Als de oude doos open gaat Jetty Piersma en André Slikker zwommen in recordtijd „Alkmaarse Boys'' vierden twintig-jarig bestaan hun De Tenniskampioenschappen van Noord-Holland-Noord 1951 ride scholen treden neemt de leiding jwe wasmachine de markt Nieuws uit Heiloo Muziekcorpen presenteerden zich op laatste concoursdag te Heiloo Schermerhorn Kringkampioenschappen in hef Zomerbad Bonie feestavond in „Het Wapen" Goed en enthousiast spel op alle nummers Oudkarspel Stom petoren Nieuwe onderwijzeres Tweede wedv'ucht voor postduiven LAATSTE NIEUWS MAANDAG 9 JULI 1951 «langstelling de school- door allen staande het es tussen de wedstrijden s enige nummers figuur- in de middagwedstrjjden S en ULQ-Alkmaar, die r 40,1 sec., 2. G. Cloeck, ch., Bergen 46,2 sec., 3. Alkmaar 46,6 sec. slag: 1. F. Rentenaar, Mid. Bergen 16,sec., 2. T. Alkmaar 16,1 sec., 3. L. 1. Meisjessch. Bergen II ifette: 1. ULO, Alkmaar lid. Meisjesschool Bergen em II 54,7 sec. '.O. Meisjes boven 15 jaar: naar 234,2 ent., 2. Mid. ergen 250,4 pnt., 3. Huis- pnt. Jongen». lslag: 1. H. de Jong, ULO - sec., 2. S. Fraay, Arno. ec., 3. F. Bieleveldt, ULO, sec. slag: 1. A. Blankvoort, 2. H. Gerritsen, Kweek- c., 3. K. Besse, ULO, Alk ie slag: 1. ULO, Alkmaar HBS 43,2 sec., 3. Amb. c., Üs Jongens boven 15 jaart maar 210,8 pnt., 2. HBS \mb. school 233,pnt. eiking geschiedde door de y en R Bakker. >enschap van Alkmaar ;ck er verleden week in gelijk koploper Hemels, thans heeft de eerste plaats verdrongen. Wel n De Jong niet meer dan remi- s staat in zijn afgebroken partij instig. Frans Slot, de kampioen won na een damzet van Pie- Schuit verrichtte een keurige remise af te dwingen. ;n is de stand: Riebeek 10 p. en, Hemels 9 uit 5, Slot 9 it 5, Kruider 7 uit 7, Piereriet 4 uit 6, De Jong 4 uit 6, en Tuinman 1 uit 5. klasse B weerde de Lange- t uitstekend teg'en Mekken en Woonijk verzekerde zich ïaar de hoofdklasse door Bij— an. M. A. Langras, lange tijd ganger, leed tegen Booy zijn en kan nog slechts door een Bak gelijk komen met Mek- oken partij tussen Bijwaard en nder verder spelen remise ge- IB is: Mekken 10 p. uit 7 9 uit 7. Booy 9 uit 7, 8 uit 6) Jorna 6 uit 6, Verver uit 6 en Bijwaard 3 uit 7. i klasse verrichtte de altijd ge- de krachttoer, kopganger f af te dwingen. Stam en M. speelden een merkwaardige op- remise liep. Korn won van Lengers. Witte behaalde op N. Visser. Mielema 11 p. uit 6 wedstrij- uit 7, Korn 9 uit 7, M. J. 5, Balder 7 uit 7, Witte 7 7 uit 8, Visser 2 uit 7 en Len- erde uitslagen luiden: A: M. Hemels—N. Oud alge- beek-H. de Jong 1—1; Fr. Slot 2-0; Fr. Slot-J. Schuit 1-1. B: C. Bak-J. Mekken 1-1; Langras 2—0; G. Woonijk— L. Verver—C. Bijwaard 1—1. e: P. de Wijn—J. Miedema M. J. Langras Sr. 1—1; J. r 2—0; N. Leng'ers—T. Korn t—N. Visser 1—1. ebr. Rolff's Handel Mij. te reeds sinds dertig jaar importeur is van wasma- thans de hand kunnen en wasmachine met een w wassysteem, dat een betekent op dit gebied, aatshcappij heeft de ver ing voor Noord-Holland lagic"-wasmachine, die de ite en kleine gezinnen In ten schoontovert. In de ■dt namelijk niet, zoals re modellen wasmachines door middel van een was- en waskruis in beweging ;h op de bodem van het 'indt zich een snel rond- mlsator, een excentrisch bde schijf, die een stro- water veroorzaakt, waar- [raaiende en wentelende m het wasgoed ontstaat, omende waswater verwij- ele minuten, zonder de itasting van het wasgoed, de weefsels. De wastijd illing van 3i/2 kg witte ir 40 liter water nodig is, •ie minuten en door deze i is het mogelijk, zonder vater practisch afkoelt ver- illingen achter elkaar te jtale was van tien kilo- t slechts tien minuten werking van de machine geruisloos. i het apparaat zeer aan- >t model is sierlijk en een de keuken. Het is licht en op wieltjes gemakkelijk Bovendien neemt de >r zijn geringe omvang e in. Zij is in- enuitwen- geëmalleerd. Bijgeleverd worden een brede meta- iger of voor groter m centrifuge. Goede prestaties Als inleiding voor de laatste concoursdag werd door de muziekvereniging „Eensgezindheid" te Heiloo, directeur Alb. Meyns Wz„ een concert aange boden in het Gemeentelijk Muziekpark. Een aantrekkelijk programma was hiervoor samengesteld. „Appèl au trompettes" van Neij en de „Lugdunum"- ouverture werden goed gespeeld. Een fraai klankgehalte viel te constateren in de „Poeme Symphonique" van Warmser. Technisch werd ook de ouverture „Tarrass-Boulba" op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Zeer muzikaal werd ö.m. ook gespeeld Tschaikowski-herinneringen. Het publiek heeft dit geslaagd concert met veel en verdiend applaus beloond. Concertwedstrijd (Zondag) ie Afdeling Fanfare: „Eensgezind heid" Engmond-Binnen, dir. Ant. de Vries. De ouverture „Romanesque" van Jakma werd met opvallend goed klank gehalte en muzikaal uitgevoerd. De Selection uit „The Mikado" van A. Sullivan klonk enigszins gereserveerd maar zéér beschaafd. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „St. Caecilia" Heiloo, dir. L. Oly. De „Hu- moresque" van Marcel Poot kwam niet geheel gaaf door, over 't algemeen was de voordracht wat vlak. Klankge halte vaak héél goed. De ouverture „Rossiniana" van Boedijn werd over 't algemeen correct gespeeld. „Volharding", Ilpendam, dir. M. San ders. Hier kreeg het verplichte stuk de „Humoresque" van Marcel Poot meer karakter en effect. „Phoebus" van An- drieu, het weinig interessante con certnummer, werd zéér goed gerepro duceerd. Het klankgehalte was wellui dend en beschaafd. „Door Samenwerking Verkregen", Warmenhuizen, dir. J. den Das. De „Humoresque" van Poot had rhythmisch pittiger gespeeld kunnen worden. „Ros siniana" van Boedijn' werd verdienste lijk uitgevoerd. Waarom de basfiguren niet wat markanter gespeeld? Ere-afdeling Harmonie: R.K. Harm. „Kunst en Vriendschap", Krommenie, dir. J. v. d. Laan. Het verplichte stuk „Menuette de Follets" van Berlioz werd meer knap dan boeiend gespeeld. We kregen de indruk dat men er tech nisch de handen vol aan had. Dit num mer werd gevolgd door een correct ge speelde „La Bohémienne" van Balfe. Superieure Afdeling Fanfare: „Eens gezindheid", Wormer, dir. H. Schaar. De „Introductie en Polonaise" van Boe dijn werd uitstekend gespeeld. Hier werd in de volste zin van het woord „muziek" gemaakt. De „Marche Slave" van P. Tschaikowsky werd zeer mooi gespeeld, met prachtig klankgehalte. Harmonie A^sendelft, dir. G. Koo- men. Ook hier werd Boedijn's partituur van „Introductie en Polonaise" uitste kend gerealiseerd. Een min of meer monotoon werk, „Binche" van Gilson, werd technisch goed gespeeld. Superieure Afdeling Harmonie: „Ons Genoegen", Wormerveer, dir. Alb. Meijns Wz. De „Fantaisie Espagnole" van Govaert werd schitterend vertolkt. Richard Wagner's ouverture „Der fliegende Hollander" werd door deze amateurs „meesterlijk" gespeeld. Een waarlijk artistiek besluit van de con coursdag. Ook op deze concoursdag werd weer uitstekend muziek gemaakt, de waar dering van de jury leek ons deze mid dag hoger te zijn dan de vorige Zon- j dag. Het avond-concert werd een waar muziekfeest. Wat amateurs met ware ambitie weten te bereiken bleek wel op deze Zondag. De belangstelling van het publiek was vooral 's avonds zeer groot, en al len zullen aan dit concours ongetwij feld schone herinneringen bewaren. De voorzitter van de jury, de heer Bokho ven, hield tot besluit nog een korte toespraak, waarin hij aanspoorde tot serieuze muziekbeoefening, omdat de muziek tot de edelste kunsten behoort en de mens veredelt. Het orkest is de diamant en de directeur de slijper. Hij adviseerde vooral een goede dirigent te kiezen, dan worden de beste resul taten bereikt. De voorzitter van „Eens gezindheid" uit Heiloo dankte allen voor de medewerking, het Gemeente- De Tuinfeouwvereniging besprak aardappelteelt De Tuinbouwvereniging Schermerhom en Om- streken hield een goed bezochte ledenvergade- ring in café Treiture. Uit de notulen der vorige vergadering teke nen wij aan dat het saldo over 1950 f 220,— Jj bedroeg. De heer Oostwouder deed het voor stel bij de rattenbestrijding de tuinbouwver eniging in te schakelen. De voorzitter voorzag echter moeilijkheden, daar de belanghebbenden veelal zelf zo slecht medewerken. „Wanneer de burgemeester laat vragen, wie er last van batten heeft, geetf nLmand zich op, terwijl de I ratten de vrager bijna over de voeten huppe llen", aldus spreker. Dit jaar zal op vroege Aardappelen, geteeld [7op tuinbouwvergunning, geen areaal-heffing p/orden gelegd. Deze regeling loopt door tot 1 Augustus. Het vervoer van de producten voor de veiling te Broek op Langendijk zal worden verzorgd door de heer P. de Lange voor f 0,60 I per 100 kg. Het vervoer naar Alkmaar verzorgt de heer C. Kramer. Bij eventuele overbelasting helpen de expediteurs elkaar. Rooidata De rooidata voor de eerstelingen groep zijn S 14 Juli, E 18 Juli, A 18 Juli, AB 25 Juli, B en C zijn vrij. Voor de Bintje, Eigenheimer, Saskia en Ooré zijn deze voorlopig 21 Juli, E 25 Juli, A 25 Juli en AB 1 Augustus. De secretaris deelde mede, dat voortaan de ilechtste partij aardappelen niet do gehele kwa liteit der zending beïnvloedt, doch dat deze «lechte partij apart zal worden geveild. De aardappelen worden precies vier uur geladen en tomen dan in de neerzetveiling. Er werd door het bestuur sterk op aan drongen vooral S pootgoed (stamselectie) te bestellen. Dit aar zal nog A worden gege ven, daarna kan men nog H B bekomen. S Wordt volgend Jaar E, daama twee jaar A en laama weer E. Pe handkar zal voortaan worden afgesloten rn de sleutel zal bij de heer C. Konijn zijn. te verkrijgen. bestuur, de pers, de heer Kamp en de politie. Hierna maakte hij de uitslag bekend. Uitslag Tamboers-wedstrijd. „De Eendracht", Enkhuizen, 100 pnt, le prijs; „Vendelcorps", Wormerveer, 93 pnt., 2e pr.; „Eensgezindheid", Heiloo 100 pt. buiten mededinging. Uitslag Marswedstrijd. „St Caecilia", Heiloo, 99 pt. le pr.; „Excelsior", Alkmaar 99 pnt., le pr. Uitslag Concertwedstrijd. le Afd. Fanfare: „Eensgezindheid", Egmond-Binnen, 391 pnt. le pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: „S't. Caecilia", Heiloo 395 pnt. le pr.; „Vol harding", Ilpendam 388 pnt. le pr.; „Door Samenwerking", Warmenhuizen 362 pnt. 2e pr. Ere-Afd. Harmonie: R.K. Harmonie „Kunst en Vriendschap", Krommenie 398 pnt. le pr. Superieure Afd. Fanfare: „Eensge zindheid", Wormer 455 pnt le pr. met lof; „Harmonie", Assendelft 433 pnt. le pr. met lof. Superieure Afd. Harmonie: „Ons Ge noegen", Wormerveer 454 pnt. le pr. met lof. le Afd. Vendels: Wormerveerse Ven delcorps 351 pnt. 2e prijs. Ms. Arts uit Krommenie gewond bij auto-ongeluk Zondagmiddag omstreeks kwart voor één is nabij de Kattenberg te Heiloo een personenauto, welke werd bestuurd door dokter A. Kuipers ui* Krommenie, tegen een boom gereden en gekanteld. De heer Kuipers, die van Alkmaar in de richting Limmen reed, "heeft vermoedelijk de macht over het stuur verloren, doordat de rechter voorband van zijn auto sprong. De wagen kwam met flinke snelheid tegen een langs de weg staande boom terecht en kan telde vervolgens. De heer K., die de enige inzittende was, werd door oms'anders uit zijn benarde positie verlost. Hij bleek ver wondingen aan gelaat en knie te heb ben opgelopen. Het slachtoffer is in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Zijn toestand is redelijk wel. SUCCESSEN VOOR D.O.V.E.S. IN ZAANDAM Enige DOVES-athleten namen Zon dag deel aan de athletiekwedstrijden van Zaanland te Zaandam. Bertus Bos man wist zijn concurrenten op de 600 meter de baas te blijven en won dit nummer in de knappe tijd van 1 min. 33 sec. Kees Pool werd wederom derde op de 800 meter heren D in de tijd van 2 min. 13.2 sec., evenals Siem Hopman, die derde werd op de 3000 meter heren D in de tijd van 10 min. 15 sec. Hier mede promoveerde hij naar de C-klas- se. Theo Hopman won de tweede prijs kogelstoten. Zondag a.s. gaat een kleine ploeg van DOVES naar Medemblik. VERVOLG STADSNIEUWS Melkbus als bewijsstuk In de nacht van Zaterdag op Zondag is een uit Bergen komende personen auto bij het zwembad van Pesie met grote snelheid uit de bocht gevlogen, waarbij een tweetal melkbussen werd geramd. Nadat een der melkbussen door de inzittenden was ingeladen, ging de tocht weer verder, 's Nachts om drie uur is de auto ten slotte op de Velser pont aangehouden. De inzittenden ble ken niet onder de invloed van sterke drank te verkeren. De wagen was be schadigd en de bestuurder zeide de melkbus te hebben meegenomen om de verzekeringsmaatschappij te overtui gen. ONVRIJWILLIGE DUIK Vanmorgen reed de melkwagen van de heer De Vries ter hoogte van de Koorstraat in het water van de Oude gracht. Een witte wolk van melk breid de zich uit over het wateroppervlak. Er gingen heel wat litertjes verloren. Met vereende krachten werd de wa gen weer op de vaste wal gehesen. Op het circuit van Zandvoort wer den Zondag de amateur-wegkam- pioenschappen verreden. Piet van Roon uit Haarlem die kampioen van Nederland werd Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Zaanlandse Bad- en Zwem inrichting organiseerde Nereus natio nale zwemwedstrijden, welke voor de deelnemende DAW-ers enkele prachti ge resultaten opleverden. Zo bezette Jetty Piersma de vierde plaats in de nieuwe kring-recordtijd van 3.07,7, waarmee zij zich met één slag temidden van Neerlands beste schoolslagzwem sters plaatste Het was jammer, dat zij niet in de sterkste serie was ingedeeld; hier won Annie de Groot van ADZ in .02.2, na spannende strijd met Tonny Hom van de Robben, die 3.03,6 maakte. De derde plaats was voor Ria Brouwer van de HDZ in 3.07,6. Leida Spieren burg verbeterde haar persoonlijke re cordtijd tot 3.17.9. Ook André Slikker zorgde voor een verrassing door de 100 meter vlinder slag af te leggen in de nieuwe kring recordtijd van 1.15.3, waarmee hij vier de werd. Dikstaal van Het IJ won hier in 1.14.3, gevolgd door Hofman en Bon te van „Haarlem", resp. in 1.14.7 en 1.15.0. De enige DAW-er, die met een prijs naar huis kon terugkeren was J. Nie- rop Groot, die zeer goede tweede werd op de 50 meter vrije slag jongens, in 32.3. R. de Vust van ZAR werd winnaar in 31.9. Klaas Besse maakte op dit num mer de goede tijd van 34.2. Hannie Ter- meulen van HDZ won na een span nende strijd met A. de Jonge van de ADZ de 100 meter vrije slag dames in 1.10.1. De beide Alkmaarse meisjes G. de Waard en T. Sehats speelden met resp. 1.16 en 1.22.7 hier geen rol van betekenis. A. Slikker startte eveneens op de 100 meter vrije slag heren, waar op hij de matige tijd van 1.06,4 noteerde. Kringzwemkampioenschappen Zaterdagavond a.s. te half acht or ganiseert D.A.W. in het zomerbad aan ae Sportparklaan te Alkmaar de jaar lijkse Kringkampioenschappen. Aangezien Ad Boxem i.v.m. een bui tenlandse reis niet kan starten, wordt de spanning op verschillende nummers ten zeerste verhoogd, daar de vereni gingen verder met hun sterkste zwem mers hebben ingeschreven. De zwem- commissie van de Kring heeft de kam pioensnummers dit jaar aangepast aan die van de nationale kampioenschap pen, om het zwempeil in ons gewest op het hoogste plan te brengen. Ook dit is één der oorzaken waardoor er Za terdag een zwemavond zal zijn van de bes'e soort. Na afloop houdt D.A.W. in het feestelijk verlichte bad een tuin feest, waar de zwemmers(sters) zich na de sportieve strijd nog enige tijd hopen te vermaken. Dinsdagavond worden in het zomer bad drie waterpolowedstrijden ge speeld. D.A.W. 1 (heren), die onge slagen boven aan de ranglijst staat, zal uitkomen tegen Bruinvissen 1 uit Den Helder. D.A.W. 2 speel* een wedstrijd tegen H.V.G.B. 4 uit Haarlem. Ook het damesteam komt Dinsdagavond in actie. D.A.W. 1 dames zal spelen tegen Bruinvissen 1. Ter gelegenheid van het feit, (lat twintig jaar geleden de voetbalvereni ging „Alkmaarsche Boys" werd op gericht, organiseerde deze vereniging Zaterdag een jubileum-feestavond in „Het Wapen van Heemskerk". Alvorens het feestprogramma, dat bestond uit dc kleurrijke cabaret-revue „Tutti-frutti" en werd verzorgd door Alkmaars beste artisten, ©en aanvang nam, werd het bestuur van de jubile rende vereniging toegesproken door (1e dames Indri en de Ruiter. Deze boden namens de I rouwen der „Boys" een verenigingsviag aan, alsmede een bedrag voor het jubileum-geschenk, de nieuwe geluidinstallatie. De heer Adolf bood namens de fa. Chatillon een voetbal aan, hetgeen een stormachtig applaus ontketende. Ook de supporters-vereniging liet zich niet onbetuigd en de heer Schuuring kon ter verlichting van de kosten voor het jubileum-geschenk een enve loppe met inhoud aanbieden. Tot slot overhandigde de heer Maas, als voorzitter van de P. P. C., de microfoon als symbool van de geluids installatie. De voorzitter der Vereniging, de heer Goudsblom, dankte de diverse sprekers en spreeksters voor hun symphatieke woorden en buitenge woon aardige geschenken. Tevens sprak hij de wens uit. dat de feest avond een onvergetelijke indruk zou achterlaten. Het cabaretprogramma. In het cabaret-r'-amma zorgde Nic Akkerman op f -n gewoon aar dige wijze voor de conferences, terwijl Ab Dam met zijn accordeon-spel even eens groot succes oogstte. Helaas was Tini Koomen door ziekte verhinderd Zaterdagmiddag en Zondag werd te Alkmaar een begin gemaakt met de wedstrijden om de districtskampioen schappen van Noord-Holland-Noord. Het weer was uitstekend tot Zondag- in de namiddag, toen de partijen we gens regen moesten worden gestaakt. Er werd op alle nummers enthousiast gespeeld. Een verheugend verschijnsel is, dat vele jongeren beduidend beter spelen dan het vorige jaar. In het heren enkelspel B wist de jeugdige insider Piet de Koning zich in de demi finale te plaatsen, waar hij zal uitkomen tegen de winnaar van de partij Bert Olie tegen de Zaanse kam pioen Melk. In heren enkel C zal de strijd moe ten worden beslist door een van de gebroeders Immink uit de Zaan en Kelleman of de winnaar van de partij H. de Jong, een jeugdige Zaanse spe ler, en de Alkmaarder G. Buers, die zich zowel in B als in C nog wist te handhaven. Bij de dames in het enkelspel B zal volgende week de finale worden ge speeld door mej. v. d. Duim en de Alkmaarse mej. A. de Rie. In het dames enkelspel C was het weer een Alkmaarse dame, die zich in de finale wist te plaatsen, n.l. het S.E.T.-lid mej. v. d. Riet door een 62 62 overwinning op de sterke mej. Heemeyer. Zij zal uitkomen tegen de winnares van de partij mej. W. Peve- relli (Insidi) en mej. Brouwer. Mevr. Schuurman en dr. Damsté plaatsten zich in de demi-finale van het gemengd dubbelspel B. Wie zij hier zullen ontmoeten, is nog niét te zeg gen, daar nog vele partijen moeten worden gespeeld. Het gemengd dub belspel C is practisch een Alkmaarse aangelegenheid, waarbij ieder der pa ren één partij hebben gespeeld. Het volgende week-end zal hier de beslis sing moeten brengen. Hetzelfde geldt voor damesdubbel B en C. In herendubbel B begint reeds tekening te komen. In de demi-finale zal de strijd gaan tussen mr. II. Schuur manTeitler en HeringaVreeling, die in de finale zullen uitkomen tegen de winnaar van de partij BottingaLie- nesch en dr. Damsté—N. de Jong. De spanning in die afdeling kan wel eens groot worden. Ten slotte heren dubbel C. De jeug dige Zaanse spelers F. ImminkH. de Jong komen in de finale uit tegen de winnaar van de partij Buers-Jansen en BruinSijp. A.s. Zaterdagmiddag en Zondag wor den de wedstrijden vervolgd. Er zal ipaning te ver zijn. Wie graag goed wil zien tennissen, verzuime niet eens te gaan kijken bij de tennisbanen op het Gemeentelijk Sportpark. Burgemeester memoreerde tal van belangwekkende bijzonderheden uit de historie van de Langedijk In aanvulling op ons gemeenteraadsverslag van Vrijdag memoreren we no# enkele punten uit de rede, die de burgemeester heeft uitgesproken en waarin hij verschillende interessante feiten uit de historie van de Langedijker dorpen naar voren haalde. Broek op Langedijk In het jaar 1851 was J. de Boer Pz. burgemeester van Broek op Langen dijk. Daarna volgden: 1865 J. van Bommel, 1879 C. Spaans, 1884 P. Nobel, 1891 A. Slot Pzn., 1921 P. Slot Azn,, 1937 H. Schelhaas, In de algemene politieverordening van 1885, onder het hoofdstuk „Nacht wacht", lezen wij: „De wachten gaan rond in stilte en „moeten voorzien zijn van een piek „of ander wapen. Zij zullen zich zon- „der noodzakelijkheid niet in her bergen of bijzondere woningen mo- „gen ophouden en mogen geen ster- „ke drank gebruiken of andere on geregeldheden doen". Op 13 December 1900 verzond de raad een welkomst-telegram aan de President der Zuid-Afrikaanse Repu bliek, L. E. J, P. Kruger; 1887 groen- tenveiling te Broek op Langendijk op gericht, 1901 verkoop gemeente-grond voor de spoorlijn, 1902 aanschaffing electrische veilingklok, 1904 over dracht van de veiling aan een com missie van beheer, bestaande uit 7 personen, waaronder 2 raadsleden. 1908 reizigersdienst naar Alkmaar per spoor; ges'aakt in 1926, 1910 opening nieuwe raadhuis. Noord-Scharwoude In het jaar 1851 was D. de Geus burgemeester van Noord-Scharwoude, Daarna volgden: 1852 K. Muntjewerff, 1856 C. Kroon Mzn., 1901 C. Brinkman, 1922 A. H. L. van Spengler. In het jaar 1905 kregen de paden de officiële, thans ten dele nog bestaan de benamingen. Het Franse pad werd omgedoopt in Raadhuisbuurt. In 1906 vroegen drie inwoners van Haring Carspel vergunning om een omnibuslijn te mogen onderhouden lussen het station en het dorp. In het zelfde jaar vroeg de heer G. Eecen concessie voor een paardetram Oud karspelAlkmaar. In 1920 werd besloten tot stichting van een openbare U.L.O.-school, teza men met Zuid-Scharwoude en Oud karspel. In dat jaar kwam de samen voeging van de gemeenten reeds ter tafel. In 1913 werd de Noordermarktbond opgericht. Vóór dien geschiedde het veilen veelal aan het Gorterdiepje en bij de Papemersloot. De toevoerlijn Noord-Scharwoude- dorp kwam in 1915 tot stand. De spoor lijn AlkmaarDen Helder bestond reeds in 1866. Zuid-Scharwoude In het jaar 1851 was K. Muntjewerff burgemeester van Zuid-Scharwoude. Daarna voiguen. 18/U Jan, van aommei, 1880 H. van Twuijver, 1891 J. R. Kist, 1893 J. W. C. Kroon, 1917 A. H. L. van Spengler. Op 9 Januari 1850 vergaderde de raad in verband met de burgemeesters- vacature. Het raadslid K. Muntjewerff verklaarde deze post te begeren, even als de secretaris, A. v. Twuijver Laatstgenoemde was echter niet onge negen zijn sollicitatie in te trekken „Om ter zake de bijzondere belang stelling van de heer Muntjewerff in „die betrekking, ware het da* de le- „den des bestuurs het algemeen gced „konden vinden om hem als plaat selijk ontvanger voor te dragen aan „de Staten tegen een jaarlijkse trac- „tement van f 100.—, f 50.— te beta- „len door de gemeente en f 50. „door de heer Muntjewerff als bur gemeester". In het jaar 1908 vond de officiële opening van het nieuwe raadhuis, plaats, bij welke gelegenheid notaris P. G. Duker het bekende wandbord schonk. Oudkarspel In het jaar 1851 was M. Kroon Cz. burgemeester van Oudkarspel. Daarna volgden: 1866 C. Kroon Mzn., 1899 F. F. F. Führhop, 1904 C. W. Hopster, 1906 M. J. Kroon Mzn., 1913 A. C Kroon Mzn., 1926 A. J. Wijnveldt. De notulen melden in 1851 een be zoek van „de heer Staatsraad commis saris des Konings der Provincie, ge assisteerd met dezelfde griffier". In het jaar 1858 werd besloten een adres aan de minister van Binnenland se Zaken te richten waarin werd aan gedrongen om de spoorlijn Alkmaar Den Helder niet ten westen van het Noordhollands kanaal te leggen, doch langs de oostzijde. Een vorm van eigenrich mg vond plaats in 1899, toen de bevolking een onderwijzer, die zich volgens de open bare mening onmogelijk had gemaakt, in optocht naar de trein bracht. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer F. P. de Boer slaagde voor het eindexamen HBS. Tot onderwijzeres aan de openbare Jagere school te Stompetoren is be noemd, mej. J. de Kraker uit Nieuw en Sint-Joosland (Walcheren). GESLAAGD Ons plaatsgenootje J. Gerritsen heeft op vyftienjarige leeftijd met zeer goede cijfers liaar einddiploma van de chr. mulo behaald. MARKTBERICHTEN VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 9 Juli. Opave van het aan gevoerde vee: 6 paarden van f 550,— tol f 850,—, 95 vette koeien van f 500,— tot f 1120,— en 60 nuchtere kalveren (slacht) van f 40,— tot f 85,—; 250 varkens van f 1,84 tot f 1,90 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCEÜTRALE, 9 April. 140.000 kg aardappelen: Eerste lingen 16,50-19,60, rode Schotten f 21,30, Doré 16,90—18,70, drielingen 15—17 cn kleine 14—15,90; 30.000 kg rode kool 18,40—20,80; 800 kg gele kool 16; 425 kg tomaten A 92; 1400 kg bloemkool: A 28,40 en C 28. NOORDERMARKTBOND, 9 Juli: 50.000 kg eerstelingen f 17.10—f 19.80; grove eerstelingen f 18.30—f 18.90; drielingen f 14.60—f 16.50. kleine f 10.10f ,14.20; rode eerstelingen f 20.50—f 20.60. haar medewerking aan het program ma te verlenen, doch Joke la Mar wist haar op waardige wijze te vervangen Vooral het liedje „Grote gewichtige man" viel bij de dames buiten gewoon in de smaak. Ook na de pau ze vond zij met haar declamatie veel waardering bij de stampvolle zaal. Van het tweetal sketches noemen wij in het bijzonder „De dokters-assistent" We zouden tekort schieten, wanneer wij niet als een van de glorie-num mers Klaas Koomen ais de muzikale clown vermeldden. Ook de twee adspi- rantjes met hun accordeons deden het goed. Tini van Heugten had succes met haar slangendans en ook in de acrobatiek tezamen met haar broer Piet vertoonde zij aardige dingen. Een goed nummer bracht ook ongetwijfeld Meester Arts, die zowel voor als na de pauze interessante goocheltrucs liét zien. Nadat na afloop van dit bonte wel verzorgde programma de prijzen van de nooit ontbrekende verloting waren uitgereikt, volgde tot vier uur een zeer gezellig en intiem bal. De dans muziek werd op uitstekende wijze verzorgd door The Mood Makers, on der leiding van H, Bedijn, de jonge band, die zich in een snel tempo om hoog weet te werken en thans ook be gonnen is met arrangeren van haar nummers. Krachtmeting tussen oud en iong In het Sportpark vond gistermid dag ter gelegenheid van het jubileum een sportieve ontmoeting olaats tus sen de taaie veteranen, die 19 20 jaar geleden de kleuren van de thans jubilerende vereniaitip' hoog hielden, en hun jonge enthousiaste opvolgers. Het resultaat van deze feestelijke krachtmeting was, dat het „oude" eerste elftal, dat zich kranig hield, met 23 van het huidige eerste ver loor. Ook de spelers van het oude tweede moesten met 23 het onder spit delven tegen hun jongere colle ga's. Sic transit gloria mundi Des avonds werd in het clublokaal aan de Westerweg een gezellig jubi leum-diner gehouden, waaraan talrijke ledenreunisten uit vroeger jaren aan zaten, alsmede het „moderne" be stuur. Er heerste een vrolijke stem ming en in de intieme sfeer van deze feestmaaltijd werden vele oude. blijde en soms ook wat weemoedige herinneringen opgehaald. Door de AiKftiaarse CohcöuTs'commis- sie werd van Pont Sint Maxence (Fr.) af een wedvlucht voor postduiven ge organiseerd, waarvan de officiële uit slag luidt: 1. Kaper-Termaat (AV); 2, 20, 24 C. Rabeling (AV); 3, 18, 30 Stafecki-BijlS- ma (PA); 4, 29 J. Zentveld (Castr.); 5 G. Vink (AV); 6 Pater-de Geus (Hei loo); 7 K. Vrasdonk (AV); 8 j. M. Schipper (AV); 9, 29 W. Themmen (AV); 10 B. Buter (Castr.); 11 A. Ha ring (AV); 12 J, v. Baden (SIS); 13 H. de Jager (SIS); 14 J. A. v. d. Elskamp (AV); 15 J. Lust (Castr.); 16, 19, 21 L. van Vuure (AV); 17 J. Castricum (Heemsk.)22 N. Ypma (AV)23 H. Bouwens (AV); 25 A. de Jager (AV); 26 C. Al (AV); 27 H. Schoorstra (AV). De eerste duif bereikte een snelheid van 1105,27 meter per minuut. Er waren 644 duiven in concours. Er stond een zwakke Noordelijke wind. Alcmaria Victrix De vereniging Alcmaria Victrix had 212 duiven in concours. De eerste duif was dezelfde die in de Alkmaarse Concourscommissie de le prijs behaal de. De uitslag was: Kaper-Termaat 1, 23; C. Rabeling 2, 11, 15; G. Vink 3; K. Vrasdonk 4; J. M. Schipper 5; W. Themmen 6, 19, 25; A, Haring 7; J. A. v d. Elskamp 8, 20, 26, 28; L v. Vuure 9, 10, 12; N. Ypma 13; H Bouwens 14, 22; A. de Jager 16: C. Al 17, 30; H. Schoorstra 18; M. Pronk 21, 27; J. Duinmeyer 24; J. Bek 29. De Postduif De eerste duif van „de Postduif" be reikte een snelheid van 1092,86 meter per minuut. Er waren 64 duiven in concours. De uitslag was: Stafecki Bijlsma 1, 2, 3. 7, 13; R. H. de Beer 4, 8, 9; Chr. Mouwen 5, 10, 11; N. de Waard 6; S. Norder 12; H. J. Struys 14, 15. Steeds in Spanning De eerste duif bereikte een snelheid van 1078,63 meter per minuut. Het aan tal deelnemende duiven was 75. De uit slag was: J. v. Baden 1, 4; H. de Jager 2, 5, 6; S. V. d. Méulen 3; R. Prins 7; A. Geer- lings 8, 11; Barhorst 9; B. Teileman 10; W. Peeters 12; C Streicher 13. Heiloo's Luchtpost De eerste duif bereikte een snelheid van 1085.95 meter per minuut. Er wa ren 101 duiven in concours. De uitslag was: Pater-de Geus 1, 8. 14; R. Middelburg 2, 10; M. C. v. d. Velden 3, 4, 5, 9, 11; J. v d Eng 6; C. Steeman Jr. 7; A. Mul der 12; J. Boersen 13. Luchtpost Castricum De eerste duif bereikte een snelheid van 1091,67 meter per minuut. In con cours waren 78 duiven. De uitslag voor deze vereniging was: J. Zentveld 1, 4, 7, 12; D. Buter 2; J. Lust 3; G. Borst 5, 10, 17; C. Peper kamp 6, 13, 15; P. Konijn 8; G. Tromp 9. 16; C. Pieterse 11; J Bruno 14. 18. Ongeeorri gcerd De 25.000 is er uif In de 513c Staatsloterij, 4e klasse, eerste lijst is op no. 19520 dc 25.000.— gevallen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3