LAATSTE NIEUWS Bril of Zonnebril Jan de Vries D. en H. Kappers Morgenavond niet!! Vitamine „F 99" De „kop van Jut", draaimolen en ot de mester Ij kermisvreugde Het financierings-instituut en het borgstellingsfonds VRAAG en AAN800 JAN BLOKLAND's Luttik Oudorp 70, Alkmaar, Telefoon 2875 C3@l?rT) Drogisterij „LABORI" Oudorp De Rijp Obdam Noord-Scharwoude Jong Leven presenteerde Arsenicum en oude kant West-Graftdijk PSVWBSV 2—1 Beemster Castricum Dief zond geld terug Gouden bruiloft Het bezoek van Margaret Truman "n TABAKSPIJP F. v. d. VLIET WOENSDAG 13 JUNI 1951 maximum 500 kubieke e Bergen een villa ge- ierbij komt nog dat de de zogenaamde bouw- ïdvraag van de gister- aan de orde. an dit geval geen bij. it hadden geschonken, n dat het aan het Rijk «ergelaten, of dit juist ussie ging de Raad er nee aecoord, om B. en n een onderzoek in te Ook villa's Inwoning van de heer Broers- >t met de woningnood ine man treft die moet rwijl ruimte in grote iruikt wordt, deed de •ken, dat te Bergen ook rwoning hebben, is niet de wantoestan- irs worden waargeno den van dagen boven- eken worden gespaard. Bioscoop rg van de raadsverga- rde de heer Broersma van het uitblijven van tot het bijwonen van net B. en W. betreffen- sfeldt. Na de uitspraak ■an Beroep ten nadele sfeldt was de zaak be- scoop voodlopig af, zo oord van de voorzitter, sen had in de notulen inzake te bouwen toi- i a Z. gemist. De voor- ar aanleiding hiervan onderhandelingen gaan il 33. De gemeente zou lij dragen in de kosten, ïg verstrekken. Dr He le het, dat uit geld- worden gehandeld, itrof het hier eigenlijk ak. kondigde een nieuw en W. aan. Schenking Sala ïenking van de heer jaar geleden, merkte p, dat z.i. wel erg non- landeld met het borst- kunstwerken door ze older te laten liggen, laar van de schenking lering verdiend en deze s niet prettig tegen- ;r. antwoordde, dat hij heer Sala had opge- dank te zeggen, maar t minder juist was de :undig te laten van de zou gaarne elke maand niet met overladen het mogelijk werd, dat aoogte blijft gesteld van iken en vooral van de sties. De voorzitter be- rekening te zullen Gelden voor onderwijs voorlopige vaststelling n die de gemeente heeft 948 terzake van art. 55 Inderwijswet, werd van ivoerd en ook pufit 4, gemeentelijke vergoe- bijzondere scholen over i t/m 1947 werd aange- stel van B. en W. tot stellen van geld voor kelijke aanschaffingen n de openbare lagere raad zich verenigen, de commissie van bij- gemene verordeningen id de heren Driessen, in Amerongen, Maasen :odat alle raadsfracties woordigd zijn. De Bergerweg >m over te gaan tot het n twee ventwegen aan n de Bergerweg en het n van een riolering in •acht weer de kwestie liet aanbesteden op het zreesde dat het uitvoe- heer het werk duurder ander was bang dat duren, weer een ander men in de tijd dat er arbeiders over waren, moeten overgaan, wat ar de steun zou drijven, aar afgewogen, konden ncipieel vóór aanbeste- coord mee gaan, dat in verk in eigen beheer 3. renigde de raad zich il om medewerking te e aanschaffing van een lallatie en opbergruim- i van het gymastieklo- udelsweg van de St. De Bergertram rondvraag het bouwen i de Eeuwige Laan ter tomen, informeerde dr. liet stond met de tram- Bergen aan Zee m de De voorzitter kon al- dat de vraag of tram st aangewezen verbin- ■ordt onderzocht. Dr. ud-directcur R.E.T. en van de bond van Ned. lemingen, bestudeert et door het Econ. Insti- te rapport betreft, door waardeloos en gevaar- if de voorzitter als zijn en, dat dit rapport ab- is en dat het niet ver en gedenigreerd. Oliebollengeur in Schoorl maximum aOO kubi^kö I Te Schoorl vielen dezer dagen weer alle genoegens te smaken, die een kennis bieden kan. Het moge dan niet meer zo'n gewichtige gebeurtenis zijn in het leven der dorpelingen als vroeger, toch trekt de kermis nog altijd veel belangstelling en vooral voor de jongeren is er nog veel aantrekkelijks. De „Kop van Jut" moest het weer danig ont gelden en vele dapperen pronkten met de hier verworven eretekens; anderen vonden vermaak bij het schieten met de buks of trachtten een prijsje machtig te worden bij een der vele be hendigheidsspelen. Zweefmolen, luchtschommel, golfbaan en de tent voor kleuter-amusement hadden het druk, het ouderwetse koekhakken werk vaak virtuoos beoefend. En wat al culi naire geneugten boden niet de kramen met oliebollen, paling, Hollandse nieuwe, noug'at enz. Veel nieuws was er ditmaal niet te zien, of het moest zijn het reusachtige reclame-vlak met ontelbare prijsjes, waarbij iemand als een moderne Kokadorus met stentorstem het publiek animeerde tot het kopen van een lootje. De dansvloeren waren vaak overbelast; al wat nog niet stijf en stram was, waagde nog een dansje. Houders van fietsenstallingen had den meermalen ruimte en handen te kort om Zinker in het kanaal gelegd Met de voltooiing van de gastrans- portleiding voor het Noorderkwartier om de gaslevering door de Hoogovens tot stand te brengen .wordt spoed be tracht. Nadat door een baggermolen een geul gebaggerd was en verschillen de voorbereidende werkzaamheden waren verricht is Dinsdag reeds de zinker in het kanaal bij de brug Om val gelegd. De zinker bestaat uit een dubbele buisleiding die twee meter on der de bodem van het kanaal is ge legd. Het leggen van deze zinker ui teraard een zeer kostbaar werk, wordt uitgevoerd door Aann. Maatschappij v/h Fa. de Ruiter te Amsterdam-Half- weg. Over enige weken hoopt men de gastransportleiding klaar te hebben en met de gaslevering te beginnen. Aanrijding Dinsdagmorgen omstreeks half elf reed een chauffeur van het transport bedrijf van G. Schot met een geladen vrachtauto door de bocht op het pla teau bij de Omval toen hij een manke ment aan zijn wagen meende op te merken. Hij reed naar de kant en stop te. De chauffeur van een achter hem rijdende vrachtauto van de Zuivelfa briek ..Lutjewinkel", wiens aandacht werd afgeleid door een naderende au tobus .merkte dit te laat op en of schoon hij nog trachten de auto te ont wijken, botste hij tegen de achterkant van de vrachtauto. De auto werd aan de linkervoorkant geheel ingedrukt en zwaar beschadigd. Gelukkig zat nie mand aan die zijde in de wagen. De chauffeur bekwam geen letsel. De wa gen is door de fa. Bloauboer Kossen uit Schagen weggesleept. De stilstaan de auto had lichte schade. GEVONDEN VOORWERPEN Een blauw grijze postduif met ring gemerkt „Holland 1951" 735672. Een be nen Broche, witte roos met koperen rand. „De hengelaar" had geen tuk Zondag toog de Rijper visclub voor het eerst in dit seizoen weer ter vis vangst en wel op baars, 's Morgens om vijf uur scheepten 42 leden zich in om op de Gouw hun geluk te be proeven. Vier maal een half uur werd getuurd op het dobbertje, door velen echter tevergeefs. Elf bovenmaatse baarzen werden op het droge gehaald, 37 kleintjes werden aan de haak ge slagen. Een gemiddelde dus van ruim één, De uitslag van deze wedstrijd was: 1. S. Tol, tevens de grootste baars, een karpertuig; 2. B. de Moes; 3. N. Vis ser; 4. M. Visser; 5. J. Taam; 6. G. Taam; 7. J. Bunschoten; 8. Th. Nibbe- ring; 9. Jo Beumer en 10. Jaap Berk hout. Wedvlucht „De reisduif" De uitslagen van de Zondag gevlo gen wedstrijd had een vlotter verloop dan verleden week. De duiven waren sneller en zonder verliezen. De resul taten waren goed maar hadden nog beter gekund, daar verschillende dui ven een omweg hadden gemaakt. Ve len kwamen vanuit een verkeerde richting binnen. Gevlogen werd uit Quievrain. De eerste duif die werd ge klokt was van gebr. Boots uit de Beemster, evenals de achtste. De volg orde was J. Mul 2 en 9; A. Doodjes 3; P. Riteco 4; J. Sassen 5 en 7; S. Knip 6 en 12; C. Nieuweboer 10 en 11; J. Knecht 13 en de overduif van G. Klinkhamer. Zaterdag en Zondag staan Chateroux en Roosendaal op het programma. Twee eerste prijzen en ere prijs voor „Muzieklust" Het plaatselijk fanfare-corps „Mu zieklust" behaalde op het Bondscon- cours te Noord-Scharwoude in de mars- wedstrijd een eerste prijs met 99 pun ten en in de concertwedstrijd van de superieure afdeling eveneens een ee«- prijs met 375 punten. Hiermede Werd het hoogst aantal punten van net concours bereikt en verkreeg het corps tevens een ere-prijs, aangeboden door het gemeentebestuur van Langedijk. Ook verwierf men de wisselbeker voor de tijd van een jaar. In verband met deze successen zal net corps hedenavond een rondgang door het dorp maken. «1 de vehikels veilig op te bergen. In De Rode Leeuw zorgden „De drie Musketiers" voor ver tier. De beide plaatselijke voetbalverenigingen gaven een voorstelling' voor voetballiefhebbers en deelden de punten eerlijk. Het werd 1—1. De Dorcas-vereniging mocht zich als telken jare weer verheugen in grote* belangstelling. Haar tentoonstelling van handwerken in de Kerkekamer der Ned Hcrv. kerk trok door lopend bezoek en de dames waren opgetogen bij het zien van. wat vaardige handen hier getoverd hadden. Gisteravond kwam de toneelvereni ging „Jong Leven" in de zaal van hotel Concordia op de planken met „Arsenicum en Oude Kant", een onge woon spel, zoals het werd aangekon digd, in drie bedrijven, in de Neder landse bewerking van C. J. Pieters. In dit stuk heeft Jong Leven zich weer eens doen kennen als een team van prima spelers. Bepaald opvallend was het uitstekende samenspel van de da mes Brewster, welke rollen werden vervuld door de dames mevr. A. de GrootValk en mevr. A. van Dordt Nieman. Toch hadden wij niet minder waardering vóór het spel van Hed de Vries die als neef Mortimer het enige gezonde schepsel in dit gekkenhuis bleek te zijn. Hij bleek naderhand dan ook niet van de familie te zijn. Even wel: ook voor de vertolking der meeste overige rollen hadden wij zeer veel waardering. Van het begin tot het einde behield het spel een hoog ge halte. Zondag speelde GSV na een rustpe riode van enkele weken een thuiswed strijd tegen WBSV uit Beemster. In het begin ging de wedstrijd vrijwel gelijk op. Na ongeveer een half uur spelen kreeg de GSV-speler A. Hoek een goede kans en wist deze op de juiste wijze te gebruiken: 1-0. De Beemster deed voor de rust nog wel enige goede aanvallen, maar toch ging de rust in met een 1-0 voorsprong voor GSV. Na de rust kwam de Beemster iets meer naar voren en na 25 minu ten wist deze de stand op 1-1 te bren gen. Het zag er naar uit dat het bij een gelijk spel zou blijven, maar toch wist de GSV-speler Borger voor zijn club nog het winnende doelpunt te maken en met de stand van 2-1 voor GSV kwam het einde. Over het alge- ■meen was het een slecht gespeelde wedstrijd, waarin WBSV 'iets sterker was. Gelukkig was de GSV-keeper in betere vorm dan zijn collega uit de Beemster. Was dit niet het geval ge weest, dan had de voorhoede van de Beemster, die stellig beter was dan die van GSV, zeker meer succes ge had. Wedstrijd van Vislusf Na de driekamp tegen Oost-Gsaftdijk en Driehuizen van Zondag hield de Graftdijker Visvereniging „Vislust" een onderling'e wed strijd. Toen men om zes uur van start ging naar het Noordhollandskanaal aan de Stammeer- kant tussen Spaan en de Kogerpolder, waren er twee-en-dertig leden aanwezig en de op komst was dus goed. Weldra klonk het eerste hoornsignaal en nam de wedstrijd een aan vang. Na vijf uren vissen werden de hengels binnen gehaald en g'ing het op café Schoon aan waar de stand werd opgemaakt. Er was deze morgen een goede vangst ge weest met 28 baarsen boven maat en 107 kleine. Na de puntentelling bleek Jb. Dekker met 81 punten aan de kop te sfaan gevolgd door Van Dok 56 punten, D. Tenty 50 pun ten, H. Wit 42, A. Kos eveneens 42, K. Tenty 40, P. Sterk 36 en P. Keetman 35 punten. De prijzen bestonden o.a. uit een olie-jas, een kaasje, een doos messen enz. De heer H. Hooyberg ontving voor de groot ste baars een worst en Jb. Heinis voor het laatste visje een pakje sig'aretten. Een fles wijn die door de caféhouder J. Schoon beschikbaar was gesteld werd onder de niet prijswinnaars verloot en kwam terecht bij K. Meurs. Aan het slot werden de 28 boven-maatse baarzen bij opbod gekocht door Jb. Heinis. VRIJSPRAAK VOOR VRACHTRIJDERS Gerrit van der S. en Frederik S vrachtrijders uit de Beemster, die veer tien dagen geleden terecht stonden in verband met overtredingen van i et rijtijden besluit, werden gisteren door de Alkmaarse Meervoudige Kamer vrijgesproken. De officier van Justitie had tegen hen veertien dagen hechte nis en een boete van f 500 geëist. Enige tijd geleden was bij de heer Zalhier, door inbraak een geldbedrag van tweeduizend gulden verdwenen. De dader, die onbekend bleef, heeft blijk baar gewetenswroeging gekregen, want het geld is bij een vooraanstaand plaats genoot in de bus gedeponeerd, waarna het via de politie aan de heer Z„ die inmiddels in Beverwijk is gaan wonen, ter hand is gesteld. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 13 Juni. 13.000 kg aardappelen 34—40 en kleine 31—60; 6000 kg rabarber 4,10—5,10; 200 kg uien (binnenland) 9.30. GROOTEBROEK. Veiling „De Tuin bouw". 3750 kg Eersteling, groot 31— 36; Eersteling, kriel 1825. MEDEMBLIK,'12 Juni 1951. 1325 kg Nieuwe aardappelen groot 3339 en 495 kg Nieuwe aardappelen klein 28. VERVOLG STADSNIEUWS Het komt niet vaak voor, dat Ter- schellingers van hun dierbaar eiland wegtrekken naar het vaste land, ver van de zee die zo onweerstaanbaar blijkt te trekken. Uitzonderingen be vestigen echter de regel. Het echtpaar J. de Grand-Groenland, dat wij giste ren in hun woning in de Uitenbosch- straat bezochten ter gelegenheid van hun vijftigjarige bruiloft, bleekreeds 45 jaar in onze goede stad woonachtig te zijn. 't Was noch de 73-jarige' bruide gom nog de 71-jarige bruid aan te zien dat zij reeds een halve eeuw samen door het leven zijn gegaan. Hij, eerst als varensgezel op de Terschellinger vissersvloot, later als matroos op de grote vaart zwervend over alle wereld zeeën en langs alle oorden. Maar toen naar Alkmaar verhuisd en landot ge worden, werkte hij een vijfentwintig ja ren op de werf bij de V.B. Thans ge niet hij zijn ongetwijfeld wel verdien de rust. Of hij nog wel naar zijn geboorte eiland zou terug willen? vroegen wij hem. Zeer zeker, maar reeds te lang woonde hij hier om nog aan verande ring van woonplaats te denken. Me vrouw De Grand zag tegen een moge lijke zeereis toch wel op. Zij was voor namelijk bang voor zeeziekte. De heer De Grands gezicht betrok, toen hij vertelde, dat hij door zijn rheumatiek helaas deze winter ge noodzaakt was niet aan de wandel sport deel te nemen. Want dat doet hij zo graag. Temidden van hun acht kinderen brachten zij hun gulden dag door. Ook de naaste familie was aanwezig en het is gen wonder dat daaronder vele varensgezellen waren. PURMERENDER MARKT Purmerend, 12 Juni 1951; Het aanbod van de runderen was een paar honderd stuks minder dan de vorige week en het grootste aantal daarvan namen de geldekoeien voor hun rekening. De vette koeien waren ook nog wel goed gevraagd, maar verder wias er een zeer stroeve gang met lagere prijzen. Ook met de geldekoeien was de han del stroef, er was niet veel kooplust. Met de verse was het al heel stil. Ook voor de pinken was de animo niet groot, evenmin als voor de nuchtere kalveren. Niet alleen was er een stug ge gang voor de slacht, maar ook de kopers van de fokkers lieten verstek gaan. De schapenmarkt was maar heel dun bezet, maar desondanks was het met de vette minder en ook waren er iets lagere prijzen. Met de lammeren voor de export ging het vrij goed, de keuze daarvan was d;.n ook niet zo groot, maar voor de weiderij was zeer weinig liefhebberij, zodat ook daarvan de prijzen niet beter waren Met de bokken en geiten was de markt ook weer stug en met de vette varkens was1 het niet veel beter, daar het aanbod te groot was. De inzet van f 1.86 was dan ook al heel gauw lager, en de markt sloot heel flauw Ook het slot op de biggenmarkt was heel stug te noemen. Er waren zware biggen aan gevoerd en de prijzen waren lager. De paardenmarkt gaf al hetzelfde beeld te zien; het was er ook heel stil. En met de konijntjes was 't op de pluim- veemarkt al niet veel beter. Daar wor den de prijzen van week tot week la ger. PURMEREND, 12 Juni 1951, - Aan gevoerd 497 runderen, waaronder 174 vette koeien van f2 tot f3.10 per kg, handel stug; 141 melk- en kalfkoeien van f 600 tot f 950 p, stuk, handel stil; 142 gelde koeien van f 500 tot f 700 p. stuk, handel stil; 12 pinken van f230 tot f 385 p. stuk, handel stil; 809 nuch tere kalveren v. d. slacht van f 38 tot f 80 p. stuk, handel stugger en nuch tere kalveren v. d fokkers f 50 tot f 120 p. stuk, handel stug; 28 stieren van f 500 tot f 1500, handel kalm; 181 vette schapen van f 90 tot f 150 p. stuk, han del stug; 507 lammeren van f40 tot f90 p. stuk, handel kalm; 30 bokken en geiten van f10 tot f50 p. stuk, han del stug; 237 vette varkens van f 1.70 tot f 1.86 per kg. handel stug; 914 schrammen van f 36 tot f 73 p. stuk, zware biggen van f30 tot f62 p. stuk en lichte biggen van f 25 tot f 30, handel stug; 31 fokzeugen van f200 tot f320 p. stuk, handel stug; 41 paarden van f 600 tot f 925 p. stuk, handel stug ger; totaal 3062 dieren. Interessante lezingen voor de middenstanders BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Dinsdag wa ren: kotters: IJm 23 f 1800, 227 f 180, KW 72 f 65, Sch. 17 f 65, HD 87 f 7300. Per kg: heilbot 1.701.45; gr. tong 2.20—2.05; grm. tong 1.23—1.15; kim. tong 98—93 ct; kl. tong I 88—78 ct; kl. tong II 81—73 ct; tarbot I 1.17—0.90. Per 50 kg: Tarbot II 47—45; tarbot III 4543; tarbot IV 3728; tongschar 38 37.50; gr. schol 56; grm. schol 67; kim. schol 57; kl. I schol 42—32; kl. II schol 288; schar 238.50; gr. schelvis 32; grm. schelvis 37; kim. schelvis- 45—43; kl. schelvis I 39—37; kl. schelvis II 31— 25; wijting 16.50—14; gr. gul 35—32; mid. gul 31—29; kl. gul 19.50—19; poontjes 109; Per 125 kg: gr. kabeljauw 17676; gr. wolf 60—57. De totale aanvoer bedroeg 350 kisten BRAND IN HAAGS' PENSION Doordat een der bewoonsters voor haar vertrek had vergeten, een bran dend gasstel uit te draaien, is,in een damespension in Den Haag brand om staan. De kamers van de vergeetachti ge dame zijn volkomen verwoest, de rest van het gebouw kreeg zware wa terschade. Veldmaarschalk Montgomery heeft gistermorgen, na in Den Haag besprekingen te hebben gevoerd met militaire autoriteiten, ons land via het vliegveld Valkenburg verlaten en is naar Parijs gevlogen. De Middenstandsvereniging „Ons Aller Belang" te Slnt-Pancras verga derde Maandagavond, onder voorzitter schap van de heer C. de Pee, In het lokaal van de heer Bouwstra. De agenda voor deze vergadering vermeld de enkele belangrijke punten, n.l. be sprekingen over het Financieringsinsti tuut Alkmaar en over het Midden stands Borgstellingsfonds. Na het openingswoord van de voorzit ter werd het woord gegeven aan de heer J. F. H. Plas, directeur van de Volkscredietbank te Alkmaar, die een causerie hield over doel en streven van het Alkmaars Financierings-instituut Dit stelt zich ten doel de burgers en de middenstanders te helpen bij een aankoop, waarvoor betaling in termij nen wordt bedongen. Het bleek al spoe dig, dat dit Financierings-instituut alleen een uitweg betekende voor en- ele categorieën van neringdoenden. De melkboer, kruidenier, slager en bakker zullen van deze instelling weinig of in het geheel geen baten ondervinden. Over het algemeen bestond bij de be treffende middenstanders echter wel belangstelling voor dit instituut. De gemeenteraad zal nu in overweging worden gegeven zich hierbij aan te slui ten, want eerder kan door de midden standers hiervan geen gebruik worden gemaakt. Door verschillende leden werden op dit punt vragen gesteld. Het borgstellingsfonds. Na een korte pauze nam de heer Holsmuller het woord, die een niet min der interessante lezing hield over het Middenstandsborgsteliingfonds. Ver schillende nog duistere zaken werden opgehelderd. Is het Financieringsinsti tuut merendeels opgericht ter tege moetkoming van de burgers, het borg stellingsfonds doelt hoofdzakelijk op de steunverlening aan de middenstan ders die in moeilijkheden zijn geraakt. Het borgstellingsfonds treedt uitslui tend op als een borg voor de crediet- gevende banken. Aan het einde van deze vergadering dankte de voorzitter beide sprekers hartelijk, alsmede de burgemeester die nog enkele informerende en waarde rende woorden had gesproken ten op zichte van het Financierings-instituut. instituut. Deze bijeenkomst werd ook bijge woond door diverse Oudorper Midden standers. Vulkanische uitbarsting op Kaap Verdische eilanden De vulkaan van Ilha Do Fogo (Kaap Verdische eilanden), die twee eeuwen in rust is geweest, is in werking getre den. Op de uitbarsting volgden aardbe vingen. De bevolking vlucht naar de kustplaats Sao Filipe om niet door de lavastroom gegrepen te worden. Er zijn tot nu toe geen persoonlijke ongeluk ken gemeld. Ongecorrigeerd) Vandaag een ontvangst op Soestdijk Na haar bezoek aan Amsterdam is Margaret Truman gisteravond naar Den Haag teruggekeerd. Zij bleef des avonds iri de residentie van de ambassadeur der V.S., de heer Selden Ghapin, waar zij met enige gasten dineerde. Vandaag gaat zij naar Soestdijk, waar Koningin Juliana haar ontvangt. 5 "S Nu het nieuwe gewas te velde staat, krijgt de tuinder weer te maken met het vraagstuk van de onkruidhestrijding. Vroeger moesten de landerijen met de hand worden gewied, hetgeen veel arbeidskracht eiste. Tegenwoordig zijn daarvoor chemische middelen beschikbaar. Een tuinder uit Heerhugowaard heeft nu op een tractor een apparaat geconstrueerd, waarmee hij in korte tijd een groot terrein kan besproeien. Het heeft een breedte van twaalf meter. Onze foto werd genomen op het moment, dat hü bezig was, een graanveld te behandelen. tot 15 woorden f 1. elk woord meer 5 een' Te koop aangeboden: Wandelwagentje, Philips radio toestel en Gotisch kamer-ameubl. ment. Hoogstraat 6. Wasbak, staande schemerlamp en 2 paar damesschoenen mt 38 en 40. Julianastraat 14. Driewielig kinderfietsje f 4,50, hobbelpaard „Torek" f 4,50, Old Finish krantenbak f 4,—, 25 weck flessen (1 1. en lVa 1.) f 0,25 per stuk en hand-grasmaaimachine merk „Presto" f 12,—Berger weg 31. Prima studie-piano voor f 185,-. moderne Lips brandkast f 285,—, goede brandkast (Lips-sluiting) f 85,—, beste trapnaaimachine (ringspoel) f 235.—, prima Singer handnaaimachine f 85,—, prima (Columbia) koffergramofoon f 60,- een antieke Friese staartklok (in prima staat) f 150,—, desgewenst termijnbetaling. Dekker, Spoor straat 5. Wegens aaanschaffing zwaarder: Germaan motorrijwiel, JLO-motor, 125 cc, loopt prima en nieuwe banden. Schermeerstraat 14, Alk maar. Kinderledikant met twee deken tjes; zwart costuum (grote mt). Adres: Kenn.straatweg 129, Heiloo Nieuwe visboot, blank mahonie, compleet met riemen. Ie Kanaal- Straat 2, Tel. 4177, Alkmaar. Crème kinderwagen met bedje. Keveling, Kennemerstraatweg 142, Alkmaar; 2 x bellen. In- en Verkoop. Net gedragen herenkleding en schoeisel, huis raad enz. enz. Elzinga, ,,De Kleine Beurs", Tel. 3920, Koningsweg 44, Alkmaar. Old Finish huiskamer-ameubl., 2 fauteuils en 4 stoelen, schuif tafels, dressoirs, matten, bank stel, ledikanten, spiralen, bedden, divanbedden, opklapbedden enz. - P. Vennik Zn., Koningsweg 36. Te koop gevraagd: Oude ronde mahonie tafel, oude stoelen, antieke meubelen, als bureaux, kabinet, oude tegels enz. Mag beschadigd zijn. Br. ond. nr A 499, Bur. v. d. blad. Voor zolderopruimingen en ge bruikte goedern: Elzinga, „De Kleine Beurs", Tel. 3920, Konings weg 44, Alkmaar. Strandlorrie en geheel en ged. inboedels. P. Vennik Zn., Ko ningsweg 36. Te koop: 1 LUCHTCOMPRESSOR, 10 atm. compl. met 10 m. hogedrukslang en eventu eel met verfspuit. Te toevr. Kabelstr. 12, Telefoon 417? Alkmaar. ALKMAARS TONEELGEZELSCHAP vraagt DAMES en HEREN voor 't toneel, liefst die ge speeld hebben. Regie staat onder leiding van Mevr. NAROLD—BAS. uaoï. Uadebdag, dan naar de SPECIAALZAAK Petterson pgp 17.50 Albertson pjjp 18.35 Mondial pgp 10.75 Cren pijp 6.50 Mac Kinley Pgp 3.25 Ahoy PJjp 2.45 Bruyère Pgp 1.95 Shag- en Leespgpen in alle prijzen. Shagdozen vanaf 95 ct. Tabaksdozen v.af 95 et. Horlogekasten j.25 Sigarenaanstekers Tafelaanstekers enz. Magdafen^nstraat Alkmaar. RIJWIELHANDEL heeft nog RIJWIELEN met Remnaaf, met ga rantie voor 115. Onze bekende wettig ge deponeerde „Gusek" rijwielen ook sportrgwielen in rood, groen en zwart, vanaf 149.—. Naam waarborgt kwaliteit. Alle voorkomende repe- raties, spoedig, billijk en goed. Luttik Oudorp 3, hoek Bierkade. ELECTRO- LUX STOFZUIGER, Compleet, enorme zuig kracht. Een jaar schrifte lijke garantie, 45. Schoutenstraat 321. BELEGGINGSPAND. Belastingconsulent P. Hajonides v. d. Meulen, Guurtjeslaan 16 te Bergen, telef. 2548, vraagt voor één zijner cliënten ter geldbe legging te koop: EEN WOONHUIS, gelegen te Alkmaar of om geving, op goede stand en in goede staat van onder houd. Naast juiste ligging van het aangeboden pand wordt opgave van de ver langde koopsom, de huur opbrengst en een specifica tie der lasten verzocht. Geen tussenpersonen. koopt U natuurlijk ook bij ons. U weet dan dat Uw bril of zonnebril precies goed is voor Ubeter kan niet! Prachtige sortering, soliede monturen. SPECIAALZAAK IN OPTIEK n.v. EIGEN VOLLEDIG ATELIER. De curator in het faillis sement van P. VAN CAM- PENHOUT te Bergen heeft heden ter griffie van de Rechtbank te Alkmaar de tweede uitdelingslijst neer gelegd, die daar gedurende tien dagen kosteloos voor de schuldeisers ter inzage zal liggen. De curator, Mr. F. ZEILER. Alkmaar, 12 Juni 1951. Ritsevoort 2. Vergeet vooral Het is zeer belangrijk. Om 8 uur in café „LONDON". N.D.P.C.K. [ik 2E6 Haar zo 1 GA NAAR rnj TE KOOP: Nog enkele beste paarden, vtelke verhuurd zijn ge weest bij verschillende tuin bouwers aan de Langedijk, w.o. bruin 6 j„ zwart 2 w. v. 5 j., zwart 2 w.v. 8 j„ zwart 6 j., bruin bles Belg 8 j., blauwsch. 5 j. en blauwsch. 7 j. De paarden worden voor alle werk gegarandeerd, ook maaien. K. KOSTE LIJK, Zuid-Scharwoude. Telef. 518—K 2260. 't nieuwe Zwitserse geneesmiddel tegen: huidaandoeningen, beenzweren, steenpuisten, dauwworm, enz. Zie de foto's in onze etalage. Laat 78, n. d. Kapelkerk In modern huis te Bergen GOED PENSION aangeboden voor vast of tijdelijk, geen beroeps, zeer geschikt voor echtp. z, k., 2 vriendenlof vriendinnen! Grote zit-sl.kamer op de zenzijde, vaste wastafel en douchecel ter beschikking. Brieven onder no. A 133 bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3