De Stedelijke Muziektuin Stad en Omgeving AGENDA Alkmaarse tippelaars maken het best in Nijmegen Bedrijfssportavond op Woensdag 1 Augustus Wachtmeester benadeelde het Rijk voor f 4.25 Een familie-uitje met een stormbuitje De schooljeugd begint de plantsoenen meer te waarderen Rondleidingen door Stadstuinen werpen hun nut af B. V. V. VOLEilDAM Zaterdag 11 Augustus Ongehoorzame Jozef dook met bromfiets in het water Morgen (Donderdag) PELS' Nieuwe Bessen PELS' Wijnhandel Verkeerde oplossing voor geldproblemen De pachter bekijkt de kwestie van de andere zijde WOENSDAG 25 JULI 1951 Liefde voor plant en dier worden aangekweekt Reeds vele jaren worden door de plantsoendienst van de gemeente meer dan normale middelen beproefd om de ongereptheid van onze parken en tui nen te bewaren en deze te vrijwaren voor vernielingen- Steeds echter bleek het, dat kinderen het mooiste van onze singels, onze gazons en onze bloem perken tot het grove mikpunt van hun vernielzucht maken. Vooral na de oorlog waren de verwoestingen aan de plantsoenen toegebracht meer dan verschrikkelijk. Verwijzing van natuursclienners naar de politie geeft over het algemeen bijzonder weinig resultaat. Thins, sinds een proefneming van een paar jaar, meent de dienst de oplossing gevonden te hebben om de schade tot een minimum te beperken. Door het rondleiden van de scholieren langs de stadskwekerijen aan de Ropjeskuil komen nu vele jongeren in contact met de „werkplaats" van de plantsoenen, waar al, wat voor vreemdeling en plaatsgenoot in de stad staat uitgesteld, uit het zaad wordt gekweekt. Ook groenten Vervolgens ging het de tuin zelf in. Andijvieplanten en slakropjes tussen het teerste bloemengoed riepen alge hele hilariteit op. Maar ook de herten in het kamp zullen moeten eten en daaraan hadden de kinderen niet ge dacht. Ook de hokken met kleine kal koentjes kippen liepen er een paar vonden zij eerst hier niet op hun plaats. Toen hun echter verteld was, dat de kans om een dodelijke ziekte op te lopen voor de diertjes hier vrijwel was uitgesloten, knikten allen begrijpend het hoofd. Opstel tot besluit. Vandaag hebben de jongens op school allen een opstel over de stads tuin moeten maken. Uit het enthou siasme, waarmee zij afscheid van de heer Wijchers namen, mogen we dan ook wel afleider, dat zij zeker hun best ervoor gedaan hebben. Zij zullen het niet zijn, die over de plantsoenen lopen, die het Kruithuisje vernielen, die verstoppertje spelen tussen de mooie struiken op de vest of in het rosarium een perk vertrappen. De heer Wijekers in zijn domein Gistermiddag bezochten scholieren van de St. Willibrordusschool de kwe kerij onder leiding van de opzichter van de plantsoenen, de heer J. Wij chers. Tussen de jongens hebben wij de wandeling over de stadswallen en de tuin meegemaakt. We kunnen niet anders zeggen dan dat het effect van deze tocht verrassend was. Waren de jongelui aanvankelijk nogal vrij onver schillig en deden zij hun best elke eik voor een beuk aan te zien, weldra, toen zij de warme kas binnengeleid werden, waar een keur van inheemse, maar vooral tropische planten de aandacht trok, waren de bewonderen de en verbaasde uitroepen niet van de lucht. In den beginne stoven nog enke len in een verrassende haast voor waarts en slechts een enkeling stelde een benepen vraagje. Bij het aan schouwen van de bananenboom, de pindaplantjes en de dadelpalm ont stond een ware rage van vragen waaruit grote belangstelling kon blij ken. Aandacht genoeg. Bestudeerde de een tijdens de uit eenzetting van de heer Wijchers de prachtige rode bladeren van de col leus, een ander gaapte met wijd open mond, zijn knuisten diep in zijn broek zakken weggestopt, naar het Chinees lantaarnplantje, dat zijn hartvormige bladertjes vanuit een hoog opgehan gen pot kronkelde. Speciaal de uit gekomen pit van een geconfituurde dadel maakte zichtbaar indruk, even als het bloemenriet, dat in de Mid denhout met zijn rode bladerenpracht en mooie bloemen de aandacht trekt. Streekgenoten behaalden successen op de Kaag Het was gisteren de laatste dag van de Kaagweek, het evenement voor ieder, die ooit in een wedstrijd roer en schoot heeft gehanteerd. Verschil lende streekgenoten hebben met hun kleine of grotere vaartuigen aan de wedstrijden op de Kagerplasssen deel genomen. In de Valkenklasse won H. C. Kirke- nier uit Heiloo met 114 punten de wis sel- en de hoofdprijs, met ,,'t Spul". De Draak „Ran" van R. Visser te Bergen kwam in de Drakenklasse 2 als tweede aan. In de klasse der 12-voets-jollenl, was de „Net-an" van J. N. van de Stadt eveneens uit Heiloo, tweede. In de Val kenklasse A-3 werd de „Trewes" van S. M. van de Meer uit Heiloo eerste. Ook SOVA kampioen De tweede kampioen in de Alkmaarse bedrijfsvoetbalcompetitie is bekend. Evenals vorig jaar heeft ook nu in de afdeling A het elftal van SOVA op fraaie wijze het kampioenschap be haald. De wedstrijd tegen Conijn ein digde in een 20 zege, welke echter door het enthousiasme van de tegen stander pas in de laatste tien minuten we--d behaald. Namens de Bedrijfsvoet balverenigingen sprak de voorzitter, Je heer G. Hartland de spoor jongens toe en wenste hen van harte geluk met het behaalde kampioenschap. WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 uur: 't Is feest vandaag (alle leeftijden); 8 uur: De Kampioen (18 jaar) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Goldwyn Follies (14 jaar) Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het laatste duel (14 jaar). DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: De kam pioen (18 jaar) Harmonie Theater, 8 uur: Minderjarig meisje vermist (14 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Goldwyn Follies (14 jaar) Victoria Theater, 8 uur: Het laatste duel (14 jr.). Druk bezochte receptie bij de firma Slinger Onder grote belangstelling heeft de fa. Slinger zich gisteren gevestigd in de nieuwe drukkerij aan de Magdale- nenstraat. 's Morgens bood het perso neel een electrische klok aan en 's mid dags werd er een druk bezochte recep tie gehouden van cliënten en leveran ciers. Niet minder dan 63 bloemstuk ken bleven achter als een kleurrijk be wijs van de vele goede wensen, die men de fa. Slinger had aangeboden. MULO-EXAMENS. Voor het gisteren in het Wapen van Heemskerk afgenomen examen voor het Mulo-diploma A zijn onze volgende stad- en streekgenoten geslaagd: C. J. W. de Haas, Gr. Haijtema, Ch. Ti-, Burger, M. C. Buisink en B. Kieft allen uit Alkmaar; J. H. Wigard, G. D Hofman, D. Keppel en W. van Kuijk, allen uit Heiloo; P. Stoker te Egmond aan de Hopf; C. Speets te Warmenhui- zen; C. P. Boterhoek te Noordschar- woude; A. Keesman te Castricum; G. R. Biersteker te Krabbendam; J. Wa genaar te St. Pancras. TERUG UIT DE WEST Met de „Cottica" repatrieert uit West-Indië de heer L. J. Woldendorp te Alkmaar. Het schip wordt morgen ochtend in Amsterdam verwacht. Goede training wierp vruchten af De familieleden, vrienden en kennis sen van de Alkmaarders die gistermor gen de eerste voetstappen hebben ge zet op de lange weg die leidt naar het Vierdaagse kruis, kunnen wij gerust stellen. Gistermiddag zijn de twintig Alkmaarse deelnemers en het detache ment van de Rijkspolitie, Groep Alk maar, heelhuids binnen de poorten van de Keizer Karelstad gearriveerd. Dat zij daar zouden komen had natuurlijk iedereen verwacht, maar heelhuids, dus zonder geprikte blaren, wil heel wat meer zeggen. De twee kleine blaartjes die één van onze stadgenoten in de omgeving van Nijmegen heeft opgelo pen mogen geen naam hebben. Reeds op deze eerste dag hebben de leden van „Het Versleten Zooltje", De Jeep en De Kaaskoppen geprofiteerd van de vele kilometers, welke zij in training hebben afgelegd. De meesten hadden zo'n kleine duizend kilometer „in de benen" zitten, voordat zij op de trein naar Nijmegen stapten. Dat deze voorbereiding noodzakelijk is, bleek gisteren eens te meer, daar reeds 32 deelnemers werden afgeschreven. Het aantal tippelaars dat met die nare ver dikkingen -onder de hielen binnen strompelde was echter aanzienlijk groter. Imposant voorspel. Het voorspel van de Vierdaagse, de vlaggen-parade in het Goffert Stadion, was ook voor onze Alkmaarders een groots moment, maar ook de dag van gisteren zal bij velen lang in de her innering naleven. Majoor Breunese werd namelijk gehuldigd in het bijzijn van de wandelaars die in de loop der jaren het Gouden Vierdaagse kruis hadden veroverd. Hieronder bevonden zich ook onze stadgenoten Arie de Vet en opperwachtmeester Breedveld. Hoewel de eerste lag een trieste was. Politie-veteranen tegen slagers-op-leeftijd Op Woensdagavond 1 Augustus te 6.45 uur zal door de Alkmaarse Bedrijfs Voetbal- en Handbal Verenigingen op het terrein aan de Overdie een bedrijfs sportavond worden georganiseerd met als hoogtepunt een wedstrijd tussen de politie-veteranen en de oudere plaatse lijke slagers. Het elftal van de politie staat onder aanvoering van commissa ris J. Dreeuws, die tevens de midvoor- plaats bezet. In het Slagers elftal zal de directeur van het Gem. Slachthuis, de heer W. Voorthuysen, „het vele voe ren". De heer Voorthuysen zal voorts het Slagers-doel verdedigen. De opstelling van de elftallen is als volgt: HERMANDAD-vetcranen: B. Ekkel; L. Webster en J. v.d. Gracht; P. Kla ver, W. J. v. 't Kaar en J. v.d. Burg; K. J. v.d. Brink, J. Krol, J. Dreeuws, G. A. Verbaan en J. Paling. SLAGERS-combinatie: W. Voorthuy sen; Temme en A. Beemsterbocr; Groot huizen, P. Groot en N. Boschman; G. Akkerman, G. Groot, D. v.d, Wardt, N. Appel en W. Akkerman. De eigenaar van het café „Het Wapen van Haar'em", de heer C. Brouwer, heeft voor het winnende elftal een be ker beschikbaar gesteld. Aan deze veelbelovende wedstrijd gaat een hanfibal-ontmoeting vooraf tussen twee elftallen, geformeerd uit de bedrijfshandbalverenigingen. De op stellingen zijn: A-elftal: W. Hartland (Lastinagirls)N. Booy (SVG), N. Ka reis ('t Hooge Huys); A. Riethoek (Mil. fleur). D. v.d. Wal-Koelink (Telefonia), W. Sutsmuller (Hulskampgirls)R. Holtes (SVG)A. Logger (HVB), A. Wie^e (JAK), A. Swart ('t Hooge Huys), M. Nieuwveen ('t Hooge Huys). B-elftal: A. Blankendaal (Telefonia); R. v. d. Vlerk (RHV), A. v. d. Sande (HVB); A. Zwart (Krom), v. d. Gaag (Hulskampgirls), E de Munck (Krom); G. Peek (Milfieur), T. v. Eijk (Kromt. B. Iseger (RHV), A. Tiel (SVG), J. Wismeiier (RHV). Op Woensdagavond 8 Augustus, te 6.45 uur, vindt op het Alkmaar-veld aan de Westerweg een voetbalwedstrijd plaats tussen een gecombineerd Be drijfsvoetbal-elftal en het eerste elftal van de Alkmaarse politie. Een hand bal-combinatie zal die avond een wed strijd spelen tegen „Vrone" uit St. Pancras. is de stemming bij de Alkmaarders uit stekend. Zij hebben niet gemopperd toen de regen op hun hoofden neer- kletste en zij zijn vol goede moed voor de tweede dag. Natuurlijk, ook zij wandelen liever onder een stralende zon. maar zelfs als het water vier dagen lang met bakken uit de hemel zal neerdalen, zo werd ons verzekerd, lo pen zij de vierdaagse uit. Dat is een prettig geluid en wij hopen morgen te kunnen berichten dat zij allen reeds voor vijftig procent hun belofte zullen hebben ingelost. 's avonds half-zeven op het Sportpark (Advertentie, Ing. Med.) Verdediger had geen bewondering voor de gang van zaken Bij twee van de zaken welke gisteren op de rol van de Meervoudige Kamer stonden, werden door de resp. verdedigers harde woorden gezegd over de manier waarop enkele politieambtenaren waren opgetreden. In de eerste plaats was daar de zaak van Evert L., wachtmeester van de Rijkspolitie, die veertien dagen ge leden op het beklaagdebankje had gezeten. Deze wachtmeester werd er van be schuldigd valsheid in geschrifte te hebb cngepleegd, waardoor hij het Rijk voor de somma van vier gulden en één kwartje zou hebben benadeeld. Daar de raads man van verdachte, mr. A. M. M. Leesberg, het wenselijk achtte dat de verbali sant zou worden gehoord, werd de zaak bij de eerste behandeling aangehouden. Wachtmeester L. had verschillende declaraties ingediend over kosten wel ke hij zou hebben gemaakt in verband met werktijden welke langer dan acht uur .achtereen hadden geduurd. Zijn superieur had hem enkele malen ge controleerd, waarbij het hem was ge bleken dat L. deze uren niet gemaakt kon hebben. Na het verhoor van de ad judant, de man die L. het laatste had verhoord, meende de officier dat zijn ten laste legging was bewezen. Mr. Meischke eiste daarom een gevangenis straf van twee maanden. Het pleidooi Mr. Leesberg ving zijn pleidooi aan met op te merken dat zijn cliënt als postcommandant te Medemblik een groot rayon moest controleren. Het was daarom onmogelijk dat hij zich star aan het dienstrooster kon houden. De com mandant te Enkhuizen had destijds dan ook toestemming gegeven het dienst rooster te wijzigen als zulks noodzakelijk mocht zijn. Nadat opper V. het com mando in het district Enkhuizen had overgenomen, had L. hem verzocht de zelfde vrijheden ten aanzien van het dienstrooster te mogen toepassen. Ver dachte kreeg deze toestemming en dat werd veertien dagen geleden door twee getuigen a décharge bevestigd, aldus mr. Leesberg. „Nu zegt opper V. wel dat hij deze toestemming nooit heeft gegeven, maar ik beweer dat mijn ge tuigen de volle waarheid hebben ge zegd". Na deze opmerking kwam ver dediger terug op de bewering van op per V., dat hij het huis van L. had ge controleerd. „Hij heeft de voorkant van het huis bewaakt in de veronderstel ling dat de slaapkamer zich aan die kant bevond. De slaapkamer was ech ter aan de achterzijde, zodat V. natuur lijk nooit de lichten op de slaapkamer aan of uit heeft zien gaan", aldus mr. Leesberg. „Dat mijn cliënt bij het eer ste verhoor een verklaring heeft afge legd, waarop hij later is terug gekomen, is volkomen te begrijpen. Plotseling kreeg hij het bericht dat hij naar Alk maar was overgeplaatst en binnen enkele dagen moest verhuizen. Zijn meubels werden op een wagen geladen en te Alkmaar ergens in de sneeuw neergezet. Hierdoor al reeds overstuur, kreeg hij het verzoek om naar Amster dam te komen, waar hij eerst vernam van valsheid in geschrifte te zijn be schuldigd". Vervolgens vestigde mr. Leesberg de aandacht op verklaringen van drie voormalige commandanten van »'-rdachte die stuk voor stuk uit stekend waren. Alleen de verklaring van H., een superieur waaronder hij in Amsterdam heeft gediend, viel uit dè toon. Deze commandant had gezegd dat L. zich aan de dienst had trachten te onttrekken. „Maar dat was in 1942 en een politieman die zich in die tijd aan de dienst onttrok, was een prima poli tieman. Ik betreur het daarom ten zeerste dat men deze opmerking heeft durven maken". Ten slotte gaf de ver dediger als zijn mening te kennen dat verdachte zich niet aan valsheid in ge schrifte had schuldig gemaakt. „Zijn diensturen waarover hij declaraties in diende, heeft hij gemaakt en meer dan dat zelfs. Om moeilijkheden in de ad ministratie te vermijden heeft hij ech ter gedeclareerd volgens het dienst rooster. Daarom meen ik dat hier slechts vrijspraak of ontslag van rechts vervolging kan volgen" besloot mr. Leesberg. In deze zaak zal over veertien dagen de uitspraak volgen. „Goed", hadden vader en moeder te gen hun 18-jarige Zoon Jozef gezegd, „je moogt logeren in Den Helder, doch denk er om: niet op de bromfiets". „Nee Pa", antwoordde de knaap, maar met dezelfde vaart was hij naar zijn vriend gegaan om even daarna triomphantelijk de hoofdstad uit te prut telen. Richting Den Helder. Enkele da gen later, op de terugweg, achtervolgde hem de pech, die er toe zou leiden, dat vader en moeder toch te weten kwamen, dat zoonlief hun wijze raad in de wind had geslagen. Want Jozef, verblind door een tegenligger, dook gisteravond met bromfiets en al bij de Helderse weg in de sloot. Druipnat en onder de modder wandelde hij naar de stad, waar hij als eerste een agent tegen het lijf liep. Nog zou er niets gebeurd zijn, als de knaap op de welwillende vraag wat hem was overkomen niet een hakkelend en zeer verward verhaal was gaan ophangen wat de politieman zeer verdacht vond. Jongen plus bromfiets verhuisden naar het bureau om te drogen en intussen werd de politie in Amsterdam verzocht de herkomst van de bromfiets na te gaan. Via de ouders en de vriend kwam de zaak tenslotte rond. Vanmorgen is Jozef weer vertrokken. Droog en met een hele bromfiets, die 's nachts met behulp van de agenten was gerepareerd. Hij was zeer te spreken over de ser vice van de Alkmaarse politie. Of hij met evenveel plezier aan zijn thuis komst zal denken, valt te betwijfelen. begint de aflevering van Zon in JJteAkchen" per LITER f5.60 ALKMAAR TEL. 2585 (Advertentie, Ing. Med.) De officier van Justitie bij de Meer voudige Kamer te Alkmaar eiste gis termiddag tegen Arie G., plaatsvervan gend postkantoorhouder te Krabben dam, een gevangenisstraf van vier maanden. Verdachte was op een kwaad moment in geldmoeilijkheden geko men. Hij had gedacht hiervoor een op lossing te vinden door een enkele maal gelden, welke hem als ambtenaar van de P.T.T. waren toevertrouwd, te ge bruiken om zijn tekorten te dekken. Het bleek uiteraard geen afdoende op lossing, daar bij controle zijn hande lingen ontdekt wreden. Hoewel uit zijn reclasseringsrapport bleek dat er voor verdachte redelijke kansen waren om weer op het rechte pad te worden ge holpen, meende de officier dat slechts een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden op zijn plaats zou zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Adriana C., d. v. P. Slagter en E. Schol: Johannes B. L., z. v. B. J. P. van Wouw en C. G. Kole; Albert, z. v. R. Barneveld en A. Visser; Anna M., d. v. H. Goudsblom en M. Sijm; Maria A. A., d. v. J. J. Zandbergen en S. Lutgerink. BAKFIETS UONTRA AUTO De bestuurder van een driewielige bakkerscarrier zag zich gisteren gever baliseerd omdat hij op de hoek Zout- straat-Verdronkenoord vergat het ver» keer van rechts voorrang te verlene*. Het gevolg was dat een auto tegen do fiets botste en nog al enkele lelijke be schadigingen opliep. Ds. DUN AFGETREDEN ALS VLOOTPREDIKANT Bij Koninklijk besluit is. te rekenen van 16 Mei af, aan de tijdelijk vlootpre- dikant ds. F. J. Dun, alhier, op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag als zodanig verleend. In verband met wat wij gister over de Stedelijke Muziektuin hebben me degedeeld, heeft de pachter, de heer H. van Dijk, ons medegedeeld, dat de criticus daarover een allesbehalve ob jectief oordeel heeft gegeven. Inderdaad heeft de tuin en waar schijnlijk juist tijdens zijn bezoek een ogenblik een rommelige indruk ge maakt. Voor de R.K. MULO-examens, welke daar werden afgenomen, had den de candidaten gladde en vast staande tafels nodig, die zij zelf mee- J7E1V JAAR lang hadden zij botje bij botje gelegd om „een daggie uit te gaan". Echt gezellig, met de hele fami lie in een bus naar Alkmaar. Oma en opa, ooms en tantes, neven en nichten hadden zich twaalf maanden vrijwel alle geneugten des levens ontzegd om op Dinsdag 24 Juli de bloemetjes eens buiten te zetten, 's Morgens in alle vroegte was men in Leiden in een ge rieflijke Eltax-bus gestapt en in de beste stemming, feestmutsen op het hoofd en toeters in de mond, was de warm was en het borreltje zo ver- zilveren haren ervan getuigden, dat draaid lekker viel, nam men er nog hij reeds lang geleden Abraham had eentje toe. Toen was evenwel bij ..som- ontmoet, kon de schande, zijn telg be- mige familieleden de rode streep over- rokkend, niet verkroppen. In hem schreden. De mantel der liefde, die woedde een Vendetta-geest. Zijn vin- alle geschillen en geschilletjes, welke gers jeukten. Met een ruk stond hij in de beste families voorkomen, de op trok de broeksriem aan, stroopte ganse dag had bedekt, werd opgetild, de mouwen op en.... voelde een on- Al het venijn, alle familie-veten, diezachte, vrouwenhand, die een kletsen- jarenlang in de Sleutelstad gebroeid de roffel op zijn wangen sloeg. Het hadden, kwamen thans op de jenever licht in de bus werd verduisterd door drijven. Als floretstoten ketsten enige de machtige gestalte van zijn vrouw. hatelijke opmerkingen over en weer die hem op pijnlijke, doch doeltref- reis aanvaard. Och ja, het weer was en toen Pietje, in een kanariegeel polo- fende wijze aan het benevelde ver wat druilerig, maar wat deert dat als hemd, met de onbesuisdheid de jeugd stand bracht, dat de bloedneus van je en familie op stap gaat, als oma eigen, zijn giftige bijdrage leverde, Pietje reeds genoeg was en dat op met een blijde twinkeling in de ogen waren de poppen aan het dansen. Met verder krijgsrumoer geen prijs ge- haar kroost ziet genieten en opa ge- een rechtse directe op de borst, ge- steld werd. Beduusd van zoveel vrou- noeglijk aan zijn f eest-sigaar van een volgd door een linkse hoek op de neus, welijk machtsvertoon en wellicht be- kwartje trekt? Niets scheen de stem- een zwaaistoot en een uppercut op de angst voor hetgeen hem thuis met be- ming te kunnen verstoren. In de kin ging Pietje, die het incasserings- hulp van mattenklopper, pollepel, of kleine blauwe ruimte, die koers koos vermogen van Ray Robinson miste, deegrol nog te wachten zou staan, liet naar het noorden, had men als het tegen de vloer. In boks-jargon zou zijn ome Henk zich op de bank terugval- nederlaag met een technische knock- len. De politie-agent, die inmiddels bij de out betiteld zijn. Het geel van zijn de deur had post gevat, behoefde niet de hemd kleurde zich rood. Tante Da meer in te grijpen. Langzaam druppel- slaakte een gil en de andere zusters de het gezelschap de bus in. De tantes ware het menselijk geluk gevonden. De zuurtjes en toffee-zakken van tantes bleken onuitputtelijk en „jerry-can" eau de cologne van Tante Da kon alle zakdoeken ruimschoots volgden in koor. De ooms en de ne- bleek en ontdaan, de mannen wat doordrenken. Luidkeels werden de ge hele repertoires van Catharina van ven maten met loerende blikken el- schuchter onder de nieuwsgierige blik- kanders krachten en het familie-uitje ken van de saamgestroomde menigte Rennes en Theo IJden Masman afge- zou in een burgeroorlog geëindigd zijn, en oma met rood beschreide ogen, werkt en zo bereikte men onze goede stad. Met een sierlijke zwaai schoof de bus het Waagplein op en een ogenblik later vergaapte de gehele familie zich als ome Jèn, die na een jarenlange klein en verdrietig over de droeve af- tournee door Amsterdam naar Leiden loop van de aanvankelijk toch zo fijne was gerepatrieerd, niet meer van der- dag. De chauffeur telde de koppen en gelijke gevallen bij de hand had gehad, kwam met het gehavende hoofd van aan de ruitertjes. Lang kon men echter Met de allures van een rijksbemidde- Pietje, dat op de schoot van zijn meisje niet genieten van het schone Waagge- laar vlijde hij Pietje in de armen van rustte, nog één man tekort. Het laatste bouw, want het feestprogram ver- zijn verloofde en enige nichten en leed was echter spoedig geleden. Ome meldde een dinertje, dat het hoogte punt van de dag zou worden. Of het nu was, omdat ome Henk wat „miersig" was geworden van al loodste het oproerigste deel van de Jèn stak zijn blozende, lachende ge- familie de deur uit. Zelf nam ome Jèn zicht om de hoek van de deur, dankte voor de schrik nog een hassebassie op de politieman voor zijn „assistensje", rekening van de familiekas en hier- zeeg op een open bank, greep zijn die snoepjes van de week, of omdat tegen kon zelfs de grootste vrek geen goud-gegalonneerde feestpet uit het ome Jèn zijn dagelijkse borreltje niet wilde missen, vertelt de historie niet, maar een feit is, dat, indien men zich bij Victoria-water of een glaasje ranja had gehouden, een heleboel narigheid voorkomen was. In een Alkmaars hotel werd echter eerst een afzakker tje genomen, dat alras gevolgd Werd door een tweede en omdat het ao bezwaar maken. net, pakte zijn toeter en hief het scho ne lied aan van „Die toeter van pa- QNDERTUSSEN was Pietje naar de pier". Hiermede was het ijs gebroken. bus gestrompeld en op de achter- De feestmutsen kwamen weer voor de bank neergelegd, alwaar hij zich met dag, meer-stemmig werd Ome Jèns zichtbaar welgevallen liet vertroetelen lied overgenomen en «niiuend naar de door enige jeugdige schonen. Toch was Alkmaarders, die het aan goede wen de lucht nog niet gezuiverd. De atmos- sen niet lieten ontbreken, verliet de feer was loodzwaar. Ome Henk, wiens familie het Waagplein. brachten, omdat het vele jaren door regen en wind gehavend tuinmeubilair daarvoor minder geschikt was. Het overbodige meubilair was daarom tij delijk in de tuin opgestapeld, onder 't afdak stonden enige stoelen en tafels voor verzending naar de reperateur gereed en er waren ook enige fietsen, die daar gewoonlijk een droog plaatsje vinden. Op dat moment was het inderdaad „rommelig" in de tuin, maar, zoals gezegd, was dit maar van zeer tijde lijke aard. De pachter wees er ons thans op hoe zeer zijn tuinmeubelen te lijden hebben, speciaal van de jeugd, die niets ontziet en welke moeite en kosten hij heeft om alles op peil te kunnen houden. Van de tegenwoordige muziektuin te spreken als van een derde rangs gelegenheid is z.i. onrechtvaardig. De tuin wordt van gemeentewege onder houden in de „rommelweek" was dat door toevallige omstandigheden niet gebeurd. In de oorlogsjaren is 't ge bouw niet geschilderd, daarna heeft de toenmalige pachter, de heer De Jager, dat zelf gedaan en het vorig jaar is dat geschied door de gemeente. Het smerige ijzeren hek voor de tuin is nog altijd ondanks herhaaldelijk verzoek van de pachter niet ver wijderd, maar hij leeft in de hoop, dat het wel eens weggehaald zal wor den. Nog onlangs heeft de burgemees ter persoonlijk een bezoek aan de tuin gebracht en de pachter gecomplimen teerd over de staat waarin huis en tuin thans verkeren. De directeur van de V.V.V. deelt ons mede, dat het feit, dat de Mu ziektuin niet op de kaart der beziens waardigheden voorkomt, geenszins betekent, dat men de tuin als min derwaardig zou beschouwen. Geen en kel restaurant is op de kaart aange geven, maar de rode richtingslijnen zjjn in de Hout juist langs de Muziek tuin getrokken om de vreemdeling op deze gelegenheid opmerkzaam te ma ken. Volgens de directie van de V.V.V. voorziet de tuin in de grote behoefte van een geschikte ontvangplaats voor schoolkinderen, clubs en dergelijke. Het is nu voor de pachter sle<i»s te hopen, dat de Raad eindelijk eens besluit deze stedelijke inrichting een toegang naar de Kennemerstraatweg te geven, zodat zij zichtbaar wordt voor voorbijrijdende toeristen. Het niet opgemerkt worden van de tuin door het grote verkeer is waarschijn lijk één der voornaamste oorzaken ge weest, dat diverse pachters de exploi tatie in verloof «mi Jaren hebben moe ten apgequa,

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2