M. MEIJER&Z OPRUIMING J. LINO Hz. LAATSTE NIEUWS Boeken zijn niet duur P.O.A. N.V, P4YGL0P MORGEN Stad en Omgeving n. 10-30171 korting AGENDA Toonkamer-verkoop KARPETTEN 10 TOT 50°/o BENEDEN DE WAARDE FRANKENBERG N.V. Alkmaarsezuster met negen gewonden uit Korea terug SEIZOEN-OPRUIMING Zal de kaas weer naar Amerika geëxporteerd worden? Langestraat 70 - Alkmaar Een foto van de kaasmarkt bracht Alkmaarders bij elkaar KOF FSRS Alkmaar—Indonesie-Tokio-Alkmaar Urenlang zat Ine Koopman aan de bedden van gewonde Nederlandse vrijwilligers Adempauze na de lange reis Het verdwenen ruitertje IEEN SPR00KJE Merkwaardig ongeluk met dodelijke afloop Alkmaarders nemen deel aan Vierdaagse ïlo-fr één taeefe U kunt nog hiervan profiteren Vraag programma scha pen- en varkensfokdag Geslaagd MARKTBERICHTEN LAAT5TE DAG ZIET DE ETALAGE Ook voor U is er iets bij Gevonden voorwerpen Ex-Kroonprins overleden Op de Jaarbeurs in Toronto Politieman stopte bonboekje weg TANKAUTO IN BRAND Chauffeur ernstig gewond Vierhonderd personen in China terechtgesteld VACANTIE! OP REIS? Langestraat 24-Tel. 2394- Alkmaar Receptie Ir. L. de Vries Piet Hein passeerde heden morgen Alkmaar VRIJDAG 20 JULI 1951 7USTER INE KOOPMAN, de Alkmaarse verpleegster, die op 26 October van het vorige jaar met de „Zuiderkruis" naar Korea is vertrokken, is gister avond om ongeveer negen uur op het vliegveld Schiphol gearriveerd. Ze was de enige begeleidster van een negental gewonde Nederlandse militairen van het Korea-detachement. Na een lang verblijf in het militaire hospitaal te Tokia, waar zuster Koopman bijna gedurende haar gehele diensttijd in het Oosten werkzaam was, is voor hen na de lange reis een eind gekomen aan de strijd. Na hun aankomst op Schiphol werden de gewonden in twee ambulancewagens en in een personenauto naar de militaire hospitalen te Utrecht en Den Haag vervoerd, waar ze verder zullen worden verpleegd en sommigen zullen worden geopereerd. De Alkmaarse verpleegster vergezelde hen op deze tocht. De enkele minuten, dat de pers ge legenheid had zuster Koopman en de gewonden, die tijdens de reis aan haar hoede waren toevertrouwd, vragen te stellen, bleken te kort voor een uit voerig interview. Het gesprek bepaalde zich tot enkele wederwaardigheden over de lange reis. Via Hongkong waren de. reizigers naar Karachi gereisd, waar de KLM- Constellation „Prinses Marijke" hen heeft overgenomen. Halverwege moest een tiende verpleegde in een hospitaal achterblijven, daar de reis voor hem te riskant geacht werd. „Het zijn wel al lemaal zwaar gewonden", vertelde zus ter Koopman, „maar hun toestand is nu al zoveel verbeterd, dat vervoer door de lucht mogelijk is. De stemming onder de jongens is puik! Wim Hage- man, die blind is en bij het mijnenleg- gen zijn beide handen verloren heeft, is ondanks alles de vrolijkste van het stel..." Misschien weer terug „Toen tic met deze groep uit Tokio vertrok", vertelde de zuster verder, „werden er ongeveer twintig gewonde Nederlandse vrijwilligers in het hos pitaal verpleegd. Minstens de heljt van hen zal wel definitief xborden af gekeurd. Die komen dus wel gauw naar het vaderland terug. De andere tien zullen dan wel weer naar het front moeten. Of zuster Koopman zelf weer terug zou gaan, kon ze nog niet zeggen. „Ik heb een verbandacte voor een jaar en over enkele maanden loopt die verbandacte af". Wellicht is er in die tussentijd vrede gesloten, hetgeen ieder vurig verlangt. Zuster Koopman, die de enige bege leidster van deze groep was deelde ver der mede, dat er in totaal vijf Neder lands verpleegsters in militaire hospi talen in Tokio en op Korea werken. Zij vertrok destijds met de Amsterdam se zuster Van der Plas. Geen foto's. Heel Schiphol leefde mee met de te rugkomst van de „Prinses Marijke". Verschillende Nederlandse officieren liepen het toestel tegemoet, toen het iets voorbij de douanehal van het vlieg veld tot stilstand kwam. Een legertje persfotografen en verslaggevers ver zamelde zich rond de trap. Nadat de burgerpassagiers het toestel hadden verlaten volgden de gewonden. Toen de 25-jarige Wim Hageman, die tijdens een bombardement met mortiergrana ten zijn ogen en beide handen verloor Uit het toestel werd geholpen, lieten de fotografen als één man hun toestel len zakken Zuster Koopman, in verpleegsters uniform, ondersteunde de militairen, die zich op eigen kracht naar de ambulan- "B-w«gens konden begeven. De eerste landgenoten. Evenals de meeste militairen van het Korea-detachement heeft zuster Koop man gedurende lange tijd in Indonesië dienst gedaan. Ze werkte daar in een militair hospitaal. Na haar terugkomst ze verbleef destijds bij een bevrien de familie op de Oudegracht hoorde ze, dat er voor verpleegsters gelegen heid was voor plaatsing in hospitalen in Japan en Korea. Wederom besloot ze zich te melden, en zo vertrok ze ver leden jaar, met een Amsterdamse col lega naar het Oosten. Verwachtte ze speciaal belast te worden met de ver zorging van de Nederlandse vrijwilli gers, al spoedig bleek het tegendeel. Gedurende lange tijd kwam ze in het hospitaal voornamelijk in contact met Zuid Koreaanse gewonde militairen. Het Nederlandse detachement Verenig- Opnieuw talrijke SPOTKOOPJES Op alle andere artikelen Ziet etalages Langestraat 3-7 - Alkmaar de Naties was toen nog niet aan het front ingezet. ,Toen de Nederlanders echter aan gevechtsacties gingen deel nemen werden al spoedig de eerste pa tiënten binnengebracht. Vele uren zat zuster Ine Koopman aan de bedden van haar landgenoten, pratend over Neder land, dat vooral in den vreemde zo ontzettend trekt. Onzekerheid Voor de Alkmaarse zuster is er nu een adempauze aangebroken. Het leven in het hospitaal was vermoeiend. Er was dikwijls geen tijd voor schrijven naar familie en vrienden. Zelfs het be richt van haar vermoedelijke repatri ëring moest ze in enkele woorden ver vatten. Tot op het laatste moment was haar vertrek uit Tokio niet zeker. Na de gewonden, die aan haar hoede zijn toevertrouwd in Utrecht en Den Haag te hebben afgeleverd zal zuster Ine vermoedelijk naar Haarlem reizen, om bij een vriendin haar intrek te ne men. Wellicht zal ze ook haar zuster en de vele vrienden en vriendinnen, die ze in de kaasstad heeft, bezoeken. (Ontleend aan onze adverentierubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: De kampioen (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Goldwyn Foliles (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Laatste duel (14 jaar). ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag: aanvang der voorstellingen 7 en 9.30 uur (Rex Thea ter 2.30 uur matinee). Op de Helderseweg nabjj Alkmaar, ter hoogte van de Naco-garage heeft gisteravond een zeer merkwaardig on geluk plaats gevonden, dat helaas de dood van het 21-jarige meisje A. Rus uit Stroct ten gevolge heeft gehad. Mej. Rus fietste ais laatste van een groepje wielrijders over de Helderse weg in de richting van Koedijk. Uit de tegenovergestelde richting naderde het bromfietser. Waarschijnlijk hebben het meisje en de bromfietser elkaar niet opgemerkt, want in het voorbijgaan botsten zij met de hoofden tegen el kaar. Mej. Rus werd zo ernstig gewond, dat zij naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar moest worden overge bracht. Korte tijd later is zij overleden. Ook de bromfietser werd vrij ernstig aan het hoofd gewond. doch onze OPRUIMING eindigt spoedig. Maakt nog HEDEN ge bruik van onze aanbieding. (Advertentie, Ing. Med.) Naar De Courant van haar corres pondent in Washington verneemt meent men daar dat de sluipaanval door een handjevol oppositie-leden in het Con gres op de kaasimport in de V.S. uit Nederland en andere kaaslanden on dernomen, thans is ontmaskerd. Mede door het Nederlandse initiatief en met steun van de Amerikaanse regering is deze aanval afgewend. In overheids kringen oordeelt men, dat er niet lan ger meer reden voor alarm is ten aan zien van de uitvoering van de plannen van de Nederlandse kaasexport in de naaste toekomst. Handelskringen in New York daarentegen zijn niet gerust gesteld voordat de situatie geheel dui delijk is. De bezorgdheid van de kaasimpor teurs werd veroorzaakt door de aan vaarding in het Congres van een pro tectionistisch amendement op de „de fense production act", ingediend door de afgevaardigde Andresen uit de landbouwstaat Minnesota, waai'bij voor drie jaar alle import van boter, kaas, zuivelproducten en rijst werd verbo den. Andresen werd gesteund door de Zuidelijke democraten, terwijl de be tekenis van het amendement aan de aandacht van de meeste Congresleden ontsnapte. Het amendement Andresen ontstond door pressie van de boterlobby in ver band met het grote botersurplus in de Over enkele dagen zullen weer tal van Alkmaarders naar Nijmegen gaan om daar deel te nemen aan de kracht proef op wandelgebied: de Vierdaagse. Van de Alkmaarse wandelsportver enging de Kaaskoppen nemen deel de heren C. M. de Vet (12 x), Kemp (3 x), Bloothooft (7 x), Veldstra (1 x). Mevrouw Van Geelen-Van der Werf loopt de Vierdaagse voor de tweede maal en mevr. Hoet-Strijbis voor de eerste keer. Van H.V.Z. lopen mee mej. De Waard uit Bergen (eerste maal), de heren Koopman (3 x) en de heer M. Breed (2 x). Van de Jeep lopen mee mevr. Dilling- Van der Klooster (6 x), mej. G. Bos (3 x) en de heren Dilling (7 x), Fer née (7 x), Bakker (6 x), M. Weil (5 x), Slot (5 x), De Boer (2 x) en Kouwe- laers (lx). Van de Rijkspolitie nemen de volgen de personen aan de Vierdaagse deel: J. Bakker, K. de Boer, A. H. Buis, H. de Groot, P. Plas, J. Ronselaar, H. A. Salman, J. Stok, P. Stoop, P. Terpstra L. van Tuyl, W. P. Wiesse en J. L. Breedveld. De heer Breedveld loopt dit maal voor de twaalfde keer mee. H. de Groot en J. Ronselaar nemen res pectievelijk voor de 8e en 7e maal deel aan de vierdaagse. Twee leden van de Rijkspolitie zullen waarschijnlijk het zilveren kruis verwerven, doordat ze voor de vijfde maal meelopen. Dit zijn de heren P. Stoop en K. de Boer. De wachtmeesters Westerveld en Lammers gaan mee als verzorgers. Voorts nemen nog enkele individuele wandelaars uit Alkmaar aan de tocht deel. (Advertentie, Ing. Med.) RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester om de eerstvolgende raads vergadering te beleggen op Donderdag 26 Juli om 14 uur. V.S. en door de ergernis van de kaas producenten in Minnesota over een Deens kaasproduct, dat goedkoper op de markt in de V.S. kwam dan waar voor het in Amerika te fabriceren is. Verbetering werd verkregen door initiatief van de Nederlandse landbouw- attaché in Washington, die het initia tief nam tot een vergadering van alle landbouwattaché's van de Kaasnaties, waardoor tal van protesten loskwamen bij de E.C.A. en het Departement van Landbouw. In overheidskringen vertrouwt men er op, dat, in dien het tegenamende- ment niet wordt aanvaard, het depar tement van Landbouw door een licen tiesysteem op de kaasimport het gevaar van het embargo teniet kan doen. Voor onderstaand sprookje, dat ge schreven werd door een meisje van elf jaar, ruimen wij graag een plaatsje in. J^EEL ALKMAAR stond op stelten; een van de bekende ruitertjes was verdwenen. Zo maar weg: niemand wist waar het gebleven was. Niemand? Ja toch, iemand wist het. En dat was. een oude torenuil, die ergens in de omtrek in een oud vervallen kerkje huisde. Toen die uil 's nachts eens even zat uit te rusten, hoorde hij op eens een nijdig gemopper. Het was één van de ruitertjes. „Ik vind het een schande", bromde hef, „ik, ridder van het IJzeren Geslacht, ik zit gevangen in een toren". „Nóu, Je laat me schrikken", zei de Uil. „Ben ik er dan niet ellendig aan toe, ik kan me niet weren, ik vind het een rchande", mopperde de ridder verder. „Ja, maar nu zijn er toch geen men sen, die naar je kijken, waarom ont snap je nou niet? „Help me dan eens, alleen kan ik het niet". „Kom maar hier". De uil pikte met zijn snavel en daar (Advertentie, Ing. Med.) "iug hij met het ruitertje zoetjes aan naar beneden. „Dank je wel voor je hulp en ik verhef je in de orde van de Allerhoog ste Helper van de Ridder van het IJze ren Geslacht", zei de ridder met een verwaand gezicht. „Poe, blaas je maar niet zo op", krasfe de uil nijdig, „als ik het wil zit je zo weer in de toren". Dat begreep de ridder maar al te best en hij maakte gauw dat hij weg kwam. De hele nacht reed hij door. Niemand zag hem gaan, want alle mensen slie pen. Tegen de morgen verschool hij zich. Dat was een geluk, want alle mensen zochten hem. Maar hij zat in een hooiberg. Hij had een gat gegra ven, zoda hij even goed frisse lucht kreeg. De burgemeester was radeloos. De kaasmarkt en de ruitertjes waren de belangrijkste dingen van de stad. En r.u was één van de ruitertjes spoor loos. En de kaasmarkt liep in 't hon derd, want alle mensen drongen om de toren om te zien of het werkelijk waar was. Vreselijk, het was zo! De oude wijfjes hadden voor weken weer voorraad om te kletsen. Zo ging de dag voorbij. 's Nachts kwam de ruiter weer voor de dag en reed weer verder. Hij kwam in het vrije veld. Nu hoef ik me niet te verbergen, dacht hij. Maardat had hij mis. Want een boer, die naar zijn akker ging, zag iets blinken. Hij liep er heen en zaghet verdwenen ruitertje: En tot zijn grote verbazing begon het ruitertje te rijden! Het ging in gestrekte draf vooruit. De boer hol de er achter aan. De vrouw van de boer zag haar man zo rennen en wou vragen wat er was. Dus ging ook zij aan 't hollen. Ze had juist de kippen gevoerd en die kwamen luid kakelend achter haar aan. De hond zag de kip pen aan de haal gaan en rende achter de kippen aan. Het werd een hele op tocht. Maar aan de andere ziide stond ook een boer, links was ae sloot en rech+s de stad. Het ruitertje werd ge vangen. Zo kwam het kleine ruitertje weer in de stad. De burgemeester wreef in zijn han den van plezier en de oude man met de lange baard, die hem gemaakt had, zei zachtjes: „Nu heb ik je weer, rui tertje uit de toren". En de uil dacht: „Ik verlos nooit ruitertjes meer, want het geeft alleen maar drukte". Lenie. De vraagprogramma's voor de Provinci ale Schapen- en Varkensfokveedag, die op 26 September te Alkmaar wordt ge houden, zijn als volgt samengesteld: Schapen: 1. Oudere rammen; 2. twee jarige rammen. 3. eenjarige rammen; 4. drietallen ramlammeren van één vader- dier; 5. schaap met twee ramlammeren; 6. schaap met 1 ooi- en 1 ramlam; 7. schaap met 1 ramlam; 8. viertal oudere ooien. 9. viertal eenjarige ooien van 1 vaderdier; 10. viertal ooilammeren van 1 vaderdier. Varkens: 1. beren, geb. in 1949 of eer der; 2. beren, geb. na 31 Dec. 1949 en voor 1 Oct. 1950; 3. beren, geb. na 30 Sept. 1950, doch niet jonger dan 6 maan den; 4. fokzeugen, die voor de fokkerij bestemd zijn, ouder dan 2 jaar. 5. idem, van 14 maanden tot en met 2 jaar. 6. idem tot en met 14 maanden; 7. zeugen, geb. voor 1 Oct. 1949 met minstens zes biggen, niet ouder dan 85 dagen; 8. zeugen, geb. na 30 Sept. 1949 met minstens zes biggen, niet ouder dan 85 dagen; 9. twee- of drie tallen fokvarkens, uit 1 toom, van 4 tot en met 6 maanden; 10. twee- of drietal len fokvarkens, uit 1 toom, van 6 tot en rrtet 10 maanden. De aangifte sluit op 26 Augustus. Voor de praktijk-examens afgenomen door de Koninklijk goedgekeurde Vereniging van Lera ren in Handelscorrespondentie, Boekhouden en Stenografie, gehouden te Alkmaar op 4, 5 en 6 Juni, zijn van het instituut Globe alhier ge slaagd: voor Boekhouden: mej. I. Kutterink te latten, en de heren P. Groen te Alkmaar, J.'Blom en J. Asjes te Alkmaar en A. Stok man te Oudkarspel; voor Nederlandse Han delscorrespondentie: de dames B. Kroónênburg' te St. Pancras, T. v. d. Pol te Broek op Lan- gendijk^ M. Ofman te Alkmaar en de lieren P. Helder en R. Donia te Heiloo, P. Delver, F. Jansen en L. van Wely te Alkmaar; voor Engelse Handelscorrespondentie: de dames R. Admiraal te Oudorp, T. Engel te Alkmaar en de heren H. de Vroome te Alkmaar en P. Verkley te Spanbroek; voor Duitse Handels correspondentie: mevr. R. Dros—Speets. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 20 -Juli. 100.000 kg' aardappelen: Eerstelin gen 11—14,70, Doré 13—15,80, rode Schotten 15,60—16, blauwe Eigenheimers 14—16,60, grove 9,90—11, drielingen 10,90—12,80 kleine 6—8,30; 40.000 kg rode kool 4—5,40; 11.000 kg gele kool 7,60-10; 100 kg sla- bbnen 74—82; 2600 stuks bloemkool: AI 38-50. WARMENHUIZEN, 20 Juli. - Aangevoerd werden 19.100 kg aardappelen: Schotse mui zen 13,40—14,70, grove 9,60—10,60, drielin gen 12,90—13,80 en kleine 5—5,30; 1900 kg rode kool 3,30—4,50. NOOHDERMARKTBOND, 20 Juli 1951. 82.000 kg Eerstelingen 11.8015,70, gro ve 9,50—10,90, drielingen 9,20—11,10, klei ne 4,805,80, Rode Eerstelingen 15,50— 16,30; Eigenheimers 17,90; Blauwe Eigen heimers 17,40; 10 slof aardbeien 1,58; 300 kg witte kool 8; 15 kg slabonen 62. langestraai alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Gevonden zijn over het tijdvak van 12 Juli tot en met 18 Juli 1951 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag: Ring met sleutels, baret, portemon- naie, hoofddoek, kralenketting, passer in houder, sleutel, portemonnaie met inh., ballpoint, geldsbedrag, deken, kin derkousje, kinderportemonnaie, zadel dek, parapluiehoes, etui, rood kinder tasje, kindersokje, damesring, wandel stok, rozenkrans in etui, huissleutel, damesregenjas, schoen en muts. Als gevonden zijn bij het bureau van politie aangegeven en op de daar be kende adressen te verkrijgen: Wasmand, portemonnaie, portemon naie met inh., geldsbedrag, portemon naie (kind), portemonnaie, portemon naie met inh., kinderlaai-zen, portemon naie met inh., bril in etui, meetlat, zon nebril, babyjasje, colbertjasje, 2 pak jes met inh., verrekijker, nagelgarni tuur, portemonnaie met inh., kinder hemdje, tennisracket, hangèrtje, ro zenkrans in etui, breiwerk en porte feuille met inh. (Ongecorrigeerd» Oudste zoon van Wilhelm II De vroegere Duitse kroonprins Wil helm von Pruisen, die na de eerste wereldoorlog enige jaren op Wicringen verbleef, is In zijn woning te Hechin- gen (Wurttemberg) op de leeftijd van 69 jaar overleden.' Hij leed aan hart aderverkalking. De kroonprins was de eerste zoon van keizer Wilhelm II. Hij kwam reeds op 14-jarige leeftijd bij de Duitse Wehrmacht en stond bij het begin van de eerste wereldoorlog aan het hoofd van het Duitse vijfde leger. In 1917 kreeg hij het commando van de leger groep „Kroonprins". Toen de oorlog afgelopen was, ver trok hij naar Nederland, waar hij het eiland Wieringen als verblijfplaats kreeg toegewezen. Eerst in 1923 werd - hem toegestaan weer naar Duitsland terug te keren. Hij hield zich daar bui ten de politiek, maar kort vóór Hitier aan de macht kwam, bleek uit een van zijn hand verschenen dagbladartikel, dat hij de nazi's steunde. Na de oorlog heeft hij nog getracht Huize Doorn terug te krijgen, waar zijn vader na 1918 heeft gewoond. QVERAL komen ze elkaar tegen, de Alkmaarders. Hun wegen kruisen zich in Livcrpoolstrcet Station, ze ontwaren elkaar in de schaars verlichte metro of ze begroeten elkaar luidruchtig voor de Gare du Nord in Ia ville lumière, want enig vlagvertoon hoort er bij. Zoekt een Alkmaarder zijn toevlucht in een klein restaurantje in het Kopenhagense Tivoli, dan is de kans heel groot dat een tafeltje verder een stadgenoot zal zitten die zich juist te goed doet aan een portie smörreb: 1. Zelfs in Toronto komen ze elkaar tegen. Daar kunnen de heren J. H. Blein en R. Elzas over meespreken. Deze beide Alkmaarse heren hebben een zakenreis van zeven weken in Canada gemaakt en van hun beleve nissen vertelde de heer Blein ons enkele aardige bijzonderheden. OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN Mevrouw P. Oudt-Vader, Alkmaars oudste inwoonster, is gisteren op 97- jarige leeftijd overleden. „WIJ hadden een stand op de Toronto Trade Fair (een jaarbeurs) en omdat we nu eenmaal Alkmaarders zijn, hadden we een hele grote foto van dé kaasmarkt op de achtergrond ge hangen", zo vertelde de heer Blein. Al vrij spoedig toonde een van de bezoe kers grote belangstelling voor de plaat, welke llij wilde kopen omdat hij in Alkmaar was geboren, zoals hij zei. Het bleek dé heer H. Elte té zijn, die onlangs tot hoogleraar in Oklahoma is benoemd. Het weerzien in den vreemde was bijzonder hartelijk en de heer Elte no digde de beide Alkmaarders direct uit zijn gasten te zijn. Wekenlang hebben ze in zijn auto Canada doorkruist en dat is daar niets bijzonders, aangezien iedereen er een auto heeft. Het kan in Canada gebeuren dat men voor een café honderd auto's ziet staan van even zoveel arbeiders, die vóór zij naar huis gaan een potje bier drinken. Het is te begrijpen dat men in de steden vaak te kampen heeft met gebrek aan parkeer ruimte. Op vele pleinen mag men zijn wagen slechts een beperkte tijd ach terlaten. Wie die grens overschrijdt loopt de kans bij zijn terugkeer een briefje tussen de ruitenwisser te vin den, waarop vermeld is dat hij binnen 24 uur aan hét stadhuis boete moet komen betalen. Hollandse politic-agent /"JOK op te snel rijden let de Cana dese politic streng. „Toen ik eens in de bebouwde kom van een dorp de maximumsnelheidsgrens bad overschre den, werd ik aangehouden door een agent die direct het politieboek al ge reed had om procesverbaal op te ma ken" aldus de heer Blein. Maar het liep heel anders af. Toen de politieman hoorde dat wij Hollanders waren, toon de hjj zich zeer verrast en borg direct zijn potlood op. Hij was ook een Hol lander, al woonde hij al 23 jaar in Canada. Op het station in Toronto kwamen de belde Alkmaarders ook nog stad genoten tegen. Het was de familie Smit uit de Gashouderstraat, die kort gele den naar Canada was geëmigreerd. De heer Blein vertelde dat ónze oud- stadgenoot Elte in Toronto in hoog aanzien staat. Hij heeft op het gebied van de architectuur reeds belangrijke successen behaald en daar hij zich ge heel aanpast bij het leven in zijn nieu we vaderland, beschouwen de Canade zen hem als één van hen, Huizen bouwen kan overigens in dat land bjjna iedereen. Men begint met de kelder en telkens als de eigenaar over wat geld kan beschikken wordt er een stukje bijgebouwd. QOK over de Trade-Fair zelf vertelde de heer Blein een aardige bijzon derheid. Een Amerikaan had in eèn Nederlandse stand een reproductie van een schilderij zien hangen en vroeg of hij het na afloop van de Trade Fair kon kopen. De standhouder beloofde dat, doch toen het eenmaal zo ver was, vergat hij de afspraak en verkocht de reproductie voor f 5 aan een werkster Dit was in het geheel niet naar de zin van de Amerikaan, die nog dezelfde nacht dat hij van de verkoop hoorde, per vliegtuig naar Toronto toog om zijn schilderij op te eisen. Toen de werkster geen afstand van haar bezit wilde doen, maakte hij zo'n tumult dat ten einde raad een telegram naar Holland werd gezonden met de order om zó spoedig mogelijk nog een schilderij van f 5 te versturen. De heer Blein vindt de Canadezen hartelijke gulle mensen en hij is van mening dat het land voor vele Neder landers die een vak kennen een goede toekomst biedt. Het is dus te verwach ten dat eerst daags nog meer Alkmaar ders elkaar op Toronto Station zullen ontmoeten. Gisteren raakte te Deventer een tankwagen van de Shell Nederland door kortsluiting in brand. De wagen, die geladen was met 5000 liter ben zine, stond in een ookwenk in lichter laaie. Met schuimblussers wist de brandweer het vuur meester te wor den. De chauffeur v. d. L. werd met ernstige brandwonden naar het zieken huis overgebracht. Van officiële communistische zijde te China is medegedeeld, dat sinds het begin van deze maand te Sjanghai en Peking 394 doodvonnissen zijn voltrok ken. Alleen al op 10 Juli werden er ln Peking 277 personen terechtgesteld. Wij hebben een mooie collectie (Advertentie, Ing. Med.) Door een huldigingscomité, gevormd uit vertegenwoordigers van diverse organisaties en verenigingen op hot gebied van landbouw, veeteelt en zui vel, waarmee hij veel heeft samenge werkt, wordt aan de heer L. de Vries, Rijksveeteelt-consulent voor Noord- Holland, ter gelegenheid van zijn 25-ja- rig ambtsjubileum in deze provincie op Woensdag 1 Augustus te 2 uur een receptie in het Gulden Vlies aangebo den. Ieder die daartoe behoefte gevoelt zal de jubilaris daar kunnen feliciteren. Hedenmorgen omstreeks twaalf uur passeerde door het Noordhollands Ka naal het Koninklijk jacht „Piet Hein". Vorige week was het jacht naar Den Helder vertrokken om kleine herstel lingen te ondergaan. Naar wij verne men begeeft de „Piet Hein" zich op weg naar Amsterdam. Van de zijde van het publiek was veel belangstelling voor de ongewone verschijning van het jacht in de Alk maarse wateren

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2