Pil, Pai, P«i als fotografen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Talrijke amendementen op de nieuwe belasting-ontwerpen Remmen van bus weigerden bij het afdalen van steile helling De 0 nbekende Voogd Proces tegen employés van A.P. te Praag Grote Israëlische order Bejaarden slachtoffer van aanrijdingen Engeland verzocht om interim-maatregelen Britse commentaren over Koreaanse kwestie Acht ton bommen op een Noordelijk vliegveld Kersenteelt inde Betuwe wordt bedreigd Nederlands predikant in Amerika in ongenade Het Radioprogramma MAANDAG g JULI 1951 Lucas spant de kroon Er is een groot aantal amendementen ingediend op de belastingontwerpen, welke thans in de Tweede Kamer in behandeling zjjn. De heer Van den Heuvel (Arb.) heeft een amendement mede onder tekend door leden van de C.H., V.V.D. en K.N.P. ingediend op het ont werp tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbelasting 1940 en van de wet op de vermogensbelasting 1892, beogende om weg te nemen de onbillijkheid om inkomens van de zelfde grootte verschillend te belasten. Op het zelfde ontwerp heeft de heer Lucas (K.V.P.) een amendement inge- oind om de verzwaring van druk, wel- te voortvloeit uit de verhoging van liet tarief van de vermogensbelasting, te mitigeren door het bedrag van die verzwaring als persoonlijke verplich ting op het zuiver inkomen in minde ring toe te laten. Voorts is er een amendement van hetzelfde lid om het bedrag waarbo ven bedrijfswinst extra belast zal wor den te verhogen van f 8000 tot f 12000 en een om de bestanddelen van de winst, waarvoor een bijzonder tarief is voorzien, buiten het extra tarief van artikel 48a te houden. De heer Lucas heeft verder een amendement ingediend om een aftrek voor de echtgenote en de kinderen van de ondernemer, die onder de extra- inkomstenbelasting valt, in te voeren. Voorts zijn er amendementen van de heer Lucas om de geldigheidsduur van de extra-inkomstenbelasting, geheven van bedrijfswinsten, van vijf jaar te rug te brengen tot drie jaar. De heer Lucas heeft amendementen van over eenkomstige strekking ingediend ten Driejarigeverkeersduivel r\p één Nederlander heejt de Vet- lig-Verkeer actie kennelijk geen vat gehad: in Meppel is de bestuurder van een door een 60 cc motor aangedreven „step" tegen een stilstaande auto opgereden. De bestuurder telde.... drie lentes. De kleuter liep een gescheurde lip op en is ter ob servatie in het diaconessenhuis opgenomen. Was de jongen, G. P. K-, ouder geweest en dus iemand die ge acht wordt de ifet te kennen, dan had hij processen-verbaal kunnen krijgen wegen het rijden zonder rijbewijs, zonder wegen- belastingkaart, zonder nummer- bewijs en zonder dat het voer tuig een rem bezat. De „motor-step" behoorde aan de 13-jarige H. B. Dezer mocht er natuurlijk niet mee op de weg verschijnen. Hij had het ding aan de dreumes geleend. aanzien van de vennootschapsbelas ting, de omzetbelasting, de motorrij tuigenbelasting, de vermogensbelas ting en de successiebelasting. Op de successiebelasting heeft de heer Lucas nog een amendement in gediend beogende om van de verho ging van het tarief uit te schakelen de verkrijgingen door kinderen of door de echtgenoot. Radio Praag heeft bekend gemaakt, dat vandaag voor het staatsgcrechts- hof te Praag een proces zal beginnen tegen „Amerikaanse spionnen, die in Tsiechoslowakije spionneerden". De betrokkenen zijn allen Tsjechoslowa- ken, die in dienst zijn geweest van Associated Press in Praag. Het zijn Thomas Svoboda, Pavel Wojdicek en Peter Muntz. Volgens radio Praag stonden zij onder leiding van William Oatis, „een speciaal geschoolde spion" Oatis, een correspondent van Asso ciated Press in Praag, werd op 23 April gearresteerd). Uit Frankfort is gemeld, dat ook William Oatis vandaag in Praag zal terechtstaan. De Nederlandse maatschappij voor havenwerken te Amsterdam heeft voi- gens De Telegraaf een belangrijke order gekregen uit Israël ten bedrage van 1.500.000 Isr. ponden sterling. De Israëelische minister van Ver keerswezen, dr. Dov. Joseph heeft ni. bij zijn jongste bezoek aan Nederland ter gelegenheid van de tewaterlating van de „Tamar" op de werf van „De Merwede" te Hardinxveld een contract getekend met de Nederlandse maat schappij voor de bouw van een vrije haven, alsmede een groot droogdok bij Haifa aan de rivier de Kishon. De maatschappij zal de bedding van deze rivier zo uitdiepen, dat zeevaren de schepen daar een goede ankerplaats zullen kunnen vinden. Zondagmorgen is op het Damrak te Amsterdam een 70-jarige voetganger door een tramtrein van lijn 25 aange- leden. De man, die onder invloed van sterke drank verkeerde, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd en is daar in de loop van Zondag overleden. Zondagmiddag had een aannjding plaats met dodelijke afloop op de Rijksweg Zuid te Sittard. nabij het kruispunt Wilhelminastraat. De 74- jarige J. F. Krekels uit Lindenheuvel- Geleen kwam met z'n fiets uit de richting Wilhelminastraat en wera op de Rijksweg gegrepen door een passe rende autobus met pelgrims uit Nij megen die op de terugweg waren van een bedevaart naar Wittem. Het slacht offer was op slag dood. De „Nieuw Amsterdam" van de HollandAmerikalijn is Viijdag van New York naar Southompton vertrok ken met een record aantal passagiers, namelijk 1251. 85. Ongeveer vijf mijl buitengaats namen de meeste begeleidende scheepjes afscheid van Jimmy. Er werd hem door scheepsroepers veel succes toegewenst. De een na de ander wendde de steven, zodat na verloop van tijd nog slechts de „Oranje 3" was overgebleven. Aan boord bevon den zich behalve kaptein Geuzebroek, stuurman Willem Wieltjes en de scheepsjongen Karei Kanus nog tien journalisten, waaronder zich natuur lijk Piet Potlood bevond. Piet voelde zich zo'n beetje de natuurlijke be schermer van Jimmy. Hij had de taak op zich genomen het contact met de zwemmer te onderhouden en dat deed hij elk half uur. Meer geschreeuw wil ik niet aan mijn hoofd hebben, had Jimmy in Cherbourg gezegd. Op het hele en het halve uur vraag je even of alles in orde is en voor de rest hoop ik, dat, je je kiezen een beetje crp el kaar houdt, want dat luisteren met je oren vol zeewier is helemaal geen pretje. Al zesmaal had Piet Potlood naar Jimmy getoeterd of hij iets te wensen had, maar alle zes keren had de zwemmer „neen" geschud. Het eni ge, dat hij deed was zwemmen en dat in een tempo, dat de stukken er af vlogen. Benauwde ogenblikken voor toeristen Chauffeur behield zijn ENGELSE REGERING ZAL PRIJS CONTROLE VERSCHERPEN De Engelse minister voor plaatse lijk bestuur en planning, Hugh Dalton, heeft aangekondigd, dat de reger'ng de prijscontrole zal verscherpen en dras tische maatregelen zal nemen tegen prijssyndicaten en „alle verderfelijke praktijken van monopolistisch kapita lisme". (Vervolg van pagina 1) Hij wees daarbij op het ge vaar van branden, de gevolgen van het uiteenrukken van een maatschappij met een verkooporganisatie over de gehele wereld, het gevaar bij het stopzetten en hervatten van de werkzaamheden, het verlies van markten, goodwill e.d. Volgens de Britse pleiter heeft de Anglo-Iranian v.a. 1912 310 mill, ton olie geproduceerd. In 1950 werd 32 milliocn ton bereikt. Een der olievelden, die thans tot ontwikkeling is gebracht, zal een productie kunnen geven van 28 millioen ton of 51/- procent van de to tale wereldproductie in 1950. De groot ste Europese haven, Rotterdam, ver werkt 16 millioen ton olie per jaar. Het aantal geëmployeerden bedroeg in het begin van 1951 75000. De attorney-general hoopte, dat het Hof er mee eens zou zijn. dat het nood zakelijk is, dat de maatschappij in deze interim-periode toegestaan wordt haar werkzaamheden in practisch dezelfde vrijheid als voorheen voort te zetten, wil een beslissing van het Hof in de eigenlijke zaak uitvoerbaar zijn en wil de maatschappij geen onherstelbare schade lijden voordat het Hof een be slissing kan geven. Te ruim half zes sloot de president, prof. J. Basdevant, de openbare zitting. Hij deelde mede, dat het Hof zich het recht voorbehield de partijen een na dere toelichting te vragen, als zulks nodig geoordeeld wordt. De datum, waarop het Hof zijn beslissing in de zaak zal meedelen, zal nog worden be kend gemaakt. Hef' vermiste Joegoslavische vliegtuig gevonden Men heeft het wrak van het sinds drie dagen vermiste toestel van de Joe goslavische Luchtvaartmij. J.A.T. ge vonden. Alle elf passagiers en de gehele bemanning zouden zijn omgekomen. DE VERVOLGERS VAN MGR. GRÖSZ GEËXCOMMUNICEERD „Allen, die het gewaagd hebben de hand tegen kardinaal Grösz op te hef fen" zijn door de Heilige Stoel ge ëxcommuniceerd zo wordt uit Vati caanstad gemeld. ARRESTATIES IN ARGENTINIË Volgens een officiële Argentijnse verklaring zijn 15 personen gearres teerd, onder wie een kolonel en een majoor van het leger, „in verband met een complot tegen het leven van pre sident Peron". reactie- vermogen Twee en dertig Nederlandse toeris ten hebben Zondag een angstig mo ment doorgemaakt, toen de remmen van hun autobus van de firma Seubers te Zwecio niet normaal bleken te werken bij het afdalen van een zeer steile en gevaarlijke helling in de Bel gische plaats Stavelot. De chauffeur, Hendrik Weerman ii achtte verscheidene malen met de motor vaart te minderen, doch zonder resultaat. Een gesloten spqoroverweg, halverwege de helling, kon nog op het laatste ogenblik worden geopend, om de bus door te laten. Een der 32 inzittenden, mevrouw Wiers uit Emmen, geraakte in paniek en sprong naar buiten, waarbij zij werd gewond. Zij zal over twee a drie aagen naar huis kunnen terugkeren. Toen de bus nog in volle vaart was, zag de chauffeur zich genoodzaakt, een scherpe hoek om te slaan. Naar oog getuigen mededeelden is de bus, zon der slachtoffers te maken, op twee wielen de bocht omgegaan. Slechts een uit duizend bestuurders zou het er r:aar het oordeel van de Belgische rijkswacht, zo af kunnen brengen. Na het nemen van de bocht kon de bus, die inmiddels de vaart had verlo ren, tot stilstand worden gebracht. Behalve mevrouw Wiers is niemand gewond. Dat liep goed af Het mag een geluk heten, dat een dertigtal passagiers uit Rotterdam, die Zondag met een autobus van het veer te Rhenen gebruik maakten, waren uitgestapt, want deze bus reed bij het verlaten van de veerpont aan de Liendse zijde te water en verdween in de diepte. Dit gebeurde tijdens een poging om de bus, waarvan de carros serie vast zat, op de pont los te krij gen. Ook de chauffeur zat op dit mo ment niet in de autobus. Alle bagage van de passagiers ging verloren. 44. Pom is erg geschrokken van het gesprek, dat hij tegen wil en dank moest aanhoren. En Pim schrikt niet minder, als hij hoort wat Pom hem allemaal te vertellen heeft. Zozo., één dag burgemeester en voor die ene dag willen ze me zoveel werk geven, dat ik geen pap meer kan zeggen! Zodat het hele dorp me straks kan uitlachen Nee., maar dan kennen ze ons toch nog slecht!" Pim wordt steeds veront waardigder. „Mannen, we moeten met een aan de slag", roept hij uit „Ja maar waar moeten we mee beginnen", roept Pam wanhopig. ..Er is zoveel te doen: Kuilen dichtmaken, hekken re pareren, dieven vangenhoe moet dat?" „Ja, daar zouden we heel wat werkvolk voor nodig hebben", zegt Pim nadenkend. „En zoveel geld is er ook niet in de gemeentekas". „Wacht ik heb het", roept Pom eensklaps opge wonden. „Jij bent toch het politie- opperhoofd. We gaan zelf op al die be keuringen af en nemen het geld in ont vangst". „Nee, ik weet het nog beter" roept Pim uit. Meteen springt hij over eind en trekt zijn sabel. „Voorwaarts mars!" Hedenmorgen hebben de Britse kranten de communistische aanvaar ding van de wapenstilstandsvoorstel- ien in Korea verwelkomd, hoewel som mige bladen zich afvragen, waarom zjj tot 10 Juli willen wachten, alvorens met de besprekingen te beginnen. De „Times" verklaardt: „Dat beide zijden elkaar met uiterste voorzichtig heid benaderen, is natuurlijk. De be- oschtzaamheid van het communisti sche voorstel is waarschijnlijk het bes te bewijs van hun oprechtheid. De „Manchester Guardian" (libe raai) meent, dat er geen bezwarei, zouden bestaan om de communistische voorstellen te aanvaarden. De keuze van een andere plaats om te onderhan delen is mogelijk veroorzaakt door een tegenzin van de communisten om ten noorden van de 38ste breedtegraad besprekingen te voeren, aldus de „Manchester Guardian". Het orgaan van de Labour-par dj, de Daily Herald", zegt, dat de keuze van de plaats voor een ontmoeting van de bevelhebber geen ernstige hinderpaal zou blijken te zijn. Het meest raadza me was, nu een goed ingestelde wa penstilstand te krijgen alvorens' poli tieke kwesties te bespreken. Volgens het conservatieve blad Dai ly Telegraph" zouden de communisti sche voorstellen slechts manoeuvres kunnen zijn om hun figuur te redden. Van onmiddellijk belang was, dat de VN onwankelbaar op de minimum eisen voor een wapenstilstand zouden staan Wandeling Groningen- Schiermonnikoog v.v. Zaterdag arriveerden op Schiermon nikoog de heren L. Dijkhuis uit Horn- huizen, L. H. Bruins, arts in Leens en J. A. Hommes uit Groningen, die van Hornhuizen (Gr.) uit over het droog gevallen Groninger wad waren ge wandeld naar Schiermonnikoog. Deze wandeling is niet vaak ondernomen kunnen worden en bewoners van het eiland rekenen de tocht van genoem de heren dan ook tot de bijzondere dingen. De „oversteek" is ongeveer twaalf kilometer lang. Gisteren wan delden de Groningers weer over het wad terug. Twee-en-dertig „Shooting Stars" heb ben acht ton bommen neergeworpen op een vliegveld in Noord-West-Korea. Dit was de grootste luchtaanval sinds ge ruime tjjd. Schermutselingen aan het centrale front waren Zaterdag practisch de eni ge actie in Korea. Ten Noord-Oosten van Koemhwa sloegen de verbondenen een noordelijke aanval, van een groep ter sterkte van een compagnie, af. Zij werden echter gedwonjgen zich ten noord-oosten van Hwatsjon een weinig terug te trekken na een strijd met twee noordelijke compagnieën. Geallieerde artillerie beschoot twee noordelijke ba taljons, die zich ten zuiden van Koem- song hadden ingegraven. Beginselverklaring van de socialisten verworpen De socialistische internationale, die te Frankfort bijeen is, heeft de „ver klaring van de beginselen van het de mocratisch socialismeverworpen. De Fransman Guy Mollet had als bezwaar, dat de verklaring niet voldoende de economische principes van de socialis ten definieert. De Duitser Willi Eich- ler was van mening, dat zij niet genö'eg wetenschappelijke theorie bevatte. Een commissie van zes leden zal thans da verklaring opnieuw beschou wen. evenals de voorstellen tot wijzi ging. Vandaag zal de verklaring op nieuw aan het congres worden voorge legd. Derde slachtoffer ongeval op overweg overleden In het Diaconessenhuis te Almelo is thans een derde slachtoffer van het ongeluk, dat Donderdag op de onbe waakte overweg in Nijverdal gebeurde, overleden. Het is de 82-jarige heer H Hofman uit Wenen. Hogere loongrens sociale verzekering De wetten, welke zijn vastgesteld in verband met de verhoging van de loon grens voor desociale verzekering, zul len 2 Juli 1951 in werking treden. DOOR MARY BURCHELL 39) ^Op dat ogenblik bracht het dienster tje hen thee en arrangeerde een en ander op iafel, zodat Norma merkte dat ze een slecht ogenblik had uitge zocht en Pau. haar opmerking kón ne geren, als hij dat wilde. „Dit ziet er nogal goed uit, vind je niet?" zei Paul zodra het dienstertje weg was tegen Norma, die daarmee haar kans voorbij zag gaan. „Paul, waarom antwoord je me niet?" „Lieve kind, vraag je me wat?" „Neen, niet precies. Maar ik sprak over je werk n je belofte me er iets van te laten zien". Paul streek met zijn hand over zijn haar en liet een verlegen lachje horen „Lieve Norma, zou het niet beter zijn als we d it denkbeeld maar lieten varen"' „Neen", riep Norma, „helemaal niet! Waarom? Behalve behalve als je bedoelt, dat je het vervelend vindt me rond te leiden". „Neen, ik vind het niet vervelend" Paul roerde met onnodige heftigheid in zijn thee en staarde in zijn kopje. .Maar ik geloof niet. dat je voogd er op gesteld zou zijn als je met mij het Oosten van Londen ging aflopen". „Maar dat hoeft hij toch niet te we ten! Tenminste „Lieve kind", spraK Paul, „ik mag je voogd met, maar als je voogd heeft hij zeker zijn rechten en noch jij noch ik zou het prettig vinden iets stie- kum te moeten doen, met de weten schap dat hij er een eind aan zou ma ken als hij er achter kwam". „Neen, neen, natuurlijk niet, dat be doelde ik niet. Ik sprak zonder naden ken", gaf Norma toe. „Ik dacht eigen lijk dat ik je club zou kunnen gaan zien zonder hot te zeggen. Ik bedoel, ik hoef geen verantwoording af te leg gen over mijn tijd, of zo iets. Ik ben tamelijk onafhankelijk. Dan zou ik het hem naderhand verteilen en hem vra gen of ik je mocht gaan helpen. Als jij tenminste dacht dat ik dat zou kun nen", voegde ze er bescheiden aan toe. Paul legde zijn hand op de hare, die op tafel lag. „Je zou het vast kunnen en het is erg lief van je dat je wilt helpen, maar hij zou het nooit toestaan". „Maar Paul, misschien wel. Hij vindt eigenlijk alles goed, weet je. Misschien maakt hij er een sarcastische opmer king over dat ik het wil doen, maar ik geloof, dat hij me mijn gang zou laten gaan". „Neen meisje, vast niet. Geloof me, hij is er beslist tegen, dat wij elkaar goed leren kennen". Norma's hart sloeg een keer over. „Maar Paul, ik begrijp niet dat je djarvan zo zeker bent. Schreef je of telefoneerde je daarom niet?" „Hm., hm". „Maar je overdrijft zijn tegenstand, heus", hield Norma ernstig vol. „En vroeger deed je er altijd zo luchthar tig over. Waarom ben je nu van me ning veranderd? Wanneer ben je zijn misnoegen zo ernstig gaan opnemen?" „De dag dat ik afscheid van je kwam nemen voor ik Fairlee verliet", zei Paul langzaam. „Toen?" Norma keek verbaasd. „Maar Paul, dat was een stomme ver gissing. Bedoel je dat je later hoorde, dat ik toch thuis was geweest? Het was een stomme vergissing van de be diende". Paul keek haar medelijdend aan en glimlachte. „Neen meisje, het was géén stomme bediende die me mededeelde dat je uit was. Het was je voogd. En toen hij het zei, konden we je vanuit het raam duidelijk zien". HOOFDSTUK VII „Paul!" Norma fluisterde zijn naam slechts, „is datis dat waar?" Niettegenstaande haar bontmantel en de warmte in de zaal werd ze koud. „Het spijt me, meisje. Het is heus waar. Maar trek het je niet zo aan. Het was natuurlijk onbeschaamd en onaardie van hem, maar hij wilde het volkomen duidelijk maken dat ik van het toneel moest verdwijnen". „Maar waarom Paul? Hoe onredelijk! Maar wat ik nog erger vind is, dat hij er tegenover mij eigenlijk om heeft gejokt. Waarom moest ik denken dat de bediende zich had vergist? Waarom vertelde hij me niet ronduit dat ik je niet meer mocht zien-, dan hadden wij het kunnen uitpraten!" „Nou, om te beginnen is dat niet zijn manier om zoiets aan te pakken", zei Paul, „en verder wist hij ook wel dat het voor jou 'n reden zou zijn om mij juist wel te willen zien. In feite zei de bediende: Ik geloof dat juffrouw Nor- ma uit is. Ik zal het even aan mijn heer Yorke vragen. Dus jij kreeg alleen een onvolledig verslag van wat er ge beurd was". „O Paul, dat zijn spitsvondigheden!" riep Norma verdrietig uit. „Maar hij voorkwam er jou koppige tegenstand mee", antwoordde Paul met een triest lachje. „Ik kan er niet om lachen. Ik houd te veel van hem om te kunnen verdra gen dat hij me heeft bedrogen. Boven dien komt er misschien nog iets anders bij. Paul, wil je me alsjeblieft precies vertellen wat er gedurende dat onder houd gebeurde?" Paul haalde zijn schouders op en trok een lelijk gezicht. „Niet heel veel. Het was kort en duidelijk. De bediende liet me binnen en je voogd zei alleen heel beleefd: Het spijt me, Norma is uitge gaan. En op dat ogenblik wandelde jij het grasveld op. Ik zei: „Dat zie ik". Maar hij vertrok geen spier en zei al leen maar: „En toch houd ik vol dat zij uit is, tenminste wat jou betreft". Ik slaagde er in mijn zelfbeheersing te behouden en legde uit dat ik afschoi1 kwam nemen omdat ik wegging". „Oh Paul, ik wou dat je even teg< het raam had geklopt". (Wordt vervolgd) De kersenteelt in de Betuwe loopt ernstig gevaar. De pluklonen en de lenen der „spreeuwenkeerders" zijn dusdanig hoog, dat de telers met grote verliezen werken en er toe overgaan duizenden bomen in de komende win ters te rooien. Alleen de meubelfa briek in Culemborg heeft 5000 bomen aangekocht. De 27-jarige ds. G. de Haan uit Leeuwarden, die gedurende de zomer predikant van de eerste „Congrega tional Church" te Mason City (Iowa) zou vervangen, is ontslagen, omdat hjj zich in een interview met een dagblad links-socialistisch heeft uitgelaten. Ds. de Haan heeft bericht ontvan gen, dat de kerk van zijn diensten geen gebruik kan maken. Hij kwam naar Amerika met een beurs van de wereldraad van kerken en studeerde de afgelopen tien maanden aan het theologisch seminarium te Chicago. In het interview heeft ds. de Haan critiek gelevterd op de Amerikaanse buitenlandse politiek en onder meer gezegd: „een billijke verdeling van de rijkdom in de wereld is de enige weg ter verzekering van de vrede. LADING VIEL UIT STROP Aan boord van het s.s. „Grebbe- stroom" gelegen aan de Handelskade te Amsterdam, zijn bij het hijsen van de lading enkele stukken uit de strop gevallen. Twee arbeiders werden ge troffen. Een was op slag dood. De tweede kreeg verwondingen en brak u.a. een arm. Kind in tobbe verdronken Toen mevrouw Van de Berg aan de Gildestraat te Bussum Zaterdagmid dag haar bijna 2-jarige kleine miste, ging zij in de buurt op zoek, doch trof het kind nergens. Uiteindelijk ging zij bij de buren kijken, omdat het kind daar nog wel eens speelde. Deze wa ren niet thuis. Mevrouw Van de Berg kon echter de woning binnenkomen en vond haar kindje in een wastobbe, gevuld met zeepsop. Het kind bleek reeds overleden te zijn. DINSDAG 3 JULI 1951 HILVERSUM I, 402 meter. 7.00 AVRO; 7,50 VPRO; 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gr.muz. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr.muz. 8.45 Orgel concert. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gr.muz. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Sopraan en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Salon-orkest 12,30 Land- en tuinbouwberichten. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gr.muz. 13.20 Financieel weekoverzicht. 13.30 Orkestconcert. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gr.muz. 15.20 „Paul Vlaanderen eh het Madison Mysterie", hoorspel. 15.00 Gedenkdag van de verklaring van de Amerikaanse onafhankelijkheid op 4 Juli 1776. 16.30 Voor de jeugd. 16.50 Kinderkoor. 17.20 Promenade-orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Sport. 18.35 Exquise muziek. 19.01 „Paris vous parle". 19.10 Gr.muz. 19.15 Lichte muziek. 19.50 Causerie over de Vlieg-medische dienst. 20.00 Nieifws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Amusementsmuziek. 21.15 Antwoord man. 21.30 Causerie over de Italiaanse opera. 22.15 Viool en piano. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gr.muz. HILVERSUM n, 298 meter. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7,30 Gr.muz. 7.45 Morgenge bed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gr.muz. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gr. muz. 9.55 Pontificale Hoogmis. 11.15 Voor de vrouw. 11.45 Gr.muz. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole orkest en so liste (12.3012.33 Land- en tuinbouwbe richten). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Lichte muziek. 14.53 Twee piano's^. 15.15 Gr.muz. 15.30 „Ben je zestig?" 1600 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlif. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: Prof. dr. R. van Dijk: „De Chinese volksplanting in Kalimanten Ba- rat". 18.00 Voor de jeugd. 18.15 Film muziek 18.30 Pianospel. 18.45 Sport- praatje. 18.45 „Dit is leven", causerie. 19.00 Nieuws. 19.15 Actualiteiten. 19.23 „Hier is Europa", vaudeville pro gramma. 19.52 Politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt monisch orkest en *>liste (circa 20.50 re portage.) 21.55 Sport. 22.00 *>enor en er het zijne van. 20.12 Radio Philhar- piano 22.35 Gesnrek met mijn zoon. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gr.muz.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5