De ambtenarenpensioenen zullen worden verhoogd JEUGDIGE VLAMINGEN RUKTEN OP De Grondwetscommissie dient herzieningsvoorstellen in Europese beialingsunie in discussie Tweede Kamer werkt een lange agenda af Dr. ir Droesen vraagt interpellatie aan Twee moties betreffende naturalisatie aanvaard 'n Nederlands geschenk Suriname en de Antillen Slechts korte vacantie voor Tweede Kamer? Vertegenwoordiger van Anglo" moet vertrekken Koffieplantages op Oost- Java worden geplunderd Enige oppositiecandidaat trekt zich terug Op een bank in het plantsoen Oude man was loslippig Vroo^noar Koblet hield een rustige dag Rosseel behaalde in vijftiende eiappe zijn iweede overwinning Ook tweede plaats voor onze zuiderburen Afhandeling nog vóór de a.s. verkiezingen? WIJZIGINGEN OP ZEVEN Informeert Australië naar „Arische afstamming"? GLIMLACHJE Stirling Moss start te Zandvoort VRIJDAG 20 JULI 1951 (Van onze parlementaire redacteur) In het vooruitzicht van haar vacantie werkt de Tweede Kamer zich met een bewonderenswaardige ijver door de lange agenda, die op Vrijdag 20 Juli afge handeld moet zijn. Zij heeft deze week elke avond en elke middag (be halve Maandagmiddag) vergaderd en zette Donderdag onvermoeid het de vorige dag begonnen debat voort over het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 9 November 1950 tot verhoging van pensioenen met een bijzondere toeslag en van de Kindertoelage wet voor gepensionneerden. De afgevaardigden, die over dit ontwerp reeds het woord gevoerd hadden, accepteerden gaarne de nieuwe ver hoging der pensioenen waarmede een bedrag van in totaal f 24.000.000 ge moeid is doch zij uitten bezwaren tegen de huns inziens onvoldoende behan deling van enkele groepen belanghebbenden, waarvoor zij een hogere toeslag bepleitten. Voorts heeft de Kamer zich breed voerig beziggehouden met het wets ontwerp tot goedkeuring van het ver drag inzake de oprichting der Euro pese betalingsunie en de daarbij tevens aan de orde gestelde nota inzake de deviezenpositie van ons land. De heer Nederhorst (Arb.) was het met het voorstel wel eens, maar achtte de wer kingssfeer der Unie te beperkt. Er diende een orgaan naast te komen, dat zich met langdurige credieten bezig kan houden. De heer Janssen (KVP) bracht de verhouding tot Belgie ter sprake en drong aan op meer openheid over hetgeen te Goes is besproken. De heer Schouten (AR) en de heer Schmal (CH) sloten zich hierbij aan. De ministers Lieftinck en Van den Brink beantwoordden de gemaakte op merkingen. Minister Lieftinck betreur de het, dat de plannen van Petsche voor een Europese herstel- of crediet- bank niet zijn uitgevoerd. Hij deelde de opmerkingen van de heer Neder horst in dit opzicht. Donderdagmiddag deden dat ook de heren Van Sleen (PvdA), Hoogcarspel (CPN) en Gortzak (CPN), welke laat ste twee tot grote verwondering van de minister van Binnenlandse Zaken, mr. Van Maarseveen, die het wetsont werp verdedigde ontevreden waren over wat de regering thans aan de ge pensionneerden aanbiedt. De heer Gort zak meende zelfs, dat het ontwerp in enkele gevallen tot verslechteringen leidthetgeen de minister pertinent ontkende. De bewindsman toonde zich soepel en diende ter tegemoetkoming aan de in de Kamer levende verlangens een no ta van wijziging in, waardoor de eigen pensioenen, die niet meer dan f 450 be dragen en de weduwen- en wezenpen sioenen, die niet hoger zijn dan f 250, niet met 20%, maar met 30"/o worden verhoogd. De replieken en de dupliek openden geen nieuwe gezichtspunten. Zonder hoofdelijke stemming nam de Kamer het wetsontwerp aan. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming verenigde de Kamer zich vervol gens met een wetsontwerp tot tijdelijke verhoging van de buitengewone pen sioenen krachtens de Wet buitenge woon pensioen zeelieden-oorlogsslacht offers. In de Tweede Kamer (Van onze parlementaire redacteur) Bij de aanvang van de gistermiddag gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft dr. ir. W. J. Droesen van de KVP verlof gevraagd de regering te interpelleren over de toepassing van het „Besluit vervreemdingsrecht on roerende zaken" en in het bijzonder voor wat betreft de bemoeiing van de administratie bij de bepaling van de schadeloosstelling. De Kamer zal hedenmiddag over deze interpellatie-aanvraag beslissen. Wordt zij toegestaan, dan kan zij toch pas in September of October worden gehouden. (Van onze parlementaire redacteur) In de vergadering van de Tweede Kamer, die Woensdagavond gehouden is. waren bij de behandeling van een aantal naturalisatie-ontwerpen twee moties en een amendement van de heer Scheps van de P.v.d.A. blijven liggen, waarover, de Kamer gisteren een beslissing moest nemen. Het betrof een amendement om de naturalisatie van een zekere J. de P. uit te stellen, totdat een nader onder zoek naar diens antecedenten zou zijn ingesteld; een motie om maatregelen te treffen, opdat de onuitsprekelijke r.amen 'van 23 te naturaliseren perso nen een eenvoudiger schrijfwijze zou den krijgen en een motie om bij de naturalisatie voorrang te verlenen aan personen, die zich in de jaren 1940 tot 1945 verdienstelijk hebben gemaakt. De Kamer verenigde zich zonder hoofdelijke stemming met het amende ment en de moties. Uii dank voor verleende hulp (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer besloot gistermid dag door aanneming van een desbe treffend wetsontwerp tot de aanbie ding door Nederland aan Suriname en de Nederlandse Antillen van twee bronzen monumenten, uit dank voor de tijdens er» na de oorlog aan Neder land verleende hulp. Mari Andriessen zal het monument voor Parimaribo vervaardigen en Al- bert Termote dat voor Willemstad. De heer Verhoeven van de KVP bracht hulde aan Suriname en de Ne derlandse Antillen voor het aandeel, dat zij aan de zijde van Nederland tij dens de tweede wereldoorlog geleverd hebben en betuigde onder applaus van de Kamer zijn instemming met deze Schenking. Namens de regering sloot staats secretaris Götzen zich bij deze hulde aan. Dank zij een intensieve propa- ganda-actie van de ANW staat Ne derland thans als eerste land op het Ristje van verlofcentra, die bij de Amerikaanse soldaten in Duitsland ih de smaak vallen. Minister Van den Brink vertelde aangaande de besprekingen te Goes dat er weinig schokkende resultaten van te verwachten zijn, aangezien er geen ambtenaren bij tegenwoordig waren. Spr. gaf voorts de feiten weer, zoals deze al in het officiële communiqué zijn medegedeeld. Nadat de heer Schouten naar aanlei ding hiervan nog bezwaar had gemaakt tegen het standpunt der regering inza ke de verbinding Antwerpen-Rijn, werd het voorstel tot goedkeuring van het EBU-verdrag, z.h.st. aangenomen. De nota inzake de deviezenpositie is voor kennisgeving aangenomen. Begin September behandeling van de crediet beperking (Van onze parlementaire redacteur) Gistermiddag heeft het Seniorencon vent van de Tweede Kamer de ge zamenlijke fractievoorzitters be raadslaagd over een verzoek van mi nister Lieftinck om nog vóór het nieu we zittingsjaar van de Staten-Genoraal. dat op de derde Dinsdag in Sentember begint, het wetsontwerp Toezicht cre- dietwezen te behandelen. Prof. Lieftinck moet op 10 Septem ber naar Washington en zou het wets ontwerp graag vóór die tijd door de Tweede Kamer afgedaan zien. Dat zou betekenen, dat de Kamer al weer in de eerste week van September van haar reces zou moeten terugkeren. Zonder verblijfsvergunning Zonder enige opgaaf van redenen heeft de Perzische regering de ver blijfsvergunning van Richard Seddon, de hoofdvertegenwoordiger van de Brits-Iraanse oliemaatschappij te Te heran ingetrokken. Een officier van politie, die de ver gunning bij Seddon in beslag nam, ant woordde op de vraag wat de volgende stap zou zijn: „Misschien betekent het, dat U een uitreisvisum moet aanvragen, maar ik weet het niet". De Britse ambassade zal bij de Per zische minister van buitenlandse zaken tegen de intrekking protesteren. Seddon is niet de enige buitenlander wiens verblijf in Perzie op het spel staat, want het parlementslid Nas- sergholi heeft de regering verzocht het dienstverband op te zeggen met alle buitenlanders vijfhonderd in getal die voor de regering werken. Het aantal rubberdiefstallen op Oost- Java neemt geleidelijk af, maar thans vertoont het aantal koffiediefstallen een stijging. Het komt thans voor dat ben den van tweehonderd tot vierhonderd man de koffieplantages binnendringen en grote oppervlakten kaal plukken. Dat gebeurt vaak op zo ruwe wijze, dat de aanplant ernstig schade lijdt en de vruchtzetting voor het volgende jaar wordt belemmerd. Op vele onderne mingen is reeds de helft, op sommige zelfs negentig procent van de oogst ver loren gegaan. Enkele bedrijven begin nen, om de verliezen te beperken, zelfs te vroeg met de pluk. Dat gaat overi gens ten korts van de kwaliteit en de opbrengst. Afgelegen, grote onderne mingen hebben de minste last van de plunderaars. Presidentsverkiezingen in Portugal Admiraal Manuel Quintato Meireles, de enige candidaat der oppositie bij de presidentsverkiezingen van Zondag in Portugal heeft zich gisteren terugge trokken. Hoewel hij indertijd het te genwoordige regiem gesteund heeft en in '28 en '29 minister van buitenlandse zaken was van dit regiem, dat reeds 25 jaar aan het bewind is, is thans tegen stander van de regering, aangezien hij en zijn volgelingen zich niet kunnen verenigen met de huidige toestand, waarbij één enkele partij het heft ih handen heeft. De regeringscandidaat is generaal Francisco Crayeiros Lopes. Een derde candidaat. profesor Ruy Luis Gomes, is op grond van een recente grondwets verandering door het oppergerechtshof niet geschikt geacht, nadat hij gewei gerd had zich tegen het communisme uit te spreken. Een 69-jarige man heeft de 70-jarige A. F. E. G. te Dordrecht neergeslagen en beroofd van 4400 gulden, welk be drag G. voor zijn zoon naar het post kantoor moest brengen. De man had op de „oudemannenbank" in het plant soen van zijn gewichtige missie ver teld en daardoor was bij de dader W. het plannetje opgekomen zich dat geld toe te eigenen. Het liep niet zoals hij had gedacht. Wel slaagde hij erin G naar een bosje te lokken om hem een vogelnestje te laten zien, maar toen hij hem met enige harde klappen neer sloeg begon het slachtoffer, dat hevig bloedde, luidkeels te schreeuwen. Een jongeman zette de aanrander na en kon hem aan de politie overleveren. De envelop met de ruim vierduizend gulden bleek nog in het struikgewas te liggen. CAMERA'S FILMS (Advertentie, Tng. Med.) KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vries: R. Mooy, cand. te Utrecht. Bedankt voor Nieuw Lekkerland: J. T. Doornen bal te Oene; voor Hilversum: J. J. Pol dervaart te Nijverdal. Beroepbaarstel ling: de heer C. Petri, cand. tot de heilige dienst te Amsterdam, stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken. Aangenomen naar Medan: L. W. Korvinus, thans mission- nair predikant te Medan. Geref. Kerken (art. 31 k.o.). Beroe pen te Ten Boer: W. G. de Vries, cand. te Groningen; te Blokzijl, Sliedrecht en Zaandam: K. Deddens, cand. te Kam pen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Goes: M. Heerschap te Wageningen; te Rid derkerk: W. C. Lamain te Grand Ra pids (V.S.) Naar Korea. Naar wij vernemen heeft de res. legerpredikant ds. D. Broer, Geref. predikant te Haulerwijk (Fr.) zich op verzoek van de boofdlegerpre- dikant na overleg met zijn kerkeraad bereid verklaard, de geestelijke verzor ging op zich te nemen van de protes tantse militairen van het aanvullings detachement Verenigde Naties, hetwelk morgen met de General MacRae naar Korea hoopt te vertrekken. Ds. Broer hoopt op hetzelfde schip naar Nederland terug te keren en zal gedurende de terugreis naar Nederland eveneens de aan boord zijnde protes tantse militairen van het Nederlandse Detachement Ver. Naties geestelijk ver zorgen .Vermoedelijk zal de heen- en terugreis niet langer dan drie maanden duren. De veertiende étappe (TarbesLuchon) van de Tour de France. Luxemburger Diedrich als eerste op de Col du Tourmalet De DOODVONNIS NA 23 JAAR Volgens radio-Peking is te Hankou ten aanschouwen van vele duizenden een zekere Tsjao Tsji Tsjoean ter dood gebracht, die veroordeeld was wegens het aandeel, dat hij had in een botsing tussen stakers en studenten in Hankou in Februari 1928. Bij deze botsing kwa men vele personen om het leven. Tsjao werd op de plaats van de botsing ge- fussilleerd. J^A HET VUURWERK dat Koblet, Coppi en Bartali eergisteren op en tussen de Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde hebben ontstoken, was het te ver wachten dat deze grootheden zich in de vijftiende etappe wat op de achter grond zouden houden. Zelfs aan het uithoudingsverhogen van de athleet Hugo Koblet, aan het soepeldraaiende racewonder Coppi en de wonderlijk vitale Bartali, komt een einde. Slechts als de beide Italianen of de Fransen Bauvin en Geminiani in actie waren gekomen, zou het Zwitserse fenomeen zich in de strijd hebben geworpen. Dat is niet geschied en zo kon het gebeuren, dat Koblet op de 23e plaats eindigde in gezelschap van Geminiani, Bauvin, Coppi, Bobet en Bartali. Voor de jonge Belgische ploeg was het een unieke gelegenheid op de voorgrónd te treden. Roseel behaalde zijn tweede etappe-overwinning en de tweede plaats van De Cock maakte de zege voor onze Zuiderburen volkomen. Dat Koblet en de zijnen hun ogen goed de kost hebben gegeven, blijkt wel uit het feit dat zich bij de zeventien renners die het eerste te Carcassone arriveer den, geen enkele candidaat voor de gele trui bevond. trui, waarboven de heldere kijkers van Koblet blinkten. In die ogen stond geen spoor van vermoeidheid te lezen. Slechts waakzaamheid en Bartali be greep dat hij. zo hij voor Parijs nog een kans krijgt, zijn slag op een ander tijdstip zou moeten slaan. Toch hadden die eerste kilometers van de vijftiende etappe reeds spoedig slachtoffers ge- eist. Cielicka van de Franse West Zuid West ploeg staakte na een val partij de strijd en kort hierop stapten ook Goldschmidt, Moliniers en Guegen van hun ranke fietsen. In normaal tempo trok de lange sliert renners langs de serpentinewegen, zonder dat iemand aanstaite maakte er tussenuit te trekken. Eerst na 170 km zou de beslissende slag vallen. Gaas- mat, Diot en Biagioni demarreerden en toen die drietal enkele honderden me ters voorsprong had genomen, vond Sylver Maes het tijd om zijn jonge garde naar voren te sturen. De Belgi sche chef-d'équipe, ervaren Tourrijder als hij was, had juist getimed. Vijf van zijn renners zaten bij de achtervolgen de groep welke uit dertien eerzuchtigen bestond. Twintig kilometer voor de finish kregen de achtervolgers aanslui ting met de vluchtelingen en het zag er naar uit dat een massasprint de etappe overwinnaar zou moeten aanwijzen. Men had «chter buiten de waard, in ■JOCH mag men de prestatie van de Belgen niet onderschatten. Welis waar waren de Col des Ares (796 m.) en de Col de Portret-d'Aspet (1069 m) kleine „heuveltjes" vergeleken bij de hemelhoge natuurlijke versperringen, welke tijdens de dertiende en veertien de etappe genomen moesten worden, maar daar staat tegenover dat een mee dogenloze zon op het 213 km lange tra ject van Luchon naar Carcassone op de ruggen der renners brandde Zij was echter riet in staat de vechtlust bij de Belgen te smoren. Met groot machts vertoon zijn de jeugdige Vlamingen op gerukt en zij hebben niet alleen een glorieuze etappezege geboekt, maar bovendien prijkt deze ploeg thans op de tweede plaats in het landen-klasse- ment, achter Frankrijk en vóór Italië. Kleine poging van Bartali gARTALI heeft aanvankelijk wel ge probeerd om zijn achterstand op Kobiet te verkleinen. De veteraan was de eerste die over de Aspet trok. In het langgerekte peloton ontwaardde deze uitgekookte rot echter op enkele tientallen meters achter zich de gele ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt: 1. Koblet (Zwits.) 85.43.23; 2. Bauvin O. Z. O.) 85.43.44; 3. Geminiani (Frankrijk) 85.43.55; 4. Coppi (It.) 85.48.32; 5. Lucien Lazarides (Frankr.) 85.50.52; 6. Biagioni (It.) 85.54.44; 7. Meunier (W. Z. W.) 85.55.38; 8. ex aequo Bernardo Ruiz (Spanje) en Bartali (It.) 85.56.16; 12. Bobet (Frankr.) 86.01.03; 13. Ockers (Belg.) 86.02.08; 15. Magni (It.) 86.04.07. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 256.21.57; 2. België 256.54.05; 3. Italië 257.08.12; 4. West Zuid West 257.09.43; 5. Oost Zuid Oost 257.28.29; 6. Zwitserland 257.58.51; 7. Luxemburg 258.50.22; 8. Spanje 258.55.57; 9. lie de France 258.56.23; 10. Parijs 258.58.37. dit geval buiten Rosseel gerekend, die zich in een machtige demarrage enkele kilometers voor de eindstreep los maak te en met twaalf seconden verschil op zijn ploegmaker De Cock te Carcasson ne arriveerde. De uitslag van de 15e etappe, Luchon- Carcassonne (213 km), luidt: 1. Ros seel (België) 6.22.01; 2. De Cock (Bel gië) 6.22.13; 3. Diot (Parijs); 4. Caput (Parijs); 5. ex aequo: De Hertog (Belg.), De Rijcke (België), Remy (Frankrijk), Teisseire (Frankrijk). Kemp (Luxem burg), Brambilla (O. Z. O.), Dotto (O. Z. O.), Giguet (O. Z. O.), Goasmat (W. Z. W.), Biagioni (Italië), Serra (Spanje) en Van Ende (België) allen in de zelfde tijd als De Cock. Ploegenklassement van de 15e etappe: 1. België (Rosseel, Decock en De Her tog) 19.04.57; 2. Oost Zuid Oost Frankr. 19.06.39; 3. Frankrijk 19.11.35; 4. Parijs 19.11.35; 5. Italië 19.16.31; 6. West Zuid West Frankr. 19.16.31; 7. Spanje 19.16.31; 8. Luxemburg 19.16.31; 9, lie de France 19.21.27; 10. Zwitserland 19.21.27. Het bergklassement: 1. Geminiani (Frankr.) 30 pnt.; 2. Coppi (It.) 21 pnt.; 3. Lucien Lazarides (Frankr.) 20 pnt.; 4 Bartali (It.) 18 pnt.; 5. Bernardo Ruiz (Spanje) 17 pnt.; 6. Koblet (Zwits.) 16 pnt.; 7. Diederich (Lux.) 10 pnt. Tenslotte stelt de commissie voor, de mogelijkheid te openen voor een ver schijningsverbod voor bepaalde uit gaven. De koning zou dit, de Raad van State gehoord, moeten vaststellen, maar het zou terstond moeten worden inge trokken, wanneer een der Kamers van de Staten-Generaal blijk geeft, hier mee niet in te stemmen. Daarbij dient zich tenminste een derde van de leden zich tegen het verbod uit te spreken. Verscheidene leden der commissie hebben zich tegen deze aanvulling van artikel 7 der Grondwet verklaard. Zij menen, dat de rechter voldoende tegen opruiende publicaties kan optreden, Grondwet tussentijds in revisie? Wanneer de regering de suggestie van de staatscommissie voor de herziening van de Grondwet volgt, zal eerlang een aantal tussentijdse voorstellen bij de Staten-Generaal aanhangig worden gemaakt, welke nog vóór de verkiezingen van het volgende jaar zullen moeten zijn afgehandeld. De commissie heeft dezer dagen een interimrapport aan H.M. de Koningin uitgebracht, waarin haar op vattingen dienaangaande zijn neergelegd. Het rapport is verdeeld in zeven hoofd stukken, waarin de voornaamste, door de commissie noodzakelijk geachte wijzi gingen zijn samengevat. belangrijke punten Ten aanzien van de procedure der grondwetsherziening stelt de commissie voor, de behandeling in tweede lezing te doen geschieden door een speciale Kamer voor de Grondwetsherziening, een voorstel, dat ook door de regering- Schermerhorn reeds is ingediend. Slechts volgt de commissie niet de ge dachte, dat in deze Kamer een meer derheid van 3/5 voldoende is. Zij wenst vast te houden aan een meerderheid van 2/3. Enkele leden van de commis sie willen van deze speciale Kamer niet weten, andere bepleiten afschaf fing van de verplichte meerderheid. Ten slotte stelt de commissie voor, de voorgesteld, die noodzakelijk zijn ge worden door de souvereiniteitsover- dracht aan Indonesië. Wat betreft het aantal leden van dc Staten-Generaal: voorgesteld wordt dit voor de Tweede Kamer op 150 en voor de Eerste Kamer op 75 te brengen. Een regeling wordt voorgesteld, waar door binnen twee maanden, zonder nieuwe verkiezingen, deze uitbreiding mogelijk wordt. De commissie geeft in overweging, de minimumleeftijd voor het lidmaatschap van de Staten-Generaal en de Provin ciale Staten +e verlagen tot 23 jaar. Ten aanzien van de buitenlandse be trekkingen is in verschillende opzichten het rapport van de commissie-V an Eysinga gevolgd, echter niet, waar deze het artikel 59 der Grondwet over het verklaren van oorlog wil schrap pen. Dit wil de grondwetcommissie in gewijzigde vorm behouden. Voorts wil zij vastgelegd zien, dat voor inter nationale overeenkomsten, waarin het Koninkrijk partij is, in beginsel de goedkeuring der Staten-Generaal ver eist is. Dan wil zij bepalen, dat bepa lingen van internationale overeenkom sten. in strijd zijnde met binnenlandse weften, voorrang boven deze hebben en ten slotte moest naar haar oordeel worden vastgesteld, dat aan internatio nale organen bij of krachtens een over eenkomst bevoegdheden kunnen wor den ongedragen. Vragen van de heer De Loor aan minister Joekes Het Tweede Kamerlid, de heer De Loor (Arb.) heeft de aandacht van de minister van Sociale Zaken er op ge vestigd, dat Nederlanders, die naar Australië willen emigreren, moeten aangeven, of zij al dan niet van Joodse afstamming zijn en dat er navraag wordt gedaan naar de Arische afstam ming van de emigranten tot en met de overgrootouders. In verband hiermee heeft hij gevraagd, of de minister stap pen wil doen, dat de Australische re gering bij de beoordeling van Neder landse onderdanen dergelijke criteria achterwege laat. aeAOE-72 „Eerlijk-, ik heb niet gegromd, dat was mijn maag". De K.N.A.C. deelt ons mede, dat zij van Ferrari bericht heeft ontvangen, dat de renwagen waarmede Peter Whitehead aan de Grote Prijs van Ne derland op Zondag op het circuit van Zandvoort zou deelnemen, niet tijdig voor deze race gereed kan zijn, zodat deze coureur verstek zal moeten laten gaan. Zijn plaats zal nu worden inge nomen door de Fransman P. Bouillin Levegh, die met een Talbot aan de start verschijnt. In de internationale 500 cc race zullen alsnog uitkomen de be kende Engelsman Stirling Moss aan het stuur van een Kieft en de Fransman Francis Liagre met een D. B. Athletiekkampioenschappen in het Stadion Op de Nederlandse athletiekkampi oenschappen, welke Zaterdag en Zon dag in het Olympisch Stadion te Am sterdam plaats vinden, starten 195 heren en 80 dames, waaronder alle prominenten. Fanny Blankers—Koen heeft voor niet minder dan zes nummers inge schreven, t.w. 100 meter, 200 m, 80 m. horden, verspringen, hoogspringen en kogelstoten. Een van de hoofdnummers zal ongetwijfeld de 1500 meter vormen, waarbij rekening gehouden dient te worden met de revanche van Wim Slijkhuis op Harting, overigens ont breekt het Slijkhuis niet aan ambitie, want hij heeft de K.N.A.U. verzocht de tijd tussen de 1500 meter en de 5 km voldoende groot te maken, opdat hij bij de 5 km eveneens aan de start kan verschijnen. Twee zwemmers verdronken In een half uur tijds zijn gisteren in Den Haag bij het zwemmen in zee twee jongens verdronken. Om kwart vóór twaalf verdween de 12-jarige J. G. in de golven en om kwart «wer twaalf verdronk bij Kijkduin de" 20- jarige D. van L. uit Overschie, toen hij een meisje, dat in moeilijkheden was geraakt, te hulp wilde komen. Van L. verdween onder water; het meisje slaagde er in het strand te bereiken. Attlee door Noorwegen uitgenodigd De Noorse regering heeft de Britse premier, Clement Attlee, en diens echt genote uitgenodigd voor een vacantie- bezoek. Attlee heeft deze uitnodiging met dank aanvaard en zal 4 Augustus op een Brits marineschip in Bergen ar riveren.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 9