in Verduisteringen in grossierderij Verpleegde beschaamde vertrouwen D.A.W. behaalde het kampioenschap in de derde klasse lerdag) s Bessen handel TEL. 2585 >plossing )blemen van Officier eisie viermaal gevangenisstraf Dame uit Beets verdacht van heling Openbare Leeszaal en Bibliotheek INGEZONDEN STUKKEN Obdam De belangen van de polder Beemster Buitenlanders op een excursie in Beemster St. Pancras HEILOO en Heer-Hugowaard Petten Schoorl De regen als spelbreker Oudkarspel Noord-Scharwoude Groot-Schermer Limmen WOENSDAG 25 JULI 1951 van Hlchen" ER 15.60 Ing. Med.) ie bij de Meer- maar eiste gis- plaatsvervan r te Krabben- raf van vier s op een kwaad jkheden geko- iervoor een op- :en enkele maal ambtenaar van -trouwd, te ge- ten te dekken, m afdoende op- 51e zijn hande- Hoewel uit zijn :ek dat er voor asen waren om l te worden ge- cier dat slechts gevangenisstraf zijn plaats zou Stand d. v. P. Slagter B. L., z. v. B. J. 3. Kole; Albert, A. Visser; Anna m en M. Sijm; Zandbergen en 'RA AUTO een driewielige gisteren gever- de hoek Zout- vergat het ver ing te verleneq, n auto tegen da nkele lelijke be- 1EDEN ALS [KANT t is. te rekenen ijdelijk vlootpre- alhier, op zijn k eervol ontslag vele jaren door ld tuinmeubilair ihikt was. Het was daarom tij- stapeld, onder 't itoelen en tafels de reperateur ik enige fietsen, n droog plaatsje s het inderdaad in, maar, zoals van zeer tijde- :r wees er ons in tuinmeubelen .al van de jeugd, /elke moeite en alles op peil te iige muziektuin en derde rangs echtvaardig. De ïntewege onder- nmelweek" was omstandigheden ogsjaren is 't ge- I, daarna heeft de heer De Jager, et vorig jaar is gemeente. Het /oor de tuin is <s herhaaldelijk :er niet ver- t in de hoop, fehaald zal wor- t de burgemees- :oek aan de tuin ir gecomplimen- waarin huis en le V.V.V. deelt lit, dat de Mu- art der beziens- imt, geenszins s tuin als min- luwen. Geen en- de kaart aange- richtingslijnen ings de Muziek- vreemdeling op irkzaam te ma le van de V.V.V, grote behoefte vangplaats voor en dergeljjke. pachter sle C»; d eindelijk eens i inrichting een nnemerstraatweg dchtbaar wordt toeristen. Het m van de tuin r is waarschjjn- ite oorzaken ge- hters de explol- oén hébben moc- Gistermorgen verschenen vijf be klaagden voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, die betrokken waren ge weest bij verduisteringen bij een gros sierderij in chocolaterie en aanverwan te artikelen. Het waren twee employé's van deze firma, de Alkmaarder Jan J. en de Oudorper Jan A., die aan Hendrik S. uit Alkmaar en Cornelis V. te Oudorp verduisterde artikelen hadden verkocht. Tegen J., die ruim 24 jaar in dienst was geweest bij de benadeelde patroon, eiste de officier een gevangenisstraf van achttien maanden. De verdediger vestigde er de aandacht op, dat de pa troon van J. nimmer had gesproken over vermissingen. Als hij dat wel had gedaan, zo meende pleiter, had deze zaak nooit zo'n omvang behoeven aan te nemen. Jan A., die steeds de winst met J. had gedeeld, hoorde een ge vangenisstraf van acht maanden tegen zich eisen. Het reclasserinigsrapport over deze verdachte luidde niet onverdeeld gun stig. De officier was derhalve van me ning dat de kans op herhaling aanwe zig was en eiste daarom dat verdachte onmiddellijk gevangen zou worden ge nomen. De rechtbank achtte echter geen termen aanwezig om op deze eis in te gaan. Het strafblad van Hendrik S„ één van de opkopers, was niet ge heel blanco. Niettegenstaande zijn be wering dat hij aan de gehele handel slechts f 55 had verdiend, eiste de offi cier een gevangenisstraf van een jaar. Cornelis V. stond voor de eerste maal als beklaagde voor de rechtbank. Daar het deze man was geweest die de twee eerste verdachten gevraagd had of er niets te „rommelen" viel, meende de officier dat ook deze beklaagde een ge- vangenistraf had verdiend. In verband met het- blanco strafregister eiste mr. Meischke acht maanden. Over veertien dagen zal de rechtbank in deze zaken vonnis wijzen. Ondank is werelds loon De Amsterdammer Th. G. van H. was joor bemiddeling van de reclassering in Heiloo bij een werkgever onderge bracht. Blijkbaar wilde Van H. niet ge holpen worden, want hij verliet zonder iets te zeggen de gastvrije woning. En kele dagen later kwam hij in de nacht terug, klom door een raam en nam de portefeuile van zijn voormalige patroon mee. Later op de avond trachtte hij zich een fiets te verschaffen om daarmede naar Amsterdam terug te keren. Dit verklaarde verdachte tenminste toen hij werd gearresteerd. Bij de behande ling van de zaak kwam hij echter op zijn bekentenis terug, zodat de recht bank de zaak aanhield om enkele ge tuigen te kunnen horen. Niet de manier; Petrus D. had gedacht zijn inkomen te kunnen vergroten door twee kazen weg te nemen bij de fabriek waar hij werkte. Hij werd echter gecontroleerd en daar kazen ongemakkelijk groot zijn liep het spaak. Vier maanden gevan genisstraf waren volgens de officier noodzakelijk om deze jongeman aan zijn verstand te brengen dat hij op en normale manier in zijn levensbe hoefte moet voorzien. Dronken? De Alkmaarder Cornelis K. was op 15 Juni in de Achterstraat aangehou den. Een politieagent wilde zijn papie ren zien, doch daar Cornelis een goede bekende van de politie schijnt te zijn (in de goede zin des woords), vond hij dat overbodig. Daarover ontstonden woorden en tot overmaat van ramp hing er in de wagen een dranklucht, zodat Cornelis na veel vieren en vijven naar het bureau werd overgebracht. Gistermiddag moest hij terecht staan ter zake een overtreding van de We genverkeerswet artikel 26 het bestu ren van een auto, terwijl hij onder zo danige invloed van sterke drank ver keerde dat hij niet in staat moest worden geacht een motorrijtuig te be sturen. „Geeft u dat toe verdachte?" infor meerde de president. „Ik was niet onder invloed Edel achtbare. Ik had twee glazen bier en drie borrels gedronken en daar is men nu niet direct dronken van", luidde de repliek van Cornelis. „U heeft anders wel vreemd gedaan nadat u in de Achterstraat was aange houden". „Edelachtbare, ik vond het „zoeken" en daarom, werd ik kwaad. Misschien was het voor die agent wel moeilijk een dronken man van een kwade te onderscheiden". Nadat twee politieagenten hadden verklaard dat verdachte tijdens het overbrengen van de Achterstraat naar het politiebureau nu niet direcht recht had gelopen, verschenen drie getuigen a décharge. Stuk voor stuk verklaar den deze, dat Cornelis niets mankeer de. In zijn requisitoir zei mr. Meisch ke dat hij politieambtenaren niet graag afviel. Daar de getuigen a décharge waarvan er twee met verdachte van Schagen naar Alkmaar waren gereden, zeer positief in hun verklaringen wa ren, meende de officier dat slechts vrijspraak zou kunnen volgen. Mr. Buers was het uiteraard volko men met de conclusie van de officier eens. „Het moet mij echter van het hart dat het optreden van de agenten toch wel iets, te ver is gegaan. Mijn cliënt is zo maar uit zijn auto gesleurd en overgebracht naar het politiebureau waar men hem eerst de volgende dag weer heeft vrijgelaten. De bewering dat mijn cliënt wartaal heeft gespro ken raakt bovendien kant nog wal. Ik vraag mij af of de verbalisant wartaal van verstandige taal kan onderschei den", aldus mr. Buers. De president merkte tenslotte op dat als verdachte direct zijn papieren had laten zien niets zou zijn voorgevallen. Wijziging besluit tot onder handse aanbesteding vuilnisvervoer In 1950 werd besloten aan P. de Boer Wzn. te Landsmeer onderhands op te dragen het vervoer van vuilnis gedurende 1951 en 1952 voor f 1.45 per m3. Indien tusssentijds de kosten zich' in gunstige of ongunstige zin wijzigen, kan de aannemingssom tussentijds ge wijzigd worden. De sinds 1 Januari opgetreden prijsstijgingen van steen kolen en de met ingang van 19 Maart toegestane loonsverhoging van 5 pet. betekent voor De Boer per m3 ver voerd vuil een hogere uitgave van f 0.08. De aannemingssom zou in ver band daarmede moeten worden ge bracht van f 1.45 op f 1.53 per m3. B. en W. stellen voor, het raadsbe sluit in die zin te wijzigen, dat B. en W. gemachtigd zijn ingeval van offi cieel toegestane verhoging van lonen of van prijzen van materialen de aan nemingssom met de daaruit voor de aannemer noodzakelijk voortvloeiende lasten. GOEDKEURING BEGROTING 1951 VAN BURGERLIJKE INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID. B. en W. stellen voor goed te keuren a. de eerste suppl. begroting van Maat schappelijk Hulpbetoon over 1951 tot een totaal bedrag van f 20.000 met ver hoging van de subsidie over dat jaar met f 20.000 tot in totaal hoogstens f 623.500. b. de begroting van het Burgerwees huis voor 1951 tot een totaal bedrag van f 15.172.03. Het vermoedelijk batig saldo: dezer begroting f 6000 zal onder goedkeuring van B. en W. wor den aangewend ten gunste der zgn, voorgdijkinderen uit deze gemeente en ten behoeve der ongeorganiseerde jeugd van Alkmaar. Geld voor schoenen en geleende fiels werden in drank omgezet NIEUWE AANWINSTEN LIJST 29 B67.57. Boer: Een zachtmoedige. G23.2j Geest, Van der: Janneke. °°G67.51h Graaff, De: Lange Hermen. H12.5v Haasse: De verborgen bron. H32.2s Hartog, De: Stella. 819.3 K32 Kerkhove, Van: De weerlozen. K82.6 Kossmann: De nederlaag. S31zw Schcndel, Van: Een zindelijke wereld. V55. 5kt Vestdijk: De koperen tuin. W96.4 Wijn beek: Het leven bloeit open (J). B88.6t Bromfield: Twee zomers. E39.4v Eskelund: Mijn vader trekt kiezen. E39.4 Eskelund: Mijn vrouw eet. met stokjes. G38.6 Gil- breth Jr. en Carey-Gilbreth: Voordeliger per dozijn. G38.6d Gilbretb Jr. en Carey-Gil breth: Het dozijn blijft voordeliger (Vervolg). S93.4 Streeter: Vader van de bruid. T36.5ko Toergenew: Een koning Lear van de steppe (nieuwe uitgave). Z44.5. Zweig, S.: Het onberaden medelijden. 82-3 R55h Roche, De la: Whiteoak heritage, (verv. -op: Young Renny). 823 S83.4 Steen: The sun is my undoing. 343 B79 Boxtel, Van: Op vingers gevangen. 1948. 343 V79 Voordewind: De commissaris vertelt envertelt verder. 1951. 343 V79c Voordewind: De commis saris vertelt door. is christelijk; (J) is ook voor jongeren, met zeven spelers in het water liggen. GETUIGEN VOOR Maandagavond om ongeveer 7 uur is ter hotfete van de ambachtsschool een dame aangereden door een jongeman op de fiets. Hun, die getuige geweest zijn van dit ongeval, wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. GESLAAGD. Voor de gisteren te Haarlem gehou den examens voor de Hoofdacte B is geslaagd onze stadgenoot de heer P. Tabak. Voor het einddiploma M.T.S. te Am sterdam afdeling Chemische Techniek slaagde de heer A. v. d. Meij alhier. Op 4 Juni had Gerardus H. het ver trouwen van een broeder uit het St. Willibrordusgesticht te Heiloo be schaamd. Gerardus had namelijk toe stemming gekregen op die dag in Alk maar een paar schoenen te kopen en hij was welgemoed met het benodigde geld en een geleende fiets var. een broeder naar de Kaasstad getogen. De deur van een café op de Laat had echt°r meer aantrekkingskracht voor hem gehad, dan de etalages van de schoenwinkels met het gevolg dat hij eerst zijn dors tige keel ging laven, alvorens zijn on derdanen van schoenen te voorzien. Nu trof het zeer ongelukkig dat het nogal gezellig was in dat café. Gerar dus had een goede stoel getroffen, werd in de vriendenkring opgenomen en spoedig was hij vergeten waarvoor hij naar Alkmaar was gekomen. Tenslotte was hij zelfs vergeten dat hij nog naar Heiloo terug moest. Gerardus overmoe dig geworden door het geestrijke vocht, had connecties met een dame aange knoopt. Hij had het zich tot een eer ge rekend de dame naar haar huis te Beets te brengen en deze dienst werd zo op prijs gesteld, dat hij daar enkele dagen mocht blijven logeren. Dat zou allemaal nog geen reden zijn geweest voor de officier van Justitie om Gerar dus gistermorgen voor de Meervoudige Kamer te laten verschijnen. Zijn schoe- nengeld was echter opgeraakt en om zijn financiën wat op peil te brengen had hij de geleende fiets van de broe der maar voor f 25aan de dame verkocht. Na enkele gezellige dagen in Beets te hebben doorgebracht, vertrok hij naar Amsterdam. De grote stad kon hem echter niet bekoren en tenslotte liet hij zich per taxi naar het St. Willi brordusgesticht vervoeren. De officier, mr, Meischke, was van mening dat het toezicht in het gesticht te slap is. Regelmatig ontvangt hij ver zoeken tot opsporing en voorgeleiding van verpleegden en daar bovendien de toestand van verdachte dusdanig was dat hij een gevangenisstraf kon onder gaan, meende de officier een zware straf te moeten eisen. Acht maanden, door te brengen in de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen, was het voorstel van mr. Meischke. Heling Ook de dame kwam er niet zonder kleerscheuren af. De officier had haar heling ten laste gelegd, daar zij had moeten begrijpen dat f 25.voor een (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) DE RAMPVLUCH® Van de vele dierenvrienden in Alkmaar denk ik mij de tolk te zijn, wanneer Ik, met alle waardering voor het doel de Alkmaarse Lighallen aan geld te helpen, mijn ontzetting uitspreek over bet middel dat daartoe is gebruikt: de vlucht der jonge duiven. Volgens uw verslag is dit voor het dier weer eens een „rampdag" geweest en is deze ramp in hoofdzaak t» wijten aan kwellend vervoer. Persoonlijke waardering of afkeuring voor duivensport geheel buiten beschou wing latend, meen ik toch de eigenaars der duiven, althans degenen, die voor deze dierenmishandeling verantwoordelijk zijn te stellen, aan de bekende woorden- „Hebt eerbied voor al wat leeft" te mo gen herinneren. In dit geval, waar de dieren de verstikkingsdood stierven, was het met de eerbied maar povertjes ge steld! Het is te betreuren dat het leed der menden voor de Zoveelste maal weer gelenigd moest worden met het leed der dieren. Ook al vielen de baten dan „niet tegen" zoals u schreef..,. practisch nieuwe fiets een abnormaal lage prijs is. Catharina van H. gaf t.ie dat zij wat onvoorzichtig had gehan deld, maar de boete van f 60 vond zij wel erg veel. „Maar u ziet wel kans om regelmatig in café's te komen", merkte de president mr. A. D. van Regteren Al- tena op. „Dat is zo Edelachtbare. Ik wil het wel eerlijk bekennen dat ik graag een biertje of een borreltje drink, maar ik betaal ze zelf nooit", zei Catharina triomfantelijk. Aanrijding Gerrit P. uit de Beemster had op de Zuiderweg te Beemster een aanrijding veroorzaakt. De officier meende dat was komen vast te staan dat P on Ier de invloed was geweest en eiste een gevangenisstraf van vier maanden, twee jaar intrekking van het rijbewijs en verbeurdverklaring van de auto. De verdediger voerde aan dat zijn cliënt hoegenaamd geen drank had gebriiikt. dit dn evenmin was bewezen, maar nat 1'. slechts door tekort aan slaap een 'ij- fout had gemaakt, zodat vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging zou moe ten volgen. Over veertien dagen zal de rechtbank in bovenstaande drie zaken uitspraak doen. AANKOOP EN VERKOOP VAN GROND De heer mr. C. J. de Lange c.s. zijn be reid aan de gemeente te verkopen de grond met opstallen aan de Westerweg, strekkende tot de spoorweg tezamen groot 3.64.30 h.a. voor pl.m. f 2.95 per c.a. dus f 102.152.50 voor het geheel De grond wordt noodzakelijk geacht voor de toekomstige stadsuitbreiding. B. en W. stellen de raad voor, tot aan koop over te gaan. De makelaar N. F. Kwenen heeft de ge meente in opdracht van de heer S. Schaaf te koop aangeboden een perceel bouwterrein aan da Frieserveg ter grootte van pl.m. 257 m2 voor f 7,25 per m2 of in totaal voor pl.m. f 1363,25. B. en W. stellen voor deze grond aan te kepen. Beloning van een sfedebouwkundige In het reorganisatieschema van de technische staf van Openbare Werken is voorzien in de benoeming van eet: stedebouwkundige in de rang van tech niseh hoofdambtenaar met een salaris in groep 13 van f 5040—f 6000 met de bekende toelagen. Het is B. en W. niet gelukt daarvoor een geschikte kracht te vinden. Wel heeft een ingenieur-stedebouwkundige zich aangemeld, doch hij wenst niet te worden ingedeeld in de salarisklasse van de technische hoofdambtenaren. Deze zou in dienst willen treden tegen het salaris van een ingenieur bü Open bare Werken, waaraan een wedde vol gens salarisgroep 15 van f 6200—f 7200 plus toelagen is verbonden. B. en W. stellen in verband daarmede voor het reorganisatiesehema van de technische staf van Openbare Werken te wijzigen, zodat men een stedebouw kundige kan benoemen op een salaris van f 6200f 7200, vermeerderd met de bekende toelagen. FINANCIëLE MEDEWERKING AAN BESTUREN VAN BIJZ. SCHOLEN B. en W. stellen voor financiële me dewerking te verlenen voor de aanvra gen van verschillende bijzondere scho len, t.w.: aan het bestuur der Ver. „St. Joseph voor de r.k. jongensscholen alhier voor aanschaffing van een nieuwe leer methode voor het eerste leerjaar ten behoeve van de St. Aloysiusschool; aan hetzelfde bestuur voor de aan schaffing van een nieuwe godsdienst methode ten behoeve van de St. Bavo school; aan hetzelfde bestuur voor de aan schaffing van een nieuwe godsdienst methode ten behoeve van de St. Willi brorduschool; aan het bestuur der r.k. meisjesscho lén voor de uitbreiding van de St. An naschool en de St. Josephschool, resp 3 leslokalen en 1 leslokaal, wegens toe name van het aantal leerlingen. Dat geldt ook voor de eerste inrichting dezer lokalen. HUIZENVEILING In de ten overstaan van notaris G. A. Verkade, in het Gulden Vlies gehou den veiling, is het perceel Woonhuis met erf, Lindelaan 24, te Alkmaar, dat xvas ingezet op f 1810, afgemijnd op f 325, zodat dit perceel voor de som van f 2135 is verkocht. In de onder voorzitterschap van de heer J. de Boe- Lzn. gehouden verga dering van oanne of polder Obdam. werd besloten tot toelating van de heer Steltenpool-als bestuurslid. Be voor zitter sprak een woord van gelukwens mede tot de heer Dekker, die als zo danig was herkozen. Medegedeeld werd dat de polder voor wettelijke aansprakelijkheid is verze kerd. De baggermachine zal half Augustus weer met het baggeren be ginnen. Besloten werd f 25 subsidie te verlenen voor de restauratie van het stoomgemaal dat in 1850 de Haarlem mermeer heeft drooggemalen. Een ver zoek om onderbemaling zal nader wor den bekeken. Indien het noodzakelijk blijkt, zal een geldlening, groot f 4000, worden gesloten ten behoeve van de baggermolen. De balans ziet er als volgt uit: totaal ontvangsten f 74.449.99; totaal uitgaven f 63.954,21; voordelig saldo f 10.495,78. De financiële commissie bracht bij monde van de heer J. Dekker een gun stig rapport uit en adviseerde tot goed keuring. De straat bij de Aris Witbrug zal worden opgehaald. Tevens zal de berm worden verbreed. Bijzondere aan dacht zal geschonken worden aan de kleinere sloten, waar een tekort aan water is. Het stropen in het viswater schijnt toe te nemen, zelfs de fuiken zijn niet meer veilig. Ook „het dobber leggen" neemt toe. Alleen politie-toe- zicht kan hierin verbetering brengen Ten slotte heeft de heer Steltenpool geïnformeerd hoe de baggermachine werkt, waarop de voorzitter antwoord de, dat deze heel goed voldoet. Kroosduikers met 4—1 verslagen in zeer matige wedstrijd Voor de DAW-supporters was het prettig te weten dat hun favorieten reeds kampioen waren voordat zü tegen Kroosduikers te water gingen. Zater dagavond hebben de Bruinvissen in Den Helder namelijk voor een verras sing gezorgd door Neptunus, de enige concurrent van DAW, te verslaan. Wel iswaar hadden de Alkmaarders, naar later bleek, deze onverwachte hulp niet van node, maar geruime tijd heeft het geduurd voordat de overwinning op Kroosduikers vast kwam te staan. Natuurlijk waren de Waterratten aanzienlijk sterker. Stuk voor stuk waren zij sneller dan de Zaankanters en ook de balbehandeling was beter. Reeds vóór de rust had DAW een voorsprong van minstens vier doelpun ten moeten hebben. De kansen die zich voor het heiligdom van de Kroosduikers-doelman voor de den werden echter niet gebruikt. Slechs schieten van de gehele voorhoede en te individueel spel van André Slikker was daar de oorzaak van. Toch was het deze speler die zijn club aan de leiding hielp. Kort vóór de rust kreeg hij nog maals de gelegenheid de Zaanse doel man te passeren, maar hij verzuimde hiervan te profiteren. Doelman Van Straten heeft in deze wedstrijd slechts weinig schoten behoeven te stoppen. Het weinige werk dat de Kroosduikers hem echter bezorgden verrichtte hij op de hem bekende wijze en het was daar om jammer dat hij zich kort na de her vatting door een ver schot liet verras sen. Met dit doelpunt hadden de Kroos duikers al hun kruit verschoten. An ders was het met DAW, dat aanval op aanval op het doel der gasten lan ceerde. Verscheidene ballen kwamen terecht tegen de formidabele vuisten van de doelman, die echter evenzovele ballen tegen of naast zijn doel zag gaan. Een strak schot van Boxem, dat via de handen van de midachter van Kroosduikers en Slikker in het doel belandde, gaf DAW ten slotte weer de verdiende voorsprong. Met nog enkele minuten te spelen maakten Slikker en Boxem, ieder met een doelpunt, een einde aan alle onzekerheid, zodat het toch nog een duidelijke overwinning voor onze stadgenoten werd. Deze 41 was geenszins geflatteerd, maar het wil ons voorkomen dat DAW in de pro motiecompetitie met dergelijk spel hoegenaamd geen kans van slagen zal maken. Vast staat echter dat deze ploeg totveel béter 'spel instaat moet' zijn, vooral als sommige spelers zich zullen herinneren, dat zij niet alleen, maar Dezer dagen brachten ongeveer ne gentig personen, allen behorend tot het congres van Europese technische verenigingen, onder leiding van pro fessor De Jong, voorzitter van het Centraal bureau voor de Schapenfok kerij in Nederland, een bezoek aan de boerderij van de heer K. L. Hogetoorn Dz. te Beemster, teneinde aldaar het schapenfok-materiaal van de gebr Hoge'oorn te bezichtigen. De deelne- trers aan deze excursie waren afkom- s ig uit dertien verschillende landen. Nadat prof. De Jong hen in het ï'rans en in het Engels had welkom geheten, gaf de secre'aris van het C,.B.S. een uiteenzetting over de fokmethoden. die men met Texelse schapen toepast De President van het Franse stam boek voor het Texelse schaap sprak zijn bewondering uit voor hetgeen hier getoond was. Hij roemde de lam meren en de wolproductie. De bezoekers hadden veel bewonde ring voor de achtjarige ram, die op 2 -jarige leef'ijd in Alkmaar een eerste prijs behaalde en tevens kam pioen werd, welke titel hij twee jaar behield. Verder bezichtigde men nog twee jongere rammen, kinderen van de 8-jarige en enkele ruim één. en tweejarige ooien uit het bloed van de kampioen. Er werden beel wat foto's gemaakt vooral van de oude ram. Hoogs* vol daan vertrok het gezelschap later naai Koogkarspel, waar wederom fokma- teriaal en rundvee werden bezichtigd. BUR 2r-TTKE STAND Geboren: Kt es, z. van S. Volkers en A. K. Nieuwland. Cornelis, z. van A. Bal der en P. M. van Dijkhuizen. Ondertrouwd: W. ten Wolde en J. Schut. J. A. Bruin en M.' Smit. Ge trouwd: D. Bruin en M. Volten. P. Stins (won. te Den Helder) en G. Klooster boer. W. C. G. de Gelder (won. te Alk maar) en A. Schuur. C. W. Waterdrinker (won. te Heerhugowaard) en A. N. Kooy. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: P. Eelman en qchtgen. an Heiloo naar Bovenweg 110. G. Spijker man, echtgen. van J. Volkers, van Alkmaar naar Bovenweg 78. N. Twisker, echtgen. van G Leijen, van Langedijk naar Benedenweg 204. Vertrokken: G. Kloosterboer, echtgen. van Stins, van Bovenweg 61 naar Den Helder. D. Peereboom en gezin van Twuyverweg naar Koedijk. A. Schuur, echtgen. van De Gelder, van Bovenweg 10 naar Alkmaar. A. N. Kooy, echtgen. van Waterdrinker, van Bovenweg 117 naar Heerhugowaard. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer G. B. Langerak slaagde voor het diploma Franse Handelscorrespondentie, afgeno men door de Vereniging van Leraren en door de Ned. Associatie voor Prak tijkexamens. Onze plaatsgenoot, de heer P. Hauwert, be haalde te Wageningen het bakkers-diploma. Hij was na zijn repatriëring uit Indonesië met de studie begonnen. GENEESKUNDIGE VERKLARINGEN Bij vernieuwing of nieuwe aanvraag van een rijbewijs moet tegenwoordig worden overgelegd een eigen geneeskundige verklaring. Deze ver klaringen kunnen met ingang van heden ter gemeen te-secretarie te Sint Pancras worden verkregen. De Radion-wasmethode De Radion-demonstratie die gister middag en -avond in de Rustende Ja ger werd gegeven, heeft wel op af doende wijze bewezen welke een gro te verlichting Radion voor de huis vrouw moet zijn. Mevrouw De Klijn, demonstratrice van de bekende Radion- artikelen, heeft dit op afdoende wijze toegelicht. Haar duidelijk betoog en prettige verteltrant hebben bij de de monstraties aangetoond dat Radion zelfs in het schraalste water het beste is voor al het wasgoed, zowel wit en bont, als gekleurde stoffen, wol en zijde. Het boenen en bleken twee vijanden van de textiel is overbodig gewor den en het werk geeft tevens veel tijds besparing. Verder vertelde mevr. De Klijn hoeveel Radion men moest gebrui ken, hoe heet of koud het water daar voor moet zijn, hoe men wit goed, ge kleurd goed, natuurzijde of wol, moet wassen met koken, wassen zonder ko ken en spoelen moet en zelfs werden prachtige middelen aan de hand gedaan hoe men zijde en wol op gemakkelijke wijze kan drogen. Daar er vóór de pau ze een druk gebruik gemaakt werd tot het stellen van vragen bleek, dat de dames met grote belangstelling de demonstratie van dit wasmiddel volgden. Ook andere Radion-artlkelen bewezen dat deze demonstratie in- sloeg. Nadat een gratis verloting was gehouden en de aanwezigen een kopje koffie was aangeboden, trad pro- fessir Antonini op als goochelaar. Zijn handigheid had ieders bewondering. En tot slotde was die was opgezet bij 't begin van de avond, was zonder enige moeite gedaan en het bleek in derdaad dat Radion witter wast. Hedenmiddag en -avond zullen de laatste demonstraties van Radion-arti kelen gehouden worden in De Rusten de Jager. Tentoonstelling RK VGLO De tentoonstelling, die Zondag werd gehouden in de R. K. Meisjesschool aan de Mallevoortsdijk. van werkstuk jes op het gebied van kook- en braaa- fcunst, was er één die in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd. Wan neer de meisjes van de R- K. Meisjes school de 6e klasse hebben doorlopen, kunnen zij op de VGLO-school deze echt vrouwelijke arbeid leren en zich vormen tot een model-huisvrouw. Di verse soorten groenten, vlees en vis, koek en gebak waren tentoon gesteld. Ook vele meisjes van elders bezoeken deze VGLO-klassen, temeer omdat deze school bedoeld is als een zogenaamde streekschool. Voor het Ko mende leerjaar hebben zich reeds meer dan 100 leerlingen aangemeld. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. Tiny Pel slaagde gisteren voor het diploma ma- chineschrijven, dat gehouden werd in café Central te Alkmaar. Berg' Gevonden voorwerpen Gevonden: koffersleutel, 3 koperen sleu tels aan ring, padvindersmes, muntbiljet f 1, zilveren broche, terra gebreid kindervestje met glazen knopen, hondenriem met halsband en penning, haarlint (geel met zwart), bril, zil veren armband, zilveren armband bestaande uit dubbeltjes, wollen deken, portemonnaie met inhoud, bruine ribfluwelen lange pantalon, cein tuur, wieldop van een auto (Volkswagen), bruine portemonnaie met inhoud, zakmesje, blauw gebreid damesvest en groen-grijs ge bloemde damessjaal. Verloren: étui inh. vulpen en vulpot lood, bruine portemonnaie met inhoud; grijze shawl met blauwe blokjes (Amerikaans), zes kleurpotloden in een doosje, bruine meisjes kous, camouflage regenjas5 bril (leesbril, don ker montuur, linker glas gematteerd), pad vinderstas (inh. lichtblauwe handdoek), gym nastiekschoenen, bekertje en visnet, fototoestel (box-Kodak, in bruin lederen étui met riem), lichtblauw kinderjumpertje, donkerblauwe al pinopet, bruin tasje (inh. zilveren poederdoos in rose plastic zakje), rood-grijs kindervestje (gebreid), portefeuille (inh, f 20,—), bankbil jet van f 10,—, zonnebril (licht montuur), sleu telring (waaraan 2 Lips sleutels, 1 fietssleutel 1 andere sleutel), bruine portemonnaie (inh. f 1.70), enveloppe (inh. foto's en persoons bewijs ten name van Mevr. Loods te Alkmaar), rechter witte gymnastiekschoen waarin donker blauwe sok, padvindersriem met fluit^ bril (licht hoornen montuur, om glazen geen mon tuur in helrode brillenkoker), zwarte porte monnaie met ritssluiting (inh. f 1,— aan klein geld), portefeuille (slangenleer, inh. f 70,—), bruine portemonnaie (inh. pl.m. f 3,—) en kin derschoen. Gevonden te Bergen aan Zee: gebreid rood wollen zwembroekje met wit geborduurde sterren. Verloren te Bergen aan Zee; zegelring goud met zwarte (in de steen de initialen M.B.), 2 rode damesbadpakken (2-delig'), 1 paar jongensschoenen (bruin met spekzolen), 1 paar witte sokjes en 1 rechter gymnastiekschoen (wit met grijze sok). Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het bu reau van de Rijkspolitie, Karei de Grotelaan, tel. K 2208—2444, elke werkdag van 10-11 uur. ZEEVERKENNERS NAAR MUIDEN De nu twee jaar bestaande afdeling zeever kenners v*m Heerhug'owaard-Noord gaat dit jaar èen groot waterkamp houden te Muiden. Verschillende autoriteiten hebben hun mede werking toegezegd. Donderdagmorgen gaat het gezamenlijk op Muiden aan. De tocht wordt afgelegd per fiets, terwijl de bagage en boten per vrachtauto orden vervoerd. Het onderhoud van de Zeewering Het Hoogheemraadschap „Hollands Noorderkwartier" heeft in 1950 de post voor het onderhoud en de instandhouding voor de zeeweringen en IJselmeerdijken met 88.990,overschreden. Uit de toe lichting blijkt, dat de overschrijding van deze post haar voornaamste oorzaak vindt in de omstandigheid, dat voor de Hondsbosse Zeewering belangrijk meer werd uitgegeven dan was geraamd, door dat meer stortsteen, zuilen en palen wer den aangekocht dan was begroot, o.a. met het doel wederom als vóór de oorlog over een behoorlijke voorraad te kunnen be schikken. Bovendien moest ook klei voor de bekleding van het buitentalud worden aangekocht. De door eerstbedoelde aankoop verkre gen voorraed, voorzover nog aanwezig op 31 December 1950, kan worden gesteld op een waarde van 75.000. In het kader van de Schoorlse festiviteiten zou Schoorl's Gemengd Koor Dinsdagavond een bijdrage leveren met een concert in de Duin pan aan de Munnikenweg. Helaas was dit Pluvius minder welgevallig, zodat het con cert moest worden uitgesteld tot Maandag avond. Voor Donderdag heeft het bestuur van de VVV een avondwandeling door de Schoorlse duinen op het programma. Om 8 uur zal er worden gestart bij de Klimweg. Als na een uur wandelen de Schoorlse Zeeweg is bereikt, zullen de lampions, door de deelnemers mee te nemen, worden ontstoken en de tocht met het Schoorlse Fanfarecorps voorop, worden voortgezet tot in het centrum van het dorp. HOOIBROEI Bij de heer J. de Boer te Oudkarspel is hooibroei geconstateerd. Het hooi heeft een warmte van 90 graden be reikt, zodat brandgevaar bestaat. SCHOOLREISJE. Alle klassen van de school met de bijbel maakten gisteren hun jaarlijkse trip naar Bergen en Bergen aan Zee. Door de kinderen werd hierbij buiten gewoon genoten, ofschoon het jammer was, dat het weer niet ten volle mede werkte. EREPRIJS VOOR WESTFRIESE BRUILOFTSSTOET. Bij het Zaterdag te Haarlem gehou den bloemencorso, als sluitstuk van Haarlems bloemenfeest. is de ereprijs toegekend aan de uit Grootschermer af komstige Westfriese bruilofststoet. OPBRENGST COLLECTE. De collecte, welke het harmoniecorps Zaterdag hield om zijn financiën wat op peil te brengen heeft f 274 opge bracht.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3