Het uitbreidingsplan van Schoorl Predikbeurten De Raad zond bezwaarschrift aan Ged. Staten Langendijk Bijeenkomst commissie Sociaal Werk Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Akersloot Nieuw hoofd o.l. school benoemd Noord-Scharwoude Oudorp Warmenhuizen Toneel tijdens de kermis Graft De Schager markt VERVOLG STADSNIEUWS Nieuwe publicatie van Dr L. Kukenheim BURGERLIJKE STAND Damclub W.D.O. Nieuwe'aansluitingen in het telefoon-district Alkmaar Eindexamen R.K. Lyceum Jubileumfeest bij De Wild N.V. VRIJDAG 15 JUNI 1951 De gemeenteraad van Schoorl be sloot naar aanleiding van het ontwerp- uitbreidingsplan het volgende onder de aandacht van Ged. Staten te brengen: Deze nieuw geprojecteerde weg heeft aanleiding gegeven tot het maken van diverse opmerkingen, waarvan wij de volgende vermelden: De raad is in meerderheid van me ning dat de Duinweg en Heerenweg in de toekomst niet voldoende capaciteit zullen bezitten om dan het verkeer tus sen Bergen en Camperduin op behoor lijke wijze te kunnen verwerken en derhalve een nieuwe weg op den duur noodzakelijk wordt. Het gekozen tracé is op sommige plaatsen practisch onuitvoerbaar, tenzij met opoffering van vitale Schoorlse belangen. De verbinding Bergergrens-dorp Schoorl, achtte men beter langs be staande wegjes te projecteren. Tegen het geprojecteerde tracé In N. W. richting, beginnende bij hot kruis punt met de Voorweg, werden de van agrarische zijde geopperde bezwaren algemeen onderschreven. De voorkeur wordt gegeven aan een tracé, aanslui tende op en over de 2e Onderweg en vervolgens gaande langs de 2e Omloop met daarna een vloeiend verloop, aan sluiting gevende op de reeds geprojec teerde weg, ter hoogte van ongeveer het verlengde Turflaantje. De vraag doet zich ook voor, of het niet gewenst is een binnen zekere per ken blijvende uitbreiding van bestaan de agrarische gebouwen (boerderijen, kippenbedrijven e.d.) mogelijk te ma ken. Kampeerterreinen en Paviljoen. De raad is unaniem van mening dat de aanwijzing van slechts 3 terreinen de bestaande toestand, welke 32 kampeer terreinen en kampeerboerderijen, ver deeld over de gehele gemeente, kent, zodanig miskent, dat handhaving van het plan op dit punt onaanvaardbaar wordt geacht. De voorkeur wordt gegeven aan het weglaten van elke aanduiding op dit punt. Algemeen is de raad van oordeel dat het op het strand geprojecteerde pavil- joentje onvoldoende tegemoet komt aan de op dit punt alhier bestaande wens om de strandexploitant in de gelegen heid te stellen in of op het duin een bescheiden houten paviljoentje te stich ten. Een enkel lid zou uitbreiding wensen van de te bebouwen kom van Catrijp; meerdere leden zouden de bouw van woningen in Camperduin mogelijk ge maakt wensen te zien. Door enkelen werd bepleit het stichten van een woonwijk op het terrein van het voor malig Interneringskamp aan de Oor- sprongweg (bij de voet der duinen). Enkele stemmen gingen op om bij het dorp Schoorldam meer bebouwingsge legenheid te projecteren. Woningen. Unaniem was de raad van oordeel dat de bouw van zg. „zomerwoningen" op grond van de bestaande verordening ook in de toekomst mogelijk moest zijn. Voorgesteld werd om op onderschei dene plaatsen in de gemeente, aan de achterzijde van de bouwblokken, een speciale strook te doen aanbrengen binnen welke de bouw van deze se cundaire woningen zou kunnen plaats vinden. Ten slotte werd de wenselijkheid be toogd, de mogelijkheid te scheppen om nabij de Algemene Begraafplaats ruim te aan te wijzen voor de stichting van een dienstgebouwtje voor de doodgra ver. Opgemerkt wordt, dat de boerderijen van 10 en meer HA met een front breedte aan de weg van tenminste 200 m. in de practijk niet gerealiseerd zul len kunnen worden. De schade, direct en indirect, door de aanleg van de nieuwe weg aan1 de agrarische bedrijven toegebracht, zou niet minder dan het kapitale bedrag van f 2.845.000 bedragen. Enkele leden vreesden schade aan het natuurschoon, doordat op enkele uitzonderlijk fraaie punten aan de nieu we verkeersweg bebouwing zou wor den toegestaan. Het is opgevallen dat de nieuwe ver keersweg tussen Aagtdorp en Camper duin vrij veel kruisingen aniveau ver toont. Op diverse plaatsen zullen onge vallen niet uitblijven. Verbetering van de oude weg langs het duin. De raad is algemeen van oordeel dat de Duinweg en Heerenweg verbeterd moeten worden. Het verbreden van 't doorgaand tracé tot een aanvaardbare afmeting van bv. 6 m. rijbaanbreedte, met rijwiel- en voetpaden, zal op vele plaatsen ondoenlijk zijn, hetzij door de bestaande bebouwing, hetzij door een te ernstig aantasten van het natuur schoon. Dit laatste argument geldt vooral zeer zwaar voor het gedeelte Duinweg dat gelegen is tussen Bickerslaan en Boschmansweg. Algemeen wordt ingezien dat de oude weg op tenminste een 3-tal pun ten (Aagtdorp-Bregtdorp en het Har- gergat)van de gevaarlijke S-bochten zal dienen te worden bevrijd. Behoud van een afstand tussen de voorgevelrooilijnen aan weerszijden van het tracé wordt in elk geval op prijs gesteld. Laan- en Damweg. Het rn het ontwerp-uitbreidingsplan voorkomende tracé zal zeer wel vol doen. Betreurd wordt dat het Groene- Iaantje practisch zal komen te verdwij nen. Overigens acht het gemeenteDe- stuur het strikt noodzakelijk de on langs aanhangig gemaakte verbetering van Laan- en Damweg langs het be staande tracé en waarvoor reeds een bedrag van f 34.000 gevoteerd werd, te doen uitvoeren. Met de wijze van aansluiting op de Rijksweg te Schoorldam kan worden ingestemd, zolang althans de trambaan niet voor wegaanleg beschikbaar is. Industriegebieden. Het enige voor deze gemeente gepro jecteerde industriegebied is gelegen aan de Rijksweg bij het Noordhollands Ka naal te Schoorldam. De plaats is voor vestiging van enigszins omvangrijke in dustrie ontoereikend en zal in de prac- tjjd nog wel enige moeilijkheden ople veren. Ook hoogbouw dient in beperkte ma te te worden toegelaten. Opgemerkt werd, dat voor de be bouwde kom van Groet niet gerekend is op het stichten van een rioolwater zuiveringsinstallatie. Ten slotte is het terrein van de tegenwoordige noodslachtplaats (open baar) niet meer geschikt voor het doel, aangezien het langzamerhand temidden van pensions en kampeerterreinen is ko men te liggen. Hiervoor moet aan de polderzijde een betere oplossing worden gevonden. Parkeerterreinen. Met het ten Oosten van de dorps kom van Schoorl langs de nieuwe ver keersweg aan te leggen parkeerterrein kan de raad, als voorlopige oplossing, instemmen. Voorts laat zich de vraag stellen of ook voor Groet niet enige ruimte voor dit doel gereserveerd moet worden. Mogelijk wordt geacht het naast het postkantoor gelegen perceel sectie A. 241 daartoe tt bestemmen. Vooral echter te Camperduin zal de mogelijkheid moeten bestaan om een of meer behoorlijke parkeerterreinen aan te leggen. Woningbouw. De raad kan zich in het algemeen verenigen met de aanwijzing van nieu we bouwterreinen, waardoor in totaal de mogelijkheid tot stichting van 600 a 700 woningen geopend wordt. De plaatsen waar deze bouw gepro jecteerd is, vinden bij het merendeel der leden wel instemming, al zou een aantal leden ten aanzien van sommige punten een voorbehoud willen maken. Onder presidium van burgemeester H. Schelhaas werd door het Contact orgaan voor sociaal werk, tevens com missie voor bijzondere noden, een ver gadering gehouden in het gemeentehuis te Noord-Scharwoude. Uit de bespre kingen bleek dat in zeven gevallen fi nanciële hulp is verleend aan perso nen die door ziekte in geldelijke moei lijkheden kwamen te verkeren. Ook werd steun verleend bij de uitzending van asthma-patienten, verstrekking van prothese en hulp aan studerenden tot een totaalbedrag van f 2148.90. In het geheel is hulp verleend tot een bedrag van f 14000. Ter voorziening in de kas middelen werden bijdragen ontvangen van particuliere zijde, kerkelijke in stellingen en de gemeente. Ook is een huis-aan-huis-collecte gehouden. De sociale werkster gaf een over zicht van haar werkzaamheden in de gemeente, die vele en omvangrijk zijn geweest in het geven van huishoude lijke voorlichting, opheffing sociale moeilijkheden, verstrekking van advie zen, het geven van cursussen en derge lijke. Van groot belang werd geacht dat de instellingen van weldadigheid in bijzondere gevallen van hulpverle ning, de commissie inschakelen. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat dan een belangrijke verlichting plaats kan vinden in de uitgaven. Ten slotte werd gewezen op de zegenrijke werking die uitgaat van het contact-orgaan en de commissie van bijzondere noden. De aanvoer van nieuwe aardappelen neemt door de grote droogte slechts langzaam toe. Gisteren was er te Broek op Langendijk 13.000 kg «gn ook in Bovenkarspel was er enige aan voer. Bij deze voor de tijd van het jaar zeer kleine hoeveelheid, houdt de prijs zich slecht. In de laatste dagen van de vorige week ble ven de notering nog ongeveer boven de 50 ct per kg. In de nieuwe week moest direct een flinke veer worden gelaten en werd de 30 ct bedenkelijk dicht benaderd. Waar thans nog geheel van een primeur kan worden gesproken is dit voor de telers wel een grote teleurstel ling. De import van 1200 ton Italiaanse aard appelen, die bij onze vroege aardappeltelers wel enige wrevel heeft verwekt, kan niet zo'n grote invloed op de prijs hebben. Vooral niet daar de kwaliteit van de oude aardappelen zo uitermate slecht is. De invoer van de Italiaanse aardappelen schijnt overigens voor de handel een weinig winstgevend bedrijf geweest te zijn. Na Maandag is de prijs niet verder gedaald ea 13 Juni werd voor de grote van 34—40 cent betaald en voor de kleine 31—40. Ra barber was iets meer gevraagd en noteerde 7,70 als hoogste markt. Vorig jaar zag men in de week van 31 Mei—7 Juni reeds aan voeren van 90.000 kg nieuwe aardappelen per dag, waarbij prijzen werden genoteerd boven de 40 cent. Dinsdag is er wel wat regen ge vallen hetgeen de groei kan bevorderen. Donderdagmiddag défileerden ouden van dagen uit Putten voor de Koningin, loaarhij het echtpaar v. d. Broek-Thomassen een naar oud gebruik met een doek toegedekte mand met eieren en twee halve ponden Putter moppen aan H.M. de Koningin aanboden. In het midden mevr. Quarles van Uffordechtge note van de burgemeester van Putten. De gemeenteraad heeft in voltallige zitting, onder voorzitterschap van burgemeester Van den Heuvel, met algemene stemmen, in de vacature van hoofd der openbare lagere school benoemd de heer A. A. de Ruiter te Am sterdam. Met de gemeente Alkmaar zal, ingaande 1 Juil, een gemeenschappelijke regeling worden aangegaan betreffende het bouw- en woning toezicht in de gemeente. Begrotingswijzigingen voor de dienst 1950 en 1951 werden zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig de voor stellen van B. en W. goedgekeurd. De ver goedingen voor de in de gemeente aanwezige bijzondere scholen over 1949 werden vast gesteld. Een verzoek van de wegcommissie in de Woude tot verhoging van de gemeentelijke bij drage zal in behandeling komen bij de vast stelling der gemeente-begroting voor het vol gende dienstjaar. Zonder hoofdelijke stemming werd goed gekeurd een voorstel van B. en W. om onder hands te verhuren aan A. A. Buur een per ceel grasland aan de Koningsweg voor f 75,— per jaar. Op een ingekomen schrijven van de R.K. Middenstandsbond tex plaatse om te bevorde ren dat de winkels kunnen geopend blijven tot 20 uur, werd met 4 tegen 3 stemmen besloten zich hierover met gunstig advies te wenden tot de minister. Een verzoek van de Woningbouwvereniging „Goed Wonen" om een bedrag van f 165,—, zijnde oprichtingskosten, van de gemeente te mogen terugontvangen, werd besloten dit be drag, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, te betalen. GEVONDEN VOORWERPEN Leren jas, manchester jas, vulpen Ball-pen, rijwiel, zak witte bonen, ceintuurs, portemonnaies, zadeldek, zwembroek en handdoek, schooletui, handschoenen, paarlen halssnoer, drie- wielig kinderfietsje en een paar kin derklompjes. Inlichtingen bij de politie te Noord- Scharwoude. OPBRENGST SPELDJESVERKOOP De speldjésv vkoop ten bate va Herwonnen 1 evenskracht (T.B.C.-be 't rij ding) heeft opgebracht de moede som van f 60.60. Teneinde de liefhebbers van toneel spel een mooie avond te bezorgen tij dens de kermis, heeft de plaatselijke toneelvereniging „VOP" in studie ge nomen een blijspel van Koos Besevino, getiteld „Een zeeman ging passagie ren". Gezien de goede resultaten die VOP meestal weet te bereiken, twijfe len wij er niet aan of er staat ons met de kermis ten minste één mooie avond te wachten. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer P. G. J. Bakker, ambtenaar ter secretarie al hier, is geslaagd voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaam heid in de Gemeenteadministratie. GEPROMOVEERD. De heer P. Bruin, geboren te Graft is aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift, getiteld: „Over addities aan Alkenen, onder invloed van donkere electrische ontladingen". Op Donderdag 14 Juni 1951 verden te Schagen aangevoerd: 6 paarden 700—825, 9 geldekoeien 600—725, 30 vette koeien 6001125, 11 kalfkoeien 650875, 78 nuchtere kalveren 3267, 45 kale vette schapen 90120, 434 lam meren 6080, 2 bokken en geiten 30 55. 11 magere varkens 5070, 76 big gen 4050, 13 konijnen 1.503. Overzicht: Het was deze week aan de aanvoer van runderen goed te merken, dat het een „hoo:- rriarkt" was. De handel in vette koeien was aan de stugge kant en de prijzen waren dan ook iets lager: de notering van het slachtgewicht varieerde van 2.20 tot 3, de beste koe ging voor 1125 van de hand. De handel in ge- bruiksvee had bij een kleine aanvoer een zeer langzaam verloop; het ging moeilijk de prijs op peil te houden. De notering van de beste melkkoe met de vereiste papieren kwam op 875. Ook in geldekoeien was de handel aan de kalme kant, die in nuchtere kalve ren trekkende. Voor de kalveren was er in vergelijking tot vorige week wel drie gulden per stuk af. De note ring is niettemin nog hoog genoeg. Op de wolveemarkt liep het aanbod ook al iets terug en de handel in weide-lammeren was dan ook stroef. De weiders zien wat tegen de hoge prijzen op en de lagere wolprijzen werken ook wat remmend: notering 60 tot 70, voor de dood van 70 tot N 80 Voor export gaat zo goed als niets weg. De handel in vette schapen was stug In slachtpaarden minder handel, in biggen matig met dezelfde notering als vorige week, in konijnen stil. L4NGEDtJKF.lt GROENTE VOP, \TB AT.E 17 Juut. 40.000 kt» aardappelen 36-44 en kleine 31-35; 1500 kg rabarber 5,30-6. Onze stadgenoot Dr. L. Kukenheim heeft bij de uitgever E. J. Brill té Lei den zijn jongste publicatie, over de historie van de Griekse, Latijnse en Hebreeuwse grammatica gedurende de Renaissance, het licht doen zien. Deze publicatie, die een vervolg is op het proefschrift van de auteur over de historie van de Italiaanse, Spaanse en Franse grammatica tijdens de Re naissance, is evenals deze dissertatie gesteld in de Franse taal, en derhalve toegankelijk voor een ruimere lezers- kirng dan alleen de Nederlandse. Hoewel het nieuwste geschrift van onze stadgenoot uiteraard geschreven is voor een speciale groep van philo- gen, zijn er toch voor de belangstel lende algemene lezer zeer interessante litterair-historische bronnen in bloot gelegd. Met name belangwekkend is de beschrijving van de herleving van de studie der Griekse letteren in Frank rijk en Italië, als gevolg van het werk der Humanisten tijdens de eeuwen, die volgen op de donkere middeleeuwen, waarin zo veel van het licht van de klassieke Griekse geest verduisterd is geraakt. Het is de Humanist geweest, die het ideaal introduceerde van de „homo trilinguis", d.w.z. van de mens die Grieks, Latijn1 en Hebreeuws be heerst. De beschrijving is zeer overzichte lijk, vangt aan met een inleiding, ver volgt met een overzicht der ontwikke ling van respectievelijk de Griekse, Latijnse en Hebreeuwse grammatica, om te besluiten met een samenvat ting. Aan het slot is een zeer uitvoe rige, doch gemakkelijk handteerbare chronologische lijst geplaatst van de bestudeerde werken. Gezien de zeld zaamheid van verschillende dezer wer ken is het een gelukkige omstandig heid dat de auteur vermeldt waar deze werken te vinden zijn. Voor de Alkmaarse philoloog kan tot locale trots strekken, dat de grote Murmellius, die in Alkmaar zulke grote paedagogische activiteit ontwik kelde, op eervolle wijze door Dr. Ku kenheim vermeld wordt, naast een groot man als Erasmus en anderen. Ook de gemeentelijke Alkmaarse bi bliotheek vindt haar goede naam be vestigd, door de vermelding als vind plaats van een der zeldzaam geworden werken van Murmellius. Indien alle schriftelijke uitingen van de geest „habeant sua fata", dan mag met recht verwacht worden, dat het nieuwste werk van Dr. Kukenheim 'n gunstig fatum beschoren zal zijn on der binnen- en buitenlandse philolo- gen. C.B. GEBOREN: Maria, dochter van J. Biesheuvel en C. Admiraal; Johanna W. A. M., dochter van A. Rijkenberg en J. C. M. Jonk; Anne, zoon van A E. Stins en J. Bruinsma. ONDERTROUWD: Cornelis Bakker, 23 jaar en Teunisje Serpenti, 18 jaar; Nicolaas Akkerman, 32 jaar en Maria Jimmink, 27 jaar; Johannes de Vries, 27 jaar en Adriana M. van Veen, 27 jaar; Jöhan Kluijs, 29 jaar en Geer- truida H. Eckhardt, 24 jaar; Johannes Tromp, 29 jaar en Barbara G. Buis- sink. 22 jaar; Adrianus Tijm, 26 jaar en Helena Kaandorp, 24 jaar; Francis- cus J. Esser, 29 jaar en Cornelia T. van den Bosch, 23 jaar; Johannes G. van Tol, 31 jaar en Helena T. Keijs- per, 27 jaar; Hendrik N. van den Brink. 26 jaar en Cornelia van Zoo- nen, 21 jaar; Nicolaas Boekei, 25 jaar en Johanna A. T. Sentenie, 22 jaar; Rudolf J. Langenberg, 31 jaar en Wal- traud J. M. Bung, 26 jaar. De Alkmaarse Damclub W.D.O. hield gisteravond eerst een geanimeer de vergadering, waarbij ondermeer de prijzen werden uitgereikt behaald in de onderlinge wintercompetitie. Voor de 1ste afdeling kon dit nog niet defi nitief geschieden, omdat er nog drie spelers zijn die beslissingspartijen moeten spelen, doordat zij gelijk ge ëindigd zijn. De definitieve uitslagen (met de prijswinnaars) volgens dus later. Zoals langzamerhand een tradi tie is geworden speelde de heer H. Krinder na de vergadering, die tijdig was geëindigd, nog een simultaan seance, waaraan 17 spelers deelnamen In betrekkelijk korte tijd wist hij 7 partijen te winnen, 5 partijen werden remise, terwijl 5 spelers er in slaagden te winnen. Een mooi resultaat. Voor het telefoonnet Alkmaar zijn de vol gende nieuwe nummers aangesloten: 5903 Alkmaarse Kaascentrale, A. B. J. Mul ler, Oudorperdijkje 34. 2036 Bakker—Vermoet, Mevr. A. C., Nassau- plein 12. 5712 Beets, P. A., Keurmeester voor waren, Brouwerstraat 3. 5425 Berg, H. van den, Leraar R.H.B.S., Corfstraat 51. 5487 Bierman, P. A., Anjelierstraat 17. 5827 Boers, J. de, Lamoraalatraat 81. 5405 Bol, Jac., Bakkerij, Laat 19. 5416 Daalen, P. J. van, K. v. 't Veerstraat 53. 4642 (3216) Damman's Pakking- en Rubber groothandel, N.V. Kantoor (in- en verkoop) Koningsweg 51. 5802 Dekker, A., Secr. Afd. Alkmaar Alg. Bond van Ambtenaren, N. G. Pierson- straat 35. 5687 Duin, D., Tegelzetter, Schermerweg 17. 5213 Gemeentebest. en Gem. Inst. Jan Ligthartschool, Jan Steenstraat. 3837 Gemeentebest. en Gem. Inst, rubriek: Openbare Werken. Woonhuis Opz. Gem. Werken, W. Schaap. (3243). 5784 Geus, K. de, Vert. M. Jongmans Gros sier, Hoornschekade 13. 5915 Groot, Fa. C. de, Aardapp.-, groenten- en fruithandel, Herenweg 70, Heiloo. 3559 Hogeling, G. B., Handel in aardapp., groenten en fruit, v. d. Woudestraat 7. 5818 Kerssens, J. B, Veehandelaar, Kenne- merstraatweg 2 H, Heiloo. 5882 Kesselaar, P., Drogisterij, Vondelstr. 21. 5614 Konijn, W. N., Boekelermeer 11, Heiloo 5905 Kruyer, J., Handelsreiziger Textiel, Toussaintstraat 4. 5685 Laan, W., Consumptie-ijs, Koorstraat 39 5527 Leeuwen, Jac. van, Commies bij de Raad van Arbeid, Van Houtenkade 37. 4801 Mark, J. van der, Apotheker, Kenne- merpark 26. 5621 Moejes Zn., Fa. W., Bouw- en Wa terbouwkundige werken, Molenkade 2, Oudorp. 5718 Mors, H. C., Dr. Schaepmankade 14. 5481 Mulder, J., Schoenwinkelier, Schouten straat 38. 5886 Naudin ten Cate, W. A., Röntgenoloog, Kennemerstraatweg 2. 5902 Philips, M. J., Kennemerstraatweg 24E. 5889 Politie, Rijkspolitie. District Alkmaar (woonhuis Adj. L. Webster), Kennemer straatweg 528, Heiloo. 5588 Ranzijn, G. H., Schoenmakerij, Varne- broek 12. 5587 Regenkleding Paradijs, Het, Langestr. 9. 4959 Ruiter, C. A. de, Fontein Verschuir- straat 10. 3312 Rus, G., Hoofd kleuterschool, Macl. Pontstraat 14. 5517 Scliadenhorst, D., 2e Landdwarsstr. 1. 5427 Smit, A. C., Landbouwer, Boekelermeer 8, Heiloo. 3418 Snijders, N. J., Corfstraat 33. 5041 Stichting voor Geestelijke Volksgezond heid in Noord-Holland. Centraal Bu reau, Oudegracht 182. 3676 Tai ching djo lov, Laat 122. 4603 Tehupeiory-Ommering, Mevr. M. J., Hoeverweg 23. 5787 Timmering, P., Kerklaan 69, Heiloo. 5683 Vader, G., Brood-, koek- en banketbak kerij, Landstraat 35. 5907 Valk, KI., Vert. W. Schuurman N.V., Electr. Techn. Groothandel, Friesche- weg 52. 5908 Vellinga, W., Ass. R.L.V.D., Friese- weg 23. 5483 Westrienen, H. v., Houthavenstraat 1. BIJ HET TELEFOONNET BERGEN ZIJN NIEUW AANGESLOTEN: 2768 Henneman, C. A., Bedr.l. Fa. P. Kom mer, Nat. Geneesm. Alkmaar, Olden- burglaan 22. 2748 Krabbé—Rust, W. M., Rondelaan 18, Bergen-Binnen. 2234 Merwijk, L. van, Huize Herly, Kerk straat 15, Bergen aan Zee. 2273 Mok, M., Patijnweg 2, Bergen aan Zee. 2336 Obertop, J. H. H., Zeeweg 17, Bergen aan Zee. 2360 Stalenhoef, C. J., Liefdewerk oud pa pier,. Nassaulaan 14. DE NIEUWE AANSLUITINGEN AAN HET TELEFOONNET STOMPETOREN Z3JTN: 255 Brouwer, Th. J., Veehouder, Noorder vaart C 77, Schermerhorn. 261 Posch, J. J., Veefokker, landbouwer, Molenweg C 23, Oterleek. 293 Rotteveel, C. A., Veehouder, Schermer- dijk, D 2, Oudorp. 273 Waiboer, C., Veefokker, landbouwer, Schermerdijk G 29 Oterleek. 281 Wartenhorst, P. Veefokker, laudbouwe.r Korte Molenweg C 24, Oterleek. 254 Zijlmans, J. A., Landbouwer, Noorder vaart C 11. Voor het gisteren aan het R.K. Lyceum afgenomen eindexamen zijn geslaagd: Voor afd. Gymnasium A: Joke van Grondelle, Heiloo; Joke van Riel, Wil Sluijmer, Annemie Vermeulen en Wilna IJpma, Alkmaar. Voor de afd. Gymnasium B: Gerard Bos, Heiloo; Max Küppers, Alkmaar; Harm van Leeuwen, Heer-Hugowaard; Henk Möller, Jac. Schuit en Mieke Vernooy. Alkmaar. GE V AARLIKE AANWIJZINGEN Op aanwijzingen van een onbekende man reed gisterochtend de bestuurder van een vrachtauto op het Luttik- Oudorp achteruit. Alles zou goed af gelopen zijn als de behulpzame geest niet twee personen over het hoofd gezien had. Beide mannen, een 36- jarige schipper en een 72-jarige inge zetene geraakten onder de wagen. Al leen de oude man kreeg letsel aan zijn linkerbeen en rechterheup. Voor een groot gedeelte werden zijn kleren ver nield. Na een medische behandeling werd hij naar zijn woning overge bracht. Hij zal nog enige tijd onder doktersbehandeling moeten blijven. JEUGDDIENST A.s. Zondag om 7 uur 's avonds wordt in de Grote Kerk weer een Jeugd dienst gehouden, uitgaande van de Hervormde Jeugdraad. Hierin gaat voor Ds. F. Keja van Stompetoren, voorzitter van de Classicale Hervorm de Jeugdraad. Het onderwerp is: „Vreesloos leven". EERVOL ONTSLAG Aan de heer P. Leijen, in dienst van de Gem. Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar, is per 1 Juni j.l. eervol ontslag verleend. Morgen zal de directie van de Lfzer- en Electro-technische Groothan del De Wild N.V. ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van haar mede werkers, G. A. Peperkamp en S. Spaans, het voltallige personeel van haar zaken in Utrecht en Alkmaar, een feestavond aanbieden in ,,'t Wapen van Heemskerk". Aan deze feestavond zullen mede werken het amusementsgezelschap o. l.v .Duo „Wi-Jo" en de Black and White Stars onder leiding van de heer J. van Geene. HET LIEP GOED AF Een Alkmaarse arbeider van de Ver. Blikfabrieken te Krommenie werd gistermorgen bij het betreden van het fabrieksgebouw door een auto bekneld. De dokter achtte overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk, maar bij onderzoek bleek er gelukkig niets gebroken te zijn. AFSCHEIDSRECEPTIE VAN DIRECTIE „VICTORY". De heer en mevrouw J. van Riet H. van Riet Unold, die in verband met de ziekte van de heer Van Riet naar Afrika zullen vertrekken, geven Zater dagmiddag een afscheidsreceptie in het hotel, waar tevens kennis kan worden gemaakt met de nieuwe gastheer en gastvrouw, het echtpaar Jos H. M'. JansenVerberne. VOOR ZONDAG 17 JUNI 1951 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur ds. van Wijk, 5 uur ds. Wesseldijk, 7 uur Jeugddienst ds. Keja van Stompetoren; Wo, half 8, oecumenische avondwij ding. Kapelkerk, 10 uur, ds. Bou- sema van Maarssen. Rem. geref. gem., 10.30 uur, ds. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), 10.15 uur, ds. H. J. A. Haan. Doopsgez. kerk geen dienst. Geref. kerk, 8.30 en 11 uur ds. C. vor, Meijenfeldt (Heilig Avondmaal); 5 u. ds. C. von Meijenfeldt (nabetrachting H.A.) Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur ds. W. v. d. Lin- gen V.D.M. (Heilig Avond;*.), 5.30 uur idem. Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur ds. C. van Wier; 8 uur n.m. „Voor jonge mensen" (Wilhel- minaschool); 22 Juni, 8 uur, Wilh, school, Bijbellezing. Oud-kath. kerk, in de Luth. kerk, Oudegracht, 8.30 u. Ned. Chr. Gem.schapsb., Openlucht samenkomst, 3.30 uur; Maandag, Kr. v. Eltenweg 22, 7.30 uur, Bijbellezing; Do. (W. en B.), 8 uur, Evangelisatiesamen komst, evang. J. Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 22, 10 uur Hei- ligingsdienst, 7 u. Openluchtprediking, 8 uur Verlossingsdienst. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen (ABB-gebouw, Konings weg 2), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. AKERSLOOT. Ned. herv. gem., 10 u. ds. Plug. BERGEN. Ruïnekerk, 10 uur de heer Slager (coll. bijz. noden). Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. J. Firet van 7. Beijerland. Maranatha, 10.30 uur, ds. Giisman (Den Haag). BROEK OP LANGENDIJK. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds, M. Hamming (Den Helder). (Coll. door scheuring getr. kerken). Doopsgez. kerk, 10 uur ds. E. Boer van Koog Zaandijk. DIRKSHORN. herv. kerk, 9.30 uur ds. Post. Geref. kerk, 9.30 uur ds. J. v. Reeven (H.A). 2.30 uur ds. J. v. Ree ven (dankz.) (Coll. Algm. Chr. doel einden) EGMOND AAN ZEE, Herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. G. Vellinga; 5 uur ds. J. H. Tel- kamp van Bergen (Heilig Avondmaal en nabetrachting). Oud-kath. kerk. voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur de heer E. Wanders (Den Haag). GROET, Ned. Herv., 10 uur J. H. Marwitz. theol. proponent uit Alk maar; 10.30 uur Jeugddienst, Wika Jan sen (ODenbare Lagere school). GROOT-SCHERMER, Ned. Herv. kerk. 10 uur de heer H. A. Albertz. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan. 10.15 uur ds. Wiegers van Middenmeer; 7.15 uur ds. J. W. van Kooten, van Am sterdam. Geref. kerk (in evang.-ge- houw aan de Kerklaan), 9.30 uur ds. G. Vellenga; 3.30 uur ds. G. Vellenga (Hei lig Avondmaal en nabetrachting). HEERHUGOWAARD. herv. gem.. 10 uur ds. G. Wiltink. Geref. kerk, 9.30 uur cand. C. Klapwijk (Den Haag)2.30 uur cand. C. Klapwijk (3e coll. voor Alg. Chr. doeleinden). KOEDIJK, Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. A. B. Bekius, (Doopsbediening). Doopaangifte Zaterdag 16 Juni, 8 uur n.m. aan pastorie. LIMMEN, 10 uur ds. Teriet. NOORD-SCHARWOUDE, Geref. kerk. 10'uur ds. K. Vegter (3e coll. geestelijke verz. Zee,- Land- en Lucht macht) OBDAM, Ned. Herv. kerk. 9.30 uur ds. Lürsen, van Hoogwoud. OTERLEEK, Ned. Herv. kerk. 10 uur ds. Keja (bevestiging ouderlingen, kerkvoogden, bediening H. doop). OUDORP, Ned. Herv. Gemeente. 2 uur ds. Bousema, uit Maarssen. SCHERMERHORN, Geref. kerk. 10 uur ds. D. Middelkoop, 2.30 uur ds. D. Middelkoop (Openb. belijdenis des ge- loofs) SCHOORL, Ned. Herv kerk. 10 uur ds. C. M. de Jong. SINT PANCRAS, herv. gem., 10 uur v.m. en 7 uur n.m., ds. Den Oudsten, van Alkmaar. Geref. kerk, 10 uir leesdienst: 7 uur ds. G. Vellenga. Alk maar. STOMPETOREN. Ned. Herv kerk, 7.30 uur n.m. de heer Albertz. Evan gelisatie. 10 uur de heer Hoek. van Alkmaar. WARMENHUIZEN. Ned. Herv. kerk, 10.15 uur ds. Post. WEST-GRAFTDÏJK. Ned. Herv. kerk, 10 uur ds. Dikboom.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5