Uit Londen verdwenen vreemdeling stond in verbinding met Burgess Sport in 't kort4 Chinese schoolmeisjes pogen met een Nederlands schip naarChina te komen Impasse te Parijs duurt voort Chifley overleden Pierre Sweerts collaboreerde tijdens bezetting van België D.W.S. zorgde voor verrassing door fikse zege op Blauw Wit Eenzijdige vertoning in Rotterdam Scotland Yard nog voor een raadsel Een Hongaar schreef de telegrammen Het mysterie van de vijftig mijl Kinderbijslag voor kleine zelfstandigen Lerares te Singapore gearresteerd Het Westen vastberaden Alleen voor Hitier Hij v/as de ziel van een Gestapo-bende Strijd verder tussen de Zuidelijke kampioenen? Schijvenaar was in zijn element Euwe was iets te haastig Van Est en Peters in Tour de France-ploeg Debat over Saarkwestie uitgesteld De communisten in Italië handhaafden zich Het Bondselftal voor de Olympische Dag AchtZd Slaven deserteerden Oude acht van Njord op dreef DONDERDAG 14 JUNI 1951 (Van onze correspondent te Londen) pR is nieuwe ontwikkeling gekomen in de jacht op de twee Engelse diplomaten Burgess en MacLean, wier verdwijnen nog steeds alle voorpagina's vult van de Britse en Amerikaanse pers. De politie van het Engelse graafschap Essex ten Noord-Oosten van Londen speurt sinds Dinsdag j.l. in de omgeving van het stadje Chelmsford naar de recente bewegingen van een vreemdeling, wiens naam en nationaliteit door de politie geheim gehouden worden. Deze man, die kort geleden uit zijn Londense flat verdween, is naar men nu heeft vastgesteld, naar Parijs gevlogen. Verder is men zijn spoor kwijt. Scotland Yard heeft ontdekt, dat deze verdwenen vreemdeling een aantal ontmoetingen heeft gehad met Burgess en dat dit contact plaats vond op marktdagen in Chelmsford in Essex. omslachtigheid en niet per vliegtuig gereisd? Volkomen mysterie j^EN staat nog voor een volkomen mysterie wat betreft de reden voor hun verdwijning. Alle mogelijke theo rieën zijn onderzocht en weer verwor pen. Indien zij fout en op weg naar Rusland waren, rijst de vraag of zij dan op hun posten in Londen niet van grotere waarde voor Moskou waren ge weest. Eventuele spionnage hadden zij pi Londen bestudeert de Yard inmid dels het raadsel van de „onverklaar de vijftig mijl". De kilometerteller van de huurauto, waarmee Burgess en MacLean op 25 Mei van Londen naar Southampton reden, toont aan dat zij 130 mijl afgelegd hebben. De afstand LondenSouthampton is maar 80 mijl, dus hebben ze een omweg gemaakt. Een theorie, die thans gevolgd wordt, is dat zij misschien eerst van Londen naar Newhaven zijn gereden, om daar met de gewone Kanaalboot Dieppe over te steken. Volgens hun naar schat ting bepaalde vertrektijd uit Londen aan de hand van het uur, waarop de auto gehuurd werd zouden zij die boot met een half uur gemist hebben. Daarna, aldus deze theorie, zouden zij doorgespurt zijn naar Southampton en dan maar met de plezierboot Falaise gegaan zijn, die een rondreisje maakte naar het Franse kustplaatsje St. Malo en de Kanaaleilanden. Deze theorie wordt gestaafd door het feit, dat de route LondenNewhavenSouthamp ton inderdaad 130 mijl is en de omweg van 50 mijl ermee verklaard zou kun nen zijn. Het zou ook een verklaring kunnen zijn van het feit, dat zij hun koffers aan boord van de Falaise heb ben achtergelaten. Het schip legde al leen in St. Hale aan om passagiers het dorp te laten bekijken. Daar de bagage van alle passagiers aan boord bleef, zou het opgevallen zijn, indien Burgess en MacLean met hun koffers van boord waren gegaan, daar men dan vermoed zou hebben, dat zij niet van plan wa ren 's avonds met de andere passagiers aan boord terug te keren om de rond- trip te vervolgen. Waarom niet per vliegtuig? MAAR, zo vraagt Scotland Yard zich af, als zij zo'n dringende haast had den om naar Frankrijk te gaan, waar om hadden deze veelbereisde diploma ten dan geen vliegtuig genomen van Londen naar Parijs? Zelfs nadat Zij te Newhaven de boot gemist hadden, gin gen er nog twee vliegtuigen die avond. Waarom gingen zij toen, ondanks hun kennelijke enorme haast, op een derge lijke omslachtige wijze met een plezier boot, een Franse taxi en een trein naar Parijs? En waarom hadden zij, door hun koffers aan boord te laten, de schijn willen verwekken, dat zij aan boord terug zouden komen? Zij stonden op dat moment onder geen enkele ver denking. Aan boord stonden zij trou wens onder hun eigen namen inge schreven en hadden hun diplomatieke paspoorten bij zich. Waarom dan al die GEBRUIKT DE WEG MET OVERLEG! Verbond voor Veilig Verkeer (Vervolg van pagina 1) Prof. Molenaar waarschuwde verder voor fraude, die gevaar voor de volks gezondheid kan opleveren. De heer V. d. Kieft pleitte voor de Benelux en deed een beroep op zijn medeleden de Benelux niet alleen voor te staan als hij voordelen oplevert, maar ook als er nadeel voor ons land dreigt. De Benelux vond hij een groot ding, dat waard is ervoor te werken tn risico's te nemen. De heer Van Santen (CPN) dacht er anders over; hij had weinig vertrou wen in de Benelux en niet de minste aanvechting om zijn goedkeuring aan de accijnsverhoging die f 20.000.000 op brengt, te verlenen: de opbrengst wordt gebruikt voor oorlogsvoorberei ding, zeide hij. Minister Lieftinck schaarde zich, wat de economische unie met Belgie aangaat, aan de zijde van de heer V. d. Kieft. Als argumenten voor het wets ontwerp noemde hij het verschijnsel, dat Nederland in vergelijking met vele andere landen een lage gedistilleerd- accijns heft en dat het clandestiene stoken weinig of geen omvang zal aan nemen vanwege de hoge grondstoffen- prijzen en de verbetering van het con- tröle-apparaat. Als de werkgelegenheid inderdaad mocht verminderen, dan hoopte hij dat elders \reer werkgelegenheid ge vonden zal worden. De Kamer nam het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aan. maar met aantekening, dat de CPN tegen was. Aan de communistische heer Schal- ker verleende zij verlof te interpel leren over de handelsbelemmeringen met de Oost-Europese landen. De mi nister zal op Dinsdag 19 Juni de dooi de heer Schalker gewenste inlichtin n verstrekken. via de Russische ambassade in Londen kunnen leiden, zonder daarvoor Enge land te verlaten. Het geval-Pontecorvo lag anders. Hij verdween naar Rus land om daar ter plaatse zijn verraad te plegen met zijn technische kennis over het bouwen van atoomovens. Pon- tecorvo nam trouwens zijn hele gezin mee, terwijl MacLean's vrouw in Lon den dezer dagen moet bevallen. Wat de in Londen ontvangen tele grammen betreft, twee uit Parijs van MacLean en één van Burgess uit Rome. wijst het handschrift op de formulieren er op, dat de onbekende „derde man" aan wie ze gedicteerd waren, een Hon gaar is. In het telegram aan MacLean's vrouw was haar naam geadresseerd als „Mac Lean Melinda". Slechts één volk ter wereld, naar nu is nagegaan, zet op brieven en tele grammen de achternaam van de ge adresseerde altijd vóór de voornaam. Deze gewoonte hebben alleen de Hon garen. En Hongarije ligt achter -het IJzeren Gordijn (Advertentie, Ihg. Med.) Zes Chinese schoolmeisjes van nog geen twintig jaar, dochters van voor aanstaande Chinese families te Singa pore, zijn van school weggelopen. Zü hebben zich aan boord van de „Tjiwan- gi" van de Java-China-Paketvaartlijnen hegeven om te pogen het Communisti sche China te bereiken. De „Tjiwangi" is Zaterdag uit Singapore vertrokken. Een hoge politiebeambte is per vlieg tuig uit Singapore naar Hongkong ver trokken, waar de „Tjiwangi" Woensdag of Donderdag wordt verwacht, om de meisjes op te vangen. Te Singapore heeft de politie Woens dag een inval gedaan in de woning van een Chinese lerares, die één van de meisjes een introductiebrief heeft mee gegeven, bestemd voor 'n adres te Kan ton. De lerares en haar echtgenoot rijn gearresteerd. De Britse plaatsvervanger op de Vier mogendheden-conferentie te Parijs, Er- nest Davies, heeft gisteren verklaard, dat de ervaringen van de Westerse lan den op deze conferentie hun vastbeslo tenheid om hun defensie tegenover de Sowjetunie op te bouwen, nog hebben versterkt. Davies was ervan overtuigd, dat de Russen gemerkt hebben, dat zij geen hoop kunnen koesteren het Westen te verdelen. Verder zeide de Britse afge vaardigde, dat de Sowjetunie niet de wens heeft overeenstemming met het Westen te bereiken. Niettemin wensten volgens Davies noch de Sowjetunie noch de Westerse mogendheden de be sprekingen af te breken. De huidige impasse zou niet wórden vtrbroken vóór de Franse verkiezingen op 17 Juni. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson, heeft gisteren op zijn wekelijkse persconfe rentie verklaard, dat de voorwaarden, die de Russen in Parijs op de confe rentie van de plaatsvervangers voor een bijeenkomst van de Grote Vier hebben gesteld, onaanvaardbaar zijn. Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is een doctoraal examen Friese taal en letterkunde ingesteld. De politie deelde mede dat een an dere groep van zes meisjes, leerlingen van dezelfde school, twee weken gele den uit Singapore naar Hongkong is vertrokken. Zij zijn doorgereisd naar het communistische China en elk ver der spoor van hen ontbreekt. De neo-nazistische „socialistische rijkspartij" 'wilde dezer dagen op een bijeenkomst te Lubeck de Badensweiler Mars ten gehore brengen, destijds de lievelingsme lodie van Hitier. De Duitse auto riteiten zaten een beetje met het geval, totdat men plotieling een lumineuze inval kreeg. De uitvoe ring van de mars werd verboden. Daartoe beriep men zich op een order van de nazi-regering, vol gens welke de mars alleen mocht worden gespeeld bij de verschij ning van de Führer en Rijkskan selier Adolf Hitler. En deze order was, zo zei men, nog steeds niet ingetrokken Oud-premier van Australië Joseph Ben Chifley, oud premier van Australië, is na een hartaanval Woens dagavond overleden. Chifley, die 66 jaar oud is geworden, kreeg deze aan val in zijn hotelkamer tijdens 'n staat siebal te Canberra ter gelegenheid van het jubileum van het Australische parlement. Hij was sinds 1945 leider van. de Ar beiderspartij. Zijn vader was smid. Hij zelf werkte als stoker en machinist bij de spoorwegen, werd in 1928 voor net eerst tot lid van het parlement gekozen en werd in 1940 opnieuw benoemd. Afscheid met een baklap Gisteren heeft de heer P. J. Kers Jr., die van 1927 af voor de microfoon zijn vermaard geworden kooklessen heeft gegeven, afscheid van de radio geno men. Het afscheidsrecept in deze laatste uitzending was „De Wiener baklap", waarna hij door de heer A. van Nierop voor de microfoon werd toegesproken. In zijn afscheidswoord bood deze aan „de man van de heerlijke rode tomaat en het gefruite uitje" een boekwerk aai). De internationale spion Pierre Sweerts, wiens naam, zoals men weet, wordt genoemd in de affaire-Westerling, zit thans opgesloten in de gevangenis van de Bagijnenstraat te Antwerpen. Hij is, zoals men weet, door de krijgsraad te Tongeren ter dood veroordeeld wegens hulpverlening aan de vijand, maar is van dit verstekvonnis in verzet gekomen. Hij beroept zich op het belangrijkste il legale werk, dat hij tijdens de oorlog voor de Britse en de Franse geheime dienst zou hebben gedaan. Sweerts moet eerlang terecht staan voor het veroorzaken van een auto-ongeval, het dragen van een valse naam en het onwettige bezit van wapenen. Daarna zal hij voor het militaire hof te Luik verschijnen, dat over zijn verzet moet beslissen. Dit zal zijn verzoek waarschijnlijk niet-ontvankelflk verklaren, omdat het te laat is ingediend. Verwacht wordt, dat Sweerts daarna een gratieverzoek zal inleveren. Blijft het doodvonnis thans gehandhaafd? Omtrent de daden van Sweerts tij dens de bezetting meldt het Brusselse dagblad Het Volk nog, dat hij de voor naamste beschuldigde is geweest in een proces tegen een SD- en Gestapo- bende, waarin zekere Bovens en Driane eveneens ter dood zijn veroordeeld. De straf voor Driane werd 1 evens- lange gevangenisstraf, omdat men re kening hield met zijn verminderde toerekeningsvatbaarheid. Die tegen Bovens werd gehandhaafd, doch niet ten uitvoer gelegd, omdat deze zaak nog niet geheel duidelijk was. De voornaamste beschuldigde, Sweerts, was immers nog voortvluchtig. Deze was de ziel geweest van de bende. Driane ontmoette hem in 1940 bij een smokkelzaak aan de Nederlandse grens nabij Maastricht. Sweerts gaf zich bij die gelegenheid uit voor een lid van de politie en stelde Driane voor de keus, verklikt te worden dan wel voor de Duitsers te werken. Bovens was een kleermaker, die te veel dronk en eveneens in het vaar water van Sweerts was geraakt. De groep-Sweerts werkte voor de Duitsers, voerde razzia's uit en pleeg de twee moorden. Voorts dreef de bende een bloeiende handel in devie zen. Sweerts had altijd Duitsers te lo geren en ging vaak in Duitse uniform uit om opdrachten uit te voeren. Bij de bevrijding was Sweerts on vindbaar. Hij was de Nederlandse DWS heeft gisteravond voor een ver rassing gezorgd door Blauw-Wit met 30 te verslaan. De ploeg uit de Spaarndammerbuurt heeft mogelijk met deze overwinning tevens 'n dikke streep getrokken door de kampioens aspiraties van de Stadion-bewoners. De Zuidelijke kampioenen zagen door de ze uitslag hun positie aanzienlijk ver beterd en zullen grote verrassingen voorbehouden onderling moeten uit maken wie dit seizoen de hoogste voet baleer in Nederland zal behalen. De wedstrijd, een hoofdstedelijke derby nota bene, trok slechts ruim 20.000 toeschouwers, die niet veel te genieten kregen. Vooral vóór de rust was het spelpeil zeer laag. In de eerste twintig minuten was Blauw Wit in het Degerfors kreeg geen voet aan de grond (4-0) Een Nederlands bondsteam, dat te Rotterdam tegen de Zweedse divisie club Degerfors speelde, heeft gewon nen met 40. De ruststand was 10. Geen moment is er in de wedstrijd, welke voor nauwelijks 10.000 toeschou wers werd gespeeld, sprake geweest van een overwicht der gasten. Integen deel, nadat het Nederlandse team reeds voortdurend sterker was geweest, wer den de Zweden in het laatste kwartier min of meer overspeeld. De weinige Zweedse aanvallen stierven vrijwel alle in schoonheid door te ver doorge voerd samenspel, dat een kolfje naar de hand was van het drietal De Jong— KroonSchijvenaar. Vooral Schijvenaar was inzijn element nu hij aan de rechtsbuiten Lindskog, een speler met weinig balcontróle en weinig snelheid ..geen kind" had. Kroon speelde even eens een uitstekende partij als spil, terwijl Landman, wanneer hij er aan te pas moest komen, zeer betrouwbaar bleek. Zonder tot grote daden te ko men beheersten Van Schijndel en, in mindere mate, Dijkgraaf het midden veld. Het was Van Overbeek, die vijf minuten vóór rust na een snelle com binatie met Bannaars de score met een onhoudbaar laag schot opende. Na de hervatting bleef het 'n eenzij dige vertoning, die ten slotte nog wat kleur kreeg door de fraaie doelpunten, waarmede de stand tot 40 werd op gevoerd. Eerst was het Van Overbeek, die na 35 minuten zijn tweede doel punt scoorde, daarna liet de Wage- ningse midvoor Van der Weerd zien dat hij zo niet een groot aanvalsleider, dan toch een goed schutter is. Drie minuten na het tweede doelpunt van de Bosschenaar maakte hij de derde Nederlandse goal en een minuut vóór het einde bracht hij met een ver schot de stand op 40. Het is te hopen dat Degerfors Zon dag in het Olympisch Stadion beter voor de dag komt. veld sterker, maar de aanvallen van DWS waren gevaarlijker. Van Raalte moest dan ook veelvuldiger ingrijpen dan zijn collega Richter. De DWS-ach- terhoede en middenlinie waren weer iir grootse vorm, met Kil als voornaam ste struikelblok en er was voor de Blauw Witte voorhoede geen doorko men aan. Naarmate de eerste helft verstreek kwam DWS er beter in, maar gescoord werd er niet. Direct na de hervatting kwam geheel on verwacht het eerste doelpunt. Linksbuiten Bulder kreeg bij de hoek- vlag de bal te pakken, zette scherp voor, precies op het hoofd van rechts binnen Koevoets, die de verraste Van Raalte onhoudbaar passeerde (01). Een kwartier later kreeg linksbuiten Klein een formidabel schutter de bal bij de doellijn en met een han dig rollertje, waar de verbouwereerde Van Raalte geen kijk op had, ver grootte hij de voorsprong (02). Daarna was de fut er bij Blauw Wit helemaal uit en toen circa tien minu ten voor het einde linksbuiten Bulder van een fout van de Blauw Witte ach terhoede profiteerde en de stand op. 03 bracht, ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. 5 3 1 6 3 0 3 2 1 5 2 0 3 0 0 PSV Blauw Wit Willem II DWS Heerenveen 15— 8 7 10—11 b 6—3 5 11—14 4 3—9 0' Dr. Euwe speelde in de achtste ron de van het schaaktournooi te New- York met wit tegen Najdorf scherp op winst. Maar de Argentijn behandelde het aangeboden damegambiet zeer sterk en kreeg spoedig het initiatief. Euwe, die in tijdnood kwam, deed een ontijdige aanval op de zwarte koning, waarbij hij een van zijn torens slecht opstelde. De aanval werd afgeslagen en Najdorf kon twee belangrijke pion nen nemen. Hij won de partij in 30 zetten. Verder speelde Reshevoky re mise tegen Fine, terwijl de partijen HorowitzBisguier en KramerGui- mard werden afgebroken. Reshevsky leidt thans met Sr/- pnt. uit 7 partijen voor Najdorf met 5 uit 7 en een afge broken partij en Euwe met 5 uit 8. Prinses Margaret op de publieke tribune tijdens de paardenraces te Ascot. Volgens traditie wordt de race gewoonlijk bijgewoond door de Koning, die echter thans door zijn rustkuur verhinderd was. De Tour de Franse-ploeg is zo goed als compleet. Naast de vijf renners, die reeds eerder gecontracteerd heb ben, zullen ook van Est en Gerrit Pe ters uit Haarlem deel gaan uitmaken van de Nederlandse ploeg. Zeer waar schijnlijk valt dezer dagen de beslis sing of Schulte eveneens zal starten, waarmede dan de ploeg compleet zou zijn. (Tel.) grens overgestoken en had daar zijn diensten aan de Engelsen aangebo den. Toentertijd was hij in het bezit van Britse militaire papieren. Niette min werd hij op zeker moment aange houden en opgesloten in het Huis van Bewaring te Amsterdam. Volgens Het Volk is hij later op last van de Ne derlandse minister van Justitie 4vrij gelaten en heeft toen Nederland per schip verlaten. Raymond Westerling, alias de Turk, vertoeft thans, naar volgens het ANP wel als zeker mag worden aangeno men, in Frankrijk. Het Westduitse parlement zal deze week niet de Saarkwestie bespreken. Een motie, die de inzet van het debat zou vormen, is van de agenda afge voerd. De parlementsfracties waren het er over eens, dat het gepast noch nut tig zou zijn, vlak voor de algemene verkiezingen in Frankrijk een kwestie te bespreken, die beide landen zo zeer raakt. Uit de tot dusver bekende uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen m Italië blijkt, dat de communisten en hun bondgenoten zich hebben gehand haafd .Zij hebben de steun van meer dan dertig procent van het kiezers corps behouden. In de industriegebie den van Noord-Italie behaalden zij on geveer hetzelfde aantal stemmen als bij de verkiezingen van 1946 en 1948. In de armere landbouwgebieden heb ben zij stemmen gewonnen.. De op het Westen ingestelde partijen hebben echter, profiterend van de nieu we kieswet, de communisten in ten minste 1040 gemeenteraden in Noord en Centraal-Italje de macht ontnomen. Volgens definitieve uitslagen van de provinciale verkiezingen in Italië hebben de communisten Zondag met 23.3 pet. van de stemmen 207 van de 849 beschikbare zetels veroverd en de met hen verbonden linkse socialisten met 12.9 pet. 113 zetels. De chr. de mocraten verwierven met 35.9 pet. der stemmen 339 zetels, de soc.-democr. 44 zetels met 8.2 pet. der stemmen. De rest werd verdeeld over een groot aantal kleinere groeperingen. Er wer den ruim 6.5 millioen stemmen uitge bracht. Naar wij vernemen is het Neder lands bondselftal, dat op de Olym pische Dag, Zondag 17 Juni, in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen Degerfors speelt, als volgt samenge steld: Van Raalte (Blauw Wit)Brug- geman (Enschedese Boys) en Oden- thal (Haarlem); Klaassens (VW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH); Van der Kuil (VSV), Quaad- vliet (BW), Van den Langenberg (NAC), Snoek (Eindhoven) en Groe- neveld (Haarlem). Reserves: Hagenaars (Volewijckers), Boonlamp (Blauw Wit), Bak ('t Gooi) en Joop Heyster (HDVS). JJET afgelopen weekeinde heeft een ploeg van twintig zwemmers uit Belgrado deelgenomen aan wedstrijden te Innsbriick. Slechts twaalf van deze Zuidslaven zijn na de wedstrijden naar hun land teruggekeerd. De overige acht hebben te kennen gegeven, zoals dat de laatste tijd meer dan eens is voorge komen, dat zij er niets voor voelen achter het IJzeren Gordijn terug te keren. Zij hebben de Oostenrijkse auto riteiten verblijfsvergunning gevraagd. Onze landgenoot Van Scheltinga heeft in de negende ronde van het Staunton-schaaktournooi verloren van Rossolimo. De partij GolombekDon- ner werd afgebroken. Donner staat met 31/Z punt en een afgebroken partij op de twaalfde plaats en Van Scheltinga is met punt vijftiende. De oude acht van Njord heeft gis teravond de traditionele 4i/2 km wed strijd op de Amstel gewonnen. Met een stevige wind in de rug heeft de Njord- ploeg het baanrecord, dat sinds 1937 op naam van Triton stond met 3.9 sec. ver beterd. De winnaars lieten een tijd van 15.7.5 noteren. Onder auspiciën van de Franse rol- hockey bond werd te Parijs een inter nationaal tournooi gehouden, waaraan de nationale ploegen deelnamen van Denemarken en Nederland, alsmede een team van het lie de France en een Parijs combinatie. Nederland won met 30 van lie de France, terwijl de Parijse combinatie. Nederland won met ken versloeg. In de finale behaalde de Nederlandse ploeg een 61 overwin ning op de Parijse combinatie. Op de Oerlikon baan te Zurich heeft Rik van Steenbergen een omniumwed strijd gewonnen waaraan enige be kende renners, teruggekeerd van de Ronde van Italië, deelnamen. De uit slag was: X. Van Steenbergen 8 pt.; 2. Fausto Coppi 12 pt.; 3. Bobet 13 pt.: 4. Koblet 14 pt. Van 30 Augustus tot 10 September zal de Ronde van Frankrijk voor auto mobielen worden gehouden, wel; e ge organiseerd is door de automobielclub NiceCote d'Azur en het Parijse blad „l'Equipe". Te Gaevle zijn internationale athle- tiekwedstrijden gehouden waarvan de belangrijkste resultaten als volgt lui den: 1500 meter: 1. Holmberg (Zweden) 3 min. 54,8 sec.; 3/4 mijl: 1. El Mabrouk 1 Frankrijk) 3 min. (nieuw Frans re cord); 2. Bengtsson (Zweden) 3.00.6. Tijdens wedstrijden te Brussel heeft Gaston Reiff het Belgisch record op de 5000 meter, dat met 14 min. 14.2 sec. op zijn naam stond verbeterd en ge- bracht op 14 min. 10.8 sec.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5