CHIEF WHIP Hoover Wasmactiiies Stad en Omgeving Wat Strassburger Alkmaar biedt AGENDA Bedrijfsvoet- en handbalwedstrijden Concerten in de Grote Kerk Katholieken vragen R.K. Nijverheids" school voor jongens Tal van mo Paarden, Leeuwen, Tijgers en een waterballet Serg. Maj. De Ruiter onderscheiden dit is de beste manier Verplichte sluiting van winkels in tabaksartikelen DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID' De uitslagen en het nieuwe programma Wij verhuren Kuiperii Bakker Baten voor de restauratie der Kapelkerk WAT DE THEATERS BRENGEN HARMONIE THEATER: VICTORIA THEATER: CINEMA AMERICAIN: Scheidsrechters gaan voetballen BELGISCHEMILITAIREN WEER VERTROKKEN De meerderheid van B. en W. stelt voor niet op het verzoek in te gaan Dat is óók reinigen! 4 Onveilig ZATERDAG 30 JUNI 1951 Honderden aanplakbiljetten door de gehele stad kondigen reeds de komst van het circus Strassburger aan. Van af Donderdagmorgen zal dit circus het „hooggeëerd publiek, de boeren, bur gers en buitenlui" vergasten op een programma van bonte afwisseling, sen satie, komische scènes, kortom het zal vier dagen lang op en top circus- romantiek zijn. De trein, die het materiaal uit Arn hem, waar reeds voorstellingen wer den gegeven, naar Alkmaar zal voeren Na 12 Indischejaren dienst Plechtigheid in ROG-geboow In de cantine van het R.O.G.-gebouw aan het Zevenhuizen had gistermiddag een kleine plechtigheid plaats, waarbij de sergeant-majoor B. D. de Ruiter van het Gewestelijk Bureau van de Sociale Dienst van het Ministerie van Oorlog te Alkmaar werd onderscheiden met de zilveren medaille wegens 12 „Indische" jaren trouwe dienst bij het Koninklijk Nederlands Indonesische Leger, de Koningin en den Lande bewezen. On der de aanwezigen merkten wij op de commandant van de Nationale Reserve in Noord-Holland majoor J. Kopf, kapi tein Koppenol eveneens van de Natio nale Reserve, de eerste luitenant J. Ruimgaarten, de directe superieur van de gedecoreerde, adjudant J. Timmers, vertegenwoordiger van het garnizoen Haarlem, waaronder ook Alkmaar res sorteert, opperwachtmeester P. Bier drager, brigadecommandant van de Kon. Marechaussee, de heer W. W. van Renesse, vertegenwoordiger van de In- delingsraad Alkmaar. IJver en plichtsbetrachting. Na het voorlezen door adjudant Tim mers van de oorkonde, waarin de mi nister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen de onderscheiding van ser geant-majoor De Ruiter bekendmaakte, gespte de eerste luitenant Ruimgaarten hem de versierselen op. In zijn korte toespraak memoreerde de luitenant de ijver en de plichtsbetrachting die de sergeant-majoor reeds in de korte tijd, die hij hier in Alkmaar werkzaam was, had betoond. Deze karaktereigenschap pen hebben in zijn gehele leven een grote rol gespeeld, niet in het minst in de Japanse bezetting en de onge makkelijke jaren na de oorlog bij de opbouw van het K.N.I.L. In de moei lijkste omstandigheden heeft hij bij zijn echtgenote een onontbeerlijke steun gevonden; ook haar geldt deze huldi ging. Namens de officieren en onder officieren bood hij de versierselen bij de zilveren medaille aan. Ook adjudant Timmers sprak harte lijke woorden. „Veel is u overkomen, voor veel bent u bewaard; u is veel dankbaarheid verschuldigd aan God, dat Hij u gespaard heeft. Het lot van de krijgsman is wisselvallig, dat hebt u aan den lijve ondervonden," besloot de adjudant. Aan mevrouw De Ruiter bood hij namens de officieren en on der-officieren een prachtige bouquet bloemen aan. Ten slotte sprak de gehuldigde er zijn vreugde over uit, dat hem de on derscheiding waardig gekeurd was. Speciaal tot majoor Kopf en luitenant Ruimgaarten richtte hij zich vol er kentelijkheid voor de leiding die hij van hen had mogen ondervinden bij zijn aanpassing in de Koninklijke Land macht. OPENING CAFé Gistermiddag heeft de heer M. Kla- renbeek in het Groot Nieuwland café „Neutraal" geopend. Tal van vrienden en kennissen gaven bij de opening blij ken van belangstelling, welke zij in vele gevallen van bloemen vergezeld lieten gaan. Tegen de avonduren kreeg de zaak een feestelijk aanzien door de schat van bloemen welke in de loop der dag was binnen gedragen. om in het bezit te komen van ..SUNNY HOME 1951" een waardevol boek over ideaal wonen. Ruim 80 toto's van de nieuwste ont werpen op meubel- gebied met tal van bijzonderheden en prijzen. Schrijft U even een briefkaart met Uw naam en adres en ..SUNNY HOME 1951" wordt U gratis en franco toegestuurd door WONINGINRICHTING BEVERWIJK B0 MOtiUAMtrt (Advertentie, Ing. Med.) is beladen met zeventig wagens. Het waterballet, een der hoogtepunten van het programma, eist een belangrijk deel van dat aantal voor zich op. Zo zijn er drie enorme tankwagens, een pompwagen, een verwarmingswagen en machine, die alles aandrijft. Het waterballet, waaraan een troep balletmeisjes, onder leiding van d» balletmeester Frankly *uit Amsterdam meewerkt, is groots van opzet. In de waterpantomime stromen vele tonnen water de piste binnen. Het gehele per soneel werkt hieraan mede. Het is een schouwspel van prachtige kleurfontei- nen en fantastische lichteffecten. Een danseres uit het Hoge Noorden laat hierbij vuurdansen zien. Het circensisch gedeelte bestaat uit tal van nieuwe nummers. De fraaiste circuspaarden van Europa verrichten verbluffende staaltjes van dressuur. De dompteur Berman, een landgenoot uit de school van Klant, brengt een gemengd rocfdierennummer. De bonte circusstoet heeft verder al les wat men in een goede troep mag verwachten: clowns, acrobaten, muzi kale excentrieken enz. Er is een man bij, die het presteert op één vinger te staan. Het wagenpark is sedert kort uitge breid met twee moderne woonwagens voor de familie Strassburger, een nieu we kantoorwagen en een moderne toi letwagen. JEUGDIGE REDDER Gistermiddag geraakte de elfjarige Ciska van den Aakster, wonende aan het Overdiepad, bij het hengelen in de Oudegracht, die ter plaatse vrij diep is. Het gelukte de eveneens elf jarige Chris Jansen de jeugdige dren kelinge op het droge te brengen. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 u.: Adams rib (14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Het dodende licht (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het le ven gaat verder (14 jaar); Cinema Americaih, 7 en 9.30 uur: Alarm in de nachtexpress (18 jaar). ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Adams rib (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het dodende licht (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het leven gaat verder (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Alarm in de nachtexpress (18 jaar). Grote kerk, 8 uur: Concert Simon Jansen (orgel) en Laurens Bogtman (bas-bariton). VERDRONKENOORD Rfl JO TEL, JJO0 298S ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Jeugdige inbrekers gegrepen Het is de politie gelukt de hand te leggen op de daders van de onlangs in de kleedlokalen van het Sportpark Overdie gepleegde inbraak. Daarbij werden toen verscheidene dozen met versnaperingen ontvreemd. De daders bleken jongens van veer tien, zestien en zeventien jaar te zijn. Er is proces-verbaal opgemaakt. De afd. Alkmaar van de Ned. Bond van sigarenwinkeliers verzocht de Raad de verkoop van tabaksartikelen Dinsdagmiddags na 13 uur te verbieden behalve op de Dinsdagen voorafgaande aan of vallende op 5 December, voor afgaande aan Kerstmis en Nieuwjaars dag, na Pasen en Pinksteren en vallen de in de Kermisweek. Het verzoek is gedaan om tot een uniforme regeling van de wekelijkse vrije middag van het in de winkels in tabaksartikelen werkzame personeel te geraken en om te voorkomen, dat de kapper-sigarenwinkelier door zijn klan ten, die tabaksartikelen kunnen ko pen, wordt overgehaald op Dinsdag middag kapperswerkzaamheden te ver richten. Van de 65 hier gevestigde winke liers in tabaksartikelen wordt het ver zoek door 62 gesteund. Verzocht wordt de hotels en restaurants ook te sluiten. B. en W. stellen voor een verorde ning in deze geest vast te stellen. JEUGDDIENST Zondag wordt in de Grote kerk om 8.30 uur 's morgens de tweede jeugd- vroegdienst van dit seizoen gehouden. Hierin gaat voor ds. IJ. Alkema van Amsterdam. Het onderwerp van de prediking is: „Waarom zelfs Jezus machteloos kan zijn". (Advertentie, Ing. Med.) De uitslagen van de door de Alk- maarse Bedrijfsvoetbal- en handbalver enigingen gespeelde wedstrijden zijn: Afdeling A: ConijnPostiljon BBC 1Lichtbedrijven ChevroletboysReiniging Ringers 1Povay 1 SOVA't Hooge Huys Afdeling B: SlagersHulskampboys N otenkrakersKrom Black BoysMelkboeren Alkm. CourantAPSV 2 Afdeling C: POARhodesia NagengastFordboys Stoel 2Ringers 2 LastinaboysBBC 2 Voethal. 0—0 1—1 2—0 0—0 2—0 0—1 4—0 1—0 1—2 0—0 1—2 3—6 3—1 (Advertentie, Ing. Med.) Dijk 12 Telefoon 4268 Het is bekend dat onze Grote Kerk zich uitstekend voor concerten leent. Met het oog daarop en mede met de bedoeling om wat geld voor de kost bare restauratie van de Kapelkerk bij een te kunnen brengen is besloten in de Grote Kerk een drietal goed ver zorgde concerten te geven. Maandag 2 Juli des avonds om 8 uur wordt een concert gegeven door de Alkmaarse organist Simon Jansen en de bekende bas-bariton Laurens Bogt man. Op 2 Juli volgt een concert met medewerking van Annie Woud (alt) en drie weken later met Dora Van Doorn- Lindeman (sopraan). Deze zangeressen concerteren eveneens met de organist Simon Jansen. Om het aantal belangstel lenden zo groot mogelijk te doen zijn is de entreeprijs op slechts f 0,75 ge steld. DE VRIJDAGSE CONCERTEN Evenals vorige jaren zullen ook Vrij dagsmorgens de bezoekers aan onze stad in de gelegenheid worden gesteld de gerestaureerde Grote Kerk te be kijken en tevens ons prachtige orgel te bewonderen. Het zal, te beginnen van 13 Juli tot en met 5 Augustus. Vrijdags morgens vanaf kwart over elf weer be speeld worden door de organist Simon Jansen. Voor deze kerkdienst zal een klein entreegeld worden geheven. Adam's rib Voor de fijnproevers draait deze week een uitstekende humoristische film. Meestal ontaarden de Amerikaanse „gees tige" films in een gooi- en smijtpartij. .,Adams rib" echter zit vol met tal van fijne trekjes en dwaze situaties, waarbij het onmogelijk is ernstig te blijven. In de hoofdrol zie men Spencer Tracy als open bar aanklager, die dezelfde zaak krijgt te behandelen als zijn vrouw, die de ver dediging heeft opgenomen voor een huis vrouw die haar man heeft vermoord. Ka- tharina Hepburn is de tegenspeelster van Tracy en het behoeft geen betoog dat met twee van dergelijke sterren van formaat van uitstekend spel valt te genieten. Uiteraard wordt het publiek slechts ..lichte kost" voorgezet, maar niettemin kunnen wij Adam's rib een ieder aanbe velen. Het komt in deze tijd niet vaak voor dat men een gehele avond eens har telijk kan lachen. Het leven gaat verder De film. die als hoofdnummer op het programma in het Victoria-Theater prijkt, is uitstekend geslaagd en heeft een zeer ernstige ondergrond, die door de vertol kers der hoofdrollen zeer goed is aange voeld. Het is voor de gelukkig getrouwde Mary Scott wel een zware slag als haar dokter genoodzaakt is haar eerlijk mede te delen hoe lang zij nog te leven heeft. Maar Mary weet zich kranig te houden. Natuurlijk doen zich voor haar nog on verwachte moeilijkheden voor. als één van de nieuwe assistenten van haar man, die ingenieur is, een plaats in het leven van deze ingenieur gaat innemen. Zij weet het moeilijke levensprobleem ten volle te overwinnen en begrijpt, hoe het na haar dood voor man en kind verder zal gaan. Een wel delicaat gegeven, maar door het uitnemende spel der hoofdfiguren op hoog peil gebracht. Margaret Sullavan heeft de hoofdrol prachtig gespeeld, zeer goed terzijde ge staan door Wendell Corey als haar echt genoot. Uitstekend was ook de Zweedse actrice Viveca Lindfors, die de eveneens zeer moeilijke rol van de vrouwelijke as sistente met juist begrip speelde. Het ge heel was door de regisseur op sobere, doch pakkende wijze geleid. Een film, die niet zal nalaten indruk te maken. Naast de journaals trok een zeer ge slaagde natuuropname bijzonder de aan dacht. REX-THEATER Het dodende licht John Torno (George Raft), eigenaar van een groot expeditiebedrijf, vindt zijn broer Jess, van wie hij zielsveel houdt, dodelijk gewond in een hotelkamer. Jess fluistert zijn broer toe, dat hij iets in een Bijbel heeft geschreven. John denkt, dat het Jess' eigen bijbel betreft, doch hier in vindt hij geen enkele aanwijzing. Dan blijkt, dat de vermoorde de bijbel, die door een bijbelgenootschap in de hotels wordt verspreid, heeft bedoeld. Het boek is echter verdwenen. John, bezield van wraakgevoelens jegens de moordenaar, besluit de bijbel te zoeken en belandt bij vier personen, die na de fatale dag de hotelkamer hebben bewoond. Het danse resje Carla Nort (Virginia Majo) helpt John op zijn speurtocht. Het wordt een opwindende jacht, tot tenslotte op een volkomen onverwachte manier de cli max komt. Jess' boodschap in de bijbel geeft de film een melodramatische basis. Deze rolprent, die zijn eigenlijke strek king verliest in tal van achtervolgingen en schietpartijen is in hoge mate boeiend. Virginio Mayo danst ditmaal niet, doch geeft blijk een goed actrice te zijn. Het spel van George Raft is vooral sterk dra matisch,. Jammer genoeg is het beeld dikwijls zeer slecht, terwijl de Neder landse teksten gedeeltelijk onleesbaar zijn. Bijzonder goed zowel qua opna me als spel is het slot van de film, die niet eindigt in een tedere kus, zoals men aanvankelijk verwacht, doch boven de daken van San Francisco tegen het décor van een aan- en uitflitsende lichtreclame, waar de „auctor intellectualis" van de eigenlijke moordenaar, die op tragische wijze sterft, letterlijk verbrandt. Wie van sensatie houdt, mag zeker niet verzuimen deze film te gaan zien, terwijl ook voor degeen, die zin heeft voor de diepere strekking, deze film veel goeds biedt. In het voorprogramma, buiten de jour naals, een interessant filmpje, dat veel zeggend heet „Vreemder dan de verbeel ding" en een oer-komische tekenfilm. Alarm in de nachtexpress Wie van een thriller houdt, kan deze week volop griezelen in de Cinema, waar „Alarm in de nacht-express" gedraaid wordt. Een jonge schrijver (Richard Todd) heef in een ondoordacht ogenblik besloten zijn vrouw (Valerie Hobson) in de steek te laten en er met de vrouw van zijn uitgever (Christine Norden) van door te gaan. Zij nemen in Londen de trein naar Plymouth, waarbij de man het gevoel heeft dat hij door een detective wordt geschaduwd. In de trein bedenkt hij plotseling hoe ztfn niets vermoedende jonge vrouw de afscheidsbrief zal lezen, die hy op het station gepost heeft en hij begint steeds meer te gevoelen, dat hij door deze vlucht zijn ongeluk tegemoet gaat. Terwijl de vrouw met wie hij vlucht is ingesluimerd, rijdt de trein dicht langs zijn huis. Hij trekt aan de noodrem, springt uit de stoppende trein, klimt over ae heg van zijn tuin en is op hetzelfde moment thuis als alle dagen het geval is. Terwijl hij zijn vrouw eens extra om armt horen beiden, dat de stilstaande trein door een andere wordt aangereden. Er zijn vele doden en gewonden, men zoekt naar de man, die aan de noodrem heeft getrokken en vindt hem, nadat hij zijn vrouw alles gebiecht had. Het on derzoek wijst uit dat het ongeluk waarbij de vrouw van de uitgever gedood werd, niet door het trekken aan de noodrem is veroorzaakt en man en vrouw zullen een gelukkige toekomst tegemoet gaan tot plotseling bekend wordt, dat de vrouw in de trein niet door het spoorwegonge luk is gedood, maar juist daarvóór werd neergeschoten. De volle verdenking valt op de schrijver, vooral als men de revol ver in de vijver van zijn tuin vindt. Hij kan zijn onschuld niet bewijzen en vlucht, zoekende naar de uitgever, die. naar hij vermoedt, zijn vrouw heeft ge dood en door het in de vijver werpen van het wapen de schuld op haar min naar wil schuiven. Hij vindt deze man en er volgen enige scènes die door hun ver schrikking inderdaad kenmerkend voor een ware thriller zijn. Juist als men zich vol spanning afvraagt hoe dat alles zal aflopen is de film door een wel wat ontnuchterend slot plotseling geëindigd. Een buitengewoon spannend en uitstekend gespeelde thriller, met een slot dat ons niet helemaal kon bevredigen, omdat het in zijn simpelheid niet in het kader van het geheel past. Vooraf o.a. zeer fraaie opnamen over het leven, het vangen en temmen van wilde prairiepaarden. De journaals De journaals zijn ook ditmaal weer bijzonder interessant en vormen een be langrijk onderdeel van het programma. In de eerste plaats nieuws uit het buiten land met vele sportopnamen, o.a. in Wimbledon. Verder een bijzondere tewa terlating van het schip „The United Sta tes" en een interessante opname van de rede van Malik in verband met de toe stand in Korea. De standen luiden: Afdeling A: SOVA 6 5 0 1 13—5 10 Lichtbedrijven 6 3 2 1 12—8 8 Postiljon 5 2 3 0 7—1 7 't Hooge Huys 6 3 1 2 7—5 7 Reiniging 6 2 2 2 6—6 6 Ringers 1 5 2 2 1 3—1 6 Povay 1 6 1 3 2 5—6 5 BBC 1 6 1 3 2 3—6 5 Chevroletboys 5 2 0 3 6—9 4 Conijn 6 1 2 3 10—12 4 Telefonia 5 0 0 5 1—14 0 Afdeling B: Black Boys 6 5 0 1 10—2 10 Hulskampboys 6 4 0 2 14—4 8 Notenkrakers 6 4 0 2 9—4 8 Melkboeren 6 2 2 2 14—14 6 VIVO boys 5 1 3 1 6—4 5 Krom 5 2 1 2 4—11 5 Slagers 5 2 0 3 4—5 4 Alm. Courant 6 1 2 3 4—11 4 APSV 2 5 1 1 3 6—8 3 Stoel 6 1 1 4 2—19 3 Afdeling C: Rhodesia 6 5 1 0 14—1 11 Centra 5 5 0 0 20—2 10 Fordboys 6 4 2 0 15—3 10 Lastinaboys 6 3 1 2 8—8 7 POA 5 1 3 1 9—3 5 Ringers 2 5 2 1 2 10—9 5 Perzifo 4 1 1 2 7—10 3 Nagengast 5 1 1 3 34 3 Povay 2 4 1 0 3 4—10 2 BBC 2 4 0 0 4 4—11 0 Stoel 2 6 0 0 6 3—36 0 Handbal. Afdeling A: TelefoniaKrom 45 Milfleur—RHV 1—3 Hulskampgirls 1Lastinagirls 1 40 TelefoniaLastinagirls 1 62 RHV—Krom 4—4 Afdeling B: Hulskampgirls 2Lastinagirls 2 50 Lastinagirls 2SVG 012 Centra't Hooge Huys 6I De standen zijn: Afdeling A: Vele Noordhollandse scheidsrechtera zullen morgen de fluit in het colbertje laten en de voetbalschoenen extra ste vig vastbinden om elkander in het kader van het regionale COSV-tournooi 1951 op de velden aan de Overdie te bekampen. Het district Noord-Holland van de Centrale Organisatie van Voet balscheidsrechters heeft n.l. een voet- baltournooi georganiseerd, waaraan door elftallen samengesteld uit de scheidsrechters in Amsterdam, Zaan dam, Haarlem, Schagen, Drechterland en Alkmaar zal worden deelgenomen. Gespeeld wordt in twee afdelingen. In afdeling A zijn geplaatst: Amster dam 1, Haarlem 1, Zaandam 1, Schagen 1 en Alkmaar 1. Afdeling B wordt ge vormd door Drechterland 1, Amster dam 2, Haarlem 2, Zaandam 2 en Alk maar 2. Voorts zal nog een ontmoeting plaats vinden tussen de veteranen uit Haarlem en Amsterdam. De algemene leiding van het tour- nooi berust bij de heer J. J. Brugge, die wordt bijgestaan door een tournooi- commissie, terrein-commissie en een wedstrijd-commissie. Om 12.00 uur vindt de opening platas, om 12.30 be ginnen de wedstrijden en om 17.30 wor den de prijzen uitgereikt. Alle elftallen spelen een halve competitie. De wed- strijdduur is bepaald op twee maal 10 minuten, zonder rust. Gezien de grondige voorbereiding be looft het tournooi de voetballende scheidsrechters een zeer prettige dag te bezorgen. De Belgische militairen, die gedu rende een week bij hun Nederlandse dienstbroeders in het R.O.G.-geoouw gelegerd waren, zijn hedenmorgen weer vertrokken. Zoals bekend namen zij deel aan de gemeenschappelijke oefeningen met luchtdoelartillerie, die te Huisduinen werden gehouden. Hun blauwe baretten en hun leutig Vlaams deden hen sterk opvallen in onze stad. Naar wij vernemen zijn zij naar Dea Helder vertrokken om in de loop van het weekend vandaar rechtstreek» naar de Belgische bezettingstroepen in West-Duitsland vervoerd te worden. De meesten hebben nog vijf maanden te dienen alvorens zij voorgoed „af zwaaien". Telefonia 8 7 0 1 46—18 14 Lastinagirls 1 8 3 2 3 20—23 8 RHV 7 3 1 3 16—14 7 Hulskampgirls 1 5 3 0 2 19—13 6' Krom 7 2 2 3 25—31 6 Milfleur 7 2 1 4 20—22 5 HVB 2 4 0 0 4 2—27 0 Afdeling B: HVB 1 6 5 1 0 36—12 11 't Hooge Huys 7 3 2 2 31—22 8 Centra 6 3 1 2 27—22 7 SVG 7 3 1 3 32—24 7 Hulskampgirls 2 4 3 0 1 14—5 6 Lastinagirls 2 7 1 1 5 13—35 3 JAK 5 0 0 5 0—33 0 Afdeling A: GESLAAGD Onze stadgenote, mej. T. N. Klerk, is geslaagd voor het te Den Haag gehou den staatsexamen Heilgymnastiek en massage. Maandag: BBC 1Conijn Kolping Boys 6.45, Maandag: PostiljonRingers Over die 1 7.00, Maandag Lichtbedrijven Chevrolet Boys Overdie 3 7.00, Maan dag: TelefoniaSOVA Overdie 4 7.15, Vrijdag: 't Hooge HuysReiniging Ber- dos 8.00. Afdeling B: Maandag: Black BoysVIVO Boys Kolping Boys 8.00, Maandag: Hulskamp BoysStoel 1 Overdie 2 7.00; Dinsdag: KromAlkm. Courant Berdos 6.45, Dinsdag: APSV 2Slagers Kolping Boys 8.00, Dinsdag: Notenkrakers Melkboeren BSV 8.00. Afdeling C: Maandag: Lastina BoysPovay 2 Overdie 4 6.30; Dinsdag: CentraPOA Berdos 8.00, Dinsdag: Ringers 2Na gengast Kolping Boys 6.45, Dinsdag: Stoel 2—BBC 2 BSV 6.45; Vrijdag: Fords BoysPerzifo Berdos 6.45. Afdeling V Maandag: BBC Telefonia Kolping Boys 8.00, Maandag 9 Juli: Ringers 1 Lichtbedrijven Sportpark D 6.30, Maan dag 9 Juli: PostiljonSOVA Sportpark D 7.45, Maandag 9 Juli: 't Hooge Huys Chevroletboys Overdie 4 6.30; Dins dag 10 Juli: Povay 1Reiniging BSV 8.00. Handbal: Afdeling A: Maandag: HVB 2Krom 7.00 Berdos. Woensdag: Hulskamp 1Milfleur 7.50 Overdie 4; Vrijdag: MilfleurHVB 2 7.50 Overdie Vrijdag: Lastina 1Krom 7.00 BSV. Afdeling B: Maandag: Lastina 2Hulskamp 2 7.50 Ffcfdos; Woensdag: CentraSVG 7.00 Overdie 4, Woensdag: HVB 1 JAK 7.50 Sportpark D, Woensdag: 't Hooge HuysHulskamp 2 7.00 Sport park D; Vrijdag: HVB 't Hooge Huys 7.00 Overdie 4, Vrijdag: Lastina 2— JAK 7.50 BSV. Geslaagden van de Land- bouwhuishoudschool Aan de Landbouwhuishoudschool zijn voor het examen voor hulp in de huis houding onze volgende stad- en streek genoten geslaagd: F. Barg te Schoorl; M. C. Broersen te Bergen; G. Gutter te Heer-Hugowaard; T. Koopmans te Stompetoren; N. en T. Kruk te Broek op Langendijk; A. Leegwater te Oter- eek; A. Schot te Grootschermer; A. M. A. Visser te Heiloo; N. C. Wagenaar te Oterleek. Het getuigschrift 4 jaar Landbouw- buishoudcursus ontvingen: A. Kuyper te Schoorl; B. van der Molen te Ob- dam en H. A. Timmermans te Alk maar. Kinderen van de BLO-school gaan een weekje uit Dertig kinderen van de school voor B.L.O. in het Victoriepark, vertrokken vanmiddag om twee uur in een enor me autobus voor het jaarlijkse uitstap je. In afwijking van vorige jaren, toen men steeds enige tijd kampeerde in Sint Johannesscha in Friesland, gaat de reis thans naar Beekbergen, waar de kinderen in het kamp „De Water» val" gedurende een week van de vrije natuur zullen kunnen genieten. De bus uit Alkmaar zal zich in Haarlem bij een andere auto voegen, waarin kin deren van een Haarlemse B.L.O. school de reis zullen meemaken. Dat de jeug dige kampeerders niet weinig opgeto gen zijn en het beste van de weer goden hopen, valt licht te begrijpen. Alkmaarder ontving in Indonesië zijn vliegbrevet De Alkmaarder, drs. L. van Buren Lensinck, een in sportkringen hier ter stede bekende figuur, vertoeft thans in Indonesië. Hij is één der eerste vijf sportvliegers die, naar de „Preanger- bode" meldt, in de Bandoengse Aero- club de „wing" en het vliegbrevet heb ben ontvangen. Voor deze gelegenheid werd op Andir een originele sweep stake georganiseerd, waarmede de Aeroclub ten zeerste heeft bijgedra gen om belangstelling voor de vlieg sport in Indonesië aan te kweken. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een dit nummer voorkomende adverten tie met betrekking tot de aangifte fot toelating van leerlingen tot bovenge noemde school. De Stichting R.K. Ambachtsschool Sint Wiilibrord heeft de Raad ver zocht te willen verklaren, dat de op richting en instandhouding van een R.K. Nijverheidsschool te Alkmaar noodzakelijk is. Er werden een dag- en een avond school gevraagd waarbij men wilde be ginnen met het onderwijs in machine- bankwe.-ken. timmeren, electricien, in- sf, ijer en schilderen. De op gave bevat 127 leerlingen voor de dag en acht leerjingen voor andere vakken. De Stichting bleek later bereid de avondschool te laten vervallen. Aan de hano van de ingewonnen ad- vlezen en o-'er wegende, dat de be staande amba<;l. „school in de eerstvol gende jaren zeker in staat is bet aan tal leerlingen voor nijverheidsonderwijs te plaatsen, stelt de meerderheid van het College van B. en W. (3 van de 5 leden) de Raad voor de gevraagde ver klaring niet af te geven. Wij komen op een en ander in ons volgend nummer uitvoerig terug. De actieve wielerv ria Victrix, die op ta de kop van Noord-1 den organiseert, lie weken de handen vo voorbereidingen voor Alkmaar. Evenals vo de sterkste rijders u Amsterdam en deeln delen van het land, Niclaas Beetskadc. J kade en Van der Liji elkanders krachten t< Het is jammer dat riet Ed. Koeman vei gaan. Koeman, die c dene uitstekende prei richt, hij won o.m. N oord-West-N ederlanc nodiging van de Ned Unie om in Belgie te len andere eerzuchtig amateurs zullen echte om de naam van Ki middag te laten verge deelnemers komen ta namen voor. Het zou alle renners van naa maar Alcmaria - doet het Wftssti beter r5^| (en chemisch)'^] S< FABRIEK: VOORMEER 3, All V 2100). WIKKEL: SCHOUTEN 8 TEL. «54. OEP01: H. M. 4. S STATIONSSTRAAT TELEF0I (Adverl Drie maai werd de i gisteren gewaarschuwt ongevallen. Om kwart over dri< Gasthuisstraat een bol bestuurder van een tri onverwacht moest rem tegenovergestelde rici verkeer. De bestuurde] de truck rijdende autc niet tijdig tot stilstand door deze in botsing k legger. Beide voertuij schadigd. Op het Zeglis was negen de bestuurder v zig zijn wagen te ker richting Akersloot eei nenauto naderde. De ch wagen probeerde achte; weg staande eerste aui De manoeuvre mislukt gevolg was dat het v haastige chauffeur teg taarn terecht kwam. D de hevige schok af. De voorzijde van het perce beschadigd. Om half twee veri stuurder van een bakfii straat een botsing. Or raakte de voorschoot i Het kledingstuk viel en in het stuur van de wi door onbestuurbaar wei geladen bakfiets reed kwam in aanraking r tegenovergestelde rich bestelauto. Beide voel beschadigd. Buitengewoon plichtig De burgemeester der maar maakt bekend, di venen voor de dienstp] tot de lichting 1952, va: broeder voor het vaderi een verzoek kunnen in buitengewoon dienstpli den bestemd. Aanvraagformulieren krijgbaar ter gemeente militaire zaken. AANVULLING PREI ALKMAAR: Verbreic heid, Brouwerstraat 31, v.m. 10.15 uur en n.m. Ruys. Ned. Leger des Heils, uur Heiligingsdienst, 8 i singsdienst, Dinsdag 8 spanningsavond, Woensi Wijdingsdienst. Geref. Kerk (Art. 31) der Lingen, 3 uur leei Oud Kath. Kerk (in Oudegracht) 8.30 uur vl BERGEN: Verbreidinf Van Borsselenlaan 2, n. J. Ruys; Leger des He 12 uur Zondagsschool, 1 wekkingssamenkomst B Donderdag 2 uur Ge: iedere vrouw. GROET: 10.30 uur Jei O.L. School, Doopsge schapshuis, 10 uur da. terswijk). BROEK OP LANGE1 Gem. 10.30 uur (doopd: ds. De Zeeuw; Chr. Gi en 3 uur leesdienst; Ger leesdienst, 3 uur ds. Vai HEER-HUGOWAARD; Kerk 4 uur ds. A. G. v: dienst). OUDE NIEDORP: Nei 19.30 uur ds. Wiltink OUDKARSPEL: Ned. uur ds. M. Pliester. VEENHUIZENNed. uur ds. G. Wiltink. ZUID-SCHARWOUDE uur de heer C. A. Korr

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2