Bevredigend verloop te Kaesong ISTJES Viva^ VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Amerikanen en Britten zoeken naar nieuwe oliebronnen Nederlandse „Firefly" tijdens een oefening boven zee verongelukt Regering-Queuille afgetreden Dr. Schacht naar Indonesië voor toezicht op 'slands financiën Vijftig mensen omgekomen bij autobus-ongeluk in Mexico Woensdag 11 Juli 1951 148e Jaargang No. 161 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN INDRUK NA HET EERSTE CONTACT Openhartigevormelijke conferentie JDEN bliek niet te imen fanfen De strijd duurt nog voort Ter bestrijding van een eventueel tekort Bestuurder kwam om het leven Oefening „Factotum' is succesvol verlopen Weerbericht Randolph Turpin slaat Robinson Alligator veroorzaakte paniek onder badgasten Her riot is herkozen als Kamervoorzitter Vallend vat veroorzaakt brand op Holl. tanker Olie-accoord tussen Engeland en Irak KoM. B&tbeJk Onderzoek zaak-Menten nog niet afgesloten Verwondering in de Indonesische pers Alle inspanning voor de opbouw der defensie De Parijse conferentie in plenaire zitting bijeen Tijdens het oversteken van een rivier vijf minuten. Na een hij zo verschrikkelijk kapitein Gerrit Geuze- i dit gebied toch wel wat er beneden in zijn hut slapen, ,,'t Lijkt pot-hier- rel een brulboei zoals hij bromde de kapitein van BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties. 16 ct. p. man- Familieberichten 20 ct. p.man. Vraag en Aanbod (alleen Se hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, 1.72 p. mnd., 5.15 per kwartaal, plus incassokosten. (Advertentie, Ing. Med.) rker) dere prijsstijgingen en richtlijnen vastgesteld consument enigermate aan 'erdere prijsstijgingen zien in de grote steden werpt De textiel- en confectie- aar op, om de consument hebben zich reeds op dit aking begint, de prijzen i. el het er naar uit ziet, dat rust komt, de V.S. begin- goed met hun bewapening omen, zij gaan rustig voort ;ren en kopen, op grote Wij verwachten dan ook, en langzaam maar zeker stijgen. dan mogelijk, dat tal van hans met werkelijke spot- de dag komen? Snijden niet in hun eigen vlees? ij doen dit dan ook niet, ledelijden hebben met de naar omdat zij niet anders Geldgebrek geldgebrek, hun liquidi- mooier woord voor gebrek n!) is te gering. Ten dele or de credietbeperking en ;en, ten dele door het feit, iek niet koopt. De winke- el geld in zijn voorraden bij raakt die thans niet it komt weer, doordat de ïperk'ngsmaafregelen van beginnen door te werken, eït deze de prijzen laten ir de lonen in evenredige t te hebben laten gaan. shouding begint het dus Sn voorzover er nog geld de kat nog uit de boom. :s hebben nu met hun ac- ur willen doorbreken. Zij modig tegen verlies, om d te komen om hun kosten betalen en te zijner tijd ïllen te kunnen kopen, k spint hier zij bij. Doch een koude kermis thuis- et denkt, dat de goedkope ied zijn aangebroken. Deze zijn een gevolg van een De toestand zal eerder erden, daar Nederland nu i is en wij allen op een terecht moeten komen. g oorlogsgraver» ndertekend n Den Haag een verdrag tussen ons land en de )or de oorlogsgraven van lemenebest. Hierin is be- ederland zal trachten de krijgen, waarop zich bin- ■enzen de begraafplaatsen bevinden van gesneuvel- het Britse Gemeentebest. nissie zal het gebruik van geheel vrij van lasten estaan. enkomst is de eerste van na de tweede wereld gesloten. In ons land be de graven van ongeveer men ingezetenen van het ïebest. Jw gelaat, juist als U er nogelijk wilt uitzien Ze dikwijls in 24 uur door ontsmettende f I genezende kuid. nE VIJF geallieerde opperofficieren, die Dinsdag hebben deelgenomen aan de eerste besprekingen over een wapenstilstand in Korea, hebben na vier uren confereren met de communistische commandanten aan generaal Ridgway gerap porteerd, dat er zeer bevredigende voortgang is gemaakt. Er is verder weinig ever deze eerste ontmoeting medegedeeld. Verklaard is slechts, dat de geal lieerde onderhandelaren van gevoelen zijn, dat zij vorderingen hebben gemaakt in de richting van een agenda ter bespreking van een staking van het vuren. Vice-admiraal Turner Joy noemde de conferentie openhartig maar vormelijk. De strijd gaat intussen officieel voort. Behoudens enkele artilleriebeschietingen aan de Imdjin en ten Noorden van Kaesong was er echter aan het grootste deel van het front slechts licht contact. De luchtaciviteit van de geallieerden was door het weer vrijwel gelijk aan die tijdens een wapenstilstand. 1. beëindiging van alle gevechten; 2. terugtrekking der strijdkrachten van beide partijen van de 38ste breedtegraad; 3. terugtrekking van de buitenlandse strijdkrachten uit Korea. Volgens Radio-Moskou „was de Ame rikaanse delegatie blijkbaar niet be hoorlijk voorbereid op de besprekingen en kreeg zij een kwartier voor het be gin van de conferentie richtlijnen van generaal Ridgway zelf". De leider der Amerikaanse delegatie, vice-admiraal Joy, verklaarde, dat zijn delegatie alles zou doen wat in haar vermogen ligt om het doel van de con ferentie te bereiken, aldus de radio. f\e delegatie ontmoetten elkaar gis- termorgen aan een kale tafel in een ouderwets, eens luxueus huis in Kwangmoen Dong, een buitenplaatsje op drie kilometer ten Noorden van Kaesong, dat vrijwel op de 38ste breedtegraad ligt en minder gehavend is dan de stad zelf. Beide partijen dienden een ontwerp-agenda in en discussieerden daarna op twee bijeen komsten over deze concepten. De mor genzitting duurde anderhalf uur, de middagzitting twee en een half uur. Admiraal Joy heeft aan het begin van de bijeenkomst medegedeeld, dat zijn delegatie geen politieke of economi sche kwesties wil bespreken, evenmin, als militaire zaken, die geen verband houden met Korea. Heden zou op nieuw worden vergaderd. Joy heeft aan de pers een verklaring overhandigd, waarin wordt gezegd, dat zijn delegatie het hare zal doen om een eervol bestand te scheppen op voorwaarden, die bevredigend voor de Verenigde Naties zijn. Het woord *er- vol was dik onderstreept. Toen de delegatie der V.N. op de plaats van de besprekingen arriveerde, v.erd zij begroet door de Noordko reaanse generaal Nam Ir, majoor Lie Song Tsjo en generaal-majoor Tsjong Pjoeng van het Noordkoreaanse leger, en de Chinese generaals Toeng Hora en Hsieh Feng. De leiders der delegaties onderzochten eikaars papie ren en die van de leden der delega ties, alvorens de besprekingen be gonnen. De Chinese generaals droegen geen distinctieven, doch werden door de andere communisten met „gene raal" aangesproken. Het hoofdkwartier van het achtste A;r.ei>»-.anse leger te Seoel heeft be kend gemaakt, dat de Noordelijken een geallieerd voorstel tot vorming van een ongeveer zestien kilometer brede „neutrale corridor" door Koemtsjon, Kaesong en Moensan van de hand hebben gewezen. Noordkoreaanse voorstellen. VOLGENS radio-Moskou hebben de Noordkoreanen Dinsdag te Kaesong fcjj monde van het lid hunner delegatie kolonel-generaal Nam Ir de volgende vooretellen gedaan: Kolonel-generaal Nam Ir antwoord de en deed zijn drie voorstellen. Een der Amerikaanse afgevaardigden, aldus dit radiobericht, antwoordde, dat- hun delegatie niet bevoegd was beslis singen te nemen in politieke aangele genheden en dat naar haar mening de drie voorstellen' niet alleen kwesties van militaire, doch ook van politeke aard raakten. Kolonel-generaal Nam Ir vroeg daarop: „welke in mijn voorstel len vervatte kwesties zijn politiek?" De Amerikaanse delegatie gaf hierop geen direct antwoord, aldus Radio-Moskou, en herhaalde, dat zij kwesties, die met de strijd verband houden, wilde onder zoeken en geen politieke kwesties. Hierna besloten beide delegatie's de zitting te verdagen. Tenslotte deelde Radio-Moskou mee, dat vice-admiraal Joy „geen concrete voorstellen" deed. Blijkens andere berichten uit Peking heeft generaal Nam Ir aangedrongen op onverwijlde besprekingen over het uitwisselen van krijgsgevangenen. Hij wenste, dat de 38ste breedtegraad als demarcatielijn zou worden aanvaard, vanwaar de strijdkrachten van beide partijen zich tien kilometer zouden te rugtrekken. In de ontruimde gebieden diende het burgerlijke bestuur te wor den hersteld, zoals dit bestond op het moment, dat de vijandelijkheden uit braken. De door de Amerikaanse regering ge steunde commissie voor de aanvoer van buitenlandse olie wil in de gehele we reld gaan zoeken naar olie, teneinde bevriende landen, die door de natio nalisatie der Perzische olie worden ge troffen, te helpen. Zij zal daarbij ten nauwste samenwerken met een Britse commissie, die hetzelfe doel nastreeft. Een door de Amerikaanse commissie opgesteld plan voorziet in' een vergro ting van productie en raffinage tot de maximum capaciteit in alle belangrijke oliegebieden en in maatregelen aan gaande de efficiency van het transport. Deze commissie bestaat uit vertegen woordigers van negentien maatschap pijen. Verscheidene afgevaardigden in het Perzische parlement hebben Dinsdag critiek geoefend op het beleid van eerste minister Mossadeq inzake de oliekwestie. Het tumult was bij wijlen zo hevig, dat de sprekers onverstaan baar werden. In discussie was de in houd van documenten, die de politie in de kantoren van de Anglo-Iranian in beslag had genomen. Mossadeq had Gistermorgen is een Firefly van het vierde Squadron van de Marine-lucht vaartdienst te Valkenburg, nabij het eiland Ailsa Graiq, in de Firth of Cly de, een inham in de Schotse Westkust, Verongelukt. Eén der twee inzittenden, sergeant-vlieger K. J. M. van deft. Akker uit Vlaardingen, die het toestel De internationale mijnenveegoefe- i,Factotum", die de afgelopen week j voor de Nederlandse kust is gehouden, is een volledig succes geworden, zo deelt men van officiële zijde mede. On ze Koninklijke Marine heeft aan het slot van de oefening tal van compli menten ontvangen van de Belgische, i Franse, Engelse en Noorse eenheden, I die by deze oefening gasten waren, j De havens Scheveningen en IJmui- I den hebben vol mijnenvegers gelegen ®n hoewel het met name in Schevenin gen weieens wat moeilijk was door de geringe diepte van de haven, verliep alles toch vlot. Verwachting tot Donderdagavond: Veranderlijke bewolking met en kele regen- of onweersbuien. Mati ge en tijdelijk vrij krachtige Z.W. wind. Iets koeler. Donderdag: Zon op 4.33, onder 20.57. Maan op 13.50, onder 23.43. jestuurde, kwam hierbij om het leven Het andere lid van de bemanning bleef ongedeerd. De „Fireflies" van het 4e Squadron, zijn momenteel gestationneerd op het Engelse vliegdekschip „Indomitable" nadat zij gedurende enige maanden hadden geoefend in Noord-Ierland en Cornwall. Het ongeval geschiedde tij dens een oefening vanaf het vliegdek schip. Nadat de P. 45, het bewuste toe- tel, was opgestegen, bemerkte de be- tuurder plotseling 'n mankement aan de motor en trachtte en landing op zee te maken. Daarbij kwam hij door nog Onbekende oorzaak om het leven. hierover in een brief aan het parlement verslag uitgebracht. Ondermeer had hij medegedeeld, dat uit deze papieren de inmenging van de maatschappij in interne Perzische aangelegenheden bleek. In Abadan is door de Perzische auto riteiten een uitgaansverbod ingesteld tussen middernacht en vier uur 's mor gens, zulks om het toenemend aantal inbraken in woningen van het Britse oliepersoneel te beperken. Voorts zijn talrijke oliebronnen in het Zuiden van Perzië gesloten. RANDOLPH TURPIN In een gevecht over 15 ronden tussen de wereldkampioen middengewicht Ray Sugar Robinson en Randolph Turpin, behaalde Turpin gisteravond te Londen de titel van wereldkampioen, door op punten van Robinson te winnen. (Zie verder elders in dit blad) Onder de vele baders, die Zondag in de rivier de Rodl nabij Ottensheim (Oostenrijk) verkoeling zochten tegen het warme weer, brak plotseling een paniek uit, toen uit de golven plotse ling de moordlustige kop opdook van een alligator. Gillend haastten de men sen zich naar de kant, van waar zij konden zien hoe het vraatzuchtige dier nu eens hier en dan weer daar zijn bek boven water stak. Het dier, dat onder de naam „Maxi" zijn leven in een circus slijt, was door zijn op passer meegenomen naar de rivier om daar gewassen te worden. „Maxi", die anders altijd een bad krijgt in warm water, was door het koude rivierwater zeer ontstemd. Hij beet zijn oppasser en ontsnapte, angst en verwarring strooiende onder de badgasten. Ha vele mislukte pogingen wist een visser „Maxi" in een sleepnet te vangen. Het dier rilde van de kou, maar was dik door de honderden vissen, die het in tussen had weten te bemachtigen. Voor f 2275- opgelichi Kantoorbediende profiteur van de woningnood Een dertigjarige Rotterdamse kan toorbediende, J. van Z„ is in het Huis van bewaring opgesloten omdat hij drie Hagenaars voor f 2275 had opgelicht. Hij hing bij twee personen een verhaal op, dat hij woonruimte kon krijgen, maar dat de gegadigden eerst geld op tafel moesten leggen voor het overne men van sanitair en stoffering. Het derde slachtoffer werd wijs gemaakt, dat hij voor f 500 een pasagebiljet kon krijgen om te emigreren. Franse Nationale Vergadering bijeen De Franse Nationale Vergadering is Dinsdag in haar nieuwe samenstelling voor de eerste maal bijeengeweest. De 79-jarige radicaal Edouard Herriot is bij die gelegenheid met grote meer derheid herkozen als voorzitter. Hij heeft een toespraak gehouden, waarin hij er bij de Kamer op aandrong, .laar. debatten duidelijker en nauwkeuriger te maken. De verkiezing van andere functionarissen van de Kamer is uit gesteld tot heden. Na de verkiezing van Herriot heeft premier Queuille zich naar president Auriol begeven om het ontslag van zijn regering aan te bieden. Hedenmorgen is Auriol begonnen met zijn besprekingen over de vorming van Een dode, vijf gewonden In het oliedepót te Saigon heeft zich een ongeluk voorgedaan aan boord van het 3359 ton metende Nederlandse tankschip „Adinda" waarbij een Vietna mese arbeider om het leven kwam en vqf arbeiders brandwonden opliepen. Het ongeval gebeurde, toen bij de los singswerkzaamheden een strop brak, waarin zich olievaten bevonden. Een Vietnamese arbeider werd dodelij.K door de vallende vaten getroffen. Een van de vaten, die in het ruim stortte deed een vonk ontstaan, waardoor brand uitbrak. Tengevolge hiervan lie pen vijf arbeiders brandwonden op. Na anderhalf uur had men de brand bedwongen. Het schip is inmiddels naar Haiphong vertrokken. een nieuwe regering, de vijftiende na de bevrijding. Als gegadigden voor de post van premier beschouwt men alge meen de minister van financiën Petsche (cons.), de oud-premier Pleven (rad.) en de radicale minister van justitie René Mayer. Laatstgenoemde wordt ook gezien als een mogelijke minister van buitenlandse zaken, hoewel Schuman waarschijnlijk als zodanig zal aanblij ven. Aangenomen wordt, dat Auriol slechts parlementsfracties en partijsecretarissen zal raadplegen, om te voorkomen, dat hij een onderhoud zal moeten hebben met De Gaulle. Naar verluidt is tussen Irak en de Britse Irak Petroleum Company een voorlopig accoord afgesloten, waarbij het land hetzelfde percentage van de inkomsten ontvangt als voorheen, maar bovendien vijftig procent van de netto winsten der maatschappij. THEODOOR's vrinden, de leden van het apenras, doen niet onder voor de mensen voor wat betreft verwar ring en onrust stichten. Het in grüs- rood geklede aapje van een invalide bedelaar, die altijd standplaats kiest voor de Haagse Bijenkorf, had dezer dagen plotseling de benen genomen en zich gemengd in de prijzenoorlog- voerende kopers, die in de Bijenkorf verzameld waren. Het werd een jacht op leven en dood, tot een resolute ver koopster het dier wist te pakken in de badpakken-afdeling. De rakker zit nu weer naast zijn baas niet in bad pak zoals de slimme lezer zal den ken. De boerin in het plaatsje Bat- tice bij Luik, dacht wel aan baden, toen ze een jongeman in haar regen put zag kruipen. De gealarmeerde po litie ontwaarde, dat de jongeman tot zijn hals in het water stond, en in een Russische bijbel las. Hij was een ont heemde, die in een naburige mijn werkte en dacht, dat lezen tijdens een koud-waterbad beter was dan b.v. rus tig in een hangmat. De heer James Dawson in Cambridge heeft ook een nieuwe leesmethode ontdekt. Men dient een boek te lezen in de volgende po sitie: „Benen hoger dan de borst, de armen slap neerhangend". Wie het boek moet vasthouden weet Theodoor 'i Ie weer Kabinttelig in Frankrijk niet. Q Twaalf van de vijftien commu nistische bladen in West-Duitsland kan men thans helemaal niet meer lezen. Ze zijn door de bezettingsautori teiten verboden. De drie overgebleven kranten brullen in koor over „dicta tuur" en „vraatzuchtigheid". O Dan moet men in de diergaarde van Dublin komen, waar ongeveer veertig leeuwen, tijgers, panters, luipaarden, poema's eri roofvogels per jaar ongeveer driehon derd paarden consumeren! De holle- bollegijzen zijn nu op dieet gesteld, omdat een groot aantal Ierse paarden naar Europa wordt uitgevoerd. Voor menselijke consumptie. Ja, we be- 'twisten de dieren hun voedsel. In Wa co, in Amerika stal een neger stukken brood en coude aardappelen uit de ruif van een KonijnenhokHij kreeg er veertien dagen gevangenistraf voor C Zo'n baron Krupp, bij wie vele ka potgeschoten steden nog een rekenin getje hebben lopen, gaat zich binnen kort in Zuid-Amerika vestigen. Dat mag, want hij is onlangs vrijgelaten Alfred neemt zijn schilderijencollectie (650 doeken) mee naar het land van Rumba en Samba. Worden daders vervolgd? In zijn Memorie van Antwoord op de begroting van Justitie deelt de minister van justitie mr. H. Mulderjje mede, dat het gerechtelijk vooronderzoek in de zaak Menten nog niet is afgesloten. Te zijner tijd zullen de Kamers omtrent het resultaat van het onderzoek worden ingelicht en voorzover de termen daar voor aanwezig zijn zal door het O.M. tot vervolging van de verdachten worden overgegaan. Een tweede, minstens even uitgebreid onderzoek tegen de onbekende dader, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan diefstallen en verduisteringen ten nadele van de heer Menten, is na het verhoor van niet minder dan 180 getui gen, afgesloten. „Een slap in het duister'' De voormalige president van de Duitse rijksbank en Hitiers minister van fianciën dr. Hjalmar Schacht zal naar Indonesië vertrekken om toezicht te houden op de finan ciële politiek van het land, aldus heeft de Indonsische am bassadeur in Parijs medegedeeld. Hoewel de Indonesische regering verklaart officieel nog niet op de hoogte te zijn van dit bezoek, zei de minister van financiën Wlbisono, dat men de komst van Schacht zeer zou waarderen. De minister gaf te kennen, dat dr. Sumitro opdracht had ont vangen in Europa deskundigen op het gebied van finan ciën en economie aan te werven. Het bericht is voor het blad „Indone sia Raya" aanleiding geweest een uit voerig artikel te publiceren, waarin de litnodiging „een stap in het duister" wordt genoemd. Het blad vraagt zich af hoe het bij de Indonesische regering kon opkomen een fascist in een demo cratische staat aan te trekken om de financiële politiek te controleren, die natuurlijk ook de defensie en de econo mische politiek raakt. De taak van Schacht in het rijk van Hitler was het te niet doen van buitenlandse aanspra ken ten aanzien van Duitsland en het bevriezen van buitenlandse „credieten" Het blad informeert of het misschien nu in de bedoeling ligt alle Neder landse credieten te bevriezen en af vloeiing van rijkdommen naar het bui tenland te voorkomen. „Dit streven is bij voorbaat tot mislukking gedoemd zolang er in Nederland nog een zekere dr. Hirschfeld leeft, de enige persoon, die de bevriezingspolitiek van Schacht kon doen dooien", aldus het blad. IllllllllIlllllllttllttUlIIIIIIIIIIIII Foster over Europa Levenspeil op de tweede plaats Gisteren heeft het hoofd van het Plan- Marshall, William Foster voor het Ame rikaanse Congres verklaard, dat in de komende twee of drie jaar de krachts inspanningen van Europa gericht zullen zijn op de opbouw van de defensie en eerst daarna op verbetering van levens omstandigheden. Het programma voor wederzijdse vei ligheid bedoelde volgens hem: het ver sterken van de West-Europese econo mie, tot deze niet meer gevoelig zou zijn voor communistische invloeden, de hulp aan nog onvoldoende ontwikkelde gebieden en het ontwikkelen van de bronnen van schaarse en strategische belangrijke grondstoffen en het verze keren van een eerlijke verdeling hier van. Over zijn jongste bezoek aan Europa zei Foster getroffen te zijn door de voortgang, die men in de Oude Wereld maakt. De defensie-productie is in het afgelopen jaar verdubbeld, hetgeen nog niet zegt, dat hiermee geproduceerd is wat men nodig heeft. Het probleem van het opvoeren der Europese militaire uitgaven, was volgens het voorkomen van Foster een inflat'e, die de commu nisten zeer welkom zou zijn De en'ge oplossing lag volgens hem m het stre ven naar grotere economische eenheid. Het Europese leger Streven naar compromis De Parijse conferentie over een Euro pees leger is Dinsdag in voltallige zit ting bijeengekomen. De bijeenkomst duurde bijna twee uur. Men moet op het ogenblik een compromis vinden tus sen het plan, dat de Westelijke gealli eerden te Petersberg hebben opgesteld voor de herbewapening van Duitsland en de gedachten, die Pleven, de Franse vice-premier, dienaangaande in zijn voorstÈllen heeft verwerkt. De Westelijke geallieerden willen Duitsland n.l. een leger van twaalf divi sies toestaan tot een totale sterkte van 250.000 man. Daarentegen heeft Pleven nooit verder willen gaan dan tot een Westduitse bijdrage in eenheden van maximaal tienduizend man. Frankrijk, Belgie, Italië, Luxemburg en West-Duitsland zijn vertegenwoor digd door volledige delegaties, Neder- and, Noorwegen, Denemarken, Portu gal, IJsland en Amerika hebben waar- lemers gezonden. Kinderverlamming eist twee doden in Den Haag Een vrij ernstige kinderverlamming in Den Haag heeft reeds twee volwas senen het leven gekost. In totaal zijn 26 gevallen van kinderverlamming ge constateerd, voornamelijk bij kinderen beneden de zes jaar. OOSTZAAN LIJDT ONDER VOGEL PEST De pseudo vogelpest breidt zich in Oostzaan nog steeds uit. Thans is het poeliersbedrijf van B. K. met deze vo gelziekte besmet verklaard. Circa 300 kippen zullen door het destructorbe- drijf te Purmerend worden vernietigd. Vijftig personen zijn op 150 km van Mexico-City omgekomen bij een autobus ongeval, toen de chauffeur ondanks de waarschuwingen van de zestig passagiers de rivier de Atoyac bij een doorwaadbare plaats probeerde over te steken. Het drama geschiedde in de nacht van Maandag op Dinsdag. Hoewel er een sterke stroom stond stuurde de chauffeur de wagen toch de rivier in om via de doorwaadbare plaats de overkant te bereiken. Plotseling ver dween de auto met de zestig passa giers in een twee meter diepe kuil. De bus werd door de stroom meegetrok ken en slechts tien van de inzittenden slaagden erin door de -amen naar bui ten te klimmen. Dinsdagmorgen vroeg werden twaalf lijken geborgen. In de bus bevonden zich tien kinderen. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1