Gerard WORM „vaderdag" Stad en Omgeving AGENDA Badcostuums Strandkleding Badmantels Shorts SPAAR Voor velen het einde van het huisvesting-probleem Wandelaars genoten van het Polderland Het kegelconcours te Schagen De „Gedemobiliseerden-woningen" Voor wat zonlicht moet extra betaald worden Alles is keurig verdeeld HOEK HQUTTIL De avondvierdaagse wordt een succes F* GE BR, KAAL Leerzame demonstratie voor de kappers Het -Indola-wonderioesiel Gecombineerde biinden- collecte ZATERDAG, MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG Tevens op alle voorradige Zomerstoffen 10% en 20% KORTING De uiislagen van gisteravond 17 Suni Onze Herenmode afdeling heeft diverse leuke en practische cadeaux voor „HEM" De kaasmarkt Korenbeurswedstrijden in de muziektuin Gevonden voorwerpen Zwemwedstrijden voor de Alkmaarse scholen VRIJDAG 15 JTTN1 1951 Sedert kort zijn de twee eerste blokken woningen „Rochdale" door een groot aantal gezinnen betrokken. Binnen enkele weken zal ook het derde blok betrok ken worden. Gisteren bestormde een geheel bataljon jonge huisvrouwtjes, soms versterkt met op schoonmaken beluste vriendinnen, het derde complex, om met ragebol en bezem de woning van alle stof, losse cement en kalk te ontdoen. De nieuwaangekomenen benijden hun toekomstige overburen, die reeds „op stel" zijn, in het geheel niet. Want wat is er voor een aanstaande huisvrouw heerlij ker dan het gereedmaken van het huls? En dan vooral een huis, waarop zo lang is gewacht. Goed, het betreft hier woningen voor gezinnen van gedemobili seerde militairen, die bij de huisvesting voorrang kregen. Maar verschillende hunner waren reeds enkele Jaren getrouwd en woonden bij familie of kennissen in, eii ondervonden daar alle narigheden, die gewoonlijk aan het samenwonen verbonden zijn. Andere jonge paartjes moesten hun huwelijk maanden en maanden uitstellen, omdat men bij het woord „hulsvesting" onmiddellijk ook moet denken aan „probleem". En dan zijn vier van die enorme blokken, bla kerende in het zonlicht, een hemel op aarde. schikt niet over een tuin enz. Er moet een speciale studie voor nodig zijn ge weest om ieder eerlijk zijn portie ruimte te geven. Klachten over deze verdeling hoort men dan ook niet. Waar wel bezwaren tegen bestaan, dat is de huur, die voor de meeste van deze nog beginnende gezinnen te hoog ligt. Men hoopt en verwacht evenwel, dat over enige tijd tot verlaging van de huurprijs kan worden overgegaan. De onvoorziene onkosten voor de beginnende huishoudens zijn hoger dan normaal. In vrijwel alle huizen zal binnenkort nieuw behang moeten komen, omdat het oude door de vochtigheid van de muren is uitge slagen. Dit geldt dikwijls ook voor de vloerbedekkingen. Optimisme Het bezwaar van zo hoog boven de stad te wonen voor velen, die hui zen van niet meer dan twee verdie pingen gewend zijn immers iets ge heel nieuws wordt over het alge meen niet gevoeld. Goed, men mist een knus achtertuintje, de drukte van de straat. Het valt niet mee altijd de trappen op te klauteron, maar hierin schikt men zich verbazend gemakke lijk. Een enkeling vindt het zelfs een voordeel, zo echt vrij hoog in dc lncht te zitten en van het waarlijk prachtige uitzicht te genieten. Dit doet optimistische verwachtin gen koesteren, want op de duur zal het ook voor Alkmaar noodzakelijk worden voornamelijk hoogbouw toe te passen. De grond wordt kostbaar in Nederland. Betaald zonlicht Hadden we het hierboven over de verdeling van de ruimte, het is even zeer opvallend hoe zorgvuldig de huurprijzen gecalculeerd zijn. In één blok zijn er bijvoorbeeld niet minder dan vijftien verschillende huurwaar den, bepaald naar allerlei factoren, zo als de ruimte, een balcon al dan niet enz. Het tuintje-in-de-toekomst voor de duplex-bewoners zal hen zestien cent per week gaan kosten. De water leiding kost ongeveer veertig cent per week. De bewoners van de twee eerste woningcomplexen voelen zich reeds geheel thuis, nu ze een paar maanden de tijd hebben gehad om te wennen, We hebben een aantal van deze reeds gevestigde gezinnen bezocht teneinde ccn indruk te krijgen van de omstan digheden waarin deze mensen ver keren. Over het algemeen kan men zeggen, dat een vrouw een klein wonder op zichzelf is; zo verbluffend efficiënt hebben zij de woningen ingericht. Men heeft in dc „gedemobiliseerden-wo- ningen" nu eenmaal geen overdadige ruimte. Van elke kubieke decimeter is dankbaar gebruik gemaakt. Maar on danks deze omstandigheid zagen dc nieuwe bewoners kans al hun glan zende spulletjes, waaronder natuurlijk veel Indische souvenirs, beelden, doe ken, schilderstukjes enz., te plaatsen. In de kleine keukentjes hebben ze in ruime mate extra plankjes aange bracht om de potten, pannen en bus sen een plaats te kunnen geven. Geen ketting-meubelen Er werd enige tijd geleden een grote propaganda-actie gevoerd voor de zo genaamde „ketting-meubelen". Dit zijn ameublementen, die in gedeelten ge leverd kunnen worden, al naar gelang de ruimte in de toekomstige woning toestaat. Deze ameublementen waren zeer modern uitgevoerd in blank eiken cn berken, terwijl de afmetingen ge heel aan de eisen van woningen als achter Rochdale waren aangepast. Merkwaardigerwijze heeft bijna geen der hier wonende gezinnen een der gelijk ameublement aangeschaft. Wel had men over het algemeen gezorgd voor niet te grote meubelen. Zo geven de kamers, die bijvoorbeeld in de duplex-woningen ternauwernood vier bij vier meter groot zijn, toch een in druk van ruimte, wat in niet geringe mate te danken is aan het vrijwel on beperkte uitzicht over het land. Toch dankbaar Wat verschillende huisvrouwen als een. groot bezwaar aanvoelen is, dat hun keukens geen vensters hebben, waardoor altijd bij kunstlicht moet worden gewerkt. Maar steeds voegt men bij dergelijke klachten de opmer king, dat men ondanks alles toch zo dankbaar is voor deze weelde: een eigen huisje. De bewoners van de „Du- plexen", die uiteraard de minste ruim te hebben, voeren nog andere klach ten aan. Dc was moet steeds binnenshuis worden gedaan, omdat men niet de beschikking heeft over een balcon of tuin. Wei krijgen deze gezinnen een klein tuintje vóór het huis, maar be zigheden als wassen e.d. kan men daar niet verrichten. In de toekomst kan dit beter worden, als bet gebrek aan huizen niet zo nijpend is. Dan immers zullen do duplex-woningen worden vergroot. Maar dat dit nog jaren zal duren is wel zeker. Voorlopig konden alle gezinnen van gedemobiliseerde militairen, die vóór het aflopen van de termijn een aanvraag voor een woning indienden geholpen worden, of uit zicht krijgen op ccn eigen home in de nabije toekomst. Verdeling Men verbaast zich bij een bezoek aan het woningcomplex telkenmale over de manier waarop de beschik bare woonruimten zijn verdeeld. Er is gerekend op gezinnen van alle groot ten: van twee tot zes personen. Wie een balcon heeft, bezit dikwijls geen bergruimte op de zolder. Wie een du plex bewoont heeft dikwijls juist een grotere bergruimte op de bovenste verdieping. Wie een balcon heeft, be- (Oatleeod aan onza Advertentie-rubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Havenmelodie (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Mijn vrouw is edelachtbaar (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het kind dat haar gegeven werd (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Ha venmelodie (18 jaar); Harmonie Thea ter, 7 en 9.30 uur: Mijn vrouw is edel achtbaar (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Vrouwenkamp Borneo (18 jaar). Gulden Vlies, 7.15 uur: Voordracht oefening door de leerlingen van Jan Couvêe. Sportpark, 3 uur: Grote draverijen. (Advertentie. |Jig. Metl.) Ja. zelfs het zonlicht moet men be talen, hoe gedegen bet spreekwoord „Voor niets gaat dc zon op", ook l|jkt. De mensen, die zich aan de zonkant van de blokken bevinden betalen voor dit extraatje vijf en zeventig cent per week meer dan degeen, die niet van dit voorrecht geniet. Toch accepteert men dit als volkomen normaal en bil lijk. Alleen vraagt de toch altjjd economische huisvrouw zich af, of men in dc wintermaanden een bepaald bedrag krijgt terugbetaald met betoog op de koude wind, die dan op de ra men staat. Goede geest is belangrijk Zo zijn er tal van ondergeschikte dingen, die 'letterlijk of figuurlijk een wolkje voor de zon vormen. Maar steeds is men toch dankbaar voor het voorrecht een eigen huis te bewonen. De bewoner van een der kleinste hoek jes in één der grote gebouwen zei zelfs: „Iemand, die hier niet tevreden is verdient in een tent te moeten slapen. Doordat men eigenlijk leeft als in een kazerne hangt er voor de mensen zelf veel van af hoe de sfeer in een bepaald blok is. Men leeft dicht op el kaar. Het sous-terrain wordt gezamen lijk gebruikt, evenals de trappen en de bergruimte op zolder. Men kan in 's buurmans brievenbus zien van wie hij post ontvangt enz. Maar blijkbaar beseffen de mensen zelf duidelijk, dat van een goede verstandhouding en we derzijds begrip veel, zo niet alles af hangt. Het is aanpassen in elk opzicht in deze omstandigheden. (Advertentie, Ing. Mcd.) Het parcours van de tweede avond van de Avondvierdaagse voerde giste ren langs igroene weiden, langs slo ten en vaarten met hoog opgeschoten rietkragen, waartussen enthousiaste vissers met een oog knipten naar al die levenslustige wandelaars cn met het andere oog hun dobber in de ga ten hielden. Voor de organisatoren van de Avondvierdaagse in Alkmaar is het zonder twijfel een dankbare taak deze trajecten uit te stippelen. Het is im mers mogelijk rond de Kaasstad voor iedere avond een volkomen ancjer par cours uit te zetten. Was het gisteren het polderland dat met zijn stille pracht de deelnemers in verrukking bracht, vanavond zullen zij hun schre den zetten onder het lover van het Heilooërbos. De start is weer op het Waagplein bij café „Tom" en via de Magdalenenstraat, Nieuwesloot, Lau- rensstraat, Koorstraat. Ritsevoort, Wil- helminalaan, Krpislaan en Westerweg gaat het naar de Runxputte in Heiloo. Via Hoogeweg, Rijksstraatweg, Raad huisstraat en Heerenweg gaan de wandelaars weer naar het Heilooërbos en Bloekhovepark. Via de Nieuw- poortslaan, Kennemerstraatweg, Em- mastraat. Zilverstraat, Ridderstraat, Payglop, Langestraat en Houttil arri veert men weer op het Waagplein waar in café „Tom" de kaarten worden af gestempeld. Zaterdagmiddag worden de cjuinen opgezocht. Langs de kortste weg wordt naar de Dorpsstraat in Bergen gewan deld. Hierna volgt men de Breelaan tot Duinvermaak, om vervolgens langs <fe straatweg naar het pompstation te wandelen. Via de nieuwe wég naar Schoorl, Heerenweg, Postweg en Duin weg arriveren de deelnemers weer in Bergen. Door de mooie Sparrenlaan, Sluislaan, Meerweg, Groeneweg, Ber- gerweg, Scharloo, Zevenhuizen, Lange straat en Houttil wordt het eindpunt van de laatste etappe bereikt. Na dit laatste traject zullen de deelnemers weer eens te meer zijn overtuird dat de omgeving van Alkmaar rijk aan natuurschoon is en dat het op een mooie zomeravond zeker waard is nu en dan eens de stadslucht voor de frisse buitenlucht te verwisselen. WTtJOenUWGEZONOHEib! meteen STOFZUIGER van-. (Advertentie, Ing. Mcd.) In café London was gisteravond een groot aantal Alkmaarae kappers bij een, toen daar onder auaplelen van de afdeling Alkmaar der Nederlandse bond van technische clubs voor het kapperabedrljf demonstraties vp vak gebied werden gegeven. De Alkmaarse club, die zich sedert haar oprichting, In Maart van dit jaar, zeer actief heeft getoond, had de lands kampioenen herenkapper van 1950 en 1951, de heren Ducardus en Koning uit genodigd voor het geven van demon straties. Op deze wijze hoopte men de veertig anwezige herenkappers een in druk te geven van hetgeen de meest prominenten uit de kapperswereld met kam, schaar en tondeuse presteren. Men verwacht uiteraard, dat hetgeen deze avond geleerd werd de aanwezi gen tot voordeel zal strekken, hetgeen wederom de cliëntele van de Alkmagrse kappers ten goede komt. De bekende Nederlandse firma In- dola, die op het gebied van accessoires voor dameskappers een wereldnaam hééft, verzorgde de instructie voor da meskappers. Hiertoe was een der mo dernste apparaten van de fabriek, de Indola-universal opgesteld. Dit toestel is momenteel het eerste en enige in Europa en verenigt de mogelijkheden van vier anders aparte appara ten in zich. De voorzitter der Alkmaarse club, de heer Kalksma, opende de bijeenkomst, die een feestelijk karakter droeg, omdat ze de laatste van dit toch al verlate seizoen is. Daarna was de daad aan dé twee kampioenen en de vertegenwoor diger van Indola. De bijeenkomst was vooral voor de herenkappers van grote betekenis. Er waren twee modellen uitgekozen die een verwarde bos haar, vol weerbarstige krullen door de twéé grootmeesters lieten omvormen tot een werkelijk zeer beschaafd kapsel. De Indola-universal bewees in feite zelf de mogelijkheden, die dit toestel heeft. Het bezit buiten-, binnen- en voorverwarming, alsmede mogelijkhe den voor „lauwe" permanent. Het is een wonder van vernuft. De heer Van Heel, eveneens van „Indola" hield een leerzame causerie over het ontstaan en de ontwikkeling van de permanent wave, die voor vijftig jaar. door de Duitse pruikenmaker Nessier werd uit gevonden. Diens systeem was geba seerd op verhitting door gas. Toen het electrische element werd ontdekt maakte men compacte machines, die uiteraard grote mogelijkheden hadden. Na 1945 volgde de tijd van de „koude" permanent, waarbij chemische stoffen werden gebruikt. Door verzwakking van de chemische stoffen en juiste electrische verhitting, die te regelen was, kwam men naderhand tot een systeem, dat een betere contrfile over de behandeling waarborgde. Na de demonstraties bleven de aanwezigen nog lang bijeen om het vele nieuwe en leerzame, dat dezè avond geboden had, te bespreken. De Alkmaarse technische club heeft de bedoeling in September met twee wekelijkse bijeenkomsten te beginnen, waar cle coiffeurs onder toezicht van een adviseur allerlei problemen krij gen te behandelenteneinde hun vak kennis op hoger peil te brengen. De kwaliteiten van deze avond en de geestdrift der toeschouwers rechtvaar- digert hoop op een goede toekomst voor de nog zo jonge club. „De fakkels bijeen" is de zinspreuk van de Stichting Christelijke Blinden hulp, gevestigd te Amsterdam, Plan tage Middcnlaan 64. Deze stichting vormt het gemeen schappelijk collecte-orgaan van ver schillende bekende grote instellingen op het gebied van blindenzorg. Het streven om het aantal collecten te beperken vindt een doeltreffende verwezenlijking in het optreden van deze stichting. B [inden zonder onderscheid van ge zindte of herkomst, vrouwen en man nen, jongelieden en kinderen zowel als volwassen, vinden liefdevolle en des kundige verzorging in de door haar' vertegenwoordigde instellingen. Voor Alkmaar zal de collecte mor gen, Zaterdag 16 Juni, worden gehou den. De financiële nood is groot. Vele blinden staan op de wachtlijst om ge plaatst te worden. Geeft dus met milde hand, opdat dit werk kan doorgaan en uitgebreid kan worden. STOFFENHUIS KOUSENBAR IANQESTRAAT 103 TELEFOON 4326 ALKMAAR (Advertentie, lag, Med.). De uitslagen van het gisteravond tè Schagen voortgezette kegelconcours waren als volgt: Korps dames, afd. a: WIK, Alkmaar, 1380; afd. b: Vredelust, Schagen, 1398; afd. c: Rollend Raadsel, Alkmaar 1275. Korps heren, afd. a: Koekoek, Alk maar, 1551; afd. b: OZEK, Alkmaar, 1488; afd. c: Met z'n. tienen, Alkmaar, 1398. Persoonlijk, dames, afd. ai mevr. Van Spanje, Alkmaar, 300; mevr. G. de Haas, Schagen, 299; mevr. Berkhout, Alkmaar, 278; afd. b: mevr. De Boer, Alkmaar, 282; mevr. Neefkens, Alk maar, 271; mevr. Metselaar, Alkmaar, 271; mevr. Roggeveen, Schagen, 269; mej. Nells, Alkmaar, 266; mevr. Mul- LANGS STA AAI ALKMAAR (Advertentie, Ins. Med.) Ofschoon het dreigende, dikke wol- kenpak geen enkele zonnestraal door liet, waren er hedenmorgen toch nog vrij veel vreemdelingen op de kaas markt. Het fleurige beeld van zomer- pakken én elegante toiletten ging ech ter verloren onder de regenjassen, die vrijwel allen uit voorzorg hadden aan getrokken. Tot degenen die zich van het sombere weer niets aantrokken, be hoorden twee groepen van tezamen on geveer zeventig plattelandsvrouwen uit Drente, die na hun bezoek aan de markt naar de boerderij van de heer Frans gingèn, om ér naar het kaasma ken te'kijken. De heer Spaanderman heeft in sa menwerking met de dienst van Open bare Werken een zeer goede handlei ding voor de touristen vervaardigd, die vrijwel alle bezienswaardigheden in de stad vermeldt. Het is een plattegrond van de stad waarop met opvallende, rode cijfers alle plaatsen zijn aangege ven die een bezoek waard zijn. De gids is geschreven in het Nederlands, Engels en Frans en zal nog worden aangevuld met Duits, Zweeds en Espe ranto. Er was hedenmorgen 50,000 kg kaas ter markt aangevoerd- Er waren zeven stapels kleine boerenkaas a f 2.02 en dertien stapels fabrlckskaas a f 1.90. De handel was in overeenstemming met het weer: matig. Dinsdag waren te Bodegraven 254 partijen aangevoerd. De prijzen waren lc soort 2.22—2.32', 2e soort 2.15— 2.21, exra tot 2.48 met een flauwe handel. Op de kaasmarkt in Woerden waren Woensdag 357 partijen aangevoerd. Voor le soort werd 2.22—2.28 be taald ,voor 2e ïoort 2.16—2.20, voor zware tot 2.37. De hendel was flauw. Gister waren er in Gouda 317 partijen, le kw. 2.21—2.28^2e kw. 2.14- 2.20, extra kwaliteit 2.45 met een matige handel. VERLOTING VOOR „NAZORG" Voor de verloting voor de Nazorg die op de Laat georganiseerd is Is een poppenhuis beschikbaar gesteld door d© heer Harderwijk. Het is ge- exposeerd in de schoenhandel van de heer J. Mulder, op de hoek van de Schoutenstraat waar nog meer prijzen ten toon gesteld zijn. De diverse win keliers stellen loten beschikbaar bij aankoop ter waarde van een gulden. Vanavond wordt in het turnlokaal aan de Schoolstraat een aanvang ge maakt met de jaarlijkse Korenbeurs wedstrijden. De keurturners van de Kring Alkmaar en Omstreken zullen' daar hun verplichte oefeningen afwer ken, daar het niet mogelijk is alle oefe ningen op Zondagmiddag te verwer ken. Helaas zijn de openingswedstrijden niet voor het publiek toegankelijk, daar Alkmaar nu eenmaal geen gym nastieklokaal rijk Is waar men publiek en turners te zamen kan brengen. De kenzeoefeningen van 'dc keurturners (sters), ongetwijfeld het fraaiste deel van de wedstrijden, kan men echter Zondagmiddag ln de Muziektuin be wonderen. Zaterdagmiddag komen, eveneens in de Muziektuin, de lagere graden en de adspiranten aan het woord. Het spreekt vanzelf dat ook deze wedstrijden voor het publiek toe gankelijk zijn. der, Schagen, 261; mevr. V. Uitert, Alkmaar, 259; mevr. Langedijk, Alk maar, 256; afd. c: mevr. Kleen, Alk maar, 297; mevr. Peetoom, Schagen, 290; mevr. Volten, Schagen, 279; mevr. Ra ven, Schagen, 261; mej. v. d. Eem, Schagen, 250; mevr. Neijsen, 250; mevr, Kooyman, Alkmaar, 240. Persoonlijk, heren, afd. a: J. Eickholt, Alkmaar, 330; A. Köllmann, Alkmaar, 328; M. de Haas, Schagen, 320; G. v. d. Post, Alkmaar, 316; afd. b: N. Oosterum, Alkmaar, 329; C. Stuijfbergen, Alkmaar, 321; J. Witte, Alkmaar, 314; B. Willers, Alkmaar, 317; Q. Jonker, Alkmaar, 313; G. Nieuwveen, Alkmaar, 310; G. Kie- bert. Alkmaar, 310; H. Schoonhoven, Alkmaar, 307; afd. c: M. Witte, Alk maar, 310; S. Schaaf, Alkmaar, 306; J. Kamp, Schagen, 301; A. Schellinger, Alkmaar, 299; K. Schouten, Schagen, 297; C. Kayer, Alkmaar, 296; T. Ouwens, Bergen, 296; C. van Zon, Bergen, 288; A. Goudsbloem, Alkmaar, 287; Achtenprijs: G. Kiebert, Alkmaar, 14/8; Zeve'nprijs: K. H. Holtrop, Scha gen, 10/7; Zevenprijs dames: mevr. De Boer, Alkmaar, 11/7; Zessenprijs: mevr. C. Neefkens, Alkmaar, 14/6. Gisteravond werd weer een attractie ve kegelavond gehouden, met pracht- series van de heren J. Eickholt, A. Köllmann, N. Oosterum, M. Wille en C. Schaaf, allen te Alkmaar. Enkele bleven helaas beneden hijn kunnen, o.a. K. Groot en C. Kleen, die niet op dreef konden komen. Hedenavond, de laatste avond, ver wacht men zeer sterke clubs, o.a. De negen jagers, ZEKZ en de Houthalers. Dit belooft ook weer een mooie avond te worden. Gevonden over het tijdvak van 7— 13 Juni 1951 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar op ka mer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag! Twee sleutels, sleutelbos, bruine ceintuur, stofjas, fietssleuteltje, lips- sleutel, sportbroekje met bijbehoren, halsketting, sleuteltje, fietssleutelje, sleuteltje, doos met inh., mandje, speel goeddiertje, etui, zakje met inh., cein tuur, duimstok, halsriem, zwembroek, jongensbroek, rozenkrans, potloodhou der, etui met inh., autoped, vissnoer, strijkbout, kindertasje, kinderschoen tje, zonnebril, tabel in etui. Als gevonden bij het Bureau van Politie zijn aangegeven en op de daar bekende adressen te verkrijgen: gelds bedrag, verkennersrlem, zakmes, sleu tel, geldsbedrag, vulpen, gymschoenen, kindertuig, vulpotlood, Rinderschepje, portemonnaie met inh., zakmes, pdr- temonnaie, actetas, portefeuille, porte monnaie, badhanddoek en zwembroek, bal, portemonnaie, broche, badmuts, schooltas, halsketting, gele blouse, da mes reticule met inhoud, geldsbedrag, twee gordijnen, horlogeketting, vul potlood, portemonnaie, vulpen, ringe tje, een zak met inhoud, kindertasje, vulpen. Waarschijnlijk op 7 Juli zullen de jaarlijkse zwemwedstrijden voor de Alkmaarse schooljeugd een aanvang nemen. Nadat 's morgens de leeflingen der lagere scholen elkander bekampt hebben, zullen 's middags de scholieren van het voortgezet onderwijs de strijd wagen. Elke school schrijft met niet meer dan tinwtig leerlingen in. Voor de schoolprijs moeten minstens <}rie deelnemers uitkomen, terwijl ieder slechts aan één individueel nummer mag meedoen. JONGETJE OVERREDEN Doordat gistermiddag een vijfjarig knaapje plotseling tussen een wach tende file auto's bij de Friese brug de weg overstak en weinig of geen acht sloeg op het verkeer, werd hij aange reden door een fietser. Het achterwiel van 't rijwiel ging over zijn lichaam pje. Met een gebroken been moest hij in het Centraal Ziekenhuis worden op genomen. Er is geen proces-verbaal opgemaakt. KENNELIJK ONDER INVLOED In de afgelopen nacht omstreeks 2.30 uur heeft 4e politie een automobilist aangehouden, die onder 'n zodanige in vloed verkeerde van alcoholhoudende dranken, dat hij niet geacht kon wor den naar behoren zijn motorvoertuig te kunnen besturen. Zowel dé man als de auto werden naar het bureau over gebracht. kun U nog gireren, na 1 Juli gaan onze kwitanties, verhoogd met 0.15 incassokosten de deur int. Wilt U dus Uw abonnement voor het Se kwartaal 1951 betalen, stort dan 5.15 op postrekening 187294 t.n.v. Alkmaarsche Courant te Alkmaar, Wij danken U bij voorbaat voor Uw medewerking, die onze taak verlicht.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2