LAATSTE NIEUWS De (gede weer als Stad en Omgeving Ondernemende Alkmaarder bouwde in zijn eentje een complete woning AGENDA Jongensstad begint te groeien Anderhalf jaar van noeste arbeid Een jaar geëist tegen helers van textiel gekozen Int. kaasconferentie te Scheveningen E. S. Hamburger overleden De VGLO-school komt geweldig in trek Dr J. G. Kamerbeek op voordracht hoogleraar Gaat conrector Murmellius Gymnasium verlaten? Peters staakt de strijd in Tour de France Nieuwe aanwinsten openbare leeszaal Bergen Noodlanding van Engels) amphibie-vliegtuig Egmond aan Zee Broek op Langedijk Onibijt in A de Rijn, Ook.... houten Berucht Amsterd aangehoude r WOENSDAG 18 JULI 1951 Leerling van de practijk Bouwstenen van bunkers en schuilkelders AN de Marktstraat op de hoek van de Achterstraat is een dezer dagen een merkwaardig bouwwerk gereed gekomen. Het is daarom zo uitermate merk waardig, omdat het door de eigenaar-bewoner, de heer J. K. Crum, geheel alleen is gebouwd. Het pand bestaat uit een ruime winkel, waarachter een zeer ruime woonkamer en keuken zqn gelegen. De eerste etage bevat een drietal ruime slaapkamers. Naast dit winkelpand bouwde de heer Crum nog een pakhuis met bovenwoning bestaande uit twee woon- en drie slaapvertrekken. gaan. Er is een uitzondering daarge laten practisch geen boterham meer te verdienen. Daarom bouwde ik uit liefhebberij dit complex met een in houd van 900 kubieke meter. Wie de overigens uit aesthetisch oog punt niet bijzonder geslaagde Markt straat passeert, doet er goed aan even een moment voor dit één-mans bouw werk stil te staan en te bedenken, dat de oudere vakmensen recht hebben op onze waardering voor de kunde en de gelijkheid, waarmede zij met beperk te hulpmiddelen prima werkstukken wisten tot stand te brengen. Het win kel- en woonhuis van de heer Crum is er een sprekend voorbeeld van. PET geheel vorderde ruim anderhalf jaar van noeste arbeid. Geheel al leen verzorgde de heer Crum het tim mer-, metsel-, schilder-, grond- en stu- cadoorwerk, monteerde de centrale verwarming alsmede de gas- en electri- sche ltsldingen. Het complex heeft een frontbreedte van 18 en een diepte van 5'/- meter. Het geheel rust op een fundering, die op twintig betonnen palen van 2% m is uitgevoerd. Talrijk waren de hindernissen, die de heer Crum moest overwinnen. Toen hij met zijn werkzaamheden begon wa ren sommige bouwmaterialen nog slechts op toewijzing verkrijgbaar. De heer Crum was daarom genoodzaakt het bouwwerk in drie etappes op te treken. Eerst het gelijkvloers gelegen gedeelte, vervlogens de verdieping en ten slotte de kap. Geen ambachtsschool JJE schuilkelder, die in de oorlogsja ren nabij „de Kleine Waag" was gebouwd leverde evenals enkele bun kers van wijlen Hitler's Atlantik-Wall een deel der benodigde metselstenen. Ook de kozijnen en deuren werden door de heer Crum met de hand ver vaardigd. „Een ambachtsschool", zo vertelde deze allround vakman ons. „heb ik nim mer bezocht. Ik begon bij een baas als krullenjongen in de gemeente Anna Paulowna. Toen deze polder in 1916 door de watersnood werd geteisterd, vestigde ik mij in Alkmaar. Als jon gen van zestien jaar kwam ik toen op een timmerfabriek. Niet de machine, doch het timmervak zelf trok mij. Door ijver en liefde voor het vak kreeg ik dit zonder schoolopleiding onder de knie. Het resultaat ziet u", zei de heer Crum met trots. Liefhebberij UET aannemersvak is door de tijds omstandigheden zeer achteruit ge- In hoger beroep Dinsdag hoorden twee Amsterdamse marktkooplieden, de 27-jarige W. M. en de 46-jarige C. H. R. voor het Amster damse Gerechtshof een jaar gevange nisstraf tegen zich eisen, waarvan vier maanden voorwaardelijk en af'rek van voorarrest, wegens heling van een grote partij textielgoederen, die te Alkmaar uit goederenwagons was ge stolen. Verdachten waren in hoger be roep gekomen van een vonnis van de Alkmaarse rechtbank, waarbij zij tot een jaar onvoorwaardelijk waren ver- oodeeld. Zij gaven toe, dat zij van diefstal afkomstige goederen, als wol. tafellakens, zakdoeken, luiers, bad handdoeken en dekens hadden gekocht van de Alkmaarders D. en B. Uitspraak over veertien dagen. De eerste kampioen in de bedrijfs-voetbalcompetitie Door een gelijk spel te behalen tegen Hulskampboys is in de afdeling B. van de bedrijfs voetbalcompetitie het elftal van Biackboys kampioen geworden Deze eerste beslissing in de massale competitiestrijd is tamelijk vroeg ge vallen, wat te danken is aan de vele wedstrijden, die tengevolge van het goede weer konden worden gespeeld: De beide ploegen van afdeling B. eindigden verleden week met 1 pun1 verschil en er was dus voor de wed strijd om het kampioenschap grote be langstelling. Hoewel Biackboys voor de rust de mindere was, slaagde de tegenpartij er toch niet in het net te vinden. De beslissing viel in de laa'stc tien minuten, toen Biackboys uit een penalty doelpuntte en Hulskampboys direct daarop het tegenpunt scoorde. Dit gelijke spel was voor de eersten ech'er al voldoende om zich kampioen van de afdeling te kunnen noemen Met hartelijke woorden en een bouquet bloemen werden de overwinnaars ge huldigd. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 18 Juli. - 75.000 kg Aardappelen: Eerstelingen 11,60—16.30, grove 9,70—11,90 drielingen 12,10—13, kleine 5-6,50, rode Eerstelingen 13,80-14,70, Eigen heimers 16,90 en Doré 14.60; 24 slof aard beien 1,51—1,64. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Juli. - 50.000 kg aardappelen: Eerstelin gen 13,50-16.50, rode Schotten 15,40-16,10, Doré 14-16,30, blauwe Eigenheimers 15,80- 16,70, grove 10,90-12,80, drielingen 12-13,70. en kleine 9-10,20; 16.000 kg rode kool 4- 5,20; 2500kg gele kool 6 90-9,50, 125 kg tomaten: A 39 en B 34; 15 kg slabonen 0.82 per kg; 2000 stuks bloemkool A 36—37; 200 kg sla 6,40. UARMENHUIZEN, 18 Juli. - Aangevoerd werd 13.400 kg aardappelen: Sc-ho'se muizen 13,70—15.70, grove 10,60-11,40, drielingen 11,10—13,40, kleine 6,70—7,20 en drielingen tot 7,70. Alkmaarse veteranen verloren in Schagen De veteranen van Schagen en Alc- maria hebben elkaar gisteravo.nd te Schagen ontmoet in een „genoeglijk partijtje zomeravondvoetbal". De Alk maarders verschenen niet volledig, maar met behulp van de Schagen-re- serves werd het negental toch een elf tal, dat evenwel met een 41 neder laag zijn meerdere in de gastheren moest erkennen. (Ontleend aan onze adverentierubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: On verbreekbare banden (tot 14 jaar o.g.) Rex Theater, 2.30 en 8 uur. Kampioen melkboer (alle leeft.); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Misdaad achter het voet' licht (18 jaar); Cinema Americain, 2.30 uur jeugdmatinee „Van alles wat"; uur: De zwarte roos (18 jaar). DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onver verbreekbare banden (tot 14 jaar o.g.) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Kampioen melkboer (alle leeft.); Victoria Theater 3 uur: Misdaad achter het voetlicht (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De zwarte roos (18 jaar). Noordhollandse Brand waarborg Maatschappij Uit het jaarverslag over 1950 van de Noordhollandsche Brandwaarborg Mij van 1816, te Oudkarspel, blijkt, dat het totale premie-inkomen f 1.818.554 (f 1.740.590) bedraagt, waarvan f 1.081.154 f 1.247.098) voor eigen re kening. De netto winst beliep f 96.817 (f 86.083); dit bedrag werd geheel aan de extra reserve gedoteerd, zodat deze thans f 315.337 (f 239.832) bedraagt. De totale reserve is daarmede tot f 1.465.787 (f 1.257.112) gestegen. GESLAAGD VOOR DIPLOMA HANDELS VERTEGENWOORDIGER Door de „Nederlandse Handelsreizigers Vereniging" is in het seizoen 19501951 voor het eerst een cursus „Verkoopkunde' voorh anlelsvertegenwoordigers gegeven. Voor het desbetreffende diploma zijn ge slaagd: L. Engel. Alkmaar; C. Jonge- waard, Alkmaar; P. Kolles, Alkmaar; N. Nibbering. Heiloo; J. B. N. Nierop, Alk maar en R. Kooy, Alkmaar. Twinlig „stedebouwkundiqen" Raadhuis, winkels en kippenhok staan er al De burgemeester wordt De Alkmaarse jongensstad, op het terrein van het vroegere troephuis van de Katholieke verkenners nabij de Nieuwpoortsiaan, begint te groeien. Vanmorgen in alle vroegt-e waren reeds verschillende „stedebouwkundigen" be zig aan het optrekken van het „Raad huis". Om ongeveer tien uur verrezen tegen de omheiningen van het terrein nog verscheidene andere gebouwen. Zo was een dri-etal jongens bezig met het optrekken van een snoepwinkel. Twee anderen bouwden ijverig aan een ijsco tentje en in een heel verre hoek klon ken hevige hamerslagen, want daar zoa een kippenhok verrijzen. Bij elkaar zijn het ongeveer twintig jongens: vermoe delijk de ganse burgerij van jongens stad, inclusi-ef het college van I. en w. Vanmiddag zou een aanvang worden gemaakt met de verkiezing van een burgemeester. Deze hoge persoonlijk heid zal mogen zetelen in het raadhuis. Dit bouwwerk doet nog niet al te zeer denken aan een plaats waar de eerste burger van de stad zal moeten plaats nemen. Het is tot nu toe een bouwsel van stutten, balken en latten, ongeveer twee meter hoog. Het kippenhok staat er vrij dicht bij. Candidaten voor de burgemeestersketting zijn er natuurlijk meer dan genoeg. Omhuld door anony- miteit werkt de hoogwaardigheids bekleder momenteel nog mede aan de bouw van de stad, die over een week gereed zal moeten zijn. Ook een circus Systeem bij het bouwen kent men hier niet. De jongens gebruiken de schuttingen als achterwanden voor de bouwwerken. Werktekeningen zijn er niet. Ze kunnen naar hartelust timr—"- ren, zoals hun hart het ingeeft. ïn het midden van het terrein ligt eei. schamel stapeltje planken: de ge- Gisteren is in het Palacehotel te Scheveningen de internationale kaas conferentie geopend. Deze (diplomatie ke) conferentie is een vervolg op de in Mei gehouden internationale kaascon ferentie in Stresa (Italië). Het doel van de huidige conferentie is de deel nemende landen te bewegen tot para fering van de kaasconventie, waarin de kaasmerken tegenover het buitenland beschermd worden naar kwaliteit, vorm, vetgehalte, kleur e.d. In Stresa werd deze conventie door een aantal landen reeds geparafeerd; andere deden dit echter onder voorbehoud of ont hielden zich, omdat nog ruggespraak met de desbetreffende regeringen moest worden gehouden. Een tiental landen neemt aan de conferentie in Scheveningen deel, ter wijl er ook vertegenwoordigers van de F.A.O. (Food and Agricultural Organi sation). de E.C.A. en de internationale zuivelbond aanwezig zijn. Dr. Boekei is voorzitter van de Nederlandse dele gatie Ons land heeft thans een delegatie met volmacht. Met een der belangrijke agendapun ten is de conferentie heden accoord gegaan, namelijk het verlengen van de termijn voor ondertekening (dus niet c'e parafering) met vier maanden Men verwacht de conferentie reeds morgen te kunnen beëindigen. meentelijke bijdrage aan Jongensstad. Men is nog niet door de voorraad heen, maar het enthousiasme en de vaart waarmee gebouwd wordt, doen het erg ste vrezen. Van de Lichtbedrijven kre gen de jongens een partijtje ijzeren pijpen in allerlei afmetingen. Deze zul len straks de palen vormen voor een circus, dat natuurlijk uitvoeringen gaat geven in deze miniatuurstad. Van de firma Eecen uit Oudkarspel verwacht men een flinke partij bouwmateriaal, terwijl ook tal van belangstellenden materiaal voor de stad beschikbaar stelden. Grote betekenis De betekenis van de Jongensstad kan bijna niet genoeg onderstreept worden. In de eerste plaats is er de gezonde mogelijkheid voor de jeugd om het te veel aan spanning in de vacantiedagen, die wellicht op plantsoenen e.d. zou worden afgereageerd, nu te gebruiken voor het naar hartelust timmeren en zagen. In Rotterdam, waar men elk jaar een Jongensstad door de jeugd laat bouwen, liepen de cijfers van de on kosten door jeugd-baldadigheid op te kenende manier terug. Het is te hopen, dat men ook in Alkmaar, waar elk jaar een flink bedrag wordt besteed aan het herstellen van hetgeen de jeugd in va canties en op vrije avonden vernielt, het belang van dit initiatief zal inzien. In de afgelopen nacht is in de ouder dom van 64 jaar in het Centraal Zie kenhuis overleden de heer E. S. Ham burger. Met het verscheiden van de heer Hamburger is de oudste antiquair hier ter stede heengegaan, wiens karak teristieke zaak aan het Verdronkenoord niet alleen in Alkmaar, doch ook ver buiten dc landsgrenzen bekendheid ge noot. In het openbare leven was de heer Hamburger een zeer geziene en beken de persoonlijkheid. Sinds vele jaren was hij bestuurslid van de Burger IJsclub en ook in de kringen van de Alkmaarse kegelaars stond hij in hoog aanzien. De heer Hamburger is lange tijd voorzitter geweest van de later opgeheven kegelclub „De twee duif jes". Van 1921 tot 1932 was hij secre taris van de Alkmaarse Kegelbond, van welke vereniging hem het ere- lidmaa''schap werd aangeboden. Meer dan veertig jaar was de thans over ledene een zeer actief lid van de feestcommissie der 8 Octobervareniging. Reeds voor de oorlog maakte de hr. Hamburger deel uit van het Kerkbe stuur der Ned. Israëlitische Gemeente. Na in 1943 voor de Duitse terreur te zijn ondergedoken, bleek hij na de bevrijding het enige lid van het Kerk bestuur te zijn dat de vervolging had overleefd. Sedertdien fungeerde de ans overledene als voorzitter van het Kerkbestuur der gedecimeerde Ned. Israëlitische Gemeente. Door zijn opgeruimde levensaard en zijn sympathiek optreden maakte de r Hamburger zeer vele goede vrien dje hem node zullen missen. GESLAAGD VOOR ULO-DIPLOMA A Voor het ULO-diploma A slaagden gis teren de volgende stad- en streekgenoten* B. W.d e Groot, G. Humer, F. C. Kok, allen uit Alkmaar: G. Kruize en M. E. van Lienen uit Oudorp; W. Faust en G. Leijen uit Andijk: P, J. Boerma. P. C. de Klerk, A Oudes en J. Th. Raat uit Schoorl; Chr. Dinkla uit Beemster: N. Prins uit Bergen en D Burger uit Nieuwe Niedorp. Van de acht en twintig candida ten werden er dre afgewezen. Dr J. Hemelrijk 25 jaar rector Gymnasium HEMELRIJK EN KLEINZOON Op 1 Augustus zal de rector van het Murmellius-Gymnasium dr. J. Hemel rijk vijf en twintig jaar aan deze on derwijsinstelling verbonden zijn. Aan gezien deze dag juist in de vacanties valt, zal de officiële huldiging pas in November plaats hebben. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de schoolvereniging „Autoi Esmen" aan de huldiging een grootse feest avond te verbinden, waar de oud-leer lingen de jubilaris met dit heuglijke feit zullen complimenteren. Extra klas gevormd Het aantal aanmeldingen voor de V.G.L.O.-scliool van de heer Bos is dit jaar zo groot, dat er een klasse extra moeten worden gevormd, waardoor ook het aantal onderwijzers met 1 zal moeten worden uitgebreid. Het aantal leerlingen zal in het komende jaar meer dan 160 bedragen. Blijkbaar be ginnen tseeds meer ouders het nut in te zien van dit zevende leerjaar, dat niet alleen opleidt voor welhaast iede re verdere tsudierichting, maar dat tevens aan de kinderen de rijpheid geeft, die nodig is om het voortgezette onderwijs ook met vrucht te kunnen volgen. Juist aan dit laatste heeft soms nog wel een siets ontbroken. Het spreekt vanzelf, dat deze gang van zaken zich openbaaTt in anders opzichten. Om te beginnen moet het resultaat zijn, dat dit jaar aan andere scholen liet aantal aanmeldingen geringer is. In het bijzonder uit zich dit aan de U.L.O.-school, waar het er voorlopig naar uitziet, dat gedurende het ko mende schooljaar de eerste klasse lechts twee paralleiklassen zal be vatten. Opvallend is het verder, dat het aan tal aanmeldingen voor de opleidings school geringer is dan voorheen, zo danig, dat het eerste leerjaar geen dubbele klasse zal zijn. Men zou zich mogen afvragen, of ook hieruit niet blijkt, dat steeds meer ouders de voorkeur beginnen te geven aan de gewone opleidingsschool van zes jaren met daaraan aansluitend een jaar V.G.L.O.-school. Wanneer dit juist is, dan betekent dit, dat een eind be gint te komen aan het streven om de kinderen, van wie nog niemand weet welke aanleg ze bezitten, onder alle omstandigheden klaar te stomen voor de middelbare school. Met het gevolg, dat het aantal zittenblijvers aan het eind van het eerste leerjaar van de middelbare scholen in de regel ont stellend groot is. Tot hoeveel gekrenkte oudertrots en tot hoeveel kinderleed dit klaarstomen aanleiding is geweest, vermag nie mand te zeggen. Wanneer de tendens, dit zich dit jaar aftekent, zich ook in de toekomst handhaaft, dan geloven we ons daarover te mogen verheugen. Kon reeds enige dagen geleden de benoeming van onze plaatsgenoot dr. L. Kukenheim vermeld worden tot ge woon hoogleraar in de Romaanse taal en letteren, thans wordt de volle aan dacht wederom op het Alkmaarse Mur mellius-Gymnasium gevestigd. Naar wij vernemen hebben burgemeester en wethouders van Amsterdam de con rector van het Gymnasium, dr. J. G. Kamerbeek, als eerste op de voordracht geplaatst voor de benoeming tot gewoon hoogleraar in de Griekse taal en let terkunde aan de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. Als nummer twee staat vermeld de conrector aan de afdeling Gymnasium van het ste delijk Lyceum te Emmen. Dr. J. G. Kamerbeek werd op 4 Octo ber 1907 te Rotterdam geboren. Hij stu deerde op 5 December 1930 af als doc torandus in de klassieke talen en deed per 1 Januari 1931 zijn intrede bij het Alkmaarse Gymnasium. Op 21 Decem ber promoveerde dr. Kamerbeek tot doctor in de klassieke talen. Van 1 April 1940 af was hij tevens conrector. Reeds meerdere keren werd dr. Ka- merbeek's benoeming tot hoogleraar verwacht. Thans echter vermeldt de voordracht voor de gemeenteraad van Amsterdam de conrector ais nummer een. Hoewel dr. Kamerbeeks benoeming een grote promotie zou betekenen en als een eer voor het Alkmaarse Gym nasiaal valt te beschouwen zal zijn ver trek een gevoelig verlies voor ons Voorbereidend Hoger Onderwijs bete kenen. van J. p. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth A., d. Kemp en A. Blokker. Overleden: Rijnier J. E. Bot, 67 jaar. gehuwd met A. Weijmer. Pieternella Buijs, 96 jaar, wed. van P. Bemaards. Toen de renners in de Tour d, France zich vanmorgen aan de start I, Tarbes meldden voor de 14e etapp, naar Luchon over een afstand van 14] km, ontbrak onze landgenoot Peters op y het appèl. Hij heeft besloten niet ver. der mee te rijden, waardoor de Ne.l derlandse ploeg thans geslonken is tot drie man. 506 en 514 Nieuwe koffiebonnen Bon 506 Algemeen (voorkomende o| de A- en B-kaarten) en bon 514 Alge. meen (voorkomende op de D-kaart) zijn aangewezen voor het kopen van 125 gt.i koffie. Deze bonnen kunnen met ingani van Vrijdag worden gebruikt en blijven i geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 4 Augustus. Het rantsoen moet dienen voor zes we-1 ken. Dc eerstvolgende bonaanwijzing zal op 30 Augustus plaats hebben. NATUURWETENSCHAPPEN 510 B91 Bruins: Numerieke wiskunde. 1951. 510 C33v Colerus: Van punt naar vierde dimensie. 1944. 530 C27.5a Clay: Atmos ferische electriciteit. 1951. 530 K87.5 Krbek, von: De ontwikkeling der natuurwetenschap. 1949. (J). 530 L37e Legger: Elasticiteit. 1950. 540 K36 Ketelaar: Psysische schei kunde. 1950. 540 Z44 Zweig—Wintemitz: Louis Pasteur. 1948. 550 S63 Sitter, de: De geologie van aardolie en gassen. 1950. 551 B80 Braak: Het klimaat van Nederland. 1950. 570 K94 Krijgsman: Bouw en functie van zenuwstelsel en spieren. 1951. 570.1 N23 Nes, van: Het Nederlands zoetwateraquarium. 570.2 G19s Gazenbeek en Versteeg: Snelle wieken boven wijde verten. 1946. 572 F29 Fischer: Kinderaantal en kinderleven in Indo nesië. 1950. 575 F47 Frets: De erfelijk heid van normale lichamelijke eigenschappen bij de mens. 1950. 590 B43b Benno: Bijen en hommels. 1951. 590 B84 Brehm: Het leven der dieren. 3 dln. - 590 B97 Burton: De wonderen van het dierenrijk. 2 dln. 590 C24 Chrysanthus: Spinachtigen en duizend poten. 590 F29 Fischel: Psyche und Leistung der Tiere. 1938. - 590 H22w Hana: Week dieren, dl 1. 590 S69 Smit: Vlooien en luizen. 1950. JUBILEUM Morgen zal mej. J. Groot de dag her denken, waarop zij 25 jaar geleden bij Vroom en Dreesmann in dienst trad. Te harer intentie zal morgenochtend de H. Dominicuskerk een H. M^s worden opgedragen. Wij komen nog na der op dit jubileum terug. Blinden brachten bezoek aan aardewerkfabriek De aardewerkfabriek J. Ruyter kreeg Dins dag bezoek van een dertigtal jonge mensen van het Blinden-Instituut te Bussum. Zelden zal een gezelschap met zoveel be langstelling het hele bedrijf hebben opgenomen ais deze jongelui. Het was bewonderenswaar dig met hoeveel interesse zij de uiteenzettingen van de gidsen volg'den en hoe zij met hun „vingers" alles nauwkeurig „bekeken". Eén van de meisjes wist ons later het ganse proces in de fabriek te beschrijven van af het vullen der vormen tot het schilderen van hef product. Als herinnering bood de eigenaar alle be zoekers in het bedrijf vervaardigde vaasje of kopje aan. Brand in kapperszaak Tegen zes uur werd Bergen opge schrikt door sirenegeloei: Brand in de dames- en heren kapsalon van A. Ur- sem, op de hoek BreelaanJan Olden- burglaan. De brandweer was onmiddel lijk ter plaatse en bestreed het vuur krachtig. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat een handdoek, die bij een gastoestel hing, vlam vatte. Ook de gordijnen van de kapcabines wer den door het vuur aangetast. Door de hitte explodeerde een bus met was, ten gevolge waarvan aanzienlijke glas schade ontstond. De heer Ursem was tegèn brand verzekerd. Gevonden en verloren voorwerpen Verloren: bruine portemonnaie inh. 47 cent; bruin wollen heren colbert inh. paspoort en portefeuille met f 70; don kerblauwe alpinopet; zilveren schakel armband; bruin lederen portemonnaie inh. plm. f 8.en sleuteltjes; bloed koralen halsketting; zwart lederen da mestas, inh. een brillekoker; rood riempje van een kinderleidsel; kilome terteller; zwart konijn; zwart kinder schoentje; donkerbruine lederen heren handschoen (linker)kinderschepje; groene plastic ceintuur; portemonnaie inh. plm. f 20; Zwitserse shawl; hondje (chow-chow:; damesportefeuilel, inh f 25; foto's en persoonsbewijs; blauwe zwembroek en rode badhanddoek; 1 p. schoudervullingen; bruine Franse poe del; blauwe autoped op luchtbanden; paarlen halsketting met zilveren slot; rubber zadeldek; poederdoos; bril met bruin hoornen montuur; zwart lederen portemonnaie, inh. Lipssleutel, f 0.17, muntbiljet van f 1.— en zilveren halve gulden; bruine heren portefeuille; auto ped (rood gevlamd, aluminium spat borden) gebreid vestje, kleur grijs blauw; gouden armbad, bestaande uit plaatjes met scharnieren en knipslui ting; grijze geblokte shawl; bril met licht hoornen montuur; zegelring met de initialen C.S. en datum 12 Juli 1931; tabakspijp, merk Lindberg; rood kin derjasje. Gevonden: bruin lederen portemon naie; lederen riem (schakels); bruin lederen etui, met slot afgesloten en vermoedelijk inh. een kijker; beige ceintuur met gesp: wollen badpak; muntbiljet; grijze herenhoed; ver chroomde sleutel; filmrol; zonnebril; witte sok; wit zijden shawl; donker bruine portemonnaie, inh. f 1.08 en enkele nota's; kindermanteltje, kleur blauw-grijs; autoped; wit gym.schoen tje; bruine portemonnaie zonder inh.; Lipssleutel; zwarte vulpen; bruin kin derjasje; wandelwagentje; gele strand ring en bal; rode alpinemuts; wollen kinderbroekje. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het mreau van de Rijkspolitie. Karei de Grotelaan (tel. K 2208—2444), elke werkdag van 10—11 uur. Gedaald op Krabbersgai Vanmorgen omstreeks half tien moeit een particulier tweemotorig Engeli amphibie-vliegtuig „Saehland" ge naamd wegens benzine-gebrek een noodlanding maken op het Krabbers gat onder Enkbuizen. Het vliegtuigje liep geen schade op. Aan boord bevonden zich twee Engelse heren die een vacantiereis door Europa maken. Men heeft zich onmiddellijk met Schiphol in verbinding gesteld vooi het bekomen van benzine. Koning Boudewijn verzoekt regering aan te blijven Koning Boudewijn heeft het ontslag van de regering niet aanvaard en premier Pholien verzocht aan te blij ven. IN KOREA GESNEUVELD De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea is gesneuveld de, oorspronkelijk als vermist opge geven, soldaat B. van der Wal. De soldaat Van der Wal werd 3 Mei 1928 geboren. Hij was gehuwd en af komstig uit Rotterdam. jagers schoten op kleiduiven De afdeling Alkmaar van de Kon. Nederlandse Jagersvereniging hield dezer dagen haar jaarlijkse schietwed strijd op kleiduiven op een daartoe door een der leden beschikbaar gesteld terrein te Egmond aan Zee. De prijzen op „inkomend en dwar- send" wild werden behaald door: K. Heytema Jr., Ie prijs; dr, Damsté, 2e pr.; Engel, 3e pr.; J. Kieft Tz., 4e pr. en v. Hezen, 5e pr. De prijzen op „af gaand" wild gingen naar dr. de Wilde, le pr.G. Tulp, 2e pr.; C. Hoogvorst Az., 3 pr. en G. J. Schutte. 4e pr. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Hs d. van C. J. de Waard en G. C. Beentjes. Astrid, d. van C. de Vriend en C. Ligtendag. Eliane, d. van W. J. Honig en H. Vor den Hake (A'dam). Maria A. C., d. van J. Heddes en C. C. Jonker. Getrouwd: Johannes van der Velden en Marie Bijl. Overleden: Grietje Blok, 65 jaar, echt genote van D. Oukes. - Wilhelmina Cl. Ak kerman, 76 jaar, echtgenote van D. J. Smit. CONSULAAT VAN DE A.N.W.B. De A.N.W.B. heeft tot ocnsul hier ter laatse benoemd de heer A. L. Bakker. „De veer- DE VIS BLEEF THUIS Tijdens de wedstrijd, die de visclub Egmonden" dezer dagen hield, wisten de tien deelnemende hengelaars slechts zeventien visjes aan de haak te slaan. De prijswinnaars waren: le C. J. van Pel, 7 stuks; 2e J. Kareis, 4 stuks; 3e H. Kareis, 3 stuks. EGMONDIA—V.S.V. Eglnondia speelt Zaterdagavond om 7 uur een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen een combinatie van de hoogste elftallen van de eerste klasser VSV uit Velsen. OP HET TWEETAL Op hel tweetal voor Chr.. Geref. predikant te Enschede zijn geplaatst ds: I. de Bruyne to Hilversum en ds. D. Henstra te Broek op Langendijk. Besommingen IJmuiden De besommingen van Dinsdag waren: loggers: KW 6 f 1340; kotters: SCH 17 f 240, KW 129 f 325, 66 f 325. Prijzen per kg; gr tong 2.902.40, grm. tong 2.30—2.20, kim. tong 2.04—1.86, lel. tong 2.04—1.76. kl. tong II 1.34—1.14, tarbot 1-941.90 per 50 kg: grm. schol 59, kl. schol I 40. kl. schol II 38—8.50, char 1150 8. bol 13.50—9.50, wijting 16. kl. haat 19. poont es 8 kl. rode poon II 12. De totale aanvoer was 190 kis- (Van „OHEINGOLD-EXPRESS". 1 oorlogse dagen? Hebt i en een vacantie een werkel luxe trein langs Hollandse w laten vervoeren? Hij rijdt w heeft er dezer dagen een re neer naar Mannheim en Fra «ep hem e> «mi ook in dit ge sing: „Hü zag de steden van echter vele (spoorweg) mense tellen. De aard van de mense 7ODRA een trein een r naam draagt, kan men er zijn, dat men met een luxe tionale trein te doen heeft, d sen, die daa voor tijd en ge in zo kort mogelijke tijd e veel mogelijk comfort, door voert. De nieuwe Rheingold mat geen uitzondering. Luxe, c snelheid zijn aanwezig, maa is gedemocratiseerd. Dat hi te maken met de democrati Duitsland, maar met de dl het geld. Er lopen tegenwoo klasse wagens mee in deze die zijn doorgaans zeer ct maar op onze heenreis zaten klas-reizigers op gewone h< ken, hetgeen een collega dt woordspeling „Rheinholz- de mond gaf. Hij bedoelde kwaad, want natuurlijk is in deze tijd een vooruitgan voor minder geld van een internationale trein gebruik ken en en komt er even vl eerste klas passagiers die moeten betalen. Dat laatste gold niet voor wij waren gasten van de en zaten gratis breeduit mi ren in een eerste klas coup zachtverende bewijs was var varendheid waarmee de aan de wederopbouw van spoorwegen en de moderni het wagenpark heeft gewerl woon reiziger accepteer je kens voortglijden eigenlijk vanzelfsprekends, maar als met spoorwegdeskundigen ervaar je, hoe de verhoudin tot spoorstaaf een wetensch zelf is. Dan verneem je, dal van de Nederlandse spoorwe onderwerp gepromoveerd zijn proefschrift een dik 1 worden, dat vanwege de les bijna helemaal met de moest worden en voor een voudig onleesbaar is. Toen wij ook een duit ii van de woordspelingen wi een opgewekte conversat in de meest-luxe trein nog van de voorwaarden voor reis en zeiden: „de heeft Rheingold in de m klonk dat vriendelijk, ma: school er een tikkeltje crit tiek tegen het dikwijls matineuze uren vertrekken lijk. je moet er wat voor ben als je op één dag van Holland of Amsterdam naar van Zwitserland wilt reizen uur is erg vroeg. Misschiei Na sprong van rijden wilde jacht in de hoe Dank zij de oplettendhei Amsterdamse agent van beruchte 18-jarige knaap die enige weken geleden meraad 80 meter kabel en van het terrein van de Art tig ontvreemde. Een s agent van politie slaagde daders bij de Hembrugponl houden, doch de andere v ontsnappen. Omdat de naa adres van de vluchteling werd de politie in Amsterda medewerking te verlenen sporing en aanhouding. Toen de gezochte dezer balcon van een tram stc_ Amsterdamse agent de jonj die hem wilde aanhouden sprong van de rijdende tr trachtte opnieuw de benen Na een wilde jacht werd rekend. Het bleek, dat de allesbehalve schoon strafregi bovendien nog te boek ston voorwaardelijke veroordelin Na in Zaandam door verhoord te zijn, is hij vai de Officier van Justitie geleid. RIJWIELPAD IN KENNEME OPENGESTELD Nu er reeds ruim vijftien "km aangelegd is in „De Kennemerdv mogelijk geworden het aantal wielrijders kunnen worden toeg breiden. Met ingang van heden die loopt vanaf Bleek en Berg gemene Begrafplaats van de mendaal) via het Jachtduin en hel Groot Olmen, opengesteld Hierdoor is het mogelijk ge1 rijwiel dwars door één der van ,,De Kennemerduinen" te strand bij de theeschenkerij

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2