Komt er een R.K. Ambachtsschool? Ronde v. Alkmaar verreden AGENDA Enorm gr Heiloi Drie van de vijf leden van College B. en W. willen niet medewerken De school was in het compromis der fracties opge nomen, maar alleen als ze noodzakelijk zou blijken Motieven van meerder heid en minderheid Prachtig zomerweer en spannende momenten Damclub W.D.O. De laatste dag van de Laat-actie Turnlust-meisjes vierden triomfen in Haarlem Pronk daagt Lesueur uit Hei weer werk Muziek stond o I-V MAANDAG 2 JULI 1951 Wij hebben in ons vorig nummer al in het kort melding gemaakt van het ver- soek van de Stichting „R.K. Ambachtsschool Sint Willibrord" om te willen ver- klaren, dat de oprichting en instandhouding van een R.K. Nijverheidsschool voor jongens noodzakelijk is. Men wilde een dag- en avondschool en beginnen met het onderwijs in de vakken machinebankwerken, timmeren, electriciën-instru- mentmaker en schilderen. Daarvoor waren 127 leerlingen opgegeven voor de dag en 8 voor de avondschool, benevens 35 leerlingen voor andere vakken. In een nader schrijven heeft de Stichting zich bereid verklaard de avondschool te laten vervallen. voor land- en tuinbouw en voor kan toorwerkzaamheden, waarin zij geen toekomst zien, loslaten. De bestaande school zal h.i. niet ontvolkt worden. De practijk heeft toch uitgewezen dat een R.K. zieken huis het bestaan van het grote neutra le niet schaadt en een bloeiend gymna sium kan samengaan me het floreren van een vol bezet R.K. lyceum. De gemeente, die haar positie als cen trumplaats in de kop van Noord Hol land wil versterken, moet zich ver heugen over dit initiatief en het niet afstoten met alle daaraan verbonden B. en W. merkten hierover op, dat zij volgens art. 35 der Nijverheidswet t.a.v. dit verzoek de bij bovenvermelde organisaties van patroons en werklie den móeten horen. Uit hun adviezen ls gebleken, dat 10 organisaties zich voor en tien zich tegen de inwilliging van dit verzoek hebben verklaard. Ben organisatie onthield zich van het ge ven van advies en van een ander gaf alleen de secretaris zijn persoonlijk ad vies. Vier organisaties stuurden geen advies in. De Raad moet nu verklaren of de oprichting en instandhouding van de ze school nodig is. De ingewonnen ad viezen vallen in twee groepen uiteen, de eerste acht de noodzakelijkheid der school voldoende aangetoond door het aantal leerlingen wier ouders blijkbaar R.K. onderwjjs verlangen, de andere onthoudt zich van een motivering op basis van levensbeschouwing en reli gie en acht de noodzakelijkheid niet j bewezen omdat er nog voldoende plaatsruimte op de bestaande neutra le ambachtsschool is. Beider opvattingen onvolledig B. en W. menen, dat beider opvat tingen onvolledig zijn, omdat de nood zakelijkheid recht moet doen weder varen aan de omstandigheid dat gro- te groepen van ons volk bepaaldelijk confessioneel onderwijs verlangen en anderzijds aan een juist nu noodza kelijk organisatorisch en financieel be leid, Ware het aantal gegadigden be langrijk groter, althans groter dan de plaatsingsmogelijkheid van thans dan zou zonder twijfel het oordeel ten gun ste van een R.K. Ambachtsschool uit vallen. De capaciteit der bestaande school bedraagt plus minus 800 leerlingen en de bezetting is momenteel 624. Op richting van een R.K. ambachtsschool zal de bestaande waarschijnlijk voor de helft ontvolken. Reeds zijn er door de oprichting van een school in Schagen leerlingen aan Alkmaar onttrokken. Men kan ver wachten, dat de huidige school nog vijf jaren het zich opgevende aantal leerlingen zal kunnen verwerken. gevaren. De situatie is in Alkmaar rijp voor de gevraagde stichting en bij een degelijke principiële en op reële fei ten berustende wens mogen de uitga ven geen overwegende rol spelen, ter zake waarvan overigens ingevolge art. 25 der N.O. wet de beslissing bij de Kroon berust. Geringe gemeentelijke uitgaven? De gemeentelijke uitgaven schijnen trouwens gering te zullen worden, na melijk ongeveer f 16000 per jaar ten laste van alle gemeenten tezamen die kinderen op de school hebben, terwijl met huren van localiteiten zal worden aangevangen, zodat van een belang rijke investering geen sprake zal zijn. In verhouding van het totaal der jaar lijkse uitgaven der gemeente zal deze bijdrage een geheel onbetekenende rol spelen. Het door B. en W. vertrouwe lijk ter inzage gelegde rapport is daarmee niet in strijd mits men de principiële factoren welke daarin verwaarloosd - de haar toekomende rol laat spelen. De meerderheid van het College vindt in het bovenstaande geen aan leiding van haar zienswijze af te wij ken en stelt de Raad dus voor, met handhaving van het door haar ont wikkelde standpunt, de gevraagde ver klaring niet af te geven. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Adams rib (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het dodende licht (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het leven gaat verder (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Alarm in de nachtexpress (18 jaar). Grote kerk, 8 uur: Concert Simon Jansen (orgel) en Laurens Bogtman (bas-bariton). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Ben blik in de toekomst De aantallen kinderen, die in 1951, 1952 en 1953 de lagere scholen in Alk maar en omgeving zullen bezoeken, Zijn veel groter dan die in voorafgaan de jaren, zodat in 1957, 1958 en 1959 de vraag naar plaatsing op een lagere n .verheidsschool de huidige plaat- sirgsmogelijkhei 1 ruimschoots zal overtreffen. In 1957 zal de noodzake lijkheid van een R.K. ambachtsschool dus zeker aantoo? baar zijn. Thans is dit evenwel a-tders. De be staande school heeft voldoende plaats ruimte en alle niet strikt noodzakelij ke investeringen moeten verschoven worden naar een tijdstip waarop niet meer zo'n sterke beperking van uitga ven geboden is, of naar een tijdstip waarop deze uitgave onbetwistbaar onvermijdelijk ii geworden. De meerderheid van het College is dan ook van mening, dat thans het ge wicht der economische en financiële moeilijkheden groter is dan dat van een aanvaardbaar verlangen van een sterke bevolkingsgroep naar door trekking van de eginselen der onder- wijspacifioatie tot op het gebied van het nijverheidsonderwijs, waarom zjj de opr® -•» der gevraagde school th"">«j niet nodig acht. De zienswijze van *1 minderheid De minderheid (2 'ed-_n) vil het ge vraagde verzoek inwilligen, daar Je oprichting dezei school reeds lang noodzakelijk moet worden geacht. Dit blijk,, h.i. r.'t de samenstelling der huidige schoolbevolking, die voor 75 pCt. R.K. is en uit de aandrang der ouders van niet minder dan 127 adspi- rant-leerlir.ge-i. Het is h.i. een over wonnen standpunt, dat in ons land de ouders geen aanspraak kunnen maken op confessioneel onderwijs van elk soort van hun kinderen. Thans komt de R.K. opleiding der leerlingen in het g hoe] niet tot gelding en de enkele godsdienstles valt op een ongunstig uur en buiten de lesrooster. Bij het al gemeen vormend onderwijs - door 3 leeraren verzorgd - komt enige prin cipiële opvatting niet tot haar recht en de culturele opleiding heeft kleur loos karakter. De aangifte van leer lingen voor de cursus 1951 - 1952 zou groter zijn dan het vorige jaar ook doordat de oprichting van een R.K. school traineert, zodat de parallel- kl-ven moeten worden ingesteld. Het is nu t;:d om bescheiden te beginnen om in 1957 voor de grote toeloop ge reed te z®-n. De aanwezigheid van de R.K. school zal de toeloop van leer lingen naar dit soort onderwijs aan wakkeren, vooral nu velen de opleiding Vier amateur-renners slaagden er gisteren bij de Ronde van Alkmaar in een flinke voorsprong op het peloton te nemen en deze tot het einde toe te behouden. Op de foto ziet men achtereenvolgens Bakker, Muijs, De Moor en Post, die in de sprint respectievelijk eindigden als vierde, tweede, eerste en derde. Begunstigd door prachtig wieler- weer en bijgewoond door een omvang rijk publiek werd gisteren dan de ron de van Alkmaar verreden, die deze Zondag tot een triomfdag voor de Alkmaarse wielersport heeft gemaakt. De nieuwelingenwedstrijd begon terstond in een zeer hoog tempo en reeds spoedig begonnen enige zwak kere renners achter te raken. Wel probeerden de Alkmaarder Slot en Fok uit Hoorn om weg te komen, maar dit lukte niet. Later kreeg Slot nog pech waardoor h(j natuurlijk direct met dat snelle parcours achterstand opliep. Wel hield hij moedig vol maar kon toch niet voorkomen, dat hij later door de jury uit de strijd werd geno men. Overigens bleef alles bij elkander, en moest de uitslag in de sprint be slist worden. Dral bleek hier de snel ste en kwam dan ook met een flinke voorsprong door voor Harren en W. Eelsing. Bij de amateurs - deze kwa men voor de 100 km aan de start - leek het er in het begin op, dat het niet zo hard ging. Spoedig bleek dit echter anders te zijn, want ook hier verdwenen er al spoedig verschillende van het strijdtoneel. Uitlooppogingen werden wel onderno men, maar direct weer in de kiem ge smoord. Doch aldoor waren er renners die hun kans waagden. Tenslotte za gen De Moor, Muijs, Post en Bakker hun kans schoon en zij wisten dan ook weg te komen. nl een mooi tempo draaiden zij hun rondjes en waren niet meer te achter halen. Toch had inmiddels nog een groep van zes man zich uit het grote pelo ton losgemaakt n.l. Wallet, M Snijder, van der Pussen, Mackay, Tienstra en Kettenis. In de achterste groep werd nog wel flink gevochten, maar zij konden niet meer bij komen. Zo kwam het einde, de vier aan de kop moesten in de sprint tonen wat zij konden. De Moor bleek de sterkste te zijn, gevolgd door Muijs, Post en Bakker. Ook de tweede groep, de reeds eerder genoemde zes, liet een prachtige sprint zien en hier bleek Wallet de snelste. Het was een mooie wedstrijd waarvan het publiek zeer heeft genoten. De uitslagen De volledige uitslagen zijn als volgt: Nieuwelingen 50 km tijd 1 uur 11 m. 40 sec. 1. Q. Dral, Oostzaan; 2. A Harren, A'dam; 3. W. Eelsing, TJmuiden; 4. L. Boellaards, A'dam; 5. M. Kcmpff, A'dam; 6. C. Havik, Zaandam, 7. E. Belles, Alkmaar; 8. C. Kayer, Zuider- meer; 9. D. Bes, Haarlem; 10. J. Hoogland, Beverwijk. Amateurs voor 100 km, tijd 2 uur 29 min. 11 sec.: 1. A. de Moor, Amsterdam; 2. K. Muijs, Amsterdam; 3. K. Post, Am sterdam; 4. C. Bakker, Halfweg; 5. R. Wallet, Leimuiden; 6. M. Snijda Halfweg 7. J v d. Putten, Den Haag; 8 J. Mackay, Oudewater; 9. J. Tien stra, Halfweg; 10. M. Kettenis, Den Haag; 11. J. Ottebros, Alkmaar; 12. K. Neeft, Haarlem. Gisteravond werden op de club avond van WDO de volgende resulta ten behaald: Voor het kampioenschap van de eerste afdeling won Kruider van A. Eurgert. Kruider heeft nu 3 punten. De partij BurgertPiederiet moet nu de beslissing brengen. Wint Piederiet dan staan Kruider en Piederiet weer ge lijk. Bij remise of winst voor Brugert is Kruider kampioen. Doordat C. Dammer van D. J. Heijes won en J. Schipper van Heijes ver loor, gaan J. Schipper en J. Kaal over naar de tweede afdeling terwijl D. Kiewitt en M. v. d. Pavert overgaan naar de eerste afdeling. Verder waren nog de volgende re sultaten te noteren: B. BakkerJ. Homma 11, P. NoomC. Prins 02, H. J. ToepoelD. Kiewitt 02, M. J. LangrasA. Bosman 20, C. Prins— B. Bakker 20, P. NoomJ. Homma 20, J. OostenbroekJ. Deichman 20, M. v. d. PavertH. J. Toepoel 1-1, A. BosmanJ. Kaal 20, J. Strijbis J. Homma 11. Burgerlijke Stand Geboren: Sandy A. W. R. P„ zoon van A. T. A. Mulder en A. G. Soecker. - Muriël, zoon van P. Blok en J. Elings. Andries, zoon van A. van de Wete ring en B. Brinkman. Stephanus G. M., zoon van S. C. Diender en M. M. Oudendijk. Theodorus B. P. P., zoon van T. J. Pepping en J Twisk. Wil lem H., zoon van W. H. Kuis en M Ursem. Simon J..van P. J. Overtoom en Gehuwd: Wi iser en Ma ria H. Disseldc as Akker man en Maria Johannes Tromp en Barba k. Cor nells Bakker en penti. Overleden: Aalt. 88 jaar wed. van J. J. Sw is Oos- terwijk, 58 jaar, £i E. M Smorenberg. UIT HET ZAK In het handelsregisi gende nieuwe inschrijv. Jachthaven „Akersloo Pontweg 342. Cafébedrijl tatie van een jachthaven C. Laamens. vol- en: at, Onder grote belangstelling is Zaterdag het huwelijk voltrokken tussen de heer Nic. Akkerman en mejuffrouw M. Jimmink. De heer Akkerman heeft in Alkmaar en Vlijde omgeving bekendheid ver worven als leider van een koor klasse, organist en als muziek leraar aan de R.H.B.S. Hij ver leent jaarlijks zijn medewerking aan de uitvoering van de Mat- theus Passion en ook als dirigent bij de jeugdzang in de kerk en bij aubades op plaatselijke of nationale feestdagen is hij de laatste jaren op de voorgrond getreden. Zeer velen bezochten Zaterdagmiddag de receptie in hotel Victory om het bruidspaar geluk te wensen. Een groot aantal bloemstukken van collega's, vrienden en kennis sen gaf de plechtigheid een bij zonder feestelijk cachet. Zaterdagavond werd op de Laat, ten overstaan van een duizendkoppige me nigte voor de laatste maal de trommel met loten voor de grote Nazorg-actie gedraaid. Het ging thans om de hoofd prijzen, in het bijzonder de bromfiets. De toch al aanzienlijke Zaterdag avond-drukte zorgde er mede voor, dat het verkeer in de buurt van Vroom Dreesmann volkomen werd gestremd. Reeds om zeven uur hielden zich tal loze personen op in de omgeving van de Ridderstraat, waar enkele mannen een plankier oprichtten en luidsprekers installeerden. Om acht uur bereikte het aantal mensen het hoogtepunt. Als alle aanwezigen het een en ander bij de winkeliers van de Laat hebben ge kocht, mag men zeker geen geringe verwachtingen koesteren van het resul taat, dat ten goede komt aan de Na zorg. Aan spanning ontbrak het niet. De man achter de microfoon wist op doel treffende wijze de climax van elke be kendmaking tot het laatst te bewaren en zorgde er tevens voor, dat de naam van de winkelier, die een bepaalde prijs ter beschikking had gesteld, verschil lende malen in zijn kleine toespraken werd gebruikt. Vele aanwezigen werden gelukkig ge maakt met de kleinere prijzen, die toch vaak zeer de moeite waard waren. De politie moest er soms aan te pas komen om de gelukkige prijswinnaar door de menigte te wringen, tot voor het plan kier, waar dan plechtig de buit werd overhandigd. Toen het hoogtepunt naderde; de toewijzing van de bromfiets, steeg de spanning ten top. Hoeveel mensen zul len zich in gedachten reeds op zo'n ge motoriseerd rijwiel hebben zien voort snellen? De bekendmaking van het nummer brak de spanning en de hoop voor velen, behalve voor die ene geluk kige onder al de honderdtallen, die daar rriet hun kostbare kassabon-lot stonden te wachten. De gelukkige win naar van de bromfiets werd de 12- jarige Frans Lenghaus, uit de Ingeland straat 6 te Alkmaar, die volkomen verbouwereerd was toen hij hoorde dat de hoofdprijs hem letterlijk in de schoot was geworpen. Zo behoort deze geruchtmakende Na zorg-actie weer tot het verleden. Het motto „Koopt op de Laat" is zeker door velen opgevolgd. Ende Nazorg plukt de vruchten, waar het ten slotte maar om ging. Opnieuw een wedstrijd voor marktkooplieden Naar wij vernemen zal Zaterdag 4 Augustus wederom een marktwedstrijd worden gehouden in samenwerking met de gemeente Alkmaar, de Marktstraat- en rivierhandel en de Bond van Stand- werken. Er zal weer een standwerkerscon cours zijn alsmede een étalagewedstrijd voor de z.g. stille kramen. WIJKVERPLEEGSTER OP SOLEX KREEG EEN ONGELUK Zaterdagavond omstreeks kwart over zes reed een wijkverpleegster op een Solex-rijwiel over de Costerstraat in de richting van de Emmastraat. Zij merkte een voor haar van rechts ko mende auto uit de Emmastraat te laat op, waardoor zij tegen de linkerzijde van de wagen opbotste. Dr. Nijman verleende de eerste hulp waarna zij per brancard naar het St. Elizabethzie- kenhuis is vervoerd. Vermoedelijk heeft zij een gebroken knieschijf. Gisteren werden te Haarlem ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van de Kennemer Turnkring nationale driekampen gehouden. Turnlust had oorspronkelijk ingeschreven voor meisjes en dames, doch door ziekte van enige dames van de keurploeg moesten deze verstek laten gaan, zo dat alleen een 13-tal meisjes de reis naar Haarlem aanvaardde. In de afdeling, waar „Turnlust" in uitkwam, waren 8 inschrijvingen en zij wist met het hoogste aan'al punten hier een 1ste prijs in de wacht te sle pen, n.l. 47.1 punt. Een zeer sportieve geste s'cfnd haar echter nog te wach ten. Bij de grote demonstratie op het „Haarlem-terrein" in de namiddag zou die vereniging haar klassikale brug- nummer mogen demonstreren, welke bij de driekamp voor dit onderdeel he' hoogste aantal punten had behaald. Volgens de jury was dit „Concordia". Haarlem, met 18.6 punt en tweede was Turnlust met 18 punten. De leider van „Concordia" vroeg hierop aan de directeur van „Turnlust", de heer Van Zoonen, of „Turnlust" deze demon stratie wilde geven, daar hij van me ning was, dat het klassikale brugnum- mer, ondanks de lagere beoordeling, van Turnlust, zowel wat afwerking als oefenstof betrof, veel beter» was dan van „Concordia", daar de jury z.i. te veel had afgetrokken voor z.g. hulp verlenen. Dit sportieve verzoek werd door „Turnlust" direct aanvaard en de meisjes moesten voor een flink bezet Haarlem-terrein haar oefeningen nogmaals demonstreren, hetgeen door het publiek op hoge prijs werd ge steld. Daar dit de eerste keer is, dat deze meisjes op zo'n grote wedstrijd uitkwamen, zullen er nu misschien wel meer volgen. Verkeersongeluk door onvoorzichtigheid Omstreeks 10.15 uur vond Zondagmor gen in de bocht van Kennemerstraat- wegKennemersingel een botsing plaats tussen een kleine vrachtauto en een motorrijder tengevolge van het onverantwoordelijke rijden van de be stuurder der vrachtauto. Deze reed in de bocht vanaf de Kennemerstraat- weg namelijk uiterst links van de weg met het gevolg, dat een motor rijder, die van tegenovergestelde rich ting kwam, geen kans zag de auto te ontwijken. De motorrijder, zekere v. d. E. uit Den Helder, vloog in het midden tegen de vrachtauto op, waar door hij op de motorkap van de auto werd geslingerd en verwondingen op liep aan zijn linker been en linker hand. De duorijder, de 31-jarige K. uit Den Helder, viel op de weg en liep daarbij een hoofdwond op, terwijl hij over pijn in zijn linker knie klaagde. Door de politie zijn beiden naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd en na daar verbonden te zijn, werden zij naar het station gebracht. Tegen de vrachtrijder v. d. B. uit Loenen a. d. Vecht is proces-verbaal opgemaakt De motor werd vrij ernstig bescha digd. Verloren en gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen zijn gevon den in het tijdvak van 21 tot en met 27 Juni. Ze zijn behalve op Zaterdag iedere werkdag van 17 tot 18 uur te bevragen aan het bureau van politie. Tabakszak, gewicht, broche, baret, sleutel, zakdoek met fietssleutel, regen cape, muts, gummiring, kettingarm band, schaar, bos.sleutels, kerkboekje R.K., portemonnaie met inh., bos sleu tels, ceintuu r, motorhoorn, kinder schoentje, cetintuur, handschoen, pa relketting, stofjas. Van de volgende gevonden voorwer pen worden aan het bureau van poli tie de adressen van de vinders ver strekt: Dameswanten, fietstas, vulpotlood, kindermatrasje, ballpoint, broche, hen gelstok, rozenkrans, zwempak en bij- behoren, regenjas, portemonnaie m. in houd, muts, portemonnaie m. inhoud, portemonnaie, armband, geldsbedrag, portemonnaie m. inhoud, parapluie, trekkabel motor, geldsbedrag, halsket ting, zandschep (kind), postduif 51 6153414, werkkleding, ceintuur, gym schoenen, huissleutel, dames;apon, re genjasje, portemonnaie m. inhoud, por temonnaie m. inhoud, broche. MOTORRIJDER TEGEN MUURTJE Zaterdagavond omstreeks 7.20 uur reed een motorrijder met duo-passagier over de Nieuwlandersingel in de rich ting van de Emmastraat. Op de brug bij de Blekerskade wilde hij een auto inhalen doch raakte daarbij de macht over zijn stuur kwijt met het gevolg, dat hij het trottoir opreed en tegen een stenen tuinmuurtje botste, waartegen een nieuwe fiets was geplaatst. Deze fiets werd zwaar beschadigd, evenals de motor. De motorrijder, de 33-jarige B„ uit Alkmaar, liep verwondingen op aan rechterbeen en voorhoofd. De duo rijder, de 23-jarige S., eveneens uit Alkmaar, kreeg een hoofdwond en een linkerarmbreuk. Beiden zijn naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. De motorrijder verkeerde onder invloed van sterke drank. Procesverbaal is op gemaakt. AMERIKAANSE PROFESSOREN BEZOEKEN ALKMAAR. Op 12 en 13 Juli zullen 46 Ameri kaanse professoren, die zijn uitgeno digd door Philips voor een rondreis door ons land, Alkmaar bezoeken waar zij zullen legeren in het Victory-hotel. Daar de laatste wedstrijden tussen beide renners bewezen hebben, dat e* weinig krachtsverschil bestaat, heef! Jan Pronk Lesueur uitgedaagd om tus sen beiden 'n achtervolging en indivi duele wedstrijd te houden. De directie van het Olympisch Sta dion overweegt thans deze zeer belang rijke krachtmeting als omlijsting van de Grand Prix op 1 Juli te laten ver rijden, Succes voor Crescendo De Alkmaarse accordeonvereniging Crescendo is gisteren naar Leiden ge togen om deel te nemen aan het natio- ïaal concours, dat gehouden werd in da Sfadsgehoorzaal van de universiteits stad. In totaal vijftien orkesten be. kampten elkander daar, terwijl Cres cendo in zijn afdeling zich moest meten met twee andere accordeon-verenigin gen. De resultaten waren geweldig. Cres cendo won met glans de eerste prij% waarvoor driehonderd punten benodigd waren met een totaal van 340 punten. Hierdoor promoveerde de vereniging naar de afdeling uitmuntendheid. Uit gevoerd werden de „Lustspiel ouver ture" (vrij nummer) en „Balalaika souvenir", (verplicht). Wederom kon Crescendo een zege toevoegen aan de resultaten, die de verenigingen onder zijn energieke dirigent Jaap Hartog reeds heeft behaald. Veranderingen in Turnlusf- bestuur Tijdens de bestuursvergadering van „Turnlust" werden gisteravond de func ties verdeeld. Zoals bekend werd da heer G. de Rie door de ledenvergade ring tot voorzitter benoemd. Als plaatsvervanger werd de heer H. Beste man gekozen. De heer M. Benjamin zal in het vervolg de taak van secretaris waarnemen, waarin hij zal worden bij gestaan door mej. N. Madderom. De heer Wiersma blijft het penning meesterschap vervullen en de heer J. Molkenboer werd benoemd tot tweede penningmeester. AVA-successen te Hoorn Op de athletiekwedstrijden te Hoorn werden wederom door AVA-athleten goede resultaten behaald. Mej. C. Klay werd tweede bij het kogelstoten meis jes A met een stoot van 9.39 m. Zij ein digde met gering verschil achter de sterke mej. Couwenhoven. Daar zij als B-junior voor het eerst aan dit nummer deelnam een prima resultaat. Mej. W. Hartland won bij de dames 100 D de derde prijs met een tijd van 15 sec. N. Spijker won de eerste prijs bij het verspringen jongens C met een sprong van 4.71 m. Jan Hoogschagen werd op het zware nummer 5000 m. eerste in de B-klasse met een tijd van 17 min. 15 s. M. van Ammers werd.-tweede op de 400 m. B in de tijd vanSö sec. P. Wit legde met een tijd van 12.2 sec. op de 100 m. C beslag op de derde plaats. CADEAUX VOOR 25-JAFIG HUWELIJKSFEEST GESTOLEN In de nacht van Vrijdag op Zater dag is in het kantoor van een kunst mesthandel aan de Noorderkade een in braak gepleegd. De dader of daders zijn over een hek geklommen en moes. ten voor 't binnendringen in 't kantoor een raam forceren. Men vermist thans een verzilverde broodschaal. twee bo tervlootjes en twee kistjes sigaren, welke moesten dienen als cadeaux van het personeel bij een 25-jarig huwe lijksfeest. Misschien meende de inbre ker méér aanspraak op de cadcaux te maken vanwege een dertigjarige suc cesvolle praktijk? EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN AAN DE RIJKSKWE! ISCKOÜL. Van de eerste groep zijn geslaagd de dames: J. M. Blom te Alkmaar, M. Boogaard te Uitgeest, H. Bos te Mid- den-Beemster, M. W. Bijlsma t Ber gen, G. K. Essers te Bergen, E. van Gorcum te Alkmaar. Van de tweede groep slaagden de dames: A. Harder (Alkmaar), A. I. Kleymeer (Alkmaar), H. C. Kuiners (Hippolytushoef), E. J. Kweldam (Bergen). T. Wied"k en A. K. Wolt huis, beiden te Oude Niedorp. ANJER-COLLECTE BRACHT RUIM F 600 OP. De dezer dagen hier ter stede gehou den Anjer-collecte heeft f 644.07 opge bracht. Dezer dagen werd op het in dustrieterrein Noord, nabij het Kwakelpad, de eerste paal gesla gen voor de daar te bouwen graf- kistenindustrie ,jNemogra N.V.", waarvan de Alkmaarse timmer man-aannemer A. Vos de directeur is. Dank zij een door de heer Vos uitgevonden procédé voor mon tage-graf kistenbouwkan men tol een productie van 50.000 kisten per jaar komen. Veertig man zullen op de nieuwe fabriek werk vin den. De korte plechtigheid op het industrieterrein werd bijgewoond door de heer Kloppenburg, op zichter bij Bouw- en Woning toezicht. Dit concours georgan van de Algem. Nederl. lijk al ingeluid met eei farecorps „St. Joseph", xéér mooi programma a voorkwamen. De tempe niet honderd procent g< deze omstandigheid nic wijze gemusiceerd. Opvallend was de mi tatie van bijv. de Egr van Beethoven en de 1 van Beethoven. „Die S van Suppé had enkele ten, maar voldeed overi De Caprice-Polka, voor orkest viel bijzonder in der werden er pittige r Het concert werd geope helmus en besloten me volkslied. Tijdens deze tie hadden we er nog van dat de eerste weer zo mooi en zonnif De eerste Om 11 uur had Zo officiële ontvangst pla meentehuis. Burgemeest de er een eer in dat I aan muzikale gebeurte sen e.d. en hoopte, da cours goed zou slagen Gregoor, voorzitter van muzikale verenigingen grote waardering welke nemende volksmuziek Departement van Onde en Wetenschappen. Ook gevoerd door de heer C ter van Eensgezindheid Onder grote belangst publiek volgde nu de aan de Heerenweg. On werd met de concert- nen Ie afd. Harmonie: Door muziek verbon dir. A. Bijlsma. Het vet ouverture „Gri Gri" v: werd muzikaal gespeelc Mikado" van Sullivan klankgehalte. 3e afd. Harmonie: Spaarnestad Harmor Haarlem, dir. J. Lefébe zwak momentje wat dt trof bracht deze HarmC nuanceerde uitvoering ture Les quatres ages Méhul. 2e afd. Fanfare: Knollendammer kape Er was goed samenspe kale interpretatie AdriaaOszoon" van G. Ie afd. Fanfare: Excelsior, Zaandam De „Rembrandt Ouv Roeck had soms een v gehalte. Zéér mooi w vrije nummer „Stavia Volharding Berkhout De „Rembrandt Ouvert al te zuiver gespeeld, de nodige spanning in beter was men op drei fist'sche Paraphrase" 'over het algemeen zeer uitgevoerd. VERVOLG STA Hef darnkampio( Alknia Na de zesde ronde, café Haring werd ges tekening in de strijd In de eerste klasse beek gelijk met Heme der van Piederiet af In IB nam Mekken van Woonijk te winne klasse staat Miedema voor dank zij zijn .I.engers en de remise Stam. De uitslagen lu: Eerste klasse A: W. b:ek 02, H. Kruider de JongJ. Schuit 1 J Schuit 2—0. Eerste klasse B: J 1—1. G. BijwaardL J. MekkenG. Wooni Tweede klasse: C. B 2—0. T. Kom—D. Stai ma—N. Lengers2 0, Witte 0—2. De stand is tharr: M. Hemels 9 punten Riebeek 9 p. uit 5 pa: p. uit 5 partijen, H. partijen, Fr. Slot 6 u. Piederit 4 ,p. uit 5 pai p. uit 6 partijen, H. par tijen, J. Schuit 2 K Tuinman 1 p. uit Eerste klasse B: J. M. A, Langras 8 p. u p. uit 6, P. Booy 7 6 uit 6, L. Verver waard 2 p. uit 5. C. Tweede klasse J. M D .Stam 10 p. uit 6, ilL' Langras Sr. 6 p. c uit 6. P. de Wijn 6 p. uit 6. N. Visser 1 i 1 p, uit 4. Mej. Koppen eersfe prijs Aan hét te Den He ge "aniseerde tennist .ook enkele Alkmaarse de heven (enkel) legde beslag op de derde pr hulzen van Animo te De dames-finale br; pen. (Alkmaar) tegen (HTC) Mej. Koppen sets (7-5, 6-3) en bei prijs. Ook de mixed maar de eerste plaa vochten door mej. Damsté. die in de fi: vrij gemakkelijk de De Vries uit Den H

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2