Grote belangstelling voor sloping der Ned. Herv. kerk te Graft Hei geld voor de restauratie ontbrak BOURGONDISCHE PRACHT Kunst van het Middeleeuwse West- Europa in het Rijksmuseum De historie der kerk Bergen Egmond aan Zee HEILOO Oudkarspel Limmen Ouden van Dagen op reis Stompetoren Plattelandsvrouwen maakten een fietstocht Rpemster Burgerlijke Stand Unieke expositie Kuytens zelfportret siert het raadhuis DE ALKMAARSE WASSERIJ Dame zakte door zitting van autobank Langendijk ZATERDAG 28 JULI 1951 Ondanks alle mogelijke besprekingen en gemaakte plannen is het 't bestuur van de N.H. Kerk en het gemeentebestuur niet mogen gelukken het kerkgebouw te Graft voor sloping te bewaren. Reeds jaren is deze kerk een punt van be spreking geweest, niet alleen voor het betrokken kerkbestuur maar ook en vooral in verschillende gemeenteraadsvergaderingen. Het was voor het bestuur van de N.H. Kerk een moeilijk besluit om sloping van haar kerkgebouw voor te stellen, daar tot restauratie, wegens financiële omstandigheden, niet kon worden overgegaan. Ook het gemeentebestuur wilde, kosten noch moeite besparen en heeft terecht getracht door zijn volle medewerking en bereidheid tot grote offers het kerkgebouw te sparen. Graft zal, wanneer de kerk zal zijn gesloopt, veel van zijn aanzien verliezen. MINUTENLANG stonden wij Vrijdagmorgen in het Rijksmuseum te Amster dam gebogen over een tweetal pagina's van Boccaccio's „Deeamerone". Pagina's van een fraai verlucht Frans handschrift afkomstig uit een der biblio theken van Philips de Goede, waaraan door de Zuidvlaamse meester van Guille- bert de Metz waarschijnlijk wekenlang is gewerkt. Tussen het sierlijke in ko lommen gehouden handschrift zagen we twee prachtig gekleurde, boeiende „illustraties", die ons fascineerden op een wijze, die moeilijk in woorden valt weer te geven. Links een hoofdpersoon uit een der verhalen, vermomd als pel grim, die zijn geliefde terugvindt. Rechts de uitbeelding van een maaltijd. En dat weer gevat in een „lijst" van kleine kostelijk getinte motiefjes, zó mooi getint en zó gevarieerd ook, dat hier de paring van fantasie en kunstzin van deze vroeg-vijftiende-eeuwse handschriftverluchter ons als een ongeëvenaard stukje bekoorlijkheid 'tegenstraalde. Portret van Isabella van Portugal, derde vrouw van Philips de Goede, een door een Vlaamse meester omstreeks 1430 geschilderd paneel. Bezit van het Louvre te Parijs en thans in het Rijksmuseum geëxposeerd. Het kerkgebouw behoorde in eigen dom van de Ned. Herv. gemeente te Graft, de daarop geplaatste toren was eigendom van de gemeente. In 1670 werd de kerk geheel gerestaureerd. De muren van het oorspronkelijke prach tige kerkgebouw zijn 70 cm. dik, de kap is geheel van eikenhout gemaakt en heeft keurig afgewerkte spanten. Door verlaging van de waterstand in de loop der tijden is het hele gebouw door zijn fundering gezakt. -In 1864 werd de eerste steen gelegd voor restauratie van de toren. Binnen enkele maanden zal de slopershamer een einde hebben gemaakt aan dit his torische kerkgebouw wat, met het prachtige nog veel belangstelling trekkende raadhuis dat in 1613 werd gebouwd, een kostbaar bezit was van de dorpsgemeenschap Graft. Door het instand houden van de geheel met zerken belegde vloer, welke de graven dekken waarvan er zijn uit het jaar 1500, blijft nog een belangrijk stuk van historische waarde bewaard. Uit het bestek blijkt n.l. dat deze vloer geheel moet worden behouden en omgeven door een muur van ongeveer 30 cm. hoog. Grote belangstelling voor sloping Voor de aanbesteding van het slopen, welke Vrijdag plaats had in het ge meentehuis te Graft, bestond zeer veel belangstelling. Niet minder dan 35 be stekken waren uitgegeven. Vierentwin tig inschrijvingen waren ingeleverd. Hieronder vermelden wij de bedragen waarvoor werd ingeschreven. Het eerste betreft de sloping van het kerk gebouw het tweede van de daarop ge plaatste toren. Fa. Kemmer en v. 't Hof, Schiedam f 5556 f 830; Tr. Duinmaijer en Nijman, Beemster f 4500 f 2500; Fa. Borst en Zn., Spierdijk f 3634 f 135; Gebr. de Waardt, Gouda f 2650 f 400; C. Slooten, Waddinxveen f 2500 f 750; D. de Rooy, Badhoevedorp f 2500 f 100; J. B. Prett, Oostzaan f 2300 f 700; L. Jut en Zn. en Wat onze voorouders schreven: In de Alkmaarsche Courant van 28 Julij 1851 lezen wij het vol gende; Op 19 Julij heeft te Bergen de teregtstelling plaats gehad van den graaf de Bocarmé. De dag te voren had het gerugt ervan zich reeds verspreid, zoodat eene groo- te menigte tegenwoordig was. 's Morgens was de graaf de tijding gebragt, dat de dood hem den volgenden morgen wachtte, naar dien het beroep zoowel in cassa tie als het verzoek van gratie wa ren verworpen. Op deze tijding antwoordde hij slechts met eene uitroep: „dat is onmogelijk". Later echter vroeg hij naar den procureur des Ko- nings, die hem de tijding beves tigde. Hij verzocht deze als laatste bede, toch er voor te zorgen, dat het mes, dat hem de dood moest brengen, goed scherp moge we zen. Toen de procureur-generaal hem opmerkte, dat hij liever zij ner ziel moest gedenken, ant woordde de graaf: „dat is de zaak van den priester". De abt André, de deken van St. Waudru en de aartsbisschop van Cicinnatie, ver want aan den graaf, werden daar op bij hem toegelaten. Eerst wei gerde hij met hem te spreken. Eerst later op den dag heeft hij echter gebiecht. De doctor van de gevangenis ziende, vroeg hij de zen, of de dood wel dadelijk volgde, nadat het hoofd van den romp was afgeslagen. Nadat deze hem hieromtrent had gerustge steld, heeft de veroordeelde geen vrees meer getoond. Gedurende den middag ging hij telkens als een kind op den schoot zitten van een der wachters, voor wien hij genegenheid had beko men. Des avonds beloofde hij hen elk 100.000 francs, indien zij hem in de ontvlugting wilden behulp zaam zijn. Den nacht heeft hij wakende doorgebragt. Des morgens te 6 uur kwam het bevel om hem af te halen en hem voor de uitvoering gereed te ma ken. Gelaten ging hij naar het schavot. De kar steeg hij af even bedaard als hij het schavot be klom. Hij was bleek maar rustig. Nadat hij de geestelijken, die hem geleidden had omhelsd, ging hij zich tegen de plank plaatsen waarop hij gebonden moest wor den. „Haast U niet zoo", zeide hij tot een der helpers, „ik geef er U wel een half uur voor", en eenige oogenblikken later ging hij voort: „bindt niet zoo strak, dat is on- noodig". Een verwonderde blik sloeg hij op het mes, hetwelk ee nige oogenblikken later hem voor de eeuwige Regter voerde. Vijf minuten later werd het lijk van den graaf De Bocarmé naar de begraafplaats gevoerd. Breed, Beverwijk f 2050 f 650; Fa. de Groot en Zn., Amsterdam f 2000 f 2900; J. Wieringa, Zaandijk f 1800 f 700; Fa. Habé en Klompmaker, Alkmaar f 1750 f 350; J. Klompmaker, Alkmaar f 1700 f 300; Fa. Plas en Wiens, Edam f 1660 f 1660; N.V. Waterlandse Aann. en Handel Mij., Landsmeer f 1610 f 610; J. Duif, Edam f 1600 f 1700; J. W. Buscker, Amsterdam f 1025 f 525; W. Buiten en Hoek, Warmenhuizen f 1000 f 500; J. Nieuwenhuyzen en Oudhof, Heiloo f 940 f 325; A. C. Slooten, Wormer f 900 f 400; L. H. de Koekkoek, Oost-Graft- dijk f 800 f 500; A. Schot en Plomp, Oudorp f 750 f 750; D. Cornelissen, Amsterdam f 650 f 590; N. W. Bakker, Ursem f 650 IJ Kops, Heiloo f 200 f 25. Botsing die goed afliep Omstreeks half zes gistermiddag had op de kruising van de Kruisweg en de St. Antoniusstraat een ongeluk plaats, dat wonder boven wonder goed is afgelopen. Een over de Kruisweg rijdende bestelauto, waarin behalve de bestuurder, de heer Dijkstra, ook nog twee kinderen zaten, werd bij het passeren van de St. Antoniusstraat aan de linker kant geschept door een over de St. Antoniusstraat komende vracht auto van de firma Bakker uit Schoorl. Het bestelwagentje, dat nog nagenoeg nieuw was, werd opgetild en over de kop geworpen. Met de schrik kwamen alle inzittenden vrij. Rondom werd de carrosserie zwaar beschadigd, hoewel de motor nog goed werkte. De vracht auto werd aan de voorzijde, aan radia- teur, koplichten en bumper gehavend. Het wagentje werd door een kraan wagen weggesleept. De Rijkspolitie en de Rijksverkeerspolitie stellen een on derzoek in naar de schuldvraag. ZONDAGSDIENST ARTSEN Zondag 29 Juli wordt de medische dienst waargenomen door dokter Van Gelder, Van Reenenpark, tel K2208 2027. Oogst van de straat G e v o n a c ±ii LipaSieutëi, 6'iuuwc dames hoed, g'rijs lederen dameshandschoen (onge voerd), mapje met pasfoto's, motorbril, blauw kindervest met lange mouwen, doublé broche, blauwe boodschappentas, vulpen, zwart heren- rijwiel, bruin gevlamde vulpen, vierkant da mespolshorloge, rechter wit kindergymnastiek- schoentje, grijs kinderwagenzeiltje, rode cein tuur met wit gebloemde plekken, geblokte dameszakdoek, dubbel snoer imitatie-parels, donkerblauwe damestrainingbroek, grijze shawl, dashouder met wapen van Vlieland, ceintuur van regenjas, lichtbruine shawl, armbandje (verm. goud), bruine portemonnaie met in houd, zakmes, kameelliarig pantoffeltje, witte plastic regenjas met capuchon, bruine kleine portemonnaie met inhoud, grijs 'kinderpetje, zil veren armband, blauwe jongenszwembroek met witte zakdoek, speldje (vlagg'etje zeilvereni ging), box-camera in étui. Verloren: wit lederen portemonnaie zonder inhoud, bruin lederen portemonnaie, polshorloge (chroom, vierkant, lederen bandje), zwarte zwembroek met badhanddoek, bruine portemonnaie met inhoud, donkergrijze heren hoed, bruin lederen damestasje (inh. persoons bewijs en een vrijkaart N.B.M.), kindervestje (blauw met wit), grijze damestas (inh. porte monnaie), zakdoekje en naai garnituur, blauw met wit kindervestje (lange mouwen), dames polshorloge (vernikkeld, vierkant, bruin band je), ziekenfondskaart en boekje, witte hand doek (oranje rand) en witte zwembroek, blauw zwart vulpen (merk „AU Write), blauwe da mesvulpen, bril met donker montuur, wit zeemlederen kinderschoentje, gouden zegelring met terra-cotta steen (waarin gegraveerd „C. R."), zwart ceintuur met zilveren gesp, groene Falcon regenjas (in een der zakken een pr. glacé-handschoenen), doublé armbandje (op naamplaatje A.S.), wit benen broche (hert ach terzijde, Innsbrück), donkerblauw windjack en groen gebloemd kindervest, bruine portemon naie (portefeuille-model met inhoud), grijs ge weven damesvest, rood-violette zwembroek (embleem L.Z.O. plus geruite baddoek oranje, wit, geel), doublé schakelarmband (haakslui- ting), lange parasol: blauw-grii^wit (gele stok), bruine damesportemonnaie met inhoud, honden- riem, gouden vulpotlood, ceintuur van kinder manteltje, groen kerkboek, zilveren kinderpols horloge met rood bandje, gebloemde shawl, rose rammelaar, wit katoenen kinderkousje, contactsleutel, blauwe tas (inh. 2 rode sokjes en een grijs kousje. O Gevonden te Bergen Zee: blauw sokje, baby-schoentje, Falcon regenjas, 2 parelsnoe ren, camée broche, portemonnaie, bal, kinder- schop en manxcure-étui. Verloren te Bergen aan Zee: blauw kinder-speelbakje, zilveren armband, blauw zwembroekje met ritssluiting, horloge (waaraan zil\ eren kettinkjes), leesbril (montuur boven kant) met losse glazen, donkerblauwe gebreide jongenstrui, blauwe pullover met lange mou wen, grijs wollen damesvest, groenachtig wind jack, zonnebril met plastic montuur, geel wol len vest, zonnebril met licht montuur en stok met ronde knoppen (onderdeel van strand stoel). Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het bureau van de Rijkspolitie, Karei de Grotelaan (tel. '>8—2444), iedere werkdag van 10-11 uur. TOT KAPELAAN BENOEMD BIJ DE OUD-KATHOLIEKE KERK De Weleerwaarde Heer M. J. Aarents is per 1 October benoemd tot kapelaan bij de Oud-Katholieke kerk, alhier. Op 16 September zal hij te Haarlem tot priester worden gewijd en op 23 Sep tember te Enkhuizen zijn eerste H. Mis opdragen. De derde fietstocht van de Avondvierdaagse De derde fietstocht, die in hoofd zaak ging door de Egmonden, heeft gisteravond onder schitterende weers omstandigheden plaats gehad. De Vo- lendammers die bij de start aanwezig zouden zijn, arriveerden aldaar toen juist de laatste wielrijders vertrokken. Maar bij de finish waren zij aanwezig, evenals wederom vele belangstel lenden die de deelnemers verwelkom den bij het beëindigen van deze derde tour. Hedenavond wordt er gestart in de richting Bergen aan Zee. De finish is wederom bij de» Oude Herberg. De afstand van deze laatste rit is pl.m. 42 km. en de start vindt plaats van 4 tot 4.30 uur aan de Laarmanstraat. Na het beëindigen van deze laatste rit heeft de prijsuitreiking plaats in de Rusten de Jager. De kermis in opbouw Er wordt druk aan de opbouw van de kermis gewerkt welke dit jaar we derom naast het Forestersterrein wordt gehouden. Verschillende attracties heb ben een standplaats gekozen. Zo merk ten wij op de Rotor (kleefwand)een autoscooter, de Tetaque (de touwtrek- kende wagentjes), luchtschommels, Octopus (de kronkelende wagentjes) de Ponnybaan (een aardige kinderat tractie met levende Shetlandse pon- ny's)het Kinderpaleis, de draaimo len en de Vogelpiek. De nodige zuur-, nougat-, oliebollen en patat frites kramen voltooien natuurlijk het ge heel, zodat er voor elck wat wils te beleven of te genieten is. De kermis wordt morgenmiddag geopend en duurt tot Dinsdagavond. EXAMENS STENOGRAFIE EN MACHINESCHRIJVEN Voor de in Beverwijk gehouden examens vanwege de Centrale Bond van Leraren en Leraressen in steno grafie en machineschrijven zijn ge slaagd voor machineschrijven: de da mes T. Zuurbier, K. Martens, A. Thoo- len en A. Ruiter, allen alhier en voor stenografie Nederlands 130 mej. G. Verspaandonk, eveneens alhier. J. STRAUSS VOLBRACHT DE VIER- DAAGTE NIJMEGEN De 73-jarige heer J. Strauss, wonen de aan ae Westerweg. oie reeds meer dere malen met goed gevolg de af standsmarsen te Nijmegen heeft gelo pen, heeft ook ditmaal deze Vierdaagse met succes volbracht. Hedenmiddag om plm. 4 uur zal hij per auto in Hei loo arriveren. HET WILLEM BRUUL-TOURNOOI VAN DE FORESTERS Het Willem Bruul-tournooi zal dit jaar door de Foresters georganiseerd worden op de Zondagen 12 en 19 Aug. Er neemt een achttal clubs aan deel, t.w. Uitgeest, Kaagvogels, Beemster, Hollandia T„ Egmondia, Zeevogels, Alkmaar en De Foresters. De loting heeft morgen plaats. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN Het failisement van J. Stoop te Oud karspel is opgeheven wegens gebrek aan actief. De ouden van dagen uit Limmen ruim honderd in getal maakten deze week een autotocht door 't Gooi en de provincie Utrecht. In Zeist werd in restaurant „Jagerslust" de koffiemaal tijd gebruikt. Vervolgens werd een be zoek gebracht aan Utrecht. Over de Haarlemmermeer en Haarlem keerde men naar Limmen terug, waar het mu ziekcorps de oudjes met een serenade verraste. In café „Friesland" bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Ook dit jaar trokken de plattelands vrouwen, afd. Schermeer, er weer met de fiets op uit. Vanaf Stompetoren ging het over Grootschermer en Graft naar De Rijp. Hier hebben de dames onder leiding van de gemeenteopzichter, de heer C- de Jong, het mooie raadhuis, daterende uit omstreeks 1600, bezich tigd.' Hierna werden de dames in de zeer fraaie Ned. Herv. kerk ontvangen door de heer T. P. v. Houwelingen, die de schoonheden van het oude kerkge bouw heeft getoond en een toelichting heeft gegeven van de vele prachtige gebrandschilderde ramen. Na afloop hiervan hebben de dames koffie ge dronken in café „Het Stadhuis van Amsterdam" en hier tevens een korte vergadering gehouden. Een wandelin getje en het bezichtigen van verschil lende oude geveltjes besloten dit be zoek aan de Rijp. De tocht werd voort gezet naar Schermerhorn. Hier hebben de heer Klippel en zuster Labrée de dames het consultatiebureau laten zien, wel een van de best gerichte consul- tatiebureau's uit de omgeving. Tot slot van1 deze dag werd de thee gebruikt in café „De Rode Leeuw" en heeft mevr. Groot op boeiende wijze iets voorgelezen uit het boek „Goud onder de golven" van Jan Mens. Na een kort afscheidswoord van de presidente trok ken de dames zeer voldaan huiswaarts. Geboren: Gerda, dochter van J. J. Janmaat en K. A. Bolk. Roelof, zoon van R. Tissingh en K. Prins. Gezina Agatha, dochter van A. C. Bakker en A. J. Hellingman. Robertus Mat- thëus, zoon van N. de Groot en G. Gardenier. Antonie Nicolaas Maria, zoon van A. Ysakkers en G. van Straa- ten. Ondertrouwd: Quirinus Wilhelmus ie Ruijter en Anna Maria Smit. Cor nells Mol en Catharina Margaretha Groeneveld. Getrouwd: Jan Slagt en Cornelia Blankespoor. Klaas Akkerman en Truitje Hartog. Marinus de Snaijar en Dirkje Bon. Pieter Brouwer en Maartje Zijp. Cornelis Knip en Ca tharina Bommezij. BENOEMD TOT HEEMRAAD Bij Koninklijk besluit is met ingang van 4 October benoemd tot heemrard van het waterschap De Beemster do heer K. Hogetoorn, alhier. gEHALVE dit werk bevinden zich thans in het Museum nog vele van dergelijke kostbare handschriften uit de bibliotheken van de vroegere hoofd steden van het Bourgondische Rijk. 1 Schoorl kocht twee schilderijen Wederom heeft de gemeente Schoorl enkele werken aangekocht van plaatselijke kunst schilders. Na een advies van de Commissie voor Sociale Kunstop drachten, welke bestaat uit de heren mr. J. Jochems, burge meester van Schoorl, J. H. Rog geveen te Bergen, mr. O. R. Brunner te Bergen, mr. M. J. Schretlen te Bergen en een vertegenwoordig r van het ministerie van sociale zaken, heeft het college van B. en W. een bod gedaan op een zelfportret van Harry Kuyten, als mede een „Kapel- lètje in Limburg" van Thijs Sterk, welk bod door de schilders is aan vaard. Reeds eerder in het jaar kocht de gemeente een doek van Harry Kuyten, getiteld „Weggetje in Groet", alsmede een jongenskopje van Sterk een een dameskopje van mevrouw van Loo. Met de aankoop van Harry Kuytens zelfportret schaarde de gemeente Schoorl zich in de rij van particulieren en musea die reeds eerder Kuytens portret aankochten: het Rijk, het Haags Museum en het Arnhems Museum. Dit portret (van 1949), levensgroot, een kniestuk, heeft men op de jubi- leumtentoonsteling vorig jaar in de kunstzaal van de Rustende Jager te Bergen kunnen bewonderen Het is een staal van Kuytens zuivere schilder kunst. De schilder staat er in bruine en rode kleuren met een blauw kopje in de hand. De aandacht valt onmid dellijk op dit kopje en glijdt dan naar boven, naar het gevoelig, maar zonder aarzelen geschilderde hoofd. De bene denhoeken, links en rechts, zijn meer ornamenteel opgevuld met resp. een stilleven en een tekening. Dit nauwe lijks, bijna abstract aangeven van en tourage mist zijn werking niet. Het doek krijgt een hechte eenheid, waarin de schilder ook werkelijk centraal staat. Het werk siert thans de bur gemeesterskamer. Sterks schilderij stelt een kapel voor in Limburg; het is niet het sterkste werk van de schilder, die trouwens in zijn tekeningen krachtiger uitdrukking vindt. Alleen het kunnen zien van deze handsc. -iften, maakt reeds de gang naar de expositie „Bourgondische Pracht", die van 28 Juli tot 1 October in het Museum wordt gehouden, in alle opzichten waard. Een tentoonstelling, die ons plaatst midden in de praal en de pracht, waarmede de Bourgondische vorsten uit het Huis Valois, van Phi lips de Stoute omstreeks 1360 tot de dood van Philips de Schone (1506), zich wisten te omringen. De hertogen, gesproten uit Frans ko ninklijk bloed, ontwikkelden hun Hof tot ee. der prachtlievendste centra, die Europa ooit heeft gekend. Uit vele landstreken werden kunstenaars aange trokken en door de hertogen en de hofadel met opdrachten vereerd. Onder hen blonk uit de geniale beeldhouwer Claus Sluter uit Haarlem, die in Dijon zijn meesterwerken schiep. Zijn kunst had op de laat-gotische beeldhouw kunst van Frankrijk een verfrissende en vernieuwde invloed. En het is dan ook in de eerste plaats voor Sluter en zijn leerlingen, dat de expositie de aan dacht vraagt. In het hertogelijk mau soleum, het klooster van Champol, schiep Sluter o.a. de tombe voor Phi lips de Stoute. In de arcades rondom de sarcophaag beweegt zich de begra fenisstoet, die Philips naar zijn laatste rustplaats begeleidde: leden van de hof houding, ridders, schildknapen, monni ken. Enkele van die in marmer gehou wen beelden staan hier opgesteld. Voor al één der „pleurants", een Karthuizer monnik met een gebedenboek is een meesterwerk van grote schoonheid. Grote weelde DE talrijke wandtapijten, voortbreng selen van de Doornikse, Atrechtse, Brusselse nijverheid, geven méér nog dan de nadere objecten, een beeld van de weelde, die aan het Bourgondische Hof heerste. Zij dienden niet alleen voor versiering van de vaste verblijf plaatsen van het Hof. Neen, velen wer den meegevoerd als de hertog op reis trok door zijn landen. Zij moesten dan dienen om het wat kale interieur van een kasteel of de herberg, waar men tijdelijk toefde, een koninklijk aureool te geven. De soms acht tot twaalf me ter lange tapijten zijn vervaardigd uit gouddraad, zijde en wol en geven stuk voor stuk belangwekkende religieuze of hoofse voorstellingen. Slechs enkele details van deze expo sitie, bijeengebracht niet alleen uit Frankrijk, Belgie en Nederland, maar ook uit Wenen, Duitsland, Madrid, Chi cago en Zwitserland konden wij hier belichten. Gaat de tentoonstelling daar om zelf zien en ge zult met ons een in druk ontvangen van een stuk West- europese cultuur een brok leven van de Middeleeuwse Westeuropese mens, die niet alleen een belevenis is van allure, maar ook veel, heel veel stof tot overpeinzing schenkt. w. K. WESTERWEG bij de v.d. Woudestraat (Advertentie, Ing. Med.) Mechanisch ontkleed Een passagiere van een auto, die gisteren in de Eerste van Swinden- slraat te Amsterdam reed, is 't slacht offer geworden van een niet alle daags ongeluk. Terwijl de auto in een matige snelheid door de stad reed, zakte zij en met haar iemand die naast haar zat door de zitting van de achterbank. Het bleek, dat de grondplaat onder deze bank niet aan wezig was. De kleren van de vrouw werden door de sneldraaiende cardanas gegrepen met gevolg dat zij in enkele ogenblikken „op mechanische wijze" was ontkleed. Zij liep daarbij enkele minder ernstige verwondingen op, die zijn verzorgd in het Onze Lieve Vrou wegasthuis. De auto is door de politie in beslag genomen. DOKTERSDIENST Gedurende dit weekend wordt de doktersdienst voor Langedijk en St. Pancras waargenomen door dokter R. M. Mandjoero te Broek op Langendijk (tel. K2267—364). VERDRONKENOORD 28-10 Ttl.i 2SOO-29M At#* A At (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 7