LAATSTE NIEUWS AGENDA Stad en Omgeving Strassburgers waterpantomine in Alkmaar Jong herte Vc Een prettige middag voor de leerlingen der kleuterscholen Aankoop van verhuis- transformatoren De MULO-eindexamens „DEMOSA" Textielbedrijf Verhoging van tarieven Centraal Ziekenhuis Tot hoogleraar benoemd Warmenhuizen Noordelijkenaanvaarden Ridgway's voorstel Nieuwe Niedorp Tachtig kolvers gaven vijftig slagen Egmond-binnen Zonder rijbewijs gereden Egmond a.d. Hoef Limmen Ge c Vertederde toes aan de omra Huisvestingsp in Berg WO-kuiSJbJLfAG 4 JUJLl 1951 Waar het reeds meer dan twintig jaar geleden is, dat in Alkmaar een circus een waterpantomime vertoonde, is het wellicht dienstig iets te vertel len van dit klassiek circusbeeld, dat in het begin onzer eeuw geregeld in cir cussen te zien was. In Alkmaar ver toonde circus Kapitein Schneider in 1930 voor t' laatst deze pantomime, daarvóór zü het dan ook in primitie- verband Oscar Carré. "ïftarel Strassburger heeft nu zelf mo derner installaties laten maken voor zijn waterpantomime, zodat het tech nisch gedeelte veel gemakkelijker te bedienen is; de traditionele inhoud der handeling is echter zoals alles in het klassieke circus hetzelfde gebleven en men moet zich dus eigenlijk terug denken in gelukkiger en kalmer tijden van het begin dezer eeuw. Interessant is de opbouw van het geheel, waarna dan plotseling na de pauze een machti ge waterval de piste indondert, terwijl intussen een bekoorlijke danseres haar romantische, toverachtige lichtdansen laat zien. Een grote kleurenfontein spuit zijn figuren op de maat der mu ziek naar de nok van het circus. Deze fontein werd tot nu toe in de circussen door een man bediend, die in de fon tein verscholen zat. Bij Strassburger gaat alles langs electrische weg. Ver- De afd. Alkmaar van Volksonder wijs heeft aan de ouders van de leer lingen der kleuterscholen het volgen de schrijven gezonden: Nog voor de vacan'ie begint, willen wij alle kinderen, die as neutrale kleu terscholen bezoeken, een prettige mid dag bereiden. Voor die kinderen, die na de vacantie naar de „grote school" gaan is dit de afsluiting van de kleu- terleefijd. De middag wordt gehou den op Maandag 9 Juni a.s. in de zaal van de Muziektuin. De dames Koderitsch uit Den Haag zullen een poppenkastvertoning geven. Deze vertoning is voor de kinderen iets buitengewoons en heeft overal veel succes. Na de voorstelling worden de kinderen getracteerd. Om te zorgen, dat alle kinderen de voorstelling goed kunnen zien, hebben wij twee voorsfellingen besproken en de kleuterscholen daarom in twee groepen ingedeeld. De kinderen, die de eerste voorstelling bijwonen, gaan na afloop in de tuin, of bij onverhoopt minder gunstig weer in de overdekte foyer, waar ze hun tractatie ontvan gen. Het spreekt vanzelf, dat de organi satie van deze middag, waar ruim 400 kinderen bij betrokken zijn, be langrijke kosten met zich brengt. Een bijdrage van de ouders stelten wij daarom zeer op prijs. U gelieve in bij gaand envelopje de bijdrage, ale U ter beschikking stelt, in te sluiten en de envelop gesloten aan het hoofd of een van de onderwijzeressen van de school ter hand te stellen. Bij voorkeur zo spoedig mogelijk en niet op de mid dag zelf. In de zaal kunnen geen ouders wor den toegelaten. Men wordt verzocht het kind Maandag 9 Juli kwart over één naar school te brengen en de kleu ter om ongeveer half vier af te halen van de Muziektuin aan de achterzijde Zonder geleide mogen de kinderen niet vertrekken. volgens begint dqp de komische scène op de grote Venetiaanse brug, waarna een gondel het circus komt binnenge varen. Een gondelier zorgt voor de zang. Politieagenten, een verliefd paar tje, clowns en later ook nimphen in hun ouderwetse badpakken, springen te water en daarna laten de balletmeis jes op de grote trap zien, wat ze kun nen, waarna de slotscène volgt. Veneti aanse verlichting zorgt voor de typi sche sfeer, die wel zeer afsteekt tegen de echte circussfeer voor de pauze, als men het klassieke paardenspel en de Wild-Westscène „Hallo Texas" kan oe- wonderen, waarin het ballet een ver rassend beeld biedt door geraffineerde fosforbelichting. Aanschaffing nieuwe leer boeken voor R.K. scholen Het bestuur der Vereniging St. Jo seph voor de R. K. Jongensscholen al hier verzocht de gemeente om be schikbaarstelling van gelden voor üe aanschaffing van leerboeken in de nieuwe spelling ten behoeve van de St. Adelbertusschool, de Sint Bavoschool, de St. Willibrordusschool en de Sint Aloysiuschool. Willen hoofden van scholen niet alleen de leesboeken maar ook de leerboeken vervangen doorboe ken in de nieuwe spelling, dan zullen zij dat moeten doen uit het hun jaar lijks toe te kennen crediet voor de aanschaffing van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen. Het bestuur bleek oe- reld deze voor het openbaar onderwijs vastgestelde regeling over te nemen zo dat de aanvraag om vervanging van leerboeken is gewijzigd in een om ver vanging van leesboeken. B. en W. stel len voor thans aan deze aanvrage ge volg te geven. Cediplomeerde chauffeurs Door de CCAB zijn voor de BBN te Den Haag, wederom in een aantal plaatsen chauffeurs-examens afgeno men. Vrijwel alle candidaten voor het B-diploma waren ook ditmaal weder om opgeleid via de Stichting Propagan da Centrum voor Onderwijs en Cul tuur. Gebleken is, dat de examiandi ijverig gestudeerd hadden en daarmede bewezen hebben hun werk te waarde ren. Bij de examens was een gedele geerde van het Ministerie van O K. en W. aanwezig. Het aantal geslaagden is zeer gunstig. Geslaagd zijn o.a. de heren L. Dingemanse en J. Volkers beiden te St. Pancras; P. Duinmeyer te Egmond aan de Hoef; B. Kaandorp te Alkmaar; B den Ouden te IJmuiden-O. Wij maakten reeds in het kort mel ding van het nieuwe voorstel van B. en W. inzake de verhuistransformateur ten behoeve van de ombouw van het electriciteitsnet. Het oorspronkelijke voorstel was in de vorige raadsvergade ring aangehouden om de commissie voor de lichtbedrijven gelegenheid te geven een en ander in zijn consequen ties te onderzoeken. De commissie heeft zich thans ver enigd met het gekozen stelsel inzake de verhoging van de ontspanning van 127 tot 220 volt. De directeur van de licht bedrijven heeft een rapport samenge steld waarin geconcludeerd wordt, dat wanneer in een bepaalde wijk de span ning wordt opgevoerd tot 220 volt, de electriciteitsverbruikers binnen 5 jaar hun lampen en toestellen moeten aan passen aan het nieuwe voltage. Gedurende twee jaar kunnen de elec triciteitsverbruikers groter gebruikma ken van een verhuistransformator, die kosteloos geplaatst wordt. Met ingang van het derde verbruiksjaar wordt daarvoor door het GEB aan de ver bruikers een huur van f 0.60 per maand per KKA of gedeelte daarvan in reke ning gebracht. Het GEB neemt de ombouw van 't net tot een 220 volte-spanning voor zijn re kening, alsmede het aanschaffen en plaatsen der verhuistransformatoren waarvan de totaalkosten op f 571.324 worden geschat. De kosten van ver vanging der lampen en verbruikstoe- stellen en de ombouw van de laatste blijven voor rekening der verbruikers. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. Voor de Maandag en Dinsdag alhier gehouden eindexamens van de Mulo, zijn de volgende leerlingen geslaagd: afd. A: M. A. Binsbergen, Den Hoorn; G. N. Vader. Barsingerhorn; C. J. A. Leibbrand, Den Helder; Gr. Eikelen boom, Zaandijk; J. N. Lingeman en M. J. Huisman, Alkmaar; A. Dros, Den Burg; J. Smit, Den Helder; F. L. Bakker, WieringerwerfP. Post, Hippolytushoef; T. Westerhof, Den Oever; W. Huibers en J. Japin, Heer- hugowaard; H. KI. L. Koning, Alk maar; D. Bakker en G. J. Karemaker, beiden uit Enkhuizen; H. v. Hofsté, Wieringerwaad; E. S. Bottema, Ven huizen. Geslaagd voor B: R. Visser, Den Helder; C. Kluft, Beemster; G. Ph. Tromp, Purmerend; A. J. J. de Bont, Wieringerwerf, W. J. Dob en C. A. de Grave, Texel; C. Wilharm; Hoorn; E. T. Slagter, Berk hout; KI. Visser, Wijdenes; A. Vogel, Den Helder; J. Top en P. Postma, Slootdorp; Fr. Bruntink, Beemster; D. Moerbeek, Schermerhorn; J. Boonstra, Alkmaar; H. G. J. Vos en K. W. van Limburg Stirum te Bergen; H. Blees, P. Hoeben, Fr. Blondel, B. Buis kool, allen te Alkmaar; C. J. Asjes, M. Huizinga, Heerhugowaard; M. Langereis, Ursem; M. H. Spoor, Hoorn; J. Druif, Nibbixwoud; J. J. Timmer, Hoorn, J. Visser, Berkhout; Tj. Visser Oude Niedorp; N. Kreuger, Wijdenes; M. C. Druijf, Abbekerk, G. Schermer Nibbixwoud. Uitdaging Pronk-Lesueur Lesueur heeft de uitdaging van Pronk aangenomen op voorwaarde da' deze wedstrijd in 3 ritten verreden zal worden. Pronk gaat hiermede accoord. De afstanden zul'en nader bekend ge maakt worden. Eindexamens R.H.B.S. te Alkmaar Voor het eindexamen der R.H.B.S., afdeling B (Groep 1, 2 en 3) zijn de volgende candidaten geslaagd: A. Boers, P. C. Debets, G. Dijkstra, H. Groenland, F. J. den Hollander, Ma. Jonkers, A. Klerk, O. Lunshof, J. Pas toor, H. Piatt, H. J. Sachumsky, J. Schinkel, Ja. Ma. v. der Valk en Th. C. IJpelaan, allen uit Alkmaar; Ge. Bene- dictus, Barsingerhorn; C. Slot, Broek op Langendijk; A. te Boekhorst, Castri- cum; R. Blommendaal en Ca. Ga. Hop man, beiden uit Heiloo; Ca. v. der Stok, Nw. Niedorp; F. P. de Boer, Oud karspel; Eh. v. der Werve, Schagen; C- G. Knibbe, Z. en N. Schermer; C. Bras, Spanbroek; A. Rens, Ursem; H. Oort wijn, Markenbinnen (Gem. Uitgeest). Afgewezen zijn 7 candidaten. Autobestuurder verleende geen voorrang Een autobestuurder, die gisteravond omstreeks half acht vanuit de Houttil de Langestraat indraaide, verleende tij dens deze manoeuvre geen voorrang aan een van rechts in de Langestraat naderende motorrijder, daar hij hem niet tijdig opmerkte. De motorrijder botste tegen de rechterzijkant van de auto en kwam te vallen, waarbij de greep van de handrem hem in het rechterdijbeen drong. Door de automo bilist werd hij naar dr. Degenaar ver voerd, waar hem de eerste hulp werd verleend. Beide voertuigen werden be schadigd. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Adams rib (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het dodende licht (18 j.)Vic toria Theater, 2.30 en 8 uur: Het leven gaat verder (14 j.); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Alarm in de nacht express (18 jaar). DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Adams rib (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Het dodende licht (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Het leven gaat verder (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Alarm in de nachtexpress (18 jaar). Canadaplein, 8 uur: Circus Strassbur ger. De hoofdprijs van Nazorg, een brom fiets, wat fijn! Kijk gauw naar Uw loten, hij kan voor U zijn! Maar kwamen die loten dan wel van de Laat? Want weet dat geluk met verstand samengaat Demosa" al jaren de zaak van vertrouwen Daar kopen toch altijd verstandige vrouwen. Bij ons kreeg fam. Linghaus de prijs in de hand, Zelfs Vrouwe Fortuna is bij ons vaste klant. Als reclame tot 14 Juli 10 korting LAAT 130 J. H. A. PIJNAPPEL. (Advertentie, Ing. Med.) Krachtens ministeriële beschikking (Prijzenbeschikking ziekenhuistarieven) kunnen de bestaande tarieven van het Centraal Ziekenhuis met ten hoogste f 0.75 per verpleegdag worden ver hoogd. Het college van regenten van het Centraal Ziekenhuis heeft de Raad ver zocht de tarieven met genoemd bedrag van f 0.75 per verpleegdag te verho gen met ingang van de data vermeld in het ontwerp-besluit, met dien ver stande, dat de tarieven voor kinderen in de inrichting geboren op het tegen woordige peil worden gehandhaafd. In verband met de nog steeds be staande tekorten bij de exploitatie van het Centraal Ziekenhuis geven B. en W. de Raad in overweging aan het ver zoek te voldoen. Het besluit zal dan in werking tre den op 1 Juli 1951 met dien verstande, dat voor de verplicht verzekerde pa tiënten der algemene ziekenfondsen en patiënten voor rekening van Rijk, Pro vincie en Gemeente, de Rijksverzeke ringsbank en de Raad van Arbeid het besluit geacht wordt in werking te zijn getreden op 19 Maart 1951 en voor vrij willig verzekerde patiënten der alge mene ziekenfondsen op de datum, die nader zal worden bekend gemaakt in de Nederlandse Staatscourant. Polo theorie-avond Donderdag zal in het restaurant van het Zomerbad een theorie-avond ge geven worden over het waterpolospel. Het bestuur van DAW heeft hiervoor de medewerking gekregen van enkele bekende polospelers zoals Joop Ca- bout, die reeds meer dan 15 maal voor het Nederlands zevental uitkwam en verder van de eerste klasse speler J. v. d. Horst uit Arnhem en A. Rol van de Haarlemse club HVGB. Naast de bespreking van de diverse spelregels zal ook de taktiek van alle kanten bekeken worden, hetgeen bij bovengenoemde sprekers zeker in goede handen is, zodat het een interessante avond belooft te worden. Overwinningen voor D.A.W. Dinsdagavond speelde DAW II een competitiewedstrijd tegen DWR III. Daar de Haarlemmers onvolledig uit kwamen werd het een grote Alkmaar- se zege. Na jaren speelde een dameszevental van DAW weer in competitieverband en dit is een groot succes geworden. Met 9—0 moest Nereus III het onder spit delven. Hoewel de Alkmaarse meisjes nog veel zullen moeten leren gaf het getoonde spel aan, dat van deze jonge ploeg nog veel goeds ver wacht mag worden. BUREAU VOOR CONVERTIETEN „HERSTEL" VERPLAATST Men verzoekt ons mede te delen, dat het Bureau voor convertieten „Herstel" verplaatst is van de pastorie Breedstraat 9 naar de pastorie Nassau- laan 4. Met het bureau is ook de geestelijke leider, Pater M. Helling O.P., die de godsdienstlessen aan de convertieten geeft, naar de Nassau- laan verhuisd. HAASTIGE SPOED.. De 34-jarige heer W. moest zich gis termorgen in alle vroegte zo haasten om de trein van 6.10 te halen, dat hij bij het afdalen van de naar de perrons voerende stationstrap kwam te vallen. Hij brak hierbij zijn rechterknie en werd per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. BENOEMING Bij Koninklijk Besluit is de heer J L. Küppers, alhier, benoemd tot lid van de examencommissie, bedoeld in artikel 55, tweede lid, van de middel baar onderwijswet. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot gewoon Hoogleraar in de Facul teit der Letteren en Wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Dr. L. Kukenheim, leraar aan het Murmellius- gymnasium alhier. Dr. Kukenheim zal in Leiden onderwijs geven in de Ro maanse taal- en letterkunde. Op 1 Maart 1933 werd hij aange steld bij het Murmelliusgymnasium als leraar Frans. Hij gaf tevens Ita liaanse en Spaanse lessen, terwijl hij als aanvulling Latijn en Griekse let teren doceerde. Hij is namelijk ook doctorandus in de klassieke letteren. Dr. Kukenheim heeft een relatief korte staat van dienst bij het onder wijs. Op 1 September 1930 ving hij zijn leraarsloopbaan aan bij het ge meentelijk Lyceum te Haarlem. Hij bleef hier tot 1 September 1931. Van 1 Januari 1932 tot 31 Augustus van dat jaar was hij werkzaam op de Ge meentelijke Kweekschool te Amster dam. Op 1 September volgde zijn be noeming aan de Middelbare Handels school te Rotterdam, welke functie hij bekleedde tot hij in Alkmaar werd aangesteld. Zijn benoeming tot hoogleraar was geen verrassing, aangezien deze reeds een jaar hangende was. Het wachten was echter op het antwoord op de vraag of de betreffende faculteit zou worden gehandhaafd. Verdachten krijgen misschien een kans Voor het Amsterdamse Hof werd gisteren een rapport uitgebracht over de Alkmaarder A. J. L., de Velsenaar K. L. B. en de Heilooër P. J. J. M. v. G. Deze verdachten stonden in hoger beroep terecht van een vonnis van de Alkmaarse politierechter, waarbij zij wegens diefstal van planken en spij kers van een in aanbouw zijnde school aan de dr. Schaepmankade te Alkmaar, tot resp. een maand, zes weken en zes weken waren veroordeeld. Het over de verdachten uitgebrachte rapport luidde niet ongunstig. De procureur-generaal, mr. Hoeffelman, wilde het daarom nog eens met hen proberen en eiste tegen ieder twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van f 75,of 15 dagen, alsmede onder toezichtstelling van de reclasse ring. Opruimingen beginnen reeds op 14 Juli Tengevolge van het feit, dat 15 Juü dit jaar crp een Zondag valt, zou de halfjaarlijkse opruiming in het win kelbedrijf eerst op de Maandag daarop kunnen aanvangen. Daar deze dag voor de aanvang der opruiming min der geschikt is en in aanmerking ge nomen de huidige omstandigheden, is bij besluit van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier met zetel te Alk maar, voor het gebied van deze Kamer voor het jaar 1951 de termijn waarin de halfjaarlijkse opruiming mag wor den gehouden bepaald: van Zaterdag 14 Juli t.m. 13 Augustus. Nel van de Wardt komt uit tegen Oostenrijkse dames Mej. Nel. van der Wardt, lid van „Turnlust", die als reserve was aange wezen voor de Nederlandse dames- ploeg van het K.N.G.V., die op 7 en 8 Juli a.s. in Klagenfurth uitkomt tegen de Oostenrijkse damesploeg, heeft be richt ontvangen, dat zij mevr. Corne- lisseDe Wit uit Haarlem, die Zondag geblesseerd raakte, zal vervangen. GESLAAGD VOOR NOTARIEEL EXAMEN Voor het notarieel examen le ge deelte slaagde te 's-Gravenhage de heer C. J. Klerk te Alkmaar. Laat-actie ten bate van Nazorg Het bestuur van de „Nazorgvereni ging" maakt met grote dank bekend, dat het gehele batige saldo van de Laatactie, groot f 1629, door het bestuur van de vereniging van Laatwinkeliers aan de „Nazorg" ter hand gesteld is. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes S. F., z. van F. H. C. Dingerdis en M. Stoop. G e t.r o u w d: Nicolaas Boekei en Johanna A. Th. Sentenie. Rudolf J. Langenberg en Waltraud J. M. Bung. BIJZONDERE BIJEENKOMST LEGER DES HEILS Men verzoekt ons opname van het volgende: Donderdag 's avonds half acht zal er in het gebouw Sliksteeg 4, een zeer bijzondere samenkomst plaats vinden onder leiding van brig. F. Favre, lan delijk leider van deze organisatie. Ieder wordt uitgenodigd deze leer rijke avond eens te bezoelcn. De toegang is vrij. DIEFSTAL BIJ IN AANBOUW ZIJNDE FABRIEK Door de uitvoerder van het aanne mersbedrijf A. V. is bij de politie aan gifte gedaan ter zake van diefstal van nieuw hout en gereedschappen uit een loods bij de in aanbouw zijnde graf kistenfabriek aan het Kwakelpad. Tweede prijs voor „Zingen is Leven" „Zingen is Leven" heeft met succes deelgenomen aan het zangconcours van de R. K. Gemengde Zangvereniging „St. Caecilia" te Haarlem. Een tweede prijs (283 punten) werd haar deel. Volgens Haarlems Dagblad gaf het koor in de ere-afdeling voor gemengde koren, onder leiding van de heer Th. J. J. van Baar een mooie uitvoering van Bruckner's „Ave Maria". Het vrou wenkoor muntte uit door fraaie klank bij de voordracht van „Het Haze- grauwt" van P. Zwager, maar jammer genoeg kon het peil van deze uitvoe ring niet gehandhaafd blijven. (Ongecorrigeera) Volgens radio Peking en radio Pjongjang hebben de Noordelijken de uitnodiging van generaal Ridgway voer het houden van voorbereidende besprekingen over een staken van het vuren tussen vertegemvoodigers van beide partijen aanvaard. Als datum wordt genoemd Zondag 8 Juli en als plaats Kaesong in niemandsland. Amerikaanse journalist- tot tien jaar veroordeeld De Amerikaanse correspondent van Associated Press, William Oatis, is te Praag tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Na het uitzitten van zijn straf zal Oatis uitgewezen worden uit Tsjecho- slowakije. Bij goed gedrag zal de helft van de gevangenisstraf worden kwijt gescholden. Svoboda kreeg twintig jaar, Wodji- nek achttien jaar en Munz zestien jaar. Deze drie veroordeelden zijn Tsjecho- slowaken in dienst van A.P. te Praag. Prins Bernhard doctor honoris causa in technische wetenschappen De senaat der Technische Hoge school te Delft heeft besloten aan Z. K.H. de Prins der Nederlanden wegens „zeer uitstekende verdiensten" de graad van doctor in de technische we tenschap, honoris causa te verlenen. De erepromotie zal op een nader te bepalen datum in een plechtige bijeen komst van de senaat geschieden. Gedurende de maand Juni is in de Prins Maurits een 50-slagen-wedstrijd georganiseerd, die zich In een grote be langstelling mocht verheugen. De re putatie van de uitstekende baan had niet minder dan tachtig kolvers naar Nieuwe Niedorp doen komen. Vooral in de eerste klasse was de spanning vaak zeer groot. Was de heer P. Molenaar uit Zuid- Scharwoude drie weken lang de kop loper met 514 punten, in de laatste week werd hij gepasseerd door de Nieu we Niedorper Nic. Bakkum met 518 punten en vervolgens door een andere Nieuwe Niedorper K. Kistemaker met liefst 528 punten, die daarmee bijna het zeer hoge gemiddelde van 53 bereikte. In de eerste klasse was de uitslag: K. Kistemaker 528 p.; N. Bakkum 518 p.; P. Molenaar, Zuid-Scharwoude 514 p S. J. Dekker, Wognum 504 p.; J. Mole naar (buiten mededinging) 498 p.; P. Blaauboer, Barsingerhorn 488 p.; P. Mo lenaar, Barsingerhorn 473 p.; G. Keu ken 467 p.; C. Goet 453 p. en P. Mienis, Noord-Scharwoude 449 p. In de tweede klasse, die bijna ge heel uit sajetkolvers bestond, waren de uitslagen: J. Hart 502 p.; A. Rentenaar, Barsingerhorn 484 p.; J. Beusekom, Alkmaar 464 p.; K. de Bakker (gummi) Noord-Scharwoude 449 p.; P. Kossen, St. Maartensbrug 446 p.; P. Toepoel 436 p.; J. de Leeuw, St. Maartensbrug 435 punten. In de derde klasse moest de loting jeslissen, wie als winnaar beschouwd zou moeten worden. Eerste werd de heer R. Rougoor met 446 p. De uitsla gen waren: J. Hink, Noord-Scharwoude 446 p.; H. Blom, Noord-Scharwoude 431 p.; J. Palenstein, Alkmaar 419 p. en O. Groot, Andijk 413 p. De serieprijzen waren in de eerste klasse voor S. J. Dekker uit Wognum met 107 punten, in de tweede voor S. G. Wit uit Nieuwe Niedorp met 105 punten en in de derde voor J. Zwier uit Andijk met 97 punten. De vertegenwoordiger J. de R. uit Egmond had in Assendelft zonder rij bewijs gereden en stond daarvoor te recht voor de kantonrechter in Zaan dam. De eis was f35, het vonnis f30 subs. 6 dagen. OPBRENGST ANJERDAG De opbrengst van de anjerdag te Egmond-Binnen bedroeg f 25,37. Met de opbrengst van de dorpskom Egmond aan den Hoef (f 36,58) bedraagt het totaal saldo dus f 61,95. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer E. P. Ka reis slaagde dezer dagen voor het di ploma leerling-stuurman aan de Zee vaartschool te Den Helder. MARKTBERICHTEN langedijker GROENTENCEN- trale, 4 Juli 1951. 120.000 kg Aard appelen: Eerstelingen 18.9023.90, Doré 20.41V-21.80, rode 'Schotten 23.70—24.80, drielingen 15.6017.60, kleine 12.50— 14.70; 180 kg tomaten A 90, B 86; 9000 kg Vroege rode kool 15.60—19.70; 500 stuks bloemkool IA 22.6023.10. IB 12.90—15.70. NOORDERMARKTBOND. 3 Juli. 15.000 kg Eerstelingen 18.3022.70, drie lingen 14.80—17.30, kleine 8.80—11.40, rode Eerstelingen 21.10 62 slof aard beien 2.402.69. GROOTEBROEK, 3 Juli 1951. „De Tuinbouw". 700.000 kg Aardappelen: Eersteling: grof 16.90—19.30, groot 18— 20.80, klein 15.70—17.10 en kriel 11.70— 15.40; Rode Eerst.: grof 20.9021.40, groot 23—24.70, klein 14,90—15.70, kriel 10.60—11.30; Doré grof 17.70—19.60, groot 18.30—20.80, klein 16.20—16.80, kriel 13.4015; Saskia: groot 18.80, grof 19, klein 16.10, kriel 13.70. 250 kg Aard beien I 90—100; 150 stuks Bloemkool B 19. MEDEMBLIK, 3 Juli 1951. M.E.O. Aanvoer 150.000 Aardappelen. Muizen: grote 16.70—17.80, grove 18.20—20.60, kleine 16.10—17.40 en kriel 13—14.40; Rode: grote 20.6024, kleine 16 en kriel 10. Aanvoer 150000 kg. AVENHORN, 3 Jli 1951. Vr. aard appelen: 7625 kg midd. 17.40—19.60, 1675 kg driel. 14.50—16.50, 2425 kg rode mid. 22.90—24.50, 75 kg rode driel. 10.80, 50 kg rode kriel 9.8010.10 en 350 kg kriel Schot 10.30—12; 24 st. Bloem kool afw. 8 en 36 st. IIB 11. ZUIDERKOGGE, 3 Juli. Totaal aanvoer 62.000 kg Aardappelen. Mid delbare Schotse 18.20—18.40; Kleine Schotse 16.40—17.80; Kriel 11—15; Doré 18.2018.80; Rode eersteling 23.50—24. opperdoes, 3 Juli 1951. Aanvoer: 50.000 kg Aardappelen: grote ronde 22.80—26, kleine 22.10—24, kriel 9—11.30 en grove 16.50—17. VEILING „BLOEMLUST". Eerste ling grof 16.2016.50; Eersteling groot 16.80—21; Eersteling kleine 13.60—15.60; Eersteling kriel 811. Alles per 100 kg. OBDAM, 3 Juli. 7700 kg Aard appelen 17.60—18.60; 2100 kg Driel. 13.30—15.60; 600 kg Kriel 9.80—11. AVENHORN, 2 Juli. 5000 kg Midd. Schot 16—19.10; 1000 kg Driel. Schot 13—14.60; 1050 kg Rode Schot 22.70—23.80; 350 kg Kriel 9.30—10.20. PURMERENDER MARKT Het was nog best op te merken, dat we in de tijd van hooibouw zijn. Het bezoek was maar heel gering en de handel op de meeste plaatsen zeer stroef. De nuchtere kalveren maakten echter een uitzondering. Zij werden v/eer voor hoge prijzen genomen. De fokkers deden het minder. En de han del in vette koeien was al heel stug. Men kan zien dat de omzet van de slagers er niet beter op wordt. De hoge vleesprijzen zullen daar wel niet vreemd aan zijn. Er was maar een klein aanbod van gelde koeien, maar ook daar was het heel rustig. Zeer stil was het op de verse markt. Op de wolveemarkt wordt het aanbod niet ruimer, maar trots dat was de markt In vette schapen kalm. Ook de vraag naar de lammertjes was niet zo best. Niet alleen dat er voor export weinig wordt gekocht, maar ook voor de hou- derij is weinig belangstelling. Met een klein aanbod ii de vroegte waren de prijzen op de vette varkensmarkt zeer goed. De beste varkens deden 1,92 maar toen het aanbod later nog al aan hield, zakte de prijs al gauw een paar centen. De afloop was dan ook kalm. Het aanbod van de biggen was goed, de handel was rustig, maar de prijzen bleven vrij goed prijshoudend. Op de paardenmarkt was het stil. Het aanbod op de pluimveemarkt viel erg tegen en desondanks was de markt stug. Aangevoerd 542 runderen waaronder 181 vette koeien 2.10—2 90 per kg, stug; 136 melk- en kalfkoeien 600 950, stil; 191 geldekoeien 500730, kalm; 18 pinken 280450, kalm; 12 vette kalveren 140—275, matig; 366 nuchtere kalveren, (slacht) 4090, vlug, (fokkers) 55110, stug: 16 stie ren 500—1350, stug; 249 vette scha pen 70145, stug; 399 lammeren 38 80, stug; 32 bokken en geiten 10 50, stug; 152 vette varkens 1,741.92 per kg, begin goed, afloop stugger; 949 biggen (schrammen) 32—68, (zware biggen) 3860, (lichte biggen) 25 —38, stug; 7 fokzeugen 230—825, stug; 42 paarden 675—900, stil. Totaal 2751 dieren. 2000 oude kippen en 'hanen, rode en witte 1.60—1.70 per kg; 300 idem blauwe 1.80—1.90; 600 jonge Hennen 34.25 per stuk; 4900 jonge hanen rode en witte 1.50—1.60 per kg; 300 idem blauwe 2.90 per kg; 500 konijnen 15 per stuk; 350 eenden 11.50 per stuk; 3000 kipeieren 1212.50 per 100 stuks. 1000 eendeieren 8.25. DIRECTEUR VAN COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK BENOEMD In de bestuursvergadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier, is in de vacature J. Valkering Tzn. als direc teur van de bank gekozen de heer S. Wokke Wzn. BESOMMINGEN IJMUIDEN De besommingen van Dinsdag waren: I trawler met f 14500; kotters: HD 97 f 5120, IJM 213 f 350, 227 f 225, KW 66 f 200, 17 f 110. Prijzen per kg: heilbot 1.80, kim. tong 1.35—1.26, kl. tong I 1.22—0.95, kl. tong II 0.92—0.79, tarbot I 1.34—1.20. Prijzen per 50 kg: tarbot II 59—53, tarbot III 46, tongschar 65, gr. schol 67, grm. schol 77, kim. schol 61. kl. schol I 57, kl. schol II 40—12, schar 29—8, bot 1710, verse haring 3528, makreel 21.50-14, gr. schelvis 53-46, grm. schel vis 44—34.50, kim. schelvis 38—35, kl. schelvis I 32.50—30. kl. schelvis II 27 22, wijting 20.50—14, gr. gul 4442, mid. gul 37, kl. gul 24, poontjes 8. Prijzen per 125 kg.: gr. kabeljauw 16698. gr. wolf 9874. De totale aan voer bedroeg 1060 kisten. URK. 3 Juli. Door 128 vaartuigen werd aangevoerd: 12207 pond kuilpaling Drijs f 1.13—f 1.30; 1206 pond lijnaal f 1.32f 1.40; 32 pond snoekbaars f 0.74; 296 pond rode baars f 0.84 p. pond, en 652 bak nest f 3.42 p. bak. £URIEUS toch, hoe al dierenleven en dan vi luikende jonge dierenlei tense belangstelling en van de superieure „homi zich trekt. De natuurlijk argeloosheid en de ogens peloosheid van het dier - keljjkheid veel minder hu mens wekken h tSfceds weer gevoelens op en van een zekere se vooral daar, waar wij i van het dier een zekere dat van de mens menen Vandaar ook de vert van blijdschap en bewont rijke bezoekers van he gelegen Bergense Van wanneer zij daar de ze. dekken, waarvan de oud dagen geleden het lev schouwde. Zes jonge he verschillende hinden i werpt niet meer dan ééi gen daar loom in de scl weelderige kastanjes en Van Reenenpark, huppe ranke, nog wankele poo wijde groene grasveld of met driftige schokjes, di moeder gedrongen. Schuw ytjf van hen hebben d kleur van het damhe met witte vlekken, ma; is donkerbruin, op het zijn naar hertenaard w< schichtig en bij het min ste geluid en bij elke hen nog onbekend is, r snel en nog wat onbeho bezorgde moeder of naa ge oorden. Maar de plu Hof, die hier met veel lang zijn dieren verzor reeds en als hij de hex het rantsoen lijnkoek, k kies" al even hard aa bokken en de hinden, pauwen met hun perlen staarten, waarmee zij vo tjes pronken, voor de parelhoenders, de goui duiven, die steeds in over het grasveld vlieg geen angst meer. De krachtmeti J-JET leven van deze he hele jaar door voor toeschouwer zeer inter najaar, als de bronstijd de hinden dragen ach! De heer J. Broersma, meenteraad van Bergen Raad dier gemeente het gezonden: Ondergetekende, J. Bi uw Raad, neemt de vri dacht te vragen voor hc In de vergadering vai kwestie besproken van van een bouwvolume gr< meter voor het bouwer huis aan de Eeuwige L terwijl de bouwstop re was gegaan. In verba: ander worden op dit mc trokken minister inlicht Daarnaast kwam a huisvesting-geval Russe bij is er door ondergeti gewezen, dat deze villa zen aan een medicus ui dat zonder woningruil medewerking verleend zitter van het comité in zijn functie van mal Bij nader onderzoek de gebleken, dat dit ge zelf staat, in die zin, makelaar en voorzit comité vaker om de v daargelaten, of dit nu lies van woonruimte Verder is komen vast en W. op eigen houtje woonruimte hebben pi der dat daar wonir stond. Wist men niet men denken, dat de Pluim bezig waren teru In de vergadering heeft ondergetekende delijk gemaakt, in well bouw in onze gemeer heeft bij de volkswon dit mede de oorzaak i woningzoekenden hier nemen, steeds grote: kwam het gerucht ma aan de Eeuwige Laar bouwvolume was ges koste van de huisvesl daarnaast zien, hoe r de beschikbare woonri handeld, dan is het v hier door de Raad mc grepen. Ondergetekende nei vrijheid uw Raad voc commissie uit zijn mid die het gehele huisve de ruimste zin onder ben te nemen, om dan een voorstel te kome van maatregelen, die leiden, dat binnen af woningtekort tot het horen. (i

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2