Niet onmogelijk als socialisten de schoolstrijd willen voortzetten fPirn, Pam, Pom als fotografen vrouwen naar Lutine-schat JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER FRANS KABINET ZONDER SOCIALISTEN? M R. P. heefi beloofd hei bijzonder onderwijs te zullen susidiëren DE Tour de France en de feesten voor de tweeduizendste verjaardag van Parijs mogen maskeren, dat Frankrijk geen regering heeft en dat er vele moeilijk heden zijn, die opgelost moeten worden voor het kabinet gevormd kan worden, voor ons is het wellicht toch wel goed even te vergeten, dat de koningin der steden twintig eeuwen oud is en dat een dikke honderd mannen bezig zijn zo snel mogelijk door Frankrijk te fietsen. In wezen hebben de verkiezingen in Frankrijk de politieke situatie van het land niet veel gewijzigd. De politieke verhoudingen in de nieuwe Kamer zijn echter wel veranderd. De rechtse par- esren hebben namelijk veel meer zetels gekregen. En aangezien het kabinet op Me meerderheid in de Kamer moet steunen is het dus wel zeker, dat we aan het •inde van de maand een rechtse regering zullen krijgen. Pieidooi voor Pétain Scheepvaartberichten Man dood, vrouw gewond bij aanrijding te Bussum Het Radioprogramma Amerikaanse studenten dachten dat Joegoslavië aan Belgie grensde Delia: „Griekse leiter' De 0 nbekende Voogd (Van onze correspondent in Parijs) QP de eerste bijeenkomst van de nieu we Kamer wordt de voorzittersha mer altijd gehanteerd door de oudste parlementariër. Tot nu toe was dat steeds de communist Marcel Cachin. Maar bij de laatste verkiezingen is er iets heel wonderlijks gebeurd. Om dit te begrijpen is het goed te weten, dat de parlementsleden van vóór de oorlog, die tijdens de bezetting voor Pétain gestemd hebben, na de bevrijding hun recht verloren hebben om verkozen te worden. Eén van die uitgezuiverde par lementsleden, monsieur Pébellier, is daarover bijzonder kwaad. Zo kwaad, dat hij een uiters leep plan bedacht heeft. Hij heeft zijn vader namelijk candidaat laten stellen. Met zijn 85 jaar was die vader er zeker van tenmin ste wanneer hij verkozen zou worden het oudste parlementslid in de nieu we kamer te zijn. En aangezien de oud ste parlementariër de openingsrede uit- HAT de communisten aan deze re gering zullen medewerken, is uit gesloten. Maar het is zelfs de vraag, of de socialisten deel zullen uitmaken van het nieuwe kabinet. Wanneer men de communisten niet meetelt, dan is er namelijk een verpletterende liberale meerderheid in de kamer, die niets voelt voor de, zij het dan ook ietwat verwaterde socialistische ideeën van de S.F.I.O. De socialisten willen de na tionalisaties handhaven, de belastingen evenrediger verdelen, de koopkracht van de lonen vergroten en een geleide economie volgen. Dit zijn punten, waar- o-er de andere partijen nog wel wil len praten. Maar het moeilijkste punt is dat van de scholen. In Frankrijk krijgt alleen het leken-onderwijs (dat wil zeggen het openbare niet-kerkelij- ke onderwijs) subsidie van de staat. Katholieken en andere gevolgen mogen wel eigen scholen hebben, maar de staat geeft geen subsidie. De socialisten zijn op dit gebied zeer fel en wensen, dat deze toestand zo zal blijVen. De MRP, de katholieke volkspartij dus, is het hier helemaal niet mee eens. De Fransen, die MRP hebben gestemd, de den dit in hoofdzaak, omdat deze par tij subsidie aan het bijzondere onder wijs heeft beloofd. Wanneer de socialisten op het gebied van het onderwijs geen water in hun wijn doen, ziet het er naar uit, dat er in het komende kabinet geen so cialistische ministers zullen zitten. Ook is het vrijwel zeker,' dat de Gaullisten niet aan het kabinet zullen medewer ken. Blijven dus over de verschillende soorten liberalen en de M.R.P. Mijnhardt's Zenuwtabletten stemmen niscis en stalen de zenuwen. (Advertentie, Ing. Med.) Alkaid, Port Alegre-R'dam, 10-7 te Vitoria Aagtedijk, 11-7 van Montevideo naar Buenos Aires - Aardijk, R'dam-New Orleans, 10-7 van Galveston naar New Orleans Abbedijk, R'dam-New York, 11-7 van Antwerpen te New York verwacht Albireo, 11-7 van Bremen te Antwerpen - Almdijk, R'dam-Golfhavens, 11-7 te Mobile verwacht Alwaki, Buenos Aires-New York, alwaar 11-7 verwacht - Amedijk, R'dam-Golfhavens, 12-7 te New Or leans verwacht Axeldijk) 10-7 van New York naar R'dam - Armilla (t), 10-7 van Singapore naar Pladjoe - Bandjermasin, 10-7 van Palem- bang naar Singapore Billiton, Djakarta— Semarang, 10-7 te Surabaja Blitar, R'dam— Balik Papan, 1-7 van Singapore naar Priol Baaro, Chili-A'dam, 11-7 van Huacho naar Paintain Peru Bloemfontein, A'dam—Antwer pen, 11-7 van Antwerpen naar Teneriffe Borneo, A'dam-Balik Papan, 11-7 van Suez naar Belawan Cleodora (t), Yokohama-Miri, 8-7 te Miri - Congostroom, A'dam-W.-Afrika, 10-7 van Freetown naar Monrovia Duiven- drecht, Liverpool-Lagos, 11-7 te Lagos ver wacht Dalerdijk, R'dam-Vancouver, 10-7 te Vancouver Duivendijk, 9-7 van Los An gelos Etrema (t), van Stanlow naar Las Palmas Friesland, Dublin—Danzig, 10-7 te Danzig Gro©te Kerk, Beira—A'dam, 11-7 te Walvisbaai verwacht Groote Beer, A'dam— Sjdney, 11-7 te Surabaja verwacht Hector, A'dam—Levant, 10-7 te Iskenderum Helena, A'dam—Chili, 11-7 te Buena Ventura verwacht Hestia, A'dam-Chili, 11-7 te Callao ver wacht Karossa, 11-7 van Kaimana te Me- rauke Karsik, 10-7 van Ternate naar Ma kassar Kota Gede, R'dam-Makassar, 11-7 I© Singapore verwacht Laertes, Balik Papan —A'dam 11-7 te Suez Laurenskerk, West- Afrika—A'dam, 10-7 van Havre naar A'dam Leerdam, New York—R'dam, 10-7 van Ant werpen naar R'dam Loppersum, R'dam— Bagnli, 11-7 te Magnoli verwacht Leopolds- kerk, Calcutta-R'dam, 10-7 van Port Said naar Genua Leerdam, New York—R'dam, 11-7 te R'dam Limburg, Calcutta-Van couver, 11-7 van Seattle naar Vancouver Lindekerk, 11-7 van R'dam naar Hamburg Metula 11-7 van Killingholme te R'dam Maas, A'dam—Maracaibo10-7 van Antwerpen naar A'dam Mentor, A'dam—Levant, 10-7 van Pyli naar Sfax Oranjestad, A'dam— Kingston, 10-7 van Madeira naar Barbados Oranje, A'dam—Djakarta, 11-7 te Singapore verwacht Prins Frederik Willem, Montreal —R'dam, 11-7 te Antwerpen verwacht Park haven, R'dam—Montevideo, 11-7 te St. Vin cent verwacht Repang, New York—Balik Papan, 10-7 van Cheribon naar Semarang Ridderkerk, 10-7 van Melbourne naar Syd ney Stad Dordrecht, 11-7 van Genua naar Casablanca Stad Maassluis, 11-7 van Lulea naar Emden S*ad Schiedam, 11-7 van Nar vik te Vlaardingen. Stad Vlaardingen, R' dam— Narvik, 11-7 te Narvik Salawaki, A' dam—Surabaja, 11-7 te Penang verwacht Saidja (t), 10-7 bij Mulberry Harbour van Pier head naar Muntok Siaoe. 10-7 van Singa pore naar Palembang Sibajak, Sydney—Dja karta, 11-7 te Priok verwacht Soestdijk, Dja karta-New York, 10-7 van Belawan naar Co lombo Stanvac Benakat (t), Djakarta—Sun- geigerung, 1-7 van Tjuban naar Sungeiger Straat Malakka, 10-7 van Singapore te Penang Tankhaven III, 10-7 van Belawan naar Sun- geigerong Talisse, 11-7 van Galveston te Manzanillo verwachf Ternate, 10-7 van Suez te Aden Willem Ruys. Djakarta—R'dam, pass. 10-7 (24 uur) Finisterre, Op weg naar zieke zoon Op de Rijksweg AmsterdamHet Gooi werd gistermorgen de heer B. door een auto gegrepen en gedood, toen hjj bij het oversteken van de weg niet voldoende acht sloeg op het ver keer. Zjjn echtgenote moest zwaar ge wond en in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis te Bussum worden overgebracht. Het echtpaar, dat op weg was naar een in het sanatorium Laren verblij vende zoon was bij de Palmkazerne uit de bus gestapt en wilde voor de stj]staande wagen de weg oversteken. Dë bestuurder van een militaire auto wist met zijn signalen de aandacht van ie twee mensen te trekken; zij wacht ten even en staken toen opnieuw over. zonder te zien, dat er een personen auto naderde. Ondanks krachtig rem men kon de bestuurder de beide men sen niet meer ontwijken. De heer B. werd over de motorkap geslingerd en op de grasberm gewc-pen. Hij was op slag dood. Zijn echtgenote liep ernsti ge verwondingen op. Landbouwer door bliksem getroffen en gedood Gistermorgen is de landbouwer H. J. van de Ven te Casteren (N.B.) door de bliksem getroffen en gedood. Het slachtoffer vervoerde 2 varkens met paard en wagen toen het hemelvuur hem trof. De bliksem doodde ook het oaard en de varkens. Van de Ven was j'O jaar oud, gehuwd en vader van vijf anderen. NIEUW-ZEELANDSE STAKERS GAAN WEER AAN HET WERK De Nieuw-Zeelandse havenarbeiders, die sinds 19 Februari staken overwe gen thans het werk te hervatten. "Ie staking had ten doel aan hun looneisen kracht bij te zetten. Zodra zich de ge legenheid voordoet zal de Nieuw-Zee- landse regering het parlement ontbin den om de bevolking in staat te stellen het beleid inzake de havenstaking goed te keuren. spreekt kon de niet herkiesbare zoon deze openingsrede voor het parlement toch schrijven en hem door zijn vader laten lezen. Dit ietwat vreemde plan is gelukt. De oude heer Pébellier is op de dag van de opening van het parlement uit zijn dorp naar Parijs getrokken en hij heeft met bevende stem de openings rede voor het voltallige parlement ge lezen. Dat hij daarbij fel te keer is ge gaan tegen de zuivering en een plei dooi heeft gehouden voor Pétain, dat spreekt wel vanzelf. Gelukkig was hij zo zenuwachtig en zo van streek, dat men de helft van zijn collaboratie-rede niet heeft kunnen verstaan. (Advertentie, Ing. Med.) Twintigduizend gulden aan juwelen op de bumper Toen een Zuid-Amerikaans echtpaar gisteren één der hotels te Schevenin- gen verliet en men druk bezig was de koffers in een taxi te laden, bemerkte mevrouw plotseling dat een tas, die f 20.000 aan juwelen bevatte, spoor loos was verdwenen. Er ontstond een grote consternatie. Men haalde de taxi en de hotelkamers overhoop, maar er werd niets gevonden. Totdat op eens een Franse wagen kwam aan stuiven, die de kostbare vondst met zich meevoerde. Wat was nu het ge val? De dame had, om haar handen vrij te hebben de tas op de bumper van een achter de taxi geparkeerde auto gezet en vrijwel direct daarop was de wagen, die aan een Franse ho telgast behoorde, weggereden. Aan de rand van de stad bemerkte de bestuur der echter, dat hij geen benzine meer had; hij stapte uit en ontdekte de tas met de kostbare inhoud op de bumper. Dank zij een briefkaart, die ook tot de inventaris behoorde, zag de Frans man, dat de sieraden afkomstig waren uit het hotel dat hij juist had verlaten. Hij reed terstond terug om de versla genheid in vreugde te doen verande ren. VRIJDAG 13 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuw«. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Water standen.) 10.00 „Kinderen en mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Piano recital. 11.15 Radiofeuilleton. 11.35 Tenor en orgel. 12.00 Musette-orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.45 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Medededelingen of gram.muziek. 13.20 Thea ter-orkest. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Kamer orkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Filmprogramma. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.22 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Gram.muzien. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 „Een sterk volk", causerie. 19.45 Berichten en toespraken. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram. muziek. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „De Godsdienstige ontwikkeling in de jeugd jaren", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.45 Buitenlands weekoverzicht. 22.00 Dansmuziek. 22.25 Gesproken Portret. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Voor de zieken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.30 Viool en piano. 12.00 Gram.muziek. 12.15 Marinierskapel. (12.30— 12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal Dubbelkwartet. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Nu komt de tijd om violen te zaaien", couserie. 14.15 Gram. muziek. 15.00 Voordracht. 15.20 Pianokwartet. 15.50 Gram.muziek. 16.00 Angelsaksiche mu ziek. 16.30 Gram.muziek. 16.40 Voordracht. 17.00 Verzoekprogramma voor de jeugd. 17.30 „Als niet-Fries te midden van de Frie zen", causerie. 17.45 Surinaamse volksmuziek. 18.00 Wervingspraatje Koninklijke Marine. 18.10 Bariton en piano. 18.30 „Nijvere han den bezig aan de nieuwe vertaling!", cause rie. 18.45 Kerkkoor. 19.00 Nieuws en weer berichten. 19.15 Regeringsuitzending: „Ver klaring en toelichting". 19.35 Een goed woord voor een goede zaak. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest en solist. 21.00 „Het Evangelie onder het Oude Volk in het Nieuwe Amerika", causerie. 21.20 Klassieke muziek. 22.00 Vocaal Ensemble en solist. 22.30 „Langs wegen van kunst en schoon heid", causerie. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Metropole-orkest en solist. Premiers van Roemenie en Bulgarije uit de gratie Naar verluidt zijn de ministers-pre sidenten van Roemenië en Bulgarije, Petru Groza en Voelko Tsjervenkof, in hun zeggenschap beknot. Het politburo in Roemenië zou een commissie heb ben benoemd, die rechtstreeks op aan wijzingen van de Sowjetrussische am bassade handelt en in Bulgarije zouden de bevoegdheden van de minister-pre sident vrijwel worden uitgeoefend door Georgi Tsjankof vice-premier en mi nister van buitenlandse zaken. 53. De volgende morgen vroeg zit Fim al te wachten op de dingen, die gebeuren gaan. Hij weet, dat hij mis schien elk ogenblik zijn ontslag als burgemeester verwachten kan, maar hij schrikt toch wel een beetje, wan neer hij op weg naar het raadhuis, in gehaald wordt door een boodschapper des konings. „Wat zou dat te bete' e- nen hebben?" Pim kijkt de boodschap per ietwat angstig aan, maar diens la chende gezicht stelt hem toch weer een beetje op zijn gemak. „Ik heb een boodschap voor U," zegt de boodschap per, zodra hij Pim heeft ingehaald Trillend van opgewondenheid en ook een beetje van angst maakt Pim hot officiële document open. Wat zal erin staan? Maar het valt allemaal erg mee, De koning schrijft, dat hij begrijpt, dat Pim's aanstelling te danken is aaa een grap endat zoiets in de rege! streng gestraft wordt. Maar omdat Pim zich die ene dag zo goed van zijn taak gekweten heeft, wil de koning hem zijn straf kwijt schelden. Ja hj| biedt Pim zelfs een ridderorde aan met dank voor de bewezen diensten! Bedroevende aardrijkskunde-les (Van onze correspondent te New York) yAN TIJD tot tijd pleegt Amerika's grootste dagblad, „de New York Times", onder de studenten een test te houden, waarhij hun zeer eenvoudige aard rijkskundige vragen gesteld worden. Het resultaat van de laatste test, schrijft het blad, was meer dan bedroevend en men constateert met grote bezorgdheid, dat in een tijd, waarin de Verenigde Staten onder de vrije naties een leidendi politieke rol te vervullen hebben, de kringen der opgroeiende intellectuelen zelfs de eenvoudigste kennis van de volkeren dezer aarde missen. langs de kortste weg van Minneapolii 3 naar Seattle reist. Zeer moeilijk waren voor de meestenl ook de vragen over dé tijdsverschillen p in verschillendelanden. Sommigen dach ten, dat als het in New York middag I was, het in San Francisco, midder-l nacht en in Londen al de volgende dag was. Geen wonder, dat bijna de helft geen idee had wat lengte- en breedte- jj graden zijn. Op de vraag, wat een delta j is, antwoordden velen slechts: een t Griekse letter. Een ander was van me- ning, dat delta's in Egypte gevond n P werden. Arm Europa 1*reurig was het echter met de kennia over Europa gesteld. Slechts 7 stu denten konden de aan Joegoslavië grenzende landen opnoemen. De meesta lieten de vraag onbeantwoord. Enkelen konden ten minste één aan- grenzend land opgeven. Sommigen noemden hierbij België, Egypte, Portu-1 gal en Mantsjoerije. Zelfs de spelling van de namen van vreemde landen bleek moeilijkheden op te leveren, t vooral Tsjechoslowakije en Joegosla-1 vië. De Philippijnen konden maar en kelen goed schrijven en zelfs Engeland werd verbasterd tot Inglind. VAN de 4.750 studenten, die de vragen beantwoordden, kon minder dan de helft ook maar ongeveer het aantal in woners van de Verenigde Staten opge ven. De antwoorden varieerden van 1 millioen tot 20 milliard, waarbij enige honderden het op 5 a 10 millioen en 300 studenten het op meer dan een half millard schatten. De antwoorden op de vraag over de gehele bevolking der aarde waren bijna te fantastisch om te geloven. Hier bewogen de cijfers zich tussen 100 millioen en 200 millard. Zelfs van het naburige land Canada kon 98 pet niet bij benadering het aan tal inwoners opgeven. Van de bijna 5000 studenten wisten er maar 17 de vijf grootste steden der Verenigde Sta ten. Slechts 17 pet kon de staten opnoe men, waar men doorheen komt, als men 94. Op de ochtend van de zevende dag kwam de de Amerikaanse kust in zicht. Jimmy had die nacht niet zo rustig ge slapen omdat een paar bruinvissen nieuwsgierig naar wat daar nu wel in zee lag te slapen, telkens aan zijn gro te tenen waren komen snuffelen. Bo vendien waren er geen bananen meer, zodat hij in een tamelijk kwaad hu meur aan de laatste loodjes was be gonnen. Stuurman Willem Wieltjes had reeds enige uren lang radio-contact met de vaste wal en hij had geseind dat hij vermoedde dat de zwemmer de kust zou bereiken ongeveer 30 Mijl ten zuiden van New York. Toen dat bekend werd en de radio liet er werkelijk geen gras over groeien om het nieuws in drie extra-bulletins de wereld in te zendën Verzamelde zich daar een mensen menigte, die naar geroutineer de politiedeskundigen beweerden meer dan 700.000 koppen groot was. De mas sa stond schouder aan schouder langs het strand en wie helemaal vooraan stond moest het goed vinden dat het water, opgezweept door de branding hem soms tot het middel kwam. DOOR MARY BURCHELL 48) „Maar dat zijn spitsvondigheden!" riep Norma op dezelfde manier pit als ze tegen Paul had gedaan. Haar voogd haalde onverstoorbaar zijn schouders op. ,Dan moet ik je zeggen dat ik ten volle bereid ben spitsvondigheden te bedenken, wanneer dat de goede ver standhouding tussen mij en mijn soms lastige pupil kan bevorderen". Norma wierp hem een verschrikte blik toe van onder haar dikke wim pers. „U bedoelt....?" „Lieve kind, wat denk je dat er ge beurd zou zijn, wanneer ik je een woordelijk verslag had gegeven van het gesprek tussen mij en die jonge Cantlin?" „Ik-ik zou woedend zijn geweest, ge loof ik en getracht hebben u van ge dachten te doen veranderen", gaf Nor- ma slechts node toe. „Precies. Ik zie niet in waarom ik mezelf daaraan zou blootstellen. Ik vond het beter op mijn eigen wijze voor jou welzijn te zorgen en je zo de kleine teleurstelling over Cantlin te vergoe den. En ik kan niet zeggen, Norma, dat ik je de laatste maanden heb zien kwijnen." „Goed loon, goede condities, maar geen vragen stellen", haalde Norma zachtjes aan. Haar voogd keek haar scherp aan. „Is dat een verwijt?" „Neen". „Kunnen we dus verder het onder werp Paul Cantlin als afgedaan be schouwen?" Norma sloeg haar blik neer en te kende vrij zenuwachtig een patroon op de armleuning van haar stoel. „U heeft slechts één ding over het hoofd gezien. Ik ben erg dol op Paul", sprak ze met zachte stem. „En ik weet dat hij dol is op mij". Ze hoorde haar voogd geërgerd en diep ademhalen. „We komen weer bedenkelijk dicht bij het beginpunt van de discussie, Norma!" sprak hij. „En ik denk er niet over in vicieuze cirkels rond te tollen. In ieder geval is de kwestie of je al dan niet dol bent zoals je dat noemt op een jonge man die je heel weinig kent, van geen enkel direct belang. Als je je gevoelens onder de loupe wilt ne men, dan raad ik je aan je gevoelens voor Richard Inworth, die je zojuist ten huwelijk heeft gevraagd, eens te bestuderen". „Hij heeft m ij niet gevraagd, hij heeft u gevraagd", merkte Norma in een niet te onderdrukken opwelling op. En tot haar opluchting lachte haar voogd en woelde toegeeflijk door haar haar. „Goed dan, hij heeft mij gevraagd of hij jou mocht vragen. Een zeer gebrui kelijke gang van zaken, je leeftijd in aanmerking genomen. En nu naar bed. Ik vind dat er in mijn eigen huis op één avond lang genoeg tegen me is ge preekt!" Dus ging Norma met het vage gevoel dat ze misschien onredelijk hard tegen haar voogd was geweest in haar ze nuwachtige opwinding, langzaam de trap weer op naar haar eigen kamer. Ditmaal ging ze naar bed. Maar niet om te slapen. Er was te veel om over na te denken. In de eerste plaats was daar de situatie tussen haar voogd en Paul, die haar oorspronkelijk naar be neden had doen gaan in het geloof dat niets ter wereld zo belangrijk was als het rechtzetten van deze zaak. Vervol gens het volkomen onverwachte aan zoek van Richard. En ten slotte het af schuwelijke vermoeden, dat haar voogd haar opzettelijk had gebruikt met het uitsluitende doel Munley Towers weer in zijn bezit te krijgen. Natuurlijk stonden de problemen niet lo£ van elkaar. Tenminste niet wan neer haar laatste vermoedens juist ble ken. Alles was op een angstwekkende en afschuwelijke wijze met elkaar ver bonden. „Zo koud en berekenend kan hij niet zijn," dacht Norma. „Daarvoor houdt lïij te veel van me." En toen herinnerde ze zich de scep tisch medelijdende manier waarop Paul haar altijd aankeek wanneer ze de genegenheid van haar voogd naar voren bracht. Niet dat Paul daar iets van wist, natuurlijk. Hoe kon hij of iemand anders weten welk een mooie, hartelijke verhouding er bestond tussen haar voogd en haarzelf? Of werd ze ook daarin misleid? Had zijn werke lijke schranderheid niet in zijn plannen gelegen want die bleken tenslotte merkwaardig simpel te zijn maar in zijn vat op haar gevoelens en haar liefde? Norma kreunde ongelukkig en tracht te aan iets anders te denken. Wat haar deed beseffen dat ze nog slechts bitter weinig aandacht aan Richards aanzoek had geschonken. Er waren dan ook al zoveel andere dingen geweest om aan te denken. Maar toch: die goeie, gemakkelijke, vriendelijke Richard wilde zijn leven met haar delen! Gedurende enkele ogenblikken deed de gedachte, hoe ge makkelijk hij was en hoe heerlijk on gecompliceerd het leven naast hem zou zijn, haar bijna voor de verleiding be zwijken.. Het werkte kalmerend te be denken hoe Richard het leven tot een voudige aangename proporties wist te herleiden en gevoelscrises instinctmatig vermeed. (Wordt vervolgd.) De beroemde Lutine goud- en zilver- schat komt opnieuw in de belangstel ling! Er zullen misschien weer pogingen worden gedaan, deze legendarische schat te bergen en er gaan zelfs ge ruchten, dat enige vrouwe lij ke schatgravers moeite willen doen om iets van het Lutine-goud aan de zee te ontrukken. Dit is niet zo verwonderlijk, want een vrouw houdt nu eenmaal van mooie dingen! Neem bijv. eens het prachtige „Sa- fira" tafelbestek, wat geheel gratis verkrijgbaar is op de waardepun- ten van de pakjes Niemeijer's Koffie en Thee! Dit kostbare tafelgerei (vlekvrij door en door) is een blijvend bezit waar iedere huisvrouw verrukt over is, ter wijl zij bovendien nog dagelijks geniet van, de uitmuntende kwaliteit van Niemeijer's Paarsmerk-Koffie en Princess- of Gala-Thee. Wanneer U nog geen geïllus treerde geschenkenlijst mocht heb ben, vraag dan even een exemplaar aan bij Niemeijer - Groningen (dat adres is voldoende). U krijgt het dan gratis toegezonden. (Advertentie, Tng. Med.) Glimlachje De Janssens zeiden dat ze de kinderen zouden meebrengen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6