LAATSTE NIEUWS m y* 777 Kennemer Kluit. Accijnsverhoging... Stad en Omgeving Vluchtelingen aan onze grens hebben hulp nodig Koedijk verhuurt de oude school oude prijzen Ook Alkmaar zal ergste nood helpen lenigen Textielinzameling moet slagen AGENDA Alkmaarder gewond bij grondboringen Lotentrommel draaide weer op de Laat Als een paal boven water Kind uit de trein gevallen Akersloot MAANDAG Stompetoren Bevordering leerlingen Lagere Landbouwschool Warmenhuizen Noord-Scharwoude De export' van vroege aardappelen Egmond a.d. Hoef DONDERDAG 2d JLixl K Verenigingen steken handen uit de mouwen OOK DE ALKMAAR SE burgerij zal het hare bijdragen tot het lenigen van de nood in één van de grote Duitse vluchtelingenkampen, waar onge veer acht en een half millioen mensen, mannen en vrouwen, kinderen en grijsaards, zieken en gebrekkigen gedoemd zijn samen te hokken, een vaak mensonwaardige wijze. Ruim driehonderd mannen en vrouwen, maar vooral jongens en meisjes, aangesloten bij een Alkmaarse organisatie of vereniging, verklaarden zich gisteravond bij monde van hun vertegenwoor digers in de Trouwzaal van het Stadhuis bereid de humane actie van het Vluchtelingencomité met hun werkkracht te steunen. Op Zaterdag 7 Juli wordt van elke Alkmaarse ingezetene verwacht, dat hij (zij) iets, ook al is *t nog zo weinig, zal geven om de kinderen in de kampen van Neder-Saksen weer in een behoorlijk broekje of een heel jurkje te laten lopen, of hen weer onder een warm dekentje te laten slapen. Toen de voorzitter van het Alkmaarse vluchtelingencomité, de wethouder van sociale zaken, de heer M. Coerts, na zijn welkomstwoord nog maar nauwe lijks had gevraagd of men aan de plan nen van het comité wilde meewerken, kwamen van alle kanten de aanmel dingen binnen. Van de vrouwenbonden van de P. v. d. A. en N. V. V., van de Rooms katholieke vrouwenverenigingen, van alle drie parochies van de R. K. gidsen en Hervormde meisjes, van de Jonge Kerk en van de R. K. verken ners en welpen (liefst honderd man), van het Nederlandse Padvindstersgilds, van de Gereform. vrouwenvereni gingen Bios en Dorcas en de gerefor meerde meisjesvereniging van de Ned. Ch.\ Vrouwen Bond en I. S. A. I en II. Op 7 Juli actie. Alleen de Ned. Padvinders konden geen medewerking verlenen, omdat er, naar zij berichtten, in Nederland zelf nog zo veel te doen viel en het dan geen pas gaf hulp aan het buitenland te ver strekken. Maar zij waren dan ook de enigen. En dat is verheugend. Nadat allerlei tips en goede raad ge geven waren, werd onder grote instem ming van de verenigngsvertegenwoor- digers besloten op Zaterdag 7 Jul 's middags door de gehele stad een op haaldienst te organiseren voor het bij eenbrengen van textielgoederen. Enige dagen hiervóór wil men duizenden fol ders door de stad verspreiden om de burgerij aan haar morele verplich tingen te helpen herinneren. De werk zaamheden waren vlug verdeeld. Natuurlijk geen vuile kleding. Het comité wijst er nog eens ten overvloede op, dat natuurlijk alleen schoongemaakte textielgoederen in aan merking kunnen komen aan vluchte lingen uitgereikt te worden. Een ieder, die in het oog zal houden met welke dankbaarheid hij zelf in de oorlog vanuit het buitenland hulp mocht ontvangen, terwijl er voor hem de zekerheid bestond, dat er een einde aan de ellende zou komen, zal zich de intense vreugde kunnen voorstellen die een kleinigheid uit het buitenland, zal brengen voor allen voor wie zo heel weinig uitzicht meer bestaat nog eens in betere omstandigheden te komen. (Wij willen aan dit verslag gaarne iets toevoegen om daarmede onze grote in stemming met deze hulpactie te betui gen. Met een groep van een twintigtal journalisten van de grootste Neder landse bladen en courantencombinaties zijn wij in December in de kampen van deze verdrevenen geweest. Er zijn een twaalf of dertien millioen vluchtelingen, voor een groot deel uit Silezië en hun aantal neemt nog steeds toe. Zij zijn door Russen en Polen, die hun gebied bezetten, uit hun huizen verdreven, kregen vaak bevel binnen het uur hun haardsteden te verlaten en mochten slechts het allernodigste meenemen. Tienduizenden, ouden, zieken en zwakken zijn op de vlucht naar het Westen, die meestal lopende moest wor den ondernomen, bezweken. Millioenen kwamen in West Duitsland aan, uitge hongerd en zonder enig middel van bestaan. Daar heeft men hen samengebracht in leegstaande gebouwen, in kampen en noodkampen, maar het probleem is zo veelomvattend, dat West Duitsland waar men nog meer dan hier met wo ningnood te kampen heeft het niet alleen kan oplossen. Dit is een pro bleem, dat alleen door internationale hulp op den duur tot een oplossing ge bracht kan worden. Er moet werk voor deze gezinnen worden gevonden, want het is zo goed als uitgesloten, dat zij ooit weer naar hun geboortegrond te rug kunnen keren. In vele landen zijn onmiddellijk hulpacties georganiseerd en ook uit Nederland werd spontaan hulp geboden. Om deze doeltreffend te doen zijn heeft men hier van de hon derden kampen er enige geadopteerd en toegezegd althans voor speelgoed en kleren van de kinderen te zullen zor gen. Wij zijn er bij geweest toen zo'n zen ding uit ons land aan de bewoners van een groot kamp werd overgedragen en het was ontroerend de dankbaarheid der moeders voor de kleertjes en de verrukking der kinderen te zien, kleine kinderen vaak, die nog nooit een stuk je speelgoed hadden bezeten- Overal in ons land zijn vluchtelin- gen-comité's opgericht en is men met groot enthousiasme aan het inzamelen gegaan, en ook in Alkmaar heeft men gelukkig met een kleine itzonde- ring begrepen, dat naastenliefde daar allereerst hulp gebiedt, waar de nood het allerhoogst is. Wie stelt zijn auto beschikbaar? Nu er over de medewerking van de jeugd- en ouderenorganisaties niet te klagen valt meent 't Alk- maars comité voor vluchtelingen hulp 'n beroep op die stadgenoten te mogen doen die een transport middel, liefst 'n auto, ter beschik king van de jeugdige ophalers zouden willen stellen. Het zou immers zonder vrachtauto vrij on doenlijk zijn alle goederen met een handwagen door de gehele stad te brengen. Bovendien kan er met een auto méér verzameld worden. Op wie kan het comité Zaterdagmiddag 7 Juli rekenen? Het adres van de secretaris, de heer A. Klymeer, is Bergerweg 37 en bij de wethouder Coerts, K. v. 't Veerstraat 36, telef. 2728. Wij leven thans door de aaneen sluiting van staten, door de grote ge zamenlijke belangen en door het veel intensiever en snellere verkeer niet meer in de tijd dat ieder zich alleen voor de nood in eigen omgeving inte resseert. Grenzen vervagen en grote internationale problemen moeten ge zamenlijk tot een oplossing worden ge bracht. Wij zijn er van overtuigd dat men dit ook in Alkmaar heeft begrepen en dat men voor deze ongelukkigen zal afstaan wat men maar enigszins zal kunnen missen. Wie meer over deze enorme vluchte lingenkampen wil weten, leze er de artikelen nog eens op na, die wij in December van het vorig jaar in onze courant hebben geschteven. Red). Sh" Amcmtk $T$TE @PRESS 20 for fl. l.— (Advertentie, Ing. Med.) Arie van Lienen kreeg vererende uitnodiging Veertien worstelaars zijn uitgenodigd door de Nederlandse Krachtsportbond deel te nemen aan de voorbereidende training voor de Olympische Spelen. Hiertoe behoort ook onze stadgenoot Arie van Lienen. De andere uitverko rene zijn: H. Alfen, W. S. Alfen, D. Luider (al len Halter, Utrecht)lichtgewicht: J. A. Piek (Halter, Utrecht), H. J. Stoltz (Hercules, Amsterdam), D. Sluiter (Simson, Den Haag); lichtmiddenge- wicht: L. van der Pijl (Halter, Utrecht), S. Otten (Hercules, Amsterdam), C. Snijder (Achilles, Arnhem); midden gewicht: H. P. Richter (SDV, Culem- borg)halfzwaargewicht: L. Melchers (Hercules, Amsterdam), H. W. de Nijs (Halter, Utrecht) en G. Schuil (Achil les, Arnhem). DONDERDAG. Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Septem ber affair (14 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Glazen speelgoed (alle leeft.) Cinema Americain, 8 uur: Boefjes van Montmartre (18 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: Operette (alle leeft.) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Adams rib (14 jaar); Rex Theater, 2.30 ejj 8 uur: Het dodende licht (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het leven gaat verder (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Alarm in de nachtexpress (18 jaar). Gistermiddag, kort na twaalf uur, hebben enkele arbeiders bij grondbo ringswerkzaamheden naast drukkerij Egner in de Keizerstraat te Den Helder een driepoots-bok omver getrokken. Twee der werklieden raakten er on der. A. de L. uit Alkmaar kreeg een poot van de bok tegen zijn rug, en moest vermoedelijk met inwendige kneuzingen naar het gemeentezieken huis „Parkzicht" worden overgebracht. Zijn collega kwam met de schrik vrij. De toestand van De L. was niet ern stig. Hij zal niettemin enkele dagenter observatie in het ziekenhuis moeten blijven. Anjerdag 1951 Collecte voor het Prins Bernhardfonds Morgen zullen in Alkmaar weer de collectebussen rammelen, ditmaal voor de geldinzameling ten behoeve van het Prins-Bernhardfonds, dat in de afgelo pen vier jaar meer dan een millioen heeft uitgegeven aan subsidies voor al lerlei instellingen, culturele en maat schappelijke. Prins Bernhard memoreerde Maan dag bij de uitreiking van de zilveren Anjer aan een drietal Nederlanders van grote verdiensten de betekenis van het fonds, dat naar hem genoemd is. De collecte in Alkmaar zal plaats vinden onder de muzikale begeleiding van een draaiorgel. Het plaatselijk comité voor de Anjerdag doet een be roep op de goedgeefsheid van elke in gezetene voor deze gelegenheid ruim in de beurs te tasten, hoe moeilijk de tijden ook zijn en hoe dikwijls men ook tegen offering van een klein be drag een vlaggetje, kruisje of schildje krijgt opgespeld. Tevens worden nog collectrices en collectanten gevraagd, die zich kunnen aanmelden aan het Stadhuis van 8.45 tot 9 uur morgenochtend. ECONOMISCHE BETREKKINGEN MET PERU De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier verzoekt ons opname van het volgende: De heer mr. L. A. Gastmann, Harer Majesteits Buitengewoon Gezant en Gevolmachtigd Minister te Lima, zal voor belanghebbenden bij de handels betrekkingen met Peru te spreken zijn op Maandag 2 Juli a.s. desochtends van 10 tot 12 uur, ten kantore van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam, Beursgebouw, Dam rak 62a te Amsterdam-C. Het verdient aanbeveling, dat gega digden van hun voornemen doen blij ken aan het secretariaat van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterc.am (telefoon 63393, toe stel 5). OVERPLAATSINGEN BIJ HET GEVANGENISWEZEN De heer W. Koops, kok bij de R.W.I. te Marum is verplaatst naar de strafge vangenis „Schutterswei" te Alkmaar. Mej. W. Gerritsen, bewaarster A in de strafgevangenis „Schutterswei" te Alk maar, werd benoemd tot hoofdbewaarster in het Huis van Bewaring no. 1 te Den Haag. DAME FLAUWGEVALLEN De grote drukte tijdens de trekking van de Nazorg-loterij is er de oorzaak van geweest, dat een dame gister avond flauw viel. Zij werd bij één der omwonenden binnengedragen, vanwaar zij later met een auto naar haar wo ning werd overgebracht. GESLAAGD. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candi- daats-examen in de medicijnen onze stadgenoot de heer H. Paleari. Waar waren de prijswinnaars? Gisteravond dromde weer een enor me mensenmassa samen op de Laat, waar de winkeliers, die in deze straat gevestigd zijn hun geruchtmakende Nazorg-actie voeren. Ditmaal was het platform met de microfoon en de man met de lotentrommel opgesteld voor de winkel van de fa. Roobeek, tegenover de St. Dominicuskerk. De politie had handenvol werk aan het dirigeren van de talloze belangstellenden, die met de kostbare loten in de hand de straat, de trottoirs en zelfs de venster banken van naburige winkels bevolk ten. Sommige agenten verenigden het nuttige met het aangename en loerden soms steels op een in de hand gefrom meld papiertje, met een onuitsprekelijk groot cijfer. Waarschijnlijk had moe der-de-vrouw hen met deze extra-taak opgeknapt. Toen de uitslagen om ongeveer acht uur over de Laat begonnen te dave ren, bleven gelukkige winnaars nog uit. De man op het plankier, die onder verlokkende kreten allerlei fraaie prij zen, damestasje, sigaretten, flessen sla olie, portefeuille enz. in de hoogte stak, riep eigenlijk tegen een zwijgzame massa. Slechts toen hij de prijs van de firma Roobeek bekend maakte: een nieuwe overtrek voor een kinderwagen plus prachtig zeiltje tegen de regen, kleur naar wens, scheen de ganse men senmassa te schokschouderen van het lachen. Maar toch werden nog velen gelukkig gemaakt. En degenen, die niets wonnen keerden huiswaarts in de hoopgevende gedachte, dat Zaterdag de laatste dag van de actie hun beurt weieens zou komen. Want dan draait de trom mel voor de Solex en vele andere kost bare prijzen. Inmiddels hebben de Laat- winkeliers reeds hun doel bereikt: iedereen spreekt en denkt over de grote actie, die Nazorg zeker geen wind eieren zal leggen'. In het kader van de winkelweek zijn gisteren weer prijzen uitgeloot. Een schilderstuk viel ten deel aan de heer Sijpheer, Laat 141, en een gasstel aan de heer Boots, Popelmanslaan 27. De derde prijs, een scheepje, viel op het rode lot 2134. Het werd nog niet afgehaald. staat het, dat iemand ten slotte die cadeautjes moet betalen - en wie zou die „iemand" dan wel zijn?! Daarom staan zoveel ver standige huisvrouwen op het merk, dat voor élke cent niets dan uitnemende kwaliteit en verrukkelijke smaak levert, op (Advertentie, Ing. Med.) Naar de Telg. meldt is gister een van de kinderen die in klasse-verband uit Hilversum en Utrecht onze gemeente bezochten op de terugreis van Alkmaar tussen Abcoude en Loenen door het plotseling opengaan van een portier uit de trein gevallen. De trein reed terug naar de plaats van het ongeluk en men vond het jongetje Oorbeek uit Zuilen ernstig ge wond op de berm van de spoordijk. Het knaapje had een gebroken sleutel been, een gebroken arm en vermoede lijk een schedelbasisfractuur opgelopen maar was (nog bij kennis. De jongen is in zorgwekkende toestand door een auto van de G. G. D. uit Utrecht naar het Stads- en Academisch ziekenhuis daar ter plaatse vervoerd. Een karper van zeven pond De heer J. Mors te Alkmaar, Nieuw- poortslaan 127, was de gelukkige van ger van een karper van zeven pond. Met deze vangt maakt de heer Mors een goede kans op de eerste prijs wel ke het Centraal Nederlands Henge- laarsverbond, afdeling Alkmaar, voor de zwaarste karper, baars of snoek over het seizoen beschikbaar stelt. De heer J. Moedt. Maclaine Pont straat 24, wekt zijn sportmakkers op te proberen een zwaardere vis op de schaal te krijgen. Men kan zich bij hem als lid melden en mededingen naar prachtige prijzen. Politie-elftal verslagen Het Alcmaria-tourelftal heeft in de gisteravond op het terrein van de Alk maarse Boys gespeelde voetbalwed strijd tegen het elftal van de Alkmaar se gemeentepolitie gezegevierd. In de ze aardige strijd moesten de politie mannen genoegen nemen met een 10 nederlaag. Van de zijde van het publiek bestond flinke belangstelling. MUTATIES BIJ P.T.T. De besteller le klasse op het post kantoor Alkmaar B. Leek is op ver zoek eervol ontslagen. De heer L. C. Dames vakman P.T.T, te Alkmaar is benoemd tot vakman le kldSS6. De employé 2e klasse PTT T. Groot te Alkmaar werd verplaatst naar Schagen. OPENBARE VERKOPING. Voor de gisteravond gehouden open bare verkoping van het perceel Sta tionsweg 104 ten overstaan van nota rissen mr. J. Winkel te Naarden en mr. D. J. Roos te Alkmaar bestond veel belangstelling. Ten slotte kon de heer A. van der Ward uit Alkmaal voor de prijs van f 6050 de nieuwe be zitter van de woning worden. GESLAAGDEN VOOR DE RIJKS KWEEKSCHOOL Voor het onderwijzersexamen (4e groep) van de Rijkskweekschool te Alkmaar zijn geslaagd de candidaten: Th. J. B. Lief- ting te Heiloo; P. Middelkoop te Barsin- gerhorn; J. P. Mink te Warmenhuizen; A. Roosendaal te Wieringerwerf; M. Uiten- bosch te AlkmaaT en H. van Viegen te Alkmaar. DIERENBESCHERMING. Zwervend zijn aangetroffen te Alk maar een jachthond (bruin-wit, witte punt aan de staart, teef, halsband om) en 'n jonge bouvier pl.m. 9 wekenoud. Ter beschikking zijn 2 rode poezen en enige jonge poesjes. Adres inspecteur C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: Johannes Th. van der Holst en Catharina M. Winder. Johannes de Vries en Adriana M. van Veen. Johan Kluijs en Geertruida H. Eckhardt Overleden: Aegidius D. J. H. Pekel haring, 70 jaar, geh. met H. J. Ter Berg. Industriële onderneming van Alkmaar naar Koedijk ln een vonauige raadsvergadering deelde Dinsdag de voorzitter, burge meester Schellinger, mede: dat van Ged Staten diverse raadsbesluiten goedge keurd zijn terug ontvangen. Naar aan leiding van een circulaire van de mi nister van Binnenlandse Zaken werd besloten het gemeentepersoneel een vacantietoeslag van 2 te geven. Op het verzoek van de caféhouder D. C. Butter om het weggedeelte, waarvoor het stopverbod geldt, te verkorten, werd afwijzend beschikt wegens het niet op heffen van het gevaar ter plaatse. Een voorstel van de heer Lammerschaag om het stopverbod aan de Noordzijde van het café te plaatsen, werd om de zelfde reden verworpen met 5 tegen 2 stemmen, zodat het stopverbod volgens het vorige raadsbesluit zal gelden van huis no. 1882 tot 230 buiten Oostwijk. Geen bezwaar ontmoette het verzoek van Ged. Staten om het tijdstip van in werkingtreding van de wijziging van de verordening op de heffing van het vergunningsrecht te veranderen. Gezien de nadere toelichting irizake de bij drage ter verbetering van rietlanden in de polder de Kleimeer werd met alge mene stemmen besloten de gevraagde bijdrage te verlenen. De bewoners van Zes Wielen ver zochten wijziging in de tariefklasse voor de personelebelasting. Besloten werd hierop niet in te gaan. Wel zal geprobeerd worden voor de gehele ge meente een verlaging te verkrijgen. Van B. en W. was er een voorstel tot verhuur van de oude school aan de heer A. J. Stikkel. Besloten werd na toelichting der voorwaarden het pand te verhuren voor f 1000 per jaar voor de duur van 5 jaar met recht van koop. Er zal n.l. een industrie in worden ge vestigd en wel het vervaardigen van rubber kleden en matten, zodat de be staande „Caruma" thans in Alkmaar zal worden overgeplaatst naar Koe dijk. Met algemene stemmen werd tot benoeming overgegaan van de commis sie van regenten voor het verzorgings tehuis. De commissie is als volgt sa mengesteld: F. Riekwel voorz. leden mw. Schellinger-de La Court en Lam merschaagde Waal en de heren P. lid zuster A. Gorissen. Op de vraag van het raadslid Hart werd medegedeeld dat de commissie een volledige zelfstandigheid zal bezit ten in de uitvoering van het gehele beheer van het tehuis met financiële verantwoordelijkheid aan de Raad. Zonder besprekingen gingen onder de hamer door diverse begrotingswijzi gingen. Rondvraag. Bij de rondvraag informeerde de heer Hart naar de plaatsing van een blik semafleider op het verzorgingstehuis en (Advertentie, Ing. Med.) Nog slechts 3 dagen o.a. Oude Jenever p, Liter 5,85 Citroen p. Liter 4,85 Fladderac p, L- 5.10 WIJNHANDEL Alkmaar, telel, 2585 Dinsdagavond kwamen de commis sies van toezicht en advies voor de Lagere Landbouwschool te Stompeto ren onder voorzitterschap van burge meester J. Posch bijeen. De heer I. SchroeVers, directeur der R.L.W.S. te Alkmaar, woonde deze vergadering bij. De vorderingen der leerlingen wer den aan een ernstige beoordeling on derworpen, met het resultaat dat de leerlingen van klasse I werden bevor derd. Dit zijn: Bert Schoen, Bergen; Bob de Graaf en Arie Plooyer, Heiloo; Simon Kalverboer, Stompetoren; Jan Willem Mienis, Egmondermeer; Jan Jacob v. Twuyver, Alkmaar; Piet Kos telijk, Zuidshcarwoude en Roelof On rust, Oterleek. Van klasse II naar klasse III wer den de volgende leerlingen bevorderd: Niek Bakker. Wlaas Kalverboer, Ab v. d. Neer, Jan v. Twisk, Rens Wai- boer, Henk Wagenaar, Piet Warten- horst, Oterleek; Jacob Bas. Heerhugo- waard; Gerrit Har tog, Dirk Kuyn, Klaas Reitsma, Grootschermer; Her man v. d. Heyden, Reyer Hoogscha- gen, Westdijk, Alkmaar: Cor Modder, Heiloo; Klaas Schrooder, Hensbroek; Maarten Spaan, Heerhugowaard; Piet de Vries, Bergen; Cornelis Zeegers, Ursem; Johan Kloosterboer. Sint Pan- cras. Niet bevorderd 1 leerling. Voor de nieuwe eerste klas, die in September aanvangt, hebben zich elf leerlingen aangemeld. Aangifte hier voor kan alsnog geschieden bij het hoofd der school. DE VERBRANDE BOERDERIJ De in De Woude verbrande boerde rij blijkt eigendom te zijn van de hr. B. Strijbis aldaar. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer J. de Geus Azn, leerling van de kweekschool voor onderwijzers te Alkmaar, is geslaagd als onderwijzer. naar het herstellen van de verzakte Hart, J. Bruin en J. N. Smit, adviserend schoeiïng bij de begraafplaats. Op beide vragen antwoordde de voorzitter dat hierin zeer spoedig zal worden voor zien. Tevens deelde hij mede dat de doorlichting der bevolking zal plaats hebben in de maanden October en No vember a.s. en dat de aanleg sportter rein (voetbalveld) onder leiding der Heide Mij. in het komende najaar zal plaats vinden en door de DUW wordt uitgevoerd. Koedijk, Oudorp en St. Pancras hebben een kosteloze overeen komst aangeg.. dat bij brand in een dezer gemeenten wederkerig hulp wordt verleend, zodat bij eventuele brand met drie motorspuiten kan ge werkt worden. Ten slotte werd een verzoek van de stichting „Het Vierde Prinsenkind", om daarvoor een deel V het presentiegeld van één vergade ring af te staan ingewilligd. Hiermede gingen alle radsteden accoord. Vanaf 28 Juni worden weer vroege aardappelen met een minimum maat van 35 millimeter geëxporteerd die van af 21 Juni in quarantaine moeten zijn opgeslagen. Voor het binnenland is de maat op 28-35 millimeter gesteld. BENOEMD. De heer J. A. Ketelaar, monteur lt klasse PTT te Noordscharwoude is be noemd tot chef-monteur. BRANDWEEROEFENING De nieuwe brandspuit is nu officieel in gebruik genomen. In het bijzijn van B. en W. en van het voltallige raadscollege werd gisteravond een oefening gehouden aan de Slotgracht. Na aankomst aldaar werd binnen de minuut water gegeven. Gedemonstreerd werd met 5 spuiten tegelijk. Een goed-geslaagde brandweer oefening. EDELKARPER VAN ZESTIEN POND Dezer dagen ving de heer Jn. Burger een edelkarper van zestien pond, opge haald uit de Slotgracht. Twee jaar gele den ving hij er hier een van 23 pond. ANJERCOLLECTE De opbrengst van de anjercollecte ten bate v^n het Prins Bernhardfonds, Zater dag mét medewerking van Lamoraal van Egmond gehouden, heeft opgebracht 37,17. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE EXPORTVEILING 27 Ju ni 1951. Aardappelen 2430; drielingen 1926; slabonen 1,281,56; stamsnij bonen 5585; stoksnijbonen 881,14; komkom mers 817; tomaten A 8092, bonken 53 75; aardbeien 1,202,80; bloemkool I A 16—22, I 12—16, II 8—12; doppers 52—56; peulen 1,141,35; spinazie 8—46; sla 2 7,50; postelein 2230; andijvie 2242; ra dijs 34; rabarber 816; bieten 1420; peen 820; soepgroenten 47; peterselie 2—5; pruimen 3—17; perziken 538. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 28 Juni 1951. 150.000 kg aardappelen, Eerstelingen 21.10—26. Rode Schotten 23.60 —26,60; Doré 23,30, kleine 18,60—21.80; 2000 kg rabarber 4,104,20; 700 bos wor telen 2526; 1500 kg vroege rode kool 17,90—24,90. NOORDERMARKTBOND, 28 Juni 1951. 9500 kg Eerstelingen 22,4025,40, kleine 15—19,50; 35 sloffen aardbeien 1,502,11. (Ongecorrigeerd) Mossadeq belooft Truman: Oliestroom naar 't Westen zal blijven vloeien De Perzische premier, Mossadeq, Beeft in een brief president Truman de verzekering gegeven, dat Perzie al het mogelijke zal doen om te voorko men, dat de oliestroom naar de Wes telijke wereld wordt onderbroken of dat de installaties te Abadan tot stil staan komen. Trekken Chinezen troepen terug uit Korea? Een hoofdofficier van het leger der Verenigde Naties heeft te Tokio ver klaard, dat de Chinezen troepeneenhe den van aanzienlijke omvang uit Ko rea naar Mandsjoerije hebben terug getrokken. De Chinezen hadden thans nog slechts een derde der troepen in Korea van de sterkte in de afgelopen maand. Volgens de betrokken woordvoerder konden er geen andere dan politieke rednen bestaan voor het reduceren van de Chinese strijdkrachten van 700.000 tot bijna 300.000 man. Er zijn namelijk gehele eenheden teruggetrokken. Helpers van Manus Oly tot jaar veroordeeld 2V2 Gistermorgen werden de twee assi stenten van Manus Olie, die vorige week drie jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen, voor de tweede maal voor de Meervoudige Kamer te Alk maar geleid. Henkie te P. en Charle» K„ die met Manus in de buurt van de Beemster, Oosthuizen, Bergen en Koe dijk hadden geopereerd, hoorden de, president mr. J. Krabbe het vonnis uit spreken. Het luidde voor elk van hen twee jaar en zes maanden, met aftrek van voorarrest. DE 25.000 IS ER UIT De prijs van f 25.000 in de ,513e Staatsloterij. 3e klasse, is gevallen op lot no. 13159.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2