: Haarlem, Zijlweg 111, v. A'dam: Valeriusstr. 210; v. R'dam: le Middellandstr. 26 v. Leiden: Hoge Woerd 66-68. Voor al uw drukwerk Voordam Tel. 3320 Alkmaar

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2