PELS' Wijnhandel Stad en Omgeving Kamer van Koophandel besprak vervroeging opruimingstermijn Burgemeester werd gisteren in de kluisters geslagen Postwissel onrechtmatig getekend AGENDA De stad groeit ALS oorzaak van zijn bedenkingen noemde de heer Van Jaarsveld de uitkering van de kinderbijslag. Dit is, gezien over het gehele rayon, een zeer aanzienlijk bedrag, dat pas in de twee de helft van de maand wordt uitbe taald. De koopkracht van het publiek is dan dus het grootst. Spreker was van mening dat thans tal van andere middenstanders, zoals kruideniers en slagers, ernstig nadeel ondervinden van de uitverkoop Voorts wenste spr. dat de middenstand er op attent wordt gemaakt, dat het verstandig is de spe ciale koopjes over de gehele uitver koopperiode te verdelen. Nadat nog verscheidene leden hun gedachten over dit punt hadden kenbaar ge maakt, werd besloten de wenselijkheid van een provinciale regeling nader in de commissie te bespreken. Mej C. Groot viert zilveren jubileum Handeltjes zonder vergunning OP PELS' BRANDEWIJN Receptie heropening zaak firma J. A. W. Heuseveldt Zuster Van Randwijk verlaat Centr. Ziekenhuis Chauffeur reed door na aanrijding DONDERDAG 19 JULI 1951 Betaalt Rijkswerf Den Helder te hoge lonen? Provincie wenst één van harer leden in spoorwegraad ANGE tijd heeft de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, welke gisteren in het stadhuis te Alkmaar in vergadering bij eenkwam, gediscussieerd over het be stuursbesluit tot vervroeging van de halfjaarlijkse opruimingstermijn op 14 Juli 1951. De heer Schmalz uit Schagen noemde dit een verstandig besluit, doch de heer L. J. van Jaarsveld (KAB Alk maar) bleek zakelijke en ideële be zwaren te hebben. Hij had liever gezien dat men had gewacht tot tenminste de twintigste van de maand. De Kamer besloot accoord te gaar> met het voorstel om tezamen met de Kamers te Hoorn en Zaandam een kleine commissie te vormen, teneinde de NACO van advies te dienen inzake verkeers- en vervoersproblemen Poststation Petten. De heer S. Koning uit Den Helder was niet voldaan over het schrijven van de inspecteur van de PTT te Haarlem, waarin werd medegedeeld dat er geen aanleiding werd gevonden om het poststation in Petten te her openen. Op de mededeling van de heer Schmalz, dat de PTT tot haar besluit was gekomen door het geringe aantal posthandelingen in Petten, antwoordde de heer Koning dat zulks in alle klei ne gemeenten het geval is. Bovendien kan Petten worden beschouwd als een recreatie-oord waar vele vreemdelin gen komen. Spreker drong er op aan over enige tijd weer de aandacht van de PTT op het poststation te vestigen. Een schrijven van de minister van Verkeer en Waterstaat, dat een uit breiding van het aantal vertegen woordigers van de Kamer van Koop handel in de Spoorwegraad niet in overweging kon worden genomen, vond weinig sympathie. Men achtte het algemeen wenselijk, dat Amster dam en de provincie beide een verte genwoordiger krijgen in de Spoorweg raad, te meer daar de belangen zeer uiteen lopen. Alle leden waren una niem van mening, dat men zich niet bij dit afwijzend advies moest neer leggen. De heer Koning betoogde daar- i- dat men als een van de zwaarst" argumenten het rechtsherstel moest aanvoeren. De Kamer sloot zich aan bij het voorstel van de heer Schmalz om de Kamers te Hoorn en Zaandam te ver zoeken adhaesie te betuigen. Een indirecte belasting. terecht komen. Het is daarmede een indirecte belasting geworden, die op een speciale groep drukt. Spreker achtte dit sociaal niet verantwoord. De voorzitter, de heer S. W. Arntz te Alkmaar, en de secretaris, de heer D. Scheffel, sloten zich hierbij aan. Speciaal bij de ponten, die een waar verkeersobstakel vormen, dienen in afwachting van de tunnelbouw spoedig de nodige verbeteringen te worden aangebracht. Te hoge arbeidslonen. B" de rondvraag vestigde de heer Bregman uit Den Helder de aan dacht van de Kamer op de zeer hoge arbeidslonen die worden betaald door de Rijkswerf te Den Helder. Hierdoor wordt sterk aan het beschikbare ar beidspotentieel getrokken. De particu liere bedrijven, die deze Ionen niet mogen en vaak ook niet kunnen beta len, ondervinden hierdoor grote moei lijkheden bij het aantrekken van werk nemers. Spr. betoogde dat de werf be langrijk te hoog geklasseerd is. Ir. G. Kraanen uit Alkmaar sloot zich bij de mening van de heer Bregman aan; het Rijk zoekt de gemakkelijkste weg en voert daarmee onbillijke con currentie. De heer Koning vestigde er de aandacht op, dat ook de kwestie van vraag en aanbod niet vreemd is aan deze ongewenste toestand. De heer J. F. Ie Blansch uit Alkmaar betoogde, dat eerst de belanghebbende partij, de werkgeversonderneming, moet protes teren vóór de Kamer er zich mee be moeit. De vergadering ging daarna accoord met het voorstel van de voorzitter om deze kwestie aan een nadere bespreking in de commissie te onderwerpen. Cast-organist1 verzorgt het tweede kaas-concert Het tweede „Kaasconcert" op 20 Juli zal verzorgd worden door een gast-or- ganist, de heer Dick van Wilgenburg uit Enschedé. De heer Van Wilgenburg stelt zich voor het volgende programma ten ge hore te brengen; Fantasia in d (op het koor-orgel), J. Pachelbel 16531706. Passacaglia in c., J. S. Bach, 16851750. Suite in D.. delen: Introduction, Trumpet Tune, Moderato Allegro, John Stanley 1713 1786. Scherzo in G. (uit de sonate in e), Gabriel Verschraegen geb. 1919. (Bel gisch-organist en componist). Litanies Jehan Alain (1911—1940L Slagers willen een middag sluiten Een gunstig advies is door de Ka mer van Koophandel uitgebracht op het verzoek van de Alkmaarse slagers- vereniging aan de Raad om een ver plichte sluiting voor slagerswinkels vast te stellen op Maandagmiddag. Niet minder dan 34 van de 43 sla gers hebben zich daar vóór verklaard. Een drietal voelde niets voor winkel sluiting en een vijf'al wenste een an dere middag of een ochtend. DONDERDAG. Harmonie Theater, 8 u.: Onverbreek bare banden (tot 14 j. o.g.)Rex Thea ter, 2.30 en 8 u.: Kampioen melkboer (alle leeft.); Victoria Theater 8 uur: Misdaad achter het voetlicht (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur; De zwarte roos (18 jaar). VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: De kampioen (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar); Rex Theater, 2.39 en 8 uur: Goldwyn Foliles (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Laatste duel (14 jaar). MEJ. GROOT ..in het zilver.. Hedenmorgen werd bij de N.V. Vroom en Drees- mann wederom 'n jubileum gevierd. Mej. C. Groot herdacht de dag, waarop zij vijf en twintig jaar gele den haar intrede deed bij de ver koopafdeling. Thans is zij werkzaam als eer ste verkoopster op de herenmode-af deling. Omstreeks half tien werd zij met haar familie per auto van huis gehaald en op het privékantoor hartelijk ont vangen. De directeur, de heer W. Be- rentzen, sprak met veel lof over haar ijver, plichtsbetrachting en verkoop- kunde; de levenstaak die zij zich had gesteld is volkomen bereikt. De felici taties liet hij vergezeld gaan van een cadeau en een enveloppe met inhoud. Ook de bedrijfsleider, de heer H. v. d. Weyer, gewaagde van haar nauwge- zefheid en liefde voor het vak. Met enkele chefs en personeelsleden, die hieraan nog woorden toevoegden, bood hij fraaie cadeaux aan. Diverse cliënten maakten hun opwachting om persoon- 'ijk mej. Groot te complimenteren. He huldiging, die deze mijlpaal in haar leven accentueerde, bracht mej. Groot dc rest van de dag in huiselijke kring door. Burgerlijke Stand Geboren: Robert, z. v. H. Wardenaar en C. G. van Onselen; Cornelis T. A„ z. v. J. Leegwater en C. A. Groenland; Annie, d. v. E. G. Boots en A. J. Kaan dorp; Jacobus R„ z. v. A. C. van der Veer en C. Braak; Rosalie, d. v. J. N. B. Donkersloot en N. Nauta. Overleden: Johanna J. Haanstra, 67 jaar, geh. m. A. J. Douma; Ezechiel S. Hamburger, 64 jaar. bestuur der St. Vincentius ver ons opname van het volgende. Voetbalwedstrijd BW Volendam Het zoekt Zaterdag 11 Augustus om half zeven zal het er spannen op het sportterrein. Het muziekcorps St. Cecilia heeft zijn zeer gewaardeerde medewerking toe gezegd voor dit sportgebeuren. Beide clubs komen met hun, volledige eerste elftallen. Ungeatrui h Hoottil Alkm.» (Advertentie, Ing. Med.) Jongensstad heeft zijn Eerste burger" Alkmaarse jeugd heeft een zakelijke inslag „Jongensstad", dat merkwaardige complex van houten gebouwtjes, dat bezig is te verrijzen op het terrein van de St. Dominicus-verkenners bij de Nieuw- poortslaan, heeft sedert gisteren zijn eigen burgemeester. Na lange beraad slagingen is besloten Kees van Wendel uit de De Ruyterstraat de keten te om hangen en in zijn hand het bestuur van de stad, politiemacht en de burgerij te leggen. Burgemeester Van Wendel is een eenvoudig man. Gehuld in zijn oudste kiel en een stevige werkbroek sjouwt hij planken en bemoeit zich intensief met de bouw van de stad! De politierechter vonniste: Werk in de steek geiaten DIJ de uitgegane stukken was een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waarin bezwaar werd gemaakt tegen het wetsontwerp tot ver hoging van de motorrijtuigenbelasting. De heer Koning merkte naar aan leiding hiervan op, dat de uit de be lasting verkregen gelden niet zoals oorspronkelijk de bedoeling was ten volle worden bestemd voor wegverbe- teringen, doch dat ze goeddeels in de algemene (interruptie: bodemloze) kas Het kamp Westerweg onder slopershanden Het in het najaar van 1939 gebouw de barakkenkamp aan de Westerweg, bleek langzamerhand zodanig door de tand des tijds te zijn aangetast, dat hei voor kazerneringsdoeleinden afgekeurd en voor afbraak te koop werd aange boden. De belangstelling op de dezer dagen gehouden kijkdag bleek zeer groot. Voor de toegangspoort parkeerden tal van auto's van aannemers en slopers uit vrijwel alle provincies van ons land. Doch ook vele kijklustigen, die zelf een schutting, kolen- of kippenhok wilden timmeren, zochten er iets van hun gading. Morgen zullen de inschijfbiljetten worden geopend en naar alle waar schijnlijkheid aan de hoogste bieder de afbraak worden gegund. Binnen 30 dagen zal alles opgeruimd moeten zijn en de grond ter beschik king van de gemeente gesteld. MULC-examens Voor het gisteren te Alkmaar afge nomen examen voor het MULO-dipIo- ma A zijn onze volgende plaats- ei streekgenoten geslaagd: J. de Ruijter. F. J. van Boxcel en A. Harelaar allen te Alkmaar; Y. Feeke te Bergen en J Dekker te Ursem. R Dekker, H Piro- vano, T. Duinmeyer cn T. Fel, Heiloo. Wegens valsheid m geschritte moest terecht staan Maria D. uit Alkmaar. Zij had door een vergissing van de Posterijen een postwissel thuisbezorgd gekregen, die haar niet toekwam. Desondanks was zij naar het postkantoor ge togen en had zij met een valselijk ingevulde machtiging een bedrag van ongeveer f 30,— in ontvangst genomen. Zij had bovendien daar toe een valse handtekening moeten zetten. De officier vond het feit zeer ernstig en requireerde f 50,— subs, vijf-en-twintig' dagen, toen gebleken was dat het onrechtmatig ge noten geld was terugbetaald. Het vonnis luidde conform. Jas geverfd of niet? Vervolgens stond terecht Pieter V. uit Apel doorn, die er door een cliënt van was be schuldigd haar opdracht een regenjas te stomen en te verven niet uitgevoerd te hebben. Wel zou de jas gestoomd zijn, maar over het verven was meningsverschil gerezen. Ter zitting ble ken de getuige-deskundige P. S. Krom en de verdachte het niet eens te kunnen worden. De jas werd van alle kanten bekeken. De ver dachte hield zich aan zijn verklaring, de des kundige beweerde niet met zekerheid te kun nen zeggen of de jas niet behandeld was. De zaak werd aangehouden om het advies vau een chémisch bureau in te winnen. Zij verbraken de overeenkomst In verband met het tekort aan werkkrachten in de Deemster waren in samenwerking met de bureaux Oogslvooizienmg en Arbeidsvooiziening en de Sociale Commissie maatregelen getroffen uit Brabant werknemers aan le trekken. In korte tijd konden zes-eu-derhg mensen uil Et- ten, Leur en Rucphcn in het voor hen als kosthuis ingerichte ijsclubgebouw worden on dergebracht. Toen zij echter enige dagen aan het werk waren geweest en bemerkten, dat zij niet de voorgespiegelde f 1,00—i 1,27, maar slechts 89 cent per uur verkregen, legden zij het werk neer. Zij zeiden op deze wijze in plaats van f 48,- per week in de DUW, slechts f 44,- per week in handen krijgen. Er werd door de werkgevers een voorschot op het verschil gegeven, dat later weer van het te bereiken z.g. accoordloon zou worden afge trokken. Gistermiddag moesten veertien van hen voor do economische politierechter, mr. Markus, in Alkmaar terecht staan, omdat zij niettegen staande verschillende waarschuwingen eenzijdig (Ontleend aan onze adverentierubriek) de arbeidsovereenkomst beëindigden, die zij getekend hadden. Alle gedaagden lieten ver stek gaan. De getuige, M. Hamers, die de mannen uit Biabant naar Noord-Holland had weten te brengen, zeide dat er een vergissing in het spel was tussen hem en het Arbeidsbureau aan gaande de salariëring. De officier van Justitie, mr. dr. Velling'a, meende, dat het niet aanging een door beide partijen, de werknemers en de werkgevers, aanvaarde overeenkomst te verbreken. Ten onrechte zijn m chien te hoog gespannen ver wachtingen gewekt; er was echter geen drin gende reden weg te g'aan, omdat een hoger loon bij het contract niet mogelijk was. Hij sprak zich voor een gematigde straf uit en wilde die op f 15,— of vijftien dagen gesteld zien. De politierechter vonniste een ieder met f 10,— subs, vijf dagen. Ook Martinus E. W. uit Alkmaar had een zijdig zijn arbeidsovereenkomst verbroken. Hoe wel zijn patroon hem met lede ogen zou zien verrtekken, had hij zijn toestemming aan zijn ontslag niet onthouden, mits er een plaats vervanger voor hem zou zijn gevondeil. De officier eiste tegen Martinus f 40,— of twin tig dagen. Mr. Markus' vonnis luidde f 30,— subs, vijftien dagen. Geen vergunning ontvangen Pieter R. uit De Rijp was in zijn woonplaats een bloemkwekerij begonnen zonder daartoe van het bedrijfschap voor sierteeltproducten vergunning hebben ontvangen. Voor de Alk maarse economische politierechter, mr. J. A. Markus, die hem hiervoor eens wilde onder houden, betoogde Pieter, dat hij direct nadat men hem en proces-verbaal had gegeven, een vergunning bij het bedrijfschap had aange vraagd, op welk verzoek echter nog geen ant- v.oord was binnengekomen. De baten, die hem door het kweken van bloemen waren toe gevloeid, waren ook nimmer bepaald groot g'e- vveest. De opbrengst van zijn onrechtmatig be drijf bedroeg in totaal f 175,—. De oficier van Justitie, mr. J. M. Vellinga, eiste f 50,— boete of vijf-en-twintig dagen. De politierecter maak te er f 35,— of vijftien dagen van, rekening houdend met verdachte's kommervolle omstan digheden. Dure rijwielstalling Antonius S. uit Warmenliuizen was ook op gcldverdienen uit. Toen op 10 Juni de Land dag in zijn woonplaats werd gehouden, was S. er gauw bij, om een fietsenstalling te ope nen. Hij sloeg wat rekken, onder de blote hemel, en nam de volgende dag enkele hon derden fietsen in ontvangst om deze in gijn Jongenss+ad heeft sedert gisteren ook zijn eigen politiemacht, bestaande uit vier dienders, die gehoorzaamheid ver schuldigd zijn aan hun burgervader. Toch hebben zij ook het recht de eer ste burger van de stad te arresteren, als deze de perken te buiten zou gaan. De burgemeester was nog geen uur lang geïnstalleerd, of reeds traden de vier dienaren voor het „Raadhuis" aan, teneinde hem in de kluisters te slaan De heer Van Wendel had de plaatse lijke politie-verordening overtreden door o foei de W.C. te besmeuren. Het werd de edelachtbare heer op on gezouten wijze verteld en hij moest persoonlijk de boel komen reinigen. Houdt cUgxtmeAuoM! Leg thans Uw vruchten in per liter f 6.60 Alkmaar - Telefoon 2585 Advertentie, Ing. Med.; openlucht-rijwielstalling te gaan bewaren, tegen betaling van 20 en soms 25 cent per rijwiel. Nu is de prijs, die S. had mogen rekenen niet hoger dan vijf cent per rijwiel in een niet- overdekte stalling. De verdachte voerde aan, dat hij dit niet wist, en dat alle Warmenhuizer fietsenbewaarders zo'n bedrag rekenden. Bo vendien zou hij na zijn onkosten van het ontvangen bedrag te hebben afgetrokken een bepaalde som geld aan het bestuur van de Landdag hebben willen overdragen. Hier van was officieel echter niets gebleken, zodat de officier niet meer kon constateren, dan dat er hier sprake was van overtreding van de prijzenbeschikking. Hij eiste tegen S. f75,— boete of vijf-en-twintig dagen. De politie rechter maakte er f 50,- of twintig dagen van. Kruidenier in moeilijkheden Petrus K. uit Nieuwe Niedorp had buiten de veiliug om een partijtje rabarber verkocht en werd deswege veroordeeld tot een boete van f 30,— subs, vijftien dagen hechtenis. De AlkmaardeT Willem P., die een melk en kruideniersbedrijfje exploiteert kreeg moei lijkbeden met Justitia, omadt hij slechts ver gunning bad tot het verkopen van zuivel producten, en kruidenierswaren niet via zijn toonbank in circulatie mogen komen. Volgens P. betrof bet hier een vergissing, in 1944 door de Kamer van Koophandel gemaakt. Hij had in die jaren een melk- en kruidenierszaak ge kocht, doch was op de Kamer van Koophandel alleen ingeschroven als exploitant van een win kel voor zuivelproducten. Hij had geen Mid denstandsdiploma, want hij was tweemaal voor het examen gezakt. Misschien echter zou een Ministeriële beschikking hem ook de kruide nierswinkel toestaan, als er slechts van officiële zijde toestemming kwam. P. had reeds een daartoe strekkend verzoek ingediend. De offi cier van Justitie vond het beter deze zaak meteen af te handelen. Hij eiste f 50,— boete of vijf-en-twintig dagen en veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. De politierechter besloot tot f 40,— of twintig dagen en twee weken voorwaardelijk met één jaar proeftijd. Wegens het niet- of te laat verzenden van de fomulieren, waarop zij de soort1 en om vang van hun bloembollenteelt, aan het be drijfschap voor sierteeltproducten hadden moe ten melden, werden de volgende personen ver oordeeld; Dirk S. (Alkmaar) f 15,- of vijf dagen; Joh. B. (Akesloot) f 25,- of vijftien dagen en Bart D. eveneens uit Akersloot tot f 15,- subs, vijf dagen gevangenisstraf. Jongenssfad is een plaats, waar in grijpende veranderingen en uitbrei dingen aan de orde van de dag zijn. Deelden jeugdige bouwmeesters ons gisteren mede, dat tegen de Westelijke stadsmuur een kippenhok zou verrij zen, thans bleek, dat de bestemming van dit bouwsel veranderd is in die van een konijnenhok. In een Noorde- e hoek staat een getralied huisie. tat het heiligdom van de politiediena ren is. In de kerker, achter de tralies, zuchtte gisteren bijvoorbeeld de bur gemeester. De sterke arm der wet kwam gisteren ook in actie, toen een jeugdige winkelier in zijn nog maar half gereedgekomen winkel pinda's wou verkopen. Er mag in Jongensstad, die heel democratisch is, niets verhan deld worden. „Uitverkocht". Winkels zijn er veel in deze gemeen te. De Alkmaarse jeugd is niet weinig zakelijk aangelegd. Boven een in aan bouw zijnd winkelbedrijf, waaivan Floor Bakker, een dertienjarige knaap, de baas is, hangt een bordje: „IJs en snoep uitverkocht". Desgevraagd deel de één der bouwlieden ons mede, dat wellicht nieuwe voorraden zullen wor den aangeschaft, als de moeder van de bedrijfsleider tenminste bereid is het hare bij te dragen. Binnen enkele uren was er ook een touwtrek-tent in Jongensstad gebouwd. Dit bewijst, dat de jeugd een „stad", die in zo korte tijd moet worden ge bouwd, min of meer beschouwt als een kermis. Nieuw materiaal. De palen, die een onderdeel uitma ken van het circus, zijn eveneens in df- grond geslagen. Opgetogen draaien toekomstige artisten reeds ererondjes in de piste, die met ronde, buigzame ni-irken gevormd is. Er is ook- weer een nieuwe stapel hou' aangekomen, geschonken door ds fa. Eecen. Het zijn mooie, dunne plan ken en menige bouwmeester liet er al een hebberig oogje op vallen. Het is de bedoeling, dat gedurende vier weken aan deze stad zal worden gebouwd, telkens door nieuwe groepen. Als deze groep echter in dit tempo doorgaat blijft er .voor de anderen niet veel meer te werken over, want dan is de gehele ruimte volgebouwd. Men krijgt bij het aanschouwen der werk zaamheden een bijzondere kjjk op de aard van de kinderen. Dikwijls blijkt, dat kinderen waarvan men geen grote verwachtingen koestert juist de beste constructeurs zijn. Zo is er een leer ling van de B.L.O.-school, die een parig als de beste huizenbouwer wordt beschouwd. Steeds meer liefhebbers. Het aantal kinderen, dat aan Jon gensstad helpt bouwen, neemt gestadig toe. Vanmorgen stonden er heel wat jongens voor het hek, dat tot het ter rein toegang geeft te kijken, als echte stuurlui aan de wal. opmerkingen makend over de werkzaamheden. De genen, die tot de bouw van de stad het initiatief namen, vrezen evenwel voor een te grote 'oevloed van jongens, om dat dan wellicht de voorraad materiaal niet toereikend zijn. Misschien hebben stadgenoten op zolder of in de schuur nog een partijtje oud hout, een oud vloerkleed, een rieten ma1, oude jute zakken. platen karton, die ideaal bouw materiaal voor Jongensstad zouden kunnen vormen. Men kan dit 's mor gens en 's middags bezorgen op het terrein van de Kath. verkenners, aan de linkerkant van de verbindingsweg Nieuwpoortslaan-Zomerbad. Geweldige belangstelling Voor de gistermiddag door de Alk maarse zakenman, de heer J. W. A. Heuseveldt, belegde receptie in hotel Victory bestond een enorme belangstel ling, De feestelijk versierde Marijke, zaal was bijna te klein om al diegenen te bevatten, die de heer en mevrouw Heuseveldt ter gelegenheid van de grootse verbouwing van hun zaken wilden complimenteren. Tientallen bloemstukken stonden in rijke kleuren pracht op kunstige wijze gearrangeerd op de weinige onbezette plaatsen. Niet alleen zakenrelaties uit vele delen van het land, ook vele winkeliers uit onze stad van velerlei branches toonden hun belangstelling. Er waren vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, van de V.V.V., het Departement van Handel en Nijver heid, diverse 'gemeente-instellingen, Contact Commissie Alkmaarse Midden stand, de Langestraat-vereniging, Alk maarse Handeldrijvende Middenstand, Rotaryclub, de handel in Porselein en Glas, de Veko, de vakgroep glas, por selein en huishoudelijke artikelen, di verse inkoopcombinaties en aannemerj en uitvoerders van de verbouwing. Ook mevr. Wytema gaf blijk van haar in teresse. Een hartelijke gelukwens sprak de heer Alink uit namens de leden en het bestuur van de Vereniging van Han delaren in Huishoudelijke en aanver wante artikelen. Hij greep deze herrij zenis van de firma Heuseveldt gaarne aan, zoals hij zei, om een hulde aan de voorzitter te brengen, niet in het minst vanwege het feit, dat een jubi leum door de oorlogsomstandigheden was vergeten. Een tableau in glas en lood voor het kantoor overhandigde hij onder grote bijval. Mevr. Heuseveldt verkreeg een schitterend bouquet bloe men. Voor de Inkoopcombinatie Hol land sprak de heer Verhaar uit Utrecht uit, dat al zijn stoutste verwachtingen overtroffen waren bij het bezichtigen van de zaak. Een door de kunstenaar Jac. Swildens ontworpen glazen schaal voor een grote lamp, voorstellende de vier jaargetijden, droeg hij met een juichend applaus over aan de heer en mevr. Heuseveldt. In zijn antwoord legde de heer Heu seveldt de nadruk op de onverwacht grote sympathie, die hij deelachtig was geworden. Het vriendschappelijke ver keer tussen de collegae hoopte hij nog lange tijd te beleven. Morgen zal zuster H. J. van Rand wijk wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid ne men van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, waaraan zij tientallen jaren verbonden is geweest. Mej. Van Randwijk begon haar loopbaan als verpleegster in een kinder ziekenhuis te Arnhem, maar keerde reeds vrij spoedig naar haar vaderstad terug om in het Stadsziekenhuis, dat vroeger op de Paardenmarkt stond, haar opleiding te vervolgen. Zij ver huisde naar het nieuwe Centraal Zieken huis aan de Wilhelminalaan, waar zij van 1922 af als operatiezuster werkt. Het grootste deel van haar leven heeft zuster Van Randwijk temidden van de zieke mensheid doorgebracht. Zij assisteerde in de operatiekamer, zag velen hersteld het ziekenhuis ver laten, maar ook velen een vergeefse strijd voeren met de dood. Gemakke lijk is het leven van een verpleegster niet en daarom is het maar weinigen beschoren haar tijd tussen de witte bedden uit te dienen. Zuster v. Randwijk heeft dat volgehouden en zij zou nog rustig zijn voortgegaan als daar niet de bepaling was, dat een verpleegster op 55-jarige leeftijd het werk moet neerleggen. Morgenochtend neemt zij afscheid van doktoren en personeel en 's mid dags van 35 uur zal er in Huize Voorhout een receptie worden gehou den voor kennissen en oud-patiënten, 's Avonds komt het oudere personeel bijeen om en petit comité afscheid te nemen van zuster Van Randwijk. Kellner door auto gegrepen In de afgelopen nacht is op het kruispunt Dirk Duivelsweg-Heeren- straat een vrij ernstig ongeluk ge beurd, waarvan de 45-jarige kellner De G. het slachtoffer is geworden. De G. reed op een rijwiel met hulp motor over de Heerenstraat in de rich ting vande Friesebrug, toen van de Dirk Duivelsweg een auto naderde. De bestuurder van deze wagen verzuim de signaal te geven en reed met zo grote snelheid, dat De G. hem niet kon ontwijken. De man werd door de wa gen gegrepen en met kracht tegen de grond geslingerd. De chauffeur trok zich van het ongeval niets aan en reed direct door. Toen" een in de nabijheid staande getuige trachtte het nummer op* te nemen, doofde de bestuurder de verlichting van het nummerbord. De G. werd overgebracht naar het bureau van politie, waar bleek dat hij een ernstige hoofdwonde had bekomen. Dr, J. Degenaar verleende de eerste hulp. Het rijwiel van de heer De G. werd bij het ongeluk ernstig bescha digd Aangezien op de plaats van de bot sing enig glas is gevonden, wordt ver ondersteld dat een der koplampen van de auto is vernield. Eventuele getui gen wordt verzocht zich voor het ver strekken van nadere inlichtingen te willen melden aan het bureau van politie. DE BEGRAFENIS VAN DE hff.b E, S. HAMBURGER Nader vernemen wij, dat de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van wijlen de heer E. S. Hamburger morgenochtend om 11 uur zal plaats vinden op de begraafplaats der Ned. Isr. Gemeente aan de Westerweg. DRONKEN MAN KREEG ERNSTIGE SNIJWOND Gisteravond om zes uur is door de politie een dronken wandelaar naar het bureau gebracht, die bij een val een vrij ernstige snijwond aan het hoofd had opgelopen. Nadat de dronkeman door de politie was behandeld, werd hjj ter ontnuchtering ingesloten.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2