Reclame-aanbieding Dame ot Heer naar keuze samen voor f KieOlipagaZIjll IHttKIJt halve prijs T.O.G. vierde feest Café „Neutraal" HANDELSDRUKWERK Vertegenwoordiger- Propagandist F*' SLINGER Co. HERMS COSTER ZOON verplaatst Hensbroek krijgt slechts één woning toegewezen één kopen het tweede Vereniging Pro Juventute Oe Algemene Ledenvergadering Aankomende (m. of Vr) Geen bijdrage voor tekort vanCentraal Ziekenhuis Bergen Vraag en aanbod Te koop aangeboden: Te koop gevraagd: PICKWICK THEE GROVE THEE 5 ROODMERK BRUIN-MERK Heer-H ugowaard Oudorp Gemeenschappelijke brandweeroefening St. Pancras Warmenhuizen Raad komt bijéén Zuid-Scharwoude WOENSDAG 27 JUNI 1951 CLUB VVV IN KLASSE KNSB lasse C.1 van de com. t seizoen 19511952 van Nederlandse Schaak- edeeld de Alkmaarse V. In deze afdeling ko lt de schaakclub Haar- (Amsterdam). B.S.G.-2 Het Westen", uit Am- -2 en „De Pion", beide Amsterdam. Wegens enorm succes gaan wij door met onze Een Kamsaren Costuum en een Regenjas voor m g£%jr lflorlinnri15)nS)7iin 'tHFFBTIF C. I I nnn rJoTO u/AftLr van rjp L/ die goed afliepen r, die gistermiddag om meters achter een taxi aat reed, botste tegen deze plotseling moest fietser niet voldoende Vjwiel werd beschadigd; er goed af. ven werd een wielrijd- reden op het Ritsevoort aar inhalende auto ta ts moest uitwijken voor ide snelheid naderende De wielrijdster kreeg kledingschade. De he le voortsnellende tegen- en heer in het verkeer; prijzen behaald nengde Koren „Ego Flos" „Sursum Corda" te den Zondag op hetzang- aarlem beide een eerste van beide koren is do nelreich te Alkmaar. ire oefeningen werd op het Schaepman- ke rookwolk waargeno- veroorzaakt door mili- n. Door militairen, die ajn gelegerd, werd druk de oefening beoogde en eelnamen kunnen wij niet e militaire autoriteiten arover blijkbaar liever JESLAAGD. ïeentelijke Universiteit te aagde voor het candi- de medicijnen onzs heer A. van 't Laar. TBERICHTEN ENTENCENTRALE, 27-8. Aardappelen: Eerstelingen ode Schotten 26.8027.90, Heine 20.40—23.80; 2500 15.40; 150 kg Tomaten: 800 bos Wortelen 25; 1000 ooi IA 16.50—16.70, IB Slabonen 1.21 per kg iRKTBOND, 27 Juni 1951. telingen 24.90—26.60. kleins sloffen aardbeien 1,50 DEK, 26 Juni. Aard- teling groot 24.10—25.90; 0—23.70; id. kriel 22.50— Eersteling groot 27.00— 13.2015.30; Doré groot kriel 22.70—23.10; Sas- —23.70; id. kriel 22.00— 150.000 kg.; 900 krop Sla kg. Aardbeien I 74.00 Sjalotten 17.00. 26 Juni 1951. 15.000 kg srote ronde 31,50—35,30. 8032, kriel 1721; grote kleine 22, kriel 17. IENDER MARKT echte weer voor de hooi- bezoek en het aanbod plaatsen maar heel od van vette koeien aar de vraag was min- een s'ugge handel ere prijzen. Wel waren n nog prijshoudend, moesten toch een veertje geldemarkt was voor een wel vraag. Zij blijven op de verse markt was ;ang was in de nuchtere Voor de „dood" werden staald. Ook de beste bok- gezocht, maar de lich- ider vlot. De wolvee- slecht bezet en de veel beter. De handel was zeer traag, even- arenmarkt. De prijzen noeg voor het buiten- ette varkensmarkt was iter. Er waren maar wei die er waren, schenen te hebben. De prijs van gauw en de markt sloot alukkig was het aanbod :e groot, daar ook hier- ndel was. Op de paar- at stil en de pluimvee- 26 Juni. Aangevoerd vjt.o. 186 vette koeien kg, handel stug; 116 eien f 625f975 p. stuk, leien f 550f 725, kalm; f 425, kalm; 15 vette 250, goed; 471 nuch- d. slacht f 38f 85, kalveren voor de fok- goedf 12 stieren f 550 85 vette schapen f 75 lammeren f 38f 85, en geiten f 10f 50, varkens f 1 70i 1.87 p. schrammen f 28f 65, ggen f 40f 67 50. stug; 26f 40, stug; 14 fok- 300, stug: 28 paarden Totaal 2564 dieren. 1050 oude kippen en 1.80 p. 'kg; 400 jonge f 3.10—f 3.25; 7800 tte en rode) f 1.80 an f 3f 4 per stuk; 50 25 per stuk; konijnen f 11—f 12 per 100 st.; 8.25 p. 100 stuks. En U profiteert nog deze week van de LAAT ACTIE BONNEN LAAT bij 't RITSEVOORT ot KOORSTRAAT ALKMAAR Alleen t.m. a.s. Zaterdag op alle Ondergoederen, Pyama's, Nachthemden, Kousen, Sokken, Sportkousen. VRIJDAG 29 JUNI Opening van Groot Nieuwland 43. Beleefd aanbevelend, M. KLARENBEEIi. in het Arrondissement Alkmaar. wordt gehouden op Maan dag 9 Juli 1951, des n.m. te 4.30 uur in één der lokalen van het Gerechtsgebouw, Geestersingel te Alkmaar. De agenda ligt ter Inzage bij de secretaris, Mr. H. Lesterhuis, Ritsevoort 2 te Alkmaar. Grote en kleine oplagen Vraagt Offerte N.V. BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ v/h Voordam 11 - Telefoon 3320 kan geplaatst worden op groot kantoor inAlkmaar. Einddiploma Gemeentelijke Handelsschool, H.B.S. A of M.U.L.O. gewenst Zij. die hun eind-examen nog moeten afleggen kunnen eveneens solliciteren Uitvoerige sollicitatie met datum indienst-treding onder no A 190 aan het bureau v. d. blad GEVRAAGD bij Inkoopver. van Winkeliers in Kolo niale Waren: tevens administratief onderlegd. Schriftelijke sollicitaties aan de I.V.A., Luttik Oudorp 37, Alkmaar. 11 11 -N, DRUKKERIJ en BOEKBINDERIJ is vanaf heden van Schoutenstraat 3 naar MAGDALENENSTRAAT 17 TEL. 4054. De raad der gemeente Hensbroek kwam Vrijdagavond onder voorzitter schap van burgemeester S. B. F. Kooi man voltallig bijeen. Medegedeeld werd dat de straatver lichting van 15 Mei tot 1 Aug. is uit geschakeld. Bij het bevolkingsonder zoek zijn 866 personen doorgelicht; hiervan werden 12 opgeroepen voor nader onderzoek. Voor zover bekend heeft 1 persoon hierop een rustkuur moeten ondergaan. Besloten werd als bijdrage in het her stel van de keermuur nabij het ge meentehuis 1.303,53 te voteren. De to tale kosten beliepen 5.100. Het Hoog heemraadschap neemt het restant der kosten voor zijn rekening. De hoek van het gemeentehuis zal worden hersteld. Het kan niet minder. De gemeente Hensbroek kreeg voor '51 t.m. '53 bouwvolufne voor 1 woning toegewezen. De twee dubbele wonin gen, die uit. '50 reeds in petto waren, vallen hier buiten. Met betrekking tot deze twee aub- bele woningen deelde de voorzitter mede, dat de bouw is vertraagd als ge volg van de bouwstop. Inmiddels is er onder de plaatselijke timmerlieden een aanbesteding gehouden met het resul taat dat de heer J. Naastepad laagste inschrijver was met 43.096. De uit slag van deze aanbesteding is aan We deropbouw doorgegeven, van welke instantie echter nog geen nader bericht ontvangen is. Eerst als de gemeente de gelden benodigd voor deze bouw heeft kunnen lenen, zal tot gunning kunnen worden overgegaan. Imiddels bestaat het vermoeden dat de gunning door Wederopbouw voor het boven aange geven bedrag niet zal worden goedge keurd. De Kerkrestauratie. Het uitvoeren van de restauratie van kerk en toren der N.H. Gemeente wacht op het afkomen van de subsidie der Provincie. Zekerheid omtrent deze sub sidie kon nog niet worden gegeven. Wel is de toezegging ontvangen dat het plan in de eerstvolgende vergadering van Prov. Staten ter tafel zal komen. Aan de gemeente Obdam werd 20 subsidie per leerling verstrekt uit de gemeente Hensbroek, die de lagere tuinbouwschool aldaar bezoekt. De algemene vergadering voor Bloem bollencultuur te Haarlem verzocht gronden geschikt voor bloembollencul tuur niet te onttrekken voor het bou wen van woningen. Daar dit punt voor de gemeente van weinig belang is werd het stuk voor kennisgeving aangeno men. De gemeente Berkhout verkreeg 14,25 als bijdrage in de kosten van de Bloedtransfusiedienst. De heer den Das wilde het verzoek terzijde leggen, daar de gemeente niet in deze zpak ge kend was. Het voorstel van B. en W. werd met 4—3 stemmen aangenomen. Het verzoek van de Woonruimte- Commissie in Noord-Holland om 5. subsidie werd afgewezen, omdat men te Hensbroek weinig met deze Com missie te maken heeft. Geen bijdrage in tekort Cen traal Ziekenhuis. Het verzoek om voor 394,— bij te dragen in het tekort van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar ad. f 204.489.1. werd afgewezen. In '39 heeft de Raa reeds besloten geen bijdrage meer in tekorten van genoemd Ziekenhuis te verlenen. De heer den Das werd op zijn vraag door de voorzitter geantwoord, dat opna me van gemeentenaren uit niet subsi diërende gemeenten geen achterstelling ondervindt. Wethouder Wit zeide dat alles met betrekking tot dit Ziekenhuis te Alk maar wordt verdiend. Destijds wilde men geen instelling voor stad en Om geving stichten. Wethouder de Jong vroeg zich af waar de oorzaak schuilt van het grote tekort, daar andere ziekenhuizen ook niet om subsidie aankloppen. De heer J. Keuning Pz. kreeg op zijn verzoek eervol ontslag als hooisteker. De hooisteker van de wijken A C, de gemeente-bode, de heer A. Keuning werd met algemene stemmen nu ook voor wijk B benoemd. Vernieuwing schoeiing naast Raadhuis. Deze schoeiing is door het maken van een nieuwe waterkering bij de brug geheel in verval gekomen. Beslo ten werd een aanbesteding te houden voor 't maken van een nieuwe schoei ing, die doorloopt tot de afscheiding van de tuin van de gemeentebode. In overleg met de gemeenteopzichter zal nog worden nagegaan of het voordeli ger is hout dan wel beton aan te bren gen. De rekening-courant overeen komst met de N.V. Ned. Middenstands- bank werd gewijzigd in dien zin dat de creditrente een minimum van y zal bedragen. Het vermenigvuldigingscijfer op de heffing schoolgeld werd als vanouds op 2 bepaald. De salarisverhoging van 1514 werd van toepassing verklaard op het ge meente-personeel met uitzondering van de gemeentearts, zulks onder de mo tivering dat het huidige salaris voor de armenpraktijk hoog genoeg geacht wordt, daar maar weinigen meer van deze praktijk gebruik behoeven te ma ken, nu het Ziekenfonds ook o.m. hen die onder de Noodwet Ouderdomsvoor ziening vallen verzorgt. Het kohier hondenbelasting werd goedgekeurd op 284,50. Een vuilnisophaaldienst in het verschiet? Bij de rondvraag kwam de heer Den Das met een plan voor het instellen van een vuilnisophaaldienst in samen werking met enkele naburige gemeen ten. Hierbij was ook gevoegd een kos tenberekening. Spreker wees op de grote behoefte aan een dergelijke dienst. B. en W. deden de toezegging deze zaak in onderzoek te zullen ne men. De heer Hoogewerf wees er op dat de tijd op de wijzerplaat op de kerktoren op enige afstand niet is te lezen. De voorzitter zeide een onderzoek te zul len instellen. Ook bracht de heer Hoo gewerf dank aan de Raad voor de blij ken van belangstelling bij de terugkeer uit Indonesië van zijn zoon. PENSIONTARIEVEN ZIJN AANGE PAST De Nederlandse Staatscourant bevat de derde wijziging van de Prijzenbe- schikking Pensions 1949. Hierdoor worden de hoogst toelaatbare tarieven aangepast aan het tegenwoordige kos- tenpeil in de pensions. Verkeersexamen Op Dinsdag 3 Juli zullen des mor gens een honderd vijf en dertig leer lingen uit de zesde klassen van Lagere Scholen uit Bergen, Koedijk, Groet en Krabbendam in Bergen het practisch gedeelte van het verkeersexamen doen. Een schriftelijk onderzoek op de scho len is hieraan al enige tijd geleden vooraf gegaan. In tegenstelling met vorige jaren zal geen gebruik gemaakt worden van in het dorp aanwezige verkeersborden. Door de adjudant groepscommandant van de Rijkspolitie, en de wachtmeesters Puts en Sies- werda is met veel zorg een route uitgestippeld, waarop voor dit doel speciaal gemaakte borden, vërkeèrs- strepen enz. zullen worden aan gebracht. Deze borden zijn vervaardigd door de zesde klas van de Openbare Lagere School in Bergen onder leiding van de heer Nout. Men had er ook over gedacht op een bepaald punt ver keerslichten te plaatsen, doch dit stuitte op technische moeilijkheden. Misschien is er onder de Bergenaren wel iemand, die een volgende keer de examen-commissie hierbij de helpen de hand wil bieden. Wel zal op een be paald punt een verkeersagent komen te staan. Het onderzoek naar de verkeers- vaardigheid van de schooljeugd zal niet alleen bestaan uit een wielrijders maar ook uit een voetgangers-examen. Een mondeling examen zal niet plaats vinden. De uitreiking van de Veilig-Verkeer- diploma's zal 's middags plaats vinden op de zolder van de Openbare Lagere School. De Examen-commissie bestaat uit de heren G. Dieckman, adjudant-groeps commandant van de Rijkspolitie, F. Nout, verkeersconsul van het Verbond van Veilig Verkeer, G. Ros, ambtenaar ter Stecretarie en hoofd der O.L.S. in Koedijk, de heer J. Reinders. Gevonden en verloren voorwerpen GEVONDEN: rood kinderschoentje met riempje, witte kindergymnastiek- schoentjes, kinderpopje, 3 Lips-sleutels, witte gymnastiekschoenen, kettinkje van gekleurde kippenringen, groen blauwe shawl, opvouwbare bal, zwart- rose kralenketting, drie sleutels aan ring, rood-bruin gevlamde vulpen. KOMEN AANLOPEN: een langharig hondje. WEGGELOPEN: Airdale terrier, pas geschoren. VERLOREN; groene autoped, auto ped op luchtbanden zonder spatborden, grijze herenhoed, grijze dameshand schoenen, gouden damespolshorloge m. gouden armband, bril in geel lederen koker, kabelslot voor rijwiel, blauw zwarte vulpen, zonnebril, fototoestel in bruin lederen tas merk „Kodak", pad- vindersportemonnaie met inhoud, een knipmes, geel-bruine actetas met inh., linker donkerbruine motorwant, ge voerd met lamsvel, groen gevlamde da- mesvulpe'n merk „Parker", bruine por- temonnaie met ritssluiting, gladde gouden ring, 3 strengen witte kraaltjes met slot, korenblauw meisjestasje, 35 meter zwart rubberkabel met klem, blauw meisjesvest met witte knopen, grijs-blauwe moltondeken, gouden ket tinkje met hangertje en voorzien van 2 brillanten in houten étui, bruine portefeuille inh. f 100.foto's en pas poort, bruin kinderschoentje (linker) met hakbandje, khakikleurig windjack inh. bril en portemonnaie met f 2. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij 't Bureau van de Rijkspolitie, Karei de Grotelaan, (tel. K 2208 no. 2444) elke werkdag van 1011 uur. PREDIKANT BEROEPEN. Te Bergen is bij de Ger. kerk beroe pen ds. E. H. Nagel te Ylst. Prima stuiliepiano, merk Stein- bach, voor 190. Beste trapnaai- machine (ringspoel) J 225. Prima handnaaimachine 68. Columbia lcoffergramofoons (de beste mer ken) vanaf 60. Moderne Lips Brandkast 275, enz. Dekker Alkmaar, Spoorstraat 5. Desge wenst te betalen in overleg. Partij prima straatklinkers, een partij metselstenen (Waal) en een partij prima ouderwetse pannen. Sloopwerk Friesebrug', Alkmaar. Een i.g.s.z. herenrijwiel, compl. met lamp, enz. prijs 45.—. V Avonds na 6 uur. Stationsstraat 52, Alkmaar. Stofzuiger 220 V., Holl. Electro sleemodel. Motor defect, 20.— compleet. G. Engel, Koedijk 174. Fiat 500 1948 met Nat.bew. IN staat van nieuw, -van particu lier. Br. no. A 191, bur. v. d. bl. Goed onderhouden kinderwagen 50.—. Bergstraat 27, Egmond aan Zee. Divan, z.g.a.n., linnenkast, he renkleding, (demi, enz.), stoelen, overgordijnen, dekens, servies, uurwerken, wastafel, enz. - Nic. Beetsweg 26, Heiloo. Moderne kinderwagen, z.g.a.n. Oudorperdijkje 32, Alkmaar (Na 7 uur). Best© damesfiets. Pakhuis Laat 92. Spoed! Een in zeer goede staat zijnd Sparta motorrijwiel 1940, 125 cc JLO-motor. v. d. Lyn- straat 20. Meubelmakers werkbank, twee trekzagen, een slijpsteen, twee radiokasten, radio-onderdelen, chauffeurspet, leren rijlaarzen, wasbak, winkelkassa, 53 weckfles sen. Na 's avonds 3 uur. Beem- sterlaan 3, Bergen (NH). FN 350 cc 1938 in prima staat met nieuwe banden. R. Dekker, Schermerdijk Ursem. Gebruikte hand- of electrischo wasmachine met wringer, in goe de staat. Brieven met prijsopgave onder no. A 194 bureau van dit lïad; Een fijne Engelse mélange (ORANJE PECCO SUPERIEUR) Een fijn geselecteerde Oranje Pecco mélange 82 cent Een mélange van krachtige, volgeurige kwaliteitstheeën 80 cent Goed en voordelig 64 cent per 100 gram T 2 a 9 Het feest bij de gymnastiekvereniging TOG heeft een aanvang genomen. Deze feestelijkheden zijn georganiseerd bij het 30-jarig bestaan dezer vereniging. Aller eerst werd een krans gelegd op het graf van het overleden lid Annie Smit, welke ontroerende plechtigheid door vele Heer- hugowaarders werd bijgewoond. Hierna ging men in marstempo naar het sport terrein aan de Sportlaan te Heerhugo- waard-Zuid, waar reeds een groot aantal toeschouwers aanwezig was voor de ath- letiek. De weersomstandigheden waren vrij gunstig. De organisatie bleek bij TOG wederom in goede handen te zijn. De strijd ging tussen de leden van de voet balverenigingen KSV, SVW en Hugo- Boys en de leden van TOG. Er was een grote deelname. Begonnen werd met de 100 meter hardlopen. De uitslag hiervan was: 1. A. Molenaar (H.H.Waard-Noord) 12,1; 2. B. Schouten (H.H.Waard-Zuid) 13,2; 3. J. Loos (TOG). De 400 meter leverde eveneens een overwinning op voor Molenaar. De uitslag hiervan luidde: 1. A. Molenaar (H.H.W.- Noord); 2. B. Molenaar (H.H.W.-Noord) 3. G. de Boer (H.H.W.-Zuid). De 1500 meter had de speciale aandacht van alle belangstellenden. De uitslag hier van was: 1. P. Schouten 4.40; 2. A. Mole naar 4.52; 3. P. Bleeker Jacz. Aan het laatste nummer, de 4 x 100 meter estafette, werd door alle vier ver enigingen deelgenomen. De prijs ging naar Hugo-Boys te Heerhugowaard-Noord. De uitslag luidde: 1. Hugo-Boys 53; 2. SVW 57; 3. TOG 58,5 n 4. KSV 59 sec. De wedstrijden kentekenden zich door een bijzonder vlot en prettig verloop. In de zaal van de heer Veenboer had de prijsuitreiking plaats. Zondag was het feest voor de leden van TOG. Des avonds kwamen allen bij een in de grote zaal van café Halfweg, waar de leden verschillende verrassingen te wachten stond. Onder de aanwezigen merkten we ook op het college van B. en W. en de gemeente-secretaris. De burgemeeser overhandigde TOG on der een toepasselijk woord een fraaie be ker voor de sportdag. Enkele goede ge zelschappen verzorgden verder deze avond, die op een hoog peil stond. DF PASTOORS BORSBOOM EN SPRENGER VERTREKKEN Naar wij vernemen is pastoor N. P. Borsboom, thans priester in de parochie van het H.Hart te Heerhugowaard-Noord benoemd tot pastoor te Voorburg. In Heerhugowaard-Noord is thans be noemd de Weleerw. Heer P. L. Bangert, thans pastoor te Rotterdam. De Weleerw. Heer Pastoor Th. A. L. Sprengers, pastoor te Heerhugowaard-Zuid in de H. Dyonisius-parochi is benoemd tot pastoor te Rotterdam. Tot pastoor te Heerhugovyaard-Zuid Is benoemd de heer G. W. van Diest. De benoemingen zullen Vrijdag 6 Juli ingaan. BLIKSEMINSLAG Tijdens het slechte weer van Dinsdag morgen sloeg het onweer in bij de heer Jac. Groenland aan de Hasselaarsweg. Be halve de schoorsteen werden ook alle electriciteitsleidingen in het woonhuis vernield. Noch de radio, noch het elec- trlsch fornuis was aangesloten. De schade viel hierdoor nogal mee. Ook de bewoners kwamen met de schrik vrij. Maandagavond had in tegenwoor digheid van de gemeentelijke autori teiten een gecombineerde oefening plaats van de brandweren van Koe dijk, Oudorp en Sint-Pancras in ver band met de gemeenschappelijke rege ling hulpverlening bij brand door die gemeenten getroffen. De oefening had plaats te Koedijk (Noord) waar aan het Noordhollands kanaal de motor spuiten van elke gemeente gelijktijdig in werking werden gesteld. Ofschoon het vermogen van de spuiten niet ge heel gelijk was, voldeed al het mate riaal uitstekend en kon met een aan tal stralen een geweldige hoeveelheid water worden gegeven. Over de resul taten was men dan ook zeer tevreden. Na afloop werd aan de manschap pen door de burgemeester van Koe dijk in de conversatiezaal van het ver zorgingshuis voor ouden van dagen een kop koffie en een sigaar aange boden. „Sursum Corda" op concours Op het Concours van de R K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuidholland gehouden te Haarlem in de Gemeentelijke Concertzaal behaalde de R.K. Gemengde Zangvereniging „Sursum Corda" in de 3e afdeling ge mengde koren een ie prijs met het mooie aantal van 313 punten. Als ver plicht nummer werd gezongen „Heer Gemaal" van Orlando di Lasso en als vrij nummer „Het Moedertje" van Jan Nieland.. Een mooi resultaat voor koor en dirigent de heer Cas Himmelreich, die ook met een tweede koor uit Schoorl op die dag een eerste prijs behaalde. Op de eerstvolgende repeti tie Maandag a.s. zijn nieuwe leden zo als altijd van harte welkom. De ronde van St. Pancras Bij de Zaterdagavond gehouden ron de van Sint-Pancras voor heren om de grote wisselbeker kon men zich ver heugen over een uitermate grote be langstelling van deelnemers en toe schouwers. Om ongeveer half acht werd begonnen en verschillende goede lopers verschenen aan de start. De uitslag was als volgt: 1 L. Groot (Warmenhuizen) buiten mededinging, 2 P. C. Kloosterboer; 3 C. K. Klooster boer; 4 F. de Kraker; 5 J Klooster boer Kz. De wedstrijd werd verlopen over een afstand van 1750 meter. De winnaar van vorig jaar, F. de Kraker, stond de wisselbeker af aan P. C. Kloosterboer. De raad der gemeente Warmenhui zen is door de loco-burgemeester in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag aanstaande, des namid dags half acht. Op de agenda, die een 17-tal punten bevat, komen o.m. voor een voorstel om over te gaan tot het sluiten van een rekening-courant overeenkomst ter groot'e van f 200000 met nader door B. en W. aan te wijzen bankinstellingen. De raad zal ook moeten beslissen over de aankoop van een perceel grond, genaamd „De Ven", ter grootte van 1.40.80 ha, da* in het uitbreidingsplan is opgenomen, voor een prijs van f 10.000. Het R.K. kerkbestuur vraagt medewerking om de toiletten in de bijzondere school 'e vernieuwen. B. en W. achten een gemeenschappelijke regeling inzake de vuilnisophaaldienst mogelijk en stellen voor deze regeling aan te gaan met de gemeenten Harenkarspel, Sint Maarten, Nieuwe Niedorp, Oude Nie- dorp en Warmenhuizen. Verder wordt voorgesteld om voor het gemeentepersoneel een studietoe lageregeling in het leven te roepen; JUBILEUM Op 1 Juli zal het veertig jaar geleden zijn, dat deh eer J. de Burck werd be noemd tot kassier van de Boerenleenbank I te Zuid-Scharwoude. Vrije Duitse jeugdbeweging in W.-Duitsland verboden De Amerikaanse autoriteiten hebben de Vrije Duitse Jeugdbeweging" in West-Duitsland verboden. Het ledental van deze beweging wordt in West- Duitsland op 40.000 geschat. De be weging zelf zegt honderdduizend leden te hebben. In Oost-Duitsiand zou het aantal leden meer dan drie millioen bedragen. Khama blijft verbannen Het Engelse Lagerhuis heeft met 300 tegen 279 stemmen een liberaal- conservatieve motie verworpen, waar in de regering verzocht werd haar verbanning van Tsjekedi Khama, voormalig regent van de Bamangwato- stam in Betsjoeanaland, in te trekken. SAIGON IVERD WEER BESCHOTEN Troepen der Vietminh hebben giste ren voor het eerst in zes maanden de Indochinese hoofdstad Saigon bescho ten. Vijf granaten kwamen terecht bij het douanepakhuis aan de rivier. Per soonlijke ongelukken deden zich niet

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3