nieuwe 777 Stad en Omgeving B L.O.-school met vier lokalen verrijkt AGENDA Het Kegel-concours te Schagen PELS' WIJNHANDEL TELEFOON 2585 Op de strafklasse wordt „bijzonder onderwijs" gegeven Avond-Vierdaagse is begonnen Ook hei debiele kind heefi rechi op een blijde jeugd" Feestdag voor de heer H. de Winter Helder kwam juist iets te kort voor gelijk spel Alkmaarse matroos ter aarde besteld 2.95 3.95 6.90 3.90 1.98 4.35 nieuwe Het N.A.C.O.-station Uitslagen van gister Extra heffing op niet t.b.c.-vrije stallen begint 15 Juli ACCIJNSVERHOGING PRIJSVERHOGING De politie houdt er een schooltje op na „Ik mag niet meer luilakken" 'Ifu SU' ptl gen tdecuMue $T4TE (XPRESS 20 for fl. 1."" Een grootscheeps we Zeer positieve elementen DONDERDAG 14 JUNI 1951 Licht, lucht en ruimte behaalden de Viciorie „Kunnen wü ons het bouwen van scholen wel permitteren, nu de economische nood ons bijna tot de lippen is gestegen? Nog steeds worden immers voor het Buitengewoon Lager Onderwijs grote sommen geld uitgegeven. Echter; de ge wone Lagere School kan nu eenmaal het misdeelde kind geen gelukkige jeugd geven, waarop ook, nee juist, de debielen, recht hebben. En wat betekent het niet voor het gezin, voor de ouders in dc eerste plaats, wanneer de kinderen blü en opgewekt thuis komen! Voorzieningen voor het misdeelde kind zijn te vens hulp en verlichting voor het misdeelde gezin en dus voor onze gehele ge meenschap". Aldus onderstreepte de hoofdinspecteur voor het Buitengewoon Lager On derwijs, de heer N. IJ. Vlietstra, de noodzaak van het instandhouden, uitbrei den en verbeteren van de mogelijkheden tot onderricht aan debielen ter 'gele genheid van het in gebruik nemen van vier nieuwe leslokalen bij de B.L.O.- school in het Victoriepark. Voor de officiële opening van de drie nieuwe •schoollokalen en een grote keuken, die gistermiddag door de hoofdinspecteur van het B.L.O. werd verricht, bestond zeer grote belangstel, ling. Onder de aanwezigen merkten we op de burgemeester mr. dr. H. J. Wytema, de gemeentesecretaris mr. R. Veendorp, de directeur van Openbare Werken ir. H. Knol, de districtsschool arts dr. J. L. Sikkema, de schoolarts dr. G. D. Swanenburg de Veije, wethouder M. Coerts, gemeenteraadsleden,, leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, hoofden en leerkrach ten van andere scholen. Te weinig ruimte sinds 1921.... Om half vier riep de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, allen een hartelijk welkom toe. In zijn openings woord memoreerde hij de historie van de Alkmaarse B.L.O.-school. Reeds in 1914 bestonden er plannen om een school te stichten in de voormalige Handelsschool in het Victoriepark, Eerst door de wereldoorlog en vervol gens door enige onbekende oorzaken werd het 1921 eer de Raad besloot tot verbouwing over te gaan. Toen het ge- Alcmaria had binnen half uur 3-0 voorsprong Alcmaria Victrix heeft in haar nieu we opstelling een tweede succes be haald. Kon West-Frisia enige weken geleden een moeizaam gelijkspel in Enkhuizen bereiken, nu hadden de withemden de jonge tweede klasser Helder reeds spoedig in de richting van een nederlaag geschoten. Ook dit maal was het verdienstelijke resultaat (43) voor een groot deel te danken aan het goede werk van de zeer jeug dige middenlinie v. d. SterreWassink Paulisse, met een gemiddelde leeftijd van 20 jaar, waarmede de Alkmaarders sinds enige weken in het veld komen. Maar aan schutters ontbrak het bij Alcmaria ook niet. Binnen een half urn- bezorgden zij de thuisclub een veilige 30 voorsprong. Linksbuiten de Buy- zer opende de score. De Helderse doel man werd kennelijk verrast door zijn boogschot. Het tweede- en derde doel punt kwam binnen het korte tijdsbestek van vijf minuten op naam van rechts binnen Dinkelberg. Eerst omspeelde hij de Helderse verdediging, toen deze van mening was, dat hij de bal zou afge ven aan een van zijn medespelers en onverwacht hard via een back in schoot, daarna kopte hij de bal al vallende een hoge voorzet van de Buyzer, juist op de plaats, waar de Helder-doelman deze niet verwachtte, in het net. Slechts v. d. Meulen zag kans even vóór de rust in vrije positie een verde- digingsfout van dichtbij doeltreffend af te straffen. Een blunder van doelman Afink, die overigens zijn plaats nog volkomen waard bleek, bracht Helder op 32. Een ver schot liet hij door zijn benen rollen. Niet lang daarna ver grootte Alcmaria opnieuw de voor sprong. Een hoge voorzet van de naar links gezwenkte Dinkelberg werd door Eversteyn via de deklat in een doel punt omgezet, 42. Een tweede fout van Afink leverde voor Helder opnieuw een goedkoop doelpunt op. Bij een doelworsteling liet de onfortuinlijke Alkmaarse doelman de bal uit ?ijn handen vallen, waarna deze in het ver laten heiligdom geplaatst werd. De Alcmaria-goalie maakte veel goed door een strafschop te stoppen, welke ech ter toegekend werd, zonder dat hier voor een ernstig aanleiding bestond. Verheugend voor de Alkmaarders was de .voortreffelijke come-back Van Maasen, die sedert lange tijd niet in zo'n vorm stak. In verband met het De- haalde tweedeklasseschap ontving de Helder-aanvoerder voor de aanvang van de wedstrijd uit handen van de Alcmaria-voorzittêr een fraai bouquet bloemen. bouw betrokken werd bleek het reeds te klein te zijn! Het moest tot 1946 du ren alvorens aan het voornemen tot vergroting uitvoering gegeven kon worden, afgezien van financiële bezwa ren en de beperking van het bouw volume. Thans vraagt 't oude gedeelte weer om verbeteringen. Ook deze zul len zeker getroffen worden om het werk, dat zozeer op idealistische grond slagen berust mogelijk te laten blijven. Evenals de hoofdinspecteur de heer N. IJ. Vlietstra, feliciteerde spr. het hoofd van de school de heer H de Winter en de leerkrachten met de schitterende verbouwing. Allerwegen gelukwensen. Vervolgens wezen de districtsschool arts dr. J. L. Sikkema en de school arts dr. G. D. Swanenburg de Veije er op in welk eep grote behoefte de uitbreiding voorziet. Vooral uit hy giënisch oogpunt was de toestand on houdbaar. Bovendien voorzagen zij dat het nieuwe milieu een gunstige invloed zou uitoefenen op de kinderen. Namens de commissie van toezicht op het lager onderwijs en de afdeling Alk maar van de Nederlandse Onderwij zersvereniging sprak de heer C. ,J. Mol, namens Volksonderwijs, de heer A. Kleijmeer en voor het hoofdbestuur van de vereniging van onderwijzers en schoolartsen bij het B.L.O., de heer G. Leerkamp. Allen deden hun felici taties vergezeld gaan van enige blijk van waardering. Ten slotte was het met een grote vol doening, dat het hoofd van de school, de heer De Winter, zich kon richten tot al degenen die medegewerkt hebben de uitbreiding te bevorderen, in het bij zonder tot de aannemer, de heer S. C. Duinmaijer. Spr. "voelde zich als op een feestdag waar zowel het 30-jarig be staan van de school, als het vijf en twintig jarige bestaan van de vereni ging Nazorg alsmede het twintigjarig bestaan van de werkinrichting, die hem allemaal zozeer ter harte gaan, werden gevierd. Met een geestige speech dankte hii allen die hem en zijn medewerkers gelukwensen hadden aan geboden. Ideale omgeving. Bij de rondgang door het nieuwe gedeelte bleek het grote verschil met de oude lokalen en de stoffige zolder, waar tot nu toe onderricht gegeven moest worden. Aan alle kanten ramen, zodat licht en lucht vrij toegang heb ben, gasverwarming, een riant uitzicht over het polderland en de moderne en doelmatige aankleding van het lokaal maken het geheel tot iets waarop de heer De Winter uitermate trots is. Een goedingerichte keuken voor huishoud- onderwiis zet de kroon op het werk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob T., zoon van J. T. Broersma en J. C. Geerligs; Caspar L., zoon van C. L. Himmelreich en C. A. Cornelissen; Hendrika E., dochter van J. H. Holshof en H. E. Geerdink; Jo hannes N., zoon van J. Kossen en C. de Jong. Gehuwd: Jacobus A. den Nijs en Cornelia C. Th. Wortel; Johannes G. M. Meijer en Regina Indri; Jan Volkers en Geesje Spijkerman; Simon J. Tump en Neeltje Êngel. Overleden: Neeltje Blank, 63 j., geh met D. Wester. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) DONDERDAG. Cinema Americain, 8 uur: De onder gang van de Red Witch (18 jaar); Har monie Theater, 8 uur: Malakka (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De laatste stormloop (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Sing Sing (18 jaar). VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Havenmelodie (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mijn vrouw is edelachtbaar (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). Onder tromgeroffel Op ontroerende wijze werd vanmor gen het stoffelijk overschot van de Alkmaarse matroos Theo van de Ka mer, die Zondag door een noodlottig motorongeval te Bergen om het leven kwam, ter aarde besteld. Een groot aantal leden van de Ma- rine-vliegdienst uit Valkenburg, kame raden van de overledene vergezelden hem op zijn laatste reis. Zijn vier ka mergenoten fungeerden als slippen- dragers. De lange stoet, die grote belangstel ling trok, ging onder het geroffel van omfloerste trommen en de tonen van een treurmars naar de Kaholieke, be graafplaats Sint Barbara. Tevoren was in de St. Dominicuskerk op de Laat een uitvaartmis met militaire eer op gedragen. De ceremoniën werden ver richt door de aalmoezenier van Theo's onderdeel. Acht onderofifcieren droe gen de kist. Op de begraafplaats loste een vuur peloton de drie saluutschoten. Tien tallen vrienden, kennissen en belang stellenden woonden de plechtigheid op St. Barbara bij. De politie zorgde op correcte wijze voor de regeling van het verkeer. Het kwam het indrukwekkende geheel ze ker ten goede, dat automobilisten hun wagens langs de weg parkeerden of via een andere route naar hun be stemming gingen. RK AFC door OSV uitgeschakeld voor beker RK AFC is gisteravond op eigen ter rein door OSV voor de rest van de be kerwedstrijden uitgeschakeld. Het is een zeer eervolle nederlaag geworden. OSV heeft namelijk alles moeten ge ven, om het duel tot een goed einde te brengen. Dit gelukte een kwartier voor het'einde. Toen werd een strafschop op uitstekende wijze benut. Het was de enige goal in deze wedstrijd. Het spel der blauw-zwarten was wel een klasse beter dan dat van RK AFC, maar de verdediging van de thuisclub kweet zich zo enthousiast van haar taak, dat de aanvallen van de gasten vrijwel zonder uitzondering vastliepen. De OSV-ers hadden een goede achter hoede, die uitstekend positie wist te kiezen. De Alkmaarse voorhoede had tegen haar dan ook weinig in te brengen. Zij maakte bovendien de gro te fout, dat zij de bal veel te lang vast hield, waardoor ze tegen de defensie van OSV geen enkele kans had. Toch heeft doelman Snabilie van OSV een enkele maal zijn kwaliteiten moeten to nen, hetgeen hem goed afging. COCOSLOPER, 45 cm. breed frisse strepen COCOSLOPER, 69 cm. breed, in diverse dessins COCOSLOPER 100 cm. breed extra zware kwalit. TWISTED MATTING 92 cm. breed, in wit en bruin DEURMATJES 300 stuks. Speciale prijs ZWARE DEURMATTEN pracht kwaliteit LANGE STRAAI ALKMAAR TAdvërtêntïe! -TTngrTJeST Dinsdagmorgen kreeg de NACO te Alkmaar hoog bezoek. Ir. den Hollan der kwam in eigen persoon om zich er van te overtuigen, hoe de NACO, die de provincie Noord-Holland heeft over trokken met een dicht net van auto busdiensten, thans is gehuisvest. Want er is de laatste tijd heel wat gebeurd! Het belangrijkste voor het publiek is zonder twijfel het feit, dat op het Sta tionsplein een gebouw is verrezen, waarin een wachtkamer en goede toil- letten zijn ondergebracht. In de afgelopen dagen zijn zonder enig officieel ceremonieel de nieuwe gebouwen door het personeel van de NACO in gebruik genomen en ook het hoofdkantoor is reeds overgebracht van Purmerend naar Alkmaar. Het wachten is nu alleen nog op de beëindiging van de werkzaamheden aan het Stationsplein. Dan is alles ge reed en bezit Alkmaar een autobussta tion, dat gezien mag worden. De uitslagen van de gisteravond te Schagen gehouden kegelwedstrijden luiden als volgt: Korps dames, afd. A: WIK te Alk- maat 1380; afd. C: Vredelust te Scha gen 1398; afd. C: Rollend Raadsel te Alkmaar 1275. Korps heren, afd. A: TOP te Alk maar 1503; afd. b: OZEK te Alkmaar 1488; afd. c: JGOG te Alkmaar 1365. Persoonlijk: damesafd. a: mevr. Van Spanje te Alkmaar 300; mevr. De Haas te Schagen 299; mevr. Berkhout te Alkmaar 278; afd. b: mevr. De Boer te Alkmaar 282; mevr. Neefkens te Alkmaar 271; mevr. Metselaar te Alk maar 271; mevr. Roggeveen te Schagen 269; mej. Nelis te Alkmaar 266; mevr. Mulder te Schagen 261; mevr. Van Uitert te Alkmaar 259; mevr. angen- dijk te Alkmaar 256; afd. c: mevr. De opzet van het 5-jarenplan ter be strijding van de t.b.c. onder het rund vee houdt in, dat een omslag zal wor den geheven van f 0.55 per 100 kg. melk over de besmette stallen. Dit geld komt, wanneer de veestapels bin nen de voor het bedrijf vastgestelde tijd vrij zijn, aan de betreffende veehou ders terug. Het was nog niet mogelijk met de heffing dezer bedragen te beginnen, omdat de zuivelfabrieken, die zich met het incasso hebben te belasten, nog niet weten, welke van hun leveran ciers een t.b.c.-vrij bedrijf hebben en welke niet. De gezondheidsdiensten in de ver schillende provinciën zijn echter druk aan het werk om deze gegevens aan de fabrieken te verschaffen. Met vrij grote zekerheid kan thans worden gezegd, dat op 15 Juli met deze extra-heffing zal worden begonnen. Huizen geveild In de Woensdag ten overstaan van notaris G. A. Verkade in café Beem- ster aan het Waagplein gehouden vei ling werd het perceel woonhuis met erf, aan het Verdronkenoord nr. 6, vrij van huur, op 6 Juni j.l. ingezet op f 3000, afgemijnd op f 1400, zodat het perceel voor f 4400 werd toegewezen. De overige aangeboden percelen: een woonhuis met erf, aan de Spoorstraat nr. 33, een woonhuis met erf aan de St. Annastraat nr. 10 en een woonhuis met erf, Oostwijk nr. 3, zijn opgehou den. Het voorstel tot verhoging der accijns werd door de 2e en le Kamer aangenomen. NU gelden nog de huidige onveranderde prijzen. Bestellingen worden, vrijblijvend, in volgorde van binnenkomen uitge voerd. A d vertentieTTng^TledT (Van onze redactrice) Het overzicht van de baldadigheid der zorgeloze jeugd, dat wij dezer dagen publiceerden, heeft al doen zien, dat er op dit gebied nog wat te verbeteren valt Het is nog niet zo lang geleden dat men de jeugdige zondaren op het politie bureau bracht, waar zij een uurtje in de hoek moesten staan. De kinderpolitie heeft echter begrepen, dat zo'n uurtje heel wat nuttiger kan worden gebruikt om eens met de belhamels te praten, hen te doen beseffen wat zjj eigenlijk op hun kerfstok hebben en hen van vijanden tot vrienden te maken. Eenmaal soms tweemaal per week wordt er daarom op het politiebureau een strafklasse ge houden, waarvan wij er gistermiddag een hebben meegemaakt. „QMDAT HET GEBLEKEN is, dat je je op straat niet gedragen hebt zoals het behoort word je hieroij uit genodigd om op Woensdag 13 Juni 1951 te 14.00 uur precies op het bureau van Politie te komen Met deze invitatie in hun broek zakken, tussen roestige spijkers, krijt jes en al wat er meer zit in de zakken van een Hollandse jongen, klom een veertiental jeugdige zondaren gis termiddag op de vastgestelde tijd de brede stenen trappen van het politie bureau op. Mochten zij zich tevoren misschien een beetje angstig hebben afgevraagd wat hun bij de „tuten" te wachten zou staan, de gezichten verrieden daar van niets. Als je een kerel wilt zijn, toon je een beetje branie en onver schilligheid tegenover de andere jon gens en zo zaten zij daar dan ook wel dra met hun warrige blonde en don kere jongenskoppen en schoongeboen de knieën, elk achter een tafeitje, in de bovenzaal van het Politiebureau. Of ze er wel eens goed over nage dacht hadden, wat ze hadden uitge haald, vroeg agent R. W. Lamberts en zijn ogen dwaalden quasie streng over al die onrustig schuifelende knapen, bij wie de boetvaardigheid niet al te zeer op de olijke jongenssnuiten te lezen was. „Niet zo erg", moesten een paar van de belhamels bekennen, maar agent Lamberts, in zijn donkere politie- uniform, liet zich niet zo gauw uit het veld slaan. De middag was nog lang en vóórdat deze bengels huiswaarts keerden, zouden zij wél over hun zon den hebben nagedacht. En meer dan dat. Zij zouden de „tuten" gaan zien als mensen waar je mee praten, ja, zelfs mee voetballen kunt. Mensen die ook van een grapje houden, die je al tijd willen helpen wanneer je in moei lijkheden verkeert en die vóór alles waken over de orde en veiligheid on der hun medemensen. „yOORDAT JULLIE iets gaan doen, moet je altijd eerst nadenken of het mag en of het kan", besloot de agent zijn vermaningen, nadat hij alle kleine zondaren stuk voor stuk op het verkeerde van hun daden had gewe zen. „Jullie zien de politie altijd als de boeman, maar als je behoorlijk speelt, heb je van ons geen last. We zijn d'r toch voor om de mensen te helpen!" De branie van het auditorium was na deze inleiding al belangrijk ver minderd en enige ogenblikken later bogen de bengels zich over de grote vellen papier, die de politieman had uitgedeeld om hen een opstel over hun zonden te laten maken. De jongste van het gezelschap, die zeven jaren telde, had nog nooit van een opstel gehoord. Zijn grote blauwe ogen in de onschuldige jongenssnuit keken verwachtingsvol naar de lange, blonde agent op. „Wat moet ik nou schrijven?" Het werd een strafregel, die hij met grote, ronde letters natekende, een ge heel blad vol. „Ik mag nooit meer lui lakken om drie uurJa, werkelijk, deze blonde krullebol, die je bij voor baat al z'n kwajongensstreken zou kunnen vergeven, was, op de voor hem gedenkwaardige Luilakmorgen om drie uur uit zijn bed gegleden om mee te doen aan de baldadigheid die de spes patriae in enkele wijken van de stad heeft uitgevoerd. Zijn buurman, een tenger joch met een verwarde blonde kuif, hield zijn smalle, dunne armen beschermend om het papier geslagen. Zijn manchester broekje schoof onrustig over de glad de zitting van de stoel en nu en dan keek hij op, met een schuwe blik. Kennelijk voelde hij zich nog weinig op z'n gemak in dit grote lokaal, bij de agent en al die vreemde jongens. jyjET IJVER BESCHREEF een kleine voetbalenthousiast zijn sportmid dag op de openbare weg, die zo'n on gelukkig slot kreeg door de komst van een politie-agent, juist toen het hem gelukt was „eindelijk" een doelpunt te maken. Hij was er weer helemaal in en z'n onhandige, dikke vingers die het gele potlood omklemden, ontspan den zich even bij dit gedeelte. Hij zuchtte eens diep voor hij tot de con clusie kon komen, dat de politie er was om te kijken of je geen rare din gen deed, omdat die agenten anders last kregen met de gemeente en met de „burgemeester van Alkmaar". Z'n hoofd een beetje scheef, gluurde hij onder zijn oogharen door naar de keeper van zijn onfortuinlijk elftal, die nog ijverig doorwerkte, met grote ha nenpoten op de onderkant van het dichtbekrabbelde papier. „En na zal ik me beter gedrage en beter me best doen om niet meer te voetballen op straat, of oude vrouwen om te schie ten of oude mannen Door het geopende venster buitelen de klokketonen van het carillon der Grote Kerk. Een hoog, helder melo dietje in de stille middag. „MOU GAAN WE SAMEN eens ver keersregels doen", klonk de stem van de agent, heel wat vriendelijker dan tevoren, nadat alle opstellen wa ren ingeleverd. De jongens schoven recht op hun stoelen, plantten de ellebogen genoeg lijk op tafel en spoedig was alle na righeid vergeten. De politieman tekende op het schoolbord allerlei moeilijke situaties, die zich in het verkeer kunnen voor doen en de jongens popelden, met op gestoken vingers om er een antwoord op te mogen geven. Zelfs de lach van het schuwe joch klonk helder op, toen de agent zijn klasje eens even voordeed hoe je een straat oversteekt wanneer je niet uit kijkt. Een kleine dikzak met een glad- geknipte bol, klom van enthousiasme bijna op zijn tafeltje. Ernstig dachten de jongens er over na, welke auto's altijd voorrang heb ben op een kruispunt. „Een ziekenauto, de brandweer, mi litaire colonnes en wat nog méér, jon gens?" vroeg agent Lamberts, toen zjj het gezamenlijk zover hadden ge bracht. „Ja Piet, zeg jij het eens!" „De muziekparade van Excelsior, meheer" zei Piet, die zich herinnerde dat de politie op hoogtijdagen ruim baan liet maken voor dit belangrijke gezelschap. Er kwamen ook vragen van de jon gens naar voren, maar spoedig vonden zij er zelf het antwoord al op. „Zie je nou dat je 't wel weet", zei de agent, die bij nader inzien toch he lemaal niet zo'n barse „tuut" bleek te zijn als hij in 't begin van de middag leek. Dan telde hij de voetbalenthousias ten onder zijn pupillen en constateer de tevreden dat het er bijna genoeg waren voor een elftal. „Jongens, als jullie beloven niet meer op straat en in de parken te voet ballen, doen we 't een keer met z'n allen. Maar dan moet ik jullie hier ook geen tweede keer meer zien, want dan doe je beslist niet mee, afge sproken?" De gezichten glunderden en met de beste voornemens bezield verliet de strafklasse het indrukwekkende poli tiebureau om buiten, in de late mid dagzon in een wilde ren de stad in te stuiven. Die stad met talloze verlei dingen voor een bengel van een jaar of tien. Kleen te Alkmaar 297; mevr. Peetoom te Schagen 290; mevr. Volten te Scha- gen 279; mevr. Raven te Schagen 261; mej. v. d. Eem te Schagen 250; mevr. Nijsen te Alkmaar 250; mevr. Kooyman te Alkmaar 240. Persoonlijk, heren afd. A: M. de Haas, Schagen, 320; G. v. d. Post, Alk maar, 316; C. Klerk, Alkmaar, 313; C. Brugman, Purmerend, 244; afd. B: C. Stuijfbergen, Alkmaar, 321; J. Witte, Alkmaar, 314; G. Nieuwveen, Als maar, 310; G. Kiebert, Alkmaar, 310; H. Schoonhoven, Alkmaar, 307; G. Oudes, Alkmaar, 306; A. v. d. Oever, Alkmaar, 304; G. J. Vrijburg, Pur merend, 303; R. Brugman, Schagen, 297; afd. C: J. Kamp, Schagen, 301; A. Schellinger, Alkmaar, 299; C. Kaijer Jr., Alkmaar, 296; T. Ouwens, Bergen, 296; J. Simons, Schagen, 295; K. Schouten, Schagen, 287; A. Gouds- bloem, Alkmaar, 287; W. R. Elema, Schagen, 284; C. Plas, Alkmaar, 284. Achteriprij»; G. Kiebert, Alkmaar, 14-8. Zevenprijs: K. H. Holtrop, Scha gen, 10-7. Zevenprijs dames: mevr. De Boer, Alkmaar, 11-7. Zessenprijs: mevr. Neefkes, Alk maar, 14-6. Hedenavond zullen de ware kegel cracks aan bod komen, o.m. de Kegel clubs „Koekoek" en „Op het kantje af". (Advertentie, Ing. Med.) Onder ideale weersomstandigheden is gisteravond overal in den lande een aanvang gemaakt met de traditionele avondvierdaagse. Geroutineerde wandelaars, die dit gebeuren als een training beschouwen voor de Vierdaagse te Nijmegen, en gelegenheidswandelaars die deze gele genheid aangrijpen om vier avonden achtereen in de vrije natuur te ver toeven, hebben die eerste avond met volle teugen kunnen genieten. Zoals gewoonlijk werd ook in Alkmaar ge start. Het aantal deelnemers dat in Café Tom op het Waagplein van start ging was echter niet bijzonder groot. Slechts 162 deelnemers gaven acte de présence en het grootste deel bestond bovendien nog uit omvangrijke groe pen. Onder meer zagen wii een afde ling van het St. Willebrordusgesticht, de wandelverenigingen „list Versleten Zooltje", „De Kaaskoppen", „l)e Jeep", een afdeling van de Nationale Reserve en een groep van het Rode Kruis uit Bergen. De afdeling Alk maar van het Rode Kruis was even eens op het appèl verschenen. Niet echter om deel te nemen, doch om de onontbeerlijke eerste hulp te verlenen als dit nodig mocht zijn. Een aardige bijzonderheid is dat de 72-jarige de heer S. Schut uit Amsterdam aan de avond-vierdaagse in de omgeving van Alkmaar deelneemt. Deze enthousiaste wandelaar neemt de moeite om iedere dag van de hoofdstad naar de kaas stad te reizen. Vanavond wordt het tweede gedeelte gelopen. Het parcours ziet er als volgt uit: Start Waagplein, Voordam, Zijdam, Luttik Oudorp, Vlotbrug over naar Heiligland, Schermerweg volgen tot provincialeweg, brug over naar de Westdijk, tweede weg links naar Zui dervaart, linksaf naar Laanbrug en Laanweg volgen, eerste weg links tot Noordervaart, via provincialeweg naar Friesebrug, Herenstraat, Dijk, Voor- dam, finish Café Tom. Door beroerfe getroffen De ca. vijftigjarige mevrouw B. uit Noordscharwoude, die gisteravond om half negen bij de Friese brug op de bus stond te wachten, die haar weer huiswaarts moest brengen, werd plot seling onwel en zakte in elkaar. Ze bleek te zijn overleden, vermoedelijk tengevolge van een beroerte. Per zie kenauto werd het stoffelijk overschot naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd. Vlielands strandvonder deed in Alkmaar zaken Een Alkmaarse handelaar heeft een aantal balen ruwe katoen gekocht, die enige tijd geleden op Vlieland waren aangespoeld. De burgemeester-strand vonder van Vlieland, bij wie de ba len waren bezorgd, heeft er een prijs voor gemaakt van 564 gulden per baal. WEER EEN ONVERLAAT IN DE KLEEDKAMER. Tijdens de Dinsdagavond gehouden training van de Alkmaarse Boys op het sportterrein in de Overdiepolder heeft een onverlaat vijf portemonnaies gehaald uit de zakken van kleding in de kleedkamer van de spelers. Nog de zelfde avond kon door de politie een zeventienjarige jongen uit Hetloo aan gehouden worden die de beursen ge licht, het geld eruit genomen en de restanten weggeworpen had. Aan het College von Ged. Staten dei het volgende adres gezonden: Het bestuur van de Bond Hecmschu feit, dat voor de gemeente Schoorl thans De Westkust van Holland is in de la waar de duinvoet in zijn afwisseling van was, is thans onherstelbaar verminkt doori liet uiterste Noorden van de Kennemer di in vrijwel gave toestand. Het moet, naar een ieder duidelijk zijn, dat in dit gebiec te worden. Met name ware hier uitbreidin perlng van de terreinen door wegaanleg - tegen te gaan. Het huidige ontwerp-uitbreidingsplan Schoorl bezit stellig zeer positieve elem< Met name heeft het bestuur met vreug'de g stateerd, dat de terreinen van het oude 1: kenkarap, alsook de duinvoet, niet beb zullen worden. Echter meent het bestuur het uitbreidingsplan^ enkele andere elem bevat, waartegen het met kracht dient te testeren. DE NIEUWE VERKEERS Met name geldt dit de nieuwe verkeersweg, min of meer parallel aan de oude Heerewe gehele gemeente doorsnijdt. De Heereweg de beboste voet van de duinen lopend, i prachtige vergezichten op het open poldei schap. Het contrast tussen deze landschap men wordt op harmonische wijze verzacht de tuinderijen, welke zich met hun 3 fraaie beplanting tussen polder en weg b< den. De nieuwe weg, ten Zuiden van i dorp de gemeente binnenkomend, door deze tuinderijen, waaronder de fraaie tuir het Staatsbosbeheer, op ruwe wijze en zet steeds door tuinen, tot in het dorp Sc voort. Het bestuur meent, dat hierdoor o stelbare schade zal worden berokkend, aan een uniek landschap, als aan een aantal bedrijven. De nadelige gevolg'en, 1 voor de bevloeiing van de daar gelegen reinen van de nieuwe weg zullen uitf lopen zeer duidelijk in het oog. Het be meent dan ook, dat een nieuwe weg Schoord, waarvan het de noodzaak wel i) wellicht beter meer Oostelijk in de polde mogelijk met gebruikmaking van bestE wegen zou dienen te geschieden. Tussen Schoorl en Aagtdorp is een aantal nieuwe wegen geprojecteerd. Het be kan niet begrijpen, gezien de huidige toes welk belang deze wegen moeten dienen, stichting van nieuwe bedrijfsgebouwen, op *elf wellicht niet zo'n bezwaar, lijkt allen noodzakelijk. Het paadje, dat van de On aanloopt op de Bickerslaan, en dat verl zal worden is een voorbeeld van de lands< pelijke schoonheid welke hier teloor zal In en ten Noorden van Schoorl nader geprojecteerde weg nog veel dichter tot VERVOLG STADSNIEU\ Geslaagden R.K. Lyceun Aan het Alkmaarse R.K. Lyce slaagden in de afdeling Gymnasium de volgende candidaten; Joke Grondellen uit Heiloo en Wil Sluyr en Annemie Vermeulen uit Alkm; Het examen wordt met drie candi ten voortgezet. Eindexamen Gem. Mid. Handelsschool Voor het eindexamen der gem. mid bare handelsschool te Alkmaar zijn gesla P. C. Duyn, H. W. Hofmeester, W. P, H land, B. W. Koomen, J. Obdam, H. E. Oi H. Outhoff, G. M. Spruyt, A. C. van der G. P, Veldman en H, Vriend. Afgewezen: 4 candidaten, VEILIG VERKEERSWEEK Het gevaarlijke kruispunt Em straatNieuwlandersingel was Woi dagmiddag weer een voorbeeld de Veilig Verkeerweek. Een auto t uit de Emmalaan rijdend richting mabrug werd van rechts aangere door een van de Nieuwlandersii komend motorrijwiel. Persoonlijke gelukken deden zich niet voor. automobiel werd ter rechter zijde schadigd, het motorrijwiel werd gel ontzet. De oorzaak van het ongelul waarschijnlijk te wijten aan het dat de bestuurders elkaar te laat 1 ben opgemerkt. GEHUURDE SOLEX GESTOLE1 Een verhuurder van Solexrijwit deed dezerdagen bij de politie a gifte van het vermissen van fiets met hulpmotor. Door de politic Deventer kon de pleger van dief aangehouden worden, daar hij de f wilde belenen. Inmiddels werd hij de Alkmaarse politie overgegeven. INLICHTINGEN GEVRAAGD Omstreeks twaalf uur heeft manspersoon enige kinderen in de gulierslaan lastig gevallen. Een vc bijganger onderhield de „heer" ver' gens over zijn gedragingen. De po] verzoekt deze voorbijganger zich melden op het politiebureau (kamei voor het geven van inlichtingen. MILITAIREN OP DE THUISREIS Op ons bureau aan de Voordam lig ter inzage de passagierslijsten van troepentranspo» tschip „Kota Inten" bet passagiersschip „Johan van Old barnevclt". Er bevinden zich geen A maarders aan boord. DIERENBESCHERMING Zwerv-nd zijn aangetroffen een t: herder-hoedje, pl.m. 6 maanden o feu, en een klein zwart hondje pl 7 weken oud. Adres: Inspecteur Verwer, Baanstraat 1 Alkmaar. GOEDGEKEURDE STATUTEN. De Staatscourant meldt de goedk r:ng van de statuten der N. V. H delsonderneming voorheen K. Luyt alhier.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2