som» Voorting zorgde voor nieuw succes Minister Lieftinck kreeg zijn zin 1.38 1.98 1.98 niets! De motorterreinwedstrijden te Egmond aan Zee 0.' sricain 1 1 1 a Etalages Zes Nederlanders gaan Vrijdag de bergen in Een voortreffelijke vierde plaats Zuid-Afrika heeft duizenden goede vakmensen nodig Eerste Kamer werkte lange lijst voorstellen af K 88 68 nd aan Zee Belgisch offensief met Co!"' 01 Rosseels zege bekroond Algemeen klassement Om het kampioenschap van Noord-Holland Een fraai parcours door de duinen uitgezet Min. Schoeman in Nederland: Men verwacht in ons land veel candidaten Kleine meerderheid voor De Gasperi Holderdebolder. De kinderbijslagen zullen verhoogd worden Hei belastingdebat in de Tweede Kamer Maar hij moest menige veer laten De heer Lucas vergiste zich Begroting Sociale Zaken aangenomen Jonge luchtvaartminnaars naar Amerika DONDERDAG 1* JULI 1951 10 uur een uitgezocht WAT" irenhemd of -sportbroek prima, prima 98 Heren Ankiets pracht dessins 98 Herensokken fantasiedessins irenoverhemden vaste boord in 4 kleuren leren poloshirts alleen nu O 98 Werksokken zwart en grijs I d'écosse sportkousen alle maten 0. 98 Kinder-skisokjes 0. 19 Vitrage fantasie dessins 0. 98 Gekleurde flanel per meter 48 :tra grote damesdirectoirs interlock ibloemde lingeriekatoen Zwembroeken alle maten vanaf n 98 2500 m. 2000 ra. 1500 m. 1000 m- 1 Carlo 5164 U Roch» ^0| Col da Ceywt 1076 m. Vendeu* j. 1149 r 2,14 Col do Van 2111 m. Col d'Aspin 1489 m. /■Col dt Peytesourd» Mont Vcniotoi 1912 m. t>l Col da I 1200 '058 7__Porte 1325 ra- i C, tfJS 7e Etappe 19t Etappe 20» Etappe 21Etappe 2$a versterkt met Cogan, Gemianiani, guet, Bavens en Diederich. Bij het be klimmen van de heuvels voor Limoges trok Rosseel tezamen met de Frans man Lauredi plotseling een spurt aan, waardoor de anderen in korte tijd een achterstand kregen, welke te groot zou blijken om nog te worden ingelopen. Op de wielerbaan was Rosseel Lauredi twee lengten te vlug af en zag Voor ting in de eindsprint een baanronde GERRIT VOORTING ook hij IN hotel „Jeanne d'Arc" te Limoges rusten ploegleider Bellenaars en zijn zes pupillen uit van de vermoeienissen van acht Tour-etappes. Gedurende één dag zullen zij de Ronde van Frankrijk laten voor wat zij is en in zalig niets doen de krachten vergaren welke de jongens van het vlakke land over de Cols moeten dragen. Het is een opgewekte groep, welke vandaag de lendenen strekt en daar is reden voor. Gisteren toch heeft Gerrit Voorting een vierde plaats geregen aan de ketting van verdienstelijke Nederlandse prestaties. De tweede zoon van de Bpaarnestad trad daarmede in het spoor, dat Wim van Est met een derde, Gerrit Peters met een vijfde en Wout Wagtmans met een elfde plaats getrokken hadden. Met de zware tijdrit van Dinsdag nog in de benen was hij in de voorste gelede ren om zich tot de strijd te gorden toen tien man een frontale aanval op de etappe-zege inzetten. Op de laatste heuvels voor Limoges ontglipten winnaar Rosseel en tweede man Lauredi aan de aandacht der vluchtelingen, maar op de wielerbaan waar de eindstreep lag, was het een witte trui, die nog zoveel uit houdingsvermogen bezat om de Belgische, Franse en Luxemburgse concurrenten tot een ouderwetse sprint uit te dagen. Slechts de aalgladde Geminiani nam de bandschoen op en toonde Voorting zijn gekromde rug, de anderen bleven het antwoord op dit Hollandse elan schuldig. Zo werd Voorting vierde met vier minuten voorsprong op het driemanschap KobletCoppiBobet, dat zich ver zekerd wist van het gezelschap van onze Van Est, Wagtmans en Peters. nE achtste etappe van Angers naar Limoges is de zegetocht der Belgen geworden. Lang genoeg had ploeglei der Sylveer Maes, zelf tweemaal win naar van de Tour de France, gewacht op het ogenblik, waarop een van zijn Vlamingen de bloemen in ontvangst zou nemen. In zeven etappes waren de I Belgen op het tweede plan gedrongen, doch gisteren smaakte „Peer" het ge noegen van een zege. Rosseel, de ruige rijder uit het Vlaanderland, bekroonde het offensief, dat onze Zuiderburen op alle linies hadden ingezet. Het brein van Sylveer Maes had goed gewerkt. De karavaan was de emoties van de gigantische tijdrit nog niet te boven. Zelfs een Coppi, Koblet, Bobet, Bartali en Magni kennen de grenzen van hun I kunnen. Een solorit van 85 km. in een tempo van om en nabij de 40 km. blijft niet ongestraft. Maes had dit voorzien en daarom gaf hij juist op deze dag het sein tot de Belgische aanval. Als goede gedisciplineerde sol- jf daten voerde het twaalftal het bevel uit. Van Steenkiste ondernam de eerste stormloop, in Poitiers gevolgd door Rosseel, die echter Koblet aan zijn wiel trof en daardoor een storm in het peloton verwekte. Van Ende de marreerde, Bayens liep weg en ook De Cock en De Rijcke probeerden hun slag te slaan. Zij faalden allen en op dat moment wierp Rosseel zich weder om naar voren. Met negen bondge- noten ging hij op mars naar de eerste Belgische zege. 11 ET vuurwerk - van de Belgen kon de renners aanvankelijk niet veront rusten en tientallen kilometers lang reed men gegroepeerd in een fijne motregen en met een felle wind schuin voor. Ernstiger werd het, toen de Belg Van Ende zich volkomen los reed en weldra een voorsprong had van 20 seconden op Marinelli, Lauredi en Bayens. De recatie bleef echter niet lang uit. Bij de ravitailleringspost te l'Hommaize (150 km) had de Belg een voorsprong van twee minuten, doch na Moulisme (172 km.) haalde de hoofdgroep Marinelli c.s. in en toen was ook de rol van de moedige Belg spoedig uitgespeeld. Sylveer Maes had echter nog meer pijlen op zijn boog. Hij schoot Rosseel af en ditmaal trof hij de roos. Gerrit Voorting sprong de Vlaming na en trok Meunier, Sciardis, Van Steenkiste, Lauredi, Brambilla, Diot, Desbats en Kemp met zich mede. Eén Belg in een groep van vreemden? Het zou te gevaarlijk worden. Een nieuw teken van de generaal en Van Steenkiste had zijn plicht reeds ge daan. Deze groep van tien liep zien derogen uit. Zij verloor Sciardis, die een mankement aan zijn versnelling kreeg, doch werd kort voor Limoges pjET algemeen klassement na de 8e etappe luidt: 1. Leveque (West Zuid West) 44.57.21; 2. Bauvin (Oost Zuid Oost) 44.58.40; 3. Diederich (Lux.) 45.04.06; 4. Koblet (Zwits.) 45.04.23; 5. Lucien Lazarides (Frankrijk) 45.04.25; 6. Biagioni (It.) 45.05.08; 7. Demulder (Belgie) 45.05.25; 8. Bobet )Fr. 45.05.52; 9. Van Steen kiste (B) 45.06.21; 10. Coppi (It.) 45.06.27; 15. Van Est (Nederland) 45.08.50; 28. Wagtmans (Nederl.) 45.12.35; 60 Peters (Ned.) 45.24.35; 72. Faanhof (Ned.) 45.28.28; 75. Voorting (Ned.) 45.29.06; 97. Dek kers (Ned.) 45.59.03. Het ploegenklassement na de achtste etappe luidt: 1. Frankrijk 134.50.06; 2. West Zuid West Frankrijk 134.52.19; 3. Italië 135.00.30; 4. Belgie 135.02.46; 5. Oost Zuid Oost Frankrijk 135.07.11; 6. Zwitserland 135.16.54; 7. Luxem burg 135.19.33; 8. Nederl. 135.31.58; 9. Ile de France 135.33.43; 10. Parijs 135.47.15; 11. Spanje 135.49.22. Daar Noord-Afrika nog maar twee man in de Tour heeft is dit team voor het ploegenklassement uitgevallen. JWEE over het hcrofd. Toen hij zijn fout be merkte, was Gemianani niet meer te kloppen, maar de overigen werden tot capitulatie gedwongen. Peters en Faanhof vielen. van de andere Nederlanders waren betrokken bij valpartijen. Peters viel samen met Couvreur, doch wist weer aansluiting met het peloton te krijgen, alwaar hij met Van Est en Wagtmans verder vertoefde. Zij kwa men resp. als 38ste, 33ste en 34ste bin nen in dezelfde tijd als Coppi, die de pelotonsprint won in 7.13.28, 5 min. 8 sec. na Rosseel en 4 min. 11 sec na Voorting. Faanhof kwam zelfs twee maal ten val. De eerste maal in het begin van de course, de tweede keer op de wielerbaan van Limoges. Hij werd echter gelukkig niet ernstig ge wond, al kostten de ongevallen en de twee lekke banden hem verscheidene plaatsen. Hij werd 84ste in 7.14.27. Dek kers, ook al door pech geplaagd, ein digde als een van de laatsten. (98ste in 7.23.59), doch bleef nog ruimschoots binnen de tijdslimiet. Het klassement. De uitslag van de achtste etappe, AngersLimoges (241 km), luidt: 1. Rosseel (Belg) 7.08.20 (met bonifi catie 7.07.20), 2. Lauredi (Frankrijk) (m. b. 7.07.50), 3. Geminiani (Frank rijk) 7.09.17, 4. Voorting (Ned.) z. t., 5. Diederich (Luxemburg (z. t., 6 Cogan (west zuid west Frankrijk) z. t., 7 Des bats (west zuid west) z. t., 8 Diot (Pa rijs) z. t., 9 De Hertog (Belg) z. t., 10 Van Steenkiste (Belg) z. t., 23 Coppi (It.) 7.13.28, 24 Koblet (Zwitserland) z. t., 25 Bartali (Italië) z. t., 28 Leveque (Fr.) z. t., 33 Van Est (Ned.) z. t, 34 Wagtmans z. t., 38 Peters z. t., 84 Faan hof (Ned.) 7.14.27, 98 Dekkers (Ned.) 7.23.59. NIEUW WERELDRECORD 3 x 800 METER Een Russische damesploeg, bestaande uit Klara Dmitruk, Polina Solopova en Valentina Pomogayeva heeft met 6 min. 44.8 sec. een nieuw wereldrecord 3 x 800 meter estafette gevestigd. Het oude record stond met 6 min. 49.6 sec. sedert 24 Juli van het vorig jaar op naam van een Russische ploeg, bestaande uit Ludmila Sokolova, Nina Kabysh en Evdokia Vassilievna en werd te Mos kou gemaakt. Zondag 15 Juli zullen in de duinen te Egmond aan Zee de Motorterreinwedstrij den om het kampioenschap van Noord-Holland worden gehouden. Deze wed strijden, die onder auspiciën staan van de V.V.V. Egmond, doch georganiseerd worden door de Motorclub Alkmaar en Omstreken, tellen in belangrijke mate mee voor het kampioenschap van Nederland. De start en finish van deze belang rijke terreinraces liggen in de onmiddellijke nabijheid van de Speeltuin Blok, welke als rennerspark zal dienen. De rijders zullen in twee grote klas sen starten: de juniorenklasse verdeeld in 125 cc en boven 125 cc) en de hoofd klasse (eveneens verdeeld in 125 cc en boven 125 cc). Aan de juniorenklasse nemen deel de nieuwelingen en die rijders, die nog niet drie of meer eerste prijzen hebben behaald. Hier zullen de prijzen bestaan uit bekers, medailles etc. In de hoofdklasse starten de cracks, die slechts om geldprijzen zullen rijden. Om twee uur start de junioren 125 cc-klasse. Hierin zijn de sterkste rij ders R. Woldman uit Hoogeveen (op een eigen fabrikaat „Jason"), J. Over zet uit Assen en H. Wendt uit Amster dam. Ook de jeugdige Alkmaarder N Ruiter zal in deze klasse starten (op Eysink). Om kwart voor drie start de junioren klasse boven 125 cc. In de hoofdklasse 125 cc om kwart voor vier starten ongeveer vijftien ren ners, onder wie H. J. Meijnen uit Utrecht (op Eysink), M. Vierdag uit Amersfoort (op Eysink), C. H. v. d. Kley uit Rotterdam (op Eysink) en F. Selling uit Amsterdam (op Eysink). Van hen is Meijnen wel de sterkste rijder, hoewel Vierdag en Selling zware concurrenten zijn. Meijnen is de kampioen van het vorige jaar en won ook nu reeds de kampioenschappen van Drente, Groningen en Zeeland. In de hoofdklasse boven 125 cc ten slotte, welke wedstrijd om half vijf wordt gereden, komen onder meer uit cracks als H. Rietman uit Doetinchem (op B.S.A.), J. C. v. Heukelom uit Hil versum (op Matchless), G. S. Jonkers uit Valkenswaard (op Triumph), M. Vierdag uit Amersfoort (op Velocette) en A. Koning uit Oosterwolde (op Triumph). Dit zijn alle topklasse-rij ders. Rietman, die vorig jaar jaar kam pioen werd en nu reeds in Groningen, Drente en Overijssel won, staat boven aan. Jonkers werd vorig jaar tweede Rietman werd bovendien dit jaar derde bij de Europese kampioenschappen. (Van onze Haagse redacteur) ^UID-AFRIKA heeft op het ogenblik een tekort van acht a. tien duizend ge schoolde vakmensen, Voor de volgende drie jaren zal men er nog twaalf a vijftien duizend nodig hebben. Het hoopt deze vaklieden zo spoedig mogelijk te krijgen, voornamelijk uit Nederland en de andere stamverwante landen in West- Europa. De Zuidafrikaanse regering is bezig een apparaat te creëren om de im migratie te bespoedigen. De voorafgaande procedure voor een Nederlander, die zich in Zuid-Afrika wil vestigen, duurt tegenwoordig meestal een maand of zes. Men hoopt deze periode te verkorten, zo deelde de minister van Arbeid van Zuid-Afrika, de heer B. J. Schoeman, die op het ogenblik in Nederland vertoeft, mede. Gunstige arbeidsvoorwaarden Schoeman heeft reeds een aantal an dere West-Europese landen bezocht, teneinde er besprekingen te voeren en contacten te leggen, die de emigratie naar Zuid-Afrika kunnen bevorderen. Bovendien heeft hij zich een beeld trachten te vormen van de wijze van scholing van arbeidskrachten en van de stand van de technische opleidin gen. „In de afgelopen jaren is de nijver heid in Zuid-Afrika sterk uitgebreid", aldus de heer Schoeman. In de oorlogs jaren is er aan de opleiding van goei- de vakmensen betrekkelijk weinig ge daan, waardoor een groot tekort is ont staan. Hij besefte, dat de meeste West- europese landen zelf met een tekort te kampen hebben, o.a. doordat de bewapeningsindustrie heel wat men sen opeist, doch hij stelde daartegen over, dat wat men in Zuid-Afrika de vakman kan aanbieden, zeer aantrek kelijk is. De levenskosten zijn er lager dan in Nederland en de lonen van de ge schoolde arbeiders bestaande uit een basisgedeelte en een levenskosten- toelage, die afhankelijk is van de prij- zenindex bedragen gemiddeld f120 per week. De lonen van de ongeschool de werkers zijn veel lager dan hier te lande, doch deze werkkrachten zijn voornamelijk naturellen met een lage levensstandaard. Goede voorwaarden. ER is een wettelijke arbeidsweek van 46 uren, doch in de meeste bedrijven werkt men korter, in het bouwbedrijf bijvoorbeeld 42 y„ uur. Begin 1952 wordt dit 40 uur. Er is voorts een wet telijke vacantie van twee weken, maar ook hier wordt in zeer veel gevallen een langere vacantie verstrekt. Daar bij komen dan nog de vele bijzondere vacantiedagen, die alle doorbetaald worden. De immigranten vallen onmiddellijk in de werklozen-, de ongevallen en de invaliditeitsverzekering, zodat de voor waarden om te slagen in Zuid-Afrika wel aanwezig zijn. De Zuidafrikaanse regeringsdienst heeft evenals de particuliere bedrijven, niet genoeg arbeidskrachten. Het gaat voornamelijk om architecten, inge nieurs, enz. Op het ogenblik probeert men 200 technici in Nederland te krij gen voor de Zuidafrikaanse postkan toren. Er bestaat animo genoeg voor. want reeds hebben zich er 1200 a 1300 personen aangemeld. De kosten van indiensttreding bij de regering zullen door de Staat gedragen worden. Woningprobleem. De heer Schoeman onderzoekt thans, hoe het staat met de bekwaamheid van jonge Nederlandse krachten. Zo mogelijk wil men een aantal mensen na een korte opleiding in ons land naar Zuid-Afrika halen, waar zij nog enige jaren als leerlingen bij particu liere ondernemers in dienst gesteld warden, waarna zij verder als vol waardige, geschoolde arbeiders hun weg kunnen zoeken. Woensdagavond is in het Italiaans» parlement een geheime stemming ge houden over een wetsontwerp, dat de regering-De Gasperi in staat moet stel len ,een burgerwacht op te richten en in tijd 'van nood particuliere eigen dommen te vorderen. De regering haal de een meerderheid van slechts 18 stemmen. Normaliter bedraagt deze honderd stemmen, maar vijftig leden van de chr. dem. partij onthielden zich uit ontevredenheid over de huidige coa litie van stemming en tien stemden tegen. Een koe, die by Keulen rustig op een erf lag te herkauwen, schrok zó van het geblaf van een hond, dat zy in haar angst op de boerderij afstormde en daar een trap van 19 treden oprende. De brandweer moest de koe via het dak met een kraan omlaag take len. Het woningvraagstuk baart ook in Zuid-Afrika zorgen. De regering doet echter wat zij kan en besteedt gemid deld 8 millioen pond per jaar aan huizenbouw. Inmiddels zorgt de Zuid afrikaanse regering ook voor voldoen de vervoergelegenheid naar haar land. Zo is een overeenkomst gesloten met de Union Castle Line voor de komen de twaalf maanden. Aan het kwantum immigranten is geen limiet gesteld. Welkom zijn even eens boeren, die zich echter een be staan dienen te scheppen niet als knecht, maar door zelf grond te kopen en een bedrijf te beginnen. Daarbij moet er rekening mede gehouden worden, dat de te bebouwen opper vlakte vaak zéér groot is. De Eerste Kamer heeft gisteren een morgen- en een middagvergadering besteed aan de afhandeling van de begroting van Sociale Zaken en onderwijl nog een paar andere wetsontwerpen afgedaan. Zo krijgen de toonkunstenaars, die dans en amusementsmuziek ten gehore brengen, hun wekelijkse rustdag, de Neder landse kolonie van landbouwers in Brazilië zal op verlichting van haar geldelijk* moeilijkheden kunnen rekenen. Zonder stemming is voorts aanvaard bet ontwerp tot verhoging der ongevalsuitkeringen. De titanenstrijd tussen Turpin en Robinson. Het moment waarin Turpin een harde linkse plaatst op het lichaam van Robinson. (Van onze parlementaire redacteur) Hoe ingewikkeld de behandeling van minister Lieftincks belastingontwerpen ge worden is, bleek wel bijzonder duidelijk uit een vergissing van de heer Lucas van de K.V.P., zelf rapporteur over deze ontwerpen en een van de voornaamste sprekers in het debat, een man dus, die zich extra in de materie bad ingewerkt. Hij diende Woensdagmiddag een amendement in om de considerans van het wetsontwerp tot wijziging van het besluit op de inkomstenbelasting 1941, van het besluit op de loonbelasting 1940 en van de wet op de vermogensbelasting 1892 te veranderen. De door hem voorgestelde wijziging was zelfs al aan de leden rondgedeeld, toen de voorzitter, mr. Kortenhorst, moest mededelen, dat de Kamer zich reeds Dinsdagavond om 46 minuten over twaalf zonder hoofdelijke stemming met de door de minister voorgestelde considerans had verenigd het desbetreffende wetsontwerp, waar in bepaald is, dat een extra bedrijfs winst geheven zal worden van inko mens boven f 8000 in stemming ge bracht zou worden, verklaarde de mi nister, dat wanneer het niet werd aan genomen de regering niet in staat zou zijn de nodige dekkingsmiddelen te vinden. Prof. Lieftinck kreeg zijn zin; de Kamer nam het onderdeel van het- artikel aan met 61 tegen 26 stemmen. Tegen waren AR, CH, WD en SGP. Vervolgens verwierf het gehele arti kel 1, dat bepalingen inhoudt over de extra winstbelasting en de kinderaf trek voor de inkomstenbelasting, met 55 tegen 32 stemmen de goedkeuring van de Kamer. Het artikel over de kinderaftrek voor de loonbelasting accepteerde de Kamer met 47 tegen 39 stemmen. Tegen waren de KVP en de CPN. Het artikel over de kinderaftrek voor de vermogensbe lasting werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Zij het met moeite, worstelde de Ka mer zich Woensdagmiddag door dit wetsontwerp heen. Daarvoor was een groot aantal stemmingen nodig. De Ka mer verwierp met 61 tegen 24 stemmen een amendement van de heer v. d. Heuvel (AR) om de extra winstbelas ting te vervangen door een procentuele verhoging van alle inkomens boven f 8000. Vóór waren AR, CH, WD en SGP. Een nederlaag leed de minister bij de stemming over een amendement van de heer Lucas, om de bestanddelen van de winst, waarvoor reeds een bijzondere belastingtarief bestaat, buiten het ex tra tarief voor de bedrijfswinst te hou den. Het werd namelijk aangenomen met 56 tegen 29 stemmen. Vóór waren: KVP, AR. CH, WD en SGP. Toen het onderdeel van artikel 1 van De Kamer verwierp met 58 tegen 30 stemmen een amendement-Hofstra om grote bevoegdheden aan de minster te geven voor de beperking van de ver vroegde afschrijving. Tenslotte nam de Kamer het gehele artikel over de vervroegde afschrijving aan met 63 tegen 25 stemmen. De voorzitter stelde de eindstemming over het wetsontwerp uit, totdat ook de andere wetsontwerpen volledig behan deld zijn. Onvermoeid zette de Kamer zich aan het wetsontwerp tot wijziging van de omzetbelasting. Zij verenigde zich met de verhoging van het tussentarief voor de weeldebelasting met 76 tegen I stemmen. De heer Burger van de P. v. d. A verzette zich tegen het hoge weeldeta- rief voor pleiziervaartuigen, vooral met het oog op de werven, die nog al wat jachten exporteren. De heren Hoog- carspel en Ritmeester sloten zich hier bij aan. Enkele sprekers hadden bezwa ren tegen de verhoging van de belas ting op andere weelde-artikelen, zoals wasmachines en gas- en electrische for nuizen. De heer Lucas (KVP) kwam tenslot te nog met een volkomen overbodig amendement op de inleiding van het wetsontwerp; hij wilde tot uiting brengen, dat er voorzieningen werden getroffen ter grootte van f 250 millioen ter dekking van bijzondere uitgaven voor de defensie. De heer Hofstra (Arb.) verzette zich er tegen, de mi nister achtte het niet nodig, er iets over te zeggen. Vanmiddag valt de beslis sing, Dan zet de Kamer de behandeling van de belastingvoorstellen voort. Wat nu de begroting van Sociale Za ken aanbelangt: bij de replieken over de eigenlijke begroting zijn nog aller lei wenselijkheden naar voren gebracht. Bij de afdeling Volksgezondheid, in de middag vergadering besproken, werd de betrokken instanties lof toegezwaaid voor de wijze, waarop zij de pokken- epidemies in Tilburg hadden aange pakt .De heer Schipper (AR) wilde weten ,op welke wijze de Marshall- gelden voor de tbc-bestrijding zullen worden besteed. De heer Van Lieshout (KVP) wilde de armlastigen onder brengen in de afdeling verplichte ver zekering van de ziekenfondsen. De mi nister, de heer Joekes, bestreed deze gedachte; uitvoering ervan zou te duur worden. Staatssecretaris Muntendam vertelde, dat de Marshallguldens zul len worden besteed aan verbetering van de apparatuur der consultatiebu- reaux. De begroting werd aanvaard, tezamen met een tweetal wetjes aan gaande het bevolkingsonderzoek op tbc en de genees- en tandheelkundige voorziening der burgerbevolking. De wijziging van de kinderbijslagwet ter compensatie van de prijsstijgingen ontmoette bij de KVP enige critiek. De heer Kuiper rekende de Kamer voor, dat de grote gezinnen veel zwaar der door deze stijgingen worden ge troffen dan de kleine en betreurde in dit verband de verlaging van de be dragen, door de Tweede Kamer inge voerd. De heer Kramer (Arb.) was te gen incidentele wijzigingen van de wet kinderbijslag en drong aan op een prin cipieel debat over deze materie. Minis ter Joekes betreurde de verlaging van de bijslagbedragen evenzeer en smaakte het genoegen, het voorstel aanvaard te zien. De Kamer ging tot Dinsdag uiteen. Kees Groothoff uit Heerlen, Henk Heus uit Ruurlo, Jan Hummel uit Gro ningen, Max Sturhoofd uit Laren en Joost Jan Wentink uit Zeist zijn uit verkoren om, ingevolge de uitnodiging van de Amerikaanse „Civil Air Patrol" een bezoek van drie weken te brengen aan de Verenigde Staten. Zü zullen op Zaterdag 28 Juli a.s. tijdens het Ilsy- viiegfeest per Amerikaanse Ieger-Da- kota van het vliegveld Ypenburg ver trekken. De volgende middag (Zondag 29 Juli) arriveren op Ypenburg vijf Amerikaan se „Civil Air Patrol Cadets", die drie weken de gast zullen zijn van de KNWL, de luchtmacht en andere Ne derlandse luchtvaartinstanties. DE FINSE VERKIEZINGEN De officieel vastgestelde uitslag van de Finse verkiezingen, op 2 en 3 Juni gehouden, is als volgt: soc. democraten 53 zetels (oud pari. 54), boerenpartij 51 (56), volksdemocraten 43 (38), conser vatieven 28 (33). Zweedse volkspartij 15 (14), Finse volkspartij (Liberalen) 10 (5). Totaal 200.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5