Het nachtleven in Bulgarije is dood ?iünut Pim, Pam en Pom in Afrika i i r<=i<4fami Extra rantsoen op nieuwe koffiebon? Vandac Nederlanders in het buitenland bezien elkaar met andere ogen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER De 0 nbekende Voogd Reeds drie water; toename van geboortecijfer Vrijgezellert moeien uit verveling toevlucht zoeken in het huwelijk DE enkele bezoeker, die na lange afwezigheid weer eens de Bulgaarse hoofdstad betreedt, is wel voorbereid op ingrijpende Veranderingen in het dagelijks leven in Bulgarij, doch wat hem toch nog boven alle verwachtingen opvalt is de plotselinge stilte, die 's avonds als een lijkgcwaad over de stad valt. Bijna zes honderd café's en bars zijn sinds 1948 gedwongen geweest te sluiten, waarbij als reden werd opgegeven, dat ze het alcoholmisbruik bevorderden. Voor de over gebleven café's werd, evenals voor schouwburgen en bioscopen, de sluitingstijd op 22 uur bepaald. Onmiddellijk daarna liggen straten en pleinen volkomen uitgestorven. Het sterkste Balkanland Klerk ontrukte bezoeker het toegangsbewijs Het Radioprogramma waren overal Scheepvaartberichten Lekker is geen luxe! Beide partiji inzake terug Officieren verdu twee millioen Blokkade kan c zonder Veilighe DONDERDAG 10 JULI 1981 (Van onze correspondent te Sofia) houdingen en hazardspelen genoemd worden. Wie zich hieraan te buiten gaat, krijgt eerst een officiële waar schuwing en kan tenslotte enige jaren naar een arbeids- of opvoedingskamp gestuurd worden. Wie een minderjarig meisje verleidt, heeft de keus tussen een huwelijk of een proces; meestal is de beslissing niet moeilijk. Liefdesver houdingen moeten in rechte banen ge leid worden: als de arm van de wet zo'n geval eenmaal gegrepen heeft, dan is het aan te raden nog voor het ver hoor het huwelijk te laten afkondigen Natuurlijk kan het waakzame oog van de wet niet ieder geval ontdekken; aar de andere kant is rUze naragraaf van het strafrecht een welkom wapen voor menig trouwlustig meisje, om haa>- aarzelende aanbidder tot een sneller" beslissing te dwingen, maar ook wordt ALS reden voor deze sluitingsactie werd van officiële zijde opgegeven, dat dans en alcohol schadelijk zijn voor de productieve werkzaamheid der be volking en dus onverenigbaar waren met het vijfjarenplan. Maar er waren nog andere overwegingen in het spel. De Bulgaarse burger moet van boven af gedwongen worden zijn levensstijl op het gezin te richten; men wil het leven voor vrijgezellen zo ondraaglijk verve lend maken, dat zij met vreugde in Ie haven van het huwelijk vluchten. Het heersende systeem denkt daar bij natuurlijk niet aan de gevoelswaar den van het gezinsleven, die het wil doen herleven. De uiteindelijke zin van de bevordering van de familiecultus ligt uitsluitend in de bevolkingspolitiek en op dit gebied heeft het nieuwe Bulga rije de eerzucht het sterkst bevolkte Balkanland te worden, zoals Dimitroff kort voor zijn dood als politiek testa ment heeft verkondigd: over enige tientallen jaren moeten d° 7 mïllioen Bulgaren tot 10 millioen zijn aange groeid. ALLE middelen worden toegepast om het geboortecijfer te d-ren stiigen. Er zijn wetten uitgevaardigd tegen nieuwe misdaden, waarin onder het il- gemene begrip ..morele uitspattingen' behalve daden, die ook in andere lan den strafbaar zijn, zoals echtbreuk en prostitutie, ook vrije liefdesverhou- U bUjtt opgewekt en onvermoeibaar wei de heerlijk hiervan misbruik gemaakt door chan tage en persoonlijke wraak. Het voorgeschreven Puritanisme wordt vooral in partijkringen toegepast, waar een buitengewoon hinderlijk be wakingssysteem is ingevoerd. Schei dingen zijn voor partijleden zeer moei lijk gemaakt, waarbij gevoelsoverwe gingen in het geheel niet gelden, doch alleen de vraag gesteld wordt of een scheiding in de eerste plaats ten goede komt aan partij en staat en misschien in de tweede plaats aan de kinderen. Vele hoge communistische ambtenaren hebben reeds hun misnoegen geuit over deze voortdurende inmenging van het partijbestuur in hun persoonlijke be langen. Geen kamer, geen kolen. Vooral de vrijgezellen hebben het heel slecht, ze moeten geweldige belas tingen betalen, hebben geen recht op een eigen kamer, tenzij ze geleerde, kunste naar, schrijver of journalist zijn en hun kolenrantsoen krijgen ze pas als alle gezinnen voorzien zijn. Jonggehuwden daarentegen genieten bijzondere voor rechten. Om rechtvaardig te zijn moet gezegd worden, dat niet al deze maatregelen ter bevordering van de bevolkingstoe name door de communisten uitgevon den zijn. Een deel hiervan werd reeds vóór de laatste oorlog overwogen. Maar het communistische regime zorgde voor de uitvoering op grote schaal en met behulp van onverbiddelijke maat regelen. Dit feit verplaatst het pro bleem van het gebied der goede zeden naar dat van de grote politiek. Nasleep Holland—Belgie Drie weken gevangenisstraf Een 24-jarige kantoorbediende uit Amsterdam, die op 15 April tevergeefs had getracht een kaartje voor de voet balwedstrijd NederlandBelgie te be machtigen, was ten einde raad maar tussen de wachtenden voor de loketten gaan staan en had het ogenblik afge wacht, waarop hij iemand zag met een toegangsbewijs in de hand. Eén ruk was voldoende om het felbegeerde pa piertje van eigenaar te doen verwisse len, maar het slachtoffer, een chef-kok uit Heerlen, liet zich dat niet onge straft welgevallen. Het resultaat was, dat de kantoorbediende bij de controle werd aangehouden en zich gisteren hoorde veroordelen tot drie weken ge vangenisstraf. CliMP* (Advertentie. Tng. Med.) Een kalver-drieling Bij de landbouwer E. Hut te Tripscompagnie (gem. Munten dam) heeft een koe het leven ge schonken aan een kalver-drie ling. De drie kalfjes, twee van het vrouwelijke geslacht en de derde een stier, zijn normaal en gezond. 5. Nog diezelfde avond ontvangt koning Samba het telegram van Moe der Woeffie en groot is zijn blijdschap, wanneer hij leest, dat Pim, Pam en Pom me* het eerstvolgende vliegtuig naar Afrika zullen afreizen. Voor het eerst sinds het verdwijnen van Pepi, klaart zijn gezicht weer op en de telegram besteller krijgt een grote zak apenoot jes als extra beloning. „Dat is een pak an mijn hart", zegt koning Samba tot zijn adjudant, nadat hij het tele gram voor de vierde maal heeft over gelezen. „Nu krijg ik weer goede hoop, ze zijn wel klein, die Pim, Pam en I Pom, maar verbazend slim en dat kan i ik van mijn onderdanen helaas niet I altijd zeggen. Anders zou het toch niet f gebeurd kunnen zijn, dat mijn zoonl hier prac'isch onder de ogen van mijn I onderdanen ontvoerd is". „Ja, maar I zou Zijne Koninklijke Hoogheid Pepi,[ misschien niet zelf meegetrokken zijn, I uit lust naar avontuur?" „Nee, dat zou| mijn zoon mij niet aandoen", ant-l woordt Samba beslist. „Het staat voor] mij vast, <jat de een of ander Pepi mee genomen heeft". TWEE MINISTERS AFGETREDEN IN INDIA Woensdag zijn de Indische minister van verkeer, Rafi Ahmed Kidwai, en de minister van wederopbouw, Prasad Jain, afgetreden, wegens meningsver schillen met he* bestuur van de Indi sche nationale congrespartij. ~&'i '-'i voor luxe postpapier [AAïSkMSSm naam en adres. 1 Spaar slechts 60 punten met Uw eigen (Advertentie, Ing. Med.) EUROPA REIST (1) Onbekenden worden goede vrienden het is volle zomer. De wijde horizonten lokken! Bij duizenden, neen, het moeten er tienduizenden zijn, trekken de Nederlanders er op uit. Door zeven landen voerde ons het snelle ding, dat men in de wandeling auto pleegt te noemen, in deze onze zomervacantie. En om heel eerlijk te zijn, wy hebben niet het gevoel er in geslaagd te zijn, Nederland werkelijk te ontvluchten, hetgeen toch de bedoeling was. Er is geen dag voorbijgegaan, waarop wij geen onvervalst Nederlands hebben horen spreken en niet van aangezicht tot aangezicht hebben gestaan tegenover medeschuldenaren van Lieftinck. Zij de (Advertentie. Ing Med.) VRIJDAG 20 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. - 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Water standen.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan en piano. 11.00 Voor dracht. 11.20 Gram.muziek. 11.30 Orgel en zang. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.45 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Kamerorkest. 15.00 Voordracht. 15.20 Gram.muziek. 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kamer koor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 Spreekuur voor emi granten. 19.30 „Amerika en Europa", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boek bespreking. 20.15 Gram.muziek. 20.30 „Bene lux", causerie. 20.40 „De Godsdienstige ont wikkeling in de jeugdjaren", causerie. 21.00 Verzoekprogramma. 21.45 P'iter.lands week overzicht. 22.00 Lichte mr 22.25 Gespro ken portret. 22.40 „Vandp causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws 23.15—24.00 Ka merorkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Instrumentaal Septet. 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Radio Philharmoniseh Orkest. 10.45 Symphonette-Orket. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Instrumentaal Ensemble, klein koor en solisten. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Gram.muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Zang en piano. 14.25 Promenade Orkest. 15.00 Gram.muziek. 15.20 Idem. 16.00 Voor de zie ken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 1745 Muzikaal medaillon. 18.22 Katholiek sig naal en Indonesisch commentaar. 18.30 Lichte muziek. 18.50 Ronde van Frankrijk. 19.00 Nieuws. 19.15 Reg'eringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.35 Lichte muizek. 19.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 20.00 Nieuws. 20.05 Operaconcert. 21.00 Brabants halfuur. 21.35 Koperkwartet. 21.50 „Opbouw in Liefde", causerie. 22.05 Metropole Orkest. 22.35 „Als die van Ons", klankbeeld. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Amusementsmuziek. 23.40— 24.00 Lichte muziek. Zij waren in Belgie (ondanks duurte). Zij waren in Luxemburg (waar zij hun fraaiste Duits demonstreerden). Zij waren in Frankrijk (waarvan wij uitmaal niet meer dan de Vogezen heb ben gezien). Zij waren in Zwitserland (waar zij wonderbaarlijk snel voor alle paradij- selijk-lokkende étalages wisten uit te rekenen, hoeveel bij een koers van 86 cent de franc de vurig begeerde goede ren in harde guldens kostten). Zij waren in Liechtenstein (Je kunt er met een lange polsstok overheen springen, zei ons in smakelijk hoog- haarlemmerdijks een donkerlokkige Amsterdammer, die wij voor een prach tig specimen van een Italiaan hadden versleten) Zij waren in Oostenrijk (Wir haben den Krieg nicht gewollt. aber was soll- ten wir, als Hitler befahl Zij waren zowaar ook in Italië, maar in veel geringere getale (omdat het zo ver weg is en je er geen stom woord kunt verstaan van wat ze tegen je zeg gen). En nimmer zijn wij met zoveel ver bijsterend enthousiasme begroet door ons volmaakt vreemde landgenoten, als door die Nederlanders-in-het-buiten- land. Hup Holland Als wij ergens acht of tien autobus sen bij elkaar zagen staan, zo maar ergens langs de weg of op een mooi punt in één dezer zeven landen, wisten we lang voor we hen genaderd waren, dat er met rooa-wit-blauwe vlaggetjes zou worden gezwaaid en de kreet „Hup Heiland!" zou weerklinken. En tot onze stomme verbazing gaf onze sluwe Italiaanse hotelier (hij liet ons voor 2,per nacht per persoon slapen in een weelderige kamer en ons met slecht en karig avondeten en mini maal ontbijt mee toch rond 20,be talen, ook per persoon) ons toen wij in Zwitsers geld betaalden, omdat het Italiaanse niet toereikend was, in Ne derlands geld terug, hoewel het streng verboden is in het buitenland Neder lands geld uit te geven. Wij zaten in Ccrtir a d'Ampezzo met een Engels echtpaar naar het laatste zonlicht te kijken, dat rondom de gril lige, rode Dolomitentoppen speelde. Hij trok peinzend aan zijn pijp, zij blies de blauwe rook van een Virginia achteloos door haar neusgaten. Merkwaardig [yjERKWAARDIG, dat verschil tus- sen Nederlanders en Engelsen" zei de Engelsman, terwijl hij loom achter over leunde in zijn fauteuil. „Beiden zijn zij overtuigd, dat hun vaderland 't beste van de wereld is. Maar als Engel sen in het buitenland zijn, zoeken zij nimmer eikaars gezelschap. Zij consta teren met zwijgende voldoening, dat er ook landgenoten zijn. Als Nederlanders elkaar echter ontmoeten, zoeken zij el kaar onmiddellijk op en praten over hun land en volk. Misschien, omdat Ne derland klein is en de Nederlanders ei genlijk verbaasd zijn in den vreemde te ontdekken, hoe groot hun land is Adv. Vele huisvrouwen besteden thans hun kostbare koffiebon zodanig, dat zij er als het ware een extra rantsoen genoe gen aan beleven! Zij besteden deze bon n.l. voor Niemeijer's pittige Paarsmerk- koffie, een heerlijke krachtige koffie, waarvan zij nu extra kunnen genieten, doordat zij tevens ongemerkt sparen voor het prachtige „Safira"-tafelgerei! Dit, door en door vlekvrije, tafelbestek is een bezit van blijvende waarde en een sieraad voor Uw tafel. Verdubbel dus de waarde van Uw koffiebon en vraag uitsluitend Nie meijer's koffie, echt om „dubbel" van te genieten! Ook op de pakjes Niemeijer's Gala- en Princess-thee bevinden zich waarde bonnen voor het „Safira"-tafelbestek. Vraag aan Niemeijer-Groningen om een geïllustreerde geschenkenlijst. Deze wordt U dan franco toegezonden. (Adv.—I.M.) 100. Toen Piet Potlood vernomen had, dat Jimmy Brown eindelijk was ontwaakt, begaf hij zich dadelijk naar diens kamer en kwam daar juist op tijd om Jimmy ervan te weerhouden nog een paar uurtjes te gaan nadrui- len. „Dat kun je niet doen Jimmy", zei hij. „De burgemeester van New York wenst je tot ereburger van de stad uit te roepen en er zijn plannen gemaakt voor een reusachtige ont vangst. Je kunt die mensen niet nog langer op je laten wachten." Jimmy keek zijn vriend Piet Potlood lang niet vriendelijk aan. „Begint dat geza nik weer?" vroeg hij brommerig. Waar is dat toch allemaal voor no dig? Ik houd niet van al die officiële poespas. Jullie kunt er op rekenen dat als het me begint te vervelen, ik zon- DOOR MARY BURCHELL 54) „Ik ben geen kind meer" sprak Norma heel langzaam, alsof ze hard op dacht. „Misschien wel toen ik hier voor het eerst kwam. Maar als je bij u leeft moet je wel volwassen wor den". Haar voogd trok zijn wenk brauwen op. „Dat is geen verwijt, al leen het constateren van een feit", verklaarde Norma heel vriendelijk. „Het is waar wat de mensen van u zeggen, dat u een onscrupuleus en vastberaden man bent. Maar het is ook waar dat dat niemand zo'n lieve en belangstellende voogd had kunnen zjjn als u". Zijn gezicht kreeg een andere uit drukking en zwijgend stak hij zijn hand naar haar uit. En na een ogen blik kwam ze naar hem toe en legde haar hand in de zijne. „Van de aanvang af was het uw plan dat ik met Richard zou trou wen, is het niet?" vroeg ze. „Dat is nog steeds mijn plan", ver telde hjj haar zachtjes. En huiverend herinnerde ze zich Pauls gezegde, dat het niet twijfel achtig zou zijn wie het onderspit zou moeten delven indien ooit haar be langen met die van haar voogd in botsing kwamen. Ze keek neer op de krachtige, mooi-gevormde hand, die de hare vasthield. „U u heeft eens gezegd dat u me niet zou dwingen tot een huwelijk met Richard", fluisterde ze. „Ik geloof dat ik heb gezegd dat ik je niet kon dwingen tot een huwe lijk met Richard". „Maar dat probeert u nu toch! U u weet dat ik het niet verdraag als u zo koud en misnoegd tegen me doet. U tracht me op alle mogelijke ma nleren duidelijk te maken dat ik al tijd uw dierbare pupil zal blijven als ik met Richard trouw, maar dat als ik dat als ik dat ze aarzelde. Daarop vroeg ze met angstige nieuws gierigheid: „Wat zoudt u doen als ik niet met Richard trouw?" „Die proef zou ik maar niet nemen. Norma", zei hij met een glimlach, die echter niet veel goeds voorspelde. „U zoudt zoudt me toch niet bij u wegsturen?" „Misschien wel". „Neen!" Ze deinsde achteruit. „Ik geloof niet dat ik prijs zou stel len op de aanwezigheid van een pupil die voortdurend opstandig is", sprak hij onverschillig. „Het is niet niet opstandig om mijn eigen echtgenoot te willen uit kiezen". Daarop gaf haar voogd geen ant woord. „Vindt u wel drong Norma aan. „Lieve kind, de uiteindelijke beslis sing ligt bij jou", sprak haar voogd op luchtige toon. „Maar als ik niet de echtgenoot neem die u wenst, dan dan zult u zelfs niet mejr doen alsof u van me houdt, wel?" „Ik heb nooit gedaan alsof ik van je hield", antwoordde hij ijzig. „Bedoelt u dat het echt was ge meend Weer antwoordde hij niet. En plot seling kwam ze naar hem toe en liet zich op haar knieën naast hem neer vallen, en dit was z&n natuurlijk, smekend gebaar, dat het niet melo dramatisch was. „Luistert u nu eens. Als ik met Richard trouwde es hem overhaalde der pardon uitknijp". „Goed, goed", zei Piet Potlood sussend, „maar kleed je nou maar gauw aan, want zo maar weg blijven gaat ook niet." Een beet je mokkend begon Jimmy toilet te ma ken, maar een kwartier later reed hij toch in een geweldig mooie, open slee, glimmend van het nikkel naar New York. met mij op Bishopstone te gaan wo nen en we lieten u Munley en het werd een mislukking, zoudt u dan ge lukkig zijn op Munley, terwijl u wist dat ik ongelukkig was in het huis waarvan u me zoveel heeft leren houden „Je zou niet ongelukkig zijn", sprak hij koud maar ze zag dat zijn vin gers zich kromden om de armleuning van zijn stoel. „Maar dat kunt u toch nooit zeker weten". Ze vlijde haar donkere hoofd je tegen zijn arm. „Hoe kunt u de ver antwoordelijkheid dragen om mij tot een huwelijk te dwingen dat u in uw kraam te pas komt? Kan kan het u dan niet schelen wat er met mij ge beurt?" „Je weet best dat me dat wel ban schelen", sprak hij vrij ruw. „Maar dat weet ik niet! Ik weet hele maal niets van u!" riep Norma uit. „Ik raad maar en verwonder me en hoerp en vrees. De mensen vertellen me allerlei over u en ik spreek dat heftig fegen, maar ik weet niet of het waar is of niet! En „Wat zei je dat je deed?" vroeg hij stil. (Wordt vervolgd.) Alaniak, Calcutta-R'dam, pass. 17-7 Ones, sant Albireo, R'dam—Buenos Aires, pass. 17-7 Finisterre Alcyone, R'dam-Sydney, 16-7 van Suez - Aletta, 17-7 van Telok Anso» naar Pladju - Alpherat, 17-7 van R'dam naai St Laurensrivier Alwaki, 16-7 van New York naar Z.-Amerika Amstelpark, A'dam— Hampton Roads pass. 17-7 Flores - Am- stelvaart, Galveston—A'dam, pass. 17-7 Ply mouth - Axcldijk, New York-R'dam, 19-7 ti Antwerpen verwacht - Abbedijk, R'dam-New York, 17-7 van Baltimore naar Norfolk Arkeldijk, 18-7 van Houston te R'dam Baara, 18-7 van Christobal naar Curacao Bacchus, 18-7 van Trinidad te Paramaribo verwacht Bloemfontein, A'dam-O.-Afrika, pass. 17-7 Fi nisterre Boissevain, Buenos Aires—Japan, 17-7 van Penang naar Singapore - Boschfon- tein, Beira-A'dam, pass. 17-7 Straat Messina naar Genua - Caltex Leiden, R'dam-Sidon, pass. 17-7 Ouessant - Caltex Leiden (t), R' dam-Sidon, pass. 17-7 Ouessant - Congo- stroom, 17-7 van Accra naar Takoradi Delf land, 17-7 van Buenos Aires te A'dam - Delfshaven, 17-7 van Buenos Aires te R'dam Eua, R'dam—Curacao, 17-7 460 mijl west van Finisterre - Hestia, Calao-A'dam, 17-7 van Manta naar Buena Ventura - Hecuba, A'dam—Georgetown, 19-7 te Paramaribo ver wacht - Heelsum, 17-7 van New Orleans naar Houston - Hera, 17-7 van D.-Indie te A'dam Indrapoera. 18-7 van Semarang te Priok Japara, 18-9 van Antwerpen naar Londen Jupiter, 18-7 van Iskenderun te Catania Kieldrecht, 18-7 van Manilla naar R'dam - Leopoldskerk, 17-7 van Genua naar Boulogne Mapia, A'dam—Djakarta, 17-7 van Port Swettenham naar Singapore - Nieuw-Amster- dam, R'dam-New York, 18-7 te New York verwacht - Nieuw-HoUand, 16-7 van Singa pore te Sydney Parkhaven, R'dam-Buenos Aires, pass. 17-7 Fernando de Noronha Polydorus, 17-7 van Halifax naar New York Phrontis, Semarang-A'dam, 14-7 van Cheribon Prins Alexander, 17-7 van Le Havre naar Bremen Riouw, 16-7 van Calcutta te Rangoon - Rijndam, Rotterdam-New Rork, 17-7 van Southampton naar New York Saranagn, vermoedelijk 19-7 van Rotterdam naar Djakarta - Saroena, 17-7 van Balik Papan te Miri Singkep, 18-7 van Makassar te Balik Papan Sibajak, Djakarta-R'dam, 71-7 van Colombo Stad Haarlem, R'dam—Savona, pass. 17-7 Gibraltar Tabian, Surabaja—A'dam, pass. 17-7 Malta - Themisto, 17-7 van New port News te R'dam - Unie, 11-7 van Nue Vitas naar Antilla - Veendam, 17-7 n.m. te R'dam - Weltevreden, Java-New York, 17-7 van Marseile naar Halifax Winterswijk, R' dam—Civita Vecchia, pass. 17-7 Kaap St Vin cent IJsselj New Orleans—Curasao, pass. 17-7 Kingston. Hel ligt voor de hand, dat U in deze tijd graag koude schotels op tafel brengt. Er zijn immers volop loma len en komkommers en U hebt wel bijna dagelijks restjes, die uitstekend ge schikt zijn om koud te ver werken. Dat is bijzonder smakelijk te doen met De Gruyter's mayonnaise. Werkelijk een heerlijkheid en een groot gemak! De Gruyler s mayonnaise kunt U krijgen in pollen van 85 en 150 cent. Deze mayonnaise is heel voor delig in het gebruik en bovendien zorgt 10% kor ting ervoor, dal lekker geen luxe meer is. Neem eens de proef met een potje! (Advertentie, Ing. Med.) HUISVROUWEN VRAGEN: „WINKELS OPEN TUSSEN DE MIDDAG" De Nederlandse vereniging van huis vrouwen heeft aan de commissie van rapporteurs van de Tweede Kamer het verzoek gericht ook een verplichte openstelling der winkels tussen de middag op te nemen in de regeling van de winkelsluiting. Tussen Belgie en Engeland is een overeenkomst getroffen over de vesti ging van twee tactische vliegvelden in Belgisch Limburg en twee militaire depots der Engelse troepen in de pro vincie Antwerpen. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, 1 cl. 3. Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 20, Tel. f Directie: J. BIJLSMA en C. KR Hoofdredacteur: A. KAPTEIN UfANNEER de voorteken song. Of dc bespreking of zü zullen worden afge] tief. Aldus heeft gisteren Moensan verklaard. De 1 uur hadden geduurd, ond boekt. Er is niet gezegd, i wordt aangenomen, dat tl den teruggetrokken, aan d komen De Noordelijke dat dit punt niet op de aard is dan kan vandaa kingen gereed komen. Het spookleger in Z\ Recrulen slecht bi Vijf hoge officieren van reaanse corps voor natioi ging zijn door een militai te Taegoe ter dood veroor verduistering van twee m en slechte behandeling va cruten, van wie er velen Dit schandaal had reed leid tot het ontslag van reaanse vice-premier, de defensie, de onderminister en de chef van de Zudkoi rale staf. Het corps, dat als het spookleger en doo: werd bekostigd, is nu om Verwoestingen een atoomt De overstromingen, die kaanse staten Missouri ei veel onheil hebben aaugei gen thans het aan dc s van Missouri en Mississipf Louis. Men verwacht dat ging Zondag het grootst za In Kansas City en omge het water thans te zakke gen worden in midden-M we gebieden bedreigd. Eei ningen van Jefferson Citj stad van Missouri, is onde: pen en 350 personen moes heid worden gebracht. He tal doden tengevolge van mingen bedraagt thans 23 .Betreurenswaardig Egypte vreest R In antwoord op het B heeft de Egyptische regci houding van het Britse si Roach" een betreurenswaa genoemd. Het Egyptiscl veroordeelt hel optreden tein van het korvet, dat schip aanhield. Voorts wo dat Egypte souverein is ii rialc wateren en dat de 1 Israel volkomen rechtmat De Egyptische minister landse zaken heeft de ambassadeur te Cairo doe de kwestie van het Suez- normale diplomatieke we{ den geregeld. Dit houdt ii er weinig voor voelt de i veiligheidsraad te zien be zozeer uit vrees voor een 1 als wel om een Russisch te voorkomen. Rusland is van de ondertekenaars va tie over het Suez-kanaai Volgens een nader beril bereid, schepen met ruwe stemd zijn voor Haifa, he te laten passeren, mits he: krijgt, dat Israël de geral niet zal gebruiken voor doeleinden tegen een a Dit is Donderdag te Cairo rikaanse ambassadeur, Cl gedeeld. Weerberic Verwachting tot Zate. Droog weer met aan var vrij veel bewolking, r gen perioden met zi Zwakke winden, hoi tussen Noord en West. het binnenland hogere turen. Zaterdag: Zon op 4.44, c Maan op 22.13, onder 8.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6