Vliegtuigongeluk bracht welvaart in dorre zandwoestijn van Kuweit PIJNEN Chelarine „4" doet wonderen JIMMY BROWN ALS KANAALZWEMMER Gele trui voor mr. Kortenhorst Waf de radio morgen biedt De 0 nbekende Voogd TELEFOONS VAN ZUIVER GOUD Sultan Ahmad gaf alle onderdanen een radiotoestel ten geschenke Drie gulden per ton Nederlands korporaal met mes doodgestoken Vergaderrecord van de Tweede Kamer Doof dat znnrbranden op Uw maag met 'n paar Rennies. Nederlandse dame beklom 1555 meier hoge berg ZWITSALETTEN Breken de vakbonden met W.-Duitse regering Nog maar 858 werkloze gedemobiliseerden Weer autobus tegen boom gereden Prol. Struik antwoordt nle* WOENSDAG 25 JULI 1951 (Van onze correspondent te Cairo) UET is niet overdreven als men beweert, dat de wereldschokkende gebeurte nissen in Perzië door geen enkele bewoner van deze aarde met grotere span ning gevolgd worden dan door de Sheik Sir Ahmad-al-Jabir van Kuweit. Hij regeert over een rijk, dat uit 4.500 vierkante kilometer rood zand en een door okergele torens geflankeerde haven bestaat, waar reeds 2000 jaar geleden de schepen van Alexander de Grote binnenliepen. Geen mens sprak ooit over dit verlaten plekje aarde aan de Perzische Golf. Maar op een goede dag viel de rijkdom letterlijk uit de hemel toen een vliegtuig van de Arabian American Oil Company, die de oliebronnen in de Hedsjas van Ibn Saud exploiteert, in een zandstorm boven Kuweit neerstortte. De enige, die als door een wonder uit het vliegtuig geslingerd en ongedeerd gebleven was, was een ingenieur van de olie maatschappij. Hij verbaasde zich erover, dat het vuur niet wilde ophouden. Spoedig bleek, dat het ongeluk juist op een plaats gebeurd was, waar het vloei bare goud vlak onder de dunne laag woestijnzand op zijn ontdekker wachtte. invoerrechten te voorzien terwijl een Indiër de inkomstenbelasting met alle moderne finesses ingevoerd heeft. De 300.000 inwoners van Kuweit heb ben groot voordeel bij de rationele in dustrie; Bedouïnen, die vroeger heel bescheiden leefden, rijden nu rond in luxe Amerikaanse auto's. Iedere och tend bestudeert Sheik Ahmad-al Jabir nauwgezet de laatste berichten van de andere kant van de Perzische Golf. Reeds voor het uitbreken van de olie crisis in Perzië had Sir Ahmad, als hij zijn ogen opendeed, in zijn slaap een goede 250.000 gulden (in goud) ver diend. Iedere storing in de Perzische productie zal de zaken in Kuweit ten goede komen. Vakmensen schatten, dat de dagelijkse inkomsten van Sir Ahmad binnenkort tot meer dan 400.000 gul den zullen stijgen. TOEN, in 1947, regeerde nog de oude 'Sheik Ahmad El Djebir Es Suban een onaanzienlijke grijsaard, die echter een scherpe neus had voor zaken. Ter wijl de ARAMCO, de Arabian Ameri can, er vast op rekende de concessie te zullen krijgen, wendde de Sheik, die door een vriendschapsverdrag aan Engeland gebonden was, zich tot zijn Britse adviseur Jakins. die onmiddel lijk in naam van Groot-Brittannië aan spraak maakte op de exploitatierechten. De Sheik manoeuvreerde heel handig met deze twee concurrenten en ten slotte kwamen de Anglo Iranian en de Amerikaanse Gulf Oil Co. overeen de exploitatie gezamenlijk ter hand te ne men. Sheik Ahmad heeft zijn toestemming niet gratis gegeven. Hij kreeg een aan deel van ongeveer drie gulden per ton olie, in goud te betalen. Bij de afsluiting van het verdrag rekende men op een jaarlijkse productie van 1,5 millioen ton. In 1949 was het reeds 17 millioen ton en voor 1951 raamt men de produc tie op 22 millioen; de heerser van de woestijn van Kuweit is tegenwoordig zelfs rijker dan de grote Aga Khan! Gouden telefoons r\E ZEGEN, die uit de hemel viel, heeft Kuweit volkomen veranderd en gemoderniseerd. Hotels, banken, scheepvaartmaatschappijen, verschillen de luchtlijnen, speelzalen, nachtclubs, de halve- en de onderwereld hebben de verlaten haven een nieuw gezicht ge geven. De oude Sheik werd door de algemene stemming aangestoken fi. liet zich door de oliemaatschappij een luxe- jacht schen1- dat badkamers met kranen en tegels van puur goud bevat te. In zijn paleis waren alle vertrekken ook de intiemste, voorzien van telefoon toestellen van zuiver goud met edelste nen bezet. Telefoneren kon men er ech ter niet mee, want het dichtstbijzijnde telefoonstation in Bassorah is van Ku weit door een woestijnstrook van 1000 km gescheiden. Zijn buurman Ibn Saud was over dit vlotte leven in Kuweit niet erg te spre ken en daar hij niet alleen Koning van Hedsjas, maar ook het hoofd van de Wahabieten is, de Puriteinen van de Islam, die in moreel opzicht zeer streng zijn, kon men zijn misnoegen, ondank; de 800 km, die tussen de hoofdstad Riad en Kuweit liggen, niet over het hoofd zien. Nog eer Ibn Saud een be sluit genomen had, of hij ijn cavallerie naar Kuweit zou sturen, riep Allah de oude Ahmad tot zich en de jonge Ahmad kwam aan de regering. Radio voor iedereen, hij nu zo verstandig was, of een andere smaak had, moge in het mid den blijven. Hij verkocht jacht en tele foons, stuurde de lichte vrouwen het land uit, bouwde krachtstations, zieken huizen, scholen, een fabriek voor de destillatie van zeewater en ieder onder daan kreeg een radiotoestel cadeau. Als modern heerser nam hij een vroegere Engelse douaneambtenaar in de arm om het land van een bruikbaar systeem van De oom van Sir Ahmad, Sheik Ab dullah Mubareke gouverneur van Ku weit en waarschijnlijk de opvolger van de tegenwoordige heerser, is dezer da gen in Londen aangekomen voor een bezoek van zes weken. Dit bezoek was reeds voor de Perzische oliecrisis over eengekomen, doch heeft thans bijzon dere betekenis gekregen. Sheik Abdul lah, een man met fijne gelaatstrekken, een zwart baardje en een onverstoor bare glimlach, verstaat geen Engels en spreekt over alles, behalve over olie. Maar hij zal met het Foreign Office belangrijke besprekingen voeren. Hij is nu 38 jaar oud. Kuweit kent geen di recte troonopvolging: als de regerende Sheik sterft, wordt zijn opvolger onc-r zijn familieleden gekozen. Onrustig Indonesië Een 25-jarige Nederlandse korporaal van de Nederlandse militaire missie in in Indonesië is buiten de cantine in Tjimahi, die onder zijn beheer stond, doodgestoken toen hij door enige on bekenden naar buiten werd geroepen. Slechts zijn pistool werd gestolen. De beide daders werden gegrepen. De beide daders zijn gearresteerd. De hoofddader, een gewezen chauffeur van de Nederlandse missie verklaarde, dat hij gehandeld had uit zelfverdediging. Grondverschuiving had een natuurlijke oorzaak De noodlottige grondverschuiving van de St. Pietersberg bij Maastricht, die Maandag een dode eiste, had een uit sluitend natuurlijke oorzaak, die men onmogelijk heeft kunnen voorzien. Dit is gebleken na een voorlopig onder zoek. Na de zware slagregens was het water op het laagste punt van het pla teau samengedreven en halverwege de helling in de zwavelgrond gedrongen, die zich onder een ongeveer één meter dikke laag van graszoden bevindt. Door de enorme watertoevoer ver anderde de grond in een papmassa, die plotseling als een modderlawine naar beneden kwam. STAKING BIJ BEA TEN EINDE De langzaam-aan-staking bij de Bri tish European Airways is ten einde. De bedrijfsleiding heeft met de sta kende technici overeenstemming be reikt over hun looneisen. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevech ten in Korea op 17 Juli zijn ge sneuveld de sergeant P. J. Boer- rigter, uit Almelo en de korporaal J. Ie Due, uit Amsterdam. Op 21 Juli sneuvelde sergeant A. W. Tes- sensohn, uit 's-Gravenhage. 105. De feestelijkheden, die aan New York verbonden waren, duurden een volle week. Overal moest hij verschij nen en het aantal ere-maaltijden, waaraan hij moest aanzitten was zo groot, dat hij na een paar dagen al draaierig werd als hij woorden als caviaar, kreeflt en ganzenleverpastei maar hóórde uitspreken. Ook het aan tal geschenken, dat hem werd aangebo den, liep in de honderdtallen. Er wa ren zelfs een saxofoon, een electrische wasmachine en een zand-zeep en soda- stel bij, om nog maar te zwijgen van schemerlampen, clubfauteuils, radio- apparaten zonder tal. Toen er ten slotte uitnodigingen binnen kwamen van de New Yorkse Geitenfokkersvereniging en van de Manhattanse Huisvrouwen club, die ook mee wilden doen aan de huldiging, begon Jimmv er schoon genoeg van te krijgen. Hij laadde met behulp van Piet Potlood al zijn ge schenken in een knaap van een ver huiswagen en daarmee reed hij vroeg in de ochtend naar de haven. „We gaan naar Holland terug. Piet." zei hij. ,,'t Is een mooi avontuur geweest en het was een echt hartelijke ontvangst maar als Ik nog één dag zou blijven, zou ik in staat zijn zo weer in de Oce aan te springen en daar heb ik nu ook weer geen zin in!" Einde. DONDERDAG 26 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00-24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 (gram.muziek. 8 45 Idem. 9.00 Morgenwijding, é.15 Gram. muziek. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.30 „De Antwoordman". 10.45 Gram.muziek 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Orgel, tenor en viool. 11.45 Voordracht. 12.00 Dames Accor deonorkest. 12.30 Land- en Tuinbiuwmejle- deilngen. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Ween- se muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 13.55 „De Jonkerboer", Fries zangspel. 15.00 „Jody en het Hertejong"', hoorspel. 16.20 Omroep orkest. 17.20 Voor de jeugd. 17.50 Regerings uitzending: Jeugduitzending. 18.00 Nieuws. 18.15 Practische wenken voor hengelaars. 18.20 Sportproblemen. 18.30 Zang en piano. 18.50 Theater-orkest en solist. 19.15 Nieuws van de Koninklijke Marine. 19.25 Theater-orkest en solist. 19.45 „De evolutie van het spel naar de sport hi de huidige gemeenschap", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest. 21.10 „De Vader van de bruid", hoorspel. 22.25 Gram.muziek. Intermezzo: Gesproken brief uit Londen. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.00 NCRV. - 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Gram.muziek. 10.15 Mor- f Pii, Pam en Pom in Afrika 10. Een hoeraatje gaat op, wanneer Pim, Pam en Pom uit de bus stappen. „Hoera! Daar zijn ze" „Even blijven staan, alstublieft" Uw hoofd naar links. „Goed zo!" „Ach blijft U nog even staan, mijn collega benam mij daarnet het uitzicht" Een heel spervuur van vragen en uitroepen wordt over Pim, Pam en Pom uitgestort en de drie hondjes kunnen niets anders doen dan elkaar ongelovig aanstaren. De lam pen van de fotografen flitsen aan, zo dat de hondjes een ogenblik verblind zijn. „Is dat allemaal voor ons?" Pim is de eerste, die wat stamelende woor den weet uit te brengen. „Ja natuur lijk", roept één van de verslaggevers opgewekt. „U bent toch die drie be roemde speurhonden Pim, Pam en Pom?" De drie hondjes knikken maar eens. „Zo en dacht U dat wij daar niet achter zouden komen", zegt de verslag gever weer en dringt zijn fotograaf naar voren. „Vooruit neem nog even vlug een opname van dicht bij!" En weer flitst een lamp aan. Pim staat verbijsterd rond te kijken en ziet er nu niet bepaald intelligent uit, maar dat is ook geen wonder, want daar dringt al weer iemand met een micro foon naar voren. gendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en luinbouwmededelingen.) 12.50 Ronde van Frankrijk. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. ,3.20 Gram.muziek. 13.40 Zang en piano. 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 16.00 Bijbel lezing. 16.45 Gram.muziek. 17.00 Actualitei ten voor de jeugd. 17.30 Dubbelkwartet. 18.00 Gram.muziek. 18.30 „Tien jaren geleden", causerie. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Nieuws eu weerberichten. 19.15 „Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.30 „In dienst van het Vaderland". 19.40 Radio krant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram.muziek. 20.45 „Stamboom en kwartierstaat", causerie. 21.00 Sopraan en piano. 21.30 Marinierskapel. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. muziek, 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws 23.15 Strijkorkest en solisten. 23.45—24.00 Gram.muziek. (Van onze parlementaire redacteur) JN het lopende zittingsjaar van ons parlement heeft de Tweede Kamer 92 middag- en 41 avondvergaderingen gehouden. Op één dag is alleen des avonds vergaderd. In totaal werden op 93 dagen openbare vergaderingen ge houden. Er is meer dan 500 uur in het openbaar beraadslaagd. Dat is een na oorlogs record en mr. Kortenhorst, de voorzitter van de Kamer, die dit mee deelde, alvorens de dames en heren op reces gingen, meende, dat hij zeker de gele trui had verdiend. De redevoeringen beslaan 3050 blad zijden in de Handelingen. Ook dit is een na-oorlogs record, want in de regel varieert de aan het geduldige papier toevertrouwde welsprekendheid van 2200 tot 3000 pagina's der Handelingen. Dat neemt niet weg, dat de leden grote zelfbeperking in acht genomen hebben, vond mr. Kortenhorst, hoewel hij er nog eens bij de leden op aan drong in hun speeches niet te herhalen, wat anderen zij het soms in enigs zins andere bewoordingen reeds hadden gezegd. Het tijdverlies door zeven weken kabinetscrisis was ingehaald en boven dien had de parlementaire enquête commissie nog kans gezien her vijfde deel van haar verslag te laten verschij nen. De voorzitter was ervan over tuigd, dat de boog bij deze commissie wat al te strak gespannen is geweest, hoewel dat niet tot onherstelbare ram pen heeft geleid. De commissie zal haar werk, waarvoor mr. Kortenhorst onder applaus var. de Kamer dank zegde, wat rustiger voortzetten. 'n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopvallend, zonder water of wat ook. (adv. I. M.) Aangezien het begrotingswerk bijna nooit voor Kerstmis gereed komt, sug gereerde hij bij de aanstaande Grond wetsherziening het budgetaire jaar te laten lopen van 1 April tot 31 Maart, waardoor ook de Eerste Kamer op tijd zal kunnen klaar komen. Ook gaf hij in overweging artikel 108 van de Grondwet zodanig te wijzigen, dat beraadslaagd mag worden als min der dan de helft van het aantal leden aanwezig is en besluiten genomen kun nen worden als er weinig minder dan de helft van het aantal leden aan de stemming deelnemen. Na het reces wacht weer belangrijk werk: toezicht op het credietwezen, advocatenwet, broodprijsregeling, win kelsluitingswet, toeslagwet, financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten, de uitgaven voor de burgerlijke verde diging, de grenswijziging van Utrecht, het plan-Schuman, enz. Daarom wenste mr. Kortenhorst de leden een verkwik kende en zonnige vacantie zonder staatszorg. De Nederlandse alpiniste mevrouw Tadema-Kruger uit Amsterdam heeft een opmerkelijke prestatie geleverd door geheel alleen de 1555 meter hoge Romdalshorn aan de Westkust van Noorwegen te beklimmen. Zij was met haar echtgenoot naar boven geklom men, maar toen zij ongeveer honderd meter van de top verwijderd waren, moest de heer Tadema de tocht staken. Mevrouw Tadema is de eerste vrouw, die de Romdalshorn heeft bedwongen. Verdachte verschijnselen in Apeldoorns gezin Bij een gezin in Apeldoorn hebben zich dezer dagen ernstige ziektever schijnselen geopenbaard bij de ouders en twee der kinderen. De vrouw des huizes is 's nachts overleden, de an dere patiënten zijn naar een zieken huis vervoerd. De andere kinderen mankeerden niets. De politie heeft de zaak in onderzoek. DUITSE KOK VERDRONKEN Gisternacht is de 40-jarige Duitse kok. H. Westphal te Capelle aan de IJsel, bij het aan boord gaan van het Groningse kunstvaartuig „Hoe Vince' te water geraakt en verdronken. DOOR MARY BURCHELL 59) „Het zal vast niet mogelijk zijn iets te zien", vertelde Richard haar met sombere openhartigheid. „Maar probeer het alsjeblieft. Hij heeft een licht rijjasje aan. Je kunt hem misschien nog net zien". Om aan haar verlangen te voldoen, liep Richard de enkele meters tot het gat in de heg. En door haar uitgesprei de vingers keek Norma hem na. Toen hij het verste punt had bereikt glipte ze op de plaats achter het stuur en deed een schietgebedje dat ze zich zou herinneren waar de starter zat. Ze had een keer eerder in het ding jereden en ze moest het zich herinne- •en, ze moest. Het geronk van de machtige motor die tot leven sprong overstemde Ri chards boze waarschuwende kreet. Eu toen hij naar haar toe begon te rennen schoot de wagen van hem weg. Ze keek niet om. Dat was niet no dig; ze was een ongeoefende chauffeu- se en had haar volle aandacht nodig om de zware wagen op de weg te hou den. Het was natuurlijk een geweldig gemene streek tegenover die goeie argeloze Richard. Onder andere om standigheden onvergeeflijk. Maar in zo'n crisis kon je niet wikken en we gen. Ze schoot voorbij het hek van Bishoptone, zo snel dat het een grijze flits geleek en toen verder door de verlaten dorpsstraat en vervolgens de weg op die over de hei voerde. Niet de veilige benedenweg. De hooggele gen weg, die vandaag voor iedereen was afgesloten. Zou dat een omvangrijke hindernis betekenen, vroeg ze zich af, of slechts een stoere dorpsveldwachter met een rode vlag? Binnen drie minuten werd die vraag beantwoord. Midden over de weg lag een afsluitboom op twee steu nen; aan de ene kant stond een oplet tende veldwachter die haar met een opvallende, dreigend uitziende vlag be duidde te stoppen. Norma gaf een harde trap op het gaspedaal, vloog langs de andere kant van het povere, obstakel over de grasberm, toen er weer af en merkte dat ze over de weg joeg met 'n snelheid zoals ze nog nooit in haar leven had bereikt. Buiten het gezicht en gehoor van de veldwach ter minderde ze haar vaart een weinig, daar het geen zin had haar doel voor bij te schieten. Met angstige blik zocht ze de heuvel rechts van haar af, ter wijl ze trachtte te bepalen op welk punt een ruiter een afdaling naar de weg zou kunnen maken. Van tijd tot tjjd wierp ze wanhopige blikken op de klok vóór zich. Ze had die zojuist al met haar eigen horloge vergeleken en nu registreerde de on verschillige wijzer meedogeloos het feit dat er nog slechts negen-acht-zeven minuten over waren. En toen zag ze hem. Hij had ongeveer een kwartmijl voor haar uit de weg bijna bereikt. En met een luide waarschuwende kreet vloog ze naar hem toe en zette de remmen gierend aan, terwijl zijn paard ver schrikt steigerde. „Wat drommel Norma!" Haar dodelijk verontruste witte gezichtje deed hem een ramp vermoeden en hij sprong van zijn paard en rende naar haar toe. „Wat is er in 's hemelsnaam ge beurd?" „Stap in", hijgde ze, „de munitie dump gaat om twaalf uur de lucht in en er zijn nog maar amper vijf mi nuten over". Gelukkig was hij geen man die uitvoerige details nodig had. Hij keek op zijn horloge en toen snel in het rond. alsof hij precies in zich wilde opnemen waar ze zich met het oog op de komende explosie bevon den. Daarop wendde hij zijn paard in de richting vanwaar Norma was geko men, gaf het een harde slag met zijn karwats op de flanken en keek het na terwijl het geschrokken wegsprong naar zijn mogelijke veiligheid. „Ga opzij", zei hij kort, terwijl hij in de auto stapte. En bevend over haar gehele lichaam gaf Norma de chauf feursplaats aan hem over. „Loopt die klok gelijk? ,Ja, dal geloof ik wel". „Dan lukt het ons misschiet; net" Nuima dacht dat ze snel had gere den maar gedurende de eerstvolgende anderhalve minuut vloog de wagen voort met een vaart die haar hoofd deed duizelen. Toen ze de weg afschoten langs een met gras begroeide helling, dacht ze een ogenolik dat hij de macht ovev het stuur kwij was. Maar hij liet de auto beneden stoppen en zei- „Uitstappen". Er Was geen tijd voor iets anders dan xorte bevelen en blinde gehoorzaam heid. Ze durfde niet meer naar de klok te kijken, gleed uit de wagen en voelde haar hand stevig vastgegrepen. Zonder ile steun van deze hand zou ze meer dan eens gevallen zijn, terwijl hij met haar voortrende langs 't laatste gedeel te van de helling. Toen veegde hij een warnet van bramen en overhangende takken en struiken opzij en duwde haar de heuvel zelf binnen, naar het haar toescheen. (Wordt vervolgd.) DE AN1I PUN TABLETTEN (Advertentie, Ing. Med.) IEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.7S (Advertentie, Ing. Med.) Bonn bevreesd „Hersiel van reactionnaire krachten" Het Duitse Verbond van Vakvereni gingen heeft op grond van de huidige economische en sociale spanningen in West-Duitsland in een communiqué, een nieuwe aanval gedaan op de econo mische politiek van de Bondsregering en verklaard zich uit alle organen van de Duitse economische politiek te zul len terugtrekken, zodra het Bonds- comité hiertoe toestemming verleent. De eerste voorzitter van het Verbond van Vakverenigingen, Fette, en de mi nister van Economische Zaken, Erhard, hebben gisteren een onderhoud gehad over de sociale en economische situatie in West-Duitsland. In het communiqué, dat werd uitge geven na een gisteren gehouden be stuursvergadering van de vakvereni gingen wordt verder gezegd, dat er po gingen in het werk worden gesteld, om de arbeiders gelijke rechten in het eco nomische leven te onthouden. De eco nomische ontwikkeling van West- Duitsland kenmerkt zich door een „al gemeen herstel van oude reactionnaire krachten". Het bondscomité heeft nog geen da tum vastgesteld voor bespreking van het bestuursvoorstel. Volgens politieke kringen te Bonn kan er een ernstige crisis ontstaan uti het besluit van de vakbondsleider om alle samenwerking met de regering van Adenauers Bour- geois-partij te beëindigen. (Van onze militaire medewerker) Het zal niet lang meer duren, of de laatste gedemobiliseerde militairen uit Indonesië zijn aan de slag. Met grote snelheid daalt het aantal werkzoeken den. Op I Juli was het al tot onder de duizend, n.l. 858. Daarvan waren er 243 korter dan één maand werkloos en 136 langer dai. zes maanden. Twintig gewonden Op de verkeersweg van Bergen op Zoom naar Roosendaal is een autobus uit Wagenigen in volle vaart tegen een boom gereden, waardoor twintig van de inzittenden, een gezelschap uit Den Haag, verwondingen opliepen. Vier in zittenden en de chauffeur moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De bestuurder werd ernstig gewond. Ernstig auto-ongeluk bij Meppel eist een dode Op de Rijksweg bij Meppel ging gis teren een kleine auto, waarin twee dames gezeten waren, plotseling slinge ren, toen zij een andere wagen inge haald had. De auto sloeg over de kop, waardoor de twee inzittenden door da geopende kap naar buiten werden ge slingerd. De 24-jarige mej. P. M. de Jong uit Den Haag werd op slag ge dood. Een verpleegster uit Ermelo, mej. Velema, werd ernstig gewond naar het Diaconessenhuis te Meppel vervoerd. Ondervraging in V S. De in Rotterdam geboren professor D. J. Struik die in 1926 naar de V. S. is gegaan, heeft voor de commissie van het Huis van Afgevaardigden, die een onderzoek instelt naar „on-Amerikaan- se activiteit", geweigerd te verklaren of hij communist is of geweest is. Wel verklaarde prof. Struik, dat hij na zijn naturalisatie drie weken in Moskou had vertoefd ter bijwoning van een congres van wiskundigen op uitnodi ging van de universiteit van Moskou.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5