Amerikaanse prijzenoorlog spiegel van economische spanningen fPim, Pam, Pom als fotografen winkeljuffrouw New-Yorkers gaan eerst naar Parijs! JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Britse olie-delegatie bracht bezoek aan Teherans achterbuurten SARANT0J bp„ een* Tuxtfone De 0 nbekende Voogd PLAIN eORK [urmAcJ^- Redactiesecretaris van De Linie hielp gevluchte SS-er bakkersbediende Is prijsbeheersingongrondwettig? Middenstand schreeuwt moord en brand Het Radioprogramma De nationalisatie brengt 120 millioen pond op De dood loert ook in Amerika langs de weg f2.75p.liteAfèes. ÏAaapt lüü lOüi^elieA Vier maanden gevangenisstraf opgelegd Poolse vrouw overleden J. F. NIJMAN een JONGEN ot een MEISJE kosthuis DIT IS WERKELIJK GOEDKOOP VOOR EERSTE KWALITEIT Fa, G. EEKEN Oudegracht 223 6, EEKEN Spoorstraat 56 P. EEKEN Zevenhulzen 8 DONDERDAG 14 JUNI 19S1 (Van onze correspondent) JJE VOORTDURENDE spanningen, die een logisch gevolg zijn van het invoeren van een overwegende oorlogseconomie in een land als de Verenigde Staten waar de bevolking voornamelijk onder vredesomstandigheden leett, hebben ■tch ditmaal ontladen in een prijzenoorlog, waarvan afloop en gevolgen nog ■iet te overzien zijn. Voor John Doe zoals wij doorgaans onze „gemiddelde bur ger" noemen (aangenomen, dat er zo'n levende incarnatie van een statistisch beeld zou bestaan) is het inderdaad een aantrekkelijke gedachte, dat hij het slaapkamerameublement, waarvoor hjj een week geleden wellicht 800 dollar op afbetaling! zou moeten neertellen, thans kan aanschaffen voor 600 dollar. Menige John Doe vraagt zich zelfs af, of hij er wellicht slim aan doet met deze aankoop nog een weekje te wachten; wellicht dat er onder druk van de prij zenoorlog nog wat meer van de prijs afgaat! HE STRIJD barstte los onmiddellijk nadat het opperste gerechtshof de z.g. „Fair Trade"-prak*ijken ongrond wettelijk had verklaard. „Fair Trade" is niet anders dan een vorm van prijs beheersing, voorgeschreven door be paalde industrieën, die hun goederen slechts verkopen aan die grossiers en kle'-'handelaren, die er zich toe ver binden deze artikelen uitsluitend tegen vastgestelde prijs aan het publiek te verkopen: geen cent méér, geen cent minder. Men zal wel inzien, dat derge lijke afspraken hun oorsprong hebben gevonden in het optreden van de zg. „bokser-winkels", die door met klei ne winstmarges genoegen te nemen, htm omzetten van bepaalde producten vergrootten. Het was daardoor voor de fabrikant moeilijker geworden om van de groep winkeliers, die niet VRIJDAG 15 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.18 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Idem. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Morgendiens. 11.00 Gram. muziek. 11.35 Pianorecital. 12.05 Amusements muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 Vocaal Dubbelkwartet en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandoline-muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 Causerie over kamerplan ten. 14.15 Instrumentaal Sextet en solisten. 15.00 Voordracht. 15.20 Gevarieerde muziek. 15.50 Gram.muziek. 16.10 Kamermuziek. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekprogramma. 17.30 Fries programma. 17.45 Vocaal kwartet. 18.00 „In dienst van het Vaderland", causerie. 18.10 Orgelconcert. 18.30 „Het Christelijk paedago- gisch studie-centrum: 100 schoolmeesters en 99....", causerie. 18.45 Kerkkoor en orgel. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.15 Rege ringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.35 „Een goed woord voor een goede zaak", causerie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest, groot koor en solisten. 21.25 „Wat elke Nederlandse emi grant moet weten", causerie. 21.45 Salon orkest. 22.15 Gram.muziek. 22.30 „Langs wegen van Kunst en Schoonheid", causerie. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram. muziek. 10.00 „Kinderen en mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Cello en piano. 11.05 Voordracht. 11.25 Gram.muziek. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sportberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of Gram.muziek. 13.20 Gram.muziek. 13.30 Amusementsmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Cabaret. 15.50 Sport. 16.00 OrgeJ en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Muzikale cause rie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Meisjeskoor. 19.15 „Beurs en buikriem", causerie. 19.30 „Een sterk volk", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram. muziek. 20.30 „Benelux1', causerie. 20.40 „De Godsdienstige ontwikkeling in de jeugdjaren", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.45 Buiten lands overzicht. 22.00 Gram.muziek. 22.25 Ge sproken poriret. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram.muziek. (Advertentie, In New-York werd een opinie onderzoek gehouden, waaruit bleek, dat er in de eerste plaats belangstel ling bestaat voor het 2000-jarig be staan van Parijs. Over het algemeen bezoeken de New-Yorkers pas daarna het Engelse Festival. Voor het grootste deel van de Ne derlandse vrouwen is deze vraag niet belangrijk, want zij genieten volop van hun vacantie in eigen land. Oók als het onverhoopt een ochtend of middag regent. De gezelligheid in eigen kring doet de regen vergeten, terwijl moeder een heerlijk kopje koffie of thee schenkt. Natuurlijk van Niemeijer, want daar genieten allen van en voor moeder is er dan nog de waardebon op elk pakje koffie en thee voor het prachtige „Sa- fira"-tafelgerei Ook U kunt „dubbel" genieten van Uw kopje koffie en thee. De onover troffen kwaliteit van Niemeijer's pit tige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala- Thee en Princess-Thee voldoet U vol komen. Bovendien is U straks zonder enige kosten de gelukkige eigenares van het schitterende „Safira"-tafel- bestek U ontvangt de geïllustreerde ge- schenkenlijst direct franco thuis als U even een briefkaart schrijft aan Nic- meijer-Groningen. (Advertentie, Ing. Med.) in „bokser-prijzen" geïnteresseerd wa ren, bestellingen te krijgen tegen de oorspronkelijke prijzen. Teneinde deze laatste groep winkeliers enigszins te beschermen maar in hoofdzaak uiteraard om zichzelf te verdedigen kwam men tot de langzamerhand in Amerika als „algemeen erkend" be schouwde procedure van de door fa brikant en verkoper vastgestelde prijs. Verzet tegen „Fair-Trade" Er doen zich echter in de Verenigde Staten tal van economische krachten voor die nog steeds verankerd zijn in de vrijheidsgedachte. Er zijn tal van proefprocessen gevoerd tegen de „fair trade"-overeenkomst door organisaties en groepen wier standpunt (vaak ook terecht) luidde, dat deze vorm van prijsbeheersing in de eerste plaats niet in het belang van het publiek was en in de tweede plaats dat de industrie, door verkoopprijzen vast te stellen, ver buiten haar boekje ging. „De fa brikant heeft er niets mee te maken", kon men horen zeggen, „hoe wij hun artikelen verkopen zolang hij er maar zijn fabrieksprijs voor krijgt". Menig proefproces liep op niets uit. Maar, voornamelijk dank zij de be schikking over goede advocaten, is er één klager in geslaagd het oor te vin den van het opperste gerechtshof in den lande. Deze instantie, die zich daarbij louter baseerde op principiële en academische gronden en daarbij uiteraard geen rekening behoefde te houden met de algemeen-politieke of economische omstandigheden van dit tijdsgewricht, heeft de uitspraak ge daan, dat de prijsvaststelling door de industrie niet te verenigen is mèt de Amerikaanse grondwet. Prijzenoorlog P)EZE UITSPRAAK is het signaal voor de prijzenoorlog geworden. Het tijdstip had voor de grote warenhui zen nauwelijks op een gunstiger ogen blik kunnen zijn gekomen. De meeste dezer bedrijven hadden gedurende de afgelopen tien maanden, waarin infla toire krachten de grootste drijfveer waren geweest, alles ingekocht, waar op zij maar beslag hadden kunnen leggen. Deze neiging was nog versterkt door de vrees voor oorlog en de daar mee gepaard gaande schaarste aan consumptiegoederen voor het publiek. In eerste instantie had ook het pu bliek veel gekocht. De vrees voor de oorlog was ook daar de voornaamste drijfveer. Maar er was, uiteraard, een ogenblik van verzadiging aangebroken. En terwijl het publiek niets meer kocht, bleven de inventarissen van de warenhuizen toenemen. Volgens som migen zelfs: op onrustbarende wijze. De uitspraak van het opperste 'e- rechtshof was voor de warenhuizen dus een welkome gelegenheid om goederen te gaan lozen, door de prijzen te verlagen van artikelen, die oor spronkelijk door de „fair trade"-proce- dure voor prijsafslag gevrijwaard wa ren geweest, televisie-toetellen, die eerst ruim 200 dollar hadden gekost, zakten tot op ongeveer 100 dollar. Er waren koopjes te kust en te keur. Eén warenhuis in iedere stad behoefde slechts het woord „drastische prijsver laging" te adverteren, of de rest volg de het voorbeeld. Sommige manufac turers schreeuwden „verraad" en de machtige producenten van graag ge wilde artikelen (o.a. Parker vulpen nen) verklaarden, dat zij „uit straf" gee" nieuwe leveranties zouden doen aan bedrijven, die zich niet langer aan de vastgestelde prijzen hielden. Mp andere producenten, die zich meer en meer bevreesd begonnen te tonen voor .slapte", zagen in deze prij zenoorlog een ideale aanleiding om de productie weer in iets hoger tempo te hervatten, omdat er straks zeker weer nieuwe voorraden door de warenhui zen zouden worden gekocht. Middenstanders in de knel. Bitter ongelukkig waren echter de kleinere, zelfstandige winkels. Een wa renhuis, dat tegenover hoge vaste las ten doorgaans een behoorlijke omzet heeft, kon zich gemakkelijker veroorlo ven de prijzen te drukken en zelfs hier en daar oude winkelstukken tegen ver lies te verkopen, dan de kleinere lie den. Deze konden wel een paar pio- cent laten vallen, maar toch niet meer. De middenstandsverenigingen lopen de deuren van de regeringsbureaux plat, om een einde aan de prijzenoor log te maken. Het ar umen't daarvc r is. dat het aantal faillissementen bij de kleine winkelstand anders niet te overzien zal zijn en dat de midden stand zal worden „uitgeroeid" waar door de grotere bedrijven „het rijk alleen" zouden krijgen. Amerika dankt zijn economische bloei aan de kleine middenstand. De alarmkreten worden derhalve door Washington met een welwillend oor. aangehoord. En het kan niet zo heel lang meer duren, voor en aleer deze prijzenoorlog waarin reeds heel wat slachtoffers zijn gevallen tot een „wapenstilstand" en „vrede" zal z(jn geleid. 70. Jimmy Brown worstelde nu in de ware zin des woords met de gol ven. Hij schoot nog wel op, maar véél was het niet. Af en toe wierpen de rol lers hem meters terug. Het bootsmans maatje had in de kombuis een fles met hete koffie klaar gemaakt en daar een flinke scheut cognac aan toegevoegd. Hij gaf de fles aan Piet Potlood. „Laten we proberen hem die te geven", zei hij, „want ik geloof dat-ie een hartverster king nodig heeft". Piet Potlood knikte. „Schipper", riep hij, „stuur een beetje bij, dan zal ik hem die fles met koffie overreiken". De schipper bromde wat terug. Het viel ook niet mee in deze zee de remorqueur een andere koers te geven. „Hei Jimmy", riep Piet Potlood. „Let 's even op. We komen je wat ge ven". Jimmy Brown werd paars van woede toen hij dat hoorde. „Verstaan jullie geen Frans", schreeuwde hij. „Ik wil niets hebben, ik m o e t niets heb ben en voor de rest wou ik, dat julli» met z'n allen op de maan zaten". Het volgende ogenblik nam Jimmy een duik en was hij onder de golven ver dwenen. De Britse delegatie voor de olie besprekingen is gisteren in opdracht van de Perzische regering door de achterbuurten van Teheran rondgeleid. De burgemeester van de stad vergezel de Basil Jackson, de vice-voorzitter van de Anglo-Iranian op deze tocht. De Britse afgevaardigden zagen de vervuilde en vervallen krotten, waar- In ongeveer 500.000 inwoners van Te- VERBOND VOOR VEILIG VERKEER 111® Wegversmalling Geeft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. Het aantal ongelukken op de weg in de V.S. in deze eeuw zal aan het eind van dit jaar een miliioeti bedra gen, aldus heejt president Truman Woensdag tot de jaarlijkse conferentie voor de veiligheid op de weg mede gedeeld. Bij auto-ongelukken zijn bijna even veel Amerikanen omgekomen als in alle oorlogen in de Amerikaanse ge schiedenis, aldus de president. (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARY BURCHELL 26) Het was werkelijk lelijk van hem om te insinueren, dat Paul een niets nut was! Waarom was hij zo gemeen geweest? Dacht hij werkelijk, dat Paul's werk niet serieus was omdat 't met ontspanning had te maken? Of had hij er zijn eigen interpretatie van gegeven, omdat hem dat beter in zijn kraam te pas kwam? Norma zocht ver ward naar een antwoord op al deze vragen. Maar intussen legde Paul haar iets uit over zijn werk in het verleden en zijn plannen voor de toekomst en ze luisterde en maakte opmerkingen trachtte het vage gevoel van onbe hagelijkheid, dat het gedrag van haar voogd bij haar had gewekt, te verge ten. Weldra kwamen ze bij een open ge deelte tussen de bomen en hier stond Paul stil en toonde haar de verschil lende karakteristieke punten van de omgeving. Links beneden lag Bishopstone als 'n allerliefst stukje speelgoed en minder dan een mijl er vandaan wees Paul haar Munley Towers. „Ja, het is inderdaad nog veel mooi er dan Bishopstone". sprak Norma ern stig, alsof ze een opmerking beant woordde en Paul keek haar aan en lachte. „Had je dat niet verwacht?" „O jawel. Mijnheer Yorke had me dat al verteld en ook dat het huis in zijn familie is geweest. Ik geloof ?k geloof dat hij het erg naar vindt, dat het nu niet meer in de familie is". „O ja?" vroeg Paul onverschillig: hij had blijkbaar weinig belangsttelling voor eventuele grieven van Justin Yorke. s „Kijk, daar is de weg die we langs zijn gekomen". Norma keek gehoorzaam naar een bochtige weg, die verder niets bijzon ders vertoonde en beaamde, dat het interessant was omdat ze daar langs waren gegaan toen ze elkaar voor het -erst ontmoetten. „Waar gaat die brede weg rechts naar toe?" wilde ze weten. „Dwars over de heide en daalt dan aan de andere kant af naar Barnwol- me. Die wordt niet veel gebruikt. Ze maken een andere, lager-gelegen weg, maar die kun je van hieruit niet zien. Vroeger werd die hoge weg echter meer gebruikt, omdat er in die rich ting een kleine mijn werd geëxploi teerd. Toen ging het gerucht dat er daar gedurende de oorlog munitie werd opgeborgen en daarom vinden de men sen het veiliger om de andere weg te nemen. Zo komt het dat die weg, hoe wel veel beter geplaveid, vrijwel is verlaten". „Ligt er nu nog munitie?" vroeg Norma vol belangstelling. „Ja, dat geloof ik wel. Maar het is niet gevaarlijk", verklaarde Paul met een glimlach. Het ligt een heel eind weg en is door een aarden wal omge ven, weet je. Eén dezer dagen zullen ze fet wel opblazen". „Opblazen?" „Ja, met de nodige voorzorgsmaatre gelen natuurlijk, zoals afgezette wegen en een verbod om dichterbij te komen. Het is een methode als een andere om van verouderd ongewenst materieel af te komen". „Ja?" vroeg Norma aarzelend. „Mits je terrein natuurlijk uitge strekt genoeg is", gaf Paul vrolijk toe. „Maar we moeten weer eens terug". En hij reikte Norma zijn hand, blijk baar in de verwachting dat ze dan ge makkelijker zou lopen. Norma vond de aanraking van zijn krachtige, warme hand prettig toen ze bij een ongebaand, steil gedeelte van het pad kwamen en hoewel zijn huip niet strikt noodzakelijk was, maakte het contact haar gelukkig. Mevrouw Cantlin zei, dat ze prach tig op tijd waren daar ze juist het hoofdstuk van haar boek uit had. En zij deelden in deze kleine comedie door geen pijnlijke vragen omtrent de in houd van het boek te stellen en in plaats daarvan van hun wandeling te vertellen. En daarna genoot Norma van de avond. De Cantlins waren ongetwijfeld vlotte mensen. Zij genoten beiden op een vriendelijke, verdraagzame wijze van het leven en waren volko men bereid Norma een plaatsje in hun bestaan in te ruimen. „Je zou hier gelukkig kunnen zijn zonder er moeite voor te hoeven doen", dacht Norma. Niet dat ze niet volko men gelukkig was op Bishopstone. Ze was daar zelfs bij wijlen stralend ge lukkig. Maar met het hinderlijke ge voel, dat dit geluk haar ieder ogen blik kon worden ontnomen en zij in een eenzaamheid, die ze eenvoudig niet zou kunnen verdragen, zou ach terblijven. De Cantlins echter straalden een natuurlijk, gemakkelijk geluk uit. Op Fairlee behoefde men zijn woorden en daden niet zorgvuldig te wegen. Gis teren was het hier vast even gezellig en morgen zou het er weer zo zijn. „Dat is de juiste manier van leven, geloof ik", dacht Norma. „In ieder ge val is het heerlijk voor je zenuwen". En toch, toen het tijd werd om naar Bistopstone terug te keren en Paul de auto haalde om haar weg te brengen, vlogen haar verlangen en verbeelding sneller dan Paul kon rijden, vooruit naar het huis waarin ze zo gevaarlijk gelukkig was. Paul reed ditmaal tot voor het huis, maar weigerde binnen te komen en Norma drong er niet ver der op aan. Juist het feit, dat hij er zich zo geamuseerd bij neerlegde dat haar voogd niet op hem was gesteld, herinnerde haar pijnlijk aan zijn on rechtvaardige beoordeling van Paul. En ze dacht: „Dat moet ik recht zet ten". Ze zag er wel wat tegenop haar voogd aan te vallen op een punt waar van ze wist, dat hij ongelijk had. Ze wilde de pas-herwonnen harmonie tussen hem niet weer verstoren. Maar Paul was zo aardig en lachte haar bij het afscheid zo hartelijk toe, dat ze vond dat er recht moest geschieden en het haar voogd goed moest worden duidelijk gemaakt, dat hij het recht niet had Paul een „lichtzinnige niets nut" te noemen. Haar besluit hield stand, terwijl ze de grote hal doorliep en zelfs nog toen ze de deur van de verlichte zitkamer bereikte. Daar stond ze stil. Het was bijna een herhaling van het tafereel zoals ze hem de eerste keer had gezien, behalve dat hij ditmaal zat in de zachte glans van lamplicht in plaats van de ondergaande zon En deze keer stak hij, toen hij haar zag, zijn hand uit zonder iets te zeggen en was de uitdrukking van zijn gezicht in plaats van koud en cynisch, harte lijk en vriendelijk. (Wordt vervolgd.) heran zijn gehuisd est. De tocht was kennelijk bedoeld om de herhaalde verklaringen van premier Mossadeq, dat de nationalisatie van de olie industrie uitgevoerd wordt ten voor dele van de arme Perzische bevolking, te onderstrepen. Jackson noemde de toestand in de achterbuurten ontzet tend. De Perzische premier heeft gister avond verklaard, dat Perzië jaarlijks 120 millioen pond sterling zal verdie nen met de genationaliseerde olie industrie. Dit bedrag is achtmaal zo hoog als het inkomen, dat het land thans uit zijn oliebronnen ontvangt, aldus de premier. Het te Abadan verschijnende dag blad van de Anglo-Iranian heeft gis teren van de militaire gouverneur op dracht gekregen, over de Anglo- Iranian voortaan te schrijven als over „de voormalige olie-maatschappij". Indien hieraan geen gevolg wordt ge geven, zal de uitgifte van het blad worden verboden. Voot' hèttt op Vdfle/ïhicj OOK IN «ROTE LUXE DOZEN VAN 50 STUKS (Advertentie, Ing. Med.) Onderduikadres en valse pas Vier maanden gevangenisstraf heeft de Amsterdamse politierechter gisteren opgelegd aan de 35-jarige redactie- secr. van De Linie, mr. A' Th. M. M. Deze heeft eind 1946 en in de eerste maanden van 1947 de voormalige SS- oorlogscorrespondent W. A. M. Sassen, uit Breda, een onderduikadres ver schaft en hem zelfs aan een gestolen en vervolgens vervalste pas geholpen, zodat hij naar het buitenland kon ont snappen. Sassen is in Mei 1947 naar Ierland gevlogen en bevindt zich thans in Buenos Aires. Uit het verhoor van de bij deze zaak betrokkenen bleek, dat Sassen reeds in 1936 met de NSB sympathiseerde. Hij meldde zich voor het Oostfront, schreef artikelen voor verschillende kranten en vervaardigde later voor de Duitse radio hoorspelen. In October 1944 werd hij benoemd tot hoofdre dacteur van de Telegraaf, doch reeds enkele weken later arresteerde hem de S.D. Na de bevrijding werd hij ge ïnterneerd, maar ontsnapte eind 1945 uit het kamp te Alkmaar, vluchtte naar Antwerpen, onderging in België een gevangenisstraf en keerde in 1946 naar ons land terug. Hij wendde zich tot de redactiesecretaris van de Linie, mr. Mertens, om hulp. De mannëh waren goed bevriend. M. vond een onderdak voor Sassen bij de ouders van zijn assistente. Sassen heeft zich tijdens zijn verblijf hier te lande bezig gehouden met po gingen, om een organisatie van oud- SSers op te richten. Deze moesi aan slagen plegen op de autoriteiten van de bijzondere rechtspleging. Voorts heeft de man artikelen voor De Linie geschreven, die mr. M. in ontvangst nam en ter redactie van het blad af leverde. De journalist K. G. Breyer, tijden, de oorlog soldaat in het Duitse leger en als zodanig gedeserteerd, had voor Sassen gevoelens van grote bewonde ring en stal op het kantoor van de Linie, uit de zak van een der em ploye's, een paspoort, dat hij Sassen in handen wist te spelen. De officier van justitie eiste tegen mr. Mertens zes maanden gevangenis straf, tegen zijn assistente vier maan den .Vonnis tegen mr. M. vier maan den, tegen de assistente 25 boete en een maand voorwaardelijk met drie proefjaren. To-t deze straf was de journalist Breyer reeds eerder ver oordeeld. Dader bekent volledig De Poolse vrouw, die Dinsdag zwaar gewond in haar woning in de Paul Krugerlaan in Den Haag werd aange troffen, is Woensdag overleden De Littauer J. D., die van de aanslag werd verdacht, werd in uitgeputte toe stand langs de spoorlijn onder Schie dam gevonden. De man heeft in het ziekenhuis te Schiedam bekend, dat hij zijn vroegere vriendin neeft neer gestoken. Hij heeft reeds enige tijd in een inrichting voor geesteszieken doorgebracht. Voorlopig neemt de po litie dan ook aan, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering heeft ge handeld. In het bedje van het kind is een Engels spaarbankboekje gevonden met een Littaus briefje erbij, waarin werd medegedeeld, dat het geld voor het kind zou zijn, wanneer D. er niet meer was. 29. Pim staat verbijsterd temidden van de grote menigte op het plein voor het raadhuis. Er is voor hem geen ontsnappen mogelijk. En hij begrijpt helemaal niet, wat er aan de hand is. Kon iemand hem toch maar even in lichten. Gelukkig hebben Pom en Pam kans gezien om door de menigte heen te dringen en snel fluisteren ze hem het hele verhaal in zijn oor. „We wil den een grapje met je uithalen!" „Ja, maar we dachten niet, dat iedereen die foto's voor echt zou aanzien!" Pom en Pam praten maar door elkaar en Pim snapt er eerst nog niet veel van. „Welke foto's? Waar heb je het toch over!" „Ach, die foto's van- jou in de krant! Die hebben wij gisteravond laat, toen jij met Moeder naar Buldog- stad was, over alle aanplakbiljetten heengeplakt!" Langzamerhand dringt de hele waarheid tot Pim door. „Nou, daar hebben jullie wat moois met mij uitgehaald" zucht hij „Straks maken ze mij hier nog burgemeester en wat dan?" Maar ze hebben geen tijd meer om verder te praten, want de deur van het raadhuis gaat open en de oude burgemeester treedt naar buiten. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer KLAAS NOTTELMAN, in de ouderdom van ruim 77 Jaar. Alkmaar, N. NOTTELMAN— DE JONG. Almelo, M. E. NOTTELMAN. Amsterdam, E. M. PIJL— NOTTELMAN. J. H. G. PIJL. NIENKE. TRUUS. St. Maartensbrug, A. R. NOTTELMAN. Alkmaar, R. A. NOTTELMAN. Alkmaar, 13 Juni 1951. „Huize Westerllcht". De crematie zal plaats hebben a.s. Zaterdag 16 Juni te Westerveld, voorm. half elf. Vertrek va* -„Huize Westerllcht" om 9.15 uur. Arts t$ Mini afwezig GEVRAAGD: COÖPERATIE ALKMAAR en OMSTREKEN Rochdalestraat Alkmaar KRAAMVERZORGSTER b. z. a. Br. o. no. A 134, bur. v. d. hi. WERKSTER GEVRAAGD voor 2 ochtenden per week. Geestersingel 31. Voor licht inpakwerk op de verpakkingsafde ling van de Fa. H. W. HOLSMULLER wordt gevraagd: Aanmelden: Voordam 16 Gevraagd flinke halfwas Brood- en Banketbakkerij Dijkgraafstraat 29 Jongeman, zoekt eenv. net liefst in Chr. gezin. Brieven onder no. A 136 bur. v. d. bl. WONINGRUIL Kleine woning bevat: Kamer, gang, keuken, slaap kamer, zolder, voor en ach tertuintje. Huur f 3.50 p. w. Ruilen tegen woning met 2 a 3 slaapkamers. Huur tot f 6.per week. Br. o. no. A 135, bur. v.d. bl gram 1.70 1.80 1.90 1.70 1.80 1.60 1.60 1.50 5.50 5.00 6.50 7.50 per 500 Doorr. Ossenlappen Mag. Ossenlappen Riblappen Schouderkarbonade Ribkarbonade Saucjjsen Doorr. Vark. lappen Gehakt, half om half ZVs kg Rauw Ossenvet IV2 kg Rauwe Reuzel 2Vi kg vet rookspek ZVi kg mag. rookspek Als extra reclame: 200 gr. ham 200 gr. pekelvlees 200 gr. ontbijtspek 200 gr. boterhainworst 200 gr. tongworst 1.00 0.90 0.70 0.60 0.50 PRIMA DUIVENVOER „Super" per Kilo 55 cent „Extra" 60 cent GEMENGD GRAAN per Kilo 48 cent GRAAN VOOR JONGE DUIVEN per Kilo 48 cent KUIKENZAAD per Kilo 65 oent Sluis' Ochtend en Sluis* Op- fokvoer klppengrlt (prima samenstelling) p. pak 25 ct Kuikengrit per Kilo 25 cent OUDEGRACHT 25 Tel. 2878 Alkmaar VA WO Gez en ger. bad Hee Iets gev aan A Vlo fr

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6