Een nieuwe lente, 'n nieuwe droom Een record aanta! paarden naar Alkmaar Pil, Pain, Pom als fotografen") Gert heeft een nieuwe farm gehuurd JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Heat met zestien inschrijvingen het hoogtepunt van tweedaagse courses I Een experiment Beroepsrenners naar Valkenburg A VIJF MENSEN GINGEN NAAR CANADA (35) De prijzen stijgen sterk jX f De eerste titel van 1951 staat op het spel Schulte heeft zware concurrentie 'NBEKENDE VoOGD Het Radioprogramma Scheepvaartberichten Vbltoag IS ami isst'? Armstrong, (BC), Juni 1951 nE LAATSTE KEER schreef ik, dat het gevaar voor een overstroming geweken was. Sindsdien is gebleken, dat ik te vroeg had gejuicht. Laat nu het water een record slaan! In de Okanagon beeft het zowaar acht inches (plm. twintig centimeter) hoger gestaan dan gemiddeld in het voorjaar. Rondom Stepney, ongeveer drie mijl van ons af, was dan ook alles overstroomd. Links en rechts van de rivier stond het land onder water. Het bleef slechts cén inch on der de kruin van onze dijk en op sommige plaatsen zelfs nog minder, zodat we daar grond op de waterkeringen moesten brengen. En nog drong er water bin nen. Ratten dan wel muizen wat het precies zijn heb ik nog niet kunnen ont dekken hebben lelijke gaten in onze dijken gemaakt, waaruit het water op borrelde. Wat we er aan moeten doen, weet ik nog niet. In elk geval moeten voor de volgende „vloed" die „verinneweerders" zoals vader ze noemt, worden verdelgd. Het water is nu echter weer belangrijk gedaald en dé snoeuw is me rendeels van de bergen, zodat we daar vóór volgend jaar Mei geen last meer van zullen hebben, |£N DAT is voorjaar. Een nieuwe we reld, nieuwe plannen en nieuwe zorgen. Werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, met als enige afwis seling de gebeurtenissen op de boer derij en in de famiHekring. Alleen Art- je heeft het druk gehad. Ze moest mee spelen dn een toneelstukje, dat op een schoolavond werd opgevoerd. Haar hoofdrol, „the Dutch Princess", nam ze heel ernstig op. Ze heeft een zeer gezellige avond gehad. De dag daar op deed ze 's avonds mee aan de „High School Modeshow" van het geen de meisjes zelf hadden gemaakt. Intussen is het al haast weer twee jaar geleden, dat we op onze voorlopi ge plaats van bestemming aankwamen. Op het stoepje voor het huis van onze nieuwe baas werden we ontvangen, vijf vermoeide landverhuizers. Ik kan me nog maar nauwelijks herinneren, dat we in een auto stapten en in een eenzaam huisje aan de voet van de Vornonhill onze tenten opsloegen. Twee jaar zijn gauw om en toch lijkt het soms, alsof „Holland" al tien tallen jaren achter ons ligt. Met onze rug tegen een steile, mas sieve rotswand hebben Tine en ik zit ten te praten. Ver beneden ons ligt stad, tussen het groene, golvende berg land, Heel ver kunnen we de loop van de Oleanagon volgen, daarginds ligt het huisje, waar we het eerst heb ben gewoond, verder op onze tweede woning. Sommige bergtoppen zijn nog wit. Toch is de lucht al warm en broeierig. Massale wolken gevaarten klimmen boven de bergen uit. Dunne, witte ne velslierten zweven op pote hoogten voorbij. Honderden krekels sjirpen in het lage struikgewas, vlinders, zo groot als mijn hand, fladderen voor bij of gaan vlak bij ons zitten. I_|ET WEER werkt overigens niet bui- tengewoon mee. We hebben voort durend te kampen met regen en wind en zelfs waren er verleden week stren ge nachtvorsten. Het gras groeit niet zo goed als verleden jaar. We hebben warmte nodig. De koeien hebben nu alle vijf ge kalfd. Afgezien, van wat moeilijkhe den bij de laatste is alles naar wens gegaan. Gelukkig. Wanneer het niet het geval was geweest, zouden we gro te problemen hebben moeten oplossen. We zouden niet alleen hebben te ma ken met het verlies van de koe, maar ook met een sterke stijging van de prijzen, welke een vervanging van 't dier uitermate moeilijk zouden maken. Zo heeft vader kortelings een koe kalf van acht weken voor 45 dollar verkocht; de moeder heeft hij zich verleden jaar voor 142.50 dollar aan schaft. Een boer verderop vroeg 450 dollar per stuk voor zijn Holsteinkoei- en. Dave, Dirks vriend, beurde 175 dollar voor een slachtkalf van een jaar oud. Paarden delen niet in de algeme ne prijsstijging. Die zijn vrijwel niets waard. Onlangs hadden we trouwens een meevallertje. Vader kocht een goede maaimachine voor vijftien dollar. Er mankeerde vfijwel niets aan; alleen de disselboom was gekraakt. De drie maal dertien acres, die vader verleden jaar met de hand heeft gemaaid, wor den er nu in een paar dagen tijds af gehaald met het bijna vier en een hal ve voet lange mes. Een goede buur Er is nu trouwens meer hulp ook. Gert heeft een farm gehuurd, onge veer tien minuten lopen bij ons van daan. Het land ligt merendeels tegen de bergen op en is bebost. Ongeveer acht acres is vlakland. De plaats heeft meer dan vier jaar leeg gestaan. Daardoor was het er toen wij er voor de eerste maal kwamen een verschrik kelijke rommel. In het huis, op het erf, in de schuren en op het land waar je ook keek zag je de sporen van de grootst mogelijke verwaarlozing. Wit te en blauwe seringen, gouden regen (of wat er op lijkt), dennen, esd r.i en nog enige andere soorten bomen groeien overal en maakten het huis vochtig en donker. Enfin we kunnen nu op een klein legertje werkkrachten bogen. Zó is'tussen het werk door heel wat opgeruimd. Gert heeft aardappels gepoot en de bomen rondom het huis voorlopig uitgedund. Het is een voordeel, dat het allemaal dicht bij elkaar ligt. Vader en Gert kunnen elkaar nu helpen. Voor ons vormen twee paarden 'n te groot bezit Maar hebben we er ieder een, dan heb ben we samen toch een span. Met een paard kun je weinig doen. Niet alleen zijn er vrijwel geen machines te krij gen, die geschikt zijn voor één paard, maar ook is op de heuvels het werk voor een dier te zwaar. Dirk is weer vertrokken. Zijn baan in deze omgeving stond hem maar ma tig aan. Hij verdiende te weinig naar zijn zin en het werk was hem te een tonig. Op een Zaterdagavond vertrok hij voor een dagje naar Revelstoke. 's Maandags belde hij op, dat hij daar maar bleef. Hij had een andere baan gevonden enneenfin moeder, maakt u zich maar niet ongerust, volgende week of zo ziet u me weer even". Het geluid van de kerkklokken klinkt nog na over de bergen en ginds keren als kleine stippen in de diepte, de eerste kerkgangers al weer huis waarts. Het is een grootste Zondagmor gen. Jammer, dat zulke uren zo vlug voorbij gaan. Tine Tine, die hier al weer vijf jaar is en onlangs haar diploma High-School haaide, praat wat over Holland en Ca nada. 't Is vreemd, maar we schijnen het vergelijken toch niet te kunnen afleren. Boven op de rots echter, met de wereld aan onze voeten, kiezen we toch voor onze nieuwe woonplaats. Een reden zou ik hiervoor niet kunnen geven. Of liever: ik wil het niet. Hol land zelf is een oude liefde, waarvan we weinig of geen kwaad willen zeg gen en dat zal het wel blijven ook. Zo vergaat het mij tenminste en Tine voelt het gelukkig ook zo. We komen natuurlijk lang na het eten thuis. Een paar uur later glijden de boomgaarden en bossen alweer voorbij, als de grote Greyhoundbus me naar het Noorden brengt. Een vriende lijk oud heertje naast me begint over het drankmisbruik en het roken te praten. Ik denk, dat hij het allemaal wel goed meent, maar het is vandaag een dag geweest, waaraan ik vele mooie herinneringen zal bewaren. Thuis, vlak voor de deur, stap ik uit, Dirk en Gert stappen m. Dirk notabe- ne, en dat terwijl ik veronderstel, dat hij in Revelstoke zal zitten... Binnen hoor ik het relaas. Hij heeft een oude auto gekocht en wilde hem thuis bren gen. In het zicht van de haven, vlak voor het huis van Tinus in Ender be zweek het achterwiel. Tinus en Chris hebben toen hun oude wagen inge spannen en Dirk thuis gebracht. Met Dave, pas een jaar geleden uit Enge land geëmigreerd, haal ik de wagen op. Gert heeft intussen met onze nieu we machine ruim een bunder gemaaid voor hooi en twee katten en een geit voor de kinderen meegenomen. In dezelfde tijd, dat deze zaken de beide gezinnen bezighielden, hebben Tine en ik heerlijk zitten dromen, van het prachtige panorama genoten, en.... Natuurljjk, Tine is een Hollands meisje, lie'f en aardig en pas negen tien jaar oud G. J. DE JONG 71. „Hij is weg!" riep Piet Potlood verbijsterd, terwijl hij overal het water oppervlak afzocht. „Hij is wat je noemt óndergedoken", zei het bootsmannetje. Alles hing eensklaps over boord om naar de verdwenen Jimmy uit te kij ken. De schipper schudde zijn hoofd. „Nou is-ie voor goed naar de haaien. Het zou me niets verwonderen als ze hem over een paar dagen ergens bij Denemarken opvissen". Piet Potlood keek de ongeluksprofeet met wanho pige ogen aan. ,,'t Is misschien nog m ij n schuld ook", dacht hij, „want ik heb hem zo kwaad gemaakt". De reinorqueur dobberde op halve kracht rond met zijn verslagen bemanning aan boord, De man van de Daily Tattler schreef het ene bloknootvelletje vol na het andere. Hij noteerde, dat de vol komen uitgeputte zwemmer liever dan aan boord te klimmen, een heldendood in de golven had verkozen, maar juist had hij een groot uitroepteken achter deze zin geplaatst of er klonk van de steven van 't schip een doordringende kreet: „Daar, dóór héél in de verte, daór zwemt-ieü" schreeuwde 't boots mansmaatje. Dit weekeinde staat, wat Alkmaar en omgeving betreft, in het teken van de paardensport. „Vooruit" heeft het namelijk aangedurfd zowel Zaterdag als Zon dag courses te organiseren. Het bestuur heeft bü het vaststellen van de cour ses voor Zaterdag de overweging laten gelden dat vele paardensportliefhebbers, om welke redenen dan ook, Zondags niet in de gelegenheid zijn van deze mooie cn altijd spannende sport te genieten. ZONDAG 1. Aardbeien-prijs: 1. Onze Deter K, 2. New Allegheny, 3. Opveger, Outsi der: Moeskops. 30. Zodra de burgemeester naar buiten is getreden, wordt het doodstil op het plein. Nu zal de burgemeester gaan vertellen, wie er tot zijn opvol ger is gekozen. „Waarde burgers en burgeressen", roept de burgemeester en zijn stem schalt over het plein. „Ik heb de eer U mede te delen, dat de heer Pim met overgrote meerderheid van stemmen is gekozen tot burge meester van Dierendorp Lang leve PimI" En dan breekt er een oorverdo vend gejuich los. .Lang leve °nzf nieuwe burgemeester Lang leve Pim! Het hoera-gcroep is niet van Cc 'uchl Dir» Pam en Pom. die zich zo klein tvt. mogelijk hebben gemaakt, zien geen kans om te ontsnappen. Direct zal Pim naar voren moeten komen En wat dan? Maar de mensenmenigte trekt zich daar niets van aan. Ze zijn het er allemaal mee eens. dat Pim hun nieuwe burgemeester zal zijn. Alle maal? Nee, er zijn er ook nog, die bet er helemaal niet mee eens zijn. De overige candidaten voor het burge meesterschap. zoals meneer Bokma en meneer Brombeer en ook de anderen begrijpen er niets van! Stilletjes heb ben zij het raadhuis verlaten om naar huis te gaan. Voor hen is het vandaag geen feestdag Als de publieke belangstelling voor de .courses van Zaterdag groot genoeg mocht zijn bestaat het plan dit seizoen nogmaals tweedaagse courses te orga niseren. De belangstelling van de eige naren is buiten verwachting groot. Niet minder dan 85 paarden staan voor Za terdag ingeschreven en Zondag komen niet minder dan 110 paarden naar het Alkmaarse Sportpark. Voor Alkmaar is een dergelijk groot aantal een record. Het programma bestaat Zaterdag uit vijf langebaanwedstrijden met een heat. Deze heat zal zonder twijfel span nender worden dan de vorige maal dar.r thans zestien paarden voor dit nummer staan geschreven. Zondag zal de langebaan over 4 i/j ronde het hoog tepunt worden. Het programma voor de tweede dag wordt gecompleteeru door vijf langebaanwedstrijden en een kortebaan. Een uitvoerige bespreking van alle courses van deze tweedaagse wedstrijden zou te veel tijd vergen. Wij volstaan daarom met het geven van de tips ZATERDAG 1. Prijs van Groningen: 1 Petronel- la, 2. Perfect Heny, 3. Prince Bond, Outsider: Pro Patria. 2. Prijs van Friesland: 1. Entr. A. B. v. d. Veen (Opveger, Nica), 2. Neer- landia H, 3. Moeskops, Outsider: Odell. 3. Prijs van Drente: 1. Entr. Geersen (Lee Axkit, Leonidas G), 2. Oranje J, 3. New Vlamingman, Outsider Lud- wina. 4. Prijs van Overijssel (heat); 1. Martini Spencer, 2. Mary Reynolds, 3. Notre Dame, Outsider: Marry Simons. 4. Prijs van Gelderland: 1. Keuze J. S. v. Leeuwen (Oranje J., Lord Tod- dington), 2. Noordloper, 3. Lycurgus, Outsider: Nestkuiken S. 6. Prijs van Limburg: 1. Marathon- looper, 2. Miss A, 3. Mr. Fried, out sider: Entr. Geersen (Leonidas G, Le pelaar s). 2. Amazone-prijs, 1. Patite Casindra, 2. Entr. A. B. v. d. Veen (Nica, Petro- nella, Oosting's Oogappel), 3. Nelly Scott, Outsider: Nanda O. 3. Mizzi Schindler-prijs: 1. Marry Simons, 2. Lord Toddington, 3. Mc. He ny, Outsider: Little Axkit. 4. Moulin Rouge-prijs: 1. Octavia- nus K, 2. Martini Spencer, 3. Nanda, Outsider Napoleon. 5. Dutch Evern-prijs (2700 m.): 1. Narciso van Zora, 2. Marathonlooper, 3. New Vlamingman, Outsider Nellie Gregor. 6. Elephant-prijs: 1. Entr. Geersen (Madame B, Lojis Axkit), 2. King Ax kit, Outsider: Lord Heny. Zondagmiddag zal te Valkenburg om precies één uur het startschot klinken voor het kampioenschap van Nederland op de weg. Drie-en-vijftig eerzuchtige berocpsrcnners zullen ver vóór dit aanvangssein met hun supporters, seigneurs en helpers in de hotels en café's aan de voet van de gevreesde Cauberg samen klitten. Zij zullen hun kansen afwegen, en zich afvragen in welke vorm hun rivalen steken. Dat is een vraag waarop zelfs de insider van te voren geen dui delijk antwoord kan geven. De vorm van een wielrenner kan plotseling komen en een renner die weken lang in goede conditie was kan plotseling een off-day hebben. Het is dus wel zeer riskant uit dit selecte gezelschap van beroepsren ners enkele favorieten aan te wijzen, daar bovendien de pechduivel bij bet wiel rennen een belangrijker factor is dan bij welke andere sport. Schellingerhoudt en Gerrit Blaauw zouden, als deze renners elkaar ver staan, wellicht voor een verrassing kunnen zorgen en zo is dat met tal van anderen waarvan wij hieronder de na men publiceren P. van As Roosendaal, C. Bakker Zaandam, G. v. d. Bergh Amsterdam, H. A. Berwers Delft, C. de Best Haar lem, G. Blaauw Zaandam, Th. Blan- kenaauw Nijmegen, J. Borgans, Spek- holzerheide, J. Braspennincx Breda, H. Dekkers Eindhoven, W. Dielissen Beek en Donk, A. v. Elderen Eindhoven, W. v. Est St. Willebrord, P. J. Evers Wor- merveer, H. J. Faanhof Roosendaal, J. Geerts Teteringen, J. v. Gelderen, Sluiskil, A. v. Gerwen Eindhoven, E. Grift Soest, P. de Groen Den Haag, A .Guns Putte, H. de Hoog Borgerhout <B), J. Hulshoff 's-Hertogenbosch, J. Janssen Elsloo, H. v. d. Kamp Gpnnep, G. de Kaste Zwolle, H. Lakeman Am sterdam, L. Lambrichs Bunde. G. Loos Amsterdam, H. Maas Geld rop, P. Maas Roosendaal, H. Muus Rot terdam, J. Nieuwenhuis Amsterdam, G. P. Peters Haarlem, W. de Ruiter Rotterdam, B. Schelingerhoudt Zaan dam, H. Schoenmakers Eindhoven, G. Schulte 's-Hertogenbosch, J. Schweit zer Maastricht, H.Slot Nieuw-Amster- dam, H. Smits Antwerpen, G. Spren- kelink Hengelo (O.), J. Stakenburg Amsterdam, A. Steenbakkers 's-Herto genbosch, J. Storm 's-Gravenhage, H. J. Sijen Maastricht, T, Verhoeven Over- sehie, H. Vinken Geleen, G. P. Voor- ting Haarlem, F. Vos 's-Hertogenbosch, W. Wagtmans Breda, G. Werdler 's-Gravenhage, Fr. v. d. Zande Hal steren. Natuurlijk starten al die renners niet met gelijke kansen. Er zijn nu een maal uitblinkers en zwakke broeders. Daar tussen zit echter een groep van middelmatigen waaruit plotseling een renner te voorschijn kan springen die tot een uitzonderlijke prestatie in staat blijkt te zijn. Dat renners als Faanhof, Wagtmans, De Hoog, Lakeman, Lam brichs, Peters, Schulte, Van Est, Voor- ting en Vos een rol van betekenis zul len vervullen is welhaast zeker. Nor maal gesproken zal de winnaar van de eerste kampioenstitel van de N.W. U. in 1951 bij deze namen gezoent moe ten worden. Maar zoals wij reeds zei den, de wielrensport' is geen normale sport, daarvoor spelen invloeden, onaf hankelijk van de wil van de deelne mers, te vaak een voorname rol. Het behoeft dan ook geen bevreemding te verwekken als men de kampioen te vergeefs zal zoeken bij de namen van bovengenoemde vooraanstaande ren ners. Bovendien hebben wij nog ver zuimd onze Noordhollandse vertegen woordigers onder de aandacht ts bren gen. Cor Bakker, Piet Evers, Bouk DOOR MARY BURCHELL 27) Norma liep recht op hem toe en in zijn armen. En, onverwacht, zei hij: „En, lieverd?" en trok haar naast zich op de armleuning van zijn stoel. Hij had haar nog niet eerder „lie verd" genoemd en ze was er zeker van, dat hij dat woord niet zo gemak kelijk gebruikte. „Ik heb het heerlijk gehad", zei ze een tikje buiten adem. „Ik ben toch niet te lang weggebleven, wel?" „Niet als je het prettig hebt gehad". Hij leunde achterover en keek haar aan met een glimlach die langzaam dieper werd en 'een blik in zijn kou de blauwe ogen, die iets zachter was. „Heeft u me gemist?" vroeg ze vrij dwaas. „Je gemist? Waarom zou ik?" vroeg hij plagend. „Ik heb het verscheidene jaren zonder jou klaargespeeld". „Ja, maar toen kende u me nog niet", zei Norma ernstig. „Dat is waar", gaf hij ironisch toe „Maar eerlijk gezegd had ik het te druk om je te missen". „Heus?" Hij knikte. En toen ze hier niet ver der op inging, maar zich alleen wat steviger in zijn arm nestelde, sprak hij: „Moet je niet vragen wat ik dan heb gedaan?" ..Goed dan. Wat heeft u gedaan?" „Ik hen op dat paard voor jou uit geweest". „O werkelijk? Wat engelachtig van u! Heeft u er werkelijk een voor me gevonden?" „Ja". „O wat dol! U bent zo lief en goed voor me", riep Norma uit, „en ik be grijp werkelijk niet waarom", voegde ze er bescheiden bij. Hij ging daar niet op in. „Ik denk dat je hem mooi zult vin den. Het is een jonge vos, maar niet te jong. Oud genoeg om de ernstige opdracht: een ongeoefende rijdster te dragen, te jrunnen uitvoeren!'. „En gaat u me werkelijk zelf les geven?" „Vast en zeker". „Laat u het niet over aan mijnheer voor. „Neen". Hij keek haar aan. „Zou je het prettig vinden als Inworth je het gaf?" vroeg hij droog. „O neenriep Norma oprecht uit. „Ik heb u veel liever!" „Goed dan' Hij lachte om haar nadrukkelijke voorkeur. Maar hij voeg de erbij: „Hoewel Inworth een alleraar digste kerel is en een p^ima rui^pr. Hg zal hem zeker wel eens met je laten uitgaan." „Werkelijk?" Norma Was helemaal niet afkerig van het denkbeeld uit rij den te gaan met een bewonderende 'andjonker als gezelschap. „Is het al te laat om mijn paard nog ven te gaan bekijken?" „Wou je dat graag?" Norma knikte. - „Goed". Hij sloot het boek, dat al die tiid ooen oo ziin knie bad eelesen. leg de het weg en stond op. „Kom maar mee". Hij nam haar door de zijdeur mee naar buiten en zo achter langs het huis. Norma was nog niet zo goed bekend met de plattegrond van dit gedeelte van Bishopstone, maar terwijl hij haar over een met balstenen geplaveide binnen plaats leidde, zag ze dat er verschei dene bijgebouwen waren, waaronder een grote garage, een schuur en ver derop de stallen. Het meeste daglicht was uit de zo- meravondhemel verdwenen, maar een grote volle gouden maan verrees boven de heuvels, die zij en Paul die middag hadden beklommen en goot een merk waardig jvarm licht uit over alles, be halve waar de schaduwen van de stal donkere fluwelén plekken veroorzaak- Inworth?" stelde Norma ondeugend, ten. Norma merkte dat ze trilde van VOftr. „«-„f.,-3J opiyinding, toen haar voogd stilstond en de bovenste helft van een der deuren ontgrendelde. „Is hij hier in?" vroeg ze haast fluis terend. Maar voor haar voogd kon antwoor- decTkwam de vos te vpprgphijn en stak zijn glanzende hoofd onderzoekend over de qpderste helft van de deur, terwijl hij haar met grote vochtige ogen aan keek. „O jij schat!" Norma liet herp haar hand besnuffelen. Daarop streelde ze zijn neus en sloeg haar armen om zijn glanzgnde hals. „Ik Wou dat ik een klontje had! Het spijt me ontzettend dat ik in de op winding heb vergeten er een mee te brengen, maar morgen vroeg zal ik direct met een klontje bij je komen", beloofde ze. CWorrit vantrnlov?'» ZATERDAG 16 JUNI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00-24.00 KRO, 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Promenade-or kest, 8.55 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13,20 Gevarieerde muziek. 14.00 Gram.muziek. 14.20 Piano-duo. 14.40 Ama teuruitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.50 Symphonette-orkest en vocaal kwartet. 16.30 „De Schoonheid van het Gre goriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Piano muziek. 18.15 „Werving Koninklijke Marine'% causerie. 18.25 Lichte muziek. 18.40 Regerings uitzending: Zoeklicht op de Westerse defensie, 19.00 Nieuws. 19.15 „Dit is leven", causerie, 19.21 Actualiteiten, 19.27 Gram.muziek. 19.52 Journalistiek weekoverzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Gram.muziek. 20.15 Lichtbaken. 20.40 „Steek eens op, heren!". 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.53 Wat zou U doen? 22.00 Ope- rette-muziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in", 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Kamerorkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00- 24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.45 Idem. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", cause rie. 10.05 Morgenwijding. 10,20 Voor de ar beiders in de continu-bedrijven. 11,30 Alt viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.80 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Harmonie-orkest. 14.40 Het Nederlandse Lied. 15.00 Boek bespreking. 15.15 Accordeonmuziek. 15.45 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.00 U.S.A.-Cabaret. 16.30 Sportpraatje. 16.55 Om roeporkest. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Gram.muziek. 18.30 Dansmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passé partout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Holland Festival: Tiroler muziek. 21.45 „Onder de pannen", hoorspel. 22.05 Promenade-orkest. 22.45 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Instrumentaal Sextet. 23.45—24.00 Gram.muziek. VHRBfeKD VOOR VEILIG VERKEER Overstekend groot wild S«eft op alle borden acht die in Uw belang zijn aangebracht. Aalsdijk, 14-6 te Houston verwacht Aar- dijk, R'dam—New Orleans, pass. 13-6 Oeussant —Alblasserdijk, ll'dam—Golfhavens, pass. 13-0 Startpoint naar Havanna Alchiba, Antwerpen —Buenos Aires, pass. 13-6 Finisterre Al cyone, 14-6 van Calcutta te R'dam Aldabi? Buenos Aires—R'dam, pass. 13-6 Kaap Verd» Eilanden naar Las Palnias Amsteldiep, Syd ney—R'dam, 13-6 van Aden Alioth, 14-6 van Antwerpen te R'dam Alwaki, Buenos Aires— New York, 11-6 van Rio de Janeiro te Vitoria Arnodijk, New Orleans—R'dam, 14-6 te he Havre Arundo, A'dam—Montreal,,.pass. 13-6 Belle .Isle Baarn, 14-6 te Valparaiso ter rede Bennekom, Chili—A'dam, 13-6 n.m. te Cerro Azul Bintang, New York—Djakarta, 14-6 te Penang verwacht. Boschfontein, A' dam— Beira, 13-6 van Mozambique Caltc* Utrecht, 13-6 van R'dam naar Sidon Cot- tica, A'dam—Georgetown, 14-6 te Madeira ver wacht Eemland, A'dam—Buenos Aires, 14-6 van Rio de Janeiro te Santos Elmina, A' dam—W.-Afrika, 13-6 te Accra ter red© Friesland (KRL), 13-6 te Bitung terrede Gaasterkerk, Beira—A'dam, 13-6 v^n Mom basa Gooiland, A'dam—Buenos Aires, pass. 13-6 St Pauls Rock Groote Beer, A'dam— Sydney, 13-6 300 mijl noord-noordwest van Diego Garcia Hoogkerk, Beira—A'dam, pass. 13-6 Dakar naar Antwerpen Leerdam, 14-ö van R'dam te New York verwacht Liekerk, R dam—Perzische Golf, 14-0 van Bandarshapur naar Khorramshar Loosdrecht, R'dam—Cal cutta, 14-6 van Genua Langkoeas, Dja karta—R'dam, 16-6 (7 uur) te Cowes verwacht - Marpessa (t), 13-6 van Port Alfred naar Curasao Merwede, 13-6 van R'dam te Nèw Orleans Oranje, 14-6 van A'dam te Ma deira Polydorus, Djakarta—New York, 13-6 vau Singapore te Colombo - Prins Joliaa Wil lem Friso, 13-6 van Port Alfred naar R'dam Riouw, New York-Calcutta, 13-6 te Basrah Uoebiah, Djakarta-A'dam, 13-6 van Djakarta naar Aden - Rofula (t), Curasao-Hull, pass. 13-0 Flore® Saparoea, Khorramshar—R'dam, pass. 13-6 Pcrim - Slamat, New York-Cal cutta, 12-6 te Beirut - Sloterdijk, 13-6 te New Orleans Singlcep, A'dam-Indouesie, 14-6 te Belawan - Stad Arnhem, 13-6 van Gibraltar te A'dam - Stad Breda, 13-6 van Tawata naar Vancouver - Stad Viaardingen, 13-8 van Narvik naar R'dam Tabinta, Dja karta—A'danj, 13-6 van Port Sudan - Talisse, Djakarta—Golfhavens, 13-6 van Halifax naar Boston - Tamo, R'dam-Z.-Amerika, 13-6 van Buenos Aires naar Rosario Tero, R'dam— Buenos Aires, pass. 14-6 (5 uur) Fernando No- ronha Tiba, R'dam—Laurence, pass. 13-6 Valencia (Ierland) - Tosari, R'dam-Djakarta. 13-6 van Bona Vulcanus, 14-6 van A'dam

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3