De eerste Alpentoppen genomen ésimIP Sombere dag luidde Vierdaagse in Bespreki l i king i Het ooggetuigeverslag van twee Vlaamse journalisten Tour karavaan is sterk gedund Belg Bayens klopte Bartali, Koblet, Magni, Geminiani en Robic Verwachte Franse aanval weer uit bleef Nauwe samenwerking W.-Duitsland-Benelux René Mayer verslagen Moord te Kielwindeweer opgehelderd De huiveringwekkende duikeling van Wim van Est „Daf men mij een fiets in gereedheid brenge../' Is de Vietminh voor bemiddeling INDONESIë NEEMT DEEL AAN OVERLEG Over Japans vredesverdrag H.M. de Koningin in Nederland terug Overeenstemming over olieconcessie in Irak „A; De natuurzuivere De eerste wandelaars vertrokken in een gutsende regenval De stemming is er nog niet in DIEVEN KWAMEN MET BESTELAUTO VOORRIJDEN Buit dertig mille Terugtrekking dwingendt Nam II gaf voors op schrift Wij eten weinig maar veel marg, Bidault weigert opc Nederland zal c klacht indiene Wegens blokkade va Suezkanaal Weerbericht 7 WOENSDAG 25 JULI 1951 (JISTEREN hebben de drie en zeventig overgebleven renners in de Tour de France kennis kunnen maken met enkele voorlopers van de Alpen, de Alpen waarop straks hoogstwaarschijnlijk de beslissing zal vallen. De Col de Sagnes en de Col la Sentinelle, die om en nabij duizend meter hoog zijn en vandaag genomen moesten worden, hebben niets te betekenen bij de Col de Vars en de Col d'Izoard die resp. maar liefst 2111 en 2360 meter hun besneeuwde toppen in de ijle lucht verheffen. Daarom had men gisteren een massale aanval van de Fransen verwacht, daar het zo goed als zeker is dat noch Geminiani, noch Lucien Lazarides vandaag kans zullen zien monsieur Hugo Koblet van de wielen te rijden. Wel zat Geminiani ook in de negentiende etappe steeds in de voorste gelederen, maar altijd weer ontwaardde hij achter zich de immer lachende kop van de Zwitser, die geen enkele maal in slaap werd gesust door de schijnbare vredelievende houding van zijn concurrenten. Overigens waren ook de andere favorieten op hun qui vive en ook nu weer kwam er hoegenaamd geen ver andering in het totaalklassement. Dat de Belg Bayens de negentiende etappe won, met een voorsprong van bijna twee minuten, is voor onze Zui derburen natuurlijk een fraai succes, maar waarschijnlijk hadden zij liever gezien dat hun best geplaatste man in het klassement, Stanneke Ockers, deze zege had behaald. Bayens rol is name lijk in de strijd der groten van onder geschikt belang. Ja, die groten. Het zijn er nog steeds vijf. Alleen zijn de namen sinds de aanvang van de tour wel enigszins ver anderd. Alleen Koblet en Bartali moe ten hiertoe nog gerekend worden. Bo- bet heeft een achterstand van twintig minuten, Magni van zeven en twintig en Coppi van bijna drie kwartier. Ge miniani, Lucie Lazarides en Barbotin, drie rijders van de Franse ploeg, heb ben hun plaatsen ingenomen. Da ge vaarlijkste rivaal voor Koblet is ech ter nog immer Geminiani en het was daarom zo begrijpelijk dat insiders gis teren meer van de Fransman hadden verwacht. Hij is immers zo uitstekend bekend in het gebied waardoor de etappe MarseilleCap voerde en hij was het ook die kort geleden zo'n schit terende zege op vele grootheden - haalde. De reden waarom Geminiani niet tot de aanval overging ligt in het duister. Misschien heeft hij zijn krach ten, die hij vandaag intenser dan in de andere etappes zal moeten aanspre ken, willen sparen. Misschien ook is hij bevreesd voor Hugo de Machtige en hebben al die vergeefse aanvallen van de Franse ploeg het moreel van hun sterkste man aangetast. Wat ook de reden zal zijn, de etappe van vandaag of in ieder geval de resterende Alpen toppen, zullen hierop het antwoord wel geven. Weinig emotie rve negentiende etappe is misschien voor de favorieten, die geen oog van elkaar aflieten, intens spannend geweest, voor de toeschouwers en vol gers was het echter een emotieloze wedstrijd. Velen zullen meer van het natuurschoon dan van de renners heb ben genoten. Het was daarom maar ge lukkig dat Bayens het op zijn heupen kreeg en nog voor wat vuurwerk zorgde. Koblet, Bartali, Geminiar.i en Lucien Lazarides, bleven daar echter koud onder. Zij gunden die Belg wel een paar minuten. Bartali was er echter zeer op gebrand de eindsprint van het peloton te winnen voor Koblet en Magni. Ook een tweede plaats betekent enige seconden bonificatie, seconden die hem een heel klein stukje dichter bij Koblet zouden brengen, die zich daar tegen in het geheel niet heeft verzet. Bartali kreeg zijn zin, hij werd tweede, voor Magni, Ockers, Geminiani en Koblet. De 19e etappe van de Ronde van Frankrijk, van Marseille naar Gap (208 km) werd gewonnen door de Belg Bayens in 7 uur 15 min. en 41 sec. (met bonificatie 7.14.41). 2. Bartali (It.) in Magni (It.); 4. Robic (Parijs); 5. Ockers (Belg.); 6. Geminiani (Fr.); 7. Koblet (Zwitserl.); 8. Marinelli (He de France) 9. Cogan (West-Zuid-West) 10. Lucien Lazarides (Fr.) allen zelfde tijd als Bartali. Floegenklassement negentiende etap pe: 1. Belgie (Beyens, Ockers en Cou- vreur) 21 uur 49 min. 9 sec.; 2. Italië 21.50.52; 3. Frankrijk 21.51.42; 4. Zwit- ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement luidt na de 19e etappe: 1. Koblet (Zwits.) 110.53.51; 2. Geminiani (Fr.) 110.55.23; 3. Lucien Lazarides (Fr.) 111.01.40; 4. Bartali (It.) 111.10.48; 5. Barbotin (Fr.) 111.11.29; 6. Oc kers (B.) 111.14.25; 7. Bobet (Fr.) 111.14.49; 8. Bauvin (O. Z. O.) 111.17.37; 9. Lauredi (Fr.) 111.17.59; 10. Magni (It.) 111.20.25; 17. Coppi (It.) 111.38.23. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 331.48.35; 2. België 332.34.19; 3. Italië 333.24.19; 4. W. Z. W. 333.34.02; 5. O. Z. O. 333.43.22; 6. Zwitserland 334.14.41; 7. lie de France 335.00.48; 8. Spanje 335.35.43; 9. Parijs 336.24.04; 10. Luxemburg 336.49.58. Dr. Konrad Adenauer De kanselier van de Westduitse Bonds republiek, dr. Konrad Adenauer heeft zich in een interview met een corres- poncvnt van een der Nederlandse om roepverenigingen uitgesproken voor een nauwe samenwerking tussen West Duitsland en de Benelux-landen. De Bondsregering zal elke poging tot uit breiding van een dergelijke samen werking steunen, aldus Adenauer, die verder zeide, dat enige DuitsNeder landse problemen in het kader van een grotere Europese organisatie beter ge regeld kunnen worden dan op zuiver bilaterale grondslag. Dat geldt vooral voor het verkeer en de agrarische sector. Mogelijk zullen reeds de resul taten van de voorgenomen conferentie van de Noordzeehavens de juistheid van deze opvatting bewijzen'", aldus de Bondskanselier. seriand 21.51.42; 57. Parijs 21.51.42, Oost-Zuid-Oost 21.51.42; West-Zuid-West 21.51.42; 8. Spanje 21.54.11; 9. He de France 21.57.53; 10. Luxemburg 22.03.26. Bergklassement: 1. Geminiani (Fr.) 44 pnt.; 2. Bartali (It.) 35 pnt.; 3. Lucien Lazarides (Fr.) 31 pnt.; 4. Koblet (Zw.) 26 pnt.; 5. Coppi (It.) 21 pnt. 6. B Ruiz (Sp.) 17 pnt.; 7. Bayens (B.) 12 pnt.; 8. Van Ende (B) en Ockers (B) 11 pnt.; 10 Diederich (Lux.) 10 pnt De Franse kabinetscrisis Socialisten en de katholieken lieten hem in de steek De Franse kabinetscrisis is nog even ver ais op het moment, dat René Mayer enige dagen geleden de op dracht tot vorming van een nieuwe regering aanvaardde. Nadat hij Dins dagavond in de Nationale Vergadering de steun van de partijen voor zijn pogingen had gevraagd, kreeg hij bij de stemming over zijn investituur in- plaats van de vereiste 314 stemmen er slechts 225. In zijn programrede had hij het accent vooral gelegd op de vraagstukken van de buitenlandse po litiek. Voor de omstreden punten van de loonpolitiek en de steun aan de confessionele scholen nad hij compro missen voorgesteld. Deze bevredigden de socialisten noch de katholieken, de beide partijen van welker steun hij in de eerste plaats afhankelijk was. Mayers berekening, dat deze groe pen hem desniettemin niet in de steek zouden laten, is verkeerd uitgekomen. Dinsdagavond heeft D. R. uit Zuid laren, die dezer dagen is gearresteerd in verband met de moord op een be jaarde weduwe te Kielwindeweer, be kend, de oude vrouw van het leven te hebben beroofd. aanleiding van de ernstige val van onze Brabantse Tour de France" renner Wim van Est, welke zo wonderbaarlijk goed is afgelopen, plaatsen wij hieronder het boeiende ooggetuige-relaas van Arsène Vaillant, de verslag gever van het Belgische sportweekblad „Sport Club". Zijn metgezel, de jonge persfotograafRoger Piron, was de eerste, die in het ravijn afdaalde om Wim van Est te helpen. In verband met de gemoedelijke sappigheid van de Vlaamse taal hebben wij dit gehele verslag in zijn oorspronkelijke vorm gelaten. J^OGER PIRON en ik volgden op de moto van „Sport Club" Wim van Est van heel dichtbij. In een tijdspanne van amper enkele minuten was de Nederlander tot tweemaal toe geval len. Hij stormde naar beneden met 'n durf, die u werkelijk de schrik op het lijf joeg, te meer daar zijn gebrek aan ondervinding opviel. In één van die bochten in S-vorm zag Wim de laat ste draai niet. Hij gleed niet uit, wat men over het algemeen wel dacht. Hij reed gewoon recht door, terwijl de weg naar links zwenkte. Wij sloten de ogen. Wim zou in de afgrond ais het ware gestort worden, want tussen de rand van de baan en de afgrond zag men niet eens een borstwering Van Est remde nog eensmaar 't was te laat. (Advertentie, Lng. Med.) ROME „Met het verscheuren van 9000 leeuwen opende Titus het Colosseum- Maar da's al 1900 jaar geleden." 9Wd 'n ding van constante kwaliteit.*1 „Zoiets als CABALLERO dus!- (Advertentie, lng. Med.) De radio der Vietminh heeft uitvoe rig de voorstellen van het Franse week blad „L'Observateur" omgeroepen, vol gens welke de Franse Unie, recht streeks of door Chinees-Indische be middeling, onderhandelingen met de regering van Vietminh dient te zoeken. Dergelijke besprekingen dienden moge lijk vooraf te gaan aan iedere vorm van een „Staakt het vuren". In Franse kringen acht men de uit zending van belang in het licht van de wapenstilstandsbesprekingen in Korea. In de uitzending werd ook een aanval gedaan op de mobilisatiemaatregelen van de Vietnamese regering. Maandagavond hebben afdelingen van de Vietminh het militaire stand punt Trangbom, 40 km ten noord-oos ten van Saigon bij verrassing volkomen verwoest. De verdedigers van het steunpunt werden gedood. Gistermor gen werd Trangbom door FransViet namese troepen heroverd. Indonesië zal deelnemen aan de be sprekingen over het Japanse vredes verdrag, zo is Dinsdagavond besproken. Er zal een ministeriële delegatie onder leiding van Subardjo, de minister van buitenlandse zaken, naar San Francisco gaan. Hierin zuller ook deskundigen en ertegenwoordigers van het parlement worden opgenomen. De Italiaanse kabinetsformateur, Alcide de Gasperi, is er in geslaagd het zevende kabinet in zijn opeenvolgende reeks te vormen. Prins en Prinsessen in de Spook trein van EmmeU" Z.K.H. prins Bernhard heeft gisteren met de prinsessen Beatrix en Irene een bezoek gebracht aan de „Plaesure Gar den" en de „Funfair" in Battersea Park, het terrein waar het „Festival of Bri tain" wordt gehouden De prinsessen bezochten vele attracties en maakten o.m. een ritje in de „Spooktrein van Emmett", een zonderling treintje, waar van de locomotief de vorm van een fluitketel heeft en uitgerust is met de vreemdsoortigste apparaten. H.M. de Koningin, die Zendag het Festival bezocht, is Maandagavond met de regerings-Dakota op Soesterberg teruggekeerd. Giste -en heeft ze haar werkzaamheden nervat. Vertegenwoordigers van de Iraakse regering en de Iraakse Petroleum-Mij hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe olieconcessie. Volgens het contract, dat in welingelichte kringen „het beste, dat ooit tot stand kwam" werd genoemd, zal Irak grotere royal ties ontvangen dan Saoedi Arabie thans krijgt. De nieuwe royalties betreffen niet alleen de ruwe olie, die de Iraakse Petroleum-maatschappij thans produ ceert, maar ook de olie, die in de nabije toekomst door de Basra en Mosoel- petroleummaatschappijen zal worden geproduceerd. De onderhandelaars be reikten eveneens een accoord over de prijzen en de opleiding van Irakezen, die buitenlandse deskundigen zullen vervangen. De royalties worden be taald in de vorm van ruwe olie, die in Irak voor plaatselijk gebruik geraffi neerd zal worden, en in contanten. INDIA STELT PAKISTAN GERUST De Indiase premier Nehroe heeft zijn Pakistanse collega Liaquat Ali Khan een telegram gezonden, waarbij hij hem nogmaals verzekert, dat India al lerminst de bedoeling heeft, Pakistan aan te vallen, of welk vraagstuk ook langs de weg van geweld op te lossen. Een aanval op Indiaas gebied zal echter met de nodige verdedigingsmaatregelen worden beantwoord. - WÊÊ Éwllii» TONNEMA-SNEEK-Fabrieken van KING - pepermunt en andere kwaliteitsartikelen. De eerste dag van de Vierdaagse heeft niet onder zulke stralende weers omstandigheden plaats gevonden als de 9104 tippelaars een record aantal voor de 35-jarige Vierdaagse het zich wei wensten. In de vroege morgenuren stroomde de regen neer op de eerste lopers, die zich om kwart voor vier op hun kilometers wierpen. Zij lieten zich echter door deze gutsende regenval niet ont moedigen en hoewel hun luchtige zomerkledij, kennelijk voor een zonnige Vierdaagse aangeschaft, spoedig doorweekt was, zongen zij uit volie borst. Later klaarde het weer op en gedurende de rest van de dag bleven de wandelaars van zware regenval gespaard. Het zonnetje liet echter verstek gaan en bleek niet van zins de duizenden sportieve tippelaars te begeleiden. opwachtte. Vrolijke begroetingen volg den over en weer. Bij Houtakker, even voorbij Bemmel, splitste het parcours zich. De lopers van 30 en 40 km sloe gen links af om via een omweg in Eist te belanden. De 55 km tippelaars mar cheerden door Huissen, Elden en Driel om uiteindelijk ook Eist te passeren. In dit Betuwse plaatsje werden de lei ders van de Vierdaagse op het ge meentehuis ontvangen en door de bur gemeester, W. M. C. Kleijn, toege sproken. Voorts werd daar onder meer het woord gevoerd door majoor J. N. Breunese, die de algemene leiding van de mars heeft. De luchtmachtkapel vrolijkte het treffen in Eist met een concert op. Toen de wandelaars des middags weer naar Nijmegen terugkeerden via Val- Er was op deze eerste dag dan ook een zekere matheid waar te nemen. De echte jubelende Vierdaagse-stemming had men nog niet geheel te pakken. Wel werd er stevig gemarcheerd en waren er in totaal slechts 32 uitvallers, doch geen heerlijk zachte, zon over goten bermen noodden de wandelaars tot een rustpauze. De meeste deel nemers rustten zo kort mogelijk en zochten gedurende die tijd meestal bin nenshuis in een café hur heil. Het parcours voor deze eerste dag leidde allererst door Lent en Bemmel, waar reeds vele 'iwoners de tippelaars burg en Oosterhout stonden talrijke belangstellenden hen reeds in de omge ving van de Waalbrug en in de stad zelf op te wachten. Vandaag, de tweede dag, gaan de deelnemers via Beuningen, Druten en Wychen. De detachementen der Ko ninklijke Marine zullen op de laatste dag, Vrijdag, defileren voor de minis ter van Oorlog en Marine, ir. C. Staf. Onder de 32 uitvallers bevonden zich geen der ruim 270 buitenlandse deel nemers. Vooral de militaire tippelaars marcheerden kranig. Engeland is met 66 man vertegen woordigd, afkomstig van de Royal Air Force, Grenadiers Guards en de Royal Artillery. Hiermede is Captain Read, gedeeltelijk zijn belofte nagekomen die hij het vorig jaar deed toen hij alleen met mannen van de Airforce deelnam en hij de leiding van de Vierdaagse toe zei dat voortaan ook de Navy en Army vertegenwoordigd zouden zijn. Luxemburg zond 22 wandelaars (mi litairen), Noorwegen 24, onder wie de heren Thorp en Andorsen, die lopend vanuit Noorwegen zijn gekomen. Hon derd twee Belgen Paratroepen en Montagnards 26 Indonesische offi cieren, die hier hun opleiding ontvan gen, 24 Ambonezen uit het kamp Vos- senbos te Wierden en één Canadees completeren de lijst van buitenlandse deelnemers. Wij hebben de snelheid van onze moto opgedreven om zo vlug moge lijk de plaats te bereiken, waar Wim was gevallen. Wij zagen hem nog naar beneden tuimelen. Tussen de rotsen in kon men drie verhogen zien, die be dekt waren met een soort mos. En hier mag men wel van een mirakel ge wagen. In plaats van rechtuit te val len, botste het lichaam van Wim op de verhogen, wat zijn val enigszins deed vertragen. Wij waren er niette min van overtuigd, dat het kleine lichaam, dat eindelijk neerviel in de diepe ravijn, vijftig meter onder onze ogen, een lijk zou zijn En plotseling bewoog een arm. Het was het antwoord op de angstige kre ten, die wij geslaakt hadden. Op dat ogenblik wilde Roger Piron naar de afgrond dalen. Ik moet In alle oprechtheid bekennen, dat Ik ge poogd heb hem van zijn voornemen te doen afzien. Het was verloren moeite. Twee medewerkers aan de Franse ra dio bekeken Piron strak in de ogen. Hun blik beduidde: „Gaan wr| er naar toe?" „Wij gaan!" En alle drie begonnen aldus aan de verwezenlijking van hun stoutmoedige plan. Hun tocht naar de hel greep plaats in aanwezigheid van een bende volgers, die intussen opgekomen wa ren. Piron en zijn collega's kwamen tot bij Wim van Est, wiens eerste woorden waren (Roger heeft het mij nadien verteld): „Pas op, ik heb mijn „gonfleur" verloren. Zoudt ge hem eens willen opzoekenevenals mijn drinkbusjeDeze woorden deden de redders natuurlijk verrast opkijken, temeer daar het rijwiel helemaal bul ten gebruik was. Wim hief zich op. Hij tastte naar zijn ledematen. Piron en zijn vrienden hielpen hem. Zij waren gewoonweg verbouwereerd, niet alleen omdat hij nog leefde (die vaststelling hadden zij reeds vroeger gedaan), maar tevens daar op het eerste gezicht bleek, dat hij geen enkele breuk had opgelopen. En Wim klom onmiddellijk weer naar boven, steeds bijgestaan door zijn drie redders. Op de weg zelf werd de hulp ingericht. Banden werden aan elkaar gehecht en aan het uiteinde van deze schakel werd een kabel ge bonden, die naar beneden werd gela ten. op deze wijze werd de redding voort gezet. Men zou echter nog een grote emotie beleven, toen een mens, van de streek eveneens wilde dalen en in zijn haast een zware steen deed loskomen, die bijna op de hoofden van Van Est en Piron tercehtkwam. Geluk kig konden beiden juist bijtijds terzijde springen. Een laatste pogingMen legde Wim een band om de lenden en men tilde hem naar boven. Een tijd lang hield hij het hoofd tussen beide handen geprangd. Hij keek in het ron deHij stapte. Hij zelf scheen niet beter dan wij te begrijpen, hoe het kwam dat hij nog leefdeHij bloed de, hij had kneuzingen op het hele lichaammaar hij stapte. Hij stapte naar de ziekenwagen. Hij wist niet, waar men hem naar toe 'eidde. Hij zei: „Dat men mij een rij wiel in gereedheid brenge Op zijn beurt bereikte Piron de weg. Hij had geen kledij meer aan het lijf, maar wel lompen. En hij riep uit: „Van Est heeft niets gebrokenen ik heb uitstekende foto's genomen!" Toen Van Est de Rode Kruiswagen zag, toen de geneesheer hem uitlegde, dat hij zich op de draagberrie moest uitstrekken, barstte hij in tranen los: „En mijn gele trui dan? Is dan alles gedaan?" Morgen vroeg zal Wim wel begrij pen, dat het pijn aan het hart doet, een gele trui te moeten verliezen, maar dat het vooral ongelooflijk is, in zulke omstandigheden zijn leven te bewaren. Arsène Vaillant. (Advertentie, lng- Med.) Op klaarlichte dag hebben dieven gisteren uit een Amsterdamse confectie fabriek een partij herencostuums en regenjassen gestolen ter waarde van minstens dertigduizend gulden. De he ren kwamen met een bestelauto voor rijden en begonnen rustig de kartonnen dozen, waarin de costuuras en jassen waren verpakt, in de wagen te laden. Niemand koesterde enige achterdocht, omdat het een volkomen normale ge beurtenis leek op dat uur. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN BERICHTEN uit Kaesong we agenda voor de wapenstilst: nis voor hun welslagen schijnf wat redelijker houding van d laten vallen, dat de vreemde aleer er sprake zal kunnen behoeven nu nog slechts te beli Dat betekent, dat er naast of de betrokken regeringen zou kanten van een blijvende rege MOCHT men het hierover e den, dan blijven nog twe men ter oplossing over: het v; van een demarcatielijn en he van maatregelen om het nal< de bestandsovereenkomst over te controleren. De verwachtin deze twee kwesties nog wel zelfs weken in beslag kunne: voordat men van een feitelijk stilstand zal kunnen spreken. Overigens is men in de kri verbondenen met de genoem king in het optreden der Noc al zeer ingenomen. Aan het c de gisteren gevoerde bespreki men althans het gevoel, dat ging bereiken. Generaal Nam pas tegen het slot van de bij met zijn voorstellen voor den dat hij eerst in alle richtinger zocht naar een mogelijkhei houding der verbondenen te i Nederland is steeds een l boterproducerend land gewe veel boter geconsumeerd fc nooit. Het gemiddelde verbru de regel lager dan elders. Na is dit boterverbruik nog aanzi< daald, waartegenover het m Verbruik sterk is gestegen. Interessante cijfers hiero Landbouwwereldnieuws. De zijn in kg per hoofd der bevol Boterverbruik in: Verenigd Koninkrijk Nederland Zweden Denemarken West-Duitsland Belgie Verenigde Staten Margarineverbruik in: Verenigd Koninkrijk Noorwegen Nederland Zweden Denemarken West-Duitsland Belgie Verenigde Staten De Franse kabineisc President Auriol heeft de k leider Georges Bidault verzi nieuwe Franse regering samei len. Bidault heeft deze uitnodi aanvaard. Auriol heeft vervolgens no avond de conservatieve ex Paul Reynaud verzocht het terrein te verkennen. Reyna hedenmorgen, na besprekingen geestverwanten radicalen i servatieven de president woord geven. Hij is voorstal sterke bezuinigingen. Van bevoegde zijde is med dat Nederland niet het v< heeft een resolutie bij de Ve raad in te dienen over de I ringen van de vrije doorvaai Suezkanaal. Evenmin wordt O' in vereniging met andere iai resolutie in te dienen. Er w herinnerd, dat Nederland nie ken was bij de jongste reeks testen tot Egypte gericht we ophouden van tankschepen vo Verwachting tot Vrijdag Droog weer met enkele o\ vende wolkenvelden. 1 overdag hogere temperatun vandaag Zwakke tot wind tussen West en Zuid Vrijdag: Zon op 4.52, onde Maan op 23.37, onder 16.02.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6