Rossi won de eerste Tour-etappe Wordt het mooi vacantie-weer? Het belastingdebatuitgesteld Amerikaan Savitt en de Australiër McGregor in Wimbiedon-finale Charles Wilson: Eerste doel van het militaire opbouwplan bereikt Wij hebben stalen zenuwen nodig Carrea verijdelde Wagimans achtervolgingspoging Zeven Nederlanders eindigden met het peloton als veertiende Pechvogel Peters kreeg een lekke band Amateur kampioenschap op de weg Neumeier onttroont de trophee-houder Rowe Sturgess niet op dreet Rampzalige duivenvlucht Tweede Kamer zal eerst de door Min. Lieftinck voorgestelde wijzigingen bestuderen Geen omzetbelasting aan de bron Geen benzine-rantsoenering in de V.S. Productie op het peil van de vorige oorlog Minister Stikker in Eerste Kamer De Finse verkiezingen Nieuwe koffiesurrogaat smaakt als echte koffie Salarisverhoging voor de Raad van State Technische hu'p aan Nederland DONDERDAG 5 JtM 1981 toen ag hij nu Hij hij Dat zegt hun riek. ;en!" ei", stij- DE eerste etappe van de Tour de France is ten einde. Gistermiddag omstreeks twaalf uur kondigde 'n kanonschot op de Place de la Republique te Metz het vertrek aan van de 123 renners, die in de komende weken rond Frankrijk zullen rijden. Bijna vijf en een half uur later schoot de Zwitser Rossi met vijf pnderen dertig seconden achter zich over de eindstreep op de wielerbaan van Reims. Hiermede legde hij beslag op de gele leiderstrui, waarmede hij van daag naar het Vlaamse land zal rijden om in Gent te weten te komen of hij het kostbare kledingstuk al dan niet moet afstaan. Eén minuut en acht en veertig seconden na Rossi kwam het grote peloton binnen, dat werd aangevoerd door onze landgenoot Henk Faanhof en waarin zich zes andere Nederlanders bevon den. Zij allen werden ex aequo als veertiende geklasseerd. Aan Faanhof werd hiermede enig onrecht gedaan, daar onze landgenoot als elfde finishte. Alleen Peters in het heetst van de strijd door een lekke band geplaagd kreeg een grotere achterstand. De Haarlemmer werd 114de, vijf minuten veertig seconden achter de winnaar. r\E tocht van Metz naar Reims, welke 185 km meet, is weliswaar niet (■hokkend geweest, doch heeft dank zij een formidabele prestatie van de Zwit ser Hugo Koblet toch kleur gekregen. Vijf en vijftig kilometer van Meitz, kort voor Verdun, hadden de Fransen Apo Lazarides, Bauvin en Redolfi, de Zwitsers Rossi en Huber en de Italiaan Pedroni een serieuze uitlooppoging ge waagd. Eerder in de course waren wel iswaar verschillende renners, waaron der Voorting, een stukje uitgelopen, doch veel had dit niet te betekenen. Na enkele kilometers lieten zij zich weer terugvallen om verder in de grote fa miliekring te blijven, waar de Italianen een verdedigende tactiek volgden. Bij Tours was het echter ernst. Zes ren ners, waaronder verschillende van klas se, sprongen op de pedalen en nam»n tweehonderd meter voorsprong. Het peloton reageerde niet en zo kon het gebeuren, dat het zestal in goede sa menwerking een gat van4 y, mi nuut sloeg. Wagtmans vlucht IJALVERWEGE de course sprong Woutje Wagtmans weg. De kleine man uit Breda kon het niet langer ver kroppen, dat de sterren zich lusteloos naar Reims sleepten. Met een snelle demarrage zei hij het peloton vaarwl en begaf zich op weg naar de zes lei ders. Hij had echter buiten de Italiaan se ploegleider Binda gerekend, die Car- rea, de plaatsvervanger van de overle den Serse Coppi, onmiddellijk mee zond. Wagtmans reed moedig, doch bleef verstoken van iedere hulp. Car- rea bleef aan zijn wiel hangen en wei gerde de kop te nemen. Toen de grote groep Wagtmans in de rug keek, zag hij het nutteloze van verdere krachts verspilling in en liet zich tot de orde roepen. DIJNA vijftig kilometer voor Reims beet Hugo Koblet, de eerste man van de Zwitserse ploeg, op de tanden. In een fabelachtig tempo glipte hij weg. Binnen vijf kilometer had hij te achterstand op het zestal met een mi nuut verkleind en 35 km voor Reims bedroeg deze nog slechts 2 min. 10 sec. Met de vlucht van Koblet was de lont in het kruitvat geworpen. Magni en de Franse favoriet Louison Bobet trokken het peloton mee in een jacht op de Zwitser. Wie in deze race met een tempo van vijftig kilometer niet mee kon of door pech werd achtervolgd, liep onherroepelijk een beduidende achterstand op. Dit overkwam zes kilo meter voor de eindstreep Peters. Hij kreeg een lekke band en zag zijn colle ga's aan de horizon verdwijnen. Toen de jagende groep Koblet tot op 20 seconden was genaderd liet de Zwit ser zich afzakken om verder in gezel schap van Coppi. Bartali, Bobet en de anderen zijn rol te spelen. Rossi c.s. konden weliswaar niet achterhaald worden, doch met de kathedraal van Reims in zicht was hun winst tot 1 min. 40 sec. geslonken. De Fransen Marinel- li en Desbats knabbelden van deze voorsprong nog negen seconden af doch daarbij bleef het. Faanhof in de sprint PO LAZARIDES sprintte onder het laaiend enthousiasme van het dui zendkoppige publiek als eerste de wie lerbaan van Reims op. Uit derde posi tie schoot Rossi echter naar voren om met vele lengten te winnen, Toen het peloton arriveerde, reed Henk Faanhof aan de kop. Hij was echter niet bij machte om in de sprint te zegevieren Caput en Sciardis sloegen hem, doch als derde eindigde toch onze landge noot, die later verwonderd opkeek toen de jury de Belg Stanneke Ockers op de elfde, Goldschmidt op de twaalfde en WOUTJE WAGTMANS achter Koblet aan Delahaye op de dertiende plaats klas seerde. Faanhof kwam in de grote groep terecht, waar Dekkers, Wagt mans, Van Est, Voorting, Schoenmakers en Dielissen reeds een plaatsje gevon den hadden. Zeven renners als veertiende met Coppi, Bartali, Bobet, Magni, Koblet en de overige „koningen van de weg". Alleen Peters op 5 min. 40 sec. als 114e. „De Pel", ploegleider van ons team, kon tevreden zijn. De uitslag van le eerste etappe Metz- Reims (185 km) is: 1. Rossi (Zwits.) 5.23.10 (met bonificatie); 2. Redolfi (lie de France) 5,23.40 (met bonificatie); 3. Bauvin (Frankr.-O.) 5.24.10; 4. Pedroni (It.); 5. Huber (Zwits.); 6. Apo Lazari des (Fr.) allen zelfde tijd als Bauvin; 7. Marinelü (Ille de Fr.) 5.24.53; 8. Des bats (Fr.-West) z.t.; 9. Caput (Parijs) 5.25.02; 10. Sciardis (lie de Fr.) z.t.; 11. Ockers (Belg.) z.t.; 12. Goldschmidt (Lux.) z.t.; 13. Delahaye (lie de Fr.) z.t.; 14. Een groep van 95 renners, met o.a. Faanhof, Van Est, Wagtmans, Die lissen, Schoenmakers, Dekkers en Voor ting; 114. Peters 5.28.50 (z.t. als Caput). Het ploegenklassement luidt: 1 Zwit serland 16.12.20, 2 lie de France 16.13.33, 3 ex aequo Frankrijk-Oost, Italië en Frankrijk 16.14.10, 6 Frankrijk-West 16 14.53, 7 ex aequo Parijs Belgie, Lu xemburg, Nederland, Spanje en Noord- Afrika 16.15. Zondag in Zandvoori: Ruim 200 deelnemers Na de gunstige ervaringen, welke verleden jaar werden opgedaan, heeft de N.W.U. besloten de strijd om het kampioenschap van Nederland op d« weg voor amateurs ook dit jaar wee te doen verrijden op het auto-circuit te Zandvoort en wel op Zondag a.s. te half twee. De sportcommissie heeft niet minder dan 218 renners -ot de start toe gelaten, hetgeen ongeveer 20 procent is van het aantal amateurs waarover Nederland op het ogenblik beschikt. Alle provincies zijn met hun sterkste krachten vertegenwoordigd en daaron der schuilen er velen, die geacht kun nen worden in aanmerking te kunne, komen voor de nationale titel. Zo beho ren o.a. tot de „kanspaarden": Koeman, v. Breenen, A. Voorting, v. Roon, Snij ders, Donker, P. Peters, Plantaz, Nol ten, Kooiman, Verhoeven, Suykerbuyk en Sonnenmans. De wedstrijd zal worden verreden over een afstand van 176 km, d.w.z. over 42 ronden. De wedstrijdbepalin- ger; zullen in hoofdzaak overeenkomen met die, welke gelden voor de strijd om het wereldkampioenschap. Prachtig roeisucces Onze landgenoot Neumeier heeft bij de traditionele roeiwedstrijden om de Diamond Sculls te Henley een prachti ge prestatie geleverd door de houder van de trophee, de Engelsman Tony Rove in de serie met drie lengten te verslaan. Zijn tijd was 8 min. 21 sec. Rowe startte zeer snel en had na 400 meter een halve lengte voorsprong. Ge leidelijk aan verhoogde onze landge noot daarop zijn tempo en wist de En gelsman te passeren. Na ongeveer 1200 meter had de Nederlander zelfs een voorsprong weten te nemen van drie lengten, welke hij tot het einde toe wist te behouden. Neumeiers tijd werd evenwel door de Europese kampioen Erik Larsen (Dene marken) met elf seconden overtroffen. Algemeen verwacht men dat de final? Zaterdag tussen Larsen en Neumeier zal gaan, waarbij onze landsman een kans krijgt op revanche voor de neder laag, die hij tijdens de Europese kam pioenschappen van het vorige jaar leed. Vandaag is de Belg Dumoulin de tegenstander van Neumeier. Wint laatstgenoemde dan komt hij in de hal ve finales tegen de Belg Collet of de Engelsman Fox. Holden trekt zich terug De 44-jarige Engelse Marathon kam pioen Jack Holden heeft besloten zich uit de wedstrijdsport terug te trekken. Holden heeft 'it besluit genomen om dat hij zich meer aan zijn privé-leven wil wijden. Gedurende zijn athletiek- loopbaan heeft hij 64 Marathon-kam pioenschappen gewonnen. Voetbalspeler na wedstrijd overleden Tijdens een voetbalwedstrijd in Den Haag kreeg de 20-jarige A. de J. ui' Rotterdam een trap tegen het hoofd. Met een schedelbasisfractuur werd h'j naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. DE finale van het herenenkelspel te Wimbledon zal gaan tussen de Ame rikaan Dick Savitt en de Australiër MacGregor, twee spelers van grote lengte en van bijzondere klasse. Savitt zal voor de meesten wel favoriet zijn, maar mocht MacGregor zijn kansen aan het net schoon zien, dan kan deze eind strijd zeer spannend worden. Opnieuw wachtte Wimbledon giste ren een verrassing. De Australiër Mac Gregor speelde zich in de finale door de sterke Zuidafrikaan Sturgess te ver slaan. MacGregor had een brillante ser vice en liét aan het net zulk goed spel zien, dat zijn zege reeds spoedig vast stond. Sturgess kon niet op dreef Ko men en herhaalde malen belandde zijn backhand in het net. Bovendien werd hij volkomen verrast door het tempo en de vaart, waarmede zijn tegenstan- speelde. In de laatste set slaagde de Zuidafrikaan er nog in de partijen met 55 op gelijke voet te brengen, doch daarmee had hij al zijn kruit verscho- Het blijkt hoe langer hoe duidelijker dat de duivenhouders, die einde vorige week hun duiven op St. Vincent heb ben „gezet", grote verliezen hebben geleden. Uit het gehele land komen berichten, welke wijzen op catastro- phale verliezen onder de ruim 9000 duiven, welke aan de 1100 k.m. lange wedvlucht deelnamen. Mede als ge volg van de zeer slechte weersomstan digheden moet meer dan de helft als verloren worden beschouwd. Aan deze St. Vincent-vlucht waren vele hoge prijzen (auto's,' televisie-toestel enz.) verbonden. Naar de mening van vele liefhebbers was de afstand te lang. ten. De uitslag was 64, 36, 63, 7—5. In de andere halve eindstrijd zege vierden de snelheid en kracht van de 24-jarige student van de Cornell Univer sity, de Amerikaan Dick Savitt. Savitt had een slecht begin en het scheen een gemakkelijke zege van Flam te worden toen deze in de tweede set met 5—1 voorstond, nadat hij de eerste zonder moeite met 61 op zijn naam had ge bracht.^ Savitt herstelde zich echter magnifiek en bereikte zijn beste vorm, waardoor hij gelijk kon maken en ver volgens met 1—6, 15—13, 6—3. 6—2 kon zegevieren. (Van onze parlementaire redacteur) CR hing wat in de lucht, toen de Tweede Kamer Woensdagmiddag de behande- ling van de belastingontwerpen voortzette. De spanning, die zich in onrust en veel geroezemoes ontlaadde, was duidelijk voelbaar. Reeds de middag ervoor was bekend geworden, dat minister Lieftinck, die een stroom van amendementen op zijn dak gekregen had, nog eens wilde bekijken, welke concessies daaruit eventueel te distilleren waren, om deze dan in een of meer nota's van wijziging vast te leggen,. De gehele Dinsdagavond en een gedeelte van de nacht is hij met zijn ambtenaren, die na een korte nachtrust weer bleekjes in hun loges aanwezig waren en met leden van de commissie van rapporteurs daarmede bezig geweest. W/AT hij in petto had bleef een ver rassing tot na de stemming over de motie van de anti-revolutionnaire heer v. d. Heuvel, waarin verzocht werd de voorgestelde wijziging van de omzetbelasting en van het weelde tarief en het heffingspercentage voor de grossiers te vervangen door een voorstel om het heffingspercentage bij de fabrikant zodanig te wijzigen (dus aan de bron), dat een equivalerende opbrengst verkregen zou worden. Met 54 tegen 25 stemmen verwierp do Kamer de motie. De KVP, de PvdA en de CPN waren er tegen. Charles Wilson, directeur voor de Amerikaanse defensie-organisatie, heeft in zjjn tweede kwartaalrapport aan hei Congres verklaard, dat Amerika zich bjj verlies van de Iraanse olie voor een zeer moeilijke situatie ge plaatst zou zien. Mogelijk zou men dan gedwongen zijn tot een drastische herziening der verdeling. Hij zeide echter niet van oordeel te zijn, dat Amerika benzine zou moeten rantsoe neren. Men treft maatregelen voor de uitbreiding van de eigen productie en de reserves. Met een sterkte der strijdkrachten van 3.500.000 man heeft Amerika bijna het eerste doel van de militaire op bouw bereikt, zo vervolgt het rapport. De leveringen aan het leger, met in begrip van uitrustingen, overschreden in de afgelopen drie maanden de 4 "00.000.000 en waren drie maal zo grot als een jaar geleden. Een vraag, die velen van ons zich nu zullen stellen. Wij zouden het weer zo graag naar onze hand willen zet'en en beschikken over zomerse dagen, wan neer het ons uitkomt en „laat maar gieten" op de dagen, dat wij voor het weer minder interesse hebben! Da* zouden we wel willen, maar hierin heeft de mens niets te vertellen en dat is maar goed ook, want maak het ieder mens met het weer maar eens naar de zin! Wel kunt U he*" iedereen naar de zin maken door Niemeijer's Koffie en Thee te schenken. Princess- of Gala-thee en Paarsmern- koffie zijn een dagelijkse tractatie en vergeet vooral niet, dat U daarbij on- gemerk* voor het prachtige Safira tsfelbestek spaart. Dat geweldig mooie, door en door vlekvrije tafelgerei kunt U krijgen op de waardepunten. die zich ud elk pakje Niemeijer's Koffie en Thee be vinden. Zij, die nog geen geschenkenlijst hebben, kunnen die op aanvraag gratis bij Niemeijer, Groningen (da* adres is voldoende) verkrijgen. fAdvertentie Ing. Med.l „Ik hoop vurig, dat de onderhande lingen in Korea tot vreedzame resulta ten zullen leiden", aldus sprak air. Stik ker gistermiddag in de Eerste Kamer bij de beantwoording van de sprekers die Dinsdag het woord hadden gevoerd. In het politieke beeld, dat de minister van buitenlandse zaken gaf, wees hjj er op, dat de Westerse wereld tegenover de stalen, meedogenloze discipline van de tegenstander stalen zenuwen moet hebben. Hij releveerde de successen als het verbreken van de Berlijnse blok kade, het wegnemen van de druk op Turkije en de bevrijding van Grieken land. Deze kwesties zijn met geduld zij het niet altijd ideaal, opgelost. Op vallend vond mr Stikker de teruggang van het aantal communisten in de di verse landen. Ten aanzien van een verwijt, dat de V.S. te weinig voor de verdediging van Europa zouden doen, door slechts zes l divisies te zenden, zei de minister, dat Ue de V.S. 20 procent van hun nationale inkomen aan de bewapeningsinspanning besteden. Replicerende op vragen van de heer J. P. Schalker (CPN), zei mi nister Stikker, dat documenten van Noord-Korea, waaruit blijkt dat dit land werd aangevallen, niet in het be zit van de regering zijn. Wel zijn er bewijzen, dat de Noordkoreaanse troe pen enige dagen voor de fatale 25ste Juni 1950 volledige marsorders hadden De beg oting werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met de aantekening, dat de communistische fractie geacht wil worden te hebben te gengestemd. Inspecteur van de landbouw De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft ir. J. M A. Penders met ingang van 1 Juni 1951 benoemd tot inspecteur van de land bouw, belast met landbouwkundig ob derzoek. De heer Penders is sinds 1 Maa.-t 1950 Rijkslandbouwconsulent voor dt provincie Utrecht. Het militaire productieprogram be vend zich nog steeds in het stadium van het aanschaffen der productiemid delen, hoewel de nationale productie reeds het hoge peil van de productie in de vorige oorlog had bereikt. Twee jaar van intensief werk zijn volgens Wilsons rapport nog nodig, voordat Amerika de gestelde doelen van militaire kracht en productie capaciteit kan bereiken. Woensdagmiddag zijn te Helsinki de resultaten van de Finse verkiezingen bekendgemaakt. Deze luiden als volgt (tussen haakjes de zetelverdeling in het oude parlement): Sociaal-democraten 53 zetels (54 zetels)agrariërs 52 zetels (56 zetels); volksdemocraten 43 zetels (38 zetels)conservatieven 28 zetels (33 zetels); Zweedse volkspartij 15 ze tels (14 zetels); Finse volkspartij 9 ze tels (Deze partij is in de plaats van de liberalen partij gekomen, die in het oude parlement vijf zetels had). De firma K. ten Have in Deventer heeft onlangs de productie ter hand genomen van een koffie surrogaat, dat in smaak het aroma van echte koffie zeer benadert. De grondstoffen voor dit product, dat een derde kost van echte koffie, zijn melkpoeder, gerst en pee koffie, terwijl het volgens een nieuw procédé wordt gebrand. Van buiten landse zijde, o.a. in West-Duitsland en de Scandinavische landen bestaat gro te belangstelling voor dit surrogaat. De binnenlandse distributie en de export van het product, dat in Nederland on der de naam „D.A R." op de markt komt, geschiedt door de firma Ten Have zelf. Minister Lieftinck, die dit keer ook de minister-president dr. Drees naast zich had een gewichtig teken en de ministers Teulings en Van Maarse- veen, deelde toen mee, dat hij een nota van wijziging inzake de omzetbelas ting gereed had. Hij kondigde boven dien een "nota van wijziging op de in komsten-, loon- en vermogensbelasting nan. Deze nota's waren nog niet in druk verschenen, zodat de afgevaar digden er niet of nauwelijks kennis van hadden kunnen nemen. Minister Lieftinck wilde wel verder gaan met de behandeling van de wets ontwerpen, maar de voorzitter, mr. Kortenhorst, veronderstelde terecht, dat nader contact in de fracties of in de commissie van rapporteurs of met de minister gewenst was. Daarom stel de hij voor de beraadslagingen te schorsen. De Kamer ging daar grif on in. Donderdagmiddag komt tevens ter tafel een door de bewindsman inge diende nota tot wijziging van het wets or.twerp tot verhoging van het tarief van de vermogensbelasting, teneinde to voorkomen, dat het belastingbedrag van de inkomsten- en vermogensbe lasting tezamen uitgaat boven 90 ct. var het inkomen. Deze nota is een corcessie aan de K.V.P., de A.R., de VVD., de C.H. en de S.P.G. (Van onze parlementaire redacteur) De vice-president en de leden van de Raad van State krijgen, als ook de Eerste Kamer het desbetreffende wets ontwerp heeft aangenomen, een niet on aanzienlijke salarisverhoging. Woensdagmiddag hechtte namelijk de Tweede Kamer haar goedkeuring aan dit ontwerp, waarbij het maandsalaris van de vice-president van de Raad van State met ingang van 1 Januari 1948 wordt vastgesteld op f 1325.- en dat van de leden op f 920.- en met ingang van 1 Januari 1950 op respectievelijk f 1550.- en f 1125.-. De leden van de afdeling geschillen van bestuur krijgen een sa larisverhoging met ingang van 1 Janua ri 1948, berekend naar f 150- per maand. De communisten waren tegen deze verhogingen. De minister van Binnen landse Zaken, mr. Van Maarseveen, vestigde echter hun aandacht op de ho ge salarissen van bepaalde functionaris sen in de Sowjetunie. Volgens officiële publicaties zijn inkomens van 300.000 roebel daar geen uitzondering. Me* de Amerikaanse regering is overeengekomen, dat een millioen gul den van het saldo der tegenwaarde rekening van de Marshall-hulp bij De Nederlandsche Bank zal kunnen wor den besteed voor technische hulp. De Thailandse marine wordt gereorganiseerd De opstand in Thailand is thans vol ledig onderdrukt. Luitenant-generaal Katsj Songgram en anderen, die de voormannen van de ontvoering van de minister-president worden genoemd, hebben zichzelf aangegeven bij de autoriteiten. Andere verdachten, onder wie de officier, die Piboel Songgram met het geweer in de rug wegvoerde, worden nog gezocht. De marine zal worden gereorganiseerd en onder be vel van nieuwe leiders komen te staan. In de buitenlandse politiek, die samen werking met het Westen tqgen het communisme voorstaat, komt geen wij ziging. Dief betichtte onschuldige van diefstal De los-werkman H. C. H. uit Wychen. tegen wie vorige week door de officier van Justitie van de Arnhemse recht bank acht jaar gevangenisstraf was ge- eist wegens meineed, werd thans in Arnhem veroordeeld tot drie jaar en zes maanden met aftrek. Heen ex- SS'er, had in samenwerking met zijn vrouw en een vriend een Nijmeegse fietsenmaker valselijk beschuldigd van de diefstal van een onderstel van een bakfiets, dat hij zelf had gestolen DAME OVERREDEN EN GEDOOD Gistermiddag is de 58-jarige mevr Heogmei uit Naarden. die met haa fiets op de Genestetlaan te Bussurr reed, bij het oversteken van het kruis punt Landstraat gegrepen door een expeditie-auto. Zij overleed aan haar verwondingen. Nederlanders uit Russische krijgsgevangenschap terug tGisteravond arriveerden met de Scan- dinavie-express zes en twintig Neder landers, die in Russische krijgsgevan genkampen hebben gevangen gezeten. Zij waren van Bentheim af onder be waking gesteld van de Koninklijke Ma rechaussee en in de eerste wagon van de express-trein geplaatst. Bij aan komst te OAldenzaal, werden zij via de goederenloods naar een autobus ge voerd. waarna zij onder bewaking van ambtenaren van het departement van Justitie werden overgebracht naar het demobilisatiecentrum „Het Boskamp" te Amersfoort. Geen vergiftiging te Baarlo Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat berichten als zou de vrouw M. V. te Baarlo door midoej van vergiftigde kersenvla door haar man, of door deze in samenwerking met de weduwe H.. om het leven zou zijn gebracht, niet kunnen worden be vestigd. De echtgenoot, de weduwe en de buurvrouw zijn wel In voorlopige hechtenis genomen, doch dit geschied de, omdat andere bij de wet strafbare fmten aan het licht zijn gekomen KARDINAAL DE JONG ZAL GAAN RUSTEN IN AMERSFOORT Naar „De Tijd" meldt, zal Z. Ex. Jo hannes. Kardinaal de Jong binnen zeer korte tijd, waarschijnlijk nog deze week, zijn intrek nemen in het kloos ter van de Zusters van O.L. Vrouw te Amersfoort. In dit klooster was Z. Em. De Jong rector, voor het uitbreken van de eerste wereldoorlog. Schilderij ier grooiie van een postzegel Het een penseel met drie haren schilderde de kunstschilder André Toffyn in de Panne een schilderij fer grootte van een postzegel. Het stelt een Brugse kantwerk ster voor, doch is fijner dan de Brugse kant zelf. Vele details 1an het schilderij, zoals de spel- 'en op het speldekussen, kan ren nauwelijks met het blote tog onderscheiden. Het miniatuur- cunstwerk maakt thans deel uit van een tentoon stelling, die in de badplaats De Panne wordt gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5