NU KAN IEDEREEN WEER VOORDELIG BREIEN GHATILLON Emigranten- Koffer W. SCHIPPER, Laat 136 L. H. BULTHUIS, Langestraat 106 inlandse -leer Nieuws uit Heiloo Foresters won Kaagvogelstournooi Route van schoolbus gewijzigd Schermerhorns kerk en toren zullen gerestaureerd worden Puck" in het Openluchttheater Hier W. Henstra W. Hanstra jd viste RICHTEN Winkel moest de beker afstaan De St. Willibrordusput gerestaureerd DOVES voor Aardbeienacfie voor t.b.c.- patiënten HSV gaat feestvieren „Klimop" had weinig succes Gemeenteraad Oudkarspel Zeer geslaagd concert Beemster Langendijk Burgerlijke Stand Winkeliers hebben vrije keuze vooropeninqsuren Stompetoren Schermerdansers naar Haarlem Warmenhuizen Vislust had slechte vangst KERKELIJK NIEUWS NIEUWS UIT BERGEN Jubileum-tentoonstelling Jaap Weij'and De betekenis van zijn werk De schatkist stroomde Nieuwe elftallen-commissie helemaal leeg Volkswagen in botsing Vier communisten in V.S. niet voor Hof verschenen Slechts een kleine greep uit onze sterk verlaagde WOLPRIJZEN verz«t van 5 Augustus tot en met 12 Augustus Slagerij Gaat U emigreren? Dan even naar Prijs 3195 Schoutenstraat 6 Telefoon 3987 DAGBLAD. RECLAME is f mam DINSDAGj JPjKtjDSI van Koersveld; 3. oop. 1. D. Bakker; 3. beid. Neuteboom. al. 1. Mej. Scherphuis. Hr. Muusse; 2. H. rins; 4. J. van Ze-' sse: 1. K. Woudt; r. Smit. 1. J. Keeman. R. Visser: 2. P. ingstelling en aar- jeugd van Alk meisjes een weit icht. Niet minder waren aanwezig. >f mogen zij niet m totaal 259 stuk» ling was opperbest, innaars waren: 1st» stuks; 2de prijs B. 3e prijs C. Hees- prijs H. Michels, 19 Koeltjes. Allen een i 1951. (Alkmaarse iappelen 1722 en ïlabonen 1.471.78; 85 en stok 93 1424; Tomaten A 75; Aardbeien (per mkool IA 22—35. I Rode kool 17—34; uppers 5662; Spi- 8.50; Postelein 10— 3; Rabarber 618; :en 1636; Uien 6 -31; Soepgroenten -4; Pruimen 319; ÏROENTEN CEN- ardappelen: eerste- doré 17.80—18.90; drielingen 14.40 1.30; 6000 kg rode 1)0 kg boswortelen BOND, 3 Juli. en 17—19.10, Doré .80; 135 slof aard- 1 Juli. Totaal- Aardappelen. Eer- 18.70; groot 17.20 20—18.50; kriel Eersteling grof 26.50; klein 14.60 -11.60; Dorè grof MO—21.00; klein 90; Saskia grof klein 15.60; kriel groot 24.60; klein Totaal aan- 0.200 kg. Vroege gen 13.80—15.10; 16.20—16.90; Ro- -20.60Slabonen Waspeen 3851; 29—38; Rabar- 37; Sla 2.70— 28; Komkommer» Boskroten 10 14; Aardbeien i 81—87. Totaal aanvoer len. Grote ronde e 24.30—27.20; ïrove ronde 16 ER MARKT runderen bedroeg vette koeien zet- e prijzen zijn dan idemarkt was het i goed beest was )p de vette koeien ijk merkbaar, dat hooibouw zitten, volk op de been. renmarkt was het e dieren werden rijzen verhandeld, de vraag minder, was het stil. Het waren evenredig, markt was er in anbod, zodat de f 1.90 en f 1.92. mbod kwam zak- il gauw met een p is dan ook p de biggenmarkt de handel was zen waren onge- jek. 'PUZZLE SING rel, 7. gelijkenis, il, 14. mat, 15. sir. int. 24. Peru. 25. 32. k.o„ 33. aas, 39. stok. 40. leeg- ais, 3. rij, 4. re, 8. kaart, 9. snip. iran, 18. India, 20. tas. 26. spar, 28. 32. koor, 34. snee, a, 41. G.t., 42. o.l ASTIEK al is de ruwe bet bewerkte ma le witte heeft: 3. ika pas Ingevoerd likte men de En- ranje, geel, groen, t; 5. .rl randing e wind in; 7. door 25 40 50 100 125 soort kanon, dat werd: 9. bij het >g, aftrekking en „al het fruit": i.l. de woorden :tus" (fruit). Foresters heeft op wel wat al te for tuinlijke wijze de beker van het Kaag- vogels-tournooi gewonnen, alhoewel het haar in de finale niet cadeau gegeven werd. Het Kaagvogels-tournooi, waarvoor flinke belangstelling bestond, bracht op de 2e dag de ontmoeting Winkel Foresters. Winkel was vorig jaar be kerhouder geworden. Jammer was, dat Winkel het 2e elftal moest laten aantre den, omdat het le elftal geen vrijstel ling had kunnen krijgen voor de 's avonds te spelen wedstrijd om het gouden kruis. Winkel 2 ging met 40 ten onder. De grootste belangstelling ging natuurlijk uit naar de strijd om je eerste en tweede prijs, waarvoor Foresters en HOSV dat van Wie- ringerwaard met 42 had gewonnen tegen elkaar moesten. De eerste aanval was voor HOSV, maar al spoedig nam Foresters het ini tiatief over. Zij profiteerde van een fout in de HOSV-verdediging (10). Ondanks het overwicht in het midden veld bleven meerdere doelpunten uit. Na de rust kwam HOSV beter voor de dag en was het meest in de aanval. Toch kwam het succes aan de andere kant; uit een mooi opgezette aanval scoorde Foresters opnieuw. Daarna doelpuntte HOSV en dit spoorde haar aan tot grote activiteit. Ze slaagde er echter niet in de ge lijkmaker te fabriceren en zo werd Fo- De ijzeren omheining om de histo rische St. Willibrordusput die achter de Witte Kerk stond had een dermate grondige reparatie nodig, dat dit door het gemeentebestuur op een zeer lof waardige wijze ter hand is genomen. De eigenlijke put is nu omgeven door een prachtige houten betimmering, die het aanzien van deze historische plek niet alleen verfraaid heeft, doch deze put ook voor het nageslacht heeft be waard. De heer Torken gemeente opzichter heeft al zijn kennis op dit historisch terrein gezocht bij de paters van Egmond, zodat alles op verantwoor delijke en juiste wijze is gerestaureerd. Het emmertje, dat door de lier naar boven gehaaid kan worden, is vervaar digd door de heer Coen Stikvoort uit Alkmaar en zal zeker jaren dienst kun nen doen. Aan de put zal, zoals voor heen, een collectebus voor de armen in onze gemeente geplaatst worden, zodat zij, die daaraan behoefte hebben, van het put-water kunnen drinken en daar voor een offertje kunnen brengen. Wanneer de St. Willibrordus-put Donderdag officieel in gebruik zal wor den gesteld, zullen tevens de fraaie hekken aan het kerkhof aangebracht zijn. Deze zijn vervaardigd door de ge meente-timmerman Ploeger, die daar mede bewezen heeft grote vakbekwaam heid te bezitten. Al heeft het door onvoorziene om standigheden enkele jaren geduurd voor het werk rond het Witte Kerkje klaar is, men kan nu getuigen, dat het een prachtig geheel geworden is en het aanzien van ons mooie dorp zeker heeft verhoogd. Successen Op de wedstrijden te Hoorn behaal den Zondag verschillende Dovesleden de volgende resultaten: Arjan Couwenhoven werd le op ko gelstoten meisjes A, ze wierp de dames kogel (4 kg) 9.58 m. ver. Op de Nederl. kampioenschappen te Hilversum 15 Ju li, maakte Arjan serieuze kansen voor één van de eerste prijzen. Kees Meijer bewees zijn vorm door het hoogspringen te winnen met 1.68 m. Rong Konijn won de 60 m. jongens C in de tijd van 7.8 sec. Met deze tijd be wees Rong één van de beste Nederl. C- junioren te zijn. Theo van Hees en Wim v. d. Pol wer den op de 80 m. jongens B resp. 4e en 5e. De estafette ploeg junioren, C. Wij- ker, R. Konijn, H. v. d. Pol en Th. van Hees werd in de prachtige tijd van 48 sec. eerste op de 4 x 80 m. Kees Pool boekte zijn eerste resultaat en wel op de 800 m. heren D en werd 3e, Ad. Drescher die in zijn serie 800 m. zonder strijd royal eerste was viel buiten de prijzen door een minder goe de tijd bij gebrek aan tegenstand. Wim v. d. Pol die zich met een tijd van 12.1 sec. klasseerde voor de finale, werd buiten zijn schuld niet gestart. In samenwerking met de afd. Castjri- cum heeft het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht te Heiloo aan de tuinders alhier een oproep gedaan om in de aardbeientijd een slof aard beien af te staan voor de t. b. c.-patiën- ten in Berg en Bosch te Bilthoven. Het zal ongetwijfeld het comité, dat onder leiding van de heren H. Pel te Heiloo en P. de Vries uit Castricum stond, grote voldoening geven, dat de patiënten een 120-tal sloffen aardbeien kon worden aangeboden. De voetbalvereniging HSV. die een gunstig seizoen achter de rug heeft, gaat nu feestvieren. Zij heeft zich voor Zaterdag 14 Juli verzekerd van de aula van de St. Willibrordusstichting, waar de grote HSV-familie in haar geheel een plaats kan krijgen. Medewerking wordt verleend door prima gezelschap pen. De Ragtime Boys zullen onder lei ding van De Vries Jr., het bal verzor gen. Het belooft ongetwijfeld een in teressante avond te worden. resters voor een jaar houder van de Bestervaerbeker. De voorzitter van Kaagvogels dankte bij de prijsuitreiking voor de prettige wedstrijden en reikte daarna de prij zen, resp. de beker, een lauwertak en twee medailles, uit. Ook aan de scheidsrechters werd hartelijk dank ge bracht. Op hun beurt spraken de voor zitters van de verschillende clubs woor den van dank voor de keurige wijze, waarop het tournooi was georganiseerd. De R. K. dames- en meisjes-gymnas tiekvereniging „Klim Op", die deelnam aan de grote gymnastiekwedstrüden die Zondag te Heerhugowaard werden ge houden en waaraan een 20-tal vereni gingen deelnam, zowel individueel als in groepsverband, had weinig succes. Alleen Tiny Pel wist de eer van Klim Op hoog te houden door individueel de 4de prijs een medaille te winnen in de groep meisjes van 13 tot 14 jaar. De buitengewone zitting van de ge meenteraad vanwege het 100-jarig bestaan van de Gemeentewet zal Donderdag a.s. om half acht aanvangen. Daarna zal een gewone gemeenteraads vergadering plaats vinden, waar een 15-tal agendapunten in behandeling zal worden genomen. ARM GEBROKEN. Toen de jeugdige P. v. d. H., wonen de aan de Westerweg, alhier, plotseling de straat overstak liep hij pardoes te gen een wielrijdster aan. Hij brak zijn arm, terwijl de wielrijdster haar hand bezeerde. TWEEDE BONTE AVOND OP WOENSDAG. Woensdag zal de tweede bonte avond georganiseerd door de WV in samen werking met tal van plaatselijke ver enigingen worden gehouden in de Mu- zieknis. CONCOURS-HIPPIQUE. De R. K. Landelijke Rijvereniging houdt Zondag 29 Juli a.s. een groot con- cours-hippique. In de prachtige Ned. H«rv. kerk te Oud karspel, welke geheel met belangstellenden was gevuld, heeft het gemengd koor „Crescendo'*, onder leiding van sijn directeur, Jac. Kort, Zaterdagavond een wei zeef geslaagd concert gegeven. Medewerking werd verleend door Cor Kee, orgel. Al dadelijk viel bij de uitvoering op dat het programma buitengewoon moeilijk was. Ter nagedachtenis van de overleden voor zitter, de heer Jac. Langedijk, werd uitgevoerd „Ecce quomodo moritur" van Jacob Hindel. Het „Exsultate deo" van A. Scarlatti werd bezielend uitgevoerd, terwijl het zeer moei lijke „Cecilia-lied" van Dirck J. Sweelinck prachtig klonk. Hierna werd door Cor Kee op fraaie wijze vertolkt het onbekende „praeludium en fuga in d kleine terts" van Joh. S. Bach. Voort werden door het koor drie stukken ten gehore gebracht van Anton Bruckner lastig om uit te voeren, docht uitstekend gezongen. Nadat Cor K«e had gespeeld „Prelude fugue en variation" van Cesar Franck, besloot het koor met Psalm 100 van G. F. Handel. Van dit stuk kan slechts worden gezegd, dat de zang geweldig en de orgelbegeleiding eminent was. Hier werd een prestatie geleverd, welke werkelijk aan zeer hoge eisen voldoet en een kunstavond afsloot, die respect afdwingt. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenoot, de heer M. C. Rootjes, slaagde dezer dagen voor het diploma gemeente-financien. G e b o re n: Wilhelmus B., z. v. Jo hannes P. Glas en Gerarda Pankras; Johannes M., z. v. Johannes Bergen en Eilsabeth M. Leering; Cornells R., z. v. Cornelis den Engelsen en Hilletje Vis ser; Daniel, z. v. Jan Blokdijk en Cor nelia Bakker; Jacobus M., z. v. Johan nes de Jong en Cornelia Bruijn; Jacoba, d. v. Jacob Ootjers en Tetje Muurling. Gehuwd: Gerrit Leijen, 23 jr., wo nende te Koedijk, en Nellie Twisker, 19 jaar; Gerrit H. Bouwer, 30 jr., te Wieringermeer, en Neeltje Kostelijk, 24 jr. Overleden: Elizabeth Borst, 85 jaar; Maartje Bruin, 65 jaar, wed. van Jacob Schuit. BURGERLIJKE STAND Geboren: Irene Maria d. v. de Bakker en M. R. Giele; Jouke Gerar- dus z. v. G. Wenning en C. M. Tamis; Catharina Maria Bernadette d. v. L. Wittebrood en E. A. Konijn; Nicolaas Cornelis Maria z. v. C. de Lange en C. J. van Etten; Cornelis z. v. J. Sanders en M. Ott; Jannetje d. v. L. Wielaard en J. Nomes; Dirk z. v. J. Waal en M. Root; Jannie d. v. P. Slagt en M. C. Lelie; Adrianus Cornelis Maria z. v. A. Hoilenberg en M. M. Veldt; Engel Mar tin z. .v. E. Verhoog en G. M. Prins; Thomas z. v. J. de Vries en G. Visser. Ondertrouwd: Willem Klaas Pilkes en Hendrika Cornelia Knip. Getrouwd: Jan Kempen en Jansje Schermer; Johannes Zoon en Anna Maria Commandeur; Geert Sparius en Greta Jacoba Schuijtemaker. Overleden: Trijntje Dinkla, oud 65 jaar, echtgen. van P. Laan; Catha rina de Wit, oud 65 jaar, echtgen. van J. Timmer. PSEUDO-VOGELPEST IN Z.O.- BEEMSTER. ..In Z.O.-Beemster is bij de heer C. Stolp pseudo-vogelpest aangetroffen onder de kippen. Een deel van de pluimveestapel wordt vernietigd. De rest wordt ingeënt. EXAMENS Mej. H. Bos te Midden-Beemster is aan de Rijkskweekschool te Alk naar gestaagd voor het examen nuttige hardwerken. De Verenigde Staten en West- Duitsland hebben Maandag officieel de diplomatieke betrekkingen hervat Raad van Heerhugowaard In Haarlem zal van 14 tot en met 22 Juli «en groot bloemenfeest gehou den worden. Het feest begint met de intocht van een bloemenkoningin en er worden concerten en volksdansen gehouden. Een der hoogtepunten zal op Vrij dag 20 Juli het optreden van de Schermer dansers zijn die met 5 sje zen en speelwagens naar Haarlem zul len gaan. Ook Kees Stet zal de feeste lijkheden opluisteren. Begunstigd door schitterend zomerweer viste Zondagmorgen de hengelsportver eniging „Vislust" weer een wedstrijd in de Hargervaart. De oogst was uiterst schraal. Aan de wedstrijd namen 21 leden deel, die 83 baarsjes op het droge haalden. De uitslag luidde: Jn. Jengerling (grootste baars 21,6 cm); D. Medema (12 stuks); D. Pastoor (8); C. den Das (7); P. Rempt (7); J. Zon (7) C. de Boer (5); Jb. Blom (4); L. Nicolai (3). Ned. Herv. Kerken. Beroepen te Vin- keveen: J. Zwijnenburg te Huizen, N.H., Poortvliet: J. Boeser te Eeten. Aange nomen naar de Meern: J. Kwast te Hendrik Ido Ambacht, bedankt voor Klundert, J. Koele te Dirksland, be noemd tot hulpprediker te Oudeschoot: W. C. van Hattem, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Enschedé, N. W. Nieuwenhuyzen te 's-Gravenhage C. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hengelo (O.): E. H. Nagel te IJlst, die bedankte voor Beekbergen en voor Em- men, bedankt voor Rotterdam-Charlois: IJ. K. Fellenga te Meppel. Remonstrantse Broederschap. Aange nomen naar Sommelsdijk: G. Bloemen- daal te Nieuwkoop. OBDAM. 400 kg grote aardap pelen 15.8017.1500 kg Drielin gen 12—13.80; 1000 kg Kriel 9.70— 10.30. Jaap Weijand, werkend lid van het Kunstenaars Centrum Bergen, zal van 7 t.m. 20 Juli in de Kunstzaal van „De Rustende Jager" zijn jubileum-ten toonstelling inrichten. Zijn 65ste ver jaardag, in het voorjaar van dit jaar gevierd, if tot deze expositie de wel kome aanleiding. Gaarne memoreren wij in het kort een en ander omtrent Weijands loopbaan. Te Amsterdam geboren op 8 Maart 1886, studeerde hij aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid aldaar en volg de tevens een avondtekencursus onder leiding van Klaas van Leeuwen. Ver volgens drie jaar avondcursus (klasse naaktmodel) aan de Rijksacademie voor B.K. te Amsterdam. Toen nog, na subsidie voor de gehele cursus, twee jaar, waarvan een gedeelte loge, onderleiding van prof. Derkinderen Hij werkte op de etsklasse van prof. Dupont. Kort daarop vertrok hij met ten Holt, Lau en de letterkundigen Wijn schenk, Dom en Talma naar Bergen. Met de componist van Domselaer en de beeldhouwer Radecker vormde hij „De Nieuwe Kring" voortgeko men uit de „Moderne Kunstkring", die in het Stedelijk Museum in de hoofd stad opzienbarende internationale ex posities had gehouden, waar bijna alle lalter beroemd geworden moderne schilders figureerden. Weijand vestigde sterk de aandacht op zich en wekte grote verwachtingen met de grote compositie uit de Bijbel „De Graflegging", waarvan ook een ets van zijn hand bestaat. Hij schilder de portretten van Jhr. van Riemsdijk, directeur van het Rijksmuseum, Jhr. de Savornin Lohman en vele anderen. Hij is tevens een begaaf glazenier. Zo versierde hij het trappenhuis van de Rijksacademie met gebrandschilderde ramen, de N.H. kerk te Ginneken, een ziekenhuis te Leeuwarden, de Wester- dam van de H.A.L. en verschillende particuliere woonhuizen. Zijn werk De raad der gemeente Heer-Hugo- waard kwam dezer dagen onder presi dium van burgemeester B. J. F. Sntman Mefler in openbare vergadering bUeen. Van de gemeente-ontvanger werd een overzicht ontvangen van de diverse belastingaanslagen, welke ten gevolge van verjaring voor oninbaarverklaring in aanmerking komen. Geen der eigenaren van de bjj de uitbreiding van het waterleidingnet aan de Berkmeerdijk betrokken per celen is bereid de resterende 60 der netto-kosten jaarlijks aan de gemeente te restitueren. Alzo kon van gemeente weg, aan deze uitbreiding geen mede werking worden verleend. Aan de Groenedjjk denken betrokke nen er echter juist tegengesteld over. Hier waren allen bereid volledige me dewerking te verlenen. Zo nam de raad de resterende 40 voor zijn reke ning. Als bijdrage in de kosten van aan sluiting op het electriciteitsnet van het perceel 3e Kil 6, bewoond door het gezin O. Jonker, moet door belang hebbende een bedrag ineens ad f200 Worden voldaan. Gezien de gezinsom standigheden besloot de raad goed te vinden, dat de gemeente deze kosten voor zijn rekening neemt. De hoof denkamer van de r.k. jon- genschool in de parochie van de H. Dionysius zal met medewerking van de gemeente worden gemeubileerd. De leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim krijgen met ingang van 1 Januari j.L een presen tiegeld van f2 met een maximum van f20 per jaar. Met de inspecteur van het l.o. en de oudereommissie van de o.l school Noord is nader overleg gepleegd om trent de route van de schoolbus. Be sloten werd de route alsnog te wijzi gen en de bus te laten rijden vla Has- selaarsweg, Westerweg en Stations weg. De meerdere kosten zullen f200 per jaar bedragen. Het brandweermateriaal zal worden aangepast aan de normalisatievoor schriften. Hiervoor werd een crediet beschikbaar gesteld van f 1.123,80. De voormalige o.l. school Noord zal enige verbeteringen ondergaan. Hier voor werd een crediet van f 5.100 goed gevonden. De afd. Heer-Hugowaard van de Ned. R.K. Middenstandsbond verzocht om de winkeliers de vrije keuze te laten voor het gepalen van de vier achtereenvolgende uren waarop de winkels 's Zondags geopend mogen z(jn voor de verkoop van geringe eet waren. Hiertegen bestonden geen be zwaren. In de toekomst zal ook uitzending van kleuters naar vacantiekolonies, etc. te Heer-Hugowaard mogelijk zijn. M. Smeeing, Stationsweg 39, kreeg vergoeding voor het volle bedrag der vervoerskosten van zijn zoontje, dat de ULO-school te Alkmaar bezoekt. De politieverordening werd aange vuld met een bepaling, waarbij het verboden is om de wegen binnen de bebouwde kom te verontreinigen, b.v. door de wielen van landbouwwagens en tractoren. Naar aanleiding van het raadsvoor stel van 6 April j.l. hebben Ged. Staten het presentiegeld voor de leden van de raad en de raadscommissiën m.i.v. 1 Jan. '51 nader bepaald op f5.50. Zaterdagavond kwanten de leden van de voetbalvereniging Hugo Boys in het lokaal van de heer Groenland bijeen In zijn openingswoord memoreerde voorzitter Plak de mooie resultaten van het eerste elftal. De Hugo Boys zullen in de eerste klasse zeer goed hun best moeten doen om zich in de boven ste plaatsen te handhaven. Ter gelegenheid van het kampioen schap waren vele felicitaties binnen gekomen, welke door de vereniging in dank werden aanvaard. Bij de verkie zing van de elftallen-commissie, deelde de voorzitter mede, dat de heren P. Borst Wz. en C. Tromp zich niet meer herkiesbaar stelden. De overige zitting hebbende leden, A. Plak, secr., G. Tes- selaar en Jac. Groen, stelden zich wel herkiesbaar. Uit de uitslag van deze verkiezing is gebleken, dat verschillen de leden, en vooral de jongere garde, niet hebben gestemd met de nodige ernst. De elftallencommissie is nu als volgt samengesteld: J. Feenstra, G. Tesselaar, Jac. Groen, D. Smit en H. van Woerkom. Besloten werd tot aan koop van elf nieuwe reserve-shirts, te gebruiken bij wedstrijden tegen clubs die in dezelfde kleuren uitkomen. De kleur is blauw. Als consul san het voetbalterrein zal worden voorgedragen de heer G. de Wit. Over het samensmelten van de handbalclub „Hugo Girls" en de voet balver. Hugo Boys, zullen besprekingen worden gevoerd. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag avond. Burgemeester Driessen deelde mede, dat bij, omdat de raadsleden allen agrariërs zijn, deze vergadering in de avonduien had belegd. Een bedrag van f 30,— werd g'egeven als subsidie aan de Vereniging voor Gezinsverzor ging „Het Schermereiland" zijnde 20 pet. van do verpïèegkosten over het eerste halfjaar 1951. De drie lagere scholen, de Chr. Nat. School vereniging, het R.K. Schoolbestuur en het hoofd der O.L.S., vroeg'en resp. bedragen van f 641,50, f 522,50 en f 100,— voor vernieu wing van verouderde leermiddelen. De heer B. Plugboer (PvdA) vond hierin een onbillijkheid t.a.z. van de openbare school. Spreker zag liever dit bedrag van f 12,64 per kind over de drie scholen verdeeld. Hij schetste de grote achterstand op de openbare lagere school. Bur gemeester Drieisen was toch met de heer Plug boer niet eens, want reeds enkele malen heeft de openbare lagere school een extra bijdrage g'ehad voor vernieuwing. Als er nog groter ach terstand is moet het hoofd zich wenden tot B. en W. Het was de secretaris reeds bekend, dat het volgend jaar wederom een aanvrage zal binnenkomen van de openbare lagere school. Onbevredigd gaf de heer Plugboer toch zijn stem. De suppletoire begroting, waarin verwerkt deze aanvrage en een 5 pet. wedde-verhoging voor het gemeente-personeel werd aange nomen. Hierna kwam het voorstel tot 5 pet. ver hoging der wedden van het gemeente-per >o- neel en 2 pet. toekenning voor vacantie-toesJag De heer Plugboer vond de behandeling hier van „poppenkast**, want de begroting is reeds aangenomen, hetgeen de voorzitter moest be amen. De raad ging toch accoord met de uit gaven. Van de subsidie en geldlening ten behoeve van de toren en kerkrestauratie, groot f 9200,-, is f 3250,— voor de dakrèstauratie van de kerk zijnde 10 pet. der kosten. De rest is voor de toren. De kerkvoogdij draagt echter weer f 1975,— bij voor de torenreparatie. Deze fi nanciële transactie spruit voort uit het feit, dat het sreven van de burgemeester is geweest,, dat de restauratie van toren en kerk aan gemeente en kerkvoogdij niet meet zal kosten 'dan f 10.000,— per college. De raad gfng hiermede accoord en zo zal dan eindelijk de restauratie van beide objecten een feit worden. Zondagmiddag had op de provinciale voorrangsweg, kruispunt Groeneweg- Zuideinde een ongeval plaats. Een bestuurder van een volkswagen, komende van de richting Beemster, zag een motorrijder naderen vanuit de Groeneweg. Ondanks het duidelijk sig naal verleende de motorrijder geen voorrang. Een botsing was het gevolg waardoor de motor en zijn berijder een eind met de auto werden meegesleurd. Een totaal vernielde motor, een Volkswagen met vele deuken en wonder boven wonder, een berijder zonder enig letsel. Politie was direct aanwezig. Het zal de on voorzichtige motorrijder nog wel wat boetegeld kosten. bestaat uit figuurstukken, zoals d» „Wagon derde klasse", ook in de ex positie te Bergen opgenomen, portret ten, landschappen, stadsgezichten, stillevens en bloemstukken. Men kent ook grafisch werk van deze bekwame schilder, die later in zijn leven weinig of niet geëxposeerd heeft. Des te meer zal men de overzichts tentoonstelling, die thans onder auspiciën van het K.C.B. is ingericht, op prijs stellen. Een gelegenheid al» deze, om zijn rijk gevarieerd werk t» leren kennen, ook al is het overzicht beperkt zal niet spoedig terug komen. II' De Stichting Park gaf dezer dagen een openlucht-voorstelling van „De Corsican" (The man of destiny) van Bernhard Shaw en „De gekroonde leersse" van Michiel de Swaen. Na de grote belangstelling voor de opvoe ring van Vondel'» Joseph in Do than, wa» de geringe opkomst voor deze eerste avondvoor stelling in dit seizoen wel een teleurstelling. Het gezelschap liet zich hierdoor echter niet ontmoedigen en gaf van beide stukken eea welverzorgde, boeiende vertolking. De een-acter van Sliaw was een inters sant duel tussen do jonge generaal Napoleon Bona parte eneen vreemde dame, prachtig ver tolkt door Cecilia Lichtveld. Als de jonge generaal na de overwinning bij Lodi in 1796 op de Oostenrijkers in een herbergje in een Italiaans dorpje wacht op de brieven, die een ordonnans zal brengen, komt hij tot de ontdekking, dat brieven en paard van de luitenant' zijn verdwenen. De schuldige? Een jonge dame! In de woordenstrijd, het duel, dat hierna volgt, moet de grote generaal het loodje tegen dit meisje leggen. Hierna vierden de Fuckianen vrolijk feest ten huize van Teunis de schoenlapper. De beker ging er lustig rond en de vermaning van prins Carnaval „hou doe netjes, drinkt niet te veel, dé 'k gin klaagt© van oe krèg" werd wel in de wind geslagen. Als overal en altijd zocht ook hier weer de jongen het meisje en nog wel twee jongens: Kosen, de door papa Teunis geprotegeerde candidaat omdat zijn „beurs was rond van schijven" en Jooren, waarop Jac- quelijn haar zinnen had gezet. Op deze avond zou de eerste worden uitge schakeld, hij mocht zijn troost zoeken bij do grote kruik met spraakwater, zijn „bef, zijn toeverlaat". Ook voor Teunis, de schoenmaker, werd het een onvergetelijke avond: Keizer Karei verhief hem tot keizerlijk schoenlapper, voortaan zou boven zijn deur een gekroonde laars prijken. Vier van de elf Amerikaanse commu nisten die tot gevangenisstraf zijn ver oordeeld onder beschuldiging van sa menzwering om het met geweld om verwerpen van de Amerikaanse rege ring te bewerkstelligen, hebben zich niet bij het Federale Gerechtshof gemeld. Het Hoger Gerechtshof had de gevan genisstraf 4 Juni bevestigd, doch zij waren op borgtocht vrijgelaten. De Amerikaanse procureur-generaal Irving Saypol heeft het Federale Hof verzocht bevelen tot in hechtenisneming uit te vaardigen en de borgtocht ver vallen te verklaren. Veilingvereniging „BANGERT OMSTR."-Zwaag. Vr. Aardappelen 7.80—21.50; Postelein 5—32; Uien 919; Slabonen 1.261.35 Snijbonen 601.12; Tuinbonen 2124; Peulen 1.08—1.23; Tomaten 35—98; Waspeen 42; Bospeen (p. 100 bos) 2637; Ra barber 1617; Andijvie 4142; Sla 28.20; Bloemkool 832; Komkom mers 1125; Perziken 424; Aard beien 451.31; Pruimen 512; Pro- lefic 6298; Kruisbessen klein 19.60; groot 35.20. Alle noteringen per 100 gram. Lelthen GRANITO (sokkenwol met nylon ƒ268 Lelthen SOKO (sokkenwol) 2.45 Lelthen PRIMA (sterke en zwarte sajet) 2.19 Pariey's DELTA (effen gekleurde wol) ƒ2.84 Pariey's NATUURJAEGERWOL ƒ2.30 Scheepjes INVICTA (Kousenwol met nylon) 3.52 Scheepjes KOORDWOL 3.22 Neveda SIRENE (effen gekleurde wol) ƒ3.30 Neveda SPARTA (sokkenwol) ƒ2.33 Neveda ITALA (jaegerwol) ƒ2.30 Neveda ACACIA (lingerie en babywol) ƒ3.25 DE zaken met DE GROOTSTE WOLSORTERING, DE BESTE SERVICE, GRATIS ONDERRICHT. Onze vacantie vastge steld van 1 Juli tot en met 7 Juli is door om standigheden Onze geachte ciëntele wordt vriendelijk ver zocht hiermede reke ning te houden, RUNDVLEES per kg. Doorregen Runderlappen 165 Magere Runderlappen 175 Riblappen 185 Gehakt h. o. h. 150 VARKENSVLEES Carbonade schender 160 Carbonade Rib en Haas 170 Sausjjsjes 150 RIDDERSTRAAT 20, ALKMAAR. voor een maai 85x35x50 DE BESTE f RECLAME m

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3